Oldal: 36 / 37 ElsőElső ||| 26 32 33 34 35 36 37 UtolsóUtolsó
Találatok: 876 - 900 (908 összesen)

Téma: Logitech G25

  1. #876
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. G25-ben tönkrement a pillangóváltóhoz csatlakozó mikrokapcsoló, amit Barzó Laci segítségével kicseréltünk, de mivel annak a rugóereje nem volt megfelelő, így barkácsolni kellett, ami eddig tartott. Most is csak ilyen "gyenge" kapcsolót tudnék beszerezni, hiába néztem meg több helyen is. A forma, a csatlakozás jó lenne, de nem tolja vissza a pillangót a helyére!

    Ha esetleg valaki vett ilyen kapcsolóból többet, vagy esetleg tud olyan helyet, ahol lehet olyan kapcsolót kapni, ami 1:1-ben megfelelő hozzá, akkor osszátok meg velem. Ha valakinek lenne fölösleges, átvenném tőle, postát fizetném, stb, stb.

    Előre is köszi!
    Ez engem is érdekelne , mivel enyémbe is haldoklik, lassan csereérett lesz ebbe is

    Szóval ha valaki tud ilyet , pls velem is ossza meg, előre is köszi!
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  2. #877
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. G25-ben tönkrement a pillangóváltóhoz csatlakozó mikrokapcsoló, amit Barzó Laci segítségével kicseréltünk, de mivel annak a rugóereje nem volt megfelelő, így barkácsolni kellett, ami eddig tartott. Most is csak ilyen "gyenge" kapcsolót tudnék beszerezni, hiába néztem meg több helyen is. A forma, a csatlakozás jó lenne, de nem tolja vissza a pillangót a helyére!

    Ha esetleg valaki vett ilyen kapcsolóból többet, vagy esetleg tud olyan helyet, ahol lehet olyan kapcsolót kapni, ami 1:1-ben megfelelő hozzá, akkor osszátok meg velem. Ha valakinek lenne fölösleges, átvenném tőle, postát fizetném, stb, stb.

    Előre is köszi!
    Nekem is elgyengült (még nem kellett cserélni), úgyhogy minden váltás után vissza kellett tolni a fület, hogy újra tudjak váltani. Aztán hajtogattam egy kis papírlapot és becsúsztattam a fül és a kormány közé és ennek a rugalmassága elég ahhoz, hogy visszatolja a váltókart. Már több mint egy éve benne van és még nem esett ki és cserélni sem kellett. Amíg ez működik, addig nem keresek bonyolultabb megoldást.

  3. #878
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is elgyengült (még nem kellett cserélni), úgyhogy minden váltás után vissza kellett tolni a fület, hogy újra tudjak váltani. Aztán hajtogattam egy kis papírlapot és becsúsztattam a fül és a kormány közé és ennek a rugalmassága elég ahhoz, hogy visszatolja a váltókart. Már több mint egy éve benne van és még nem esett ki és cserélni sem kellett. Amíg ez működik, addig nem keresek bonyolultabb megoldást.
    kösz MacGyver...jó tipp..kipróbálom
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  4. #879
    A pillangókat nem a mikrokapcsoló tolja vissza, hanem a műanyag házban kialakított 4 rugalmas fülecske és a rugólemez. Szerintem nálad ezek valamelyike lehet eltörve/elrepedve/meggyengülve. A váltófüleknek mikrokapcsolók nélkül is vissza kell térniük az alap helyzetbe. A képeken bekarikáztam a szóban forgó részeket.


    Ha tényleg ezekkel van probléma nálad, ha gondolod hívj, segítek.
    Taki 06/30-739-23kilencvenkilenc

  5. #880
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg Taki78 írta Hozzászólás megtekintése
    A pillangókat nem a mikrokapcsoló tolja vissza, hanem a műanyag házban kialakított 4 rugalmas fülecske és a rugólemez. Szerintem nálad ezek valamelyike lehet eltörve/elrepedve/meggyengülve. A váltófüleknek mikrokapcsolók nélkül is vissza kell térniük az alap helyzetbe. A képeken bekarikáztam a szóban forgó részeket.


    Ha tényleg ezekkel van probléma nálad, ha gondolod hívj, segítek.
    Taki 06/30-739-23kilencvenkilenc
    Na ez ebbe a formába nem igaz. Nekem pl mióta a kormány egy frissítésen esett át, azóta az a fémlap nincs benne a kormányba, és tökéletesen mükszik a váltófül.

  6. #881
    4 rugalmas fülecske és a rugólemez. Ha nincs benne hamarabb törik...

  7. #882
    Laca mi az a frissítés? Az elsö kettöt láttam,hátha tudok valami ötletet csenni a DRT-töl DTM-ig.

  8. #883
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taki78 írta Hozzászólás megtekintése
    Laca mi az a frissítés? Az elsö kettöt láttam,hátha tudok valami ötletet csenni a DRT-töl DTM-ig.
    Csak az extra (8) gombbal lett felszerelve az összes csapattag.
    Egyenlő feltételek.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #884
    Nemértem,nekem 9 van mégis 4 mp-el vagyok lemaradva

  10. #885
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taki78 írta Hozzászólás megtekintése
    Nemértem,nekem 9 van mégis 4 mp-el vagyok lemaradva
    Me úgy excentrikus.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  11. #886
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.636
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis segítséget szeretnék kérni. G25-ben tönkrement a pillangóváltóhoz csatlakozó mikrokapcsoló, amit Barzó Laci segítségével kicseréltünk, de mivel annak a rugóereje nem volt megfelelő, így barkácsolni kellett, ami eddig tartott. Most is csak ilyen "gyenge" kapcsolót tudnék beszerezni, hiába néztem meg több helyen is. A forma, a csatlakozás jó lenne, de nem tolja vissza a pillangót a helyére!

    Ha esetleg valaki vett ilyen kapcsolóból többet, vagy esetleg tud olyan helyet, ahol lehet olyan kapcsolót kapni, ami 1:1-ben megfelelő hozzá, akkor osszátok meg velem. Ha valakinek lenne fölösleges, átvenném tőle, postát fizetném, stb, stb.

    Előre is köszi!
    Ha nem találsz hozzá a gyárival egyező mikrokapcsolót, átalakítom hogy a mostanival is működjön, de akkor megint dfgt-zned kell pár hétig, mert nemtudom hogy mikor lessz rá időm...

  12. #887
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.636
    Idézet Eredetileg Taki78 írta Hozzászólás megtekintése
    A pillangókat nem a mikrokapcsoló tolja vissza, hanem a műanyag házban kialakított 4 rugalmas fülecske és a rugólemez. Szerintem nálad ezek valamelyike lehet eltörve/elrepedve/meggyengülve. A váltófüleknek mikrokapcsolók nélkül is vissza kell térniük az alap helyzetbe. A képeken bekarikáztam a szóban forgó részeket.


    Ha tényleg ezekkel van probléma nálad, ha gondolod hívj, segítek.
    Taki 06/30-739-23kilencvenkilenc
    A lemeznek nincs baja. Amit beszereltem új mikrokapcsolót, jóval gyengébb a rugóereje mint a gyárinak és a zárt állapota is hosszabb. Pont az az 1-2 mm hiányzik hogy nyissa az áramkört.

  13. #888
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem találsz hozzá a gyárival egyező mikrokapcsolót, átalakítom hogy a mostanival is működjön, de akkor megint dfgt-zned kell pár hétig, mert nemtudom hogy mikor lessz rá időm...
    nem találok és egyelőre a papírlapos megoldás sem akar működni. Van valami hosszabbtávon megoldást jelentő ötlet? Mert a hajlítgatott kapcsoló sajnos meghalt. Most beforrasztottam a másik újat és próbálok vmi "rugót" kitalálni, hogy visszamenjen a helyére, de még nem műxik.

    Update! találtam egy rugófélesét és addig alakítottam, míg becsúsztatva a White-féle papírlap helyére működik a rendszer! Remélem tartós lesz. Kicsit keményebb lett a váltás így, mert össze kell nyomnom a rugót, de fene se bánja.

    Köszi a tippeket, ötleteket ill. azért ha vki tud kapcsolóforrást, amivel rugó nélkül is megy...az ne tartsa magában!

    Update2! Rugó is meghalt... feladtam...halljuk Laci a te verziódat
    Utoljára módosította: vapetike; 2012. 09. 30. 19:12.
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  14. #889
    G25 váltót vennék, jó állapotút.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  15. #890

    Eladó G25, G27-es pedállal

    Sziasztok!

    Mivel itt főleg olyan emberek vannak, akik értékelik és a rendeltetésszerűen használják ezeket a kormányokat, gondoltam ide írok, hogy én eladnám az enyémet, mivel hosszú időre elutazok és meg kell válnom tőle.
    Az alábbi linken meg lehet nézni:
    http://hardverapro.hu/apro/elado_log.../hsz_1-50.html

  16. #891
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Így van Chevy. Egy kvalinyi Alfás pályaismerkerkedés után 1 db kör jutott a sevinek, eddig bírta a pedál, és sok hibával is tulságossan közel van, meg érzésre is jobb ésatöbbi..
    Milyen pedálod van?
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  17. #892
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen pedálod van?
    Sima g27. Már túlvan szegény sok tisztításon, fújkáláson, potiátcserélgetésen, de kezdi utolérni a végzete. A kuplungé ment legutóbb a gáz helyére, az bírná még egy darabig, de tegnap óta a fék bekap, nem kis mértékben, az erre kitalált szoftverek sem hinném hogy segitenek rajta, vagy csak ideig óráig. Meg már unom szétszedni, nem járható út ez a végtelenségig..
    Kicsit konyítok az elektronikához és az a terv, hogy megpróbálok szerezni egy nagyon hasonló potit (mert sztem eredetit keríteni esélytelen) és hozzáfaragni a cucchoz, talán nem reménytelen úgyhiszem, igen széles a választék.
    Any Given Sunday!

  18. #893
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit konyítok az elektronikához és az a terv, hogy megpróbálok szerezni egy nagyon hasonló potit (mert sztem eredetit keríteni esélytelen) és hozzáfaragni a cucchoz, talán nem reménytelen úgyhiszem, igen széles a választék.
    ha találsz jó minőségű potit, akkor mindenképpen szólj légyszíves!

    Köszi!

  19. #894
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Sima g27. Már túlvan szegény sok tisztításon, fújkáláson, potiátcserélgetésen, de kezdi utolérni a végzete. A kuplungé ment legutóbb a gáz helyére, az bírná még egy darabig, de tegnap óta a fék bekap, nem kis mértékben, az erre kitalált szoftverek sem hinném hogy segitenek rajta, vagy csak ideig óráig. Meg már unom szétszedni, nem járható út ez a végtelenségig..
    Kicsit konyítok az elektronikához és az a terv, hogy megpróbálok szerezni egy nagyon hasonló potit (mert sztem eredetit keríteni esélytelen) és hozzáfaragni a cucchoz, talán nem reménytelen úgyhiszem, igen széles a választék.
    amúgy nem hiszem el hogy nem lehet valahonnan beszerezni,elvégre valahol csak legyártották ezek a rohadékok
    havernak volt valami potis katalógusa,majd rákérdek hátha megvan még neki,esetleg valahol a neten bogarászni kell hátha találsz,csak kéne a potinak a pontos besorolása úgy könnyebb keresni,asszem valami 10k.lineális bigyó lehet?
    van itt még ez így lehet kitisztítani
    http://www.youtube.com/watch?v=I96fkD36MKY
    Utoljára módosította: Cola; 2013. 07. 22. 23:06.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  20. #895
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Jaja 10k 0,5w 300fok satöbbi.. méretileg, kivitelileg, csatlakozok tekintetében vannak nagyon hasonló potik, de pont ilyen nincs, tehát utómunka biztos lenne vele. Keresgéltem többször is, lehetett kapni, volt egy erre szakosodott sim oldal, meg elvétlve ebay-en is fényévente felbukkan.. Marketingileg meg egy jól megkreált történet ez, szerintem részben logitech termék saját tervek szerint legyártva, hogy még csak véletlenül se tudj ilyet venni egy mezei elektróboltban, inkább vegyél helyette komplett pedálsort.
    Najólvan nem offolom szét a topikot, ha meg sikerrel jártam megosztom mindenképp! Azért ha van mégis ilyen poti szóljatok, de úgysincs
    Any Given Sunday!

  21. #896
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Sima g27. Már túlvan szegény sok tisztításon, fújkáláson, potiátcserélgetésen, de kezdi utolérni a végzete. A kuplungé ment legutóbb a gáz helyére, az bírná még egy darabig, de tegnap óta a fék bekap, nem kis mértékben, az erre kitalált szoftverek sem hinném hogy segitenek rajta, vagy csak ideig óráig. Meg már unom szétszedni, nem járható út ez a végtelenségig..
    Kicsit konyítok az elektronikához és az a terv, hogy megpróbálok szerezni egy nagyon hasonló potit (mert sztem eredetit keríteni esélytelen) és hozzáfaragni a cucchoz, talán nem reménytelen úgyhiszem, igen széles a választék.
    Ismerős a szitu, nálam is hasonló a helyzet csak ez G25...jó pár tisztitás, stb....csak itt a gáz kezdi megadni magát sztem hasonló mint nálad a fék poti, mondjuk nálam most jön szerintem az átcserélés a kuplungéval. Én is múltkor már az elektromosnál nézegettem potikat, de semmi hasonló :S Majd még nézelödöm, hátha van vmi alternatíva....

    Mondjuk nálam lehet lassan érik a kormány csere is, már úgy érzem nincs sok a kormányban..de majd az idő megadja
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  22. #897
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Üzenetek
    1.435
    Én egyszer megpróbáltam ezt a témát végig járni, de sajnos lehetetlen beszerezni ilyen pótmétert. Legalábbis magyarországról biztos nem fog menni. Egyetlen egy üzletett találtam, ahol volt ilyen pótméter, örmömben ugráltam mint a kisgyerek, hogy sikerült. Egy gond volt csak, hogy az értékek stimmeltek, csak volt egy ki méret próbléma. Akkora volt mint egy ház, nem hogy pedálba, de egy autóba is nagy lett volna. Itt feladtam, vettem egy másik kormányt......







  23. #898
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Én egyszer megpróbáltam ezt a témát végig járni, de sajnos lehetetlen beszerezni ilyen pótmétert. Legalábbis magyarországról biztos nem fog menni. Egyetlen egy üzletett találtam, ahol volt ilyen pótméter, örmömben ugráltam mint a kisgyerek, hogy sikerült. Egy gond volt csak, hogy az értékek stimmeltek, csak volt egy ki méret próbléma. Akkora volt mint egy ház, nem hogy pedálba, de egy autóba is nagy lett volna. Itt feladtam, vettem egy másik kormányt......
    Lehet most hülyeséget mondok, de fel lehet újítani a potmétert talán az ellenállás cserélésével benne? Nekem is elromlott a gáz, aztán végül elértem Brain75 kollégát a prohardveren ( http://hardverapro.hu/apro/logitech_...tas/friss.html ) és megcsinálta. Nem tudom hogy ő tud e szerezni alkatrész és cserélte-e, de mintha valami rémlene ezzel az ellenállásos dologgal és a lényeg hogy hibátlanul működik azóta.


  24. #899
    Sziasztok!
    Szeretnék vásárolni egy Logitech G25-öt, ami ugye már csak használtan elérhető. Mik azok a jellegzetes, egyértelmű hibák amik miatt nem szabad megvenni vagy később szenvedhetek vele? Milyen programot érdemes lefuttatni tesztelés céljából? Ha valakinek van eladó Pesten, szólhat mert nem sokat találok.
    Válaszokat előre is köszönöm!

  25. #900
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Ezeket érdemes megnézni használt G25/G27 vásárlása előtt...

    Checklist:
    - a kormány eredeti gyári állapotban van (nincs rajta módosíts, javítás) és minden gyári tartozéka a csomagban van
    - a kormány állapota ránézésre mennyire van rendben tartva/leharcolva, illetve mennyire van lekopva a bőr (ebből látszik mennyit mentek vele)
    - kormánytengely: a kormánytengely nem lóg, nem lötyög, nem kotyog
    - csatlakozók: nincs kontakt hiba, vagy törés a kábelekben
    - gombok: minden gomb, tengely, váltó fokozat (6+1) működik, a pillangó fül nem vált duplát
    - kalibráció: a kormány indításkor rendesen kalibrálja magát és a megfelelő középállásba áll be
    - tengelyek: kormány és pedál tengelyek mozgását ellenőrizd le grafikonon, hogy mennyire pontos, nem ugrál-e el, stb (folyamatos finom nyomás/fordítás hatására ezzel megegyező folyamatos jelet adnak)
    - motorok: tartós igénybevétel után sem melegedik fel a kormány háza (max kézmeleg), nincs szaga és mindkét irányban egyező a force ellenállása
    - középállás: játék során a középállás nem kalibrálódik el
    - hang: használat során nem ad ki magából semmi rendkívüli hangot, ami túl hangos lenne, vagy vmi belső szerkezeti hibára utal
    - egyéb hiba vagy működési rendellenesség nincs a kormánnyal, minden gyári (ezt kérd írásban)
    - milyen ember a használója? (mennyire böszme )


    Amit fontos tudni: habár a Logi kormányok meglepően jó tartóssággal és megbízhatósággal bírnak, attól még nem szabad elfelejteni, hogy egyik sem az örökké valóságnak készült. Attól függően, hogy milyen szériát fog ki az ember és mennyire kíméletesen használja, a kormány bírhatja akár 10 évig is, de 1,5-2 év alatt is tönkre mehet. Teljesen korrekt képet csak a kormány szétszedésével lehet kapni, de erre egyik eladó sem lesz hajlandó. Ismert problémák, melyek a túlzott igénybevétel során jöhetnek idővel elő: csapágyház repedés (ez javítható), csapágyak rongálódása, motor túlmelegedés (leégés), motor vezérlő IC túlmelegedés (kisülés), pedál potméter fáradás (bizonyos ideig rendszeres tisztással orvosolható), váltófül hiba (elfárad a mikrokapcsoló), H váltóban elszállhat a rükverc (első szériák)..
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 18. 23:34.

Oldal: 36 / 37 ElsőElső ||| 26 32 33 34 35 36 37 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •