Találatok: 1 - 8 (8 összesen)
  1. #1

    Napjaink kormánya

    Sziasztok!

    A HGTRM szerveren GTR 2-vel 2008-tól 2-3 éven át versenyeztem Logitech-Momo Kormánnyal. Ismerősöm kérdezett, mit vegyen a 14 éves fiának, amivel versenyezhet. Én már kiestem, az utolsó amit ismertem a Logitech G29-es kormány volt. Manapság mit ajánlanátok? Mi jelenleg a TOP kormány és mi a az a minimum, ami még jó minőségű? Segítő tanácsaitokat előre is köszönöm!
    Utoljára módosította: Czegle Gábor; 2024. 04. 05. 14:05.

  2. #2
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    415
    Welcome back Gabor!

    Ami kezdesnek megfelel szerintem az a Logitech jelenlegi G9-es szeriai vagy a Thrustmaster megfeleloje, fuggoen aszerint, hogy PC-t vagy konzolt hasznal a srac.
    Ha nagyon eltokelt az ismeros es hosszu tavra tervez szimulator teren, akkor a Fanatec lehet jo valasztas, de ahhoz mar egy valamilyen Simrig is kell, hogy stabilan legyen rogzitve.
    Efelett jonnek a DirecDrive kormanyok (Fanatec-nek is van "olcsobb" verzioja).

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635
    Idézet Eredetileg Czegle Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A HGTRM szerveren GTR 2-vel 2008-tól 2-3 éven át versenyeztem Logitech-Momo Kormánnyal. Ismerősöm kérdezett, mit vegyen a 14 éves fiának, amivel versenyezhet. Én már kiestem, az utolsó amit ismertem a Logitech G29-es kormány volt. Manapság mit ajánlanátok? Mi jelenleg a TOP kormány és mi a az a minimum, ami még jó minőségű? Segítő tanácsaitokat előre is köszönöm!
    Szimulátorozáshoz:

    Minimum ismerkedéshez:
    - Logitech DFGT
    - Thrustmaster T150
    Ami ennél gyengébb pénzkidobás megvenni.
    Ezek minőségben elég gyengék, sok a kompromisszum.
    Lehet velük bajnokságot nyerni, de a vezetési élmény finoman szólva is fapados.

    Átlagos akár hosszabb távra is
    - Logitech G27, G29, Gxxx és az utódai
    - Thrustmaster T300, T500
    Kevesebb a kompromisszum, fényévekkel jobb a vezetési élmény, tartósabbak.

    Közép kategória rig-ekbe:
    Jobb minőségű többnyire szíjas kormányok, pl Fanatec.
    Itt már alig van kompromisszum, jobb a vezetési élmény, tartósabbak.

    Felső kategória. KB 2000 Euro felett.
    DD kormányok.
    Ha nem akarsz kompromisszumot kötni.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Pénztárca & aktivitás függvényében:

    50e Ft alattig = Logi DFGT, vagy TM T150 (zörgő, kopogó műanyag izék, de már használhatóak)
    100e Ft-ig = Logi G25,27,29,920 stb (megbízható, de műanyag, fogaskerekes konstrukciók, 3 pedál, bőr borítás)
    100e Ft felett, alja = Thrustmaster T300, 500, T248 (finomabb, szíjjas kormányok)
    200e Ft-től szerencsével DD-s szetteket is kilehet már fogni (fanatec legalja, esetleg már loadcell fék)

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Moza, vagy Simagic kormányokkal van vkinek esetleg tapasztalta?

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Moza, vagy Simagic kormányokkal van vkinek esetleg tapasztalta?
    Moza rövid idő alatt eléggé elfogadott, ismert márka lett a szimulátorozás világában. Vmi magyar forgalmazója is akad már. Kb fanatec-el van egy szinten, de egy picit talán drágább annál.

    Simagic meg megint egy lépcső még feljebb (hidra pedál, mégjobb kormányok). Viszont Fana kategória fölött, mondhatni csúcskategóriában, nagyon sok jót, pozitívat hallok róla, sokan veszik, és vannak annyival jobbak a termékeik, megérős. Saját tapasztalatom nincs, de tudok neveket hogy kinek van ha tényleg érdekel

  7. #7
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Moza, vagy Simagic kormányokkal van vkinek esetleg tapasztalta?
    Én sokáig halogattam a váltást, végül tavaly váltottam a Fanatec v2.5-ről, amit több, mint 6 évig használtam és nagyon szerettem.
    A Simagic Alpha Ultimate (https://en.simagic.com/product/15) lett a kiszemelt, egyébként az FX PRO (https://en.simagic.com/product/55) kormányuk miatt esett a választás a Simagicra. A kijelzőre ugyan nem volt szükségem, de a sok encoderre és a 2 analóg mellé a négy váltófülre, valamint a vezeték nélküliségre, volt igényem. Mellé egy HUB-ot (https://en.simagic.com/product/54) és egy 33 centis kerek bőrkormányt vettem.
    Nagyon masszív, minőségi cuccokat ismertem meg a Simagic eszközök tekintetében, számomra tökéletesek. A kormányok merevek, a gombok kézreállnak, jól működnek, nekem megfelelő érzettel. Az encoderek feszesek, határozottak. A bázis erős, van benne tartalék, nem forrósodik, egy 4 órás veseny után is csak kézmeleg. Jól beállítható, hogy ne bírkózó gép legyen, mégis jól érezni a legfinomabb effekteket is (nekem nagy előrelépés volt a jó öreg v2.5 után). A gyorscsatlakozó egy álom a Fanatec QR1-e után, nem lötyög, nem kattog és nem csak a neve gyors. Szoftveres téren is csak dícsérni tudom, a frissítések rendszeresek, a bázisra, kormányokra is, sok beállítási lehetőséggel, testreszabhatósággal (ahogy néztem, a Moza szoftveresen nagyon erős, ott azért nem tart a Simagic).
    Lassan egy éve használom, remélem ez is kitart sokáig, mint a Fanatecem. A pedál, váltó, kézifék más gyártóktól van, azokról nem tudok nyilatkozni.


  8. #8
    Köszi srácok a segítséget! Jó látni, hogy vannak itt még mindig az én időmből!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •