Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 82 (82 összesen)
  1. #76
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis szamárvezető, hátha vkinek segít:

    A trükk az volt, hogy kanyarbejáratokon nem szabadott túlerőltetni a gépet, inkább óvatos féktáv, kisebb bemeneti tempó és nagyon finom folytonos kormánymozdulat a kanyarba ráforduláskor... vigyázva arra, hogy még véletlenül se terheljük túl a hátsó tengelyt. Kifelé pedig természetesen a szokott módon kinyomni a szemét, itt Brands Hatch-ben amúgy is különösen igaz, hogy a kigyorsításokra kell koncentrálni... így nem akkora veszteség egy kicsit bennhagyni a féktávokon, felesleg volt erőltetni. A dolog be is jött, az első értelmes befejezett köröm egyből 1:40,xxx-es idő volt, valamint a futamokon az enyém volt az egyik leggyorsabb kör, sikerült levinni a 1:40 alá.

    Láttam nagyon sokan szenvedtek a géppel, én ezzel a setup-pal mentem (Andrisé minimálisan módosítva), illetve itt van replay is.... aki esetleg nem találta ma az összhangot, annak javaslom próbálja ki a fent leírt dolgot.


    Persze Silverstone-ban már sok lesz a tempós nyújtott kanyar, így oda a setup-ban is kéne találni már vmi okosságot...
    Saját hülyeségem szerint levettem a 2dik futamra a kerékdőlést, hátha jobban kíméli a gumikat.
    Jobban kímélte és a Szabolcs vonat bedarált :P
    Pedig TALÁN tartani tudtalak volna, az első futamos tempóval biztos...!
    GRAT!

  2. #77
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De mi a baj?
    Én vagyok a baj!
    Már rosszul indult a múlt hét, egy torokgyulladással. Vasárnap azért már ráfeküdtem a dologra és éreztem, hogy velem van az Erő. A tőlem elvárható tempót nagyjából hoztam, de stabilan. Tudtam, hogy ha még többet megyek, még biztosabb leszek. Offline futamokat is mentem. Erre a legrosszabbkor, a futam előtt borult minden. Addig mindig megfogtam a csúszást, kontrolláltam, biztos voltam magamban. Addig. Onnantól éreztem, hogy nem jó valami, elhagyott az önbizalmam, ismerem magam, tudtam, hogy nem fogok tudni alkalmazkodni ilyen gyorsan és ez igen mélyen gyökeret vert az agyamban. Állítottam a kocsin, de nem éreztem az egészet. Hiába tudtam, hogy mit kell tennem, Én is rögtön levettem, hogy finomabban kell bemenni a kanyarba, de ahogy jött a nyomás hátulról, a kigyorsításon megindult a hátulja és menthetetlenül. Aztán megint és megint...
    A hétvégén iR-ben sem voltak jó versenyeim, szerettem volna végre egy jót versenyezni, amihez minden adott volt, de nem sikerült és talán ez volt a legrosszabb az egészben.


  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értek azzal egyet, hogy már késő volt a setupon változtatni. Én még a 2. futam időmérőjén is változtattam és meg is lett az eredménye sokkal közelebb voltam Gerőhöz de még mindég nem volt az igazi főleg ahogy fogytak a gumik teljesen kiszámíthatatlan lett
    Ha tudtod mihez kell nyúlni, akkor nyilván sosem késő... de nekem nem volt kapacitásom nekiállni kísérletezni vele.

    Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy adott helyzetben az is jó taktika lehet, hogy megpróbálsz alkalmazkodni a körülményekkel, együtt élni a nehézségekkel és azokat elfogadva kihozni az adott helyzetből legtöbbet.


    És valszeg röhögni fogtok, de én semmilyen guminyomást, gumikopást, meg hőfokot nem nézegetek, forimérőn kívül semmi más app nincs kint, nem fárasztom magam feleslegesen ilyesmivel, de mint látjátok nem is kell. Vagyis nyilván hasznos az utolsó pár tizedhez, de amíg alapvető autókezelési problémákról és másodperces lemaradásról beszélünk, akkor sokkal fontosabb csak magatokra és az autóra figyelni, érzésből.


    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Én vagyok a baj! ...éreztem, hogy nem jó valami, elhagyott az önbizalmam, ismerem magam, tudtam, hogy nem fogok tudni alkalmazkodni ilyen gyorsan és ez igen mélyen gyökeret vert az agyamban.
    Alapvetően az egész fejben dől el és hiába gyakorolsz napokat, ha fejben nem tudsz ott lenni, akkor borul minden. Az a baj, hogy túl sok minden megzavar minket, túlságosan a tökéletességre törekszünk, és ha vmi bezavar a képletbe, akkor idegesek/feszültek leszünk és szétesik a koncentrációnk, majd hibát hibára halmozunk. Nem véletlen, hogy a valódi versenyzők mentális felkészítésével külön szakember foglalkozik.

    Remélem nem sértelek meg vele, hogy ha azt mondom, hogy Sanyi a te rutinoddal már inkább arra kéne rágyúrnod, hogy fejben megrendíthetetlen legyél és mindig a legkisebb zavar nélkül alkalmazkodni tudj az új helyzetekhez. Ehhez el kell tudni engedni a múltat, meg a 2 perccel korábbant is, a magad és mások hibáztatását és mindig csak előre tekinteni.

    Az első futamon (lényegében ez volt a gyakorlásom) 3-szor forgattam meg a gépet a füvön, de nem hagytam, hogy fejben összetörjek és mind a három alkalommal visszaküzdöttem magam a korábbi pozíciómba, sőt a leggyorsabb köröm is a verseny legvégén futottam meg és ezek mellett még élveztem is a futamot! A 2. futamon már 1 darabot sem hibáztam, meg is lett dobogó, pedig azt hiszem előznöm se nagyon kellett, "megoldották" a többiek helyettem az előremenetelem.

    Koncentráció, felülemelkedés, inner peace
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 21. 12:15.

  4. #79
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    A kormány gondom nem oldódott meg... csak a cipőm van tele és időm sincs most ezzel foglalkozni (mármint napokat elhülyéskedni a hiba kereséssel). Szóval kihagytam. Lehet a következő is kimarad... nem tudom. Egyszerűen elegem van, hogy van egy számítógéped x 100ezerért és van rengeteg beleölt órád és véletlenszerűen nem megy valami.

    Egyszerűen viccnek tartom, ha nem megy a fékpedálom odaballagok a géphez, kikapcsolom, átdugom egy laptopba, amin driver sincs, meg semmi, bedugom- kihúzom, majd visszadugom és valameddig megy. Hogy mikor áll meg újból nem tudom. Torkig vagyok.

  5. #80
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...legkisebb zavar nélkül alkalmazkodni tudj az új helyzetekhez.
    Itt a pont. Alapvetően nincsenek meglepetések (na nem is hiányoznak). Ha nincs tegnap az update, sima liba minden. A koncentrációval alapból nincs gondom. Nyáron simán nyomtam a 4 órás versenyeket Nordon.
    Türelem kellett volna magammal szemben és az is teljesen igaz, hogy csak magamat ekéztem tegnap este. Próbálok erre emlékezni legközelebb.


  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően nincsenek meglepetések (na nem is hiányoznak). Ha nincs tegnap az update, sima liba minden.
    Mindig vannak meglepetések ...bármikor lehet bármi veled, a gépeddel, a futamon az autóddal, vagy akár a fizikai környezeteddel... ezeket sosem fogod tudni teljesen kiiktatni, csak megtanulni gyorsan kezelni a különböző helyzeteket.

    Gondolj bele, hogy a valódi versenyzők mindig olyan állapotú pályán és tapadási viszonyok között mennek a futamon, amilyenen még soha előtte. Ha a versenymérnök állít vmit még az autón futam előtt, azt kipróbálni sincs lehetőségük. Emellett gyakran hallunk ilyeneket, hogy futamon beszart a váltó, a kuplung, a szervó, a turbó, arról nem is beszélve, amikor meghúzzák vagy megtörik kicsit a gépet. Mindegyik egy tök új helyzet.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 21. 15:27.

  7. #82
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mindig vannak meglepetések ...bármikor lehet bármi veled, a gépeddel, a futamon az autóddal, vagy akár a fizikai környezeteddel... ezeket sosem fogod tudni teljesen kiiktatni, csak megtanulni gyorsan kezelni a különböző helyzeteket.

    Gondolj bele, hogy a valódi versenyzők mindig olyan állapotú pályán és tapadási viszonyok között mennek a futamon, amilyenen még soha előtte. Ha a versenymérnök állít vmit még az autón futam előtt, azt kipróbálni sincs lehetőségük. Emellett gyakran hallunk ilyenek, hogy futamon beszart a váltó, a kuplung, a szervó, a turbó, arról nem is beszélve, amikor meghúzzák vagy megtörik kicsit a gépet. Mindegyik egy tök új helyzet.
    A "mi világunkra" értettem. Megy a szerver. A kocsi, a körülmények ugyan azok minden nap (rühellem is iR-ben a dinamikus időjárást). Én már csak ilyen kényelmes csóka vagyok. Na tegnap lett meglepi!


Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •