Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.633

    2021.02.07 ACCGT02 - Barcelona

    Assetto Corsa Competizione GT Bajnokság!

    Kedves Versenyzők. A Blancpain GT bajnokságunk első fordulóját Barcelona-ban tartjuk.
    Az aktuális pályacsúcsokat, megtaláljátok a Rank oldalunkon. http://rank.gtr-masters.hu/rankpage/acc



    Határidők és nevezés: A prekvalifikációs oldalon.

    A versenyszerverekre (GTR-Masters.hu #A, #B, ...) csak azon versenyzők csatlakozhatnak, akik a prekvalifikációs oldalon nevezésüket határidőig leadták. Aki bármilyen oknál fogva elmulaszt nevezni, az kizárólag szervezői engedéllyel csatlakozhat a szerverre. Ezt ebben a topic-ban lehet kérni az időmérő edzés végéig.

    Pálya: Barcelona 2020 - rank
    Autó: GT class
    Szabadedzés: 19:00
    Időmérő: 20:00
    Verseny: 20:35
    Futamtáv: 90 perc
    Kötelező kiállás: 1 (megkötés nincs)
    Időjárás: Változó

    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    Verseny szerver: GTR-Masters.hu #A (#B, #C, ...)
    Szerverjelszó: link a jelszóhoz


    GTR-Masters Discord elérhetőség: Discord
    Az érdemi dolgok megbeszélése Discord-on zajlik, mindenkinek ajánljuk a használatát, akár mikrofon nélkül is.

    A szabályok ismerete és betartása kötelező:
    ACC GT Bajnokság versenyszabályzat


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó versenyt.
    Utoljára módosította: Kettel; 2021. 02. 02. 22:39.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.633
    Az új Merci és Ferrari-t még nem ismeri fel a prekval. Nyugodtan lehet használni őket, ha bekerültek a rendszerbe, felkerülnek az idők.

  3. #3
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Barcelona egy Ferrari EVO kormanya mogul


  4. #4
    Jó látni, hogy a való életben is ugyanazokat a fékpontokat, kormányelfordulást, sebességfokozatokat használják, mint mi a szimulátorban. Régebbi szimeknél (AC is) nem volt ez ennyire szinkronban.

  5. #5
    Varga Bazsi Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 17.
    Város
    Jászárokszállás
    Üzenetek
    99
    Sziasztok!
    Egy olyan gondom van hogy szeretnék nevezni a vasárnapi futamra a kör időm el van mentve pre qualba látom is magam de a kocsi mellett nincs kör idő és ha a nevezettek listára rá megyek ott sincs meg az időm.
    Ilyenkor mi lenne a teendő?

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Idézet Eredetileg vbalazs090 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Egy olyan gondom van hogy szeretnék nevezni a vasárnapi futamra a kör időm el van mentve pre qualba látom is magam de a kocsi mellett nincs kör idő és ha a nevezettek listára rá megyek ott sincs meg az időm.
    Ilyenkor mi lenne a teendő?
    Hm, én látom a köridődet, ezaz nem?
    34
    Varga Balázs BMW M6 GT3 2017 1:46.722 3.156 Practice 2021-02-01 14:20:02

    Viszont ha ott a nevedre ráklikkelsz, egy másik régebbi tagunknak a profilja jön be. Miközben ha jól veszem ki ez a Te versenyzői profilod. Itt csúszhat el a dolog. ACC-ben állítsd át Varga Bazsi-ra a nevedet, menj érvényes kört, és nezd meg hogy tudsz-e nevezést leadni, zöld lesz-e a neved.

  7. #7
    Varga Bazsi Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 17.
    Város
    Jászárokszállás
    Üzenetek
    99
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hm, én látom a köridődet, ezaz nem?
    34
    Varga Balázs BMW M6 GT3 2017 1:46.722 3.156 Practice 2021-02-01 14:20:02

    Viszont ha ott a nevedre ráklikkelsz, egy másik régebbi tagunknak a profilja jön be. Miközben ha jól veszem ki ez a Te versenyzői profilod. Itt csúszhat el a dolog. ACC-ben állítsd át Varga Bazsi-ra a nevedet, menj érvényes kört, és nezd meg hogy tudsz-e nevezést leadni, zöld lesz-e a neved.
    jogos

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.633
    Idézet Eredetileg vbalazs090 írta Hozzászólás megtekintése
    jogos
    Ha a prekvalifikációs oldalon kiválasztod hogy csak a nevezetteket mutassa, akkor fogod látni a nevezésed, akkor is ha nincs időd.

    A neved mellet nem jelenik meg az időd, ha pl a fórum profilodban nincs, vagy hibásan van megadva a játékban használt név.
    Ha ilyenkor nem tesz csillagot a prequal oldalon, azt jelenti hogy valaki már használja azt a nevet és hozzá menti a te időidet.
    A szervezőket keresd, segítenek megoldani.

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    UP a ma esti futamnak! Akár érvényes köridő nélkűl is tudtok nevezni.

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Kedves versenyzők, a futamra 21 nevezés érkezett. A futam 1 szerveren kerül megrendezésre.

    Szerver beosztás:
    GTR-Masters.hu #A
    1 - 21-ig. Horváth Balázs - Szabó Gábor

    Futamra gyertek fel az új Discord-ra
    Jó versenyt mindenkinek!

  11. #11
    Berki Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1
    Köszi srácok szuper verseny volt. Végre bementem a top 10be. Vaskó Zolitól meg elnézst a lökésért, nagyon benéztem azt a féktávot és én hülye rossz irányból is akartalak kikerülni

  12. #12
    Nem hivatalos futameredmény
    simresults
    Utoljára módosította: latoo; 2021. 02. 08. 00:27.

  13. #13
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem hivatalos futameredmény
    simresults

    A "race positions" lap elég furcsa adatokat mutat. Szerinte több körön keresztül vezettem a mezőnyt és csak az utolsó körben estem vissza a 4.-ről a 11. helyre. Miközben valójában a 10. helynél sosem voltam kedvezőbb pozícióban. De a befutót végül is eltalálta. Legalábbis nálam.

  14. #14
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    A "race positions" lap elég furcsa adatokat mutat. Szerinte több körön keresztül vezettem a mezőnyt és csak az utolsó körben estem vissza a 4.-ről a 11. helyre. Miközben valójában a 10. helynél sosem voltam kedvezőbb pozícióban. De a befutót végül is eltalálta. Legalábbis nálam.
    Igen, vannak furcsasagok. En peldaul amig nem fagyott ki az AC vezettem, de vegig a masodik helyre irt. A lenyeg, hogy a vegeredmeny korrekt, grat mindenkinek, aki eljutott a celig.

  15. #15
    Györki Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2019. 07. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    25
    Nekem ez volt a legintenzívebb versenyem eddig, talán egyetlen kör volt, amikor épp nem volt senki a közelemben, de akkor ki is kellett mennem a boxba.
    A 4. helyről indultam, az első kanyarban az előttem lévő Porsche miatt lassítanom kellett, nem tudtam sehova menni, úgyhogy a következő kanyarig ketten el is mentek mellettem. Innentől a kerékcserékig egy szoros hatos vonatban autóztunk kb 0.5mp-re egymástól, egy helyet sikerült feljönnöm.

    A kiálláson szokás szerint bénáztam és buktam pár másodpercet, ha ezt nem teszem, talán visszaértem volna a 3. helyre, de így Lányi Tomi és Kristóf közé kerültem, akikkel innentől a verseny végéig gyötörtük egymást. Nagyon fárasztó volt, de nekem emlékezetes, remélem, lesznek még ilyen korrekt futamok.

  16. #16
    Elég hosszú kihagyás után sikerült elindulni ezen a versenyen. Sajnos a prequal szerver nem észletle a köreimet, de az engendményt kihasználva el tudam indulni. Mivel 18:00-kor fogalmazódott meg bennem az ötlet, nem tudtam sokat gyakorolni. Az időmérőn első vagy második körömben futottam meg a leggyorsabb körmet ami 1.7 seccel volt lassabb az elsőnél. Nem is voltak nagy elvárásaim inkább gyakoroltam a versenyre. Mivel ennyire lassú voltam, gondoltam nem hozom ki a gumikból a maximumot ezért nem is terveztem cserélni a versenyen. Sajnos egy tankal nem lehetet végigmenni, illetve van 1 kötelező boxkiállás ezért a legvégéig húztam. Számításaim szerint ezzel a taktikával komoly 3 másodpercet nyertem. A 18 rajthelyről a 10 helyen sikerült célba érni és sikerült vezetni a versenyt pár kör erejéig xD. Bocsi az elsőktől a feltartásért, próbáltam mindenkit elengedni a legkisebb időveszteséggel.

    Gratula mindenkinek aki célba ért.

  17. #17
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Idézet Eredetileg puma734 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Oh, hogy Tevoltál a versenyen
    Üdv! Mindig külön öröm ha hosszu idő után egy ilyen régi-neves motoros jelenik meg

  18. #18
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Qualyn nem találtam az egyensúlyt az autóval, 30 perc alatt 2x sikerült jól bevennem a hátsó sikánt de amúgy pont felejthető körökben, így a közepéből indultam viszont éreztem, hogy a tempóban van tartalék bőven.
    A rajtnál beragadtam mert pont vissza kellett lassítsak amikor jött a zöld, aztán Barabás Gábor tömegbalhét okozva kiforgatott. Kb a mezőny végéről kezdhettem már a második kört, onnan kicsit lehúzták a rolót és mentem. Így összességében egész izgalmas lett a verseny, párszor találtam helyet előzésre ott is ahol nem volt, pl. két autó között.

    Viszont nagyon csalódott vagyok, mert az elejétől 15mp sérüléssel futottam végig az egész versenyt, mégis sikerült visszazárkózni az élbolyra, és csak 2 tizeddel lemaradni a versenyben futott leggyorsabb körtől. Ha nincs a balhé az első körben valószínű nagyon az elejében lehettem volna, de ez már nem derül ki.

    Mivel a szabályzatban nem találtam most, kérdezem, hogy az első körös balhét kell óvni vagy azt még nézitek automatikusan ?
    szerk.: Ja megtaláltam, bocs, T3-ig... Ezt lehet T3 vagy T4-nek is számolni, úgyhogy beírom majd.
    Utoljára módosította: Kennystyle; 2021. 02. 09. 15:15.

  19. #19
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Qualyn nem találtam az egyensúlyt az autóval, 30 perc alatt 2x sikerült jól bevennem a hátsó sikánt de amúgy pont felejthető körökben, így a közepéből indultam viszont éreztem, hogy a tempóban van tartalék bőven.
    A rajtnál beragadtam mert pont vissza kellett lassítsak amikor jött a zöld, aztán Barabás Gábor tömegbalhét okozva kiforgatott. Kb a mezőny végéről kezdhettem már a második kört, onnan kicsit lehúzták a rolót és mentem. Így összességében egész izgalmas lett a verseny, párszor találtam helyet előzésre ott is ahol nem volt, pl. két autó között.

    Viszont nagyon csalódott vagyok, mert az elejétől 15mp sérüléssel futottam végig az egész versenyt, mégis sikerült visszazárkózni az élbolyra, és csak 2 tizeddel lemaradni a versenyben futott leggyorsabb körtől. Ha nincs a balhé az első körben valószínű nagyon az elejében lehettem volna, de ez már nem derül ki.

    Mivel a szabályzatban nem találtam most, kérdezem, hogy az első körös balhét kell óvni vagy azt még nézitek automatikusan ?
    szerk.: Ja megtaláltam, bocs, T3-ig... Ezt lehet T3 vagy T4-nek is számolni, úgyhogy beírom majd.
    Szia!

    Ma volt idom visszanezni a replayt, valoban neked mentem es nem Antal Gabornak, ezert neked szantam futam vegen az elnezest. A balhe utan ot lattam csak lemaradni a bolytol, ezert gondoltam, hogy o volt az aldozat.
    Az óvás eredményére kíváncsi leszek, visszanezve (es azota ujraprobalva az elso koros hideg fektavom) ha tartod az ived es nem huzod ram, akkor meg tudtam volna fogni az autot a belso iven, igy elkerulheto lett volna a baleset. No offense, de a szabalyzat alapjan szamomra nem egyertelmu a vetkes.

    Peace!

  20. #20
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Barabás Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Ma volt idom visszanezni a replayt, valoban neked mentem es nem Antal Gabornak, ezert neked szantam futam vegen az elnezest. A balhe utan ot lattam csak lemaradni a bolytol, ezert gondoltam, hogy o volt az aldozat.
    Az óvás eredményére kíváncsi leszek, visszanezve (es azota ujraprobalva az elso koros hideg fektavom) ha tartod az ived es nem huzod ram, akkor meg tudtam volna fogni az autot a belso iven, igy elkerulheto lett volna a baleset. No offense, de a szabalyzat alapjan szamomra nem egyertelmu a vetkes.

    Peace!
    Ahhoz, hogy jogod legyen a belső ívre, már a féktáv megkezdése előtt előzési pozícióban kell legyél (a hátsó tengelyemet el kell érje az elsődnek). Ehhez képest 1-2 autó távolságból estél oda, úgy hogy nem tartottad belül az autót, és még így is inkább a lökhárítómat toltad meg. Nem rád zártam, hanem kanyarodtam, ami neked nem sikerült a túl nagy tempó miatt (nézd meg a sebességed az előtted autózókhoz képest, és hogy mennyire vagy a fehér vonaltól). Az első körben egyébként sem árt óvatosabbnak lenni mint amúgy tenné az ember, mert a feltorlódott mezőny miatt nem lehet azt a tempót autózni amit normál esetben mennénk.

    Ez persze az én véleményem, majd a VB eldönti. Ezt sem azért írom, mert nagy örömömre szolgál ha bűntetést kapsz, hanem szeretném, hogy tanulj az esetből és legközelebb ne tedd tönkre az enyém vagy más versenyét.
    A néhány futam alatt amin indultál, elég sok balhé részese voltál, általában a VB döntése szerint is a Te hibádból. Hidd el hogy ez nem véletlen és balszerencse, hanem leginkább hozzáállás és gyakorlat kérdése. Az útóbbin nehéz gyorsan változatni, az elsőn lehet.

  21. #21
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Ahhoz, hogy jogod legyen a belső ívre, már a féktáv megkezdése előtt előzési pozícióban kell legyél (a hátsó tengelyemet el kell érje az elsődnek). Ehhez képest 1-2 autó távolságból estél oda, úgy hogy nem tartottad belül az autót, és még így is inkább a lökhárítómat toltad meg. Nem rád zártam, hanem kanyarodtam, ami neked nem sikerült a túl nagy tempó miatt (nézd meg a sebességed az előtted autózókhoz képest, és hogy mennyire vagy a fehér vonaltól). Az első körben egyébként sem árt óvatosabbnak lenni mint amúgy tenné az ember, mert a feltorlódott mezőny miatt nem lehet azt a tempót autózni amit normál esetben mennénk.

    Ez persze az én véleményem, majd a VB eldönti. Ezt sem azért írom, mert nagy örömömre szolgál ha bűntetést kapsz, hanem szeretném, hogy tanulj az esetből és legközelebb ne tedd tönkre az enyém vagy más versenyét.
    A néhány futam alatt amin indultál, elég sok balhé részese voltál, általában a VB döntése szerint is a Te hibádból. Hidd el hogy ez nem véletlen és balszerencse, hanem leginkább hozzáállás és gyakorlat kérdése. Az útóbbin nehéz gyorsan változatni, az elsőn lehet.
    Ha a lokharitodat toltam volna meg, akkor nem is lenne kerdes, de nalam igy nezett ki az utkozes elotti pillanat (mellekelt kep).
    A szabalyzatban errol en ennyit talaltam: "A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj."

    Termeszetesen egy percig sem allitom, hogy az volt a celom, hogy melled keruljek, T2-tol tamadott Fehér Norbi, csak a poziciomat probaltam vedeni, ezert nyujtottam eddig a fektavot.
    Csatolt képek Csatolt képek

  22. #22
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Barabás Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a lokharitodat toltam volna meg, akkor nem is lenne kerdes, de nalam igy nezett ki az utkozes elotti pillanat (mellekelt kep).
    A szabalyzatban errol en ennyit talaltam: "A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj."

    Termeszetesen egy percig sem allitom, hogy az volt a celom, hogy melled keruljek, T2-tol tamadott Fehér Norbi, csak a poziciomat probaltam vedeni, ezert nyujtottam eddig a fektavot.
    Ebben az esetben nem azt a szabályt kell követni, amit beollóztál, hanem a szabályzat végén megtalálható ACC GT Bajokság Büntetőrendszer Fogalmak-ból az első meghatározást, ami az előzési pozíciót írja le. Nálunk nincs engedélyezve a bevetődős előzés.

  23. #23
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben az esetben nem azt a szabályt kell követni, amit beollóztál, hanem a szabályzat végén megtalálható ACC GT Bajokság Büntetőrendszer Fogalmak-ból az első meghatározást, ami az előzési pozíciót írja le. Nálunk nincs engedélyezve a bevetődős előzés.
    Koszonom, ezt nem lattam eddig, igy vilagos. Felre ne ertsetek, a sajat mercemen mindenkepp hibasnak iteltem meg a manovert, csak a szabalyzattal szerettem volna osszeegyeztetni.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •