Találatok: 1 - 12 (12 összesen)

Téma: HTCM7 - Porto Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    HTCM7 - Porto Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A korábbi gyakorlatot követve az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és nagyon kirívó esetben lesz csak magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni. Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a szerver replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!

    Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    Incidensek: (A VB kivételesen a futamok első kanyarjában észrevett incidenseket is saját hatáskörben megvizsgálta és elbírálta)

    A1 139 P8-P9 - Sörös Gábor - Szóbeli Figyelmeztetés
    A1 142 P11 - Antal Gábor - 1 Figyelmeztetés
    A1 142 P14 - Széchy Szabolcs - 1 Figyelmeztetés
    A1 182 P7 - Rácz Dániel – szóbeli figyelmeztetés - Leszorítás
    A1 184-192 - P8 Balogh Tamás - szóbeli figyelmeztetés - Cikázás
    A1 192 P9 - Sörös Gábor - lökés - Boxutca áthajtás + 1 Figyelmeztetés
    Sörös Gábor, Balogh Tamás és Rácz Dániel büntetését némileg mérsékelte a VB, mivel a saját kárunkon is tanultak az esetből.
    A1 200-208 - Rácz Dániel - 1 Figyelmeztetés - Figyelmetlen visszatérés a pályára

    A2 142 P13 - Sörös Gábor - 2 Figyelmeztetés
    A2 146 P17 - Bartha Zsolt - 2 Figyelmeztetés - Figyelmetlen visszatérés a pályára
    A2 138 P20 - Geyer Zsolt - tömegbaleset okozása -Boxutca áthajtás + 1 Figyelmeztetés

    B1 102 - Gősi Gergő - tömegbaleset okozása - Boxutca áthajtás + 1 Figyelmeztetés
    B1 103 P7 - Ledzényi László - 3 Figyelmeztetés
    B1 142 P13 - Molnár László - tömegbaleset okozása - Boxutca áthajtás + 1 Figyelmeztetés
    B1 144 P15 - Illés András - 2 Figyelmeztetés
    B1 149 P13 - Molnár László - 1 Figyelmeztetés - Tolatás

    B1 197 P13 - Dezső Tamás - magát büntette
    B1 897 - Versenybaleset
    B1 1286 - Hegyi Zsolt - magát büntette

    B2 210 - P9 - Lányi Tamás - 2 Figyelmeztetés
    B2 216 - P13 - Molnár László - 2 Figyelmeztetés
    B2 214 - Versenybaleset
    B2 221 - P11 - Illés András - 2 Figyelmeztetés - Tolatás
    B2 230 - P13 - Gősi Gergő - 1 Figyelmeztetés
    B2 240 - P2 - Farkas Tamás - Szóbeli Figyelmeztetés
    B2 333 - P2 - Farkas Tamás - 3 Figyelmeztetés


    Figyelmeztetés, mert nem juttatta el időben a qual-os gyors körét a VB részére: Korcsmáros György, Pechnig Rezső, Tóth Peti, Varga Péter
    Figyelmeztetés, mert nem jelezte a HTCM7 - BUÁ letöltése topikban a büntetésének letöltésének időpontját: Németh Mihály, Gősi Gergő
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 14. 11:57.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Összesített büntetések:

    Boxutca áthajtásos büntetés:
    Bartha Zsolt, Geyer Zsolt, Gősi Gergő, Illés András, Illés Attila, Ledzényi László, Molnár László, Sörös Gábor, Széchy Szabolcs
    Utolsó rajthelyes büntetés:
    Gősi Gergő, Molnár László, Sörös Gábor
    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Antal Gábor, Bartha Zsolt, Béres Péter, Gősi Gergő, Illés Attila, Huszár Norbert, Kelemen Dávid, Korcsmáros György, Ladányi Péter, Marton István, Mészáros Gábor, Németh Mihály,ő, Soós Krisztián, Varga Péter, Vent Ákos
    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Borsányi Péter, Diczházi Péter, Huber Péter, Geyer Zsolt, Kórodi István, Lányi Tamás, Ledzényi László, Mihálszki Csaba, Pechnig Rezs, Rácz Dániel, Srankó András, Tömöl Tamás
    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:
    Deák Krisztián, Dezső Tamás, Farkas Tamás, Kiss Gergő, Molnár László, Nagy Zsolt, Pásztor András,Sinka Dániel, Sörös Gábor, Szabó Szilárd, Terhes Csaba, Tóth Péter, Varga Ákos,Vida Zoltán


    Gősi Gergőnek, Molnár Lászlónak és Sörös Gábornak 2-2-2 db BUÁ gyűlt össze a következő futamra, melyet a VB a következő büntetésre módosít mindkét versenyző esetében: Utolsó rajthely + Boxutca áthajtás + 1 db Figyelmeztetés

    Büntetések halmozása: 4 db Figyelmeztetés = 1 db Boxutca áthajtás, mely a következő futamon letöltendő, ahol a a büntetett versenyző megjelenik. A boxutca áthajtásos büntetés letöltésének szerver szerinti idejét köteles a versenyző az erre kijelölt topikban futam után közzé tenni. A be nem váltott figyelmeztetések nem évülnek el a szezon során.
    Figyelem, aki hibát talál az összevonásokban, az jelezze!


    Boxutca áthajtás letöltésének a módja:
    1. kör végén a bójázott sávba belépve, a pálya jobb szélén maradva egészen a T1-ig!

    Pitlimit - a piros vonaltól (lásd kép)
    Gyorsítás - a Boxutca palánk végétől (lásd kép)

    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 14. 12:15.

  3. #3
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    791
    Tisztelt Versenybiróság.

    Teljes tisztelettel de hiányolnék egy óvás kivizsgálást.

    B2 292' P1-P2

    Köszönettel
    Öregember nem gyorsvonat.......

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybiróság.

    Teljes tisztelettel de hiányolnék egy óvás kivizsgálást.

    B2 292' P1-P2

    Köszönettel
    Szia, futam után megnézzük, bocs ha kimaradt...

  5. #5
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Tisztelt/Kedves Versenybírók!

    Porto után megkaptam a 4. figyelmeztetésemet, melyből következett, hogy BÜÁ-t kaptam. Ezt el is fogadnám, de hosszasabb tanulmányozást követően egy kis indoklást szeretnék kérni, hogy az alábbi történésért miért kaptam figyelmeztetést?:
    A1 142 P14 - Széchy Szabolcs
    miért Megnéztem az esetet a saját belső kamera állásomból, abból jól látszik, hogy folyamatosan balra van fordítva a kormányom a kanyarban, nincs egyenesítés benne, a féktáv egy hajszállal ugyan lehet hosszabb, de az is tisztán látszik, hogy Nagy Gabesz már a kanyar bejárata előtt balra húz és tolna a fal felé. A lökés nagyon minimális volt egyrészt, másrészt én voltam belső íven, és baleset sem lett belőle, Gabesz egy pozíciót vesztett, de nem érzem magam hibásnak az eset kapcsán. Ha pedig mégis az lennék, akkor kérnék egy kivizsgálást így utólag a második Porto-i futam első körére (A1 134' - Széchy Szabolcs - Terhes Csaba). Ott ugyanis hasonló pici pöci miatt, melyet Csabi adott, én a falban kötök ki és én nem egy pozíciót buktam vele, hanem a versenyem végét jelentette.
    Azt írtátok, hogy az első körös incidenseket vizsgáltátok, ezt az esetet viszont nem. Én nem szoktam és eddig egyszer sem fordult elő, hogy bárkit is megóvtam volna, bár volt jó pár eset, melyet lehetett volna. De ha én már figyelmeztetést kapok egy ilyen okán, akkor kérlek ezt is nézzétek, mert Gabesz nem esett e miatt ki, viszont a Porto-i második futamom ismét más miatt lett 0-ás.
    Ezzel a figyivel meglett a BÜÁM és ennek is köszönhetően elég értékes pozíciókat buktan a Nordon.
    Remélem elég kulturált formában írtam, nem áll szándékomban megbántani senkit vagy a munkátokat kifogásolni, mert eleddig részemről 110%-osan meg vagyok a munkátokkal elégedve és fantasztikusan oldjátok meg a problémás kérdéseket is, de ez most kicsit rosszul érintett és egy hangyányit jogtalannak ítélem.
    Tudom, hogy utólag már semmin sem változtat, de úgy éreztem, hogy ezt most le kell írnom.
    Köszönöm
    Szabolcs

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Szia, meg fogjuk nézni újra az esetet.

  7. #7
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, meg fogjuk nézni újra az esetet.

    Rendben, köszönöm!

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Porto után megkaptam a 4. figyelmeztetésemet, melyből következett, hogy BÜÁ-t kaptam. Ezt el is fogadnám, de hosszasabb tanulmányozást követően egy kis indoklást szeretnék kérni, hogy az alábbi történésért miért kaptam figyelmeztetést?:
    A1 142 P14 - Széchy Szabolcs

    Megnéztem az esetet a saját belső kamera állásomból, abból jól látszik, hogy folyamatosan balra van fordítva a kormányom a kanyarban, nincs egyenesítés benne, a féktáv egy hajszállal ugyan lehet hosszabb, de az is tisztán látszik, hogy Nagy Gabesz már a kanyar bejárata előtt balra húz és tolna a fal felé. A lökés nagyon minimális volt egyrészt, másrészt én voltam belső íven, és baleset sem lett belőle, Gabesz egy pozíciót vesztett, de nem érzem magam hibásnak az eset kapcsán. Ezzel a figyivel meglett a BÜÁM és ennek is köszönhetően elég értékes pozíciókat buktan a Nordon.
    A melletted külső íven haladó BMW egyértelműen előrébb volt mint te, így kanyarban veled szemben Őt illeti meg az ívválasztás joga. Amennyiben szabályosan mellette vagy, úgy Ő köteles 1 autónyi helyet biztosítani neked pályán (nem szoríthat le), neked pedig kötelességed alkalmazkodnod hozzá mindaddig, amíg van a pályán számodra hely. Nos az ütközés pillanatában egyértelműen lett volna még helyed hogy szűkebben fordulj és hogy elkerüld a kontaktot, tehát leszorítás a másik fél részéről nem történt, ellenben te meglökted a másik autót, aki ettől lendület és pozíciót vesztett, sőt egy másik autóval is ütközött, szóval még olcsón is megúsztad a büntetést.

    Az pedig hogy összegyűlt a BUÁ-d az legalább annyira a korábbi incidenseid következménye, mint amennyire az iménti mulasztásodé...

    Ha pedig mégis az lennék, akkor kérnék egy kivizsgálást így utólag a második Porto-i futam első körére. Ott ugyanis hasonló pici pöci miatt, melyet Csabi adott, én a falban kötök ki és én nem egy pozíciót buktam vele, hanem a versenyem végét jelentette. Azt írtátok, hogy az első körös incidenseket vizsgáltátok, ezt az esetet viszont nem. Én nem szoktam és eddig egyszer sem fordult elő, hogy bárkit is megóvtam volna, bár volt jó pár eset, melyet lehetett volna. De ha én már figyelmeztetést kapok egy ilyen okán, akkor kérlek ezt is nézzétek, mert Gabesz nem esett e miatt ki, viszont a Porto-i második futamom ismét más miatt lett 0-ás.
    Ez az incidens elkerülte a figyelmünket, viszont mivel óvás nem érkezett, illetve mivel a VB is bejelenés nélkül "önkéntes" alapon vizsgálta a T1-es eseteket, így ezen incidens hivatalos utólagos kivizsgálásra már nincsen mód.

    Ha a magánvéleményemet kérdezed, akkor amúgy is problémás lenne ezen eset megítélése, inkább balszerencse, mintsem komoly mulasztás. Jól látszik, hogy Te is elméred a kanyart és lecsúszol az ívről, tehát hibázol T1-ben, a mögötted jövő pedig csak egy nagyon picit pöccöt tett hozzá ehhez, ami utána történt erőteljesen pech kategória. Ha vizsgálnánk, biztos nagy fejtörést okozna a korrekt ítélet és túl nagy büntetést az előbbiek tükrében nem hiszen hogy kiosztanánk. Ettől függetlenül valóban észrevehettük és kivizsgálhattuk volna, elnézést kérek érte, hogy ez elmaradt...



    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybiróság.

    Teljes tisztelettel de hiányolnék egy óvás kivizsgálást.

    B2 292' P1-P2

    Köszönettel
    A Nord-os büntetésekkel együtt lesz kihirdetve.

    A végeredményt megsúgom előre, versenybaleset, mivel előtte a falhoz csaptad a géped hátulját, amitől váratlanul némileg belassultál, a mögötted jövőnek túl sok ideje nemvolt reagálni a helyzetre és amúgy is egy következmény nélküli minimális pöcc lett az eredménye, hátrányod nem keletkezett, ennyi még szerintünk is belefér.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 27. 14:10.

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    nem érzem magam hibásnak az eset kapcsán. Ha pedig mégis az lennék, akkor kérnék egy kivizsgálást így utólag a második Porto-i futam első körére, ott ugyanis hasonló pici pöci miatt, melyet Csabi adott, én a falban kötök ki és én nem egy pozíciót buktam vele, hanem a versenyem végét jelentette. Én nem szoktam és eddig egyszer sem fordult elő, hogy bárkit is megóvtam volna, bár volt jó pár eset, melyet lehetett volna. De ha én már figyelmeztetést kapok egy ilyen okán, akkor kérlek ezt is nézzétek
    Itt még annyit emelnék ki, hogy nagyon nem szerencsés ez a fajta megközelítés és szemlélet mód, hogy "ha már én is, akkor a másik is"

    Ha zavart ez az eset, akkor ezt meg kellett volna óvnod a megfelelő helyen és időben, vagy pedig legyinteni, hogy ez neked belefér és örökre fátylat borítani rá. Ez hogy csak akkor érdekes, ha téged is elővesznek vmiért, ez így nagyon nem jó... ne hurcoljatok tüskéket magatokkal, ne a másik féltől és a külső körülményektől tegyétek függővé, hogy hogyan versenyeztek és ebbe mi fér bele nektek és mi nem.

    "Számlát" se vezessetek egymásnál, hogy most ugyan kilöktem, de a múltkor bezzeg meg ő lökött ki... mert ez csak további indulatokat szülhet, és korán sem biztos, hogy ki lesz egyenlítve a ceh a végén..
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 05. 27. 13:05.

  10. #10
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt még annyit emelnék ki, hogy nagyon nem szerencsés ez a fajta megközelítés és szemlélet mód, hogy "ha már én is, akkor a másik is"

    Ha zavart ez az eset, akkor ezt meg kellett volna óvnod a megfelelő helyen és időben, vagy pedig legyinteni, hogy ez neked belefér és örökre fátylat borítani rá. Ez hogy csak akkor érdekes, ha téged is elővesznek vmiért, ez így nagyon nem jó... ne hurcoljatok tüskéket magatokkal, ne a másik féltől és a külső körülményektől tegyétek függővé, hogy hogyan versenyeztek és ebbe mi fér bele nektek és mi nem.

    "Számlát" se vezessetek egymásnál, hogy most ugyan kilöktem, de a múltkor bezzeg meg ő lökött ki... mert ez csak további indulatokat szülhet, és korán sem biztos, hogy ki lesz egyenlítve a ceh a végén..
    Köszi, hogy megvizsgáltátok. Bizonyára igazatok van a döntést illetően. Volt már jó pár incidens, melyben engem löktek ki vagy szorítottak le, kivel ne fordulna elő, hogy pehhes, nyilván én is hibáztam már más kárára. De amit írtam, azt félreértetted. Nem hordozok senkivel kapcsolatban tüskét, soha nem volt senkivel kapcsolatban olyan érzésem, hogy te a múltkor kilöktél, na majd most megmutatom. Ez nem én vagyok, ennek nincs helye a versenypályán. Azért említettem meg az esetet, mert mindig vizsgáljátok az első körös történéseket és kíváncsi voltam, hogy hogyan lehetett, hogy ez említést sem érdemelt. Nem volt nagy pöci ez így igaz, csak pont elég. Azért nem is rögtön futam után írtam ezt, nem akartam, hogy büntetést vagy figyelmeztetést kapjon, csakis a miheztartás miatt. Nem szoktam óvni senki ellen, nem is fordult még elő és nem is hiszem, hogy a jövőben fog. A 4 figyelmeztetésemből 3-at quali fehér vonal átlépése miatt kaptam, tehát nem baleset okozása végett.

  11. #11
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A Nord-os büntetésekkel együtt lesz kihirdetve.

    A végeredményt megsúgom előre, versenybaleset, mivel előtte a falhoz csaptad a géped hátulját, amitől váratlanul némileg belassultál, a mögötted jövőnek túl sok ideje nemvolt reagálni a helyzetre és amúgy is egy következmény nélküli minimális pöcc lett az eredménye, hátrányod nem keletkezett, ennyi még szerintünk is belefér.
    Igazából nem büntetést vártam. Ezeket csak azért óvtam meg, mert igaz hogy a háromból kettő pici, viszont azt szerettem volna megmutatni a vb-nek, hogy egy körön belül három pöcit kaptam ugyanattól a versenyzőtárstól, amiből az utolsón elúszott az első helyem. Csak ennyi volt a szándékom az egésszel.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Azért említettem meg az esetet, mert mindig vizsgáljátok az első körös történéseket és kíváncsi voltam, hogy hogyan lehetett, hogy ez említést sem érdemelt. Nem volt nagy pöci ez így igaz, csak pont elég. Azért nem is rögtön futam után írtam ezt, nem akartam, hogy büntetést vagy figyelmeztetést kapjon, csakis a miheztartás miatt.
    Jogos a dolog, mert valóban annyi történt csak, hogy ezt nem vettük észre. Viszont nem vizsgáljuk automatikusan már idén az első köröket, ez most csak egy rendkívüli alaklom volt, hogy a T1-eket megnéztük önkéntes alapon.

    Nem szoktam óvni senki ellen, nem is fordult még elő és nem is hiszem, hogy a jövőben fogok.
    Az óvás nem szokás kérdése. Ha sérelem ért amit nem bírsz lenyelni, akkor óvsz, vagy ha nem, akkor jobb el is felejteni az esetet.
    Ennyi.... ez vkinél lehet évente 1 alkalom, vkinél meg havi 3, de nem a "szokás"-on múlik, hanem azon hogy mi történt veled a pályán..

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •