Oldal: 12 / 24 ElsőElső ||| 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 276 - 300 (594 összesen)
  1. #276
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A GT2-es bajnoksag szerintem egyertelmuen a GT3 mellett lehet csak, helyette semmikeppen. Kevesebb embert erdekel, de ugy, mint akar a Porsche kupa, szerintem mukodne, egy szerverrel altalanossagban.
    +1, viszont ilyent szerintem nem kérhetünk mi versenyzők, már így is elég sok bajnokság van. Ott a WTCC, GT3, Porsche. Gondolom ez mellé még jöhet egy rFactor2-es valamikor és ezen kívül lenne a GT2, kicsit soknak érzem. Ezt nektek kell eldönteni, hogy hány bajnokságot vállaltok be. Ezen kívül ha indul GT2, akkor biztos vagyok benne hogy a GT3 is fog veszíteni pár versenyzőt, mert sokaknak nincs ideje két bajnokságra, de szeretnek ABS nélkül menni

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A GT3-ban a legjobb tenyleg az lenne, ha kotelezo lenne a ket gumikeverek, igy a strategia is valtozatosabb lenne. De ezt jelenleg nem lehet ellenorizni, a gumiadatokat nem lehet kinyerni a logfilebol, legalabbis en nem tudok rola. Az is egy megoldas lenne, ha kijelolnenk egy kevereket a mediumon kivul amin rajtolni kell, igy egy verseny eleji screenshooton latszana is es a taktikai is maskepp alakulna. Vagy kotelezo pit windowokat hataroznank meg, mondjuk ki kell allni a 45-50 kor kozott mindenkeppen. A benzinfogyasztas nem sokat zavar a taktikaban, a 200% azt jelentene, hogy pont nem lehetne 1 kiallassal vegigmenni a 90 percet, mint ahogy most sem lehet tankolas nelkul. A gumikopas pedig igy is nagyon durva, nem gondolom, hogy emelni kene. A soft gumit meg azert nem hasznaljuk, mert a palyak tobbsegen tulmelegszik, a patch ezen nem segitett.
    Elég már az is, ha tilos med gumin rajtolni, azaz soft vagy hard gumin. Ott már sok minden játszik attól függően, ki hogy kíméli a gumit. +1

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Az autovaltast nem tamogatom, mert a GT3-nak pont az adja a vonzerejet, hogy viszonylag keves raforditott ido mellett is fel lehet ra keszulni. Ott van pl. Toga, aki egy atpalinkazott ejszaka utan prekval vege elott 1 oraval felcsattintja a kormanyt es siman nyer Az autocserelgetes sok tesztelesre szant idot jelent, az meg keveseknek van szerintem, igy nem megvalosithato.
    Aki akar, az hadd váltson már autót. Senki sem szeretné ha azért lépne le valaki, mert a ferrari belassul egy patch miatt
    Togához meg felesleges bárkit is hasonlítani. Mentem jópár kört Brands Hatch-en, így is kaptam 8 tizedet prequalon. Noha csak 1 éve használok kormányt, nem hiszem, hogy valaha is azon a szinten leszek

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Azt viszont szerintem felejtsuk el, hogy 98%-os tapadas van a prekvalon, legyen 100%. A verseny indulhat 98-rol, de a prekvalon futott idok felkerulhetnek igy az RSR-re is, illetve elvezetesebb a korozes ugy, hogy gyorsabb vagy. Felkeszules szempontjabol pedig azert rossz a 98%, mert ugysem megyunk ilyen tapadasi szint mellett 10 percnel tobbet a futamon, azt is csak az idomero elejen, tehat irrelevans. Nekem biztos adna nemi plusz motivaciot a korozeshez.
    Olyan szempontból a jelenlegi renszer jó, hogy az a 10 perc pont a legkritikusabb 10 perc, mert verseny előtt nem gumizódik annyit a pálya. Így a rajtnál prequal viszonyok uralkodnak, kevesebb a zavaró tényező. RSR idő nem tudom hány embert érdekel, engem egyáltalán nem
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 18. 23:17.

  2. #277
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    +1, viszont ilyent szerintem nem kérhetünk mi versenyzők, már így is elég sok bajnokság van. Ott a WTCC, GT3, Porsche. Gondolom ez mellé még jöhet egy rFactor2-es valamikor és ezen kívül lenne a GT2, kicsit soknak érzem. Ezt nektek kell eldönteni, hogy hány bajnokságot vállaltok be. Ezen kívül ha indul GT2, akkor biztos vagyok benne hogy a GT3 is fog veszíteni pár versenyzőt, mert sokaknak nincs ideje két bajnokságra, de szeretnek ABS nélkül menni



    Elég már az is, ha tilos med gumin rajtolni, azaz soft vagy hard gumin. Ott már sok minden játszik attól függően, ki hogy kíméli a gumit. +1



    Aki akar, az hadd váltson már autót. Senki sem szeretné ha azért lépne le valaki, mert a ferrari belassul egy patch miatt
    Togához meg felesleges bárkit is hasonlítani. Mentem jópár kört Brands Hatch-en, így is kaptam 8 tizedet prequalon. Noha csak 1 éve használok kormányt, nem hiszem, hogy valaha is azon a szinten leszek



    Olyan szempontból a jelenlegi renszer jó, hogy az a 10 perc pont a legkritikusabb 10 perc, mert verseny előtt nem gumizódik annyit a pálya. Így a rajtnál prequal viszonyok uralkodnak, kevesebb a zavaró tényező. RSR idő nem tudom hány embert érdekel, engem egyáltalán nem
    A rajnal mar nagyon nem prequal viszonyok uralokdnak. +0.5%-0.6% a tapadas ahhoz kepest. Szerintem pont a rajtnal kelne el tobb tapadas, hogy kevesebb legyen a baleset, de a jelenlegi rendszer is okes ettol meg szerintem, mert magasabb a tapadasi szint, mint amit megszoktunk.

  3. #278
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    GT3 ohne ABS voltmár?
    A gumikímélés is előtérbe kerülne. Kockásítás után rögtön vonzóvá válik egy boxkiállás, tehát még változatosabbá is teheti a stratégiákat/versenyt.
    Kockáztatós, bevállalósabb pilóták könnyen kockulhatnak. Lassabb, szelídebb versenyzők előrébb kerülhetnének.

  4. #279
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Persze általános volt, de nem hiszem hogy osztályonként változna az emberek véleménye.
    Az lehet, viszont az hogy kik vesznek részt a szavazáson és a vélemények aránya a GT3-ban érintett emberek esetén az már változhat.

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A palyak kozul szerintem hasznaljuk a gyariakat illetve a jominosegu modpalyakat is. Ha nem varialjuk agyon, az egyaltalan nem baj, ha egy evben rendezunk ket versenyt ugyanazon a palyan, nincs katasztrofa. Jo minosegu addon palyabol is van eleg, lehet azokat is hasznalni. De szerintem eleg a naptar 50%-at kicserelni, azt meg akar a gyari palyakbol is megoldjuk.
    Road America-t kivéve minden eddig bevált jó minőségű add-on-t "elhasználtunk" ebben a szezonban.

    Gyáriak ezek maradtak:
    • Imola
    • Mugello
    • Nordschleife
    • Silverstone
    • Spa-Francorchamps
    • Zandvoort (18 slot)
    • Black Cat Country
    • az új skót pálya, ha megjön.

    Lényegében ezek a lehetőségeink tavaszra, ha nem akarunk ismételni. Hogy az ismétlés gond-e, vagy nem azt Ti tudjátok, de hosszútávon, mondjuk 2 év múlva már biztosan gond lesz, ha folyton ezeken megyünk... és két év alatt nem fog elkészülni újabb 15 gyári pálya.

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Aki akar, az hadd váltson már autót. Senki sem szeretné ha azért lépne le valaki, mert a ferrari belassul egy patch miatt
    Most is válthat, ott a joker.
    Az nem tudom mennyire lenne fair, ha korlátban számban lehetne autót váltani, de nem kötelező. Nekem ez kicsit olyan komolytalannak hangzik, vagy nem?

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem pont a rajtnal kelne el tobb tapadas, hogy kevesebb legyen a baleset
    Állítsam be, hogy fokozatosan legumizódjon a pálya a rajt után?

    Biztonsági okai vannak, hogy 98%-on fut a prekval, hogy a sok jobb tapadáshoz szokott hotlap huszár ne zúzza szét a mezőnyt az első két féktávon.

    Egyébként 100%-ot elvben sose éri el a pálya a futam során, így irreleváns lenne a prekvalon azt beállítani, illetve sztem sokkal frusztrálóbb lenne magán a futamon csúszkálni, mintsem a prekvalon. Persze ki is vehetjük a felgumizódást a képletből, vagy felezhetjük az ütemét és indulhatunk 99%-ról. A 98-as értéket és a gumizódás mértékét egyébként annó Michelisz Norbi útmutatása alapján lőttük be, persze nyilván ez sem egy tudományosan hitelesen alátámasztott érték.

    Amúgy miért baj az ha csúszik, ha egyszer mindenkinek egyformán csúszik? 75%-on is mehetne...



    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A GT3-ban a legjobb tenyleg az lenne, ha kotelezo lenne a ket gumikeverek, igy a strategia is valtozatosabb lenne. De ezt jelenleg nem lehet ellenorizni, a gumiadatokat nem lehet kinyerni a logfilebol, legalabbis en nem tudok rola. Az is egy megoldas lenne, ha kijelolnenk egy kevereket a mediumon kivul amin rajtolni kell, igy egy verseny eleji screenshooton latszana is es a taktikai is maskepp alakulna. Vagy kotelezo pit windowokat hataroznank meg, mondjuk ki kell allni a 45-50 kor kozott mindenkeppen. A benzinfogyasztas nem sokat zavar a taktikaban, a 200% azt jelentene, hogy pont nem lehetne 1 kiallassal vegigmenni a 90 percet, mint ahogy most sem lehet tankolas nelkul. A gumikopas pedig igy is nagyon durva, nem gondolom, hogy emelni kene. A soft gumit meg azert nem hasznaljuk, mert a palyak tobbsegen tulmelegszik, a patch ezen nem segitett.
    A rajtnál nem tudod 100%-osan csekkolni a screnshot-ból a keverékeket, csak ha az ellenőr nem rajtolna el a mezőnnyel. Vagy ez a replay-ben is látszik? Egyébként a log vmilyen szinten tárolja a keverékeket, de nem tudom milyen minőségben és ezek feldolgozásához programozni is kéne, illetve plusz meló az ellenőrzés is, miközben a büntiket is alig győzzük időben kirakni.

    A változatos taktika legjobb módja a gumik élettartamának csökkentése szerintem, hiszen a kötelező keverék használat, vagy a boxkapu beiktatása csak korlátozza a lehetőségeket, nem tágítja. Egyébként az elfékezés hatásait vmelyik patch-ben már külön vették a sérülés és kopás modelltől, így ez a régi probléma úgy tudom hogy már megszűnt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 19. 03:05.

  5. #280
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként 100%-ot elvben sose éri el a pálya a futam során, így irreleváns lenne a prekvalon azt beállítani, illetve sztem sokkal frusztrálóbb lenne magán a futamon csúszkálni, mintsem a prekvalon. Persze ki is vehetjük a felgumizódást a képletből, vagy felezhetjük az ütemét és indulhatunk 99%-ról. A 98-as értéket és a gumizódás mértékét egyébként annó Michelisz Norbi útmutatása alapján lőttük be, persze nyilván ez sem egy tudományosan hitelesen alátámasztott érték.

    Amúgy miért baj az ha csúszik, ha egyszer mindenkinek egyformán csúszik? 75%-on is mehetne...
    Mentem pár kört most Imolában prekvalon a 911-essel. Nekem olyan érzésem volt, hogy a tapadás úgymond fokozatmentesen tűnik el és amikor az autó megcsúszott, akkor már alig lehet korrigálni, mintha jégen csúszna. Nyomokban sem éreztem az rFactor 2 pontos visszajelzéseit a gumikról és a csúszásról. Értem én, hogy nem kell tapadniuk ezenek a gumiknak annyira, de kétlem, hogy ennek bármi köze lenne a valóságoshoz. Nincs átmenet, egyszer csak csúszol és mész a fűre. Lehet, anno Norbi útmutatása reális volt, azóta viszont változott 26-szor a gumifizika, meg minden autó és pálya is más.
    A prekvalon változó felgumizódás másik hátránya szerintem, hogy a prekval utolsó perceire kell koncentrálni, amikor maximális a tapadás. Ez nem biztos, hogy mindig belefér időben, illetve körözgethetek, ha éppen várnom kell az ideális körülményekre. Lehet, hogy ezt célszerűbb lenne akkor nem 100%-ra állítani (hiszen azt a versenyen sem éri el soha), ahogy Tamás is javasolta, hanem mondjuk fix 99%-ra, ami egyfajta középút lehetne. A verseny rajtjánál úgyis tele a tank, forgalom van, másképp kell autózni. Feltételezem, eléggé épelméjű és felnőtt a Masters mezőnye ehhez.

    És igen, akár 20%-on is lehetne Andros Trophy-t játszani slickeken, hiszen a körülmények ugyanazok mindenki számára

  6. #281
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Mentem pár kört most Imolában prekvalon a 911-essel. Nekem olyan érzésem volt, hogy a tapadás úgymond fokozatmentesen tűnik el és amikor az autó megcsúszott, akkor már alig lehet korrigálni, mintha jégen csúszna. Nyomokban sem éreztem az rFactor 2 pontos visszajelzéseit a gumikról és a csúszásról. Értem én, hogy nem kell tapadniuk ezenek a gumiknak annyira, de kétlem, hogy ennek bármi köze lenne a valóságoshoz. Nincs átmenet, egyszer csak csúszol és mész a fűre.

    A prekvalon változó felgumizódás másik hátránya szerintem, hogy a prekval utolsó perceire kell koncentrálni, amikor maximális a tapadás.
    Szerintem te itt összemosol több dolgot, a prekvalon állandó a tapadás, nem nő meg a session végére, teljesen felesleges kivárnod a végét. Az Porsche 911 RSR pedig egy klasszikus farmotoros autó annak minden sajátosságával együtt, ezek biza ilyenek voltak (olvass csak utána), ha nagyon megindult a feneke, utána már nehéz volt visszahozni, de egyébként vissza lehet, de betyár reflexek kellenek hozzá! Nem véletlen, hogy a modern 911-esekben a 4 kerék kormányzástól kezdve minden féle technikai humbug bele van már préselve, hogy vezethető legyen..


    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A verseny rajtjánál úgyis tele a tank, forgalom van, másképp kell autózni. Feltételezem, eléggé épelméjű és felnőtt a Masters mezőnye ehhez.
    Nah persze!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 19. 12:22.

  7. #282
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként az elfékezés hatásait vmelyik patch-ben már külön vették a sérülés és kopás modelltől, így ez a régi probléma úgy tudom hogy már megszűnt.
    Hétvégén direkt próbáltam és nekem már nem rázta úgy (szét) a kormányt mint régen. Ettől függetlenül szerintem kell az ABS, hogy ne csökkenjen a létszám
    Jó lenne növelni a gumikopást, de a kérdés hogy mennyire. Lehet szombaton délután ránézek szabadidőmben, hogy most mi a helyzet, de jó lenne ha más is kipróbálná, hogy mi a helyzet 150-175-200 százaléknál
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 19. 12:32.

  8. #283
    Hozzátenném, hogy azt a bizonyos embert, aki egy éve a leghangosabban magyarázott, hogy ABS kell, mert elfékezi és RÁZZA A KORMÁNY az asztalt, azt azóta se láttam. Lehet nem ártana újra felmérni a helyzetet.

    Én erre csak annyit tudok mondani:
    1. tanulj meg vezetni (nem, én se tudok, de legalább nem is magyarázok, csendben kussolok, ha elfékeztem)
    2. Lehet lassabban is menni
    3. vegyél szíjas kormányt
    4. költözz egy bunkerbe/hangstudióba, ott nem hallja senki.

  9. #284
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Hozzátenném, hogy azt a bizonyos embert, aki egy éve a leghangosabban magyarázott, hogy ABS kell, mert elfékezi és RÁZZA A KORMÁNY az asztalt, azt azóta se láttam. Lehet nem ártana újra felmérni a helyzetet.

    Én erre csak annyit tudok mondani:
    1. tanulj meg vezetni (nem, én se tudok, de legalább nem is magyarázok, csendben kussolok, ha elfékeztem)
    2. Lehet lassabban is menni
    3. vegyél szíjas kormányt
    4. költözz egy bunkerbe/hangstudióba, ott nem hallja senki.
    Én biztosan köztük voltam, ugyanis nem egyéni probléma volt. (azóta érdemben nem teszteltem, így nem tudom, hogy fennál-e még)
    DFGT esetén jött elő, rásegített a 200%-os kopás hiba is (amit azóta javítottak)

    Egyébként a legutóbbi GT2-es tesztfutamon nem tapasztaltam ilyen jellegű problémát.

  10. #285
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Azt viszont szerintem felejtsuk el, hogy 98%-os tapadas van a prekvalon, legyen 100%. A verseny indulhat 98-rol, de a prekvalon futott idok felkerulhetnek igy az RSR-re is, illetve elvezetesebb a korozes ugy, hogy gyorsabb vagy. Felkeszules szempontjabol pedig azert rossz a 98%, mert ugysem megyunk ilyen tapadasi szint mellett 10 percnel tobbet a futamon, azt is csak az idomero elejen, tehat irrelevans. Nekem biztos adna nemi plusz motivaciot a korozeshez.
    Ha 100-on gyakorlunk és 98-ról indulunk abból lehet még több baleset lenne az első körökben. Első AC-s élményeimkor számomra is furcsa volt hogy 98-ról indulunk, mert én is rá voltam függve az RSR-re és a wr-ekre. az RSR mostanra odaért (de már 1 évvel ezelőtt is), hogy minden nagyobb új peccsnél resetelik az időket, ami persze jogos is...én már régen nem foglalkozom vele, de egyébként továbbra is jó dolognak tartom.
    Én kimondottam élvezem a tapadásnövekedést, hogy lehet jobbat menni időmérőn a prq pb-től, és hogy kilehet aknázni ezt futamon is.

    A kopás 100-ra csökkentése ellen én is kampányoltam tavaly, hogy ez így nem lesz túl izgi, nagyjából úgy is lett. Most az összes futamomra elmondható, hogy a kezdő körök megtankolva, és az etap végi kopott gumis körök végig konstansak, kis szórással de azonosak, 2.etapban ugyanez van, csak mindez pár tizeddel beljebb köridőben. Jelenleg kb 97,0%-ra kopnak el a med-ek egy etap végére, ami azért még elég kényelmesnek mondható, a tavaszi 200-as értékekhez képest, amikor felnin kellett megfutni az utolsó köröket és néha hard is kellett, sőt volt hogy hardon kvaliztam, többször is. Én továbbra is a kopás növelése mellett voksolnék, igaz nekem így is tetszett ez a bajnokság, pont a konstans körök miatt.

    Törésbe nem mennék bele, nem kaptam választ a legutolsó kommentemre sem. Biztos történtek változások, engem nem érintett azóta szerencsére.
    Any Given Sunday!

  11. #286
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Elég már az is, ha tilos med gumin rajtolni, azaz soft vagy hard gumin. Ott már sok minden játszik attól függően, ki hogy kíméli a gumit. +1
    Nem tudom milyen színnel írjak, hogy szervezői plecsnit alá tudjak tenni, de ez egy erős támogatást kapna tőlem! +1,5

  12. #287
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A rajtnál nem tudod 100%-osan csekkolni a screnshot-ból a keverékeket, csak ha az ellenőr nem rajtolna el a mezőnnyel. Vagy ez a replay-ben is látszik? Egyébként a log vmilyen szinten tárolja a keverékeket, de nem tudom milyen minőségben és ezek feldolgozásához programozni is kéne, illetve plusz meló az ellenőrzés is, miközben a büntiket is alig győzzük időben kirakni
    Szerintem nem kellene ennyire túlbonyolítani. Óvások topic-ba aki ezt észleli, hogy a másik med gumin rajtolt beteszi egy screenshot kíséretében. A játék pontosan mutatja, hogy adott pillanatban ki milyen gumin van a gyári appon. Elég egy screenshot a rajtnál meg egy bejelentés, hogy ő és ő med gumin rajtolt és kész

    De ha nem akarunk ilyent akkor 150/175/200%os kopás és kész

  13. #288
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem kellene ennyire túlbonyolítani. Óvások topic-ba aki ezt észleli, hogy a másik med gumin rajtolt beteszi egy screenshot kíséretében. A játék pontosan mutatja, hogy adott pillanatban ki milyen gumin van a gyári appon. Elég egy screenshot a rajtnál meg egy bejelentés, hogy ő és ő med gumin rajtolt és kész
    Bocs, de nem akarjuk növelni az olyan betartandó szabályok számát, amit nem fogunk ellenőrizni. Egymást se fogja nézegetni senki, ez világosan látszok a vágásoknál is. Illetve ez tipikusan egy olyan szabály lenne, amit nem csak szándékosan szegnek meg emberek, hanem mert szimplán nem figyelnek, elfelejtik, vagy mert nem tudnak olvasni.

    Amúgy ez nem minősíti az ötletet, elvileg lesz értelmes megoldás a gumihasználat ellenőrzésére, de azt nem tudom, hogy mikor.

  14. #289
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Szerintem minden szerverre jut egy szervező/önjelölt szervező és a rajtrácsra való felállásnál ez tökéletesen látszik 2 screenshot mellé, hogy ki min indult.

    De a replayben is látszódik és ha onnan közelítjük meg az esetet, hogy nem nekünk kell bizonyítani, hogy valaki rossz gumin rajtolt , hanem az illetőnek kell bizonyítani, hogy jón indult, akkor egészen máshogy változik az érdek

  15. #290
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem minden szerverre jut egy szervező/önjelölt szervező és a rajtrácsra való felállásnál ez tökéletesen látszik 2 screenshot mellé, hogy ki min indult.
    Csak abban az esetben, hogy a szervező az utolsó, aki fellép a rajtrácsra, amiben azért van némi kockázat.

    De szerintem első körben ne a megvalósításon lovagoljunk, hanem tegyük fel megoldható, kötelező med gumin rajtolni. Mit várunk ettől, hogy fogja feldobni a futamot?

  16. #291
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak abban az esetben, hogy a szervező az utolsó, aki fellép a rajtrácsra, amiben azért van némi kockázat.

    De szerintem első körben ne a megvalósításon lovagoljunk, hanem tegyük fel megoldható, kötelező med gumin rajtolni. Mit várunk ettől, hogy fogja feldobni a futamot?
    Megoldhato, a rajracson is lathato, hogy ki, milyen gumin van. Azt varjuk tole, hogy lesz egy kis keveredes, a soft gumi nem mindenkinek birja ugyanaddig, a hard gumi szinten, igy maskor lesznek a boxkiallasok, lesz kopasbol adodo tempokulonbseg, stb.

  17. #292
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak abban az esetben, hogy a szervező az utolsó, aki fellép a rajtrácsra, amiben azért van némi kockázat.

    De szerintem első körben ne a megvalósításon lovagoljunk, hanem tegyük fel megoldható, kötelező med gumin rajtolni. Mit várunk ettől, hogy fogja feldobni a futamot?
    nem tudom hogy feldobná -e a futamot vagy sem , de a gumikeverékeket tudjátok csekkolni elég egyszerűen
    wallymasterson server log parser -jével...mindenki minden körén látszik h épp melyik keverékkel ment, mikor volt boxban ....(ugyanúgy csak a log file kell mint a simresultsos statisztika feltöltésénél)

    http://www.assettocorsa.net/forum/in...-output.13946/
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 01. 20. 13:04.

  18. #293
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De szerintem első körben ne a megvalósításon lovagoljunk, hanem tegyük fel megoldható, kötelező med gumin rajtolni. Mit várunk ettől, hogy fogja feldobni a futamot?
    Kötelező lenne nem med gumin rajtolni. Az a baj, hogy jelenleg a med kibírja majdnem a teljes távot is talán (~90%), így kb mindenki softon rajtolna és utána jönne be gumiért. Viszont így is jobban szétszóródnának a gumicserék, mert van aki bír menni softon, valakinek túlmelegszik és lassabb ez miatt mint a med. Amúgy még egy érv a kötelező soft rajt mellett az, hogy még inkább prequal viszonyok lennének a rajtnál. Így nem lenne az, hogy a soft és med gumi közötti tapadás különbség bezavar valakinek.

    De a gumikopás növelése tényleg egyszerűbb. Ennek az értékére kellene ajánlás pár embertől az első szerverről (szombaton meglesem én is doningtonban)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 20. 13:20.

  19. #294
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    nem tudom hogy feldobná -e a futamot vagy sem , de a gumikeverékeket tudjátok csekkolni elég egyszerűen
    wallymasterson server log parser -jével...mindenki minden körén látszik h épp melyik keverékkel ment, mikor volt boxban ....(ugyanúgy csak a log file kell mint a simresultsos statisztika feltöltésénél)

    http://www.assettocorsa.net/forum/in...-output.13946/
    Kosz, megnezzuk.

  20. #295
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kötelező lenne nem med gumin rajtolni. Az a baj, hogy jelenleg a med kibírja majdnem a teljes távot is talán (~90%), így kb mindenki softon rajtolna és utána jönne be gumiért. Viszont így is jobban szétszóródnának a gumicserék, mert van aki bír menni softon, valakinek túlmelegszik és lassabb ez miatt mint a med. Amúgy még egy érv a kötelező soft rajt mellett az, hogy még inkább prequal viszonyok lennének a rajtnál. Így nem lenne az, hogy a soft és med gumi közötti tapadás különbség bezavar valakinek.

    De a gumikopás növelése tényleg egyszerűbb. Ennek az értékére kellene ajánlás pár embertől az első szerverről (szombaton meglesem én is doningtonban)
    Sztem a gumikopás növelése megint megborogathatja a gumik viselkedését, melegedését. Tavaly több pályán volt szenvedés prequalon is, furán melegedtek a gumik a feltolt kopástól. Én konkrétan 1 pályán sem tudtam 2 gyors kört menni egymás után a Lamboval, jóllehet csutkára van tekerve a diffim, ami nagyon igénybe veszi a hajtott tengelyen a gumikat.
    Alapvető stratégiai különbségeket valóban az hozhatna, ha a rajtnál lennének eltérések, mind gumi mind üzemanyagtaktikával. Pl mivel softon kell elindulni lehet el lehetne gondolkodni a 2 kiállásos softon, vagy kombinált soft+med vagy soft+hard 1 kiállással. De lennének különbségek, aki tudja, hogy nem képes sokáig életben tartani a puha gumikat keveset tankol, tehát súlyelőnye is van (tavasszal nagyon sokat számított +20 liter az autó egyensúlyánál). Aki meg tud hosszabban menni később áll ki, de neki több üzemanyag kell. Arról nem is beszélve, hogy szerintem a gumizódás miatt lehet megérné keményebben rajtolni, és végére hagyni a softot, amikor már a legjobbak a tapadási viszonyok, és a mezőny sincs annyira együtt, hogy beszorulj. De tesztelni kéne, hogy mi lenne a jó megoldás.

  21. #296
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem a gumikopás növelése megint megborogathatja a gumik viselkedését, melegedését. Tavaly több pályán volt szenvedés prequalon is, furán melegedtek a gumik a feltolt kopástól.
    Nekem ez az "összefüggés" új...

  22. #297
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ez az "összefüggés" új...
    Elképzelhető, hogy nem emiatt volt, de volt ilyen. Bár azóta voltak frissítések, lehet az is, hogy javítottak rajta, ezért kellene tesztelni.

  23. #298
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De szerintem első körben ne a megvalósításon lovagoljunk, hanem tegyük fel megoldható, kötelező med gumin rajtolni. Mit várunk ettől, hogy fogja feldobni a futamot?
    Igazából azt várjuk, hogy ne a tökéletes 50-50 elosztásban tudjanak az emberek a boxba állni, teljesen steril körülmények között. Egy rövidebb és hosszabb etap, más benyaszint, más balansz..->eltérő erőviszonyok.

    De ha Laci által linkelt ellenőrzés működik, akkor az sokkal jobb alternatíva, hogy tudjuk kényszeríteni a 2 kötelező keveréket.

  24. #299
    Nekem a kötelezőkeverékes megoldás jobban tetszik, mint a kopásmérték tologatása. "Realicisztikusabb".

  25. #300
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Szerintem a két kötelező kerékcsere a jó megoldás.

Oldal: 12 / 24 ElsőElső ||| 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •