Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 126 - 150 (154 összesen)

Téma: HGTLM9 - Hungaroring

  1. #126
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi csak a célegyenesbe gondoltad volna?valami nem volt kerek sztem vagy csak ennyire vagyunk luzerek:PP
    Azért villogtam, hogy miután lenyomtad, tartsd már kicsit fel nekem, hogy én is el tudjak menni mellette.
    Erre te elhúztál, nekem meg muszáj volt kilöknöm, me' máshogy nem ment...

    ()

  2. #127
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Báthory írta Hozzászólás megtekintése
    Az egész egy rohadt nagy rémálommá sikeredett, pedig nem így terveztem...

    Kezdve azzal hogy a Q felvezető körében éppen rá akarok menni a célegyenesre fordítóra erre az előttem lévő hirtelen jobbra ment én meg nem tudtam reagálni és DURR!!! bele a fekete Porsche (nem tudom már ki volt, bocsi!) hátuljába... ESC, és inkább nem mentem egy kört sem, magamat így megbüntetve.

    Én voltam az. Semmi baj nincs ,mentem úgy 2 kört még Állítólag ,ha könnyítesz a tütün jobban megy Láttam a tükörben, hogy nem láthattad,mert hirtelen ment ki előled az előtted lévő. Kár volt magad büntetni,mert sima kis baleset volt és annyira kárt sem okozott, meg aztán épp a gyors köröm kezdtem volna max visszamegyek a boxba és megyek újból.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  3. #128
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Q: persze megint nem sikerült rendesen kiautózni, így csak a 10. helyről indultam 1,58,440-l. Nem oszt nem szoroz.

    R1: a rajtnál látom, hogy Taky bemozdult. Na ez annyi mondom s&g. Szépen feljöttem a 7. helyre, mert a kollégák hibázgattak, én meg elmentem. A 4. körben Ákost értem utol, kicsit megcsúszott és épp hozzáértem a fenekéhez. Ákos sajnos megpördült. Bocs Ákos. Megnéztem a replayt. Nem érzem hibásnak magam ha gondolod óvd meg. Utána Nibi és Matyit szépen beértem, Majd Matyi megelőzte Nibit, én meg Nibin utaztam. Kicsit gyorsabbnak éreztem magam, de nem tudtambecserkészni. 6.-nak értem be.

    R2: 5.nek indultam, mögöttem a társulat színe java. A rajtnál nem tudom mi a rákot csináltatok előttem, de Bordiiit alaposan lekoccoltam, egyszerűen ott volt előttem én meg nyélgázon. Persze mindenki elhúzott a rákba. A Cortinák olyan gyorsak voltak az egyenesben, hogy nem volt nagyon mit tenni. Végül ráestem Nibire és Matyira megint. Nibi elől, Matyi, én majd megjött Peti? egy Cortival. Nibi mindenkinél lassabb volt, nem kicsit, de senki nem tudta lenyomni a nyavalyást. Peti meg szivatott a Cortival és persze lenyomott. Megint volt valami balhé, mert beértük Szabiékat. Nyomtuk közben egymást, Petivel meglőztük egymást vagy 3* tuti. Szar ez a TR4, ahogy mondtam. Elmelegszik a hátsó gumi, és hosszú a 3. Az utolsó körökben rámesett Dobri Szabi. Hiányoztál Szabi nagyon. Sokkal gyorsabb volt, és kicsit hibáztam is a végén, kihasználta

    Összegezve lett egy 6. és egy 8. helyem. Ennél nem vártam többet reálisan nézve, pedig kitapostam a belét. Jó csaták voltak, kemény menet volt.

    Gratulálok mindenkinek.

  4. #129
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    310
    Hát... R2 rajt az én saram, bocsánat mindenkitől, várom a büntetésem érte.

    Rákészültem szépen a "zöld zászló"-ra, utolsó kanyarban pit limiter-t kinyomtam, már ha sikerült volna. Valamiért nem kapcsolt ki, én meg persze nem figyeltem a műszerfalat hogy még mindig be van kapcsolva, zöld zászló után arra lettem figyelmes hogy nem gyorsulok. Reflexből nyomtam a pit limiter megint, de kb 3-4x kellett megnyomnom mire történt valami (akkor már kaptam egy tockost hátulról). Nem tudom hogy most a kormányom "viccelt" meg vagy csak szimplán elbénáztam, de egyik sem változtat a lényegen .

    Sajnálom hogy így alakult, tanultam belőle, pl hogy soha többé ne használjam a pit limiter-t pályán .


  5. #130
    Kelemen Dávid Versenyző KeCA logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    257
    Vegyes érzelmekkel teli futam volt ez.

    Q: URH...
    R1: Sikerült bealudni a rajtot, de nem oszt nem szoroz. Az első körben durván sokan voltunk az íveken, de sikerült szépen lépegetni pár helyet előre. Izgi volt. Aztán egyszer csak Endrődi Zoli esett vissza pont elém. A pálya bizonyos részein gyorsabb lettem volna nála, de nem tudtam elmenni. Sajnos a T6-ba meg is pöcköltelek, aztán úgy láttam, hogy nem bírod megfogni, ezért mentem melléd. Sorry az esetért. Végül 15. helyen értem be.
    R2: Nagyon nem volt oké az első felvezető kör. Nem volt állandó a tempó és szét volt esve az egész mezőny. A célegyenesre ráfordulva meg egyszer csak belassul mindenki aztán satuzik. Aztán jött a kemény küzdelem. Előttem cortinák. Az egyenesben mindig megettek, de a kanyarokban meg picit feltartottak. Mihályi Zoli mellé próbáltam bebújni a T2-ben, de sajnos összeértünk. Ne haragudj. Kicsit szét is estem innentől fejben, mert mondom biztos megint lesz egy URH-m a következő futamra... Aztán Berecz Albertet próbáltam előzni a sikánban, de megdobott a rázó és még pici tolást is kaptam, így sikerült kiforogni is. Végül csak a 17. helyen értem be.

    Nem tetszik ez az autó kategória, bár nyilván nem véletlen, hiszen eggyel rosszabb, mint amivel idáig mentem. A mini abszolút nem jön be, kezelhetetlen számomra, a falconnal nem voltam stabil, a porschét meg az egyenesbe megeszik. Bár ettől függetlenül élveztem a futamot, főleg az elsőt.

  6. #131
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    310
    Idézet Eredetileg KeCA írta Hozzászólás megtekintése
    R2: Nagyon nem volt oké az első felvezető kör. Nem volt állandó a tempó és szét volt esve az egész mezőny.
    Ez fura, mert én az elején kb 50 mph-del mentem, nem lassítgattam/gyorsítgattam...

    Idézet Eredetileg KeCA írta Hozzászólás megtekintése
    Mihályi Zoli mellé próbáltam bebújni a T2-ben, de sajnos összeértünk. Ne haragudj. Kicsit szét is estem innentől fejben, mert mondom biztos megint lesz egy URH-m a következő futamra...
    Hát sajna ez így jött össze. Én már a rajt után "szétestem"

  7. #132
    Kelemen Dávid Versenyző KeCA logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    257
    Idézet Eredetileg Mizo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez fura, mert én az elején kb 50 mph-del mentem, nem lassítgattam/gyorsítgattam...
    Nem arra írtam, hogy te lennél hibás, hanem úgy összességében fura volt az első kör.

  8. #133
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Q8: Kvali előtt sikerült bemennem 57-be, de élesben ez nem sikerült benne maradt egy 3-4 tized, így 8. hely. Igazából max. egy 6. lett volna benne, szóval fogjuk rá elment, bár általában jönni szokott a PB..

    R1 19.: Rajtnál Taky beugrott aztán beragadt előttem, szerencsére sikerült elrántanom a kormányt és nem dobtam el a vasat, Matyi elment mellettem így megmaradt a 8. hely. Aztán látom Kristóf kilép, na akkor kicsit fostam, hogy én leszek a t-home következő áldozata, de nem így lett, még valaki eldobta elől így 6. helyen mentem Matyi-Nibi duó után. Megmondom őszintén - még ha a handycap miatt is- jó érzés volt, hogy tudom a tempójukat és úgy autózok az elejébe a mezőnynek, hogy van keresni valóm. Bár azért támadni csak ritkán tudtam őket, de mentem szépen mögöttük afféle Mülleresen mondom majd jól elcsatázgatnak én meg kihasználom... Aztán pár kör múlva mögöttem volt Józsi, és az Alesi-ba kiforgatott. Visszanéztem a replayt, hát nem tudom. Lehet kicsit megcsúsztam valamint amikor betetted az orrát ideális esetben ha láttam volna a tükörben kicsit szélesebben kiengedem és elkerülhető lett volna esetleg.. Nincs harag, azért megóvom aztán majd eldöntitek mi az igazság. 20. helyre estem vissza, volt egykét csatározás de ennek Endrődi Zoli véget vetett, amikor úgy gondolta, hogy a Mansell-t inkább egyenesítsem ki. Megy az óvás, szerintem ez egyértelmű. 23. hely, ketten kipotyogtak, Rozsi Sanyi lökhárítójára akaszottam fel magam az utolsó körökre, el is mentem mellette gyorsan, de aztán egyik kanyarban túl sok volt, újra elém került és nem tudtam megelőzni, végül utolso kör célegyenesben elengedett, nem kellet volna !! 19. hely

    R2 16.: Hát az a rajt mivóóót. Szépen sorban megyünk már a célegyenesben erre, előttem satu, páran még ott koccoltak, na mind1 1 helyet buktam összesen, de élvezet az nem sok volt. 14 hely környékén ment a csatázás, Berecz Albert, Jankó Zsolt voltak előttem, aztán mögém megérkezett Kettel, hát mondom mostmár menekülni kell előre Aztán Zsoltival gyűlt meg a bajom. Mansellbe külső íven a bejáratnál szerintem már enyém volt a pozíció, hagytam azért helyet belül, bennt is tartotta de kijáraton megcsúszott, vagy csak szimplán sodródott és kiforgatott. Ezt is megóvom, bocs ma ilyen kegyetlen vagyok 15. helyig estem vissza, nem is azt a 2 pozíciót bántam, hanem hogy jó csaták voltak kilátásban, voltak még jópáran előttünk. Aztán pár körrel később hibáztam visszaestem a 18-ra. Ilyenkor már a hátam se igen akarta a versenyzést, néhány gyorsabb mozdulatnál már értek fájdalmak. De hát az ilyen top pilótáknak mint Kimi meg én már csak ilyen a hátuk.... Végül 16. lettem.

    Összességében nem voltam elégedett, mert úgy érzem sokkal több volt ebbe most. Még ha ez részben az Alfának is volt köszönhető, benne volt egy kis szerencsével egy top10-es szereplés az első futamon, vagy közel a 10-hez, de semmiképp nem 19. Utána meg ugye a második is könnyebb lett volna, bár ott vétettem egy hibát magamtól is. De legalább az internet nem ment el, bár a szerver restart előtti próbafutamon, eltűnt mindenki, szóval a probléma továbbra is fenn áll, de szerencsém volt, hogy élesben ez most nem jött elő. Kicsit lehet hosszú lett...
    Utoljára módosította: sfakos; 2013. 11. 08. 09:57.


  9. #134
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg Báthory írta Hozzászólás megtekintése
    ...és DURR!!! bele a fekete Porsche (nem tudom már ki volt, bocsi!) hátuljába...
    A nagyobb baj az volt, hogy egy ilyen miatt megszegted a chatstop-ot (gondolom Te voltál, aki beírt egy kétsoros üzenetet, ha mégsem akkor bocsi). Legközelebb inkább hagyd a fórumra. Qual volt, nem volt neki sem nagy vérveszteség, max megy egy újabb kört.

    Q: szokásos, addigi legjobb PB. Persze sokat nem vártam a versenytől, nem szeretem a pályát, nem csak menni rajta, de sztem nem jó versenypálya. Hazai, ennyi az egész. Cél körbeautókázni, nagyobb hiba nélkül.

    Ezt többnyire teljesítettem is. 1x csináltam egy kétkerekezést, de amúgy a lehetőségekhez mérten pályán maradtam. Mindkét versenyen meg volt a társaságom, és voltak jó csaták, ment az oda vissza előzgetés. Első versenyen féltávtól nem volt nagyon visszajelzés az aszfaltról, mintha nem tapadt volna. Második futamon már jobb volt a helyzet. Egyik futamon Attila fekete porsche-ja ragadt a páyán amin átteleportáltam, majd 1 kanyar múlva mellettem termett, bár a kormányt elrántottam de szerencsére nem olyan közvetlen a kormányzás, így szinte meg sem érezte a kocsi.

    Esett már szó a második futam rajtjáról, nem is akarok ekézni senkit, mert nem tudom mi miatt lassult be a mezőny, de tény, hogy hátul bizony erősen le kellett fékezni (volt pár koccanás is), és mire lelassítottam, jött a rajtvezényszó, amire pesze a mögöttem levők már nyomták is. És valahogy 3-an meg is előztek a rajtvonal átlépése előtt (mintha lenne erre valami szabály...). Pedig nem azért lassítottam, mert a maláj k..váknak integettem, nem is virágot szedni mentem a rétre, csupán a ne előzz a rajtvonalig szabályt tartottam be.
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 11. 08. 10:13.

  10. #135
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    ... Aztán pár kör múlva mögöttem volt Józsi, és az Alesi-ba kiforgatott. Visszanéztem a replayt, hát nem tudom. Lehet kicsit megcsúsztam valamint amikor betetted az orrát ideális esetben ha láttam volna a tükörben kicsit szélesebben kiengedem és elkerülhető lett volna esetleg.. Nincs harag, azért megóvom aztán majd eldöntitek mi az igazság. 20. helyre estem vissza, ....
    Zsolti, Matyi és Szabi nézik meg és hoznak döntést. Ha úgy ítélik meg hogy hibás voltam, akkor az is voltam.

    Egyébként teljesen belső íven mentem, fékeztem is, Te meg elkezdtél keresztbe jönni elém és nagyon belassultál. Nem tudtam hová menni és az orra elérte a seggét.

    Nézd meg az én kamerámból majd ha van kedved (még). Tényleg sajnáltam, sajnálom.

    ui.: Egyébként az Alfa a legjobb itt a mezőnyben, nagyon jó kis autó.

  11. #136
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg KeCA írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tetszik ez az autó kategória, bár nyilván nem véletlen, hiszen eggyel rosszabb, mint amivel idáig mentem. A mini abszolút nem jön be, kezelhetetlen számomra, a falconnal nem voltam stabil, a porschét meg az egyenesbe megeszik.
    Hát ja... én az elejétől fogva ebben a kategóriában vagyok, nem valami könnyű. És az istennek se tudok hátraesni, srácok, gyertek már jobban azzal a Cortinával, hadd mehessek már én is vele... Persze ha időközben Szabi nem változtatja meg a kategóriákat, akkor már vígan cortinázhatnék...

    A versenyeim nem voltak valami küzdelmesek. Az elsőn nagyon jól kaptam el a rajtot és jól jöttem ki a dolgokból, a 20. helyről hamar feljöttem a 12-ikre, de ott nem tudtam mit kezdeni a Cortinákkal. A tempójukat még csak-csak tartottam, mert csatáztak egymással, de ennyi.
    A második verseny előtti sorakozónál volt egy kis pánik, bénáztam a kocsival, mert nem tudtam üresbe rakni. Ezért is pöcköltem meg kétszer is Fedort hátulról, bocsi. Aztán a rajt után a T2-ben az egyik Corti meglökte a másikat, ezért belassult, én meg már nem tudtam eléggé lassítani és meglöktem. Elnézést, akárki is volt az.

    A két 13. hely nem olyan rossz tekintve, hogy honnan indultam.

  12. #137
    Dobri Szabolcs Versenyző Dobri Szabolcs logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 26.
    Város
    Nagykanizsa
    Életkor
    45
    Üzenetek
    98
    Első verseny okés volt, Colával jókat mentünk végig. A Porsche kigyorsításkor meglepően jó volt, a teljesen más váltónak köszönhetően,de 3-ik sebességben a Cortina jóval gyorsabb volt már.

    Itt ragadom meg az alkalmat,és gratulálok Péternek a 3. helyhez, újonc csapatunk első versenye jól sikerült. (bár a csapat eddig is létezett,csak mi nem tudtunk róla )


    A második verseny..... na az már nem volt problémamentes....

    A második kanyarban megkaptam első lökésemet, valahogy egyenesbe jöttem,de buktam pár helyet egyből. A folytatás sem volt egyszerű..... a Cortinán nem maradt se festék,se lámpa,se semmi.

    Ennek ellenére voltak szép csaták, az utolsó körökben sikerült utolérnem Horváth Józsiékat, és egy jó kis meccs lett belőle. Józsi hibázott az utolsó körben, így sikerült megelőznöm. Jó kis csata volt,köszi.

    Grat Mindenkinek!

  13. #138
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Ez a verseny egy katasztrófa volt. Gyakorlatilag aki mögém került az belém is rúgott...
    Az első másfél körben 2 lökést kaptam (Peti), ami miatt menekülőre akartam fogni, el is rontottam az idegességtől a sikánt, fogtam egy palánkot. Innentől féktávon kicsit instabil volt a gép, amit többnyire a Mansell-ben szopcsiztam be. Majd később Dávid gondolta úgy, hogy mivel elvettem a gázt az előttem levők miatt, már egyből ő a gyorsabb és le is tolhat evégett a pályáról. Ezután kerültem Ákos mögé és a Mansellben sajnos már csak utas voltam mögötte, hiába fékeztem, egyszerűen nem az történt, aminek kellett volna. Ákost meglöktem, Ismét bocs érte!
    Valahogy beszenvedtem a 23. helyre, szar volt, na.

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a repülő rajt egy vicc volt! (Sajnálom Zoli, hogy így jártunk)
    Semmi baj Taky, nem te tehettél róla! Igazából már azt sem értettem, hogy 23.-ként ráfordulok a célegyenesre és még mindig nincs Zöld zászló?! Egy ilyen rövid célegyenesben?! Ezt hogy? Nem is mertem gázt adni, de ami előttünk volt...

  14. #139
    Pataki Márton Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 07. 05.
    Város
    Győrújbarát
    Életkor
    34
    Üzenetek
    14
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    A nagyobb baj az volt, hogy egy ilyen miatt megszegted a chatstop-ot (gondolom Te voltál, aki beírt egy kétsoros üzenetet, ha mégsem akkor bocsi). Legközelebb inkább hagyd a fórumra. Qual volt, nem volt neki sem nagy vérveszteség, max megy egy újabb kört.
    Igen, az én voltam. Úgy éreztem azonnal bocsánatot kellett hogy kérjek, mert már láttam magam előtt ahogy önmagából kivetkőzve paprikavörös fejjel anyáz meg szentségel a monitor előtt. Ezért bevállaltam azt is hogy megbüntettek chatstop megszegéséért.

  15. #140
    Kelemen Dávid Versenyző KeCA logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    257
    Idézet Eredetileg Báthory írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, az én voltam. Úgy éreztem azonnal bocsánatot kellett hogy kérjek, mert már láttam magam előtt ahogy önmagából kivetkőzve paprikavörös fejjel anyáz meg szentségel a monitor előtt. Ezért bevállaltam azt is hogy megbüntettek chatstop megszegéséért.
    Csak kb mindenkit megzavartál a 2 soros üziddel. Nem véletlenül chatstop a chatstop. Legközelebb kvali végén, vagy fórumon írd le.

  16. #141
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a repülő rajt egy vicc volt! (Sajnálom Zoli, hogy így jártunk)
    Sajnos ilyen nagy mezőnynél egy kisebb feltorlódás hatása is fokozatos növekszik a mezőny vége felé, persze ehhez az is hozzá járul, ha a felvezető kör során néhányan túl nagy követési távolságot hagynak, majd az utolsó két kanyarban próbálják behozni a lemaradásukat, ilyenkor a mezőny vége begyorsul, majd hirtelen betömörül és kész a baj. Egy ilyen széles pályán pedig azért még bőven lenne lehetőség kikerülni egymást ilyenkor... az még mindig kisebb vétség, mint az ütközés...

    Ezt majd külön meg fogjuk vizsgálni a VB-vel, hogy történt-e egyéni mulasztás...
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 08. 13:23.

  17. #142
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Báthory írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, az én voltam. Úgy éreztem azonnal bocsánatot kellett hogy kérjek, mert már láttam magam előtt ahogy önmagából kivetkőzve paprikavörös fejjel anyáz meg szentségel a monitor előtt. Ezért bevállaltam azt is hogy megbüntettek chatstop megszegéséért.
    ilyen nem volt. Összetörtem a monitort... Még jó, hogy volt tartalék itthon...














    Viccet félretéve..
    áá a panel visszhangzik ,mint atom este már nem lehet kiabálni De írtam az ezelőtti hsz-ben nem volt gond. Van ilyen.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 08. 17:44.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  18. #143
    Pataki Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 02. 23.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    152
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Először is elnézést kérek Pataki Szabolcstól a R1-beni kiforgatásért és Rózsi Sándortól a R2 rajtjánál szintén egy kiforgatásért (az egy kicsit érthetetlen szitu volt)!
    Semmi gond, az összességében nem sokat számított.
    A rajt után közvetlenül T1-től a T2-ig lag volt nálam és diavetítés, ezért inkább lemaradtam az elején. Aztán amikor utolértem a végét, pörögtem a nagy sietségben.
    R2-re pedig elfelejtettem betölteni a setupot és az alap beállítással mentem: máshogy viselkedett az autó és a benzin sem volt elég.
    Szóval inkább a következő futamra készülök

  19. #144
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    791
    Quali: Semmi újdonság, lavirozás a végén.

    R1: Az utolsó kör előtt kuka, előtte dodgemezés és forgások.
    R2: Én is még bőven a kanyar előtt voltam, mikor láttam hogy zöld zászló. De én már csak az elöl történt csattanás végére értem oda, sikerült kikerülnöm a züröket. Nagyjából sikerült most megforgások nélkül autózni, Pálinkás úrral és Rozsi Sanyival meccselgettünk a végéig. Persze csak akkor tudtam rájuk jönni, mikor elrontottak valamit és majdnem elszálltak. A végén 30 helyről való indulással a 20. hely környékét sikerült megcsipni, ez már saját magam számára szép eredmény.

    Rozsi Sanyi egyébként uriember. :-D Már rögtön a futam után bocsánatot kért tőlem amiért kilökött és a második futamban a célban előre engedett, pedig bőven megérdemelte a helyezést. Köszönöm szépen, természetesen ilyen előfordul a verseny izgalmában.

    Az első futamban elnézést kérek attól a narancssárga porschés kollégától, akit a célegyenes végén szépen kivittem a füre. Kicsit leszállt már addigra a lila köd és csúnyán elfékeztem magam. De megálltam és megvártam hogy vissza tudjál jönni, ezzel sikerült is az utolsó helyre tennem magam, mert addigra mindenki elment mellettem. Természetesen ha megóvod, vállalom az ódiumát.

    A pályát nem sikerült megszeretnem, valahogy nem tudok rendesen ráérezni. Ez a HTCM futamon is gond lesz pillanatokon belül.
    Utoljára módosította: Hezso; 2013. 11. 08. 14:13.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  20. #145
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Gyakorolok, de erősen gondolkozom rajta, hogy egyáltalán érdemes-e rajthoz állnom itt a Hungaroringen. Akárhogy próbálom a setupot, vagy bármit, a legutolsó időt sikerül csak autóznom. Ráadásul a legjobb Cortina idő, az a legelső ugye, az 6 másodperccel jobb mint az enyém. Ez nagyon sok. Nem tudom akarok-e mozgó útakadály lenni a futamon.
    Én azt látom, hogy ha a saját tempómnál megpróbálok gyorsabb lenni, akkor biztos hogy kiforgok a kanyarban, vagy kicsúszok.
    A fékezésre ugyanez igaz. Ha túl korán fékezek magamhoz képest, akkor nagyon lassú vagyok. Ha megpróbálok később fékezni, csak egy centivel is, akkor álló kerekekkel csúszok ki a kanyarból.

    Valahogy nagyon nem birok a saját hazai pályánkra ráérezni.

    És nem értem hogy ha én ezt az időt majdnem magamhoz képest élen autózva hozom össze, hogy tudnak mások ugyanilyen autóval könnyedén sok-sok másodperccel gyorsabbak lenni. Egy-két másodpercet még értenék, de hat?????
    Pedig nézem a gyorsabb embereket és ugyanazokat az iveket használom mint ők.

    Nem megy ez nekem. Igen lassú lesz ez a fejlődés azt hiszem.
    Csak szólok.
    Annó a GPL ben azon ment a túlélésem,hogy elérjem a bűvös 107% ot,és egyáltalán rajthoz állhassak.
    Azóta sem vagyok sokkal gyorsabb,de nyomni kell,és élvezni még az utolsó helyet is.
    Nekem tíz év nem volt elég hogy jó legyek,és nem is leszek jó soha,de a verseny nem csak a pódiumosoknak verseny.
    Nyomjad lazán,mint a kazán.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  21. #146
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta Hozzászólás megtekintése
    Csak szólok.
    Annó a GPL ben azon ment a túlélésem,hogy elérjem a bűvös 107% ot,és egyáltalán rajthoz állhassak.
    Azóta sem vagyok sokkal gyorsabb,de nyomni kell,és élvezni még az utolsó helyet is.
    Nekem tíz év nem volt elég hogy jó legyek,és nem is leszek jó soha,de a verseny nem csak a pódiumosoknak verseny.
    Nyomjad lazán,mint a kazán.
    Azzal semmi bajom hogy lassú vagyok. Csak az olyan dolgok idegesitenek, mint pl mikor qualin próbálok "gyors kört" magamhoz mérten futni és mindenki aki gyorsabb vagy simán letol a pályáról, vagy addig nyomul mögöttem, amig belehibázok és kukázom a gyors körömet. Tehát szinte esélytelen a dolog. Meg amikor végre versenyen eljutok odáig, hogy három-négy kört már megtettem, nem is a legutolsó helyen és valaki hibájából repülök a pályáról. Mivel nem vagyok gyors, onnantól kezdve nem sok reményem van arra, hogy az utolsó hely helyett bármi mást összehozzak. Pláne hogy olyankor már idegesebb is az ember, sokkal könnyebben hibázik. Tehát lassú is vagy, qualin sem tudsz vitézkedni és még a versenyed is mindig kukás. Ezek igy együtt azért elég frusztráló dolgok.

    De szokom a gyürődést, már nem üvöltök mint a sakál minden alkalommal mikor rontok és forgok, vagy lökés miatt kirepülök a pályáról. Pár verseny még és már sztoikus nyugalommal fogom tudni kezelni a dolgokat.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  22. #147
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    R2: Nibi mindenkinél lassabb volt, nem kicsit, de senki nem tudta lenyomni a nyavalyást.
    Q: Mentem egy PB-t szokásosan , a utolsó percben még Takynak sikerült azt megdöntenie. Jól időzített a taktikus.
    Egész héten csak rohantam Taky és Joe ideje után , ezt érezve nem is görcsöltem rá a hotlapra, inkább kiéheztettem magam, hogy majd Q-n tolom ki a TR szemét. És mivel a tempóm nem volt jobb Takynál ezért muszáj volt lerajtolnom, fejben így vágtam neki a futamnak. Aztán lerajtoltam de ehhez nekem semmi közöm nem volt, mert rajtnál kiugrott.

    R1: Nagyon nem akartam kakaskodni senki olyannal akit gyorsabbnak éreztem, nem akartam Joe prédája lenni, inkább engedtem a Cortinákat, na persze azért nem könnyen, Matyival voltak jó csaták és szépen ésszel ment, kihasználva a Corti előnyét. Így meccselve de Joe előtt beérve az 5. lettem. Joe is jól ment a futamon de mivel előtte voltam éreztem hogy nagy eséllyel ki tudom védeni, bár a Mansell kanyarban tizedeket hozott rajtam, láttam a tükörben hogy majd felborul a TR-el de olyat jön rám hogy ihajj.

    R2: Hát ott már az volt a taktik ha már így sikerült kikerülnöm a rajt disaster-t , hogy küzdök ahogy csak bírok és kivételesen senkit sem engedek el nem érdekel a rossz versenytempó, helyezés kell. Matyival újra találkoztam, sokadjára sikerült megtalálnia a jó ütemet amivel kellően mellém gyorsulhat a Mansellig. Az nagyon szép volt onnan kívülről , tükörben láttam hogy jól fékeztél jó íven is vagy, hát mondom néda most helyet kell hagynom neki. Utolsó körökben pedig Petryx ért utól újra (előtte Cola kilökte, pedig Petrix már épp megelőzött végre sőt ezzela lendülettel Cola is), és akkor nem hagytam magam, és egyre jobban kezdtem elhinni hogy van bennem annyi rutin és power hogy kivédekezzem a leintésik, végül állati nehezen de sikerült is, nagyon megérte ez a nálam rendhagyónak számító taktika. Ritkán küzdök én ennyire egy gyorsabbal körönként mp-eket dobva a védekezés miatt.
    Abban biztos vagyok, hogy Petryx ezzel óriási küzdelmi XP-t szerzett. Később majd bosszankodhatok hogy miket "tanítottam" neki
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  23. #148
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Azzal semmi bajom hogy lassú vagyok. Csak az olyan dolgok idegesitenek, mint pl mikor qualin próbálok "gyors kört" magamhoz mérten futni és mindenki aki gyorsabb vagy simán letol a pályáról, vagy addig nyomul mögöttem, amig belehibázok és kukázom a gyors körömet. Tehát szinte esélytelen a dolog. Meg amikor végre versenyen eljutok odáig, hogy három-négy kört már megtettem, nem is a legutolsó helyen és valaki hibájából repülök a pályáról. Mivel nem vagyok gyors, onnantól kezdve nem sok reményem van arra, hogy az utolsó hely helyett bármi mást összehozzak. Pláne hogy olyankor már idegesebb is az ember, sokkal könnyebben hibázik. Tehát lassú is vagy, qualin sem tudsz vitézkedni és még a versenyed is mindig kukás. Ezek igy együtt azért elég frusztráló dolgok.

    De szokom a gyürődést, már nem üvöltök mint a sakál minden alkalommal mikor rontok és forgok, vagy lökés miatt kirepülök a pályáról. Pár verseny még és már sztoikus nyugalommal fogom tudni kezelni a dolgokat.
    Azt hiszem én is utolértelek gyors körömön be is álltam szépen a popidba, had szokd a nyomást. Ez lehet hogy zavaró, de épp annyira segíthet is, mert menekülő üzemmódra váltasz és nem görcsölsz annyit a kanyarokon hanem csak ösztönből tolod neki.
    Sokszor csináltam már ezt másokkal és legtöbbször jobb időbe sikerült kergetnem őket. Ilyenkor nem támadok, nem zavarok csak "nyomom" az illetőt.
    Szóval bocs ha zavart, de csak szokd az ilyen szitukat is.

    Mondjuk mikor azért értelek utól, mert akkor egy óriásit bicsaklottál a körödben ezért is mentem közel hozzád, gondolva hogy feladod azt a köröd, és elengedsz, de mivel nem tetted ami nem is kötelező ezért nem is akadékoskodtam, lenyeltem hogy ez sem lesz a leggyorsabb köröm.
    Q fele elment azzal hogy jó helyet találjak magamnak, állati sokan voltunk.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  24. #149
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Laszlo Ranga írta Hozzászólás megtekintése
    Azzal semmi bajom hogy lassú vagyok. Csak az olyan dolgok idegesitenek, mint pl mikor qualin próbálok "gyors kört" magamhoz mérten futni és mindenki aki gyorsabb vagy simán letol a pályáról, vagy addig nyomul mögöttem, amig belehibázok és kukázom a gyors körömet. Tehát szinte esélytelen a dolog. Meg amikor végre versenyen eljutok odáig, hogy három-négy kört már megtettem, nem is a legutolsó helyen és valaki hibájából repülök a pályáról. Mivel nem vagyok gyors, onnantól kezdve nem sok reményem van arra, hogy az utolsó hely helyett bármi mást összehozzak. Pláne hogy olyankor már idegesebb is az ember, sokkal könnyebben hibázik. Tehát lassú is vagy, qualin sem tudsz vitézkedni és még a versenyed is mindig kukás. Ezek igy együtt azért elég frusztráló dolgok.

    De szokom a gyürődést, már nem üvöltök mint a sakál minden alkalommal mikor rontok és forgok, vagy lökés miatt kirepülök a pályáról. Pár verseny még és már sztoikus nyugalommal fogom tudni kezelni a dolgokat.
    a Q-n vagy én vagy Szabi lökött ki és elnézést kell kérnünk
    elég sok esetben van az hogy 1 gyorsabb utol ér 1 lassabb versenyzőt és sokszor az a vége hogy vagy eltávolítanak mint ahogy valamelyikünk volt megjegyzem orvul,vagy pedig az van hogy belassítunk és várunk hogy elmenj 1 bizonyos távolságba,csak itt az a baj hogy a köv körben ua-z a helyzet hogy valahol utol érünk és akkor már 2 kör ment el,szóval nem könnyű annak se aki gyorsabb,bár ha jó ütemben eltudsz engedni valakit akkor te is tudsz kicsit tapadni menni a gyorsabb után,viszont ehez az kell hogy tudd hol és mikor kell elengedni mert kanyarba nem olyan jó.ha van 1 kis egyenes szakasz félre húzodsz hogy értse a gyorsabb hogy te el akarod engedni és akkor ha elment betudsz állni mögé,valahogy így kell a lekörözéseknél is.
    minden más esetben csak magadat és azt lassítod aki gyorsabb és akkor máris 2-en szívnak,csak jó tanácsként írom aztán vagy betartod vagy nem,de lehet majd ezt kicsit gyakorolni is ha vannak a szerveren,akkor felkell menni és próbálkozni.
    szivesen segítek én is ha látsz fent szólj-szoljatok nyugodtan,szettekben is tudunk segíteni bárkinek nem gond bár itt a GTL-ben nem csak azon múlik,bár én szinte minden kocsit ua-ugy állítok be csak a váltok mások és a fékelosztások,a rugókat minden esetben elöl legpuhább hátul kemények,a gátlok elől puhák hátul max közelébe,stab elől min,hátul max,ennyi így nem kell mókulni a setupolással megy ez ígyis
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  25. #150
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    R1: Nagyon nem akartam kakaskodni senki olyannal akit gyorsabbnak éreztem, nem akartam Joe prédája lenni, inkább engedtem a Cortinákat, na persze azért nem könnyen, Matyival voltak jó csaták és szépen ésszel ment, kihasználva a Corti előnyét. Így meccselve de Joe előtt beérve az 5. lettem. Joe is jól ment a futamon de mivel előtte voltam éreztem hogy nagy eséllyel ki tudom védeni, bár a Mansell kanyarban tizedeket hozott rajtam, láttam a tükörben hogy majd felborul a TR-el de olyat jön rám hogy ihajj.

    ...
    Tudtam, hogy altatsz minket az időddel prequalon. Nem is volt kérdés számomra.

    Nagyon jól védekeztél a Cortikkal szemben. Ezt (is) meg kell tanulnom még. Mert engem megettek mindig. Mondjuk ennek köze van ahhoz, hogy a célegyenes ráfordítónál nem tudtam rendesen kigyorsítani, mert valahogy ott elpörgött, elcsúszkált. Ott mindig leléptél.

    A Mansell kanyar az nagyon jól ment. A többivel sem volt gondom, csak a célegyenes.

    Mindegy. Tudtam, hogy a TR4-l szenvedni fogok, mert lassú és nehéz, de ez van.

    A második versenyen, meg örültem, hogy mögöttem vagy, mert úgy gondoltam, ha nem is sokkal de gyorsabb vagyok, és majd szépen lefalcolok. Erre a rajtnál ahogy a replayen láttam, beragadtak, Bordiii bele, én meg Bordiba... Te meg el. Szerencséd volt és nagyon szépen, taktikusan és ügyesen versenyeztél mind a két futamon, ez a kombináció meg verhetetlen volt számomra.

    Figyelek, és gyakorlok hogy javuljak, gyorsabb legyek, de még több idő kéne. Taky mindig segített és a mai napig is sokat kérdezek Tőle. A fejlődést is látom, mert 2 év alatt azért jelentős fejlődésen mentem át úgy gondolom.

    Majd következőre megint megpróbállak elkapni, azt lesz ami lesz.

    Gratulálok. Jól mentél. Nagyon jól taktikáztál és versenyeztél végig - tetszett.

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •