Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT3 - Büntetések - Nürburgring

    Kedves versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    Nürburgring- 2015.10.18 - R1:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212621


    1:45 - Terhes Csaba - lökés: 1 Figyelmeztetés
    2:11 - Csorosz László - vágás, szabálytalan előzés, szabálytalan visszatérés, lökés: 3 Figyelmeztetés
    2:16 - Balogh Tamás - leszorítás, lökés: 2 figyelmeztetés
    4:00 - Szeghy Roland - lökés: 3 Figyelmeztetés


    Nürburgring- 2015.10.18 - R2:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212617


    1:50 - Petes László - leszorítás: 1 figyelmeztetés
    1:59 - Dr. Nagy Gergely - lökés 3 Figyelmeztetés
    2:05 - Szalafai Fedor - visszagurul a pályára: 1 Figyelmeztetés
    2:10 - Kenéz Sándor - lökés: 3 Figyelmeztetés
    2:13 - Kenéz Sándor - veszélyes megfordulás: szóbeli figyelmeztetés
    3:33 - Szalafai Fedor: elfékezés, lökés, szabálytalan előzés: 1 Figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    5:57 - Bai László - lökés: 1 Figyelmeztetés
    6:17 - Kókai Konrád: lökés: 1 Figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    9:44 - Dr. Nagy Gergely - elfékezés, lökés: 1 Figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    12:33 - Szloboda Gusztáv - lökés, szabálytalan előzés: 1 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    12:43 - Horváth Krisztián - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    13:56 - Szalafai Fedor - lökés: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    17:12 - Weller Norbert - lökés: 2 figyelmeztetés (méltányolva: magát óvta)
    18:12 - Horváth Krisztián - nem történt szabálytalanság
    42:35 - Kenéz Sándor - leszorítás: 1 Figyelmeztetés
    79:21 - Horváth Krisztián - elfékezés: magát büntette (méltányolva: magát óvta)


    Nürburgring- 2015.10.18 - R3:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212636


    1:54 - Horváth Roland - lökés: 1 figyelmeztetés
    62:30 - Kovács Tomi - lökés: 3 figyelmeztetés

    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 01. 02:47.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    A vágásokért járó büntetések kihirdetése, valamint a büntetések összevonása a linkekre kattintva olvasható!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 01. 19:16.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Vágások:

    A versenybíróság megvizsgálta az első 5 helyezett, valamint néhány véletlenszerűen kiválasztott versenyző pályahasználatát az 5.-től a 10. körig.

    Nürburgring- 2015.10.18 - R1:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212621



    Kemény Ákos - több mint 10 vágás: 2 Figyelmeztetés (Ákos, rengeteget szélesítesz, figyelj sokkal jobban oda)
    Sinka Dániel - több mint 5 vágás: 1 Figyelmeztetés
    Csorosz László - több mint 5 vágás: 1 Figyelmeztetés
    Gaál László - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Terjék Attila - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Bakos Gábor - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Horváth Márk - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Szántai Zoltán - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Asztalos András - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Antalovics Péter - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés


    Nürburgring- 2015.10.18 - R2:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212617


    Zsinor János - több mint 5 vágás: 1 Figyelmeztetés
    Gedő Miklós - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Szalafai Fedor - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetés
    Vona Zoltán- legfeljebb 2 vágás: korrekt pályahasználat
    Kókai Konrád - legfeljebb 2 vágás: korrekt pályahasználat
    Kenéz Sándor - legfeljebb 2 vágás: korrekt pályahasználat
    Fábián Szilárd - legfeljebb 2 vágás: korrekt pályahasználat
    Horváth Krisztián - legfeljebb 2 vágás: korrekt pályahasználat
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 15. 18:45.

  4. #4
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Vágások

    A versenybíróság megvizsgálta az elő 5 helyezett, valamint 5 db véletlenszerűen kiválasztott versenyző pályahasználatát az 5.-től a 10. körig.

    Nürburgring- 2015.10.18 - R1:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212621


    Kemény Ákos - több mint 10 vágás: 2 Figyelmeztetés (Ákos, rengeteget szélesítesz, figyelj sokkal jobban oda)
    Sinka Dániel - több mint 5 vágás: 1 Figyelmeztetés
    Csorosz László - több mint 5 vágás: 1 Figyelmeztetés
    Gaál László - legfeljebb 5 vágás: szóbeli figyelmeztetésVizsgálat folyamatban...
    A bajnokság első 3 helyezettje szépen egymás után. 10 vágás 5 kör alatt széééép....

  5. #5
    Idézet Eredetileg rgabor írta Hozzászólás megtekintése
    A bajnokság első 3 helyezettje szépen egymás után. 10 vágás 5 kör alatt széééép....
    Valóban volt pár pálya kiszélesítés, 7-8at számoltam én, de a legtöbb, amit ti szerintem belevettetek az csak a pálya kihasználásáról szólt..főleg itt a Nürburgringen, olyanok a rázók, hogy hülye az, aki nem teszi rá fullra az autót.
    A büntetéssel egyet értek viszont.

  6. #6
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697
    Most már tudom honnan van az 5 másodperc hátrányom. Na de gyerekek, tisztességesen nem megy?
    .

  7. #7
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Most már tudom honnan van az 5 másodperc hátrányom. Na de gyerekek, tisztességesen nem megy?
    5 mp vágások miatt??? Hát ez kurva jó!

    Ákos: volt az több is sajnos. Mindig csak egy picit, de folyamatosan szélesítettél. Mondjuk nem ezen múlott a dolog, ezért nem szóltam érte. Ha nincsenek ezek az kisebb szélesítések akkor sem megyek el melletted. Ettől még persze:

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Valóban volt pár pálya kiszélesítés, 7-8at számoltam én, de a legtöbb, amit ti szerintem belevettetek az csak a pálya kihasználásáról szólt..főleg itt a Nürburgringen, olyanok a rázók, hogy hülye az, aki nem teszi rá fullra az autót.
    Azokat vettük bele, ahol már mind a 4 kerékkel a fehér vonalon kívül voltál és nálad körönként legalább 3 ilyen volt, ahol néztük.

    Ákos, ez nálunk szabálytalan és a jövőben fokozott figyelemmel fogjuk nézni a Te köreidet.

  9. #9
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azokat vettük bele, ahol már mind a 4 kerékkel a fehér vonalon kívül voltál...
    A szabályzatban pedig ez van:
    Pálya levágás: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni.
    Na és akkor a fehér vonal az mi? Tisztázzuk hogy a fehér vonal a pálya része vagy sem (csak hogy tudjam melyik az a nanométer amelyet átlépve már én leszek a tisztességtelen csaló ******* **** **** **** gazember )?
    Én mindig abban a tudatban voltam hogy a fehér vonal a pálya részét képezi. Így meg nem értem miért kaptam -t. Az említett periódusban mindössze 1 olyan esetet láttam hogy tényleg elhagytam a fehér vonalat is, de ott el is vettem a gázt. No mindegy, úgysincs jelentősége, csak gondoltam rákérdek...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ákos, ez nálunk szabálytalan és a jövőben fokozott figyelemmel fogjuk nézni a Te köreidet.
    Nézzétek csak neki!

  10. #10
    srácok, próbáljátok ki ahogy csináltam várom a köridőket

  11. #11
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Pálya levágás: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni.

    vs:

    Azokat vettük bele, ahol már mind a 4 kerékkel a fehér vonalon kívül voltál

    Ezek után pedig Te a fehér vonal felől érdeklődsz?

    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Na és akkor a fehér vonal az mi? Tisztázzuk hogy a fehér vonal a pálya része vagy sem (csak hogy tudjam melyik az a nanométer amelyet átlépve már én leszek a tisztességtelen csaló ******* **** **** **** gazember )?


    Mindenféle személyeskedés nélkül, és megértve, hogy az élmezőnyben ezen is múlhat a győzelem.... De a szabály, szerintem eléggé egyértelmű, és pont az élmezőnynek kellene ebben is példát mutatni, nem csak a köridőkben.

    Szerintem.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Na és akkor a fehér vonal az mi? Tisztázzuk hogy a fehér vonal a pálya része vagy sem (csak hogy tudjam melyik az a nanométer amelyet átlépve már én leszek a tisztességtelen csaló ******* **** **** **** gazember )?
    Én mindig abban a tudatban voltam hogy a fehér vonal a pálya részét képezi. Így meg nem értem miért kaptam -t. Az említett periódusban mindössze 1 olyan esetet láttam hogy tényleg elhagytam a fehér vonalat is, de ott el is vettem a gázt. No mindegy, úgysincs jelentősége, csak gondoltam rákérdek...
    Laci, ha figyelmesen elolvasod, akkor rájöhetsz, hogy a szabályzat szövege a szigorúbb, tehát a VB nem pár nanométert, hanem egy teljes keréknyi szélesítést is kivételesen elnézett mindenkinek a vizsgálat során.

    Ha szeretnéd, akkor jövő héten tételesen összeírom neked azokat az alkalmakat, ahol már 4 kerékkel is elhagytad a fehér vonalat.

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Összevont büntetések:

    Boxutca áthajtás: Szalafai Fedor
    4 Figyelmeztetés: Balogh Tamás, Bakos Gábor, Csatay Gábor, Csorosz László, Dr. Nagy Gergely, Kemény Ákos, Kenéz Sándor, Rosenberg Gábor
    3 Figyelmeztetés: Kovács Tomi, Mohl Krisztián, Sinka Dániel, Szeghy Roland, Triaska Gábor, Tóth Szabolcs, Weller Norbert
    2 Figyelmeztetés: Bartha Zsolt, Gaál László, Horváth Krisztián
    1 Figyelmeztetés: Bai László, Horváth Roland, Kókai Konrád, Ledzényi László, Petes László, Szalafai Fedor, Szloboda Gusztáv, Terhes Csaba, Zsinor János

    Szalafai Fedornak 6 db figyelmeztetése gyűlt össze, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra és 1 db Figyelmeztetésre vált át, amit a következő verseny első 10 körében kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 01. 19:28.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Akinek gondja van a büntetésével, vagy hibát lát a figyelmeztetések összevonásában az kérjük jelezze ezt felénk, udvarias, kulturált formában!

    Ez bőven ráér a ma esti futam után is, hiszen Fedoron kívül senki másnak nincs (még) letöltendő büntetése, így most inkább a versenyzésre koncentráljatok.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 01. 20:47.

  15. #15
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Azért az én büntetésem is megérne egy magyarázatot, hogy miért is kaptam?

    Visszanézve sem igazán értem, jobbról a fűről jön vissza Asztalos úr a pályára, én emiatt egy kicsit balra akarok húzódni, nemhogy eltaláljon, és ekkor neki koccanok a holttérben lévő nissannak majd lepattanva róla András kocsijának az orra beforgat jobbra a falba ahol fossá törik a kocsim.
    Úgy hogy a Nissan is azért lehetett ott, mert az előző kanyarban 4 kerékkel a fehér vonalon kívül kanyarodott és így megtartotta a tempóját.

    Gyakorlatilag egy szabálytalan pályát szélesítő autó miatt tört össze a kocsim és lett oda a verseny, de én vagyok megbüntetve.
    Szép.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az én büntetésem is megérne egy magyarázatot, hogy miért is kaptam?
    Jövő héten megnézzük majd, most ne idegesítsd magad rajta.

  17. #17
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jövő héten megnézzük majd, most ne idegesítsd magad rajta.
    Nem vagyok ideges csak kiváncsi voltam miért kaptam.

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az én büntetésem is megérne egy magyarázatot, hogy miért is kaptam?

    Visszanézve sem igazán értem, jobbról a fűről jön vissza Asztalos úr a pályára, én emiatt egy kicsit balra akarok húzódni, nemhogy eltaláljon, és ekkor neki koccanok a holttérben lévő nissannak majd lepattanva róla András kocsijának az orra beforgat jobbra a falba ahol fossá törik a kocsim. Úgy hogy a Nissan is azért lehetett ott, mert az előző kanyarban 4 kerékkel a fehér vonalon kívül kanyarodott és így megtartotta a tempóját.

    Gyakorlatilag egy szabálytalan pályát szélesítő autó miatt tört össze a kocsim és lett oda a verseny, de én vagyok megbüntetve. Szép.
    Nos, Pothorszki Attila valóban szélesítette az előző kanyart (amivel inkább időt vesztett, sem mint nyert), viszont egyrészt ez semmilyen formában nem hozható közvetlen összefüggésbe a fenti esettel, másrészt téged akkor sem jogosít fel arra, hogy akkor egy másik szabálytalansággal később leszorítsd a pályáról. Az, hogy Attilának "nem kellett volna ott lennie" melletted, az nem érv... tényként kezeljük, hogy már ott volt (mivel ahogy odakerült, az egy előző mindettől teljesen független eset)

    Asztalos András pályára való visszatérést is vizsgáltuk, viszont azt nem találtuk szabálytalannak, a pálya szélén jött vissza a menetiránnyal párhuzamosan, illetve hely is rendelkezésetekre állt, hogy mindhárman elférjetek a pályán, így Ő sem követett el a manőverével szabálytalanságot.

    A te reakciód emberileg ugyan teljesen érthető, viszont a gyakorlatban túlzó és felesleges volt, amivel másokat sodortál veszélybe. Egyrészt volt ott elég hely 3 autó számára, hogy mindenki elférjen a pályán, másrészt ha ebben nem voltál biztos, akkor inkább fékezned kellett volna, nem pedig a mellett lévő versenytárs felé rántani a kormányt, ezzel az Ő testi épségét is kockáztatva. (azt, ha esetleg nem láttad/tudtad hogy ott van melletted, azt tudod jól, hogy soha nem fogadjuk el mentségként)

    Szóval mindezt összegezve, önhibádon kívül egy igen nehéz helyzetbe kerültél bele, amit viszont nem oldottál meg jól és ezzel másokat sodortál veszélybe és a reakcióddal másoknak is kárt okoztál.
    Fogalmazhatunk úgy is, hogy elhasaltál el szívatós vizsgafeladaton, amit ugyan mindenkinek világos, hogy elég "szemét" volt, de attól még jár a hibás megoldásért a karó.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 04. 02:34.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Az említett periódusban mindössze 1 olyan esetet láttam hogy tényleg elhagytam a fehér vonalat is, de ott el is vettem a gázt. No mindegy, úgysincs jelentősége, csak gondoltam rákérdek...
    A saját feltöltött replay-ed alapján a vizsgált 5 kör során (11:17-19:20) valójában egyszer sem sikerült makulátlanul teljesítened a sikánt.
    Ugyanakkor az is igaz, hogy a pálya többi része teljesen rendben volt és a sikánban is csak 1-2 komolyabb nyesésed volt, épp ezért kaptál csak szóbeli figyelmeztetést.

    Az irány jó, még egy picit kell precízebben is tökéletes lesz!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 04. 02:35.

  20. #20
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, Pothorszki Attila valóban szélesítette az előző kanyart (amivel inkább időt vesztett, sem mint nyert), viszont egyrészt ez semmilyen formában nem hozható közvetlen összefüggésbe a fenti esettel, másrészt téged akkor sem jogosít fel arra, hogy akkor egy másik szabálytalansággal később leszorítsd a pályáról. Az, hogy Attilának "nem kellett volna ott lennie" melletted, az nem érv... tényként kezeljük, hogy már ott volt (mivel ahogy odakerült, az egy előző mindettől teljesen független eset)

    Asztalos András pályára való visszatérést is vizsgáltuk, viszont azt nem találtuk szabálytalannak, a pálya szélén jött vissza a menetiránnyal párhuzamosan, illetve hely is rendelkezésetekre állt, hogy mindhárman elférjetek a pályán, így Ő sem követett el a manőverével szabálytalanságot.

    A te reakciód emberileg ugyan teljesen érthető, viszont a gyakorlatban túlzó és felesleges volt, amivel másokat sodortál veszélybe. Egyrészt volt ott elég hely 3 autó számára, hogy mindenki elférjen a pályán, másrészt ha ebben nem voltál biztos, akkor inkább fékezned kellett volna, nem pedig a mellett lévő versenytárs felé rántani a kormányt, ezzel az Ő testi épségét is kockáztatva. (azt, ha esetleg nem láttad/tudtad hogy ott van melletted, azt tudod jól, hogy soha nem fogadjuk el mentségként)

    Szóval mindezt összegezve, önhibádon kívül egy igen nehéz helyzetbe kerültél bele, amit viszont nem oldottál meg jól és ezzel másokat sodortál veszélybe és a reakcióddal másoknak is kárt okoztál.
    Fogalmazhatunk úgy is, hogy elhasaltál el szívatós vizsgafeladaton, amit ugyan mindenkinek világos, hogy elég "szemét" volt, de attól még jár a hibás megoldásért a karó.
    Ahogy irtad nem fogadjátok el mentségnek, de tényleg nem tudtam, hogy ott van balra mellettem, a jobbosba még tudtam, azért fordultam szűkebben, de utána már végig holt térben volt, és mivel a kanyar után nem sokkal volt Asztalosék ütközése így azt követtem, hogy mi fog kisülni belőle.
    A visszajövetele nem volt szabálytalan csak kicsit távolabb akartam kerülni tőle.
    Viszont ahogy írtad hogy elrántom a kormányt nem igaz, egy picit mozdítottam csak rajta, az már megint más kérdés, hogy a valóságban egy ilyen koccanás nem jár gumilabda szerű lepattanással.
    De értem és elfogadom az érved a büntivel kapcsolatban.

  21. #21
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Most már tudom honnan van az 5 másodperc hátrányom. Na de gyerekek, tisztességesen nem megy?
    Egy kis iRacing kellene pár embernek,ott szépen beleivódik a versenyzőbe a pálya határainak tisztelete

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Most már tudom honnan van az 5 másodperc hátrányom. Na de gyerekek, tisztességesen nem megy?
    Itt maximum pár tizedről beszélhetünk körönként, kiugró esetet egyik versenyzőnél sem láttunk, amivel másodperceket lehetett volna nyerni.
    Komolyabb szélesítés csak elvétve volt, inkább az ilyen 20-30 centis túlnyúlások voltak a jellemzők az élmezőnyben... ami természetesen szintén szabálytalan.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy irtad nem fogadjátok el mentségnek, de tényleg nem tudtam, hogy ott van balra mellettem... Viszont ahogy írtad hogy elrántom a kormányt nem igaz, egy picit mozdítottam csak rajta, az már megint más kérdés, hogy a valóságban egy ilyen koccanás nem jár gumilabda szerű lepattanással.
    Rendben, rántásról valóban nem beszélhetünk, szimplán csak bemozdultál Attila felé, aki ekkor már teljesen a pálya szélén volt és így nem maradt neki már hely. Viszont ha egyáltalán nem tudtad, hogy ott van (és ezt most a vizsgált esettől függetlenül mondom), akkor a következő kanyarban lettél volna gondban, ha úgy akarsz elfordulni, hogy nem hagysz helyet belül.

    Ami az ütközést illeti, pont olyan erővel és ívben csapódtál le róla, ahogy belementél, kb mint egy billiárd golyó.
    Bevallom nem tudom, hogy ezeknek kaszniknak milyen mértékű ütközéseket kéne elnyelnie, de ezek elég komolyan be vannak csövezve, amik egyrészt nem tudom mennyire rugalmasak/hajlanak, másrészt ütközést elnyelni csak deformáció útján lehet, és Ti pont az első futóműnél ütköztetek, szóval én megkockáztatom hogy a valóságban egy ilyen után oda lenne a futómű.

    Nem nagyon követem a GT versenyeket, ha vki tud belinkelni videót hasonló side by side ütközésekről, azt megköszönném.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 04. 12:26.

  23. #23
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A saját feltöltött replay-ed alapján a vizsgált 5 kör során (11:17-19:20) valójában egyszer sem sikerült makulátlanul teljesítened a sikánt.
    Ugyanakkor az is igaz, hogy a pálya többi része teljesen rendben volt és a sikánban is csak 1-2 komolyabb nyesésed volt, épp ezért kaptál csak szóbeli figyelmeztetést.

    Az irány jó, még egy picit kell precízebben is tökéletes lesz!
    A sikánt is néztétek, hogy az első részében, a balosban hogy megyünk át rajta??? Így már értem azt a 10+t. Valóban el lehet fordulni a rázó mögött, azzal nyersz is időt, de pl. én, és Laci se nyeste úgy le a kanyart, hogy az szabálytalan legyen, az én szememben legalábbis.

  24. #24
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    az én szememben legalábbis.
    Bocsánat előre is, nem akartam hozzászólni a témához..
    DE te máshol látod az autót vagy mi? te szemedben? Ha egyszer a vonalon túl van mind a négy kerék az szabálytalan, ez van. A valóságban is az lenne, csak leszarják. Itt meg be kell tartani. Ezen nem értem minek kell ennyit vitatkozni...
    Ha máshol van a kocsi, mint ami miatt büntit kapsz, akkor értem, de ha egyszer több mint két kerék fehér vonalon kívül (rázó, műfű, négerjézus, akármi is van ott) az szabálytalan, és kész.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  25. #25
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánat előre is, nem akartam hozzászólni a témához..
    DE te máshol látod az autót vagy mi? te szemedben? Ha egyszer a vonalon túl van mind a négy kerék az szabálytalan, ez van. A valóságban is az lenne, csak leszarják. Itt meg be kell tartani. Ezen nem értem minek kell ennyit vitatkozni...
    Ha máshol van a kocsi, mint ami miatt büntit kapsz, akkor értem, de ha egyszer több mint két kerék fehér vonalon kívül (rázó, műfű, négerjézus, akármi is van ott) az szabálytalan, és kész.
    oké, én elfogadok minden szabályt ami van! de ez egy kicsit túl van hajtva. az,hogy mm pontossággal néztek minden kanyart az egy kicsit sok. max 2-3x sem voltam a fehér vonaltól távolabb mint 5cm, és kaptam 2 figyelmeztetést.oké, elfogadom. más tömeg karambolt okoz, elrontja más versenyét, amire 1,5-2 héten keresztül készült, ugyanúgy kap 2-3 figyelmeztetést. egy kilökésért szerintetek mit kapnak rendes verseny közben? 2 figyelmeztetést? buá, v stop&go=5 figyelmeztetés.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •