Találatok: 1 - 24 (24 összesen)

Téma: Bolyozós esték

  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054

    Cool Bolyozós esték

    Kisérleti jelleggel a GTR-Masters elindítja a bolyozós futamait! :dobpergés:



    - Elnézést, hogy mit?
    - Ilyen bandázos csapatós, együtt tekerő bulizós estéket.

    - Nemértem, miez?
    - Egy kevésbé versenycentrikus, győzelemre menő rendezvény, ahol nem a számokkal, idővel kell versenyeznünk, hanem egymással, egymást feszegetve, szórakoztatva.

    - Még konkrétabban hogy mi a francról van szó?
    - Assetto Corsa-val egy tetszőleges autó/pálya összetételű 999 perces időmérős szervert indítunk, amin nincsenek futamok, nincs session váltás, nincs első helyezett, nincs kieső. Csak egy pálya, és az autók. Egymásra vagyunk utalva. Mi csináljuk a show-t. Mindannyian lehetünk nyertesek, vagy vesztesek is.

    - Ez uncsi, értelmetlen szerverre nemmmegyek! Minek kőrözzek egyedül?
    - Pont az benne a lényeg hogy ne egyedül menjünk. Sokszor éles futamon is elöl megy az ufó, a leggyorsabb, hátul meg a leglassabb eldöcög, és az idő előrehaladtával az egész tészta csak nyúlik, távolodik, futam kezdete után alig történik valami. Prekin meg se piszkáljuk egymást, mert mindannyian az idővel, a setup-olással vagyunk elfoglalva. Ellentétben a bolyozós futamokon pont az lenne a lényeg hogy ne "utáljuk" egymást, ne távolodjunk el egymástól, inkább tapadjunk, keressük egymás társaságát! Bandázzunk. Kötöttségek nélkül toljuk együtt. Ezt úgy képzeljük el, hogy a pályán lenne egy (adott esetben több) boly, ami csak menne körbe körbe, kb mint a terembringásoknál. Hogy ne szakadjon szét a csoport, a mozdonynak - aki a vezeti a bolyt - vissza kell vennie, lassítania, hagynia kell magát hogy támadható legyen. A többieknek meg egymást is előzve, az élre kell jutniuk. Ez a körforgás menne körbe körbe, nincs megállás, nincs szünet, nincs szavazás, bárki bármikor ki, és be csatlakozhat. A lényeg mindig hogy jól szórakozzunk, együtt, egymással. Tanuljunk meg egymáshoz minél közelebb, feszengés nélkül, biztonságosabban, természetesebben közlekedni. Akkor is ha a másik vmi agyatekert ívre kényszerít minket. Kilehet próbálni olyan elemeket, megoldásokat, amit éles versenyen nem mernénk, vagy nem tudnánk kivitelezni. Ugyan mindig törekedjünk a balesetmentes, szabályos közlekedésre, nem roncsderbit szeretnénk látni, de ha megtörténik a baj, az ütközés, akkor sincs nagy gond. A boly, a show pörög tovább, nem kell megállnia a filmnek. Aki kiesett a group-ból, a box-ba kiugrik (leszűrheti hogy mit csinált, mi történt), és a közelgő mezőny elé már gurulhat is szépen vissza hogy megelőzzék őt.

    - De mi a cél?
    - Szórakozás! Együtt, egymáshoz közel menni, akár tömegben. Védekezni, támadni. Hagyni. Párhuzamosan közlekedni. Olyan helyen, úgy menni mint ami ép futamon elképzelhetetlen. Aki kevés rutinnal rendelkezik a test-test elleni küzdelmekben, helyezkedésekben, védekezési, támadási módszerekben, de szeretne jobbá válni, annak itt az egyik leggyorsabb tanulási, fejlődési lehetőség.

    - Hogyan tudok csatlakozni egy bolyhoz?
    - Boxban állva a többiek nevére kattintva láthatod hogy hol járnak a pályán. AC-s applikációk közül kirakhatod a pályatérképes appot, hogy grafikusan is láthasd épp hol járnak a többiek.

    - Nekem túl gyors / túl lassú a grupettó!
    - Az élpilóták lassúnak érezhetik a tempót, miközben a kezdők már megszakadhatnak a tempótól, emiatt az eltérő képességű, iramú embereknek nem kell szükségszerűen együtt tartaniuk. Nyilván függ a szerveren lévők létszámától, szétválhat a csoport egy gyorsabb, és egy lassabb csoportra. Ha úgy tetszik kipécizhettek valakit, csapattársatokat, konkurenciát, akivel tudod hogy kb egy szinten vagy vele, hogy egymással akartok brusztolni. Chat-be hívjátok ki a másikat egy párbajra, TS-en dumáljátok le. Később talán hozzátok csapódnak mások is. Múltkor Béla megelőzött a mergával? Itt az idő a revansra!

    - Bárki jöhet bandázni?
    - Ugyan "külső" emberek számára ingyenes, nyitott az esemény, de akik nem tudják az egoista, "mindent szétnyerek" jellemüket az estére félretenni, valamint aki képes lenne besértődni ha olykor kirakják a homokozóba, annak ez nem való. Átokszórók, frusztrációjukat kiélők kerüljék az eseményt!


    Ez a topik egyfajta ötletelőként működik. Jöhetnek a kérdések, észrevételek, tapasztalatok. Hogyan lehetne a koncepciót jobbá tenni...

    Pálya / autó kívánságokat is ide várunk. Olyanra is gondolhattok hogy mondjuk kétféle autó lenne a szerveren választható, az egyik egyenesbe jobb, másik kanyarban, köridőben meg pont azonos. Valamint olyat is kipróbálhatunk hogy az egyik kocsi picit lassabb/gyorsabb mint a másik, és önkéntes alapon, aki "jobb" pilótának vallja magát a lassabb kocsit válassza, többiek meg fordítva, így egy kis hendicap-je lenne a lassabb kollégáknak.



    Futamok: AC szervezett futamok
    Időbeosztás: Masters futamnaptár
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 07. 15. 08:33.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Első rendezvényünk Monza - Abarth 595 Nov1.-én. Spooky.



    Ha kérdés, kérés, félreértés van az új formával kapcsolatban, írjátok meg
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 26. 18:11.

  3. #3
    Horváth Krisztián Versenyző croatianus logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Üzenetek
    486

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Megpróbálom kicsit tömörebben összefoglalni a dolog lényegét!

    Mi a cél?
    • A verseny célja nem a győzelem, hanem az interakció: az előzés, a védekezés a mezőnyben autózás gyakorlása és élvezete!

    Mit kell tenni?
    • Aki legelöl van, Ő a mozdony, Ő húzza a vonatot és az ő felelőssége, hogy egyben tartsa a mezőnyt! Mindig olyan tempót kell diktálnia, hogy feltorlódjon mögötte a mezőny, miközben folyamatosan védenie kell az íveket, hogy a mögötte érkezők ne tudják megelőzni. Minél lassabban tud menni és minél később tudják megelőzni, az annál nagyobb érdem!
    • A többiek feladata pedig a mezőnyben, hogy minél tisztább és szabályosabb módon megpróbáljanak nyomulni előre, minél jobb pozíciót szerezni, sőt elfoglalni a mozdony helyét, közben 100%-osan figyelni a másikra, együtt élni a forgalommal és helyet hagyni a másiknak, ha kell. Aki a másik fél kárára vállal kockázatot, az nem értette meg miről szól ez a kezdeményezés.
    • Ha ütközés, megforgás van, akkor mindkét fél veszített, nem figyeltek kellően kölcsönösen egymásra. De sebaj, irány box és a következő körben újra be lehet állni a vonatban. A hibákból tanulni viszont kötelező!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 27. 08:57.

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Végre! Nagyon jó ötlet.De valami normális autót tegyünk már be könyörgöm.Amivel lehet haladni is. Köszi!
    Az ilyen típusú autókázásból lehet a legtöbbet tanulni.
    Autó javaslataim: DTM,Porsche GT4,Esetleg erős utcai gépek:Mclaren F1,Ferrari FXXK,La Ferrari
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Végre! Nagyon jó ötlet.De valami normális autót tegyünk már be könyörgöm.Amivel lehet haladni is. Köszi!
    Az ilyen típusú autókázásból lehet a legtöbbet tanulni.
    A taktikai érzéket és versenyzési intelligenciát szerintem pont hogy a lassú autókkal lehet legjobban elsajátítani, mivel nem lehet erőből megoldani a dolgokat, folyamatosan minden egyes lépésen gondolkozni kell, akár kanyarokkal előre... és végig kell brusztolni a megvalósítást minimális tempókülönbséggel.

  7. #7
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    206
    Nagyon jó ötlet!Jó a kisfityó is.

  8. #8
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A taktikai érzéket és versenyzési intelligenciát szerintem pont hogy a lassú autókkal lehet legjobban elsajátítani, mivel nem lehet erőből megoldani a dolgokat, folyamatosan minden egyes lépésen gondolkozni kell, akár kanyarokkal előre... és végig kell brusztolni a megvalósítást minimális tempókülönbséggel.
    Akkor legalább az abarth tuningolt verziót tegyetek már be ne ezt a kávédaralot!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  9. #9
    Borsányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 09. 22.
    Város
    Hatvan
    Életkor
    58
    Üzenetek
    77
    + 1

  10. #10
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Ez nagyon nagyon jó ötlet!!!
    Én pont a test test elleni csatát szeretem a szimezésben a legjobban, erre ennél tökéletesebb lehetőséget nehezen tudok elképzelni.
    A lassú autók pedig pont hogy jók erre, mivel nem feltétlen a kocsival kell küzdeni, és van idő jobban lereagálni a pályán körülötted történt eseményeket.
    Nagy fájdalmam, hogy a 20:00 nekem kicsit korai, de majd megpróbálok jönni néha.
    Ez nagyon nagy fun és hasznos is

  11. #11
    Floszmann Balázs Versenyző Navy logója
    Csatlakozott
    2016. 07. 11.
    Üzenetek
    147
    Nem tudom, hogy kinek az ötlete, de és köszi!

    Szerintem is nagyon jó ötlet és valóban a legjobb a lassú, könnyen kezelhető autó a "tapasztalatszerzésre".

    Megyünk s-pukizni

  12. #12
    Floszmann Balázs Versenyző Navy logója
    Csatlakozott
    2016. 07. 11.
    Üzenetek
    147

    Setup...

    Az esélykiegyenlítés érdekében a kötelező alap-setupot túlzásnak tartanátok?

    Szerk.: nem ez a megfelelő szó rá, de nem jut eszembe jobb

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Megpróbálom kicsit tömörebben összefoglalni a dolog lényegét!

    Mi a cél?
    • A verseny célja nem a győzelem, hanem az interakció: az előzés, a védekezés a mezőnyben autózás gyakorlása és élvezete!

    Mit kell tenni?
    • Aki legelöl van, Ő a mozdony, Ő húzza vonatot és az ő felelőssége, hogy egyben tartsa a mezőnyt! Mindig olyan tempót kell diktálnia, hogy feltorlódjon mögötte a mezőny, miközben folyamatosan védenie kell az íveket, hogy a mögötte érkezők nem tudják megelőzni. Minél lassabban tud menni és minél később tudják megelőzni, az annál nagyobb érdem!
    • A többiek feladata pedig a mezőnyben, hogy minél tisztább és szabályosabb módon megpróbáljanak nyomulni előre, minél jobb pozíciót szerezni, sőt elfoglalni a mozdony helyét, közben 100%-osan figyelni a másikra, együtt élni a forgalommal és helyet hagyni a másiknak, ha kell. Aki a másik fél kárára vállal kockázatot, az nem értette meg miről szól ez a kezdeményezés.
    • Ha ütközés, megforgás van, akkor mindkét fél veszített, nem figyeltek kellően kölcsönösen egymásra. De sebaj, irány box és a következő körben újra be lehet állni a vonatban. A hibákból tanulni viszont kötelező!
    Köszi, ezeket a sorokat kerestem


    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Végre! Nagyon jó ötlet.De valami normális autót tegyünk már be könyörgöm.Amivel lehet haladni is. Köszi!
    Az ilyen típusú autókázásból lehet a legtöbbet tanulni.
    Autó javaslataim: DTM,Porsche GT4,Esetleg erős utcai gépek:Mclaren F1,Ferrari FXXK,La Ferrari
    Ilyen gyors hiperkocsikkal iszonyat nehéz a másikhoz közel maradni. Pilótakülönbségek is annál jobban kijönnek. A fékek is piszokul fognak, nagyon kis késés és hiphop máris a másik nagykában vagy. Ehhez képest ezzel a kis polskival kávét lehet iszogatni miközben az elötted lévő fékezik. Egyelőre lassabb kocsikkal kezdünk, szokjuk, izleljük a dolgokat. Késöbb jöhetnek a kicsivel erősebb gépek. Erősebb gépeknél lehet hogy a nagyobb eltérések miatt, több bolyra, csoportra, párokra lenne érdemes "bomlanunk" (addigra a hasonló tudású emberkéket is megismerhetjük, velük mehetünk).
    Kis Abarth-ból az S2-essel menünk. Egyel gyorsabb az alapnál, de lehet még ezis picit lassúkás lesz.

    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Az esélykiegyenlítés érdekében a kötelező alap-setupot túlzásnak tartanátok?
    Szerk.: nem ez a megfelelő szó rá, de nem jut eszembe jobb
    Esélykiegyenlítés? Úgymond nincs is verseny.
    Igazából a profiknak a setupját, kocsiját kéne direkt elrontani

    De nemis tudom, lehet fix setelni AC-ban? Majd késöbb valamikor még jóljöhet...
    Amúgy hendikeppes megoldásokra is gondoltuk, gondolhattok. Egy picit lassabb, és gyorsabb kocsi a szerveren (mondjuk 50-50% arányban), és becsület alapon, aki gyorsabb, férfi az a lassabbat választja magának. (Ilyen kocsipárosításhoz adhattok is tippeket)
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 10. 26. 20:33.

  14. #14
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kis Abarth-ból az S2-essel menünk. Egyel gyorsabb az alapnál, de lehet még ezis picit lassúkás lesz.
    Nem beszélve a focipálya méretű "célegyenesről", ahol akár keresztbe is lehetne csapatni ezzel a bigyóval

  15. #15
    Floszmann Balázs Versenyző Navy logója
    Csatlakozott
    2016. 07. 11.
    Üzenetek
    147
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Esélykiegyenlítés? Úgymond nincs is verseny.
    Igazából a profiknak a setupját, kocsiját kéne direkt elrontani

    De nemis tudom, lehet fix setelni AC-ban? Majd késöbb valamikor jóljöhet...
    Lehet nem láttad de később szerkesztettem, nem találtam a megfelelő szót...még most sem

    Igen, lehet feltölteni fix setup file-t a szerverbeállításokhoz.

  16. #16
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem beszélve a focipálya méretű "célegyenesről", ahol akár keresztbe is lehetne csapatni ezzel a bigyóval
    Legalább elférünk egymás mellett mind a 15-en Célfotó...

  17. #17
    Horváth Krisztián Versenyző croatianus logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Üzenetek
    486
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, ezeket a sorokat kerestem



    Ilyen gyors hiperkocsikkal iszonyat nehéz a másikhoz közel maradni. Pilótakülönbségek is annál jobban kijönnek. A fékek is piszokul fognak, nagyon kis késés és hiphop máris a másik nagykában vagy. Ehhez képest ezzel a kis polskival kávét lehet iszogatni miközben az elötted lévő fékezik. Egyelőre lassabb kocsikkal kezdünk, szokjuk, izleljük a dolgokat. Késöbb jöhetnek a kicsivel erősebb gépek. Erősebb gépeknél lehet hogy a nagyobb eltérések miatt, több bolyra, csoportra, párokra lenne érdemes "bomlanunk" (addigra a hasonló tudású emberkéket is megismerhetjük, velük mehetünk).
    Kis Abarth-ból az S2-essel menünk. Egyel gyorsabb az alapnál, de lehet még ezis picit lassúkás lesz.


    Esélykiegyenlítés? Úgymond nincs is verseny.
    Igazából a profiknak a setupját, kocsiját kéne direkt elrontani

    De nemis tudom, lehet fix setelni AC-ban? Majd késöbb valamikor még jóljöhet...
    Amúgy hendikeppes megoldásokra is gondoltuk, gondolhattok. Egy picit lassabb, és gyorsabb kocsi a szerveren (mondjuk 50-50% arányban), és becsület alapon, aki gyorsabb, férfi az a lassabbat választja magának. (Ilyen kocsipárosításhoz adhattok is tippeket)
    Ha jól láttam, új fícsörként magának is tud a ember ballasztot tenni az oldalmenüben.

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, lehet feltölteni fix setup file-t a szerverbeállításokhoz.
    Mivel ez nem verseny és pont arról szól, hogy megismerjétek az autót, magatokat és egymást, ezért szerintem teljesen felesleges a fix setup.
    Ne feledjétek, hogy a setup egyik fő funkciója nem az hogy gyorsabb legyél, hanem hogy magadra szabd az autót és ilyen formán szerintem nem előnyös egymásra erőltetnünk a másik stílusát.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 26. 22:25.

  19. #19
    Fülöp Róbert Versenyző leomitsu logója
    Csatlakozott
    2015. 10. 19.
    Üzenetek
    398
    Ha jól emlékszem, ezzel már mentünk fun futamot Magione-ban, és még a legerősebbet is csak úgy lehetett setelni, ha kiszedted belőle az üzemanyagot. S2-t sztem marhára mindegy hova seteled...
    AE86 Corollának amúgy van több verziója még, és az se egy erőgép.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

  21. #21
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Életkor
    32
    Üzenetek
    147
    Nagyon jo otletnek tartom! Par napja amikor a fun futamon a Moby dick-el mentunk Monzaban akkor csak 4 en voltunk es pont ezt csinaltuk. Ott en pl ugy csinaltam hogy elindultam hatulrol, vegigeloztem a tobbieket es amikor elso lettem elengedtem oket es kezdodott elolrol. Ott is vegig bolyban mentunk.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.054
    Idézet Eredetileg Robert Pinczes írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jo otletnek tartom! Par napja amikor a fun futamon a Moby dick-el mentunk Monzaban akkor csak 4 en voltunk es pont ezt csinaltuk. Ott en pl ugy csinaltam hogy elindultam hatulrol, vegigeloztem a tobbieket es amikor elso lettem elengedtem oket es kezdodott elolrol. Ott is vegig bolyban mentunk.
    Igen, az eredeti ötlet innen jött. Nekemis a legjobb emlékek onnan vannak amikor egy kis csoport, pár ember, késői órában már csakúgy összeállt, és közösen csináltak valamit. Ez alá próbálunk meg táptalajt rakni (nincs idő, nincsenek futamok), és próbáljuk egy kicsit még nagyobb méretbe, mégtöbb embert bevonva megcsinálni.

  23. #23
    Tóth Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 14.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    64

    Bolyozó ?

    Bolyozó ?

  24. #24
    Tóth Ádám Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 14.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    64
    Boly ?

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •