Oldal: 13 / 28 ElsőElső ||| 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 301 - 325 (685 összesen)
  1. #301
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit tovább gondoltam Balázs ötletét, és az arányszám meghatározásánál figyelembe vettem az előző versenyen elért pozíciót, és így számoltam egy új módosított köridőt.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nagy változás nincs így sem az eredetihez képest, tehát szerintem nem éri meg mókolni vele.
    Nem is a nagy változás a cél vele, hanem hogy tekintve hogy endurance szériában versenyzünk, ne csak az egy körös tempó döntse el a szerverbesorolást. A legtöbb változás meg pont a kritikus részen, a A-B vonal határán figyelhető meg. Meg az arányszámot bármennyivel megszorozva megnövelhető a versenytempó fontossága, és akkor a változás is nagyobb lehet, ha valakinél nagyon eltérő az egykörös- és a versenytempó.

  2. #302
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is a nagy változás a cél vele, hanem hogy tekintve hogy endurance szériában versenyzünk, ne csak az egy körös tempó döntse el a szerverbesorolást. A legtöbb változás meg pont a kritikus részen, a A-B vonal határán figyelhető meg. Meg az arányszámot bármennyivel megszorozva megnövelhető a versenytempó fontossága, és akkor a változás is nagyobb lehet, ha valakinél nagyon eltérő az egykörös- és a versenytempó.
    De gyakorlatilag megegyezik mindkét táblázat esetén a két oszlop. Legalábbis a legtöbb helyen nulla változás van (mint pl nálam), de a legextrémebb esetnél is -3 pozíció, ami prequalon 1 tized...

  3. #303
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is a nagy változás a cél vele, hanem hogy tekintve hogy endurance szériában versenyzünk, ne csak az egy körös tempó döntse el a szerverbesorolást. A legtöbb változás meg pont a kritikus részen, a A-B vonal határán figyelhető meg. Meg az arányszámot bármennyivel megszorozva megnövelhető a versenytempó fontossága, és akkor a változás is nagyobb lehet, ha valakinél nagyon eltérő az egykörös- és a versenytempó.
    De gyakorlatilag megegyezik mindkét táblázat esetén a két oszlop. Legalábbis a legtöbb helyen nulla változás van (mint pl nálam), de a legextrémebb esetnél is -3 pozíció, ami prequalon 1.5 tized, ami gyakorlatilag egy rosszabbul vett kanyar...

    Ránézésre egyik ötlet sem hozna szignifikáns javulást, csak plusz melót

    De persze szuper hogy megcsináltátok, pont ez a lényeg hogy kiderüljön

  4. #304
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit tovább gondoltam Balázs ötletét, és az arányszám meghatározásánál figyelembe vettem az előző versenyen elért pozíciót, és így számoltam egy új módosított köridőt.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nagy változás nincs így sem az eredetihez képest, tehát szerintem nem éri meg mókolni vele.
    Megtennéd hogy megszorzod mondjuk 1,5-tel az arányszámot a táblázatban? Hogy lássuk úgy mennyi a változás? (Persze csak az 1,... utáni részt)

  5. #305
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Megtennéd hogy megszorzod mondjuk 1,5-tel az arányszámot a táblázatban? Hogy lássuk úgy mennyi a változás? (Persze csak az 1,... utáni részt)
    betettem azt is
    amúgy az előző futam helyezései az adott szerveren elért eredmények, nem az összesített. aki nem fejezte be a futamot, annak +10 helyett adtam (hogy ne előzze meg az A szerveren 10. körben kiesett a B-n ténylegesen végigfutott versenyzőket), aki nem indult, annak fixen 30 lett beállítva

  6. #306
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    betettem azt is
    amúgy az előző futam helyezései az adott szerveren elért eredmények, nem az összesített. aki nem fejezte be a futamot, annak +10 helyett adtam (hogy ne előzze meg az A szerveren 10. körben kiesett a B-n ténylegesen végigfutott versenyzőket), aki nem indult, annak fixen 30 lett beállítva
    Megcsináltam most több variációt a versenytáv fontosságát változtatva (a te táblázatodat módosítottam, remélem nem baj :-D) Azért ha előnyben részesítené a versenytávot a prequal, elég szép változások lennének. Nem meglepő, de a legeleje meg a legvége alig változik ;-)


    https://drive.google.com/open?id=0B2...jRjLWNrUVpLc1U

  7. #307
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Neeem, nem. Csak ez első 24 És valójában ez megmagyarázza azt is, hogy bármit változtatunk, mindig lesz pár ember aki az A-B határán lebeg.
    Ezzel nem azt mondom, hogy a mostani rendszerrel nincs baj. Csak azt, hogy nagyon pontosan meg kell(ene) fogalmazni mi is a "baj". És CSAK arra keresni megoldást. (persze probléma lehet több is, de a lényeg, hogy külön külön legyenek megfogalmazva, és egyszerre csak az egyiket akarjuk megoldani)

    A mostani, és az előző éves (meg gondolom az azelőtti) ötletelés is azért hal meg ,mert nincs EGY konkrét probléma megfogalmazva, amire megoldást keresünk, hanem mindenki a saját vélt - vagy valós - bajára akar gyógyírt.

    - Az hogy valaki éles és hosszú versenyen általában sokkal előrébb végez, mint ahogy qualizik lehet egy probléma. Ezt szerintem úgy lehetne kompenzálni, hogy a prequal idő ÉS az eddigi futameredmények adják a következő rajthelyet. (persze a pontos képletet kitalálni nem egyszerű)

    - Az hogy van aki A szerverről rendszeresen nem fejezi be a versenyt, egy másik probléma mert ezzel másoktól veszi el a lehetőséget, ám a futameredmények beleszámolása ezen is segítene.

    - hogy valaki rendszeresen sok balesetet okoz, szintén külön téma, erről jelenleg büntetésekkel próbáljuk lebeszélni őket, de ez a gyakorlatban nem jól működik, nincs igazán hatása. És a bejelentésük/kivizsgálásuk is igen macerás.

    szerintem.
    Tökjó meglátások!
    Amit hozzátennék hogy van egy rendszer, ahol összefügg minden mindennel, ha egy dolgot megváltoztatsz, az több másik szálat is megmozgat.

    Ha 24 főnél több jelentkezőnk van egy futamra akkor szét kell választani őket, valami alapján, hogy külön szerveren menjenek.
    Ez hotlapozás által történik, ami elég jól megmutatja ki mire képes. De nem elég jól.
    A probléma hogy a prekval szerinti szétválasztás szerint, az A és B szerver futamidő-eredményei túlságosan összeérnek, összecsúsznak. Ideális világban ugye a célvonalon az A-s emberek után futnának be a B-s emberek. De mivel nem ideális világban vagyunk, azért a A végén lévők csatázhattak, belekerültek valami bonyodalomba (ööö eltaktikázták magukat, balesetet okoztak, más ment nekik, stb), a B szerver elején lévők pedig egyedül, zavartalanul mehettek végig (kopkop, oké, de na). De egy B versenyző 5 helyig feltudna jönni az A-n? Ami késöbb A-ra kerülés után be is lett bizonyítva (két ember által is). Aki sorozatosan A szerver végén bukdácsol, az a következő futamon is továbbukdácsolhat ott? Mivel ez nem egy időmérős bajnokság, hanem futamokat rendezünk, ahol az lenne a lényeg, hogy egy szerveren azok legyenek akik egymás ellen tudnak harcolni.
    Nekem sem jó hogy a B szerveren 1percel nyerek, (eltúloztam) nincs kit megelőznöm, senki sem "élvezi" a társaságomat, és szerintem aki A-ra beslisszant, de futamon a második kör után észrevette hogy mindenki gyorsabb nála, és lemarad mint a kutya, neki sem jó hogy A-ra került.

    A jelenlegi renszerben, van egy beugró, ahogy Laci is írta, hogy megkapd az ülést, ha egykörön, prekval-on gyors vagy, már fél eredmény már meg is van (ez lehet csak AB között emberek felfogásában van jelen). Ez minden más versenyzői kvalititást háttérbe szorít, tompít. Ennek a tompító hatásnak szoktam az általam vélt mellékhatásait is idehozni, de az sztetek mástéma.

    Nem azt mondom hogy nézzük csak a versenytempót, konzisztenciát, akármit csak ne az időmérős(prekis) teljesítményt, hanem hogy ne CSAK azt nézzük.
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 03. 30. 12:09.

  8. #308
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Mi van akkor, ha mondjuk 2-3x kiforgatnak a futamon? Emiatt romlik a konzisztenciám és hátrányból indulok a következő prequalon? Nem tudom egy ilyen esetnél mennyit romlik az össz érték, de az baj, ha önhibámon kívül a jövőben is hátrányt szenvedek el. Főleg, ha egy kiforgatás miatt pont lemaradok az A szerverről.

  9. #309
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Mi van akkor, ha mondjuk 2-3x kiforgatnak a futamon? Emiatt romlik a konzisztenciám és hátrányból indulok a következő prequalon? Nem tudom egy ilyen esetnél mennyit romlik az össz érték, de az baj, ha önhibámon kívül a jövőben is hátrányt szenvedek el. Főleg, ha egy kiforgatás miatt pont lemaradok az A szerverről.
    Igen, ezeken kellene finomítani. De lehetne nem csak az előző verseny, hanem az összes eddigi verseny konzisztenciájának átlagával számolni, az még pontosabb képet adna. A bajnokságok első futamán meg az előző bajnokság átlagát lehetne venni, persze akkor meg az újoncokra kell kitalálni valamit. Nem tudom hogy ez a rendszer igazságosabb lenne-e, de az biztos hogy több szempont alapján történne a besorolás mint a jelenlegiben.

  10. #310
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Mi van akkor, ha mondjuk 2-3x kiforgatnak a futamon? Emiatt romlik a konzisztenciám és hátrányból indulok a következő prequalon? Nem tudom egy ilyen esetnél mennyit romlik az össz érték, de az baj, ha önhibámon kívül a jövőben is hátrányt szenvedek el. Főleg, ha egy kiforgatás miatt pont lemaradok az A szerverről.
    Hát iRacingnél is csökken a rating ilyen esetben, hiában nem te vagy a vétkes
    Hiába érdekes ez a számolás, szerintem nem alkalmas sok mindenre. A konzisztencia szép és jó, de tényleg sok minden beleszámít + a köridő nélkül egy értelmetlen adat. Konzisztensen én is tudnék 1 másodperccel lassabb köröket menni, ha akarnék persze.

    Ráadásul egy verseny alapján mért konzisztencia szintén értelmetlen a balesetek miatt, kb az előző 10-20 futamot kellene figyelembe venni. Az biztos hogy jobb rendszer lenne mint a prequal, csak kérdés hogy megéri e.

  11. #311
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Konzisztensen én is tudnék 1 másodperccel lassabb köröket menni, ha akarnék persze.
    Gondolom futamon nem fogsz csak azért 1 másodperccel lassabban menni körönként, hogy nyerj 1-2 tizedet a következő prequalra Aki meg 1 másodperccel lassabb köröket tud, az valószínűleg kevésbé konzisztens is.

  12. #312
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit tovább gondoltam Balázs ötletét, és az arányszám meghatározásánál figyelembe vettem az előző versenyen elért pozíciót, és így számoltam egy új módosított köridőt.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nagy változás nincs így sem az eredetihez képest, tehát szerintem nem éri meg mókolni vele.
    Sonat nem valtoztat viszonyt baromi sok munka van vele. A konzisztenciat pedig szamos tenyezo befolyasolja:

    - forgalom
    - boxtaktika
    - baleset
    - gumimelegedes/hules
    - esetleges csatak/beragadasok
    - a rajthely
    - auto tipusa

    Elrontom a rajtot, utana hiba nelkul vegigmegyek, de az elottem levo versenyzok kovetese/elozese maris befolyasolta mennyi lesz.
    Nem mindegy, hogy elso vagy 10 helyen megyek, szignifikansan kevesebb lekorozest kell abszolvalnom.
    Kiallok a boxba es visszajovok valaki ele, aki nem all ki, a Consistencymnek lottek.

    Es meg szamos ilyen eset van. Nem jo meroszam ez a stabilitashoz. Mondjuk jobbat en sem tudok...

  13. #313
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezeken kellene finomítani. De lehetne nem csak az előző verseny, hanem az összes eddigi verseny konzisztenciájának átlagával számolni, az még pontosabb képet adna. A bajnokságok első futamán meg az előző bajnokság átlagát lehetne venni, persze akkor meg az újoncokra kell kitalálni valamit. Nem tudom hogy ez a rendszer igazságosabb lenne-e, de az biztos hogy több szempont alapján történne a besorolás mint a jelenlegiben.
    A konzisztencia szerintem nem jó megközelítés. Ez ugyanis nem veszi figyelembe, hogy egyátalán lefutottad-e az egész távot, beértél-e szabályosan.
    + az élem haladókat durván kiemeli.

    Egyszer nyertem B szerveren furamot. Szinte végig elpöl autóztam, így a konzisztenciám durván magas lett. A köridőkben viszont még a saját szerveren sem voltam az élen.

    Ezen felül a konzisztenciát durván összekuszálja ha csatázol. Ami viszont az egész "problémamegoldás" célja lenne, hogy minél több csata lehessen.

    szerintem.

  14. #314
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom futamon nem fogsz csak azért 1 másodperccel lassabban menni körönként, hogy nyerj 1-2 tizedet a következő prequalra Aki meg 1 másodperccel lassabb köröket tud, az valószínűleg kevésbé konzisztens is.
    Ha ezt valaki belatta, akkor rajott, hogy nem nagyon van mirol beszelni. Az alapvetes pont az volt, hogy aki lassabb, lehet konzisztensebb. De szerintem ez olyan ritka, hogy nem nagyon eri meg foglalkozni vele.

  15. #315
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom futamon nem fogsz csak azért 1 másodperccel lassabban menni körönként, hogy nyerj 1-2 tizedet a következő prequalra Aki meg 1 másodperccel lassabb köröket tud, az valószínűleg kevésbé konzisztens is.
    Na de, ha bejutok az A-ra és konzisztensen lassan haladva (akár körönként 1-2 mp-el) jobb konzisztenciát érek el mint az előttem haladó gyorsabb, de sokszor hibázó pilóta, akkor én annak ellenére, hogy mögötte végzek, akkor előnyt élvezek a következő prequalon?

  16. #316
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Na de, ha bejutok az A-ra és konzisztensen lassan haladva (akár körönként 1-2 mp-el) jobb konzisztenciát érek el mint az előttem haladó gyorsabb, de sokszor hibázó pilóta, akkor én annak ellenére, hogy mögötte végzek, akkor előnyt élvezek a következő prequalon?
    Gondolom igen. Jobban meg kellene vizsgálni a dolgot.
    Viszont én ezzel csak hátrébb kerülnék prequalon, úgyhogy ha nem tartjátok jó ötletnek, nekem teljesen jó a mostani.

  17. #317
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Megcsináltam most több variációt a versenytáv fontosságát változtatva (a te táblázatodat módosítottam, remélem nem baj :-D) Azért ha előnyben részesítené a versenytávot a prequal, elég szép változások lennének. Nem meglepő, de a legeleje meg a legvége alig változik ;-)


    https://drive.google.com/open?id=0B2...jRjLWNrUVpLc1U
    Azért is hagytam meg szerkeszthetőnek, hogy aki akar beleírhasson.
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    A konzisztencia szerintem nem jó megközelítés. Ez ugyanis nem veszi figyelembe, hogy egyátalán lefutottad-e az egész távot, beértél-e szabályosan.
    + az élem haladókat durván kiemeli.
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Na de, ha bejutok az A-ra és konzisztensen lassan haladva (akár körönként 1-2 mp-el) jobb konzisztenciát érek el mint az előttem haladó gyorsabb, de sokszor hibázó pilóta, akkor én annak ellenére, hogy mögötte végzek, akkor előnyt élvezek a következő prequalon?
    Az én verziómban benne van, hogy hol végeztél a futamon, tehát ha hátul lassan mentél ugyanolyan köröket, az lehet kevesebbet ér, mint elöl kb. hasonlókat, valamint ha nem futottad le, akkor e verzió szerint az is plusz szorzót dob a képletbe, tehát figyelembe veszi.

    Mindezek mellett az a véleményem, hogy ez túl bonyolult. Ha megvan a képlet, akkor az ok, de összeszedni és összerendezni azokat az adatokat, amik kellenek (korábbi konzisztenciák, futameredmények, prekval személyenként) a számoláshoz, nagyon nagy macera.

  18. #318
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Na új öltet, aztán egyetek meg ebédre

    Mi lenne, ha az előző versenyen futott teljes futamidők alapján szoroznánk/módosítanánk a prekval-os időket? Toga, vagy aki megnyerte az egészet, az a 100%, aki lassabb volt, annál vmilyen mértékben növekszik ez a szám. Oké hogy A és B futamon más történik, előzések stb, de azért a feltételek, körülmények (gumi, hőmérséklet, tapadás?) megyegyeznek, esetleg a B elejének kedvezhetünk annyival hogy könnyebb esélyük legyen következőre A-ra bejutni, és ott bizonyítani, illetve aki A végén kicsúszik, elront valamit, tudja hogy nem lazsálhat, iparkodjon, mert ha nem, a következő futamon könnyebben B-re kerülhet. Ilyen módon az A-sok, a B-sekkel is úgymond versenyben lennének (futam közben), aminek az eredménye ugye a következő futamra, A/B szerverre való bejutását befolyásolhatja.
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 03. 30. 13:20.

  19. #319
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Tetszik a topik és látom érdekes alakul a beszélgetés.

    Ami még fontos szempont lehet a rendszerben, hogy nálunk mindenki futamra nevez, nem bajnokságra... sok a jövés-menés, vannak újoncok év elején és év közben is, és vannak olyanok is, akik egyik versenyre hol jönnek-hol nem, ahogy idejük engedi... és attól mert még vki nem régi, vagy nem rendszeres résztvevő, még közel sem biztos, hogy nem való "A" szerverre. Szóval mindenképpen olyan rendszer kell, ami nem túlzott mértékben historikus alapon működik, mert azzal megszűnik a rugalmasság, átjárhatóság.

    Azon gondolkozom, hogy maradhatna alapból a mostani rendszer, amihez kiegészítésként büntető, vagy jutalmazó tizedeket lehetne adni a prekalvos időkhöz. A büntetés persze nehéz téma, mert aki tök utolsónak ér be az "A" szerveren, vagy be sem fejezi a futamon, az közel sem biztos, hogy ezt nem más hibájának köszönheti... ezt megítélni pedig elég véleményes. Marad a jutalmazás, persze a kit és hogyan kérdéskör sem egyszerű...


    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lenne, ha az előző versenyen futott teljes futamidők alapján szoroznánk/módosítanánk a prekval-os időket? Oké hogy A és B futamon más történik, előzések stb, de azért a feltételek, körülmények (gumi, hőmérséklet, tapadás?) megyegyeznek
    A körülmények nem azonosak, más a hőmérséklet és más a pálya gumizódása is... illetve adott esetben egy rajt-, vagy tömegbaleset borít minden statisztikát az adott szerveren.

    Illetve veled kapcsolatban jutott még eszembe, hogy ha te B szervert lazán megnyered, majd A szerveren bejutsz a top10-be, az nekem csak azt mutatja, hogy a tudás és a rutin megvan, de nem veszed elég komolyan a felkészülést az adott futamra és csak ezért nem jutsz be az "A"-ra és nem azért, mert nem tudnál ha akarnál.

    Ezzel az újítással nem hiszem, hogy a lustáknak (mint te, vagy én ) akarunk kedvezni, hanem azoknak, akik tényleg nem tudnának jobb időt futni... mit gondolsz erről?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 03. 30. 13:35.

  20. #320
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A körülmények nem azonosak, más a hőmérséklet és más a pálya gumizódása is... illetve adott esetben egy rajt-, vagy tömegbaleset borít minden statisztikát az adott szerveren.

    Illetve veled kapcsolatban jutott még eszembe, hogy ha te B szervert lazán megnyered, majd A szerveren bejutsz a top10-be, az nekem csak azt mutatja, hogy a tudás és a rutin megvan, de nem veszed elég komolyan a felkészülést az adott futamra és csak ezért nem jutsz be az "A"-ra és nem azért, mert nem tudnál ha akarnál.

    Ezzel az újítással nem hiszem, hogy a lustáknak (mint te, vagy én ) akarunk kedvezni, hanem azoknak, akik tényleg nem tudnának jobb időt futni... mit gondolsz erről?
    A levegő/aszfalt-hőmérséklet miért is nem tök egyforma?
    A gumizódás, most csak az eltelt időt, vagy a kocsik számát, vagy mit néz még?
    A tömegbaleset, megúgy a balesetek hát ja bennevan, tessék nembalesetezni. Azért hajlok arra a véleményre hogy valamennyire tehet róla az ember ha belesetbe keveredik, két ember kell hozzá. Tudom általánosítás, de lehet tenni azellen is hogy megtaláljanak. Azt akarom mondani hogy vkit mindig megtalál a baj, vkit meg érdekes hogy nem. Kvalitás, ezis. Hogy tudod kikerülni a pörgő autót...

    Figy Szabi, biztos lehet nemvagyok olyan jó időmérőben. Ez tényleg embere válogatja, kvalitás, életben is vannak akikre rátudjuk sütni hogy időmenők, akik spiccen tudnak menni ha kell. És igen, lehet hogy rájátszok, lehet hogy lusta vagyok, ha több kört mennék a prekvalon, előkelőbb helyen végeznék rajta, ,és a futamon lehet mégelőrébb lennék, igen. De most, a futamon, én vagyok ennyire jó, vagy a többiek mit csinálnak? Illetve ha mindenki ennyire jó időmérőn, akkor miért nem gyúrunk, közösen egy kicsit a futamtávra? Értem hogy onnan nézve én miért nem időmérőzök, eminnen nézve meg miért nem mentek már futamon. A gond hogy időmérő alapján beskatujázzuk az úgygondolkodókat mint én. Előre megvan adva hány pontot érhetek el. Az időmérősöknek meg megvan adva hogy ennél kevesebb pontot nemkaphattok.

  21. #321
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Csak visszakanyarodunk megint oda h a jelenlegi rendszer jó...És h Kristofnak se lenne gondja ha nem futam napján látná először a pályát
    A consistency alapján történő kompenzáció szerintem teljesen jó lenne arra hogy ne csak az 1 körös tempó számítson...De igazából tényleg alig érint valakit a probléma...
    És most elképzeltem egy végeláthatatlan beszélgetést arról h Szabi kerdezgeti h miért kétszeres szorzót használjunk , miért nem 1,8x-t



    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  22. #322
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A levegő/aszfalt-hőmérséklet miért is nem tök egyforma?
    A gumizódás, most csak az eltelt időt, vagy a kocsik számát, vagy mit néz még?
    Mert van egy pár fokos randomitás az értékben minden session váltásnál és a két szerver nyilván nem szinkronban random.
    A pályagumizódás azt nézi, hogy hány autó tett meg egy kört... tehát 2x annyi autó esetén 2x gyorsabban gumizódik a pálya, vagy ugyanannyi autó eseten egy 2 perces pálya 2x olyan gyorsan gumizódik, mint egy 4 perces.

    A tömegbaleset, megúgy a balesetek hát ja bennevan, tessék nembalesetezni.
    A tömegbaleset pont azért tömegbaleset, mert van egy hülye (és apró hiba is elég, ezt már sokszor láttuk) és 4 másik pörög az sóderbe miatta.

    És igen, lehet hogy rájátszok, lehet hogy lusta vagyok, ha több kört mennék a prekvalon, előkelőbb helyen végeznék rajta, ,és a futamon lehet mégelőrébb lennék, igen. De most, a futamon, én vagyok ennyire jó, vagy a többiek mit csinálnak?
    Neked megvan a tudásod/tehetséged/tapasztalod... nekik még nincs, vagy soha nem is lesz... de legalább van szorgalmuk.

    ~10 év szimulátorozással a hátam mögött én beesek prekvalra zárás előtt bő fél órával és megteszem az autóval az első köreimet és imádkozom, hogy ne kerüljek B szerverre. Utána a practice és a qual alatt begyakorolom a pályát, futok egy TOP10-es időt és a futamon már a dobogóért küzdök. (Sőt, múltkor a P911 futamon a Ring-en a 2. Qual-on már enyém volt a Pole, én lepődtem meg a legjobban... ). Nekem már ennyi is elég, hogy ütőképes legyek és legyen egy jó futamon, de ez egyben azt is jelenti, hogy közel nem hoztam ki magamból a legtöbbet, bőven lenne még mit beletenni gyakorlás címén...

    Én nem tudom mit csinálnak a többiek, de az hogy sokkal szorgalmasabbak hozzám/hozzánk képest az biztos. De nekem eszembe nem jutna a rendszerbe keresni a hibát mindaddig, amíg nem töltök el legalább 4-5 órát a prekvalon egy adott futamra való felkészüléssel... mert addig kuss a nevem szerintem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 03. 30. 14:54.

  23. #323
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Jelenleg vannak nagyobb hiányosságok a liga életében ami ellen cselekedni kellene. Óvások vizsgálata, historic - street kupa indítása. Helyette ezen filozofálunk és integráljuk a semmit meg a végtelent. Peace + pacsi.

    Tapatalkról küldve.

  24. #324
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De most, a futamon, én vagyok ennyire jó, vagy a többiek mit csinálnak?
    Kicsit off, de milyen kormányod és féked van? Az is sokat számít. Meg azért az is benne van, hogy aki több éve csinálja, az azért konzisztensebb

    Amúgy ez az egész hány embert érint? Mert ránézésre 2-3 ember problémája ahogy nézem a táblázatok alapján. Akkor azért annyira nem borzalmas a jelenlegi rendszer
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 30. 15:27.

  25. #325
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit off, de milyen kormányod és féked van? Az is sokat számít. Meg azért az is benne van, hogy aki több éve csinálja, az azért konzisztensebb

    Amúgy ez az egész hány embert érint? Mert ránézésre 2-3 ember problémája ahogy nézem a táblázatok alapján. Akkor azért annyira nem borzalmas a jelenlegi rendszer
    Mezei G27.

    Ha csak 3 A-ra való ember jutna A-ra, és 3B-re való ember B-re, azzal már az A, és a B szerver szinvonala, izgalmai nőnek. De nemcsak a poziciócserék lennének az érdekesek, meghogy Józsi 3 pontal többet kapna. Hozzáállásbeli elmozdulások történhetnének, a morál, felfogás is változhatna. Én belekeverem a baleseteket is (2 hétig az időmérőre gyúrunk, a futamra meg már nemmaradt idő).

Oldal: 13 / 28 ElsőElső ||| 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •