Találatok: 1 - 22 (22 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT3 - Büntetések - Nürbugring

    Kedves versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    Nürburgring - 2016.11.06 - R1:
    Replay: link

    1:12, T1, Pákolicz Róbert vs Zelfel Tamás: nem találtuk meg az esetet az óvás alapján
    43:51, Terhes Csaba - lökés: 3 db Figyelmeztetés
    43:53, Terhes Csaba - leszorítás: Figyelmeztetés
    44:10, Sipos Dániel - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    46:47, Széchy Szabolcs - szabálytalan visszatérés: szóbeli figyelmeztetés
    1h14m T8, Piski Tamás - szabálytalan visszatérés: 3 db Figyelmeztetés
    1h23m T3, Szántai Zoltán - szabálytalan pályára: Boxutca áthajtás
    1h24m T7, Lányi Tamás - lökés: 1 db Figyelmeztetés (Újravizsgált)


    Nürburgring - 2016.11.06 - R2:
    Replay:
    link

    22:39, Kovács Tamás - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    22:54, Kornél István - szabálytalan visszatérés: 3 db Figyelmeztetés
    42:05, Mezei Krisztián - lökés: Figyelmeztetés
    45:28, Horváth Krisztián - lökés: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    48:42, Király Róbert - lekörző veszélyeztetése: 2 db Figyelmeztetés
    1h39m T1, Győrik Bence - leköröző veszélyeztetése: 2 db Figyelmeztetés
    1h43m T12, Zrubecz László - Surányi Géza: Versenybaleset
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 18. 11:10.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás: Mezei Krisztián, Petes László, Szántai Zoltán, Terhes Csaba
    3 db Figyelmeztetés: Jagodits Dávid, Kornél István, Piski Tamás, Vona Zoltán
    2 db Figyelmeztetés: Borsányi Péter, Fórián László, Győrik Bence, Lányi Tamás, Király Róbert, Kókai Konrád, Prill Béla, Sipos Dániel, Tóbiás Krisztián, Vizner Gábor, Tömöl Tamás
    1 db Figyelmeztetés: Deák Ferenc, Lackó Zoltán, Petes László, Szabados Tamás, Szabó Konyi Bence, Szloboda Gusztáv, Tóth Szabolcs


    Mezei Krisztián, Terhes Csaba és Szántai Zoltán esetében most, Petes László esetében pedig már korábban összegyűlt az 4 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny első 10 körében kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba.



  3. #3
    Pákolicz Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Zalaegerszeg
    Üzenetek
    41
    "1:12, T1, Pákolicz Róbert vs Zelfel Tamás: nem találtuk meg az esetet az óvás alapján

    Zelfer Tamás 1h12m-re gondolt szerintem (célegyenes vége), nem 1min12sec-re.


  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg pakolicz.robert írta Hozzászólás megtekintése
    Zelfer Tamás 1h12m-re gondolt szerintem (célegyenes vége), nem 1min12sec-re.
    Ok, jogos, így megvan, pedig még az első köröket is átpörgettük, hogy ráleljünk.
    A következő futammal együtt elbíráljuk
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 20. 15:31.

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg pakolicz.robert írta Hozzászólás megtekintése
    "1:12, T1, Pákolicz Róbert vs Zelfel Tamás: nem találtuk meg az esetet az óvás alapján

    Zelfer Tamás 1h12m-re gondolt szerintem (célegyenes vége), nem 1min12sec-re.

    Így van! Akkor valószínűleg le maradt a h betű.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Csak miheztartás végett szeretném megkérdezni, mivel több ítélet is született, ami ezt sugalmazza: ha valaki bedugja az orrát a farom mellé, azt nyugodtan lekotorhatom a pályáról?
    (Márhogy büntetési szempontból, mert amúgy persze nincs kizárva, hogy én húzom a rövidebbet, bár lehet ezt ügyesen csinálni.)
    Én eddig, ha a kis piros nyíl jelzett a hátsó sarkamnál, akkor igyekeztem helyet hagyni, ezek szerint tútótam? Amíg csak az orra lóg be, bátran ráránthatok?

  7. #7
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás: Mezei Krisztián, Petes László, Szántai Zoltán, Terhes Csaba
    3 db Figyelmeztetés: Jagodits Dávid, Kornél István, Piski Tamás, Vona Zoltán
    2 db Figyelmeztetés: Borsányi Péter, Fórián László, Győrik Bence, Lányi Tamás, Király Róbert, Kókai Konrád, Prill Béla, Sipos Dániel, Tóbiás Krisztián, Vizner Gábor, Tömöl Tamás
    1 db Figyelmeztetés: Deák Ferenc, Lackó Zoltán, Petes László, Szabados Tamás, Szabó Konyi Bence, Szloboda Gusztáv, Tóth Szabolcs


    Mezei Krisztián, Terhes Csaba és Szántai Zoltán esetében most, Petes László esetében pedig már korábban összegyűlt az 4 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny első 10 körében kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba.
    Érdeklődnék miért kaptam áthajtátos büntetést, számításom szerint a Red Bull ringen volt egy "szóbeli figyelmeztetésem" más büntetést ezen kívül nem kaptam, az elkövetett szabálytalanságomért a szabálytalan pályára való visszatérés miatt rögtön 4 hibapont jár?

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 7olee1 írta Hozzászólás megtekintése
    az elkövetett szabálytalanságomért a szabálytalan pályára való visszatérés miatt rögtön 4 hibapont jár?
    Ilyen súlyos esetben igen: merőleges kihajtottál az ideális ívre az érkező autó elé.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 20. 15:36.

  9. #9
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyen súlyos esetben igen: merőleges kihajtottál az ideális ívre az érkező autó elé.

    Sajnos csak utas voltam az autóban, nem szándékos kihajtás, azért a kettő között van némi különbség?

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 7olee1 írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos csak utas voltam az autóban, nem szándékos kihajtás, azért a kettő között van némi különbség?
    Mikor már majdnem megálltál és lett volna esélyed tökéletesen stabilizálni az autód, akkor te leléptél a fékről, leváltottál 1-esbe majd gázt adtál és kipörgő kerekkel elindultán a pálya felé.

    Ezt nem úgy hívjuk, hogy "utas" voltál, hanem hogy meggondolatlan, felelőtlen és közveszélyes.
    Ha valóban utas lettél volna és nem hoztál volna közben rossz döntéseket, akkor nem kapnál büntetést.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 20. 15:59.

  11. #11
    Győrik Bence Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 11.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    13
    Tisztelt versenybíróság, kedves Krisztián!

    Kíváncsian vártam a közleményt az esetemmel/esetünkkel kapcsolatban.
    Egyébként sem hiszek a "magamat óvom" és hosszas magyarázkodás, és bocsánatkérés intézményében, ezenkívül a döntést a hozzáértőkre bízom.

    Remélem a helyén tudjátok kezelni az észrevételemet, és nem veszitek támadásnak, viszont úgy érzem ki kell írnom magamból, lehet önzésből, csak hogy ne maradjon tüske bennem.

    Többször megnéztem a replay-t (a sajátomat). Utálnék arra hivatkozni, hogy korábban milyen gáláns voltam, és nem csak a lekörözőkkel szemben, ezért csak érintőlegesen teszek említést róla. Ezen a versenyen viszont máshogy éreztem ott az utolsó körökben. A végleges helyezésemmel kapcsolatban igencsak rezgett a léc, ezért mennem kellet. Természetesen figyelembe véve a lekörözőket is, de akkor is menni kellett. A célegyenes végén megkezdődött az előzés, amit láttam is. A kanyar kezdetéig ez nem történt meg (igen, elismerem, elvehettem volna a gázt is akár). Nálam egyértelműen látszik hogy a fékezések pillanatában előrébb volt az autóm Krisztián Ferráriánál. Ebben a pillanatban meghoztam azt a döntést amely végül Krisztiánra nézve szerintem a jobbik lehetőség volt, és megpróbáltam elhelyezni úgy az autót az íven, hogy biztosan be tudjam venni a kanyart, és ne forgassam ki őt belső ívről. Sajnos oldalra én sem látok... összeértünk.
    Szeretném hangsúlyozni, hogy számomra teljesen egyértelmű a leköröző elsőbbsége. De azt gondolom a képletben ott van a lekörözött versenye, eredménye is. Visszanézve, elfértünk volna a pályán, és kocc sem lett volna, ha Krisztián picit kijjebb húzódik. De mint mondtam, ahogy én nem látok oldalra, úgy ő sem, természetesen nem láthatta. Emellett ő volt a leköröző, ezért a feltételezés (más helyzetben tökéletesen helytálló), hogy akár leforgok a pályáról csak hogy ne érjek hozzá most nem volt opció.
    A vége mégis az én kicsúszásom lett, és mondhatom hogy Krisztiánra nézve szerencsésen alakult.

    Krisztián, elnézést a kellemetlen pillanatokért, mondanom sem kell hogy nem volt szándékomban veszélyeztetni, ez most szerencsétlenül alakult.

    Én inkább, a korábban már másnál leírt "magamat büntettem" megfogalmazást használom... Mindenesetre nem bánom hogy nem a "magamat óvom" eszközzel éltem. Remélem nem lesz ilyen eset mégegyszer. Mi "első versenysorozatosok" nagyon igyekszünk... és egyenlőre az igyekezet van, kevesebb rutinnal... a rutintalanság pedig hozhat kellemetlen pillanatokat. Ettől eltekintve hiszem hogy van olyan eset, amikor a lekörözőnek is áldozatot kell hozni egy-két kanyar erejéig.

    Természetesen a Versenybíróság döntését elfogadom, a büntetést tudomásul vettem!

    Szép napot srácok, sok sikert este!

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Csak miheztartás végett szeretném megkérdezni, mivel több ítélet is született, ami ezt sugalmazza: ha valaki bedugja az orrát a farom mellé, azt nyugodtan lekotorhatom a pályáról?
    (Márhogy büntetési szempontból, mert amúgy persze nincs kizárva, hogy én húzom a rövidebbet, bár lehet ezt ügyesen csinálni.)
    Én eddig, ha a kis piros nyíl jelzett a hátsó sarkamnál, akkor igyekeztem helyet hagyni, ezek szerint tútótam? Amíg csak az orra lóg be, bátran ráránthatok?
    Versenyjogi szempontból mindig az egyértelműen előrébb haladó autó választ ívet magának, a "mögötte" érkező köteles ehhez alkalmazkodni és ettől eltérő ívet választani. A hátrébb lévő fél akkor formálhat jogot 1 autónyi helyhez a pálya egyik szélén, amennyiben megvan az előzési pozícióhoz szükséges átfedés a két autó között, amiről hozzávetőlegesen akkor beszélhetünk, ha az első tengely vonala eléri, vagy meghaladja a hátsó tengely vonalát. Ha ez nincs meg, akkor az előrébb lévő versenyzőnek nem kötelessége biztosítani az 1 autónyi helyet a kanyarban és ütközés esetén a támadó fél lesz a hibás. Tehát ha csak bedugod az orrod a másik mellé, akkor még nem jár a hely neked belül.

    Ettől függetlenül persze nem túl okos húzás nem helyet hagyni azoknak, akiknek az orra ott van mellettünk, mert azzal elsősorban a saját versenyünket kockáztatjuk és szinte 99%, hogy megpörgés a vége a találkozásnak. És hiába a másik fél lesz a jogi értelemben a hibás, mi fogunk ráb...ni.


    Illetve azt is fontos kiemelni, hogy az előzési pozíció megléte esetén is csak 1 autónyi hely jár és nem több. Ha a támadó nem tud szorosan a pálya széléhez tapadva fordulni, lecsúszik az ívről és így ütköznek, akkor az is az ő felelőssége lesz.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 20. 17:13.

  13. #13
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Kedves Versenybíróság!

    Kérném, hogy az esetemmel kapcsolatosan ne BUÁT kapjak hanem egy 10mp-s időbüntetést.

    Indoklás:

    Egy egymásból következő esetért kaptam összesen 4 figyelmeztetést, a most következő pálya boxutcája átlagosnál hosszabb, próbáltam elkerülni a balesetet idő előtt már fokeztem aztán úgy érzékeltem, hogy mindenki rendben elfordul megint a gázra léptem és amikor újra észrevettem h az előttem haladó megáll megint teli fékkel próbáltam elkerüln i a balesetet, a szenvedő fél közvetlen mögöttem maradt az esettel pár másodpercet vesztett.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    Nürburgring - 2016.11.06 - R1:
    Replay: link

    43:51, Terhes Csaba - lökés: 3 db Figyelmeztetés
    43:53, Terhes Csaba - leszorítás: Figyelmeztetés
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 20. 17:33.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Versenybíróság!

    Kérném, hogy az esetemmel kapcsolatosan ne BUÁT kapjak hanem egy 10mp-s időbüntetést.

    Indoklás:

    Egy egymásból következő esetért kaptam összesen 4 figyelmeztetést, a most következő pálya boxutcája átlagosnál hosszabb, próbáltam elkerülni a balesetet idő előtt már fokeztem aztán úgy érzékeltem, hogy mindenki rendben elfordul megint a gázra léptem és amikor újra észrevettem h az előttem haladó megáll megint teli fékkel próbáltam elkerüln i a balesetet, a szenvedő fél közvetlen mögöttem maradt az esettel pár másodpercet vesztett.
    Kedves Csaba!

    Mindenkinek a saját felelőssége, hogy a rajt után olyan tempót és féktávot válasszon magának, amivel az ilyenkor várható T1-es tömörülésre is biztonságosan tud reagálni. Amikor féktáv közben ismét kicsit a gázra léptél, azzal te magad vállalat tudatosan kockázatot és az ebből fakadó következményekért is téged terhel a felelősség. Mivel nem történt 100% megforgatás, ezért a VB a vizsgálat során elgondolkozott a büntetésed 2 figyelmeztetésre való enyhítésén, de mivel az eset a T1-ben történt, ami viszont súlyosbító körülmény, így maradtunk a 3 figyelmeztetésnél. (Itt jegyezném meg, hogy korábban többen javasoltátok, hogy az első körben alkalmazzunk kétszeres szorzót, ezen logika szerint legalább 5 figyelmeztetést kaptál volna)

    A lökés után túl nagy ívben/tempóban vetted a T1-et, nem figyeltél oldalra és egyértelműen leszorítottad a pályáról a szabályosan melletted haladót, pedig rengeteg hely állt rendelkezésedre szűkebben fordulni, a manővered nem volt indokolt, ezért is jár az 1 figyelmeztetés.


    Időbüntetés nincs jelenleg az alkalmazható büntetési tételek között, a boxutca hossza pedig nem befolyásolja büntetési tételeinket, mint ahogy feltételezem a te T1-es viselkedésedet sem befolyásolja a soron következő pálya boxutcájának kialakítása. Akinek ez szempont, javaslom a ma esti futam előtt nézze meg a Vallelungai boxutca hosszát és ennek fényében vállaljon kockázatot a versenyen.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 20. 17:39.

  15. #15
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    1h24m T7, Lányi Tamás - lökés: 2 db Figyelmeztetés
    Tisztelettel jelzem, hogy ezzel nem értek egyet.
    Támadó pozícióban voltam, Attila védekezett, fogta a belső ívet. Én kívül maradtam, onnan is kezdtem a visszafordítót, de látható, hogy Attila kicsit elmérte a féktávot, és hangyányit túlcsúszott a kanyar közepéig. Amint ezt észleltem, el is kezdtem ellenkormányzással egyenesíteni az ívet, ki is mentem majdnem a pálya széléig, de ő megütötte a kocsija hátuljával az én jobb első sárvédőmet. valamilyen furcsa oknál fogva ettől ő kezdett el beforogni, ezután még fékeztem is a kanyarcsúcspont környékén, de picit eltaláltam a hátulját, bár szerintem akkor már úgyis annyira pördült, hogy tök mindegy lett volna.
    Ennek fényében erősnek érzem a 2 figyelmeztetést, de még azt is, hogy egyáltalán hibás vagyok.
    1. külső íven voltam
    2. mikor észleltem, hogy a belül védekező sodródik kifelé, elkezdtem szélesíteni a kanyart
    3. fékeztem is

    Sajnálom, hogy megforgott, de mit kellett volna még tennem, hogy az engem eltaláló autó ütközését elkerüljem?
    Kérem az eset újra vizsgálását.

  16. #16
    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt versenybíróság, kedves Krisztián!

    Kíváncsian vártam a közleményt az esetemmel/esetünkkel kapcsolatban.
    Egyébként sem hiszek a "magamat óvom" és hosszas magyarázkodás, és bocsánatkérés intézményében, ezenkívül a döntést a hozzáértőkre bízom.

    Remélem a helyén tudjátok kezelni az észrevételemet, és nem veszitek támadásnak, viszont úgy érzem ki kell írnom magamból, lehet önzésből, csak hogy ne maradjon tüske bennem.

    Többször megnéztem a replay-t (a sajátomat). Utálnék arra hivatkozni, hogy korábban milyen gáláns voltam, és nem csak a lekörözőkkel szemben, ezért csak érintőlegesen teszek említést róla. Ezen a versenyen viszont máshogy éreztem ott az utolsó körökben. A végleges helyezésemmel kapcsolatban igencsak rezgett a léc, ezért mennem kellet. Természetesen figyelembe véve a lekörözőket is, de akkor is menni kellett. A célegyenes végén megkezdődött az előzés, amit láttam is. A kanyar kezdetéig ez nem történt meg (igen, elismerem, elvehettem volna a gázt is akár). Nálam egyértelműen látszik hogy a fékezések pillanatában előrébb volt az autóm Krisztián Ferráriánál. Ebben a pillanatban meghoztam azt a döntést amely végül Krisztiánra nézve szerintem a jobbik lehetőség volt, és megpróbáltam elhelyezni úgy az autót az íven, hogy biztosan be tudjam venni a kanyart, és ne forgassam ki őt belső ívről. Sajnos oldalra én sem látok... összeértünk.
    Szeretném hangsúlyozni, hogy számomra teljesen egyértelmű a leköröző elsőbbsége. De azt gondolom a képletben ott van a lekörözött versenye, eredménye is. Visszanézve, elfértünk volna a pályán, és kocc sem lett volna, ha Krisztián picit kijjebb húzódik. De mint mondtam, ahogy én nem látok oldalra, úgy ő sem, természetesen nem láthatta. Emellett ő volt a leköröző, ezért a feltételezés (más helyzetben tökéletesen helytálló), hogy akár leforgok a pályáról csak hogy ne érjek hozzá most nem volt opció.
    A vége mégis az én kicsúszásom lett, és mondhatom hogy Krisztiánra nézve szerencsésen alakult.

    Krisztián, elnézést a kellemetlen pillanatokért, mondanom sem kell hogy nem volt szándékomban veszélyeztetni, ez most szerencsétlenül alakult.

    Én inkább, a korábban már másnál leírt "magamat büntettem" megfogalmazást használom... Mindenesetre nem bánom hogy nem a "magamat óvom" eszközzel éltem. Remélem nem lesz ilyen eset mégegyszer. Mi "első versenysorozatosok" nagyon igyekszünk... és egyenlőre az igyekezet van, kevesebb rutinnal... a rutintalanság pedig hozhat kellemetlen pillanatokat. Ettől eltekintve hiszem hogy van olyan eset, amikor a lekörözőnek is áldozatot kell hozni egy-két kanyar erejéig.

    Természetesen a Versenybíróság döntését elfogadom, a büntetést tudomásul vettem!

    Szép napot srácok, sok sikert este!
    A szabályok, ahogy máshol is, itt is azért vannak, hogy tudjuk, nagyjából mire számíthatunk a másiktól. A szabály ez:

    "...a lekörözendő versenyző igyekezzen minél hamarabb lenyelni a békát, azaz elengedni a mögötte jövőt, hiszen ha egy kör hátrányban van már nincs értelme versenyezni az őt lekörözővel, sőt ez büntetést von maga után! A kék zászló lengetésekor a lekörözött igyekezzen ésszerűen csökkenteni versenytempóját (lehetőleg fékezés nélkül), megtartva kanyarodási / haladási vonalait, így a hátulról érkező gyorsan eldöntheti, hogy honnan és mikor akarja/tudja megelőzni..."

    Ebből kiindulva - illetve abból hogy ezt te is olvastad - én kétségek nélkül számítottam arra, hogy ha már az egyenesben nem vetted el a gázt, akkor legalább előbb fogsz fékezni, hogy beférjek eléd. Ehhez képest nagy igyekezetedben még el is fékezted magad, sőt rám húztad a kocsit, miközben én a pálya külső szélén, kvázi kerékkel a vonalon haladtam (persze a pályán kívül lett volna még hely, ebben igazad van ), és én nem tudhatom, hogy nálad mi látszik, de nálam egészen konkrétan egymás mellett vagyunk ekkor. Szóval ez akkor is gáz lett volna, ha azonos körön vagyunk, és megkockáztatom, hogy legalább egy figyelmeztetést úgy is érne. És nem, nincs abban semmi szerencse, ha sérül a kocsim oldala azért, mert te nem tartod be a szabályt.
    A mai versenyen "szerencsére" csak pár másodpercet buktam miattad (mondjuk mert már számítottam rá, hogy nem fogsz elengedni), úgyhogy folytatása következik, és bízom benne, hogy talán egyszer majd nem a szerencsén fog múlni, hogy nem teszed tönkre mások versenyét.

  17. #17
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    158
    22:39, Kovács Tamás - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    Ugye ezt most viccnek szánjátok mármint nem a büntetést,hanem, hogy én kapok "büntetést" akit meglöknek hátulról kigyorsításon.

    Ráadásul én második szerveren mentem nem az R1-en

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg KommyKT írta Hozzászólás megtekintése
    22:39, Kovács Tamás - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    Ugye ezt most viccnek szánjátok mármint nem a büntetést,hanem, hogy én kapok "büntetést" akit meglöknek hátulról kigyorsításon.
    Tomi, nem igazán szoktunk viccelni ebben a topikban, kérlek nézd meg az általunk linkelt replay-t a beírt időpontban és utána nyilatkozz. Ez egy másik eset, nem amit te óvtál.

    Ráadásul én második szerveren mentem nem az R1-en
    Elírtam a szervernevet, javítva.

  19. #19
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    158
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, nem igazán szoktunk viccelni ebben a topikban, kérlek nézd meg az általunk linkelt replay-t a beírt időpontban és utána nyilatkozz. Ez egy másik eset, nem amit te óvtál.



    Elírtam a szervernevet, javítva.
    így már tiszta, megzavart kora reggel az időpont mert nagyjából ugyan az volt mint amivel óvtam.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kérem az eset újra vizsgálását.
    Nem gondolom, hogy új szempont merült fel az általad leírtakban, de a következő VB gyűlésen újra megnézzük az esetet.

  21. #21
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem gondolom, hogy új szempont merült fel az általad leírtakban, de a következő VB gyűlésen újra megnézzük az esetet.
    Ha figyelembe vettétek,hogy a belső íven haladó kifelé sodródva belém csúszott, és én az ívet szélesítve megpróbáltam elkerülni az ütközést , akkor tényleg nincs új szempont...
    De a vizsgálat után kérnék egy részletes magyarázatot, hogy mégis mit kellett volna másképp csinálnom.

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha figyelembe vettétek,hogy a belső íven haladó kifelé sodródva belém csúszott, és én az ívet szélesítve megpróbáltam elkerülni az ütközést , akkor tényleg nincs új szempont...
    A megfogalmazásod meglehetősen ki van sarkítva a saját szempontjaid szerint, de a következő vizsgálat után részletesen válaszolunk neked, miután újra megnéztük az esetet.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •