Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (60 összesen)

Téma: GTL Nyári FunCup - Mid-Ohio

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

    GTL Nyári FunCup - Mid-Ohio

    Kezdetét veszi a GT Legends Nyíl Nyári FunCup, az első futam július 11. (csütörtök), a pálya pedig a mindig varázslatos minőségen dolgozó Virtua LM Team egyik kiváló munkája: Mid-Ohio Chicane!
    A nyári kupához olyan autókat választottunk, melyek ugyan könnyen kézben tarthatók, mégis mosolygós vezetési élményt adnak!



    1. Futam: Mid-Ohio Chicane (US)
    Verseny ideje: 2013.07.11., csütörtök
    Nevezési határidő: 20:00
    Időmérő kezdete: 21:00
    Futam hossza: 2 x 15 kör
    Választható autók: Ford Mustang, Alfa Romeo GTA*, Austin Mini Cooper S, Lotus Cortina, Ford Falcon*, Lotus Elite (*profik nem használhatják: részletek itt)
    Rajt típusa: álló rajt mindkét futamon

    Menetrend:
    20:00 - nevezési határidő
    21:00 - Időmérő 1. (15 perc)
    21:15 - Futam 1. (~30 perc)
    21:45 - Időmérő 2. (15 perc)
    22:00 - Futam 2. (~30 perc)

    Az induláshoz érvényes nevezés szükséges a Prekvalifikációban!!

    lobby: Altbierbude (beállítás)
    szerver: GTR-Masters.hu #1
    jelszó: summercup13

    A szerver él, az idők mentésre kerülnek, lehet tolni a köröket!
    Az időmérő kezdetéig folyamatos szabadedzés egész héten, szabadon indítható 3-5 körös add-hoc fun futamokkal.


    Az FunCup részletes kiírása és indulási feltételei itt olvashatóak:

    HGTLM Nyári Kupa 2013

    Pályacsomag letöltése:
    GTR-Masters_SummerCup_2013.rar


    Fontos infók:

    • Névhasználat: Akinek nem megfelelő a névbeállítása nem léphet fel a szerverre és nem is tud nevezni a futamra! Segítséget itt találhattok!
    • Vágások: két kerék teljes terjedelmével kötelező a pályán haladni, a pálya szélét a fehér vonal vagy a rázókő jelzi, a betonozott bukótér már nem a pálya része. A képen látható "B" eset még éppen szabályos, kérünk mindenkit a fenti elvek betartására. Mivel ez egy FUN jellegű bajnokság, így nem vesszük a vágásokat túl szigorúan és nem is fogjuk őket ellenőrizni, mindenkinek a saját becsületére van bízva a kérdés.
    • A futamok alatt chatstop van érvénybe, TILOS zavarni a többieket beírásokkal a gyakorlás befejezése után, a kvalifikáción csak "közérdekű" dolgok írhatóak korlátozott számban a chat-re (segítségkérés, információ), futamon minden nemű beírás tilos egészen az utolsó versenyző leintéséig! Edzés, gyakorlás közben természetesen lehet beszélgetni, tartósabb eszmecsérékre javaslom a TeamSpeak szerverünket.
    • Versenybíróság: a nyári kupa alatt a VB nem nézi át automatikusan a futamokat, de természetesen kirívó szabálytalanság esetén van lehetőség óvást benyújtani az alábbi topikban: HGTLM Nyári Kupa - Óvások
    • Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy meggondolatlan manőverrel, hagyjatok mindig helyet egymásnak, inkább többet, mint kevesebbet! A Versenyzői kódex előírásainak betartása és a sportszerű magatartás kötelező érvényű minden résztvevő számára! A kulturált viselkedést minden résztvevőnktől elvárjuk minden körülmények között!
    • A gyakorlás alatt erőteljesen javallott a jobb köridő hajszolásán kívül a páros szituációk begyakorlására is időt fordítani, a nagy tömegben ennek amúgy is nagyobb hasznát fogjátok venni, mint mínusz 3-4 tizednek. A GTL-ben nagy különbség lehet az egyes kocsik gyorsulásában, végsebességében, féktávjában és kanyartempójában, erre érdemes odafigyelni!



    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide! Sok sikert és jó tapadást!


    Pedal to the metal!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 04. 16:48.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    A választható autók közül az Alfa Romeo GTA a leggyorsabb és legjobban kezelhetőbb, e mellett még a Lotus Cortina-val érdemes elsőre próbálkozni.
    A Mini jó lehet azoknak, akik csak FWD-vel szeretnek menni, de a kis tengelytáv miatt azért vigyázni kell vele féktávon, a V8-as amcsi dögöket pedig csak annak ajánlom, aki szeret kilincsel előre közlekedni, bár kipróbálni őket már csak az élményért is kötelező!

    Help: Kocsik és pályák feloldása
    GTL magyarosítás: Link

    Akinek bármi gondja van az online belépéssel, annak javasolt a GTL.exe-t közvetlenül indítani rendszergazda módban Steam nélkül. (Steam\SteamApps\common\GT Legends\GTL.exe)


    Setupolás:
    A kocsik alap settel kissé alukormányzottak, ezen kis állítgatással lehet segíteni, illetve kérjetek bátran setup-ot, vagy segítséget a vén rókáktól!

    ökölszabályok alulkormányzottság csökkentésére ("fickósításra" ):

    • negatív kerékdőlés növelése, első negatív kerékösszetartás növelése
    • felfüggesztés elől puhít, hátul keményít
    • stab elől puhít, hátul keményít
    • diffi és coast csökkentés
    • fékerő hátrébb helyezés
    • utánfutás/caster negatív növelése


    Csatolok néhány set-et, fontos, hogy a letöltött setup-okban a steering lock/kormányszög/kormányzár értéket mindig a saját kormányunk elfordulásához és a saját ízkésünkhöz kell igazítani!
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 06. 17:15.

  3. #3
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    A HTCM is ugyan ott! Nagyon frankó, köszönjük.


  4. #4
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    A HTCM is ugyan ott! Nagyon frankó, köszönjük.

    Akár ezt is mondhatnánk, DE! Egy szaros foswagen miatt már a nyári kupához is meg kellene vennem a kiegcsomagot... Na ennyit a nyílt nyári kupáról! A tavalyi jó volt, mert alapjátékkal tudtam indulni. De ez?! Ehh...

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Akár ezt is mondhatnánk, DE! Egy szaros foswagen miatt már a nyári kupához is meg kellene vennem a kiegcsomagot... Na ennyit a nyílt nyári kupáról! A tavalyi jó volt, mert alapjátékkal tudtam indulni. De ez?! Ehh...
    Zoli, ma már akit komolyabban érdekel a Race, annak mind megvannak ezek a kiegészítők, így ha tavaly nyáron jöttél, de utána nem tetszett meg annyira, hogy megvedd a kieget és gyere az éles bajnokságba (ahol már szükség volt rá), akkor a Race07 nyilvánvalóan nem a te játékod.

    Sokat gondolkodtunk rajta mi is, hogy csak a Race07-tel indítunk nyári kupát, de most nem akartunk mod-ozni, hanem elsősorban játszva tesztelni a következő éles bajnokságra, alapozva a már így is szép számú HTCM mezőnyre!

    De ne aggódj, attól még itt lesz neked a GT Legends nyári kupa, illetve készülünk vmi mással is, amiről 1-2 napon belül lehullik a lepel!

  6. #6
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Melyik kocsikat lehet használni?

    Akkor a prequalin ne mutassam meg a legjobb köridőm Én se (mint a Többiek), most ez a divat?

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Melyik kocsikat lehet használni?

    Akkor a prequalin ne mutassam meg a legjobb köridőm Én se (mint a Többiek), most ez a divat?
    Szia, hamarosan kiírom azt is a megfelelő helyre, csak még épp a plakáttal bíbelődöm...


    Választható autók: Ford Mustang, Alfa Romeo GTA, Austin Mini Cooper S, Lotus Cortina, Ford Falcon, Lotus Elite

    A futamokon szabad az autóválasztás, az egyetlen kitétel, hogy két egymás követő versenyre ugyan azon autóval nem lehet jönni. A profi versenyzők számára a két legjobb autó az Alfa GTA és a Ford Falcon nem választható.
    Ki számít profinak: Aki bármelyik hivatalos HGTLM futamon dobogós eredményt ért el, illetve bármelyik hivatalos HGTLM bajnokságban a legjobb 7 között végzett, ezen felül pedig aki profinak érzi/tartja magát a GTL-ben.

  8. #8
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Melyik kocsikat lehet használni?

    Akkor a prequalin ne mutassam meg a legjobb köridőm Én se (mint a Többiek), most ez a divat?
    hehe,nyomjad neki Taky,itt nincs taktikázás nincs credit,csakhát soká lesz még 11.-e korai még huncutkodnimajd azon a héten
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  9. #9
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    hehe,nyomjad neki Taky,itt nincs taktikázás nincs credit,csakhát soká lesz még 11.-e korai még huncutkodnimajd azon a héten
    Taktika az van. De olyan Ufóknak mint neked, tök mind1 mivel jön. Akár még trabival is nyernétek.

  10. #10
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Sry off topic.

    Valamelyik topicban olvastam, hogy szokott lenni nyári vásár a steamen. Van erről valakinek valami info hogy most mikor / lesz e? Megvenném a GTL-t


  11. #11
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.403
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Sry off topic.

    Valamelyik topicban olvastam, hogy szokott lenni nyári vásár a steamen. Van erről valakinek valami info hogy most mikor / lesz e? Megvenném a GTL-t
    Igazából most már bármikor lehet, de senki sem tudja még. Elég sanszos a július 4-e az ünnep miatt (ráadásul általában csütörtökön szokott kezdődni), de ugyan így lehet akár 2-3 hét múlva is.


  12. #12
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...ha tavaly nyáron jöttél, de utána nem tetszett meg annyira, hogy megvedd a kieget és gyere az éles bajnokságba (ahol már szükség volt rá), akkor a Race07 nyilvánvalóan nem a te játékod.
    Szabi, te olyan könnyen mondasz ítéletet, anélkül, hogy ismernéd a dolgok hátterét... De igen, tettszett a tavalyi nyári kupa. De bármennyire is tetszett, tavaly nyáron-ősszel nem rendelkeztem online vásárláshoz megfelelő bármilyen eszközzel. Jelenleg pedig az időbeosztásom(munka) olyan, hogy soha nem biztos, hogy egy versenyre jönni tudok, vagy sem, így nem a nyári fun lesz az amire megveszek egy játékot. Reméltem, hogy tudok jönni a nyári kupára egyszer-egyszer, aztán őszre megveszem. De a nyár így már ugrott és talán a kedv is. De te biztos jobban tudod, a Race07 nyilvánvalóan nem az én játékom...

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, te olyan könnyen mondasz ítéletet, anélkül, hogy ismernéd a dolgok hátterét... De igen, tettszett a tavalyi nyári kupa. De bármennyire is tetszett, tavaly nyáron-ősszel nem rendelkeztem online vásárláshoz megfelelő bármilyen eszközzel. Jelenleg pedig az időbeosztásom(munka) olyan, hogy soha nem biztos, hogy egy versenyre jönni tudok, vagy sem, így nem a nyári fun lesz az amire megveszek egy játékot. Reméltem, hogy tudok jönni a nyári kupára egyszer-egyszer, aztán őszre megveszem. De a nyár így már ugrott és talán a kedv is. De te biztos jobban tudod, a Race07 nyilvánvalóan nem az én játékom...
    Szia Zoli, elnézést kérek, én elsősorban tömegekben gondolkodom, és rosszul, tettem hogy nem általános alannyal fogalmaztam meg a mondandómat. Nyilván való, hogy az egyéni sorsokba nem látok bele, viszont ezzel a kupával (mármint a Race07 nyári kupával) most első sorban a következő éles szezonra alapozunk, akit pedig az elmúlt pár évben érdemben foglalkoztatott a Race07-tel, az már rendelkezik ezekkel a kiegészítőkkel, aki pedig most vásárolta meg újonnan, az elég valószínű, hogy nem csak az alap verziót szerezte be, köszönhető a sok akciós pack-nek.

    Nyilván való, hogy bármilyen döntés hozunk a lebonyolítással kapcsolatban, azzal vesztünk, illetve nyerünk is X-X db embert, és próbálunk arra törekedni, hogy inkább az utóbbi felé billenjen a mérleg nyelve és most arra jutottunk, hogy az igen masszív aktív Race07-es közösségünket nem elégíti már ki az alap tartalom.

    Szóval azt tudom javasolni, hogy ha tetszik a Race07 és ősszel amúgy is tervezted megvenni a kiegeket, akkor vedd meg most és gyere, ha meg nem, akkor is van és lesz számodra lehetőség a nyáron más kupákon is indulni, nem maradsz versenyek nélkül!


    De ez itt amúgy a GT Legends topik (csak mielőtt még vki belekeveredne miért van itt szó Race07-ről )
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 01. 17:27.

  14. #14
    Temesvári Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2012. 06. 25.
    Üzenetek
    7
    Sziasztok!

    A prequali szerveren futott időn kívül, kell még valahol jeleznem az indulási szándékomat?

    Szeretnék több autót is kipróbálni, ezt inkább offline tegyem, vagy mehetek szerveren is? Nem szeretném "teleszemetelni" a hotlapot.

    Köszi: Tecsa

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg tecsa írta Hozzászólás megtekintése
    A prequali szerveren futott időn kívül, kell még valahol jeleznem az indulási szándékomat?

    Szeretnék több autót is kipróbálni, ezt inkább offline tegyem, vagy mehetek szerveren is? Nem szeretném "teleszemetelni" a hotlapot.

    Szia, nyugodtan próbálgasd az autókat a szerveren, azért van!

    A nevezéshez nem elég mért kört futni, hanem a prekvalifikációs oldal alján le kell adnod a nevezésed is a megfelelő autóval. Ezt a futam napján este 8-ig bármikor módosíthatod!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 04. 14:20.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Kiírtam a pontos körszámot az első hsz.-be!

    Bárkinek bármi kérdése, gondja van a GTL beüzemelésével kapcsolatban, az írjon bátran!

  17. #17
    Hummel Péter Versenyző Petter logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 14.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    418
    Sziasztok!
    Bocs hogy itt, de....
    Kisebb nehézségek árán, sikerült életre keltenem a progit, viszont semennyiresem nincsen force hatás a kormányon, olyan, mint ha babakocsit vezetnék! Nem emlékszem, hogy ez így normális, vagy valami beállítási bibi lehet? Más gameben működik!
    Tipp?

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Petter írta Hozzászólás megtekintése
    Kisebb nehézségek árán, sikerült életre keltenem a progit, viszont semennyiresem nincsen force hatás a kormányon, olyan, mint ha babakocsit vezetnék! Nem emlékszem, hogy ez így normális, vagy valami beállítási bibi lehet? Más gameben működik!
    Tipp?
    Itt beállítottál mindent?




    Ami fontos, hogy a pirossal áthúzott részre nem szabad kattintatni, mert nem teljesen értem mi volt az eredeti céljuk a SimBin fejlesztőinek vele, de ez lényegében reseteli az összes vezérlő beállítást, ha rányomsz.

    Az effektek közül válaszd a kormányt, illetve vannak ott konkrét kormány profilok is, de azok nekem nem tetszettek, én ezt használom: Bishop FFB profilja
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 06. 09:34.

  19. #19
    Hummel Péter Versenyző Petter logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 14.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    418
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt beállítottál mindent?




    Ami fontos, hogy a pirossal áthúzott részre nem szabad kattintatni, mert nem teljesen értem mi volt az eredeti céljuk a SimBin fejlesztőinek vele, de ez lényegében reseteli az összes vezérlő beállítást, ha rányomsz.

    Az effektek közül válaszd a kormányt, illetve vannak ott konkrét kormány profilok is, de azok nekem nem tetszettek, én ezt használom: Bishop FFB profilja
    Köszi!!!! Siker!!!!

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    Akinek bármi gondja van az online belépéssel, annak javasolt a GTL.exe-t közvetlenül indítani rendszergazda módban Steam nélkül. (Steam\SteamApps\common\GT Legends\GTL.exe)
    Első indítás előtt másoljátok be ezt a fájlt a GT Legends főkönyvtárba (ez engedélyezi az összes autót), illetve töröljétek ki a LOCAL_IP_LOBBY.TXT fájlt (ez "térít el" a rossz lobby-ba) ugyan ebből a mappából. Utána csináljatok magatoknak profilt a saját neveteken nemzetközi formában és regisztráljátok be magatokat a Multipalyer résznél.

    Akkor vagytok jók, ha itt a PREKVALBAN látszik a nevetek és nem ilyen szürke kis csillaggal, mint ahogy *[Attila Sipos]-é.
    Aki jönni akar futamra, az itt tudja leadni a nevezését a megfelelő autóval. Aki nevez az bezöldül!


    Ha bármi gond van, írjatok bátran!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 07. 06. 17:52.

  21. #21
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Kíváncsi vagyok,mit lehet még kihozni a Cortina-ból!?
    Én már nem érzek benne többet az öreg DFP-vel. Bár annak is csak a pedál a szűk keresztmetszete...

  22. #22
    Szabó Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 06. 03.
    Üzenetek
    125
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi vagyok,mit lehet még kihozni a Cortina-ból!?
    Én már nem érzek benne többet az öreg DFP-vel. Bár annak is csak a pedál a szűk keresztmetszete...
    Nem annyira rossz a pedál része, nagyobb utat jár be mint a g25/27-nek és a pontossága ugyanaz.
    Szerintem a kormány része ffb-vel a szűk keresztmetszet, mert nagyon lassú.

  23. #23
    Szabó Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 06. 03.
    Üzenetek
    125
    Egy kis setup és replay a lotushoz.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  24. #24
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    woááh kösz főnök!
    Any Given Sunday!

  25. #25
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg puma734 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kis setup és replay a lotushoz.
    Köszi!
    Azon filózok, minek a rövidítése ez a "gfhv"? Vagy csak rácsaptál a bill.-re?

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •