Találatok: 1 - 19 (19 összesen)

Téma: AC GTN Shakedown - Szep. 15

  1. #1
    Nagy László25 Szervező Romeo25 logója
    Csatlakozott
    2012. 01. 24.
    Üzenetek
    123

    AC GTN Shakedown - Szep. 15

    Kedves Versenyzők!

    A hamarosan elstartoló GTN bajnokság első futama előtt egy nyílt shakedown futamot is rendezünk, hogy mindenkinek legyen lehetősége belerázódni, felvenni a ritmust a kocsikkal, a sűrű mezőnnyel és hogy megmozgassuk kicsit a berozsdásodott végtagokat! A helyszín Nürnburgring GT verziója lesz, mely bőségesen hagy helyet a kocsiknak a küzdelemre.

    A felkészítő futam mindenki számára teljesen nyitott és ingyenes, a prekval szerver pedig már elérhető. Jó gyakorlást!



    Dátum: 2022.Szep.15 (csütörtök)
    Pálya:
    Nürburgring GT (OSRW) - Letöltés: GDrive
    Autók: RSS GTN Pack - Letöltés: Shop

    Eddigi köridők:
    Prekvalifikáció

    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 50 perc
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítők: van
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25 +/-5 °C. Prekvalon fix 25 °C
    Pitek száma: 36

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Race - GTN
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #GTN Shakedown Prequal
    Jelszó: masters

    Discord elérhetőség: GTR-Masters Discord


    A futamon történő induláshoz az alábbiak szükségesek:
    • Az Assetto Corsa, és az RSS GT-N mod eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető Steam-ről, illetve a mod a készítők webshopjából.
    • A használandó pálya ebben a Gdrive megosztásban elérhető.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - GTN szerveren. A prekval szerver használata nyílt, jelszó az aktuális futam topikban.
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban a futam előtt legkésőbb 1 órával.


    Fontos!
    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni! Kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben kérjetek elnézést!

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Romeo25; 2022. 09. 09. 22:59.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    A fizetős RSS kocsipakkra sikerűlt 50%-os kedvezményt elérnünk (25db) aki igényli, részletek az alábbi topikban: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7686

    A bemelegítő futam nemcsak nektek, de a szervezők számára is egy tesztelési lehetőség lesz. A tapadásokat/bop-ot még kalkuláljuk, birizgálhatjuk annak érdekében, hogy mindkét kocsi pariban legyen, az izgalmas versenyek igéretével.

  3. #3
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    uhh most látom hogy nem neveztem! azért még felférek a szerverre ?

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    uhh most látom hogy nem neveztem! azért még felférek a szerverre ?
    jöhetsz persze

  5. #5
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Én is jönnék ha lehet, Porschéval.

    Köszi!

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    • Shakedown szerver belőve, elindítva "Shakedown Prequal"!
    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet! A verseny első pár körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindenkinek!

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    599
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is jönnék ha lehet, Porschéval.

    Köszi!

    Gyere, gyere!

  8. #8

  9. #9
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    599
    Hogy éltétek meg a futamot? Mi tetszett/nem tetszett az autókkal kapcsolatban?

  10. #10
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy éltétek meg a futamot? Mi tetszett/nem tetszett az autókkal kapcsolatban?
    Például Norbi tempója eléggé nem tetszett Sőt Csabié sem annyira ! a Porsche tetszik csak még meg kell találnom a stabil setupot hozzá mert ne igazán mertem bántani mert akkor visszaharap :/ de minőségi mod minden tekintetben
    Először furcsa volt az 50 perces futam viszont olyan szempontból van előnye ha ront valaki akkor talán több ideje van feljönni mint 1-1 25 perces futamon!
    viszont néhá lehet unalmasabb is ha bekerül egy nagyobb űrbe! még szerencse hogy a porscheval nem lehet unatkozni túlságosan!
    Mindenesetre remélem nem lesz ekkora hátrányom az éles bajnokságon!

  11. #11
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    47
    Üzenetek
    292
    A mod tetszik, biztos jó lesz ez a bajnokság is.Én csak a Porsche-t próbáltam akár mennyire is nehézkes ezzel kell megbarátkoznom.Vezetni még nem tudom, elég lassúcska voltam és sokszor voltam a pálya mellett.
    Az utolsó szektor elején ahogy az emelkedőn felértünk és jött a bal kanyar ott sokszor elment a hátulja az autónak pedig 64 volt a fékerő elosztás.
    Valószínű nem szereti az autó a kanyarban fékezést vagy nagyobb hátsó szárny kellett volna.

  12. #12
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sziasztok
    Nem rosszak a kocsik csak kicsit zabálják a gumit meg a naftát vagy csak én tapasztaltam ezt? Üzemanyaggal nagyon mellé mentem bár szerintem valamiért nagyon rosszul mérte fel a program a fogyasztásomat ezért kiállásnál agyig tankoltak. Ez a dolog ha többet megyünk majd biztos változni fog meg lesz a tuti.
    Lassabb kanyarokban a Ferrari minimális gázzal is azért véletlenszerűen el tudja dobni a fenekét ez mondjuk bosszantó.

  13. #13
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    599
    A visszajátszást nézve azért a Porschék között is rengeteg különbséget véltem felfedezni, tehát a setuppal is lehet igencsak játszani. Míg az enyém a kigyorsításokra és az egyenesekre koncentrált setup, de azért még csak-csak be lehet venni a kanyart, addig pl Norbié egy lassabb, ám kanyarokban - ahogy én láttam - sokkal stabilabb és fordulékonyabb jószág volt. Nem beszélve az iszonyat rövid féktávokat.
    Gondolom nem is esett neki jól, hogy kanyar bejáratnál rám esik, majd a kijáraton kezdődik előről az egész... Ha még 1 kör lett volna, akkor tuti megelőz, mert a kopás miatt az én autóm már nem tudott az íveken maradni. A hátsó gumik 22/23%-on álltak a RaceEssentials szerint.

  14. #14
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    599
    Sziasztok!
    Ma este (péntek) is lesz egy teszt futam, a szerver (GTTestServer).

    Amit érdemes tudni:
    Pálya: Spa
    Gumikopás: 100%
    Üzemanyag fogyasztás: 170%
    Gumik: S, M, H
    Ferrari: +30 kg / 0% restrictor
    Porsche: Változatlan
    Táv: 50 perces futam
    Kvali: Hosszú lesz, valószínűleg kézzel fogunk váltani a futamra, mert nem árt gyakorolni sem.

    Boxkiállás nagy valószínűséggel H gumin nem fog kelleni.
    Aki ráér, tud segíteni, azt szívesen várjuk.
    Utoljára módosította: Kettel; 2022. 09. 17. 16:37.

  15. #15
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy éltétek meg a futamot? Mi tetszett/nem tetszett az autókkal kapcsolatban?
    Nekem nagyon tetszett minden szempontból. Csak a Ferrarit próbáltam, de a ahogy olvastam/hallottam a többiek véleményét elég küzdős a másik autó is.
    Nagy plusz emellett hogy nem csak a tempóra hanem a gumik állapotára is kell fókuszálni, én nem bolygatnám a gumikopás mértéket sem.
    A collision sokkal jobb mint a Radicalnál például, nem lehet eszetlenül bedobálni féktávokon (mint ahogy megtapasztaltam ).
    Ha meglesz a balansz az autók között akkor ez egy nagyon jó bajnokság lesz

  16. #16
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    A visszajátszást nézve azért a Porschék között is rengeteg különbséget véltem felfedezni, tehát a setuppal is lehet igencsak játszani. Míg az enyém a kigyorsításokra és az egyenesekre koncentrált setup, de azért még csak-csak be lehet venni a kanyart, addig pl Norbié egy lassabb, ám kanyarokban - ahogy én láttam - sokkal stabilabb és fordulékonyabb jószág volt. Nem beszélve az iszonyat rövid féktávokat.
    Gondolom nem is esett neki jól, hogy kanyar bejáratnál rám esik, majd a kijáraton kezdődik előről az egész... Ha még 1 kör lett volna, akkor tuti megelőz, mert a kopás miatt az én autóm már nem tudott az íveken maradni. A hátsó gumik 22/23%-on álltak a RaceEssentials szerint.

    Jah, tényleg stabil volt ez az alapszet, jól megálmodták az RSS-es srácok... Csak épp fordulni nem akart, ezért/illetve az utolsóról indulva a sok csata miatt sokkal jobban elkoptattam az elejét, mint kellett volna, plusz sokszor el is fékeztem. Az utolsó 10 percben már végig enyhén rázkódott a kormány a kockás gumi miatt... Az egyenesekben nem láttam olyan nagy különbséget köztünk, egyszerűen csak kicsit jobban tudtál mindig kigyorsítani. Nekem a kopott elsők miatt sokat kellett várnom mire gázra léphettem. A hátsóim asszem 17/18%osok voltak a végére, bár a RaceeEssentials-ra sztem nem érdemes hagyatkozni, főleg nem mod kocsiknál. A ProTyres app sokkal jobban meg tudja mondani a tutit.

    Jó buli volt amúgy!

  17. #17
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    599
    Idézet Eredetileg MNorbi002 írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, tényleg stabil volt ez az alapszet, jól megálmodták az RSS-es srácok... Csak épp fordulni nem akart, ezért/illetve az utolsóról indulva a sok csata miatt sokkal jobban elkoptattam az elejét, mint kellett volna, plusz sokszor el is fékeztem. Az utolsó 10 percben már végig enyhén rázkódott a kormány a kockás gumi miatt... Az egyenesekben nem láttam olyan nagy különbséget köztünk, egyszerűen csak kicsit jobban tudtál mindig kigyorsítani. Nekem a kopott elsők miatt sokat kellett várnom mire gázra léphettem. A hátsóim asszem 17/18%osok voltak a végére, bár a RaceeEssentials-ra sztem nem érdemes hagyatkozni, főleg nem mod kocsiknál. A ProTyres app sokkal jobban meg tudja mondani a tutit.

    Jó buli volt amúgy!
    Na igen, ha mondjuk nem a végéről indultál volna akkor valszeg nem lett volna ilyen jó csata közöttünk, mindenesetre meglátjuk mit hoz a bajnokság. Nagyon várom már

  18. #18
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Sziasztok!
    Ma este (szombat) is lesz egy teszt futam szerűség, a szervernév "GTTestServer".

    Amit érdemes tudni:
    Pálya: Spa
    Gumikopás: 110%
    Üzemanyag fogyasztás: 160%
    Gumik: S, M, H
    Ferrari: +30 kg / 0% restrictor
    Porsche: Változatlan
    Táv: 50 perces futam

    Boxkiállás nagy valószínűséggel H gumin nem fog kelleni. M-on szügséges lehet.
    Aki ráér, tud segíteni, azt szívesen várjuk este 19:00-tól (discord-ra is).

  19. #19
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    599
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ma este (szombat) is lesz egy teszt futam szerűség, a szervernév "GTTestServer".

    Amit érdemes tudni:
    Pálya: Spa
    Gumikopás: 110%
    Üzemanyag fogyasztás: 160%
    Gumik: S, M, H
    Ferrari: +30 kg / 0% restrictor
    Porsche: Változatlan
    Táv: 50 perces futam

    Boxkiállás nagy valószínűséggel H gumin nem fog kelleni. M-on szügséges lehet.
    Aki ráér, tud segíteni, azt szívesen várjuk este 19:00-tól (discord-ra is).
    Jövök, megpróbálom a Ferrarival.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •