Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (187 összesen)

Téma: Nordschleife - Michelisz Futam

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    Nordschleife - Michelisz Futam

    Friss hírek: Eredmények!
    -----------------------------------

    Kedves Versenyzők!


    Michelisz Norbi megkezdte a felkészülést a híres Nordschleifén megrendezésre kerülő májusi WTCC futamra, mi pedig hogy biztosítsuk számára a kellő kihívást és kompetitív környezetet, ezért Húsvét hétfőn közös futamot rendezünk vele, ahol mindenkinek lehetősége lesz megmérkőzni Norbival és körbekergetni Őt a pokol bugyraiban!

    Az Assetto Corsa-hoz nemrég megjelent - a teljes 25,4 km-es hosszában laser-scan technológiával készített - Nordschleife biztosítja számunkra a centiméter pontos hitelességet, az autó pedig a Lotus Evora GTC lesz, mely tempóját tekintve a gyári gépek közül a legközelebb áll Norbi WTCC-és Honda Civic-jéhez!



    A futamon - ha mindez igaz - ligaalapítónk, Wéber Gábor is ott lesz a rajtrácson, illetve más meglepetés vendég megjelenése is várható!

    Helyszín: Nordschleife Endurance
    Időpont:
    2015.04.06 - Húsvét hétfő
    Autók: Lotus Evora GTC (setup)
    Skinpack: Letöltés
    Időmérő kezdete: 20:30
    Időmérő hossza: 30 perc
    Futamtáv: 2 x 3 kör
    ABS és TC: Norbi kérésére off
    Pályatapadás:
    91% (Norbival egyeztetve így kompenzáljuk a Lotus Evora GTC-én lévő jobban tapadó GT3-as gumikat)
    Gumi és üzemanyag használat:
    100%

    Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Jelszó:
    masters


    A futamon való részvétel teljesen nyílt, a versenyzőkkel szemben az egyetlen elvárás a szabályok betartása, valamint a versenytársak és a fairplay maximális tiszteletben tartása mind a pályán és mind a fórumon!


    A futamon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Az Assetto Corsa eredeti és legfrissebb kiadása és a Dream Pack DLC, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal szerveren
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban a futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairpaly maradéktalan betartása!



    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 01. 08. 11:36. Indoklás: poszti

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    A Nordschleife:

    A "zöld pokol" néven elhíresült versenypálya Németország nyugati szélén helyezkedik el Nürburg váránál, a Forma 1-es futamoknak is otthont adó Nürburgring mellett. A 20,8 km hosszú aszfaltcsík egy dimbes-dombos erdőn kanyarog keresztül, az út meglehetősen szűk és veszélyes kanyarokkal tűzdelt, rengeteg szintkülönbséggel, ennek ellenére - vagy épp ezért - a legendás helyszín gyakorlatilag az autóversenyzők Mekkájának tekinthető. 1976-ig Forma 1-es futamokat is rendeztek a pálya teljes hosszában, itt szenvedte el Niki Lauda is súlyos balesetét, ahol az égési sérüléseit szerezte.




    Idén májusban a WTCC mezőnye is ellátogat a kultikus helyszínre, ahol a versenyzők a teljes nyomvonalon küzdenek meg egymással és az elemekkel!

    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 30. 23:32.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Elindul a Prequalifikációs szerver!

    Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Jelszó:
    masters

    Köridők: Nordschleife Prequal


    A futamon 20 versenyző léphet majd pályára közös szerveren Norbival és Gáborral, egyrészt a nevezett versenyzők közül a legjobb 10 köridővel rendelkező, másrészt további 10 versenyzőt sorsolunk majd ki a nevezési listáról azok közül, akik egy később meghatározott szintidő alatt képesek megfutni a Nord kört!


    Setup - amit érdemes alapból elvégezni:
    • váltóáttétel növelése, hogy ne forogjon le gép a hátsó nagy egyenesben 6. fokozatban.
    • fékerőelosztás hátrébb állítása, hogy ABS nélkül se blokkoljanak az első kerekek
    • Aki számára túl "harapós" a kormányázás, az az AC Options --> Controls menüben vegye lejjebb a kormányelfordulását, így növekszik az áttétel

    Sinka Dani WR setup-ja: link
    Asztalos Ferenc setup-ja: link


    Setup megosztást minenkitől örömmel fogadunk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 02. 02:20.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem, holnap este tartunk egy közös gyakorló futamot, csak amolyan Fun jelleggel!

    Infók itt holnap, gyertek!

  5. #5
    Lengyel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2014. 05. 09.
    Város
    Salgótarján - Győr
    Életkor
    29
    Üzenetek
    31
    Sziasztok!

    Tudom nem kívánságműsor, de esetleg vasárnap nem lehetne tartani 1 elő futamot? Bár Norbi nem biztos hogy ráér, gyakorlásnak a hétfőire nem lenne rossz. (+ benne van a pakliban hogy Norbi sem tud mozdulni a sok húsvéti sonkától, és ő is benézne)

    üdv,
    Dani

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg daneepapa írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom nem kívánságműsor, de esetleg vasárnap nem lehetne tartani 1 elő futamot? Bár Norbi nem biztos hogy ráér, gyakorlásnak a hétfőire nem lenne rossz. (+ benne van a pakliban hogy Norbi sem tud mozdulni a sok húsvéti sonkától, és ő is benézne)
    De, lehet róla szó.. sőt tervben is volt.

  7. #7
    Verebi Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 01. 04.
    Üzenetek
    1
    Prequal oldal mikor jeleníti meg a köridőt? Korábban a GT3-as teszt kupában egyből láttam, most viszont nem. A masters app regisztrálta a körömet, rankson ott van "Verebi Gábor Lotus Evora GTC 9:04.605"

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg skyleen írta Hozzászólás megtekintése
    Prequal oldal mikor jeleníti meg a köridőt? Korábban a GT3-as teszt kupában egyből láttam, most viszont nem. A masters app regisztrálta a körömet, rankson ott van "Verebi Gábor Lotus Evora GTC 9:04.605"
    Egyelőre nem automatikus a Preqaul oldal töltése, holnapra várhatóan ez is megoldódik..

  9. #9
    Lengyel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2014. 05. 09.
    Város
    Salgótarján - Győr
    Életkor
    29
    Üzenetek
    31
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De, lehet róla szó.. sőt tervben is volt.
    Szuper lenne! Egyetemista élet örömei miatt a hétvége utolsó napja már mindig a koliban töltődik...

  10. #10
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    1.997
    a csillag mit jelöl pár ember neve mellett a prequal listán?

  11. #11
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    33
    Üzenetek
    804
    Sziasztok!

    Valaki találkozott már olyan problémával, hogy a szerver kb 15 percenként kidobja? Azt írja, hogy elvesztettem a kapcsolatot a szerverrel.
    Nettemmel elvileg nincsen gond.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    a csillag mit jelöl pár ember neve mellett a prequal listán?
    Hogy nem tölötte ki a kiírásnak megfelelően a név adatait, ezért nem ismeri fel a honlap, és így nevezni sem fog tudni a futamra.

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ma este rendezünk egy amolyan ráhangolódó FunRace-t, hogy a mezőnyben való autózást is gyakoroljuk a Nord-on!
    Két körre állítom be a szervert, a futamok között lesz 4 perc pihi, azt jön a következő menet! Szerverre bármikor lehet csatlakozni, gyertek!

    Server: GTR-Masters.hu #Fun
    Pass: masters
    Kezdés: ~20:00

    Vasárnap este is lesz egy ilyen FunRace!

    Figyelem, a mai és a vasárnap esti Fun futamra nem kell nevezni!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 31. 14:37.

  14. #14
    Oláh Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 01. 04.
    Üzenetek
    162
    Srácok, valaki tudna fel tölteni egy setupot?
    Jó a gyári is, de a tegnapi gyakorláson az emberek úgy mentek el mellettem mintha állnék

  15. #15
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Mit kéne kitölteni? Van egy nevezés és egy visszavonás gomb..., én nyomtam egy nevezést még tegnap.
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2015. 03. 31. 16:46.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Megy a szerver!

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ma este rendezünk egy amolyan ráhangolódó FunRace-t, hogy a mezőnyben való autózást is gyakoroljuk a Nord-on!
    Két körre állítom be a szervert, a futamok között lesz 4 perc pihi, azt jön a következő menet! Szerverre bármikor lehet csatlakozni, gyertek!

    Server: GTR-Masters.hu #Fun
    Pass: masters
    Kezdés: ~20:00

    Vasárnap este is lesz egy ilyen FunRace!

    Figyelem, a mai és a vasárnap esti Fun futamra nem kell nevezni!

  17. #17
    Onodi László Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 03. 10.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1

    Közvetítés

    A mai teljesítményem és a következtetést levonva, az esélytelenek nyugalmával kérdezem: A hétfői futam látható lesz valahol fogja valaki közvetíteni ?

  18. #18
    Rácz Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 16.
    Életkor
    30
    Üzenetek
    58
    A további 10 résztvevő kisorsolása teljesen nonszensz. Lehet, hogy csak újítani szeretnétek és ez egy próba, vagy a demencia kezdete, nem tudom. Top 10-en kívül nagy lutri a szintidő megfutása. Mindenkit emlékeztetnék, hogy tavaly a bajnokságban pont a Nordon valaki "feltévedt" az A -szerverre és a gyors kör legeslegvégén ütötte ki Suput Zsoltot és engem az amúgy sem hosszú időmérőn. Nem értem, hogy a prekval intézményét miért kell semmibe venni, főleg ha valaki pont azért készül fel rendesen, mert szeretne egy jót versenyezni erős ellenfelek ellen. Az a tény, hogy Michelisz Norbi és Wéber Gábor is részt vesz az eseményen csak tovább emeli a színvonalat. Ne sorsolással és egy véletlenül eltalált körrel jusson be valaki a szerverre.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Mit kéne kitölteni? Van egy nevezés és egy visszavonás gomb..., én nyomtam egy nevezést még tegnap.
    Ez a rész elkerülte a figyelmedet a kiírásból:
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"

    De látom közben már rájöttél, hogy mi volt a gond a névbeállításoddal...


    Idézet Eredetileg Odee írta Hozzászólás megtekintése
    A mai teljesítményem és a következtetést levonva, az esélytelenek nyugalmával kérdezem: A hétfői futam látható lesz valahol fogja valaki közvetíteni ?
    Közvetítés lesz, de azt még nem tudjuk megmondani, hogy felvételről, vagy élőben.

    De sok idő van még hétfőig, minél bénább voltál tegnap, annál könnyebb sokat fejlődni a futamig. Gyakorolj csak, ne add fel előre
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 01. 11:53.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg rdani001 írta Hozzászólás megtekintése
    A további 10 résztvevő kisorsolása teljesen nonszensz. Lehet, hogy csak újítani szeretnétek és ez egy próba, vagy a demencia kezdete, nem tudom. Top 10-en kívül nagy lutri a szintidő megfutása. Mindenkit emlékeztetnék, hogy tavaly a bajnokságban pont a Nordon valaki "feltévedt" az A -szerverre és a gyors kör legeslegvégén ütötte ki Suput Zsoltot és engem az amúgy sem hosszú időmérőn. Nem értem, hogy a prekval intézményét miért kell semmibe venni, főleg ha valaki pont azért készül fel rendesen, mert szeretne egy jót versenyezni erős ellenfelek ellen. Az a tény, hogy Michelisz Norbi és Wéber Gábor is részt vesz az eseményen csak tovább emeli a színvonalat. Ne sorsolással és egy véletlenül eltalált körrel jusson be valaki a szerverre.
    Nem teljesen értem az összefüggéseket az egyes mondataid között... attól még hogy vki 15. lesz a prekvalon semmi garancia nincs arra, hogy érettebben, óvatosabban és körültekintőbben fog viselkedni a pályán, mint aki pár másodperc lemaradással a 25. helyen szerepel. Véletlenül eltalált köre pedig bárkinek lehet, bár azért a Nord nem az a pálya, ahol erre sok esély van..

    A prekval intézményét egyáltalán nem vesszük semmibe, hiszen mindkét 10-es csoportnak jó köridőt szükséges futnia a nevezése mellé. Viszont szerettük volna megadni a lehetőséget mindenkinek, hogy egy pályára léphessen Norbival és Gáborral, hogy ezúttal ne csak az alien-ek rúghassanak labdába, hanem bárki, aki rászánta az időt és tiszteséggel felkészült a futamra. A szintidő ezek fényben kerül meghatározásra a hétvége folyamán...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 01. 16:10.

  21. #21
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    33
    Üzenetek
    804
    Setup:

    Én erre jutottam, biztos hogy gyorsabb mint az alap set, csak picit izgága gyors kanyarokban.
    30on belülre be lehet vele menni, csak sajnos a szerver még mindig ledobál 10-15 percenként, így nem tudok javítani.
    Asseto corsát újratelepítettem, de az se segített, ha valakinek van erre ötlete miért csinálja ne fojtsa magába.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Setup:Én erre jutottam, biztos hogy gyorsabb mint az alap set, csak picit izgága gyors kanyarokban. 30on belülre be lehet vele menni...
    Köszönjük!

    Kormány elfordulást a gyári áttételen hagytad?

  23. #23
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    33
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük!

    Kormány elfordulást a gyári áttételen hagytad?
    Nem is tudtam hogy lehet állítani, ezért feltételezem igen.

  24. #24
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Életkor
    32
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük!

    Kormány elfordulást a gyári áttételen hagytad?
    En 650 fokra teszem a logitech profilerben mert 900 on nem tudok eleg gyorsan ellenkormanyozni

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Robert Pinczes írta Hozzászólás megtekintése
    En 650 fokra teszem a logitech profilerben mert 900 on nem tudok eleg gyorsan ellenkormanyozni
    Ennek semmi értelme nincs amit írsz, mivel az Assetto Corsa alapvetően helyesen állítja be a kocsikhoz mind az az áttételt és mind a maximális kormányelfordulást is. Ezzel te így csak meg még idegesebbé teszed az autókat, amire a Lotus GTC esetében konkrétan semmi szükség. Illetve ha te a Profiler-ben és a Corsa-ban is egyaránt 650 fokot állítasz, akkor meg lényegében nem csináltál semmit.


    Alapvetően az a legjobb hozzáállás, ha G27 esetén a Profiler-ben fixen 900 fokot állítasz és az AC Controls menüben is ennyit, a többit az AC maga megoldja. Viszont ha túl ideges számodra az autó irányítása, akkor ezt az értéket csökkented az AC menüben, ha meg túl lomha, akkor meg növeled. Javaslom olvasd el ezt az írást, ugyan ez még nem az Assetto Corsa-hoz készült, de sok dologra rávilágít.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 01. 18:44.

Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •