Szavazás eredménye: Részt vennél-e egy DTM 2013 kupasorozaton?

  • Igen, mindenképpen

    19 41,30%
  • Talán

    17 36,96%
  • Nem

    10 21,74%
Szavazók
46 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (104 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    DTM 2013 - TestRace & Felmérés! (R3E)

    Kedves Versenyzők!

    A RaceRoom next-gen szimulátorban rejlő lehetőségeket a jövőben szeretnénk minél jobban kiaknázni, méghozzá egy új DTM 2013 kupa sorozat formájában!
    Első körben rendezünk egy bemelegítő "Prologue" futamot a Nürburgring-en, ahol próbára tesszük a DTM versenyformátumot
    DRS használattal és kötelező kerékcserével.

    A sikeres "Prologue" futam után pedig indulhat az új sorozatunk, a fenti szavazáson kérjük mindenki jelezze a részvételi szándékát, köszönjük!



    Helyszín: Nürburgring GP (link)
    Időpont: 2016.03.13. - Vasárnap
    Autók: DTM 2013 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez: DTM 2013) SETUP
    Practice: 19:30 (30 min) napszak: reggel
    Qual1: 20:00 (15 min) napszak: reggel
    Race1: 20:15 (~30 min) napszak: dél
    Warm UP: 20.45 (5 min) napszak: dél
    Qual2: 20:50 (10 min) napszak: délután
    Race2: 21:00 (~30 min) napszak: délután

    Nehézség:
    Get Real
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Szerver: GTR-Masters.hu - DTM
    Szerverjelszó: masters
    Köridők: DTM 2013 - Nürburgring GP (köridő rögzítéséhez a qual utáni futamon is kell 1 kört teljesíteni)
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS


    A DTM 2013 csomaggal a következő újításokat tudjátok használni GTR-Masters által szervezett versenyek alatt:



    Fontos!!

    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 13. 16:31.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Egy kis kedvcsináló:



    Köszönjük Hartge-nek a remek összeállítást

    És ami nagyon fontos: R3E - a LAG elkerülése
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 07. 02:15.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    DRS tájékoztató!

    A RaceRoom szimulátor új funkciói között szerepel többek között a DRS (Drag Reduction System) is és aki esetleg nincs tisztában azzal hogyan kell használni verseny alatt annak talán jól jöhet ez a rövid tájékoztató:

    A DTM futamok alatt minden körben háromszor (kivéve az első kört) van lehetőségetek a DRS használatára abban az esetben amennyiben az előttetek haladó jármű mögött kevesebb mint 1 másodpercre vagytok lemaradva de ezt a játék verseny közben minden megkezdett kör elején infózza nektek a következő ábrán látható módon:



    - Practice alatt a DRS elérhető
    - Időmérő alatt a DRS nem érhető el
    - Verseny közben körönként egyszer ha 1 másodpercen belül vagy


    A DRS funkciót célszerű a kormányon lévő egyik gombra beállítani az egyszerűbb kezelés érdekében amit a beállításokon belül a Controls menüben meg is tudtok tenni.
    Utoljára módosította: pRoject; 2016. 03. 28. 18:08.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Pit Stop - útmutató!

    A RaceRoom szimulátor funkciói között szerepel többek között a kerékcsere (pitstop) lehetőség is. A DTM futamokat kötelező kerékcserével fogjuk teljesíteni ami azt jelenti, hogy DTM szabályoknak megfelelően csak az arra kijelölt néhány körben van lehetőségünk a kerékcserére, mert csak ekkor van nyitva a boxutca.


    Lentebb látható módon kapunk értesítést verseny közben arról, hogy 1 perc múlva lesz nyitva a boxutca:




    Amikor ezt látjátok akkor van nyitva a boxutca:




    Boxutcába behajtás alatt nagyon figyeljetek a sebességhatárra ami 80km/h (átlépése esetén büntetés jár):




    Amikor beértek a boxutcába akkor az előre beállított "PITSTOP PRESET" egy ablakban jobb oldalra fog kerülni, itt gyorsan kell cselekedni a billentyűzet segítségével a "confrim pitstop preset" menüre kell entert nyomni amivel aktiváljátok a kerékcserét illetve amennyiben sérült az autó akkor lehetőség van javításra is:






    PITSTOP PRESET Beállítása (pitstop presets menü):




    Ezek után nincs más csak megvárni míg az automata kivezet a boxutcából és már lehet is taposni tovább
    Utoljára módosította: pRoject; 2016. 03. 20. 16:00.

  5. #5
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    A kupasorozat versenyei mindig vasárnap lennének? Vagy, csak a prologue verseny lesz vasárnap?

  6. #6
    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    A kupasorozat versenyei mindig vasárnap lennének? Vagy, csak a prologue verseny lesz vasárnap?

    Mindig vasárnap, az AC GT3 bajnoksággal párhuzamosan felváltott vasárnapokon 19.30-as (practice) kezdéssel

  7. #7
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Mindig vasárnap, az AC GT3 bajnoksággal párhuzamosan felváltott vasárnapokon 19.30-as (practice) kezdéssel
    Szuper, köszi!

  8. #8
    A verseny igaz, hogy csak vasárnap lesz de a köridőkkel már most eltudtok kezdeni versenyezni

    Köridő és gyakorló szerver:
    GTR-Masters.hu - DTM
    Jelszó: masters

    Köridők: ITT
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 06. 23:55.

  9. #9
    ugyanaz az 5-6-X pálya lesz itt is használva, mint minden máshoz?
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    ugyanaz az 5-6-X pálya lesz itt is használva, mint minden máshoz?
    Azok a pályák lesznek használva, amelyektől a legtöbb résztvevőt reméljük.

  11. #11
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Az normális, hogy míg wtccben 900 fokos kormánynál 35-ös steering lockot használok, addig ennél le kellett vennem 22-24-re, különben főleg nagy tempónál hiperérzékeny volt az autó és nem lehetett egynesben tartani?
    Egyébként tetszik

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Az normális, hogy míg wtccben 900 fokos kormánynál 35-ös steering lockot használok, addig ennél le kellett vennem 22-24-re, különben főleg nagy tempónál hiperérzékeny volt az autó és nem lehetett egynesben tartani?
    Egyébként tetszik
    Normális, mivel minden autóhoz más-más fajta áttétel (steering ratio) illik.
    A DTM és a WTCC pedig elég más világ.

  13. #13
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Az normális, hogy míg wtccben 900 fokos kormánynál 35-ös steering lockot használok, addig ennél le kellett vennem 22-24-re, különben főleg nagy tempónál hiperérzékeny volt az autó és nem lehetett egynesben tartani?
    Egyébként tetszik


    Én WTCC-ben is 900/24- el megyek, azóta nem kopnak agyon a gumik a verseny felénél

  14. #14
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Én WTCC-ben is 900/24- el megyek, azóta nem kopnak agyon a gumik a verseny felénél
    De miért van az, hogy wtccben nyílegyenesen, pontosan tudom irányítani a kocsit nagy sebességnél, míg dtmben a legapróbb kormánymozdulat is hatványozottan jelentkezik kb ugyanolyan nagy sebességnél (wtcc-s kományszögnél)?
    Erre asszem neilszab adta meg a választ
    Utoljára módosította: 1m1; 2016. 03. 07. 10:44.

  15. #15
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    De miért van az, hogy wtccben nyílegyenesen, pontosan tudom irányítani a kocsit nagy sebességnél, míg dtmben a legapróbb kormánymozdulat is hatványozottan jelentkezik kb ugyanolyan nagy sebességnél (wtcc-s kományszögnél)?
    Erre asszem neilszab adta meg a választ


    Azt is vedd számításba, hogy a WTCC az elsőkerékhajtással rendelkezik míg a DTM az hátsó plusz valszeg a WTCC-s verdád bevan állítva a DTM-el pedig egy alap settel mentél. Bekell lőni frankón menni vele 1-2 órát aztán mikor megszoktad akkor minden ok

  16. #16
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azok a pályák lesznek használva, amelyektől a legtöbb résztvevőt reméljük.
    Szóval igen.
    Ok, köszi.

    telefonról küldve.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  17. #17
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    De miért van az, hogy wtccben nyílegyenesen, pontosan tudom irányítani a kocsit nagy sebességnél, míg dtmben a legapróbb kormánymozdulat is hatványozottan jelentkezik kb ugyanolyan nagy sebességnél (wtcc-s kományszögnél)?
    Erre asszem neilszab adta meg a választ
    Ha hazamegyek megnézem mit kellett csinálni. Ha jól emlékszem az ini-ben kellett átírni pár dolgot. én is direkt ezért 2 kormány beállítást használok. külön WTCC-re ,és külön GT3/DTM-re

  18. #18
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    De miért van az, hogy wtccben nyílegyenesen, pontosan tudom irányítani a kocsit nagy sebességnél, míg dtmben a legapróbb kormánymozdulat is hatványozottan jelentkezik kb ugyanolyan nagy sebességnél (wtcc-s kományszögnél)?
    Erre asszem neilszab adta meg a választ
    Ha hazamegyek megnézem mit kellett csinálni. Ha jól emlékszem az ini-ben kellett átírni pár dolgot. én is direkt ezért 2 kormány beállítást használok. külön WTCC-re ,és külön GT3/DTM-re

    Én ezeket a módosításokat csináltam meg az ini fájlban.
    Először is létre kell hozni a játékon belül egy másik kormány beállítást. Elnevezni. Aztán a képen található helyen találod meg az ini fájlt.




    Nálam a GT3 és Dtm-re ezek vannak átírva:
    FFB Gain="0.6"
    FFB steer force exponent="0.55"
    FFB steer force front grip exponent="1.0"
    FFB steer force rear grip exponent="0.25"
    FFB steer load multiplier="1.0"
    FFB steer rack factor="0.15"
    FFB steer load change exponent="1.0"
    FFB rumble strip magnitude="0.1"
    FFB shift jolt magnitude="0.1"

  19. #19
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    A force feedback beállítás.
    Egyel feljebb a General force feedback-nél a smoothing is le van véve 0-ra
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 03. 08. 08:04.

  20. #20
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én elvagyok a GT3-al, lehet egyedül vagyok vele, de én nem értem minek még egy DTM széria is. Sokkal jobban örülnék valami gyengébb márkakupának

  21. #21
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én elvagyok a GT3-al, lehet egyedül vagyok vele, de én nem értem minek még egy DTM széria is. Sokkal jobban örülnék valami gyengébb márkakupának
    Egyetértek. A jelenlegi kínálatban a WTCC az ún. "Rookie-cup". Tartok tőle, hogy esetleg megriadnak némelyek, amikor esetleg nem sikerül kezelni az autókat. Hiányzik a tanulószéria, de ennek az okai eléggé szerteágazóak szerintem.

  22. #22
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én elvagyok a GT3-al, lehet egyedül vagyok vele, de én nem értem minek még egy DTM széria is. Sokkal jobban örülnék valami gyengébb márkakupának
    Nekem pl. sok a 90+ perces futam, az alatt kb. 5x kiesek, vagy 20-30 percet vernek rám...
    Így felcsillant a szemem a 30 perces és kevésbé erős motorú dtm-re...

    Persze ha lenne AC-s 30 perces futamú verseny akár kevésbé durva RWD-kkel, akkor azt választanám
    Utoljára módosította: 1m1; 2016. 03. 08. 18:04.

  23. #23
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem pl. sok a 90+ perces futam, az alatt kb. 5x kiesek, vagy 20-30 percet vernek rám...
    Így felcsillant a szemem a 30 perces és kevésbé erős motorú dtm-re...

    Persze ha lenne AC-s 30 perces verseny akár kevésbé durva RWD-kkel, akkor azt választanám

    Azért van amiben a 90 perces futamok a jók de ami mondjuk a DTM-ben nekem tetszik, hogy a DRS-t tudjuk használni és azért betudunk iktatni egy kerékcserét is ami egy online versenyen azért elég jó feelinget ad

  24. #24
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Azért van amiben a 90 perces futamok a jók de ami mondjuk a DTM-ben nekem tetszik, hogy a DRS-t tudjuk használni és azért betudunk iktatni egy kerékcserét is ami egy online versenyen azért elég jó feelinget ad
    Jó lesz ez higgyétek el.Én már nagyon várom!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  25. #25
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Jó lesz ez higgyétek el.Én már nagyon várom!

    Igazából én is várom, remélem összejön egy 15-18 ember és akkor beletudunk vágni a lecsóba

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •