Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (58 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    R3E GT3 SC - Monza - 07.19

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a RaceRoom GT3 Summer Cup, második helyszínünk a legendás Monza!
    A Summer Cup 5 futamából a 3 legjobb egyéni eredmény számít bele a végértékelésbe, így még bátran lehet csatlakozni..



    2. Futam: Monza GP (LINK)
    Autók: GTR3, ADAC GT Masters 2013-2014 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez: GTR3, ADAC 2013, ADAC 2014)
    Időpont: 2015.07.19 - vasárnap
    Nevezés:futam napján este 20:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Practice: 20:15 (45 min)
    Qual: 21:00 (20 min)
    Race: 21:20 (~60 min)

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás:
    nem kötelező
    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat:
    100%

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Szerver1: GTR-Masters.hu #1
    Szerver2: GTR-Masters.hu #2
    Gyakorló: GTR-Masters.hu - GT
    Szerverjelszó:
    masters
    (gyakorlás alatt)

    Indulási feltételek: R3E GT3 Summer Cup
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS


    Fontos!!
    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!




    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 23. 19:24. Indoklás: plk

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    A gyakorló szerver 0-24 elérhető, viszont a nevezéshez szükség köridőt Leaderboard Challenge-ben szükséges megfutni, mivel a R3E dedikált szerver oldali része egyelőre nem képes rögzíteni az időket. (A következő patch-ben ezt elvileg orvosolják a készítők) A futamon való induláshoz nem elég érvényes mért kört futni, hanem be is kell írni azt Prekvalifkációs táblázatba, nyilatkozni kell hogy indulsz-e futamon és meg kell várni, amíg a szervezők ellenőrzik és jóváhagyják a nevezésed!

    FONTOS, aki nevez a futamra, de a rajtárácson nem jelenik meg, az más ember elől veszi el a helyet, ezért vasárnap este 20:00-ig mindenki aktualizálja a nevezése státuszát! Ha több mint 24 nevezőnk van, akkor itt a topikban kerül kihirdetésre vasárnap este 20:00 után a pontos szerverbeosztás!

    Kérjük kövessétek figyelemmel ezt a topikot a felkészülés során, mert a lebonyolítással kapcsolatos további fontos információk itt fognak megjelenni!


    SETUP:
    Itt találtok beállításokat az egyes autókhoz: RaceRoom (R3E) - Setup


    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide ebbe a topikba, bármilyen kérdéseket van, tegyétek fel bátran!

  3. #3
    Mindenki elment nyaralni?
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  4. #4
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki elment nyaralni?
    Én elvileg indulok. Még az időn kellene faragni egy kicsit. Látom a táblázatból, hogy "átszerződtél" a Nissantól a Corvette-hez De akkor sem leszünk csapattársak, mivel engem elcsábított a BMW

  5. #5
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Tegnap körözgettem egy kicsit a MP4-12C-vel monzában, most próbáltam először a GT autókat a RaceRoomban. Ennyire más lenne a kezelésük, viselkedésük, mint az AC-ben? Az egyenesben csúnyán _billeg_, brutális féktávokat kell venni (vagy csak nem találom a fékerőt), viszont borzasztó nehezen indul el a segge, alig bírom kihozni a sodrából...
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  6. #6
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    ...Látom a táblázatból, hogy "átszerződtél" a Nissantól a Corvette-hez ...
    Áh..., csak tesztelgetek itt is, ott is, amott is. De jó lenne megszelidíteni vagy a GT-R-t, vagy a Fordot a szezonig.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Loloke írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap körözgettem egy kicsit a MP4-12C-vel monzában, most próbáltam először a GT autókat a RaceRoomban. Ennyire más lenne a kezelésük, viselkedésük, mint az AC-ben? Az egyenesben csúnyán _billeg_, brutális féktávokat kell venni (vagy csak nem találom a fékerőt), viszont borzasztó nehezen indul el a segge, alig bírom kihozni a sodrából...
    Úgy érzem, hogy a RaceRoomnál rengeteget változik az autó viselkedése, ha változtatod a beállításokat. Az persze tény, hogy más, mint az AC.

    Szeretek ellened versenyeni, úgyhogy szeretném, ha részt vennél a futamon! A BMW Z4-eshez tudok adni egy használható setupot, ami nem túl gyors, de nagyon stabil. Lehet még állítani rajta, és akkor talán gyorsabb lesz az autó.

  8. #8
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy érzem, hogy a RaceRoomnál rengeteget változik az autó viselkedése, ha változtatod a beállításokat. Az persze tény, hogy más, mint az AC.

    Szeretek ellened versenyeni, úgyhogy szeretném, ha részt vennél a futamon! A BMW Z4-eshez tudok adni egy használható setupot, ami nem túl gyors, de nagyon stabil. Lehet még állítani rajta, és akkor talán gyorsabb lesz az autó.
    Bocsánat hogy beleugatok, de azt a Z4es setupot esetleg elkunyizhatnám? Csak azt az autót vettem meg és hulla hülye vagyok a setupoláshoz(úgy általában). Bár ez már inkább off, de nekem az is jó ha valaki elmagyarázza mit miért és merre állítok?!

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Krajcsi Richárd írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánat hogy beleugatok, de azt a Z4es setupot esetleg elkunyizhatnám? Csak azt az autót vettem meg és hulla hülye vagyok a setupoláshoz(úgy általában). Bár ez már inkább off, de nekem az is jó ha valaki elmagyarázza mit miért és merre állítok?!
    Z4-eshez konkrétan nem láttam, de a többi GT3-as gépből talán el lehet lesni a főbb állítani valókat...

    Illetve itt a cikk alján a setup részben a legelső Setup Guide nevű excel nagyon egyszerűen és tömören magyarázza el az ökölszabályokat, legalább ezt az egyet érdemes mindenkinek átfutni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 17. 12:34.

  10. #10
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Krajcsi Richárd írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánat hogy beleugatok, de azt a Z4es setupot esetleg elkunyizhatnám? Csak azt az autót vettem meg és hulla hülye vagyok a setupoláshoz(úgy általában). Bár ez már inkább off, de nekem az is jó ha valaki elmagyarázza mit miért és merre állítok?!
    Nürburgringen ezt használtam, stabil voltam vele, igaz nem olyan gyors (mondjuk erről én tehetek ) Monzához egy kicsit biztos állítani kell, de alapnak hátha jó lesz: RaceRoom (R3E) - Setup
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 17. 12:34.

  11. #11
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Ez az én settem kanyarban stabil cserébe egyenesben nagyon lassú.
    1/6 szárnyakkal egyenesben gyors,ugy mentem 4 századdal jobb kört.

    Mclaren 1:46.968
    kormány 540/23

    Csatolt képek Csatolt képek

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    kormány 540/23
    Én már 540/15-nél járok, mert egyrészt alapon burtál ideges az autó (valóban kóvályog az egyenesben), másrészt a kanyarokban alig kell a kormányt elforgatni, ami leginkább a sikánokban nagyon szembeötlő és idegesítő.

    A sebesség érzékeny kormányzást elvileg kikapcsoltam, de ettől függetlenül van vmi állítható MAX és MIN érték, amik nem lettek inaktívak... ezekkel nem tapasztaltam még ki, mit kéne kezdeni?
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 07. 17. 13:14.

  13. #13
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    ami nekem fura, hogy nürburgringen tök okés volt a kormányzása a camaronak, most meg monzán semmit nem változtatva egy kupac szar - persze talán közbe volt valmi update - de most nincs kedvem megint ide oda állítgatni
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #14
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én már 540/15-nél járok, mert egyrészt alapon burtál ideges az autó (valóban kóvályog az egyenesben), másrészt a kanyarokban alig kell a kormányt elforgatni, ami leginkább a sikánokban nagyon szembeötlő és idegesítő.

    A sebesség érzékeny kormányzást elvileg kikapcsoltam, de ettől függetlenül van vmi állítható MAX és MIN érték, amik nem lettek inaktívak... ezekkel nem tapasztaltam még ki, mit kéne kezdeni?
    nem tudom RCS fájlban átírtad e a dolgokat elvileg ez felel a koválygásért FFB steer force exponent="0.65" vagy akár lejebb is veheted mekinek nagyon jót tesz én most 0.55 re levettem és stabil mint a Forint
    nagyobb szárnynál nem érezni annyira
    gondolom G27 ed van probáld ki a

    minss :101
    maxss:299
    Utoljára módosította: ozoli78; 2015. 07. 17. 13:46.

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    gondolom G27 ed van probáld ki a
    minss :101
    maxss:299
    Én azt akarom hogy semmi féle áttétel módosítás ne legyen a kormányzásomban, de nem értem pontosan mit jelent a max és a min érték, mi történik ezen sebességeken kívül és közöttük a kormányzással?


    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ami nekem fura, hogy nürburgringen tök okés volt a kormányzása a camaronak, most meg monzán semmit nem változtatva egy kupac szar - persze talán közbe volt valmi update - de most nincs kedvem megint ide oda állítgatni
    Setup-ot nem hozza át a Nürburgring-ről, csak a Steering beállítások azok, amik egységesek, a többi pálya függő, ahogy nézem..

  16. #16
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretek ellened versenyeni, úgyhogy szeretném, ha részt vennél a futamon! A BMW Z4-eshez tudok adni egy használható setupot, ami nem túl gyors, de nagyon stabil. Lehet még állítani rajta, és akkor talán gyorsabb lesz az autó.
    Köszi, jól esett. Majd meglátjuk hogyan alakul, mert most 3 napig nem leszek a szimulátorom közelében, orvosi vizsgálat, szülők látogatása, etc, úgyhogy csak vasárnap délután fogok beesni valamikor. Ha komolyabb edzés nélkül tudok konzisztens köröket menni, akkor indulok, ha nem, akkor nem, ez kevéssé függ a setuptól...
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  17. #17
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Setup-ot nem hozza át a Nürburgring-ről, csak a Steering beállítások azok, amik egységesek, a többi pálya függő, ahogy nézem..
    az jó mert alap setuppal mentem, és csak a kormányszöget állítottam, most az ugyanaz maradt a kormányzás mégis szar...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt akarom hogy semmi féle áttétel módosítás ne legyen a kormányzásomban, de nem értem pontosan mit jelent a max és a min érték, mi történik ezen sebességeken kívül és közöttük a kormányzással?
    Min az a legkisebb sebesség, aminél hat az áttétel módosítás, a max pedig a felső határ. Ez arra jó, hogyha használni szeretnéd vagy használnod kell(mert pld 240° a kormányod elfordulása), akkor be tudod állítani mire is kell. Az említett kormánynál pld. (min=1 , max= 70), és ki tudsz fordulni a boxból anélkül hogy 200-nál meg elrepülnél egy apró mozdulattól. A másik véglet, amikor minden jó, csak éppen nagy sebességnél túl érzékeny a kormány, akkor a (min=200 , max=maximum) a megfelelő beállítás. A hatás ereje 50%-nál már jó. A beállított határok között a sebességgel arányosan növekszik az áttétel.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Srácok, kérlek ne az utolsó pillanatban töltésétek ki a Prekval táblát és a nevezést, gyűljenek csak szépen azok a köridők, köszi!

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Indulási feltételek: R3E GT3 Summer Cup

  20. #20
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok, kérlek ne az utolsó pillanatban töltésétek ki a Prekval táblát és a nevezést, gyűljenek csak szépen azok a köridők, köszi!
    Én a fentebb írt okok miatt csak az utolsó pillanatban fogok tudni nevezni, bár mivel úgyis R2, igazából mindegy is, nem?
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  21. #21
    Sajnos a mai versenyen nem tudok részt venni, ezért kérlek Szabi, töröld a kvalifikációmat!
    Előre is köszönöm!

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 7olee1 írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a mai versenyen nem tudok részt venni, ezért kérlek Szabi, töröld a kvalifikációmat!
    Előre is köszönöm!
    Szia, ezt mindenki saját magán tudja megtenni, a Prekvalifikációban a Nevezes oszlopban.

    Esetedben mivel nem szerepel ott köridőd mellett hogy "igen", így nem vagy benevezve a ma esti futamra.
    Ezt kérjük mindenki ellenőrizze le, aki mégsem tud jönni a monza-i futamra..

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    20:00-kor zár a prekval, mindenki csekkolja, hogy jól írt-e be mindent!

    20:15 körül lesz itt kihirdetve itt a szerverbeosztás és utána indul az éles szerver.

  24. #24

    Bé szerverre mehetek majd esetleg. Pont lemaradtam

  25. #25
    Kemémy futam lesz! 27 fok van a szobában...

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •