Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (120 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC DTM Tesztkupa - Silverstone

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik az Assetto Corsa DTM Tesztkupa, a második helyszínünk Silverstone!
    A 6 futamos sorozat végértékelésbe a 4 legjobb eredmény számít bele, így még bátran lehet csatlakozni!



    2. Futam: Silverstone
    Autók:
    Alfa Romeo 155 V6 Ti, BMW M3 E30 DTM, Mercedes-Benz 190E Evo2 (Michelisz Alfa setup & C!pur Merci setup & Szabó Gábor BMW setup )
    Időpont: 2015.05.03 (vasárnap)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 20:45-21:00 (15 perc)
    Időmér
    ő: 21:00 - 21:20 (20 perc)
    Futam hossza: 20 kör (45 perc)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 100%
    A pálya határa:
    két kerékkel mindig a fehér vonalon belül!
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 100%
    TC használat: factory
    ABS használat: factory
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #R1 , #R2, #R3
    Jelszó és szerver beosztás:
    itt a topikban kerül kihirdetése futam napján este 8 után

    Indulási feltételek: Assetto Corsa DTM Tesztkupa
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS


    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!
    • A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni.



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 30. 12:11.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    Bekerült egy új pont a szabályok közé:
    "A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni."


    Gyakorlás céljából elindítottam a #Prekval szervert:
    Szerver:
    GTR-Masters.hu #Prequal
    ]Pass:
    masters

    A gyakorló szerver "Pickup"-os, tehát bármikor lehet rá csatlakozni!
    Kérünk mindenkit hogy a korrektség jegyében figyeljetek oda nagyon a vágásokra, kivétel nélkül a pálya minden pontján két kerékkel a fehér vonalon belül kell haladni! Azon versenyzőket, akik nem tartják tiszteletben a szabályokat és versenytársaikat, azokat ki fogjuk zárni a bajnokságból!


    Setup:
    A következ setup-ok alapvetően Spa-hoz készültek, de minimális áthangolással itt is eredményesek lehetnek:



    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide ebbe a topikba, bármilyen kérdéseket van, tegyétek fel bátran!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 05. 03. 10:27.

  3. #3
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Remélem ezt a futamot nem felejtem el úgy mint spa-t...

  4. #4
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    Miért mutat 11.-nek a prequal 2:15.5-ös idővel?
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    Miért mutat 11.-nek a prequal 2:15.5-ös idővel?
    Jó kérdés, egyelőre az sem értem, hogy az hogy lehet, hogy practice-en futottad... viszont a két dolog valószínűleg összefügg..

  6. #6
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem ezt a futamot nem felejtem el úgy mint spa-t...
    Aznap lesz a hungaroringi WTCC futam, talán erről eszedbe jut.
    Viszont ha minden jól megy, akkor ez miatt én lemaradok az online versenyről.

  7. #7
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Aznap lesz a hungaroringi WTCC futam, talán erről eszedbe jut.
    Viszont ha minden jól megy, akkor ez miatt én lemaradok az online versenyről.
    Én meg lehet a wtccről ugyan is vasárnap reggel indulunk haza kenesei hosszú hétvégéről, igy nem tudom hogy lenne értelme nekivágnom még pestnek mert max 9:30 körül tudok indulni, 1 óra mire elérem pestet és még át kell menni a városon meg kiérni...

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Aznap lesz a hungaroringi WTCC futam, talán erről eszedbe jut.
    Viszont ha minden jól megy, akkor ez miatt én lemaradok az online versenyről.
    Elvileg a Ringen 16:30-kor vége a bulinak, utána van még 4 és fél órád hazaérni: WTCC Hungaroring - Időterv

  9. #9
    Nem nagyon állítgattam eddig a Mercit, meg nem is nagyon tudom, merre kell állítani a gátlót a rugúkhoz,stb.. De ami rettenetesen zavar, főleg itt Silverstone-ban az az, hogy belibeg a kocsi orra amikor terheltek a rugók. Gyakorlatilag lepattog az ívről. Főleg a Chapel-ből kifelé csinálja. Tekertem ide is, oda is, kemény rugó, puha rugó, variáltam a gátlókkal, stabilizátorral, de semmi. Például 0 gátlóval, max rugóerő elől, minimum hátul 2.17.4-et mentem. Mert lehet menni így is, de valami nagyon ellenszenves az autó. Csak nekem tűnik úgy, hogy a DTM autók nem reagálnak a setupra?

  10. #10
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg PeterM írta Hozzászólás megtekintése
    Nem nagyon állítgattam eddig a Mercit, meg nem is nagyon tudom, merre kell állítani a gátlót a rugúkhoz,stb.. De ami rettenetesen zavar, főleg itt Silverstone-ban az az, hogy belibeg a kocsi orra amikor terheltek a rugók. Gyakorlatilag lepattog az ívről. Főleg a Chapel-ből kifelé csinálja. Tekertem ide is, oda is, kemény rugó, puha rugó, variáltam a gátlókkal, stabilizátorral, de semmi. Például 0 gátlóval, max rugóerő elől, minimum hátul 2.17.4-et mentem. Mert lehet menni így is, de valami nagyon ellenszenves az autó. Csak nekem tűnik úgy, hogy a DTM autók nem reagálnak a setupra?
    A Merci default setup nagyjából jó is. Megnézheted még hogy Cipur mit használt Spa-ban. Tegnap kipróbáltam. Az egy kicsit más megközelítés - nekem nem fekszik, mert a feneke borzalmasan érzékeny számomra. Ha egy klikkel leveszed a stabot már sokkal jobban kezelhető. Ha nem érzed azt, hogy mit változtatsz, akkor még nem tudsz elég stabilan menni - azaz még menni kéne szerintem. Én jellemzően puhább rugót és kicsit feszesebb dampereket használok.

    A lényeg, hogy szerintem a default setup és Cipur setup is tök jól használható. Az autókat meg szokni kell.

  11. #11
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    A Merci default setup nagyjából jó is. Megnézheted még hogy Cipur mit használt Spa-ban. Tegnap kipróbáltam. Az egy kicsit más megközelítés - nekem nem fekszik, mert a feneke borzalmasan érzékeny számomra. Ha egy klikkel leveszed a stabot már sokkal jobban kezelhető. Ha nem érzed azt, hogy mit változtatsz, akkor még nem tudsz elég stabilan menni - azaz még menni kéne szerintem. Én jellemzően puhább rugót és kicsit feszesebb dampereket használok.

    A lényeg, hogy szerintem a default setup és Cipur setup is tök jól használható. Az autókat meg szokni kell.
    Stabil köröket tudok menni, nem az a baj. A gond az, hogy alapvetően túl gyorsan fordulok és befelé az orra csúszik, ezért elvesztem a lendületet és a jó ívhez pedig már nincs elég hátsó tapadás ekkor, hogy kigyorsítsak. Viszont, ha korábban fékezem, már a kanyar közepén el vagyok verve. Lehet a kormányom a rossz, de egyszerűen nem érzem a gumi tapadáshatárát. Forma autón pontosan adja vissza hol és mikor fog a gumi, de az inkább aero mint fizikai tapadás, mert pl. a NürGP-n, a lassú kanyarokban 0 effekt jön át, viszont a gyors részen olyan, mint egy valódi autóban. Na, a merciben ilyet nem érzek soha. Tegnap este már találtam egy komfortos beállítást, dőlésen, difiben és stabilázátoron állítottam. Első tapadásom még mindig kevesebb, mint szeretném, de fordul és jól jön ki a kanyarokból. 2.17 alá szerintem már be tudok vele menni, de magas 16 lesz az,mintsem a közepe. Remélem a hét vége felé több lesz az ember a szerveren és el tudok lesni pár trükköt.

  12. #12
    Üdv!
    Az létezik , hogy egyetlen masters-es szerver sem megy? prequznék..


    Tárgytalan, elnyomkodtam a szűrőket.

  13. #13
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg PeterM írta Hozzászólás megtekintése
    Stabil köröket tudok menni, nem az a baj. A gond az, hogy alapvetően túl gyorsan fordulok és befelé az orra csúszik, ezért elvesztem a lendületet és a jó ívhez pedig már nincs elég hátsó tapadás ekkor, hogy kigyorsítsak. Viszont, ha korábban fékezem, már a kanyar közepén el vagyok verve. Lehet a kormányom a rossz, de egyszerűen nem érzem a gumi tapadáshatárát. Forma autón pontosan adja vissza hol és mikor fog a gumi, de az inkább aero mint fizikai tapadás, mert pl. a NürGP-n, a lassú kanyarokban 0 effekt jön át, viszont a gyors részen olyan, mint egy valódi autóban. Na, a merciben ilyet nem érzek soha. Tegnap este már találtam egy komfortos beállítást, dőlésen, difiben és stabilázátoron állítottam. Első tapadásom még mindig kevesebb, mint szeretném, de fordul és jól jön ki a kanyarokból. 2.17 alá szerintem már be tudok vele menni, de magas 16 lesz az,mintsem a közepe. Remélem a hét vége felé több lesz az ember a szerveren és el tudok lesni pár trükköt.
    Tegnap próbálgattam a Mercit különöző beállításokkal. Most arra játszottam, hogy puhább legyen - jobban tapadjon. Sajnos, ha tovább puhítom, akkor csak azt érem el már hogy billeg és bizonytalan lesz. Próbáltam mindent, de nem ez az irány. Én is 90%-ban (magamtól) Cipur setup-ra jutottam még a hét közepén. Nem sokban térünk el. A többi vezetés technika. 15 végét lehet menni a Mercivel. Cipur biztos fog menni 15 alját is.

  14. #14
    Ha gyorsabb nem is leszek, de legalább lehetek szép! Most ezen a skinen dolgozom, gondolom van akikben szép emlékeket ébreszt.
    Csatolt képek Csatolt képek

  15. #15
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416

    NEM CSÚSZIK ELÉGGÉ

    MIÉRT JÓ EZ?

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    MIÉRT JÓ EZ?
    Sokat segítene, ha az üzeneteidet úgy fogalmaznád meg, hogy normál földi halandó is dekódolhassa azokat...

    Cola segítségével megfejtettük, szombat reggel óta 94%-on volt a pálya tapadás a prekval szerveren, most visszaállítottuk 100%-ra.
    Elnézést kérünk, kis szervezői malőr volt... viszont a következő helyszíntől feltehetően már valóban 94%-ról indul a prekval, hogy futamon bekapcsolhassuk a pályafelgumizódást.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 26. 12:16.

  17. #17
    Én hogyan tudok 94%-ot állitani a HOTLAP módban?

  18. #18
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    416
    Mindent köszönök, természetesen nálam a hiba, 3mp-el rosszabbat tudok így is.

  19. #19
    Idézet Eredetileg Justin Juhasz írta Hozzászólás megtekintése
    Én hogyan tudok 94%-ot állitani a HOTLAP módban?
    Keresd meg ezt a fájlt:
    c:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\assettocorsa\cfg\temp lates\tracks.ini
    Írd be ezt:

    Kód:
    [MASTERSPQ]
    SESSION_START=94
    SESSION_TRANSFER=100
    RANDOMNESS=0 
    LAP_GAIN=10000
    DESCRIPTION=GTR-Masters Prequal
    Ha a fájl végére teszed akkor ez lesz majd az alapértelmezett az Optimum helyett.

  20. #20
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sokat segítene, ha az üzeneteidet úgy fogalmaznád meg, hogy normál földi halandó is dekódolhassa azokat...

    Cola segítségével megfejtettük, szombat reggel óta 94%-on volt a pálya tapadás a prekval szerveren, most visszaállítottuk 100%-ra.
    Elnézést kérünk, kis szervezői malőr volt... viszont a következő helyszíntől feltehetően már valóban 94%-ról indul a prekval, hogy futamon bekapcsolhassuk a pályafelgumizódást.
    Érdekes módon a múltkor este, nekem 99%-ot írt ki. Fel b.sztam magam, miért nem tudok rendes kört futni. Kiléptem és írni akartam ide, hogy valami gáz van a szeróval. De inkább visszaléptem, hátha az én gépemen van a hiba. Ekkor már megint 100% volt. Lehetséges, hogy valami bug folytán állítodik el a szerver? Korábban volt nekem ilyen gond, hogy mikor én csináltam szervert, nekem 99% volt a tapadás, de mindenki másnak 100% volt. Érdekes AC beta verza.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg PeterM írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes módon a múltkor este, nekem 99%-ot írt ki. Fel b.sztam magam, miért nem tudok rendes kört futni. Kiléptem és írni akartam ide, hogy valami gáz van a szeróval. De inkább visszaléptem, hátha az én gépemen van a hiba. Ekkor már megint 100% volt. Lehetséges, hogy valami bug folytán állítodik el a szerver? Korábban volt nekem ilyen gond, hogy mikor én csináltam szervert, nekem 99% volt a tapadás, de mindenki másnak 100% volt. Érdekes AC beta verza.
    Nem bug, alapértelmezetten van egy random faktor is a beállítások között, így 1-1%-ot tud ingadozni.. ezt most kikapcsoltam.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 26. 20:46.

  22. #22
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Keresd meg ezt a fájlt:
    ...
    Ha a fájl végére teszed akkor ez lesz majd az alapértelmezett az Optimum helyett.

    Köszi

  23. #23
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sokat segítene, ha az üzeneteidet úgy fogalmaznád meg, hogy normál földi halandó is dekódolhassa azokat...

    Cola segítségével megfejtettük, szombat reggel óta 94%-on volt a pálya tapadás a prekval szerveren, most visszaállítottuk 100%-ra.
    Elnézést kérünk, kis szervezői malőr volt... viszont a következő helyszíntől feltehetően már valóban 94%-ról indul a prekval, hogy futamon bekapcsolhassuk a pályafelgumizódást.
    Ezért nem értettem én ezeket az űridőket
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  24. #24
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    514
    A replay mentés van bármilyen hatással az fpsre? Mert az így sincs sok. Szerettem volna tanulni belőle tegnap, de jelenleg nincs beállítva a mentés. Viszont ha sok fpst felemészt akkor hagyom is a csába.

  25. #25
    Kis Gábor Versenyző kicsiii logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 21.
    Város
    Szarvas
    Üzenetek
    66
    Csak én nem látom a szervert? Vagy nem velem van a gond?

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •