Találatok: 1 - 10 (10 összesen)
  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570

    Exclamation FIA levél a moddereknek?

    http://www.bsimracing.com/fia-sends-...modding-teams/

    Az FIA levelet küldött néhány moddercsapatnak, hogy állítsák le tevékenységüket, ellenkező esetben jogi lépésekre kerül sor...

    +

    "A while ago the Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) announced a long term partnership with Polyphony Digital (Gran Turismo), revealing that there might be an FIA sanctioned Sim Racing championship in the making. With federations such as the FIA involved Sim Racing could soon become a sport. As with all sports, advertising and sponsorship will have their influence on what can and cannot be done."

    "Az FIA nemrég hosszútávú partneri megállapodást jelentett be a Polyphony Digital (Gran Turismo) céggel, közölve azt is, hogy készülhet egy FIA által vezényelt szimulátorbajnokság (Sim Racing Championship). Egy FIA szintű szövetség belépésével a szimulátorversenyzés hamarosan sporttá válhat. És mint minden sport esetében, a reklámok és a szponzorok hatással lesznek arra, hogy mi lehet megtenni és mit nem."
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.bsimracing.com/fia-sends-...modding-teams/

    Az FIA levelet küldött néhány moddercsapatnak, hogy állítsák le tevékenységüket, ellenkező esetben jogi lépésekre kerül sor...

    +

    "A while ago the Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) announced a long term partnership with Polyphony Digital (Gran Turismo), revealing that there might be an FIA sanctioned Sim Racing championship in the making. With federations such as the FIA involved Sim Racing could soon become a sport. As with all sports, advertising and sponsorship will have their influence on what can and cannot be done."

    "Az FIA nemrég hosszútávú partneri megállapodást jelentett be a Polyphony Digital (Gran Turismo) céggel, közölve azt is, hogy készülhet egy FIA által vezényelt szimulátorbajnokság (Sim Racing Championship). Egy FIA szintű szövetség belépésével a szimulátorversenyzés hamarosan sporttá válhat. És mint minden sport esetében, a reklámok és a szponzorok hatással lesznek arra, hogy mi lehet megtenni és mit nem."
    Nem értem én ezt a Gran Turismo-t miért nyomják ennyire. Jó nyílván értem, hogy PS-en rengetegen játszanak vele, de én nem ájultam el tőle mint szimulátor. Mint egy konzolos játék tökéletes... Egyébként maga a kezdeményezés jó. ( a második fele )


  3. #3
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    1.588
    Amúgy meg menjenek melegebbre.. válasszák szét,mint verseny és szabasdidő sport. Mint mindenhol ahol sportolnak..
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 08. 23. 18:18.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    A FIA az Ő szempontjából a legjobb partnerrel kötött megállapodást, globális szinten több millió felhasználó, jó marketing, elismert, népszerű és igényes szoftver. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a miénk egy egészen szűk réteg, a virtuális autózás iránt érdeklődők 95%-ékát tökéletesen kielégíti a a GT sorozat szimulációjának minősége, ami azért valljuk be egy ideális átmenet az arcade és a szimuláció között. Szóval lássuk be, óriási potenciál és pénz van ebben a buliban, jó lóra tett és a FIA és emellett teljesen logikus és érthető módon anyatigrisként el is kezdte védeni az érdekeit és egyúttal leépíteni konkurenciát.

    Azzal is legyünk tisztában, hogy bárki aki olyan tartalmat készít melyben bejegyzett és védett márkákat és azok termékeit használ fel, elevenít meg mindezt erre való license vagy bármi nemű feljogosítás nélkül, az jogsértést követ el, szóval jogi és elvi szinten is teljesen érthető és megalapozott a törekvésük.

    Sajnos a mi szempontunkból nem a legjobb partnerrel kötött a FIA megállapodást, mert a GT sorozat soha sem fogja elérni azt a szimulációs színvonalt amit mi elvárunk, viszont a kezdeményezés hatására bizonyára mind az iparág és mind a virtuális autózás utáni érdeklődés is jelentősen nőni fog, ami talán nekünk is jó lehet, mert egyre többen fognak rádöbbenni arra, hogy a GT után is van egy szint, amire tovább lehet még lépni. Feltéve persze ha a dolog pont nem fordítva sül el és a konzol idővel képes lesz kinyírni a jóval komolyabb PC-és címeket.


    Van a dolognak viszont egy másik oldala, ami minket közvetlenül jobban érint, az pedig a nem hivatalos modifikációk jövője. A FIA rászállt a modder csapatokra, sőt még a hírportálokra is és minden féle jogi lépéssel fenyegetőzik, ha nem szüntetik be a tevékenységüket. Ennek hatására több csapat is abbahagyta a folyamatban lévő munkáit, megszűntek oldalak, lekerültek linkek, sőt még a hír portálok sem számolnak be az újdonságokról. Ez utóbbi dolgot egyáltalán nem értem, elvégre attól még hogy te beszámolsz egy jogsértő anyagról, attól még te nem követsz el semmilyen jogsértést, tehát ezen dolog előtt teljesen értetlenül állok.... (ha vki ezt érti, azt magyarázza már el nekem, köszi)

    A modder csapatok jövője már más kérdés, valószínűleg vissza jön az a világ, hogy teljes anonimitásba kell vonulniuk és folyamatosan trükközni a domain-ekkel és letöltési linkekkel és miegymással, hogy folytatni tudják a tevékenységüket, mert folyamatosan szorongatva lesznek. Másik megoldás, hogy ezentúl nem nevezzük nevén a gyereket és jöhetnek majd a Pormula1 és VTCC sorozatok, ahol minden esetleges egyezés a valósággal csak a véletlen műve..


    Szóval kedves modderek, jön ismét a vadnyugat és az underground élet, de én nem hiszem, hogy az internet szabad világában bárkit is nyakon lehet csípni ilyen dolog miatt, ha minimális ésszel csinálja. Én mindenkinek azt javaslom ne hagyja abba, amit csinál, csak gondolja át, hogy teszi majd mindezt a jövőben!



    Záró gondolatként pedig a FIA bekaphatja, a szimulátor versenyzést mi már több mint 15 éve keményen sportként űzzük!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 10. 24. 15:16.

  5. #5
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    mint a
    FormulaCorsa1
    Team breckley gp, enstone gp és scuderia maranello autóikkal

    nehogymá börnie bá mondja meg nekem hogy mit játszhatok és mit nem...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  6. #6
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Igazi hülyék, aztán majd a sok user úgy gondolja hogy az életben is úgy mennek a dolgok mint az arcade játékban oszt lesz nemulass!

  7. #7
    Szerintem ez kamu hír... FIA hivatalos aláírása is ott volt az e-mail-en? Fel is hívták az FIA-t, hogy tuti ők írták-e? Az FIA nevében bárki írhat levelet..
    Audi 2.2T 20V sor 5 Turbo Quattro

  8. #8
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Bágyi Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez kamu hír... FIA hivatalos aláírása is ott volt az e-mail-en? Fel is hívták az FIA-t, hogy tuti ők írták-e? Az FIA nevében bárki írhat levelet..
    RaceDepartment és VirtualR is kapott már ilyen levelet korábban, ráadásul a VirtualR-t szerkesztő Montoya az SMS tagja is, szóval ha kamu lenne, akkor sztem Montoya barátunk rég letojná az egészet. (Anno amikor megkapta ezt a figyelmeztető e-mailt, minden F1-es moddal kapcsolatos dolgot leszedett, már csak a Codemasters-féle F1 játékról találsz hírt az oldalán)

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    RaceDepartment és VirtualR is kapott már ilyen levelet korábban, ráadásul a VirtualR-t szerkesztő Montoya az SMS tagja is, szóval ha kamu lenne, akkor sztem Montoya barátunk rég letojná az egészet. (Anno amikor megkapta ezt a figyelmeztető e-mailt, minden F1-es moddal kapcsolatos dolgot leszedett, már csak a Codemasters-féle F1 játékról találsz hírt az oldalán)
    Ezt a részét továbbra sem értem, hogy cikkezni, hírt adni miért ne lehetne bármiről?

  10. #10
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a részét továbbra sem értem, hogy cikkezni, hírt adni miért ne lehetne bármiről?
    Ez egy örök rejtély marad Talán lehet azért, ami miatt a torrentoldalak sem nagyon vannak reklámozva: az illegális tartalmak miatt...

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •