Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (175 összesen)
  1. #101
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ... minél előrébb akarok én is végezni, hiszen hajt a versenyszellem, de ha választhatok inkább leszek 15. és megyek végig kilincsen, mint 10. egyedül autózva. Nem kapok bónuszt, jobb állást, bármit a jobb pozícióért, viszont kevésbé élvezem
    ...


    Már többször leírtam én is, nekem is ez a lényeg az egészben amit itt csinálunk. Jó ebben benne van az is, hogy elfogadtam, hogy a győzelemért ritkán harcolhatok , de inkább egy izzasztó csatázós verseny hátsóbb pozícióban, mint egyedül csak hotlapozva az elején.
    Utoljára módosította: latoo; 2016. 12. 15. 21:57.

  2. #102
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést, hogy megint setupért könyörgök, de valahogy úgy érzem ez a 8,3 másodperces körönkénti lemaradásnak nem csak én vagyok az oka. Amióta bejött a V10-es gumi, azóta nem tudom normálisan beállítani az autót. Tehát, ha valaki meg tudna osztani egy Ferrari setupot, nagyon hálás lennék...
    f488gt3_bathurst.zip
    Nem vagyok élmenő, és nem is olyan a setupom, én inkább lágyabbra szoktam állítani a kocsit, nekem így vezethető. talán segít.

  3. #103
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a valódi versenyre igaz, de ez egy játék és egy játékliga, így itt az élvezet a fontos számomra.
    Ez már volt téma korábban, hogy mennyit változtak a szimulátoros igények az elmúlt pár évben.
    Egy bizonyos életkoros besorolást biztosan ki lehetne mutatni statisztikailag, ki mennyire veszi komolyan és mi okoz neki örömet, de itt is lehetnek kivételek, pl. lásd Kemény Ákos kontra Bakos Úr. Mentalitásban nagyon hasonlóak voltak, szorgalmasak, sikerre éhesek és volt köztük 50 év.
    Viszont meglátásom szerint a mai fiatalok már nem úgy ülnek oda, mint mi 5-10 évvel ezelőtt (mondom ezt úgy, hogy még 30 sem vagyok) és egyre kevesebb igazán kemény magyar fiatal lurkó nevelődik ki, ahogy sodródunk előre az időben. Már én is átestem azon a ponton, hogy leüljek és napokat készüljek egy-egy futamra, van hogy egy hétig nincs időm-kedvem felpattintani a kormányt, holott jó 5 évvel ezelőtt iszonyatosan keményen toltuk többek között Jagodits Úrral. Egyszer még visszasírom azokat az időket az biztos, annyira remek volt.
    Utoljára módosította: toga; 2016. 12. 16. 09:17.
    Any Given Sunday!

  4. #104
    Ha beleugathatok, mint szintén nem mai csirke versenyző (bár csak két éve kezdtem bele)... Itt egy olyan problémát taglaltok, amit meg lehet közelíteni kétféle aspektusból. Egyrészt a szabályosság szemszögéből, másrészt abból, hogy érdemes-e olyannal küzdeni, aki sokkal gyorsabb? Szabályosnak szabályos, ezt senki nem vitatja, innentől pedig habitus és motiváció kérdése, hogy valaki elenged-e mást, aki gyorsabb nála 2-3 mp-el?
    Mivel Piski Tomi az okokra volt kíváncsi, leírom, hogy nálam ez miként működik. Ha valaki 4-5 másodperccel gyorsabb, akkor tök egyszerű a helyzet, mert úgyis megelőz, bármit csinálok. Ha 2-3 mp a difi, akkor már valóban jól jön neki némi előzékenység, bár pályája válogatja. Itt figyelembe szoktam venni azt is, hogy például ne kavarjak bele esetleg más küzdelembe ezáltal. Ha például valamiért mögém keveredne két versenyző, akik a bajnoki címért küzdenek, biztosan ugyanolyan simán elengedem mindkettőt. A pálya adottságai is sokat számítanak, mert ahol könnyű előzni, ott egy ennyivel gyorsabb is viszonylag gyorsan legyűr. Utolsó pár körben talán én is megpróbálom kivédekezni, de amikor van vissza még fél vagy egy óra, nem célszerű. Ez nem is annyira védekezés, mint inkább feltartás, mivel a végeredmény borítékolható és egy kicsit a másik versenyének elrontásáról is van szó, hiszen esélyünk nem sok van ellene, maximum bosszantjuk egy ideig...
    Az érdemi csata inkább akkor alakul ki, amikor van 1-1,5 mp különbség vagy kevesebb. Ennyinél a hátulról jövő sem érzi azt, hogy simán átugorhatna. Ez esetben természetesen nem adom a pozíciót, hacsak valamilyen stratégiai megfontolás nem késztet rá. Sajnos, a B-C szerveren ez ritka eset, mert ott nagyobbak a különbségek a versenyzők közt, mint az A-n, ezért is fájó, amikor ráadásul még kevesen is vagyunk, mert így aztán szétszóródik a mezőny és nagyon ritka a csata.

    Az egész vita kicsit a Hamilton-os esetet idézi. Kétségkívül szabályos, de a sportszerűsége vagy az értelme adott esetben megkérdőjelezhető, amikor valakit nagyon feltartunk, mert a pálya megengedi. Hangsúlyozom, nagyon sok dologtól függhet ennek a megítélése és mindenekelőtt teljesen szubjektív, vérmérséklet kérdése

  5. #105
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Az egész vita kicsit a Hamilton-os esetet idézi. Kétségkívül szabályos, de a sportszerűsége vagy az értelme adott esetben megkérdőjelezhető, amikor valakit nagyon feltartunk, mert a pálya megengedi. Hangsúlyozom, nagyon sok dologtól függhet ennek a megítélése és mindenekelőtt teljesen szubjektív, vérmérséklet kérdése
    Ha már itt tartunk, akkor feltenném a kérdést, hogy Bathurstba hogyan is lehet majd előzni? Mert a kanyargós részen ha nem ront valaki, akkor esélytelen. Az egyenesek meg annyira szűkek, hogyha az elől haladó beáll középre, akkor nem lehet elférni mellette.

  6. #106
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már itt tartunk, akkor feltenném a kérdést, hogy Bathurstba hogyan is lehet majd előzni? Mert a kanyargós részen ha nem ront valaki, akkor esélytelen. Az egyenesek meg annyira szűkek, hogyha az elől haladó beáll középre, akkor nem lehet elférni mellette.
    Pontosan ezert irtam korabban en is, hogy megkerdojelezheto manoverek is lesznek. De szerintem meg kellene allapodnunk ebben, hogy az egyenesekben kotelezo balra tartani es akkor elkerulhetjuk a kinos helyzeteket. Mert ha valaki beall kozepre, attol meg sokan lesznek, akik megprobalnak majd elozni es az nagyon balesetveszyelyes lesz.

  7. #107
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már itt tartunk, akkor feltenném a kérdést, hogy Bathurstba hogyan is lehet majd előzni? Mert a kanyargós részen ha nem ront valaki, akkor esélytelen. Az egyenesek meg annyira szűkek, hogyha az elől haladó beáll középre, akkor nem lehet elférni mellette.
    Az igaziak hogyan oldják meg?

  8. #108
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057

    Célegyenes utáni első egyenes

  9. #109
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ezert irtam korabban en is, hogy megkerdojelezheto manoverek is lesznek. De szerintem meg kellene allapodnunk ebben, hogy az egyenesekben kotelezo balra tartani es akkor elkerulhetjuk a kinos helyzeteket. Mert ha valaki beall kozepre, attol meg sokan lesznek, akik megprobalnak majd elozni es az nagyon balesetveszyelyes lesz.
    Ha nem is határozzuk meg, hogy jobb vagy bal oldal, de ne lehessen blokkolni és többször oldalt váltani egy hátulról gyorsabban érkező autó előtt.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Célegyenes utáni első egyenes
    Úgy tűnik a pálya szélessége nincs jól megcsinálva a játékban, mert még 2 autónak is majdnem szűkös. Ha ez rendben lenne, akkor nem is hoztam volna fel a témát.

  10. #110
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Sokszor kerdezitek, hogy a valodi versenyzesben hogyan oldanak meg valamit. Osszehasonlithatatlan a ket dolog.

    Ott versenyzoi treningek es vizsgak vannak. Ismernek egy szabalyzatot es be is tartjak. Nincs valasztasuk, komolyan kell venniuk, mert az eletuk mulik rajta, illetve a csapatuk anyagi biztonsaga, hogy mennyi kart okoznak.

    Valamint tobbszor van egy hetvegen versenyzoi eligazitas, ahol tobbek kozott pont az ilyen palyaspecifikus dolgokat beszelik meg, minthogy hol lehet vagni es hol jar buntetes erte, adott palyaszakaszon mihez kell tartaniuk magukat, stb.

    Ilyen nekunk nincs. De attol meg megbeszelhetunk dolgokat, amihez ha mindenki tartja magat, emelhetunk a szinvonalon.

    Bathurston peldaul a palya szelessege nincs jol modellezve, szukebbek az egyenesek, mint idealis lenne, 2 auto neccesen fer el egymas mellett. En nem fogok beallni kozepre, mert szerintem nem fair, igy dontottem.

  11. #111
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Bathurston peldaul a palya szelessege nincs jol modellezve, szukebbek az egyenesek, mint idealis lenne, 2 auto neccesen fer el egymas mellett. En nem fogok beallni kozepre, mert szerintem nem fair, igy dontottem.

    +1

  12. #112
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Sztem ez egy 90 perces vonatozás lesz. Aki itt előzni akar, az előtte kössön CASCO-t. 😀

    Tapatalkkal küldve az én 1505-A01 eszközömről

  13. #113
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    A célegyenes utáni első egyenes szűkössége előjött a próba futamon is, de ott mindenki azt mondta emlékeim szerint hogy ennyire szűkösnek kell lennie
    Viszont emlékeim szerint tényleg csak 2 és fél kocsi fér el kb, legalábbis rajt után valaki előzött valakit és mögöttünk mint 3. mindkettejüknél gyorsabb voltam, de vissza kellett hogy vegyek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 12. 16. 21:31.

  14. #114
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...Célegyenes utáni első egyenes
    Pont ez a jelent jutott fejembe nekem is.
    Gyorsan megpróbáltam kitúrni a két kategória specifikációit, de a v8 méreteit nem találtam.
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 12. 16. 21:56.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  15. #115

    Szolgálati közlemény

    Jah, jut eszembe, előljáróban a holnapi futamhoz, a gyorsabb versenyzőknek mondanám:
    ha olyan helyen érsz utol, nem foglak elengedni. Igen, látom a kék zászlót, látom, hogy jössz, igyekszem nem feltartani senkit, akitől egy körön kettőt kapok, de nem fogok azonnal [esc]-et nyomni, csak mert megjelentél a visszapillantóban.

    Köszönöm a megértést!
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 12. 17. 13:13.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  16. #116
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha beleugathatok, mint szintén nem mai csirke versenyző (bár csak két éve kezdtem bele)... Itt egy olyan problémát taglaltok, amit meg lehet közelíteni kétféle aspektusból. Egyrészt a szabályosság szemszögéből, másrészt abból, hogy érdemes-e olyannal küzdeni, aki sokkal gyorsabb? Szabályosnak szabályos, ezt senki nem vitatja, innentől pedig habitus és motiváció kérdése, hogy valaki elenged-e mást, aki gyorsabb nála 2-3 mp-el?
    Mivel Piski Tomi az okokra volt kíváncsi, leírom, hogy nálam ez miként működik. Ha valaki 4-5 másodperccel gyorsabb, akkor tök egyszerű a helyzet, mert úgyis megelőz, bármit csinálok. Ha 2-3 mp a difi, akkor már valóban jól jön neki némi előzékenység, bár pályája válogatja. Itt figyelembe szoktam venni azt is, hogy például ne kavarjak bele esetleg más küzdelembe ezáltal. Ha például valamiért mögém keveredne két versenyző, akik a bajnoki címért küzdenek, biztosan ugyanolyan simán elengedem mindkettőt. A pálya adottságai is sokat számítanak, mert ahol könnyű előzni, ott egy ennyivel gyorsabb is viszonylag gyorsan legyűr. Utolsó pár körben talán én is megpróbálom kivédekezni, de amikor van vissza még fél vagy egy óra, nem célszerű. Ez nem is annyira védekezés, mint inkább feltartás, mivel a végeredmény borítékolható és egy kicsit a másik versenyének elrontásáról is van szó, hiszen esélyünk nem sok van ellene, maximum bosszantjuk egy ideig...
    Az érdemi csata inkább akkor alakul ki, amikor van 1-1,5 mp különbség vagy kevesebb. Ennyinél a hátulról jövő sem érzi azt, hogy simán átugorhatna. Ez esetben természetesen nem adom a pozíciót, hacsak valamilyen stratégiai megfontolás nem késztet rá. Sajnos, a B-C szerveren ez ritka eset, mert ott nagyobbak a különbségek a versenyzők közt, mint az A-n, ezért is fájó, amikor ráadásul még kevesen is vagyunk, mert így aztán szétszóródik a mezőny és nagyon ritka a csata.

    Az egész vita kicsit a Hamilton-os esetet idézi. Kétségkívül szabályos, de a sportszerűsége vagy az értelme adott esetben megkérdőjelezhető, amikor valakit nagyon feltartunk, mert a pálya megengedi. Hangsúlyozom, nagyon sok dologtól függhet ennek a megítélése és mindenekelőtt teljesen szubjektív, vérmérséklet kérdése
    Van igazság benne, csak először is azt kellene bizonyítani, hogy folyamatosan 2-3 seccel gyorsabb az illető! Ha ez megvan, akkor utána beszélhetünk szabályos-nem szabályos, fair vagy unfair, taktikai vagy sem versenyzésről.
    Ha valaki annyival gyorsabb, az igencsak látványos és ekkora különbséggel a legtöbb pályán már lehet előzni!
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  17. #117
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    f488gt3_bathurst.zip
    Nem vagyok élmenő, és nem is olyan a setupom, én inkább lágyabbra szoktam állítani a kocsit, nekem így vezethető. talán segít.
    Hűűűű de jó kis setup ez, köszönöm szépen!!! Mindjárt 2,6 másodpercet javultam! A következő találkozón vendégem vagy egy sörre

  18. #118
    „Keresd a hibát” c. játékunk következik:

    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  19. #119
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    ha olyan helyen érsz utol, nem foglak elengedni. Igen, látom a kék zászlót, látom, hogy jössz, igyekszem nem feltartani senkit, akitől egy körön kettőt kapok, de nem fogok azonnal [esc]-et nyomni, csak mert megjelentél a visszapillantóban.

    Köszönöm a megértést!
    Amennyiben kék zászlót kap vki és a leköröző versenyzőt 2 kanyarnál tovább érezhetően feltartja, akkor óvás esetén ezért büntetést fog kapni.
    A feltartás nem azt jelenti, hogy látod a tükörben, hanem amikor már olyan közel van, hogy lassítani kényszerül miattad és akadályozod abban, hogy a saját tempóját autózza.

    Köszönjük a megértést!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 17. 16:44.

  20. #120
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amennyiben kék zászlót kap vki és a leköröző versenyzőt 2 kanyarnál tovább érezhetően feltartja, akkor óvás esetén ezért büntetést fog kapni.
    A feltartás nem azt jelenti, hogy látod a tükörben, hanem amikor már olyan közel van, hogy lassítani kényszerül miattad és akadályozod abban, hogy a saját tempóját autózza.

    Köszönjük a megértést!
    Aha, tehát ha olyan helyen ér utol, ahol nem tudom biztonságosan elengedni (jelen esetben ugye a dombra fel és az Essess esélyes erre), akkor ejnye-bejnye lesz.... Ha ennek ellenére megpróbálom és ne adj 'sten gubanc lesz belőle, akkor is... szóval teljesen mindegy, „biztos lehetsz benne, hogy mindenképpen sz.l.b.”.
    Rendben.

    kieg.:
    Bár már kezdek hozzászokni...
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 12. 17. 16:56.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  21. #121
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amennyiben kék zászlót kap vki és a leköröző versenyzőt 2 kanyarnál tovább érezhetően feltartja, akkor óvás esetén ezért büntetést fog kapni.
    A feltartás nem azt jelenti, hogy látod a tükörben, hanem amikor már olyan közel van, hogy lassítani kényszerül miattad és akadályozod abban, hogy a saját tempóját autózza.

    Köszönjük a megértést!
    Szerintem ilyen szabály (2 kanyar max) sehol az életben nincs

  22. #122
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Aha, tehát ha olyan helyen ér utol, ahol nem tudom biztonságosan elengedni (jelen esetben ugye a dombra fel és az Essess esélyes erre), akkor ejnye-bejnye lesz.... Ha ennek ellenére megpróbálom és ne adj 'sten gubanc lesz belőle, akkor is... szóval teljesen mindegy, „biztos lehetsz benne, hogy mindenképpen sz.l.b.”.
    Rendben.
    Szerintem nincs olyan kanyar ezen a pályán, ahol ne férne el egymás mellett két autó.

    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ilyen szabály (2 kanyar max) sehol az életben nincs
    Elég ha mi a VB-ben tudjuk.
    Még egyszer kiemelném, hogy a valós feltartásról, akadályozásról beszélünk, nem arról, amikor meglátod a tükörben, hanem amikor már a lökhárítódon kopogtat.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 17. 17:01.

  23. #123
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nincs olyan kanyar ezen a pályán, ahol ne férne el egymás mellett két autó.



    Elég ha mi a VB-ben tudjuk.
    Még egyszer kiemelném, hogy a valós feltartásról, akadályozásról beszélünk, nem arról, amikor meglátod a tükörben, hanem amikor már a lökhárítódon kopogtat.
    Na jó, de ki az az állat, aki szándékosan nem enged el egy lekörözőt?

  24. #124
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó, de ki az az állat, aki szándékosan nem enged el egy lekörözőt?
    Nem tudom, csak erre mondtam, hogy az nem mentség, hogy ez, meg ez a pályarész nehéz, akkor is el kell engedni, ha pont úgy jön ki a lépés.

  25. #125
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Esetleg valaki megszánna egy BMW settel? Hálás lennék.

Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •