Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (86 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC Tesztkupa - Nürburgring

    Kedves Versenyzők!

    Következik az AC Tesztkupa második versenye: Nürbugring GP!

    Screenshot_bmw_m3_e30_gra_nurburgring-sprint_30-8-2014-12-37-44.jpg

    2. Futam: Nürburgring GP
    Időpont: 2014.09.25 (csütörtök) & 2014.09.28 (vasárnap)
    Nevezés: 20:30 - 21:00 (Masters Rank app-pal)
    Booking: 21.00 - 21:03 (annak, aki nem nevez előre, vagy szeretne Skin-t választani)
    Időmérő: 21:03 - 21:23 (20 perc)
    Futam hossza: 13 kör

    Rajt típusa: álló rajt
    Gumikopás: normál
    A pálya határa: két kerékkel mindig a fehér vonalon belül!
    Fizikai sérülések: normál
    Pálya gumizódás: normál
    Üzemanyag fogyasztás:
    normál

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    Szerver: GTR-Masters.hu #E0 , #E1, #E2..
    Szerverjelszó:
    masters


    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Assetto Corsa Tesztkupa
    Nevezési rendszer részletes leírása: AC Prekval és nevezési rendszer (érdemes éles futam előtt egyszer kipróbálni )
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS


    Fontos!!
    • Mivel az Assetto Corsa multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Futam eredmények: AC Tesztkupa - Pontverseny
    Futam Replay-ek: AC Tesztkupa - Replay-ek



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 29. 16:33.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Kedves Versenyzők!

    Az első futamon nagyon nagyon szépen ment a mezőny, kérjük szépen, hogy tartsátok meg jó szokásotokat, továbbra is nagyon figyeljetek arra, hogy korrekt és fair módon versenyezzetek és még véletlenül se rontsátok el más résztvevők szórakozását, ez a legfontosabb! Emellett kérünk mindenkit hogy a korrektség jegyében figyeljetek oda nagyon a vágásokra is, kivétel nélkül a pálya minden pontján két kerékkel a fehér vonalon belül kell haladni!
    Azon versenyzőket, akik nem tartják tiszteletben a szabályokat és versenytársaikat, azokat ki fogjuk zárni a bajnokságból!

    2014-09-22_00001.jpg2014-09-22_00002.jpg2014-09-22_00003.jpg
    (katt a képre a nagyításhoz...)


    Gyakorlás céljából indítottam egy FUN szervert 20 perc qual-lal és 5 kör futammal:

    Szerver:
    GTR-Masters.hu #FUN
    Pass: masters


    A gyakorló szerver "Pickup"-os, tehát bármikor lehet rá csatlakozni!

    Az első futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide ebbe a topikba, bármilyen kérdéseket van, tegyétek fel bátran!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 22. 03:02.

  3. #3
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    1. Futam: Nörburgring GP
    Időpont: 2014.09.25 (csütörtök) & 2014.09.28 (vasárnap)
    Nevezés: 20:30 - 21:00 (Masters Rank app-pal)
    Booking: 21.00 - 21:03 (annak, aki nem nevez előre) Figyelem, aki nevez, az semmiképp se booking-oljon!
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Skinválasztás:

    A prekval rendszer jelen állapotában még nem teszi lehetővé az előzetes skin választást, viszont van egy trükk, ami segítségével mégis lehet festést választani:

    • A szerver indulása után a booking időszak alatt ha booking-olsz (ha már neveztél, akkor azon a szerveren ahol szerepelsz a résztvevők listáján), akkor a korábban már kiválasztott kocsi festést fogod megkapni a szerveren
    Most akkor lehet bookingolni is????
    Vagy nem????
    Én tegnap megtettem a skin miatt,ne csak piros kocsik legyenek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 22. 13:37.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Most akkor lehet bookingolni is????
    Vagy nem????
    Én tegnap megtettem a skin miatt,ne csak piros kocsik legyenek.
    Bocs, lehet booking-olni, csak bent maradt a korábbi szöveg, javítottam.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 22. 12:19.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Ja igen, tekintve, hogy egy tesztkupa, szerintem nem lenne eretnekség, hogy megosszuk egymással a kocsival, gumival és egyéb beállításokkal kapcsolatos tapasztalataink, hogy mi működik, mi nem, illetve hogy mit hogy érdemes csinálni, illetve állítani!

    Tehát aki rájött vmire, vagy van egy szerinte jól működő setup-ja, és el is mondja mit miért állított, akkor nagyon örülnénk ha megosztaná ezt a többiekkel is, egy virtuális sütiért (íme: ) cserébe!

  6. #6
    Andrási Norbert Regisztrált KTMNORBI logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    129
    Sziasztok!

    Segitség kellene mert szóvá tették(jogosan) hogy a tegnapi futamon nicknévvel jelentem meg. A többi szerveren már a teljes nevem látszik a game-ben de ezen a versenyen nem.
    Hol kellene átírni hogy ott is a teljes nevem látszódjon?

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, tekintve, hogy egy tesztkupa, szerintem nem lenne eretnekség, hogy megosszuk egymással a kocsival, gumival és egyéb beállításokkal kapcsolatos tapasztalataink, hogy mi működik, mi nem, illetve hogy mit hogy érdemes csinálni, illetve állítani!

    Tehát aki rájött vmire, vagy van egy szerinte jól működő setup-ja, és el is mondja mit miért állított, akkor nagyon örülnénk ha megosztaná ezt a többiekkel is...
    Kezdem én... bár azt mindjárt az elején el kell mondanom, hogy eddig nem sok időm volt foglalkozni vele és inkább érzésre állítgattam a set-et, sem mint eredményre.


    Az alapvető gondom az BMW-vel az volt, hogy túl stabil, cserébe nem túl fordulékony, az elejét nagyon bizonytalannak, szitálósnak éreztem alap set-en, míg a hátulja meg nem csinált semmit... nos az ilyet nem szeretem, ezért muszáj volt fickósítani! Amiket csináltam:

    - első kerékdőlés növelése
    - első negatív kerékösszetartás (magyarul széttartás) növelése, hátsó csökkentése 0-ra
    - első stabilzátor (ARB) csökkentése, hátsó növelése
    - hátsó rugó keményítése
    - diffizár csökkentése gáz adás és fékezés alatt is
    - fékerő hátrébb csúsztatása
    - a kocsin lehetne még "ültetni" is, ezt set-ben még nem tettem meg

    BMW M3 E30 Group A - setup: Szabi bmw t2.zip



    Így egy sokkal "izgágább" autót kapunk, már féktávon be lehet csúsztatni egy kis enyhe drift-be, amit kanyarban gázzal finoman tovább lehet vinni és így - elvileg -jobb íven lehet kigyorsítani.
    Egyelőre csak finomabb beállításokat eszközöltem, illetve még nem validáltam hogy így gyorsabb vagyok-e, mindenesetre autószerűbb érzés vezetni és könnyebben lehet vele "játszani" a kanyarokban.

    Ezen kívül még két fontos beállítás van, egyik a GearSet2, ami egy jóval hosszabb 1-est, de utána szorosabb fokozatokat tartalmaz, valamint a medium gumi futamra.


    Setup Guide egyszerű ökölszabályokkal magyarul: LETÖLTÉS
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 24. 15:14.

  8. #8
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, tekintve, hogy egy tesztkupa, szerintem nem lenne eretnekség, hogy megosszuk egymással a kocsival, gumival és egyéb beállításokkal kapcsolatos tapasztalataink, hogy mi működik, mi nem, illetve hogy mit hogy érdemes csinálni, illetve állítani!

    Tehát aki rájött vmire, vagy van egy szerinte jól működő setup-ja, és el is mondja mit miért állított, akkor nagyon örülnénk ha megosztaná ezt a többiekkel is, egy virtuális sütiért (íme: ) cserébe!
    Ami a setupot illeti, velem együtt sokan örülnének.
    De már megszoktam hogy ,az élmenők hétpecsétes titokként kezelik ezt a kérdést,így nem is izgat különösebben,legyenek vele boldogok és őrizgessék.
    Defaultal is elvagyok a középmezőnybe,vagy picit hátrébb.
    Tudom hogy a setup itt is jelent 2-3 mp-et,így azt hozzá,vagyis leszámolom,azt annyi.
    Természetesen az sem árt hogy ki hogyan vezeti az adott kocsit.
    Tisztában vagyok azzal is ,hogy csak egy példát említsek,ha teszem azt Sipos Attila vagy bárki az első 10-ből ,odaadta volna a setjét tegnap akkor is lassabb lettem volna nála és még jó pár embernél ,de nem annyival.
    A sütiket meg megeszem magam

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Ami a setupot illeti, velem együtt sokan örülnének.
    De már megszoktam hogy ,az élmenők hétpecsétes titokként kezelik ezt a kérdést,így nem is izgat különösebben,legyenek vele boldogok és őrizgessék.
    Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy megosztja-e set-jét vagy sem, viszont én eddig olyat soha nem tapasztaltam, hogy ha vkit személyesen felkerestem és megkérdeztem tőle egy-két dolgot, akkor ne segített volna, akár set-tel, akár tanácsokkal, szóval szerintem csak kérni kell! (nem pedig csak úgy tartani a markunkat)

    Illetve sokan nem hiszik el, de egy set-nek elsődleges célja, hogy magadra hangold az autót, így önmagában nem sokat ér másoktól elkéregetni, senki ne kergesse magát abba a hiú ábrándba, hogy ha megkapja egy élversenyző set-jét, akkor azzal egyből látványosan javulni fog... simán lehet, hogy el se tudja majd vezetni vele a gépet.


    Az pedig alapvető, hogy aki szimulátorozik, az kezdjen el minimálisan foglalkozni a setup-olással is, fentebb belinkeltem egy igen egyszerű leírást, az kezdetnek bőven elég:
    1. Mész a default set-tel jópár kört és elkezdted megfogalmazni magadnak, hogy mi nem tetszik neked az autó viselkedésében.
    2. Felütőd a Setup Guide-ot, utánanézel mely érték(ek) állításával lehet ezen segíteni.
    3. Kattintasz párat (egyszerre csak kevesebbet) és mész pár kört, figyeled mi változott
    4. Levonod a tanulságokat, és jééé... más setup-olsz is
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 09. 22. 21:46.

  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.631
    Idézet Eredetileg KTMNORBI írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Segitség kellene mert szóvá tették(jogosan) hogy a tegnapi futamon nicknévvel jelentem meg. A többi szerveren már a teljes nevem látszik a game-ben de ezen a versenyen nem.
    Hol kellene átírni hogy ott is a teljes nevem látszódjon?
    A mi szerverünk pontosan ugyan olyan mint az összes többi szerver. Ha a többi szerveren a teljes neved fog megjelenni, akkor nálunk is.

    Az AC profilod ban kell a First name és Last name mezőt a szabályzatnak megfelelően kitöltened.

  11. #11
    Andrási Norbert Regisztrált KTMNORBI logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    129
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A mi szerverünk pontosan ugyan olyan mint az összes többi szerver. Ha a többi szerveren a teljes neved fog megjelenni, akkor nálunk is.

    Az AC profilod ban kell a First name és Last name mezőt a szabályzatnak megfelelően kitöltened.
    Hát Laci majd csütörtökön meglátjuk köszi

  12. #12
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen kívül még két fontos beállítás van, egyik a GearSet2, ami egy jóval hosszabb 1-est, de utána szorosabb fokozatokat tartalmaz, valamint a medium gumi futamra.
    Na nekem ez a nagy bajom. GearSet2-vel vasárnap rájöttem, hogy sokkal gyorsabb vagyok. E1-n viszont hiába kvaliztam első helyre, lehetetlen vele rajtolni. Állítottam picit végáttételen, de nem tudtam annyit javítani rajta, mert különben 200al tiltáson visítok végig az egyenesben

    Elférne abba a kocsiba egy 6, mondjuk rüki helyett

  13. #13
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Tegnap mentem pár kört Nürnburg ringen.

    A beállításokkal kapcsolatban röviden... nem mintha valami nagyágyú lennék.

    1. Én nem tudok más beállításával menni. Nem is szoktam kérni. Ennek az oka szerintem, hogy a pályát is úgy tanulom meg az autóhoz hogy azon még állítgatok.Anno sokan segítettek, hogy mit miért kell állítani, meg többen is sok és jó vezetés technikai tanácsot adtak. Meg olvasgattam ezt-azt.
    2. Amit Szabi leírt a beállításokkal kapcsolatban nagyjából egyetértek. A többi meg úgy is az, hogy máshogy vezetünk.
    - a fékerőt hátrébb kell tolni,
    - a kasztnit süllyeszteni,
    - az elejét puhítottam, mind a stabkart, mind a rugóerőt,
    - hátul a stabkart kicsit eggyel keményebbre vettem, meg feszesebbre tettem a futót.
    - a kerékdőlésket minimálisan növeltem negatív irányba!!!
    - a kerékösszetartást hátul levettem, mert nekem úgy kóvályog az autó - én úgy érzem.
    - az aerot most a legnagyobbra tettem - ez látszik, mert messze a leglassabb vagyok, majd 10km/h-val. Ezt még biztos állítom.
    - a váltó áttételt is elfaragtam, mert lepörög teljesen. A set2-t használom, mert a set1-nek a 4., 5. fokozata hosszú és a motorban nincs annyi nyomaték.
    3. Ha kell valakinek set odaadom nem titok - főleg hogy nem is biztos hogy indulok -, de kitenni ritkán szoktam mert lusta vagyok.

    4. Amin tuti változtatni kell még Nurnburgringre:
    - aero próbálgatása,
    - váltó áttétel hosszabbítása,
    - kipróbálom keményebb stabbal,
    - és menni, menni, menni körbe

    Senkinek ne legyen illúziója, nem attól lesz gyorsabb, hogy kap egy beállítást. Ha nem tanultad meg a pályát nem leszel gyors senki beállításával sem.

    Jaaaa majd elfelejtettem. Ha valaki elkezd setupolgatni, én is javaslom, hogy egyszerre ha lehet egy dolgot változtasson.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2014. 09. 23. 09:20.

  14. #14
    Laczkó Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 06. 12.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    45
    A gyakorló szervert esetleg nem lehetne átállítani 10 vagy 13 körösre? Igazából a verseny körökön keresztül is lehet időmérőket futni, de ha összegyűlünk páran, mint ahogy a múlt héten is volt erre példa, akkor meg tök kevés az 5 kör. Persze így is jó, meg egyáltalan tök jó hogy van, csak gondoltam megkérdezem.

  15. #15

    Thumbs up

    Grat Sipos Attila nem semmi amit műveltél !!

  16. #16
    Setup témában:
    Leültettem a kocsit, amennyire lehet. A difinél szinte minden autónál nagyobbra veszem a gázra az értéket, és kisebbre a motorféket, itt most 90/30-assal megyek. Kerékdőlésnél ha hidegnek találom a gumit növelem, ha melegnek, csökkentem. Első lengéscsillapítónál a rebound értéket felhúztam maxra. Rugókat meg stabilizátort nem nagyon szoktam piszkáni, hiába van hozzá leírás. Amúgy én csak itt ac-ben kezdtem el setupolni, mert minden cucchoz ott a leírás, hogy mit cisnál, szerintem nagyon jó tanulni.

  17. #17
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Van egy Suspension nevű gyári app a játékban. Használja ezt valaki? Valós értékeket mutat(hat)?
    Én használtam Mugellon és ott a 2,5-ös első és az 1,5-ös hátsó kerékdölésnél még a legnagyobb kanyarokban sem ment 0-ba. Itt a Nürburgringen még ekkora dölést sem kellene állitani az app szerint.

    Tapatalk-ról

  18. #18
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Van egy Suspension nevű gyári app a játékban. Használja ezt valaki? Valós értékeket mutat(hat)?
    Én használtam Mugellon és ott a 2,5-ös első és az 1,5-ös hátsó kerékdölésnél még a legnagyobb kanyarokban sem ment 0-ba. Itt a Nürburgringen még ekkora dölést sem kellene állitani az app szerint.

    Tapatalk-ról
    Hasznos tippek . Anyit azért elárulok nekem kicsit nagyobb a kerékdőlés mindkét tengejen .

  19. #19
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514
    Sziasztok.
    Valaki tud olyan mágiát,hogy csak a virtuális tükör legyen látható,és az autó igazi tükrei ne legyenek aktívak?
    Annyit esik az fps hogy nem merek vállalkozni teljes tükörrel rendes versenyre.Nyilt szervereken elvagyok,de bajnokságban nem tenném senki futamát tönkre.
    Köszi ha van valami mágia,én nem találtam semmit erre a megoldásra magamtol!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Zozzer írta Hozzászólás megtekintése
    A gyakorló szervert esetleg nem lehetne átállítani 10 vagy 13 körösre? Igazából a verseny körökön keresztül is lehet időmérőket futni, de ha összegyűlünk páran, mint ahogy a múlt héten is volt erre példa, akkor meg tök kevés az 5 kör. Persze így is jó, meg egyáltalan tök jó hogy van, csak gondoltam megkérdezem.
    Persze, átállíthatom, ha még többen is jelzik, hogy úgy lenne a jobb...

  21. #21
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg bardocz írta Hozzászólás megtekintése
    Setup témában:
    Leültettem a kocsit, amennyire lehet. A difinél szinte minden autónál nagyobbra veszem a gázra az értéket, és kisebbre a motorféket, itt most 90/30-assal megyek. Kerékdőlésnél ha hidegnek találom a gumit növelem, ha melegnek, csökkentem. Első lengéscsillapítónál a rebound értéket felhúztam maxra. Rugókat meg stabilizátort nem nagyon szoktam piszkáni, hiába van hozzá leírás. Amúgy én csak itt ac-ben kezdtem el setupolni, mert minden cucchoz ott a leírás, hogy mit cisnál, szerintem nagyon jó tanulni.
    Mivel senki nem kommentálja, ezért belevau. Ha nincs igazam lehet mondani.

    Az nem feltétlenül jó ha koppra ülteted. Lehet húzza a bélést a földön. A gumik melegedését nem csak a kerék dőlés határozza meg. Nagyobb mértékben befolyásolja a gumi keménysége és összetartása.

    A kerekek dőlésének a kanyar bejárati, illetve kanyar sebességét határozza meg, valamint a fékezés stabilitását is befolyásolja. Lásd Norbi és András rövid beszélgetése.

    Ma megint mentem kicsit, megint állítgattam.

    A difit 80/20 ra állítottam. A kerékdőlését és nyomását még nem változtattam. Az aerot levettem, valamint a fékerőt eltoltam hátra 62%-ra. A kerék összetartást hátul levettem 0-ra elől hagytam gyárin.
    A reboundot szerintem kemény nagyon amit beállítottál.

    Pedig pont a rugókkal és a stabbal lehet játszani igazán.

    Egyébként ez az egész setupolás egy kompromisszum, szóval csak próbálgasd, de mindig csak egy értéket ha tanácsolhatom, mert minden hatással van mindenre.

  22. #22
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki elkezd setupolgatni, én is javaslom, hogy egyszerre ha lehet egy dolgot változtasson.
    Teljesen igaz, amiket írsz!
    Viszont fontos tudni azt, hogy miért csak egyesével változtasson az ember az értékeken.

    Egy adott problémának(pl. féktávon blokkoló kerekek) több beállítási hiba is lehet a forrása. Szép apránként kell kiszűrni, hogy mi okozhatja azt, mert ahogy írtad, minden-mindenre hatással lehet.
    Ha már a blokkoló kerekeknél járunk:
    -Lehet, hogy a fékerő elosztás nem jó! (Én ezzel kezdem) Ha nem javul...
    -Akkor lehet, hogy az első tengely rugózási tartománya hamar elfogy. (Első berugózási és hátsó kirugózási erő növelésével lehet lassítani a kasztni előre dőlését, így a rugóút is lassabban fogy el. Súlyosabb esetben arra is lehet gyanakodni, hogy leér a kocsi orra, mert alacsony a kaszni magasság) Ha még ez sem segített...
    -Lehet, hogy túl erős az első rugó! Ha még ez sem segített...
    -Akkor a fékerő nyomást kell lejjebb venni!

    Ez csak egy adott probléma megoldására szolgál, mégis több dologgal lehet javítani rajta, de érdemes egyesével végigmenni rajta!
    A legjobb, ha a kérdező egy adott problémát nem tud elhárítani és ide beírja, mit tehet olyankor. Arra egyértelműbb, fentebb leírt módon lehet segíteni!

    Persze egy alap autótulajdonság ismerete is fontos, mielőtt beülsz egy kocsiba. Pl.: milyen a súlyelosztás aránya a tengelyeken, ami alapból meghatározza a rugók keménységét. Ez az első legfontosabb beállítás!

  23. #23
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Én is hozzászólnék ha lehet, vagyis kérdeznék.
    Nos: tökre egyetértek mindenkivel és azzal amiket írtok. Én is úgy gondolom, hogy ha van egy probléma, akkor azt több dolog okozhatja és azzal is egyet értek, hogy egyszerre csak egy dolgon változtasson az ember. Viszont egy két tanácsot szeretnék kérni.
    Hogy kezdesz el setupolni:
    - gyári beállításokkal mész 5-10 kört, és magadban megfogalmazod, hogy mi a "baj" és azt elkezded állítgatni?
    - Aztán állítasz egy dolgon és azzal hány kört mész, hogy minden optimális legyen? Vegyük csak Taky példáját, féktáv.
    Ezen a pályán szerintem ezzel a kocsival elég nehéz az első féktáv. Hosszú a féktáv, kb csúcs sebességgel érsz bele, nem túl jó az aszfalt minősége, van benne egy törés is..... szóval nem könnyű. Hány kört mész egy fékerő állítása után, hogy biztos legyél benne, hogy most már pl: elég meleg a gumi, és nem azért szitál be a hátulja mert nem melegítetted fel, hanem azért mert rossz a beállítás?

  24. #24
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    A következő képpen fogok hozzá. Nincs olyan hogy fixen megyek 5 kört mindig. Van hogy "egy kanyart", van hogy 5 kört, ahogy ráérzek. A lényeg, hogy a gumi, a pálya már meleg legyen, hiszen ezen fogsz menni. Nem hideg gumin, hideg pályán.
    Általában a pályákat már nagyjából ismerem. Ez alap.

    Fogom a kocsit ahogy van kimegyek futok kb 5 kört. Van hogy többet, van hogy kevesebbet.

    Vegyük a Bömbit. Mit tettem tegnap. A tegnap előtti setupot dobtam.

    Tudjuk, hogy orr motoros, faros hajtással.

    Slick fel, benya 6 körre. Körönként kb. 3 lityit fogyaszt. Ezek után nem nyúltam máshoz ki.
    Állítottam az áttételen, set2 és azt hiszem 223 a vége.
    Pár kör, hogy alakul.
    Fék fos. Eltoltam hátra - ízlés szerint kell. Direkt nem írok számot. A terheletlen első úgy is meg fog állni Pár kör megint.
    megj.: a fékerőt itt nem lehet sajnos állítani, gtl-ben lehetett akár 20%-l is levenni.

    Kóvályog a segge főleg ha fékezek olyan bizonytalannak tűnt. A hátsó összetartást levettem 0-ra. 1 kör. Ez jó így.
    Az 5. kanyarban leginkább de több helyen is éreztem, hogy bizonytalan, puha, billegős az autó fara. Stabkart növeltem és feszesebbre tettem a futót. Kb. 5kör

    Aerot próbálgattam, hogy jó, melyik gyorsabb. Ha lejjebb veszem az egyenesben nyerek de kanyarban veszítek vagy fordítva. Ez megint Tőled függ. De megsúgom, ha megnézed valahol 214 és 219 között van a vég, akkor vagy jó.
    Levettem az aerot, kitört a segge. Difi fel tettem 80-ra, puhítottam a stabot, és vissza tettem egy picit magasabbra az aerot. Megint mentem.
    Az élesebb kanyarokban kicsit könnyebben forduljon fékre levettem a difit 30-ra.

    Ezzel futottam. A mostani időmet. Ebben még van, csak menni kell(ene).

    Amit még biztos állítani kell. Kerékdőlés, keréknyomás.


    Szóval próbálgatni, próbálgatni. És mindig próbáld magadban megfogalmazni mit is érzel. A beállítást úgy csináld meg hogy Neked legyen jó, Te fogsz vele menni. A lényeg hogy biztosan tudj menni minnél gyorsabban. Ha állandóan csúszkálsz, kicsúszol többet buksz, mintha picit lassabban de stabilan mész - főleg kopott gumin, üres tankkal, mögötted egy kollégával.

  25. #25
    Hmm olvasom amiket írtok, de egy dolog biztos. Sokszor olyan dolgoktól javulnak meg bizonyos menettulajdonságok, amik igen extreme beállítások, és magamtól nem feltétlen próbálom ki. Sok setupos doksit, tapasztalt emberek véleményét olvastam, de Assettóban nem mindig látok összefüggést a szabály és a tényleges beállítás között.
    Szóval ki kell mindent próbálni, mert nem feltétlen a logikus a jó setup.
    És az érzés, hogy mi a jó és rossz vezetési élmény, megszokható.

    Pl Itt a BMW-nél nem sok jó beállítást találtam, az autó mindenhogy szar. Ezzel nem lehet mit kezdeni, meg kell tanulni vezetni.
    Viszont egy jó setuppal akár 1-2 mp is nyerhető (de ettől még nem lesz kényelmes a vezetése, max kényelmesebb).
    Utoljára módosította: nortsen; 2014. 09. 24. 10:52.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •