Oldal: 22 / 24 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22 23 24 UtolsóUtolsó
Találatok: 526 - 550 (594 összesen)
  1. #526
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    na Krisztiánnak viszlát
    valaki írhatna végre legalább egy támogató sort Szabi illuziói mellé... mert így annyira kínos az egész...azért köszönjük ezt a korszakalkotó biztonsági intézkedést... hatalmas javulás volt a bolyozón is ahogy olvastam...

    de ha már a biztonságot akarják fokozni... tegyünk érte ténylegesen...
    igaz csak a nem analfabétáknak tudunk segíteni, de szerintem az is valami... ha csak 4-5 nem analfabétán tudunk segíteni , akkor az egész mezőny biztonságát tudjuk növelni...

    helicorsa-t crewchifet nyitóposztban , prekval üdvözlőben el kell akkor kezdeni népszerűsíteni ajánlani...
    mert az nyilvánvaló h nem a tükör hiánya a gond , hanem h sokan nem tudják /tudjuk használni

  2. #527
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    amúgy a PLP elvetésének okát leírnátok végre (ugye fehér vonal szabály mellé lett javasolva , nem helyette)...2 éve akarok rájönni h mi lehet az ok?
    jobban mondva tudom , h az a baj így azért pár embert veszítene a liga , mert már mindenki megszokta h tökön babon át lehet közlekedni... túl szigorú ez sokaknak ez látszott a reakciókból...
    látom Raceroomban az arányszámok is felzúdulást hoztak
    ha jól értem akkor pl Mugelloban olyan 37 vágás belefér a versenyen + csatázás közben, baleset stb

  3. #528
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    helicorsa-t crewchifet nyitóposztban , prekval üdvözlőben el kell akkor kezdeni népszerűsíteni ajánlani...
    mert az nyilvánvaló h nem a tükör hiánya a gond , hanem h sokan nem tudják /tudjuk használni
    A droid képzőt?
    Minden logika ellenére kézzel-lábbal tiltakozni fogok elenne, de a használatát tiltani nyilván nem lehet.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy a PLP elvetésének okát leírnátok végre (ugye fehér vonal szabály mellé lett javasolva , nem helyette)
    Nem lett elvetve, első futamon kipróbáljuk az új gyári megoldást, eleve ezt volt a terv.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 26. 10:41.

  4. #529
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    na Krisztiánnak viszlát
    valaki írhatna végre legalább egy támogató sort Szabi illuziói mellé... mert így annyira kínos az egész...azért köszönjük ezt a korszakalkotó biztonsági intézkedést... hatalmas javulás volt a bolyozón is ahogy olvastam...

    de ha már a biztonságot akarják fokozni... tegyünk érte ténylegesen...
    igaz csak a nem analfabétáknak tudunk segíteni, de szerintem az is valami... ha csak 4-5 nem analfabétán tudunk segíteni , akkor az egész mezőny biztonságát tudjuk növelni...

    helicorsa-t crewchifet nyitóposztban , prekval üdvözlőben el kell akkor kezdeni népszerűsíteni ajánlani...
    mert az nyilvánvaló h nem a tükör hiánya a gond , hanem h sokan nem tudják /tudjuk használni
    Mindenki annyi appot es olyat hasznal, amilyet akar. Mi nem nepszerusitunk egyet sem, megteszi ezt a kozosseg helyetunk: lasd.: PLP, Pitconfig, RaceEssentials, stb.

    Ha mar nepszerusiteni kell valamit, a gondolkodast, a felkeszulest es a gyakorlast valasztjuk.

    A VM-t lehetoseg van szerveroldalon kotelezove tenni, ezert merult fel bennunk, hogy erdemes lenne-e es biztonsagosabb ha mindenkinek be van kapcsolva. Errol kerdeztunk meg benneteket. amire oriasi volt a felzudulas nehany ember reszerol.

  5. #530
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A droid képzőt?
    Minden logika ellenére kézzel-lábbal tiltakozni fogok elenne, de a használatát tiltani nyilván nem lehet.
    Szabi, ajánlom figyelmedbe, hogy az idei GTLM és WEC autókban ezt a rendszert használják:


    Daytonában már a Merci AMG GT3-ban, a Porsche RSR-ben és a Corvette-ben is volt, szerintem hamarosan alapértelmezett lesz a teljes GT3 szériában és attól lefelé is, szóval a Helicorsa egyáltalán nem egy elvetemült dolog, és ha valami, akkor ez tényleg számít ütközéselkerülés terén, még akkor is, ha nem tudod kötelezővé tenni. De már csak a gyári leaderboard app használata mellett is látja mindenki, hogy ki hol van körülötte.

    A személyes véleményem (bár tisztában vagyok vele, hogy jelen esetben nem számít), hogy a virtuális tükör zavaró tud lenni több setupon is (engem pl három monitoron is zavar, mert kicsik a monitorjaim és túl nagy szeletet vág ki belőle, valószínűleg nem mennék el miatta, de pattognék én is itt ellene), ráadásul VR-ben meg be sem lehet kapcsolni, szóval eleve úgy indul, hogy a force on még csak nem is működik.

    Számomra nem érné meg akár egy régi tag elvesztése sem azzal, hogy x újonc potenciálisan négy helyett háromszor tart fel valakit.

  6. #531
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A droid képzőt?
    Minden logika ellenére kézzel-lábbal tiltakozni fogok elenne, de a használatát tiltani nyilván nem lehet.



    Nem lett elvetve, első futamon kipróbáljuk az új gyári megoldást, eleve ezt volt a terv.
    én se használok appokat, nincs is szándékomban, de ha változást szeretnétek ilyesmivel lehetne...
    a VM-mel NINCS változás, csak annyi h pl Krisztiánnak viszlátot mondtok....
    aki nem használta eddig az okkal nem használta ez is nyilvánvaló...
    szóval jobb lenne ha a frankót írnátok a sok mellébeszéd helyett...Tomit nem engedte el egy újonc ,shakedownon így be kell vezetni mert amúgy nem kapcsolja be biztosan szerintetek... Te meg régóta vágysz rá h bepipáld , úgy se érint senkit...akit igen az meg húzzon el...


    az új gyári megoldáson meg nem igaz értem mit kell tesztelni... mi lett a shakedownon az eredménye ennek a "tesztnek"?

    halkan jegyzem meg h kb 2 éve van lehetőség "az új gyári megoldás"-t használni...mert eddig is ki lehetett szedni a serverlogból......szóval nem igazán értem mit vártok ettől... persze tudom h semmit

  7. #532
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    szóval nem igazán értem mit vártok ettől... persze tudom h semmit

    2 éve akarok rájönni h mi lehet az ok? jobban mondva tudom , h az a baj így azért pár embert veszítene a liga
    Te kerdeseket teszel fel nekunk cimezve, majd ugyanabban a HSZ-ben mg is valaszolod magadnak. Amikor pedig mi regalaunk, kozlod, hogy nem igaz amit irunk es egyebkent is hulyeseg. Ez ilyen szintu parttalan beszelgetesekben nem akarok belemenni.

  8. #533
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Tudom en leszek a k.csog, de az efajta stilusu adok-kapok jatekot nem tudom mennyire franko a nagykozonseg elott lemeccselni. Irom ezt ugy, hogy Krisztian es Laci mondandojaban latok tobb igazat...

  9. #534
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Te kerdeseket teszel fel nekunk cimezve, majd ugyanabban a HSZ-ben mg is valaszolod magadnak. Amikor pedig mi regalaunk, kozlod, hogy nem igaz amit irunk es egyebkent is hulyeseg. Ez ilyen szintu parttalan beszelgetesekben nem akarok belemenni.
    légyszíves válaszoljátok meg akkor , mert lehet elsiklottam a válaszaitok fölött...logikailag én ezeket a válaszokat tudnám adni...és hát ötleteelek

  10. #535
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Szerintetek mennyire segítő készek az Assetto Corsa-s illetők?

    Csak egy ötlet:
    Lehetne a fejlesztőktől kérni egy plusz configot, hogy egy szerveren a virtuális tükör default be legyen kapcsolva induláskor. Aztán aki akarja kikapcsolja utólag. Ezzel meg lenne oldva a probléma és szerintem az AC-s srácoknak se nagy feladat

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    halkan jegyzem meg h kb 2 éve van lehetőség "az új gyári megoldás"-t használni...mert eddig is ki lehetett szedni a serverlogból......szóval nem igazán értem mit vártok ettől... persze tudom h semmit
    Ez biztos? Mert most az egyik patchnél szerepelt az újítás. Lehet hogy eddig nem volt kész, csak működött úgy ahogy?

    - Fixed penalty detection
    - Online cut reporting (Throttle Cut disabling)
    - Added option for online cut reporting (with Throttle Cut disabling)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 02. 26. 13:59.

  11. #536
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek mennyire segítő készek az Assetto Corsa-s illetők?

    Csak egy ötlet:
    Lehetne a fejlesztőktől kérni egy plusz configot, hogy egy szerveren a virtuális tükör default be legyen kapcsolva induláskor. Aztán aki akarja kikapcsolja utólag. Ezzel meg lenne oldva a probléma és szerintem az AC-s srácoknak se nagy feladat



    Ez biztos? Mert most az egyik patchnél szerepelt az újítás. Lehet hogy eddig nem volt kész, csak működött úgy ahogy?
    Igen biztos...
    Most "könnyebb" kiszedni talán...Máshol is ott van
    A plp is erre épül tulajdonképpen,csak ez van továbbgondolva...

    Vm
    Elég égő lenne ilyennel a készítőkhoz fordulni...
    Hülyeség az egész,csak Szabinak flémelni volt kedve


    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  12. #537
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyszer sem írtad le, csak folyamatosan utalgattál rá. Az hogy "zavar és akkor inkább nem jössz" nem egyelő azzal "annyira irritál, hogy emiatt nem tudsz jönni". Lássuk be a két mondat nem egy súlykategória... ha jól értelmezem, akkor sikerült kierőszakolnom belőled egy 2-est a 3 felkínált alternatíva közül.

    Jelenleg ezen problémával egyedül vagy a mezőnyből, illetve aki rajtad kívül kipróbálta fejkövetővel, annak nem volt vele problémája. Ami biztos, ezzel így nehéz döntés elé állítasz minket (ahogy írtam is), gondolom az meg fel sem merül, hogy akkor rövidre zárva a problémát fejkövető nélkül gyere versenyezni, ha az lesz a döntés, hogy bekapcsoljuk a tükröt.



    Fogalmam sincs hányan nem használnak virtuális tükröt és azt sem tudom hányan vannak, aki a tükröt nem 100% mértékben látják a kijelzőjükön, mindezt bármilyen tudatos, vagy tudatlan okból kifolyólag. Azt gondolom, hogy ha csak pár ilyen ember is van, akkor is tettünk már valamit az egész mezőny biztonságáért azzal, ha kötelezővé tettük a virtuális tükröt.

    Hogy ez bevezetés esetén mennyit jelent majd, azt nem tudom, azt meg végképp nem tudom, hogy ér-e ez annyit, hogy téged elveszítsünk?
    A másik hasonló szintű elméleti kérdés, hogy neked ér annyit az a fejkövető, hogy elveszíts minket?
    "Egy 2-est" , mi? Nem kettesalá, nem is kettőegészháromtized...

    A "zavar és akkor inkább nem jössz" és az ""annyira irritál, hogy emiatt nem tudsz jönni" pontosan ugyanazt jelenti: túl van azon a határon, hogy tolerálni tudjam. Ha netán egy sör mellett, baráti érdeklődésből puhatolgatnád, hogy hol van nálam személy szerint ez a határ, azt érteném, de hogy így osztályozgatni akard, és ez alapján határozd meg, hogy mennyire legitim, ha így nem jövök... Ha így nincs kedvem a kedvtelésemhez...
    Írtam, hogy igen szomorú lennék, ha "elveszítenélek titeket". De komolyan azt képzeled, hogy jobbára ezekért a parttalan és hatástalan vitákért járok ide?! Segítek: nem. Hanem a szimulátoros versenyzés kedvéért, amihez évek alatt alakult ki számomra, hogy hogy jelenti a lehetőségeimhez képest a megfelelő élményt. Komolyan azt hiszed, hogy ha ennek egy kardinális részét képező összetevőjéről le kell mondanom, akkor azért még csak eljárogatok ide, csak úgy a kedvedért? Ha Rift-el vagy plusz két monitorral lenne ugyanez a helyzet, akkor is feltennéd ezt a kérdést? Vagy, mivel ez párezer forintból összehozható, akkor csak valami elhagyható sallang? És kérdezed ezt olyan valakitől, akiről tudhatod például, hogy jobbkormányos kocsikat csak baloldalra szerelt váltóval használ... Bár biztos van olyan fanatikus is, aki akár billentyűzettel is nyomná, a lényeg, hogy legyen "biztonságos".

    Illetve ki tudja már, hogy mi itt a lényeg. Ez a virtuális tükör valami fétissé nőtte ki magát. Pedig hát leírtam, hogy még ha netán valami egész elhanyagolható rövidtávú haszna lenne is (de meggyőződésem, hogy ennyi sincs), akkor is ezzel abszolút rossz oldalról van megközelítve a valódi probléma. Érdekes, hogy a helicorsa-t "droidképzőnek" tartod, ugyanakkor azt nem veszed észre, hogy ha nincs alapvető elvárásként támasztva a mezőny tagjaival szemben, hogy ismerjék a rendelkezésre álló fícsöröket és abból kimazsolázzák a számukra használhatót/használandót, akkor ez pont ugyanúgy "droidképző".
    Azt hittem, hogy érthetően vezettem le, hogy miért borzasztóan hibás maga az elv, ami alapján ennek a csodálatos intézkedésnek az ötletét megszültétek(-ted), sőt érdekes, hogy a helicorsa esetében tisztában is vagy vele: egy olyan egyénnél, aki valóban eddig nem jutott el odáig, hogy saját maga felnőtt emberként mérlegelje, hogy szüksége van-e virtuális tükörre a minél jobb tájékozódás érdekében, még a felszínét sem fogja karcolni az "újításotok" annak, amitől ő valójában balesetveszélyes.
    Valódi megoldást nyilvánvalóan csak a szűrés hatékonyságának javítása jelentene (Mondjuk jelenleg egyáltalán nincs ilyesmi, a büntetési tételek pl. egy potenciális troll számára semmit nem jelentenek, de egy csupán úgymond nem kellő alázattal rendelkező újoncnak sem), és mondjuk valami mentorálási rendszer az arra fogékonyak számára. Ez a mostani nagy ötlet konkrétan csak ködevés. De hát már megcsináltad a hangulatot magadnak, ahhoz, hogy ennek ellenére igen nagyszerűnek lásd:
    "Ez most itt a tűzálló overál, vagy HANS, vagy Halo cockpit projekt..."
    Hát igen, értem, hogy innen már nem lehet visszatáncolni. (Meg hát ugye ezek is azért vannak, mert bármilyen idiótát fölengednek licenc nélkül a pályára.)

    Megint írtam egy csomót tök feleslegesen. Mindegy, marhára ráérek, ha már a versenynek úgyis lőttek számomra (legalábbis elég bizonytalan ahhoz, hogy komolyan tudjam venni), és ezt lehet freetrack nélkül is csinálni.
    Mindenesetre még egyszer sem tapasztaltam, hogy bármily szabatosan kifejtett, érvekkel alátámasztott véleményemnek akár minimális hatása lenne itt. Úgy látszik ez is egy hobbim (pedig nagyon unom ám).
    Az előző hosszú hsz.-emre is szépen leírtad, hogy mennyire érted, főleg a "demokráciával" kapcsolatos részét, aztán ott folytattad, ahol abbahagytad:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap beüzemeltem a kis házi freetrack kütyümet. Nekem van kirakva jópár app (guminyomás, pályarajz, race essentials, stb.) és a virtual mirror is. elsőre talán fura lehet, hogy ezek mind mozognak arra amerre nézel, de vezetés közben nem volt gondom. Nem sokat mentem, kb. 10-20 percet, igazából alapvetően az utat nézem vezetés közben, az középen van, ezek annyira nem zavartak a periférián.
    Azt is hozzáteszem, hogy még nem nagyon mentem fejmozgáskövetővel, így az egész fura volt, sokszor nem is találtam el az íveket, ezt szokni kellene még, de a kérdésre koncentrálva vizsgáltam a dolgot.
    Nekem nem volt vele problémám, de ettől még lehet, hogy mást zavar.
    Ezt konkrétan egy teljes értékű pozitív beszámolónak vetted az enyémével szemben. 10-20 perc alatt még csak el sem kezded megszokni a freetrack-et (vagy trackir-t, mindegy), úgyhogy én elhiszem, hogy még a virtuális tükör volt a legkevésbé zavaró. Azonban, ha valaki már megszokta, akkor egy teljesen természetes tényező lesz számára, ami viszont - mivel virtuális - elég sérülékeny ha egyéb "valóságszintekkel" találkozik, még ha nem is olyan mértékben, mint a Rift-nél és társainál.

  13. #538
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom en leszek a k.csog, de az efajta stilusu adok-kapok jatekot nem tudom mennyire franko a nagykozonseg elott lemeccselni. Irom ezt ugy, hogy Krisztian es Laci mondandojaban latok tobb igazat...
    Nem tudom, miért gondolod, hogy ennek titokban kéne folynia. Pont, hogy eléggé közügy szerintem, hogy egy ilyen marhaságból ekkora "adok-kapok játék" lesz. Vagy esetleg "zavarja az érzékenységed"? Akkor én kérek bocsánatot! Hiszen részemről csak egy igen kedvelt időtöltésem a tét, de szerintem, ha így megy tovább, másoké is. (Hogy a másik oldalon mi, azt úgy tűnik sosetudjukmeg, bár gondolom, főleg az önérzet.)

  14. #539
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Nem, nem vagyok túlzottan az az érzékeny típus, csak pont a nekem küldött reflektálásoddal is az a baj, ami az egész napos "műsorral", hogy a mások tiszteletének legparányibb jelét sem látom a soraid között, és nálam ez kib.ssza a biztosítékot, mégha te ezt érzékenységnek is veszed. Még mielőtt: vélemény alkotással, ötleteléssel nincs bajom, azért van a fórum, de, hogy nyakadon, és halántlékodon szinte robbanó erekkel vagy képes két napja egy VT miatt ilyen "ötletelésbe" belebonyolódni, az nekem már kicsit túlzás. Tök megértem a problémádat, és mint írtam 90% igazat is adok, nem ez a probléma.
    Abban is igazat adok, hogy meg kell beszélni a dolgokat, és talán a többségnek is ugyanaz a baja, mint neked, de így kurvára nem fognak hozzászólni, vagy max a te stílusodban, aminek meg sok értelme nem lenne.
    Mindezt ne támadásnak vedd, szintén csak egy vélemény, jó, hogy te leírod mi bánt, csak mielőtt elküldöd, nézz rá mégegyszer, hátha sok sár lett eldobálva benne, ez pedig sok jó megoldást biztos nem fog eredményezni...szerintem

  15. #540
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    légyszíves válaszoljátok meg akkor , mert lehet elsiklottam a válaszaitok fölött...logikailag én ezeket a válaszokat tudnám adni...és hát ötleteelek
    En is es Szabi is leirtuk mar tobbszor: kerdeseket vetunk fel es informaciot gyujtunk. Ha erveltek, azzal szemben ervelunk mi is. Ti erre reagaltok, okfejtetek es ebbol lesz egy jo nagy informacio es velemenyhalom. A szervezok osszeulnek, es ezen ervek alapjan dontenek valahogy. Ez lenne az elmelet.

    A gyakorlat ezzel szemben, hogy ha mi ervelunk ellenetek, az azt jelenti szamotokra, hogy 1. Mar eldontottuk es elbagatelizaljuk a velemenyeteket 2. Nem latjuk at es hulyesegeket beszelunk 3. Szemelyes ellentetunk van veletek szemben es meg kell sertodnotok.

    A VM kerdest meg nem dontottuk el es a futamig nem is fogjuk, mert meg nem alakult ki fix allaspontja mindegyikunknek. Egyaltalan nem biztos, hogy ha en vagy Szabi itt valami mellett ervelunk, arra is fogunk voksolni, amikor dontesre kerul a sor. Csupan informaciot es velemenyt gyujtunk toletek es arra kerunk, hogy ezt kulturalt, ertheto es informativ formaban fogalmazzatok meg. Ezzel szemben az uzenetek tele vannak - a te reszedrol foleg Laci - alltalanositassal, feligazsaggal es szemelyeskedessel. Teszem hozza, hogy ez meg mindig tobbet segit, mint ha valaki nema marad. Vannak jo meglatasaid es otleteid, ahogy masnak is, csak rendkivul ido es energiaigenyes kihamozni az ilyen hsz-bol a lenyegi mondanivalot. Ha meg meg valami nem is vilagos es visszakerdezunk, vilagvege van.

    Egy celert dolgozunk, ha pedig valaki elolvassa ezeket a topikokat, az a benyomasa, hogy egymas ellen kuzdunk. Ezt lenne jo felfogni, hogy mi azon vagyunk, hogy nektek minel jobb legyen, nem pedig, hogy elb*sszuk a szorakozasotokat.

    Maganvelemeny: En is versenyzem, nekem is ugyanazok a szabalyok, en sem ertek minddel egyet. A palyak kivalasztasanal fajt a szivem Nordert, Hockenheimert, de ez nem rolam szol. Azt, hogy szerinted barmi koze van a VM-nek ahhoz, hogy engem feltartottak a shakedownon, csak onigazolas, semmi alapja nincs. Meg orultem is neki, hogy azok, akik amugy B szerveren mennek, most bejutottak A-ra es biztos sokat tanultak ezaltal, elmeny volt nekik. Sok energiat es idot olok abba tobbedmagammal, hogy minel szinvonalasabb bajnoksagot tudjunk rendezni. Nyilvan tobbre ertekelem azt, aki sajat teszt szervert allit fel es kulon elotesztel palyakat, mint azt, aki minden hozzaszolasaban becsmerli a szervezoket.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2017. 02. 26. 16:34.

  16. #541
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    elnézést ha megbántottam valakit, kicsit sarkosan fogalmazok ha felhúznak...
    konkrétan az húzott fel h Szabi még csak elkezdte megint a flémet...
    nem értem mi itt a kérdés igazán...volt aki ellenzi? voltunk páran aki megszólaltunk (én sajnálnám ha emiatt a hülyeség miatt nem jönne akár egy ember)...mi vagyunk a hisztizők...
    de hol vannak a támogatók ...a többszáz fős közösségből nem bírtatok 1 embert rávenni h kiálljon mellettetek , hogy "igen én is hiszek abban n, hz ha kötelező lesz akkor biztonságosabb lesz a futam" vagy valami hasonlót


    én nem személyesen ellened vagy akár más ellen mondom ami a szívemet nyomja...
    amúgy tisztelem becsülöm h bele rakod idődet energiádat a szervezésbe...erre a vitára speciel szerintem se neked se nekem nem volt szükségem...
    na béke

    utóirat: amúgy nálam több pályát szerintem senki nem tesztelt szerveren 10-20 fős mezőnnyel ráadásul igaz nem mostanában... de végülis azokat teszteltétek nagyrészt csak 2 évvel később
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 02. 26. 17:29.

  17. #542
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, nem vagyok túlzottan az az érzékeny típus, csak pont a nekem küldött reflektálásoddal is az a baj, ami az egész napos "műsorral", hogy a mások tiszteletének legparányibb jelét sem látom a soraid között, és nálam ez kib.ssza a biztosítékot, mégha te ezt érzékenységnek is veszed. Még mielőtt: vélemény alkotással, ötleteléssel nincs bajom, azért van a fórum, de, hogy nyakadon, és halántlékodon szinte robbanó erekkel vagy képes két napja egy VT miatt ilyen "ötletelésbe" belebonyolódni, az nekem már kicsit túlzás. Tök megértem a problémádat, és mint írtam 90% igazat is adok, nem ez a probléma.
    Abban is igazat adok, hogy meg kell beszélni a dolgokat, és talán a többségnek is ugyanaz a baja, mint neked, de így kurvára nem fognak hozzászólni, vagy max a te stílusodban, aminek meg sok értelme nem lenne.
    Mindezt ne támadásnak vedd, szintén csak egy vélemény, jó, hogy te leírod mi bánt, csak mielőtt elküldöd, nézz rá mégegyszer, hátha sok sár lett eldobálva benne, ez pedig sok jó megoldást biztos nem fog eredményezni...szerintem
    Millió bocsánat, ha valami sértőt írtam, szándékomban biztosan nem állt. Sőt, sajnos visszaolvasva sem látom, mire gondolhatsz. A szarkazmust tudom, hogy sajnos hajlamos vagyok túltolni, és elfelejtem, hogy leírva nem feltétlen úgy megy át, ahogy gondolom. Egy biztos: ezek szerint haszna is volt, mivel így megtudhattuk az álláspontodat a témában, mégpedig egész konkrét, százalékos formában.
    Igazad van, én is erősen túlzásnak érzem a szájtépésem, sokkal egyszerűbb lett volna szép csöndben búcsút intenem. Ha valami valóban hatékony dologról lenne szó (nem pedig még ráadásul inkább kontraproduktívról), akkor valószínű, hogy könnyeimmel harcolva ugyan (és természetesen szemérmesen valami egész másra hivatkozva, hogy még véletlenül se legyen rossz érzése senkinek), de veszem a kabátom, további sok nagyon biztonságos versenyt kívánva.
    De hát nem ez a helyzet, és először azt gondoltam, elég erre röviden felhívni a figyelmet. Azonban a fő kérdés valahogy mégis az lett, hogy én hány méterre hányok, ahelyett hogy érvek mentén megbeszéltük volna, hogy egyáltalán mi értelme. És ami engem igazán felbosszantott, az Szabi megnyilatkozásaiban a koherencia teljes hiánya. Mert hát megpróbálhatom én érteni, hogy ő itt amolyan kapcsolattartó tiszt, és nem mindig a saját véleményét tolmácsolja, meg hát ugye ott a sok titkos szempont, amit nem tereget ki, de hát hogy lehet értelmesen megtárgyalni valamit egy ilyen álláspont-masszával?. Merthát - példának okáért - elég nagy a szakadék a virtuális tükör kötelezővé tétele mellett való kardoskodás, és a helicorsa-val szembeni "minden logika ellenére kézzel-lábbal tiltakozás" között. És emiatt valahogy megint egy ilyen kásává vált az egész téma, és megy egymás fárasztása...

    Mindenesetre elnézést kérek mindenkitől, aki sárdobálva érzi magát, ez gondolom főleg Szabi lehet!

  18. #543
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    az új gyári megoldáson meg nem igaz értem mit kell tesztelni... mi lett a shakedownon az eredménye ennek a "tesztnek"?

    halkan jegyzem meg h kb 2 éve van lehetőség "az új gyári megoldás"-t használni...mert eddig is ki lehetett szedni a serverlogból......szóval nem igazán értem mit vártok ettől... persze tudom h semmit
    Halkan jegyzem meg, hogy a tévképzeteidnek a tájékozatlanságod az oka.
    De mivel jól elbeszélgetsz így magadban, nem kívánlak kizökkenteni ebből.

    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    A "zavar és akkor inkább nem jössz" és az ""annyira irritál, hogy emiatt nem tudsz jönni" pontosan ugyanazt jelenti: túl van azon a határon, hogy tolerálni tudjam. Ha netán egy sör mellett, baráti érdeklődésből puhatolgatnád, hogy hol van nálam személy szerint ez a határ, azt érteném, de hogy így osztályozgatni akard, és ez alapján határozd meg, hogy mennyire legitim, ha így nem jövök...
    Szerintem nagyon jól érted te mit próbáltam kihámozni belőled, de ezt nyilván nincs lehetőségem egy baráti sörözés közben eszközölni. Engem az utalgatás, célozgatás, meg "az ebből igazán gondolhattam volna" dolgok nem érdekelnek, vki vagy hajlandó válaszolni arra amit kérdezek, vagy nem. Nálad ez elég nehezen ment.

    Szívesen fogadok bármilyen tanácsot, ajánlás, vagy akár komplett kommunikációs trénignet, hogy tudok hozzájutni az engem érdeklő információkhoz ehhez hasonló felesleges perpatvar nélkül.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 26. 19:43.

  19. #544
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Halkan jegyzem meg, hogy a tévképzeteidnek a tájékozatlanságod az oka.
    De mivel jól elbeszélgetsz így magadban, nem kívánlak kizökkenteni ebből.
    vagy esetleg te vagy tájékozatlan... nem szokásom a levegőbe beszélni, sokkal inkább a falnak beszélek

    a többit kitöröltem inkább m, mert már így is annyira kínos...


    UI: most azért eszembe jutott mikor annak idején Kunos rácsodálkozott h az stracker megalkotója milyen durva kódsort hozzott össze és mi mindent nyert ki a játékból...szépen lassan épülnek be hasonló dolgok featurek gyárilag is...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 02. 26. 19:40.

  20. #545
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    En is es Szabi is leirtuk mar tobbszor: kerdeseket vetunk fel es informaciot gyujtunk. Ha erveltek, azzal szemben ervelunk mi is. Ti erre reagaltok, okfejtetek es ebbol lesz egy jo nagy informacio es velemenyhalom. A szervezok osszeulnek, es ezen ervek alapjan dontenek valahogy. Ez lenne az elmelet.

    A gyakorlat ezzel szemben, hogy ha mi ervelunk ellenetek, az azt jelenti szamotokra, hogy 1. Mar eldontottuk es elbagatelizaljuk a velemenyeteket 2. Nem latjuk at es hulyesegeket beszelunk 3. Szemelyes ellentetunk van veletek szemben es meg kell sertodnotok.

    A VM kerdest meg nem dontottuk el es a futamig nem is fogjuk, mert meg nem alakult ki fix allaspontja mindegyikunknek. Egyaltalan nem biztos, hogy ha en vagy Szabi itt valami mellett ervelunk, arra is fogunk voksolni, amikor dontesre kerul a sor. Csupan informaciot es velemenyt gyujtunk toletek es arra kerunk, hogy ezt kulturalt, ertheto es informativ formaban fogalmazzatok meg. Ezzel szemben az uzenetek tele vannak - a te reszedrol foleg Laci - alltalanositassal, feligazsaggal es szemelyeskedessel. Teszem hozza, hogy ez meg mindig tobbet segit, mint ha valaki nema marad. Vannak jo meglatasaid es otleteid, ahogy masnak is, csak rendkivul ido es energiaigenyes kihamozni az ilyen hsz-bol a lenyegi mondanivalot. Ha meg meg valami nem is vilagos es visszakerdezunk, vilagvege van.

    Egy celert dolgozunk, ha pedig valaki elolvassa ezeket a topikokat, az a benyomasa, hogy egymas ellen kuzdunk. Ezt lenne jo felfogni, hogy mi azon vagyunk, hogy nektek minel jobb legyen, nem pedig, hogy elb*sszuk a szorakozasotokat.

    Maganvelemeny: En is versenyzem, nekem is ugyanazok a szabalyok, en sem ertek minddel egyet. A palyak kivalasztasanal fajt a szivem Nordert, Hockenheimert, de ez nem rolam szol. Azt, hogy szerinted barmi koze van a VM-nek ahhoz, hogy engem feltartottak a shakedownon, csak onigazolas, semmi alapja nincs. Meg orultem is neki, hogy azok, akik amugy B szerveren mennek, most bejutottak A-ra es biztos sokat tanultak ezaltal, elmeny volt nekik. Sok energiat es idot olok abba tobbedmagammal, hogy minel szinvonalasabb bajnoksagot tudjunk rendezni. Nyilvan tobbre ertekelem azt, aki sajat teszt szervert allit fel es kulon elotesztel palyakat, mint azt, aki minden hozzaszolasaban becsmerli a szervezoket.
    Igazán kedves, hogy meg van engedve, hogy a sorok közül következtethessek arra, hogy talán nem az lesz, hogy fölszerelek, belövök mindent, várok a búking végére - és szopok.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nagyon jól érted te mit próbáltam kihámozni belőled, de ezt nyilván nincs lehetőségem egy baráti sörözés közben eszközölni. Engem az utalgatás, célozgatás, meg "az ebből igazán gondolhattam volna" dolgok nem érdekelnek, vki vagy hajlandó válaszolni arra amit kérdezek, vagy nem. Nálad ez elég nehezen ment.

  21. #546
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Millió bocsánat, ha valami sértőt írtam, szándékomban biztosan nem állt. Sőt, sajnos visszaolvasva sem látom, mire gondolhatsz. A szarkazmust tudom, hogy sajnos hajlamos vagyok túltolni, és elfelejtem, hogy leírva nem feltétlen úgy megy át, ahogy gondolom. Egy biztos: ezek szerint haszna is volt, mivel így megtudhattuk az álláspontodat a témában, mégpedig egész konkrét, százalékos formában.
    Igazad van, én is erősen túlzásnak érzem a szájtépésem, sokkal egyszerűbb lett volna szép csöndben búcsút intenem. Ha valami valóban hatékony dologról lenne szó (nem pedig még ráadásul inkább kontraproduktívról), akkor valószínű, hogy könnyeimmel harcolva ugyan (és természetesen szemérmesen valami egész másra hivatkozva, hogy még véletlenül se legyen rossz érzése senkinek), de veszem a kabátom, további sok nagyon biztonságos versenyt kívánva.
    De hát nem ez a helyzet, és először azt gondoltam, elég erre röviden felhívni a figyelmet. Azonban a fő kérdés valahogy mégis az lett, hogy én hány méterre hányok, ahelyett hogy érvek mentén megbeszéltük volna, hogy egyáltalán mi értelme. És ami engem igazán felbosszantott, az Szabi megnyilatkozásaiban a koherencia teljes hiánya. Mert hát megpróbálhatom én érteni, hogy ő itt amolyan kapcsolattartó tiszt, és nem mindig a saját véleményét tolmácsolja, meg hát ugye ott a sok titkos szempont, amit nem tereget ki, de hát hogy lehet értelmesen megtárgyalni valamit egy ilyen álláspont-masszával?. Merthát - példának okáért - elég nagy a szakadék a virtuális tükör kötelezővé tétele mellett való kardoskodás, és a helicorsa-val szembeni "minden logika ellenére kézzel-lábbal tiltakozás" között. És emiatt valahogy megint egy ilyen kásává vált az egész téma, és megy egymás fárasztása...

    Mindenesetre elnézést kérek mindenkitől, aki sárdobálva érzi magát, ez gondolom főleg Szabi lehet!
    Ezt nem ertem, hogy miert kellene bucsut intened? Egy szaros VT miatt, ami valszeg' ugyse lesz kotelezo? Ugyanmar!
    Anno a nem kotelezo cockpit nezet miatt "akadtam ki", de az ilyesmi annyit nem er, hogy ne csapasd! Amugy gondolj bele, ha mindenki "lazadna", mert nem a kedvenc, es nem az altala faszanak velt palyai lennenek, vagy ha epp van ez-az a szabalyzatban, ami szerinte hulyeseg...es meg sorolhatnam, na akkor meg lenne love az egesz. Olyan nincs, hogy minden jo, Szabi meg ilyen, ellensulyozza neha bosszanto onmagat azzal, hogy itt a liga, mukodik, jol mukodik, ami azert az o erdeme elsosorban, vedd ugy hogy aldozatot hozol, es elfogadod a nesze semmi fogd meg jol valaszait, elmeleteit

  22. #547
    Én első körben azt nézném meg, lehet-e ini fileban állítani az appok és virtuál tükör méretét. Ha lehet akkor 1x1 pixel méretűre beállítod és a gond letudva, ha nem akkor át tudod húzni más helyre, nem tudom meddig engedi, de ha TRi-ben felnézel és a kocsi plafonjára húzod a tükröt, többet biztos nem fog zavarni. Ugyan így monitoron is ha zavar, nézetet feljebb állítod VM-et felhúzod, nézet vissza és nem lóg bele a képbe a tükör.
    Ha ezeken már túl vagytok és nem működik ez a megoldás akkor elnézést, nagyon régen használtam az AC-t, viszont most Gergő kedvéért feltettem, hogy ezzel tudja tesztelni a kormányt.
    Kíváncsiságból pár napja kipróbáltam VR-el mi a különbség iR-hez képest. Kb ugyan az a megoldás mind kettőben, autóban ülve az appok fixen egy helyen állnak ahova beállítod.
    VM-t nem tudtam F11-el előcsalni, ezt Gergő is megerősítette.
    Most éppen nincs használható kormányom, hogy kipróbáljam, de emlékeim szerint nem volt zavaró, én iR-t is így használom eddig minden gond nélkül.

  23. #548
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Én első körben azt nézném meg, lehet-e ini fileban állítani az appok és virtuál tükör méretét. Ha lehet akkor 1x1 pixel méretűre beállítod és a gond letudva, ha nem akkor át tudod húzni más helyre, nem tudom meddig engedi, de ha TRi-ben felnézel és a kocsi plafonjára húzod a tükröt, többet biztos nem fog zavarni. Ugyan így monitoron is ha zavar, nézetet feljebb állítod VM-et felhúzod, nézet vissza és nem lóg bele a képbe a tükör.
    Ha ezeken már túl vagytok és nem működik ez a megoldás akkor elnézést, nagyon régen használtam az AC-t, viszont most Gergő kedvéért feltettem, hogy ezzel tudja tesztelni a kormányt.
    Kíváncsiságból pár napja kipróbáltam VR-el mi a különbség iR-hez képest. Kb ugyan az a megoldás mind kettőben, autóban ülve az appok fixen egy helyen állnak ahova beállítod.
    VM-t nem tudtam F11-el előcsalni, ezt Gergő is megerősítette.
    Most éppen nincs használható kormányom, hogy kipróbáljam, de emlékeim szerint nem volt zavaró, én iR-t is így használom eddig minden gond nélkül.
    Ó, hát ha nekem is így állna a levegőben, nem hogy bajom nem lenne vele, de használnám!
    Freetrackel (és nyilván trackir-el is) mozog a fejemmel együtt, ahogy az appok is. De még ez sem lenne talán akkora probléma, ha azt mutatná, ami a fejem mögött van aktuálisan, de fixen azt mutatja, ami a kocsi mögött van, akkor is, ha elfordítom a fejem, és ez az ami borzasztóan irritáló benne. Az 1x1 es megoldás viszont biztató, arra az esetre, ha mégis meghozattatik ez a megváltó intézkedés. Köszi!

  24. #549
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Igazán kedves, hogy meg van engedve, hogy a sorok közül következtethessek arra, hogy talán nem az lesz, hogy fölszerelek, belövök mindent, várok a búking végére - és szopok.


    Ha hozunk egy dontest, azt kommunikaljuk feletek. Ez csak sima trollkodas.

  25. #550
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Én első körben azt nézném meg, lehet-e ini fileban állítani az appok és virtuál tükör méretét. Ha lehet akkor 1x1 pixel méretűre beállítod és a gond letudva, ha nem akkor át tudod húzni más helyre, nem tudom meddig engedi, de ha TRi-ben felnézel és a kocsi plafonjára húzod a tükröt, többet biztos nem fog zavarni. Ugyan így monitoron is ha zavar, nézetet feljebb állítod VM-et felhúzod, nézet vissza és nem lóg bele a képbe a tükör.
    Ha ezeken már túl vagytok és nem működik ez a megoldás akkor elnézést, nagyon régen használtam az AC-t, viszont most Gergő kedvéért feltettem, hogy ezzel tudja tesztelni a kormányt.
    Kíváncsiságból pár napja kipróbáltam VR-el mi a különbség iR-hez képest. Kb ugyan az a megoldás mind kettőben, autóban ülve az appok fixen egy helyen állnak ahova beállítod.
    VM-t nem tudtam F11-el előcsalni, ezt Gergő is megerősítette.
    Most éppen nincs használható kormányom, hogy kipróbáljam, de emlékeim szerint nem volt zavaró, én iR-t is így használom eddig minden gond nélkül.
    AC-ban a VM nem egy app...ebből kifolyólag nem is úgy viselkedik ahogy az appok... nem tudod szabadon méretezni , illetve a pozicióját sem tudod változtatni...Fovot és látótávolságot tudsz állítani szerintem csak

    Riftben minden szuper ...az appok nem mozognak veled együtt , VM meg nincs is...

Oldal: 22 / 24 ElsőElső ||| 12 18 19 20 21 22 23 24 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •