Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    traffipax kérdés

    Sziasztok,

    már egy ideje bújom a netet, de nem találtam még konkrét választ a kérdésemre, ezért bepötyögöm ide, hátha vki tudja a választ.

    szóval lefényképeztek traffival egy kölcsön autóval, nemrég rendben meg is jött a csekk az üzembentartónak, minimális tétel, eddig no para. A kérdés, amire a választ keresem, hogy mindenképpen jelezni kell-e hatóság felé, hogy ki volt a sofőr, vagy nincs semmi jelentősége, elég befizetni a csekket?

    Azt már sikerült megtudnom, hogy ilyenkor ha nem ismert a sofőr, akkor nem is jár senkinek sem büntetőpont, csak az nem világos, hogy bekerül-e bármilyen módon az üzembentartó rendőrségi history-jába az eset, hogy egy esetleges jövőbeli incidens esetén ne legyen neki +súlyosbító tényező, ha lekéri a hatsóság az Ő adatait, mert nem akarom, hogy miattam ráfázzon.


    Köszi, ha van bárkinek bármilyen konkrét infója, vagy szakmabeli ismerőse.
    Utoljára módosította: neilszab; 2024. 02. 22. 18:57.

  2. #2
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    412
    Fizessetek be a csekket es nyugodtsag van.
    Ha kolcsonadta, akkor elkezdenek kolcsonadasi szerződést kerni, stb.
    Nem er annyit az idegeskedés.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Gedu írta Hozzászólás megtekintése
    Fizessetek be a csekket es nyugodtsag van.
    Ha kolcsonadta, akkor elkezdenek kolcsonadasi szerződést kerni, stb.
    Nem er annyit az idegeskedés.
    Köszi, magamban én is erre jutottam, csak nem találtam sehol semmi egzakt infót a következményekről.

  4. #4
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    már egy ideje bújom a netet, de nem találtam még konkrét választ a kérdésemre, ezért bepötyögöm ide, hátha vki tudja a választ.

    szóval lefényképeztek traffival egy kölcsön autóval, nemrég rendben meg is jött a csekk az üzembentartónak, minimális tétel, eddig no para. A kérdés, amire a választ keresem, hogy mindenképpen jelezni kell-e hatóság felé, hogy ki volt a sofőr, vagy nincs semmi jelentősége, elég befizetni a csekket?

    Azt már sikerült megtudnom, hogy ilyenkor ha nem ismert a sofőr, akkor nem is jár senkinek sem büntetőpont, csak az nem világos, hogy bekerül-e bármilyen módon az üzembentartó rendőrségi history-jába az eset, hogy egy esetleges jövőbeli incidens esetén ne legyen neki +súlyosbító tényező, ha lekéri a hatsóság az Ő adatait, mert nem akarom, hogy miattam ráfázzon.


    Köszi, ha van bárkinek bármilyen konkrét infója, vagy szakmabeli ismerőse.
    Szia, ha az üzembentartó ami gondolom cég elküldi a bérleti szerződést, akkor "kerül be a rendőrségi history-jába az eset" ha jelzi a bérbeadó te kifizeted és ő befizeti akkor nem, mi így szoktuk rendezni,
    "A közigazgatási bírság alapesetben nem jár együtt közúti közlekedési előéleti pont (úgynevezett büntetőpont) kiszabásával, továbbá nem jelenti a vezetői engedély bevonását sem. Amennyiben azonban az eljárás során a gépjárművet használó személy ismertté válik, abban az esetben a hatóság a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről szóló 2000. évi CXXVIII. törvény 4. § (1) bekezdés d) pontja alapján a szabályszegéstől függően a bírság mellé 1-8 közúti közlekedési előéleti pontot is megállapít. (Az egyes szabályszegésekhez rendelhető bűntetőpont mértékét a 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet tartalmazza.)"
    Utoljára módosította: T_Cs; 2024. 02. 27. 09:52.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    "A közigazgatási bírság alapesetben nem jár együtt közúti közlekedési előéleti pont (úgynevezett büntetőpont) kiszabásával, továbbá nem jelenti a vezetői engedély bevonását sem.
    Köszi, igen ezt én is megtaláltam, viszont amire nem leltem választ (és végülis elengedtük), hogy ha az üzembentartót (aki egy személy) legközelebb megállítja esetleg vmiért a rendőr, akkor a pontoktól függetlenül látni fogja-e, hogy van a nevén egy gyorshajtás?

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •