Oldal: 19 / 21 ElsőElső ... 9 15 16 17 18 19 20 21 UtolsóUtolsó
Találatok: 451 - 475 (521 összesen)

Téma: HTCM - Vágások kezelése

  1. #451
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha hazaértem, megmondom melyik volt Fedor gyors köre és hogy lehet megtalálni és akkor legközelebb már menni fog.
    Fedor, itt van a gyors köröd a replay-en: 1107-1208

    A számláló a végén hülyeségre ugrik át, de kikockázva látszik mi a helyes idő.

  2. #452
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Ilyet nekem is csinált Melbournbe. Nem találtam a legjobb köreimet. Szabi teli a postaládád... Meg a mailed is ?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  3. #453
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    50
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Fedor, itt van a gyors köröd a replay-en: 1107-1208

    A számláló a végén hülyeségre ugrik át, de kikockázva látszik mi a helyes idő.
    Köszi a segítséget. Otthon megnézem majd magamnak is ezt a "hülyeséget".

  4. #454
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem biztos, hogy erőltetni kéne a pálya beépített ellenőrzésének szigorítását. A qual köröket a VB úgyis ellenőrzi, futamon meg az egész mezőny stop&go-zni járkálna folyamatosan a csaták hevében. Aki prekvalon vágással kerül a másik elé, legyen boldog vele.
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen jogos!
    Nem a futamra kell szigorítani az ellenőrzést hanem a prekvalira!
    A tömegben autózás és hibázás más tészta mint a direkt vágás!

    Wega!
    Értjük a szabályt! Igyekszünk is betartani! Tisztelet a kivételnek!
    Nyilván nem lenne téma megint ha nem azt látná az ember amit. Te is vágsz én is fogok dominó elv épp úgy mint a nyári kupán volt. Ott is sokaknak inkább ezzel volt baja.

    De szerintem ezt már hagyjuk, szigorítani meg a pályát most már teljesen felesleges, aki úgy akart futni jó kört már megtette, futamon meg toljuk majd bele egymást a S&G-ba! Nincs értelme!
    A pálya viszont még mindig jó és hangulatos, kár ezért a sikán mizériáért!
    Toljuk oszt jó van!
    Az én álláspontom is az, hogy nem kéne a versenyre szigorítani, pont fordítva lenne értelme! Versenyen sokkal könnyebben fog valaki akár véletlenül vágni, amivel esetleg nem is nyer időt! Arról nem is beszélve, ha ráadásul önhibáján kívül, a másik miatt kap SnG-t. Sovány vigasz, hogy verseny után majd kap egy kis ejnyebejnyét aki kitette...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 25. 12:21.

  5. #455
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Tőlem lehet ilyen prekvali feltöltős buli, de:

    Vannak olyan versenyzők (nem magamra gondolok), akik a család, meló stb miatt, épp csak le tudnak ülni egyszer-egyszer egy fél órát körözgetni, ők nem fognak 2 mért körönként kilépni és végignézni a replayt. Én ezt nem is várnám el tőlük, illetve nem fognak a replay feltöltéssel sem vesződni, van más dolguk.
    Egy éve volt itt GTL futam és nem emlékszem, hogy ott probléma lett volna a vágás. Szabival tök jót küzdöttünk, nagyon élvezetes verseny volt, kár lett volna ezt a pályát kihagyni!

  6. #456
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Nem kell ezt a feltöltősdit kötelezővé tenni, nem kell ehhez semmilyen "ellenőrző bizottság". Nem is kell minden nap a legjobban sikerült karikát feltolni hisz 1etlen karika számít csak. + nem kéne ezzel a szervezőket terhelni. Már az is kordában tarthatja a " vágásokat" hogy ha tudjuk bár ki meg tudja nézni a karikát. Nem beszélve arról hogy a bizalmatlanok is meg lehetnek nyugtatva.
    Ha valaki a verseny előtti vasárnap este leteszi a prekis karikát, és rápirítanak akkó van még majd 3 napja valamit alkotni.Azt előbb vagy utóbb de megtanulunk bízni 1másban.


    Ha ez nekünk "versenyzőknek" okoz ekkora gondot oldjuk meg magunk közt, és ne a szervezőket terheljük még + melóval.
    Utoljára módosította: Stsunny; 2014. 02. 24. 19:40.

  7. #457
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kell ezt a feltöltősdit kötelezővé tenni, nem kell ehhez semmilyen "ellenőrző bizottság". Nem is kell minden nap a legjobban sikerült karikát feltolni hisz 1etlen karika számít csak. + nem kéne ezzel a szervezőket terhelni. Már az is kordában tarthatja a " vágásokat" hogy ha tudjuk bár ki meg tudja nézni a karikát. Nem beszélve arról hogy a bizalmatlanok is meg lehetnek nyugtatva.
    Ha valaki a verseny előtti vasárnap este leteszi a prekis karikát, és rápirítanak akkó van még majd 3 napja valamit alkotni.Azt előbb vagy utóbb de megtanulunk bízni 1másban.


    Ha ez nekünk "versenyzőknek" okoz ekkora gondot oldjuk meg magunk közt, és ne a szervezőket terheljük még + melóval.

  8. #458
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    265
    Én is ezt próbáltam javasolni már tavalyi szavazás környékén is, sőt fel is ajánlottam, hogy kezelnék egy ugyan olyan google docsos listát mint ami a prequalis időknek van.
    Nem kötelező senkinek megnéznie, csak kerüljenek fel a ezek replayek is mindenki számára elérhetően.
    Nem kell előre, verseny napján, vagy előtte vasárnap szívni vele, hanem szépen nyugodtan mondjuk verseny utáni szombatig fel kell tölteni. (Aki nem teszi azt noszogatnám egy darabig, ha akkor sem akkor megy a bünti - lehet elején elég lenne az A szerveres időkkel kezdeni és csak igény szerint terjeszteni tovább)
    Ezek után a fenti hozzászólók (meg gondolom velem egyetemben még néhányan) nyugodtan nézegethetik a 'gyanús elemeket' és rá egy hétre szintén szombatig lehetne óvni.
    Szerintem mindenki áldozhat 5 percet az életéből azzal, hogy felmásolja a prequalis idejét és így hozzájáruljon az egész bajnokság korektebbé varázslásához.

    A quali check volt az 1. lépés és bevált, miért ne léphetnénk még egyet előre és kontrolálnánk a prequalis időket is. kb 30 ember vív még talán a versenynél is keményebb csatát az a szerverre kerülésért, szóval szerintem a tét elég nagy, hiszen ha épp lecsúszol az A szerverről az minusz 10-20pont a bajnokságban a jelenlegi szabályok mellett.

    Szóval, ha a VB az ötlet mellé állna részemről a táblázat kezelési ajánlat továbbra is áll, csak be kéne tenni ezen kötelező teendőket a versenyszabályzatba
    Utoljára módosította: nagi; 2014. 02. 25. 01:58.

  9. #459
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    46
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Én is ezt próbáltam javasolni már tavalyi szavazás környékén is, sőt fel is ajánlottam, hogy kezelnék egy ugyan olyan google docsos listát mint ami a prequalis időknek van.
    Nem kötelező senkinek megnéznie, csak kerüljenek fel a ezek replayek is mindenki számára elérhetően.
    Nem kell előre, verseny napján, vagy előtte vasárnap szívni vele, hanem szépen nyugodtan mondjuk verseny utáni szombatig fel kell tölteni. (Aki nem teszi azt noszogatnám egy darabig, ha akkor sem akkor megy a bünti - lehet elején elég lenne az A szerveres időkkel kezdeni és csak igény szerint terjeszteni tovább)
    Ezek után a fenti hozzászólók (meg gondolom velem egyetemben még néhányan) nyugodtan nézegethetik a 'gyanús elemeket' és rá egy hétre szintén szombatig lehetne óvni.
    Szerintem mindenki áldozhat 5 percet az életéből azzal, hogy felmásolja a prequalis idejét és így hozzájáruljon az egész bajnokság korektebbé varázslásához.

    A quali check volt az 1. lépés és bevált, miért ne léphetnénk még egyet előre és kontrolálnánk a prequalis időket is. kb 30 ember vív még talán a versenynél is keményebb csatát az a szerverre kerülésért, szóval szerintem a tét elég nagy, hiszen ha épp lecsúszol az A szerverről az minusz 10-20pont a bajnokságban a jelenlegi szabályok mellett.

    Szóval, ha a VB az ötlet mellé állna részemről a táblázat kezelési ajánlat továbbra is áll, csak be kéne tenni ezen kötelező teendőket a versenyszabályzatba
    Ez remek ötlet lenne , én támogatom csak egy gondolat merült fel bennem. Szerintem ha bevezetünk Prekval ellenőrzést akkor csak úgy lenne érdemes hogy az illető a verseny előtt kapja már meg a büntetését, mert ha verseny után ellenőrzünk azzal lesz olyan ember(ek) akitől elvesszük az "A" szerver indulási lehetőséget! Az ellenőrzésre ki lehetne jelölni 1-1 embert az állandó "A" ill. "B" pilóták közül akik végignéznék ezeket a replayeket. Természetesen a "A" szerveres pilóta nem nézhetné csak a "B"-ket ill "C"-ket ha van a "B"-és meg az "A"-kat ellenőrizné. Erre viszont kevés lenne a futam előtti 1 óra, ezért viszont a korábban már felemerült prekvali zárást szerintem előrébb kellene hozni 1 nappal (tehát mondjuk futam előtti nap este 20h-kor zárna a prekval) így lenne 1 nap arra hogy a BT-ék átnézzék a köröket és aki esetleg szabálytalan hátrébb sorolni a B ill C szervere ha van! De mindenképp a futam előtt kellene büntetni a szabálytalankodót szerintem. A másik gondolat meg az, hogy akkor mindenkinek kötelezővé kellene tenni a replay mentést, hogy az adott gyors körét fel tudja rakni. Már most megmondom, hogy ez sokaknak nem lesz inyére, mivel nem mindenki menti a futott sessoneit a gépre, mert egy 1 idő után sok helyet foglal meg az ember elveszik a sok dátum és idő között, hogy most akkor melyik is volt szóval van még technikai akadály is szerintem, bár még nem tudom hogy maga a szerver menti e a replayeket esetleg ott megnézni, de ez is lehet időigényes és terhelő a BT számára. Szóval itt megint az emberek becsületére van bízva a dolog, hogy az éppen megfutott gyors körének lesz e replaye, valakinél be sincs kapcsolva a mentés neki hogy derítenénk ki a hogy szabályos volt e a köre?
    Utoljára módosította: Zoliee; 2014. 02. 25. 10:08.







  10. #460
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Tőlem is feltölthetjük ,de két észrevételem van ezzel kapcsolatban. Ill 3.

    1. Nem csak az A szerverét kell feltölteni,mert a B és C is ugyanúgy versenyez és gondolom nekik is Fontos, hogy A -ra vagy épp B -re kerülnek -e. Szóval mind a kb. 70 versenyző feltölti az úgy korrekt. / gratulálok előre is annak aki ezeket végig nézi /

    2. Merész elgondolás, azt képzelni, hogy annyi van a sikánban amiket itt páran írnak.. 8 tized ,ahogy Petryx is írta.. Ahhoz kb át kell menni a sikán mellett majdnem sztem vagy eredetileg kell botrányosan rosszul venni a sikánt.. Nekem sem volt még a 40.5 -ös időm egyik sem szabályos,de pl tegnap is futottam egyet és az első sikán középső kanyarjánál egy kerékkel lógtam be a sikán közepén. !!1kerékkel!! Ez abból adódott az elsőre kanyarra nem jól mentem rá, mert akkor ugyanezt az időt kiadja szabályosan. Gyakorolni kell. Meg amúgy is van a pályában nem kevés és, ha valaki pl az első szektorokban is kap nem a sikánokat kell okolni, mert az ugye előtte van. / Prost ,ha lennél kedves beírni az első szektorod légyszíves /De simán megoldható és nem hinném csak a sikánban kell keresni előre a hibákat. Megint előre megy a hiszti.. Ennek mi értelme azt mai napig nem tudom, hogy már emberek előre akasztják a hóhért. De , ha valaki ezt mind végig ellenőrzi az összes pályán / mert Lagunán is lehetett vágni, Suzukán is lehetett vágni... /én is feltöltöm szívesen.

    3. Azt meg már elfelejtettem..

    +1 má' csak egy kérdésem.. van, ha ezekre mind szükség van minek vannak a szabályok?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  11. #461
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Söri nem kéne annyit csintalankodni azt rendben lenne a rövidtávú memória

    De azért írtam hogy nem kell ezt hivatalossá tenni elég a tudat hogy mindenki hozzá fér a gyors körödhöz, és megóvhatják. Elég ha mindenki csak az előtte menőjét megnézi. Ja és nem csak a feltöltött idők árulkodnak, hanem a fel nem töltöttek is .

  12. #462
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Söri nem kéne annyit csintalankodni azt rendben lenne a rövidtávú memória

    De azért írtam hogy nem kell ezt hivatalossá tenni elég a tudat hogy mindenki hozzá fér a gyors körödhöz, és megóvhatják. Elég ha mindenki csak az előtte menőjét megnézi. Ja és nem csak a feltöltött idők árulkodnak, hanem a fel nem töltöttek is .
    Nem a rövid távú memóriám a rossz, hanem lassan gépelek..

    Jó kezdeményezés ,de azért 70 kört átnézni.. Bár segítek benne, ha ez bevezetésre kerül. Tudok fél - egy órát szakítani 20 körre pl.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  13. #463
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    265
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Ez remek ötlet lenne , én támogatom csak egy gondolat merült fel bennem. Szerintem ha bevezetünk Prekval ellenőrzést akkor csak úgy lenne érdemes hogy az illető a verseny előtt kapja már meg a büntetését, mert ha verseny után ellenőrzünk azzal lesz olyan ember(ek) akitől elvesszük az "A" szerver indulási lehetőséget! Az ellenőrzésre ki lehetne jelölni 1-1 embert az állandó "A" ill. "B" pilóták közül akik végignéznék ezeket a replayeket. Természetesen a "A" szerveres pilóta nem nézhetné csak a "B"-ket ill "C"-ket ha van a "B"-és meg az "A"-kat ellenőrizné. Erre viszont kevés lenne a futam előtti 1 óra, ezért viszont a korábban már felemerült prekvali zárást szerintem előrébb kellene hozni 1 nappal (tehát mondjuk futam előtti nap este 20h-kor zárna a prekval) így lenne 1 nap arra hogy a BT-ék átnézzék a köröket és aki esetleg szabálytalan hátrébb sorolni a B ill C szervere ha van! De mindenképp a futam előtt kellene büntetni a szabálytalankodót szerintem. A másik gondolat meg az, hogy akkor mindenkinek kötelezővé kellene tenni a replay mentést, hogy az adott gyors körét fel tudja rakni. Már most megmondom, hogy ez sokaknak nem lesz inyére, mivel nem mindenki menti a futott sessoneit a gépre, mert egy 1 idő után sok helyet foglal meg az ember elveszik a sok dátum és idő között, hogy most akkor melyik is volt szóval van még technikai akadály is szerintem, bár még nem tudom hogy maga a szerver menti e a replayeket esetleg ott megnézni, de ez is lehet időigényes és terhelő a BT számára. Szóval itt megint az emberek becsületére van bízva a dolog, hogy az éppen megfutott gyors körének lesz e replaye, valakinél be sincs kapcsolva a mentés neki hogy derítenénk ki a hogy szabályos volt e a köre?
    Szerintem jobb ezt utána intézni és NEM a VBnek csínálni plusz munkát a körök kötelező vagy rajtaütés szerinti nézegetésével a verseny napján!
    A lényeg az lenne, hogy mindenki számára elérhetőek lennének a futott körök és akinek kételyi vannak, vagy csak tanulni akar belőle az szabadon nézegetheti. Ha panasz van akkor megóvja és a VB elbírálná a problémás eseteket.
    Itt nem az a lényeg, hogy verseny előtti streszt még növeljük és nem is azt kell kergetni aki kicsit egyszer egyszer lecsúszik a vonalról, hanem az, hogy kiszűrjük azokat akik tudatosan visszaélnek azzal, hogy a prquali nincs ellenőrizve. Szerintem a BUÁ is hamar összegyűlik annak aki nem tanul belőle.
    Az már eleve komoly visszatartó erő lehetne, hogy válanod kell és a nevedet adni a prequalis körödhöz és ez a közhangulatot is nagy mértékben javíthatná

    Itt gyorsan megkérdezném, hogy van-e írott, vagy íratlan szabály a szélárnyék tudatos alkalmazására prequalin és akár qualin is (nem arról beszélek ha ráfutsz valakira, hanem arra, ha dírekt beállsz valaki mőgé, vagy akár a tudatos vontozás)? A szabályzatot olvasgatva nem találtam erre semmit és lehet van jobb topic is ennél, de most idekerült

  14. #464
    Fekete Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Székesfehérvár/Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    216
    Szerintem az utólagos büntetés sem rossz, és az sem, ha kezdetben csak az A szerverre jutottak körét nézzük, vagy nincs is állandó vizsgálat, csak kötelező feltöltés. Az utólagos büntetés meg kimerül annyiban, hogy következő futamán prequal-tól függetlenül B szerveren kell indulnia! ...hogy azér tétje is legyen. Figyelmeztetéssel itt szerintem sokat nem érünk, ezen tényleg az múlik, hogy A vagy B szerveres lesz valaki, komolyabb mint az időmérős fél tized, amin sokszor egy rajthely se múlik.

    Az biztos, hogy a top pilóták közül megnéznék néhányat, nem is a vágás miatt, hanem tanulni az íveket
    Szigorúan nézve pedig mondjuk az A szerver végét, utolsó 5 bejutót, mert ott múlik igazán sok rajta.

    /kicsit más, de amúgy kár, hogy nem a gumi külső széle számít, kicsit nehézkes benézni az autó alá, hogy épp leér e vagy sem a fehérről a gumi belső oldala. Jellemzően nem úgy csúszok le, hogy az a mintapéldán bemutatott módon tisztán látható legyen, hanem első kerék éppencsak, és hát nem látok az autó alá, forgathatom összevissza a kamerát mire megbizonyosodok róla, hogy elqrtam

  15. #465
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Söri!
    Hidd el, bőven van ott 8 tized! Majd megmutatom!

    De tényleg hagyjuk a fenébe az egészet!
    Itt jön vissza egyébként hogy nem a "rázókő" szabályt, hanem a "fehér vonal" szabályt szavaztuk meg magunknak. Ilyen esetekben IS jobb lenne, de hát ez már így van, így marad!

    Amúgy meg tegyünk már különbséget a vágás és a csípés között! Engem bizony baromira nem érdekel hogy ha valaki 2 centit leesik a vonalról. Leszarom! Fél kerékkel vagy egy teljes kerékkel sem izgat!
    Mint ahogy én sem fogok kiszaladgálni minden jó kör után hogy "jajj istenem ugye nem lógott le a kerekem ott abban az egy kanyarban". Baromira nem ezen múlik! (főleg hogy van hogy hátrány ha lelógtál)
    A vágás, az én szememben az amikor Melbourne-ben a "Waite"-ben full egyenesen elmegy, vagy ahogy A1 ringen T1-ben direkt fal és rázó között átvágva megy valaki. Vagy itt Zolderben egyenesen átmegy a sikánon. (ki lehet próbálni, nem veszi vágásnak)
    Nem az hogy egy prost kaliberű pilóta töröltet egy kört 0.5 cm miatt. Ne bohóckodjunk! Ha ezen fog múlni, visszaadom a licenszem! -.-
    Ha valaki ettől jobban érzi magát, hát tegye! Vágjon!

    .


  16. #466
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Itt jön vissza egyébként hogy nem a "rázókő" szabályt, hanem a "fehér vonal" szabályt szavaztuk meg magunknak. Ilyen esetekben IS jobb lenne, de hát ez már így van, így marad!
    Ugyan ez lenne a gond akkor is, mivel a fűre is megéri lemenni, azt kicentizni meg szintén baromi nehéz...

    Egyébként itt a másik véglet, a SIMCO szabálykönyve ...na itt aztán tényleg megpróbáltak beletenni minden eshetőséget a vágásokra vonatkozóan, szép tartalmas olvasmány lett a végére. (5. pont közepe)


    Ami pedig a csípéseket illeti, nyilván ha ezeket nyíltan engednénk, akkor a határ áttolódna a csípések határára és akkor utána meg a csípések mértékét kéne elkezdeni osztályozgatnunk... így én inkább azt javaslom, hogy aki nem tudja centire pontosan mindig a kiszemelt íven terelni az autóját, az hagyjon kis biztonsági rést a fehér vonaltól pályahasználatában, nem kötelező mindig mindent kimaxolni!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 25. 19:39.

  17. #467
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Söri!
    Hidd el, bőven van ott 8 tized! Majd megmutatom!

    De tényleg hagyjuk a fenébe az egészet!
    Itt jön vissza egyébként hogy nem a "rázókő" szabályt, hanem a "fehér vonal" szabályt szavaztuk meg magunknak. Ilyen esetekben IS jobb lenne, de hát ez már így van, így marad!

    Amúgy meg tegyünk már különbséget a vágás és a csípés között! Engem bizony baromira nem érdekel hogy ha valaki 2 centit leesik a vonalról. Leszarom! Fél kerékkel vagy egy teljes kerékkel sem izgat!
    Mint ahogy én sem fogok kiszaladgálni minden jó kör után hogy "jajj istenem ugye nem lógott le a kerekem ott abban az egy kanyarban". Baromira nem ezen múlik! (főleg hogy van hogy hátrány ha lelógtál)
    A vágás, az én szememben az amikor Melbourne-ben a "Waite"-ben full egyenesen elmegy, vagy ahogy A1 ringen T1-ben direkt fal és rázó között átvágva megy valaki. Vagy itt Zolderben egyenesen átmegy a sikánon. (ki lehet próbálni, nem veszi vágásnak)
    Nem az hogy egy prost kaliberű pilóta töröltet egy kört 0.5 cm miatt. Ne bohóckodjunk! Ha ezen fog múlni, visszaadom a licenszem! -.-
    Ha valaki ettől jobban érzi magát, hát tegye! Vágjon!

    .

    Jó azt tudom ,hogy úgy van ,hogy ha áttoljuk,mint süket az ólajtót lsd nyári kupa,mert ott ugye még rázókő volt és annak a széle. Hát én is 4.- be vettem nem 3 ba. Szarul is nézett ki amúgy kívülről, mert én végignéztem ,mert kvalin után kihagytam a versenyt. Itt, ha lesz patch ,versenyen lesz rumli. Mert mehet kb a mezőny harmada a boxba S&G miatt. Nehéz menni vki mögött,mert nem látod a hol is a vonal. Pláne, ha elvisz magával. Lsd. tegnap toga. Tanulta a pályát 4. köre volt talán, versenyben a 2. és elvitt magával. Más kérdés a 3 végére már kaptam tőle 3mp-et. Úgyhogy gatya fel , mert el leszünk nagyon kalapálva. Viszont jó ez a pálya mindettől függetlenül szerintem.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan ez lenne a gond akkor is, mivel a fűre is megéri lemenni, azt kicentizni meg szintén baromi nehéz...

    Egyébként itt a másik véglet, a SIMCO szabálykönyve ...na itt aztán tényleg megpróbáltak beletenni minden eshetőséget a vágásokra vonatkozóan, szép tartalmas olvasmány lett a végére. (5. pont közepe)

    Hát.. én a közepénél abbahagytam.. ez már morbid kicsit. Ha jelentkeznék oda nem hinném egy olvasásra megérteném,de többre meg nem venném a fáradtságot.

    hmm viszont a blokkolás maga a megléte és a meghatározása is jó.
    Utoljára módosította: Söri; 2014. 02. 25. 18:43.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  18. #468
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Söri!
    Hidd el, bőven van ott 8 tized! Majd megmutatom!

    De tényleg hagyjuk a fenébe az egészet!
    Itt jön vissza egyébként hogy nem a "rázókő" szabályt, hanem a "fehér vonal" szabályt szavaztuk meg magunknak. Ilyen esetekben IS jobb lenne, de hát ez már így van, így marad!

    Amúgy meg tegyünk már különbséget a vágás és a csípés között! Engem bizony baromira nem érdekel hogy ha valaki 2 centit leesik a vonalról. Leszarom! Fél kerékkel vagy egy teljes kerékkel sem izgat!
    Mint ahogy én sem fogok kiszaladgálni minden jó kör után hogy "jajj istenem ugye nem lógott le a kerekem ott abban az egy kanyarban". Baromira nem ezen múlik! (főleg hogy van hogy hátrány ha lelógtál)
    A vágás, az én szememben az amikor Melbourne-ben a "Waite"-ben full egyenesen elmegy, vagy ahogy A1 ringen T1-ben direkt fal és rázó között átvágva megy valaki. Vagy itt Zolderben egyenesen átmegy a sikánon. (ki lehet próbálni, nem veszi vágásnak)
    Nem az hogy egy prost kaliberű pilóta töröltet egy kört 0.5 cm miatt. Ne bohóckodjunk! Ha ezen fog múlni, visszaadom a licenszem! -.-
    Ha valaki ettől jobban érzi magát, hát tegye! Vágjon!

    .
    Teljes mértékben egyetértek!!

  19. #469
    Wéber Gábor Szervező weberg logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 20.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    95
    Nem szeretnék felesleges további vitát generálni, de az életben a fehér vonal a pálya része, tehát amíg hozzáér a kerék, addig szabályos. Tudom, hogy 20 cm-ről van szó, csak a pontosság végett

  20. #470
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg weberg írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnék felesleges további vitát generálni, de az életben a fehér vonal a pálya része, tehát amíg hozzáér a kerék, addig szabályos. Tudom, hogy 20 cm-ről van szó, csak a pontosság végett
    Köszi Gábor a plusz infót, igazából szerintem teljesen mindegy mihez nézzük, a vonalnak és a keréknek is két széle van, ezek bármilyen kombinációjának alkalmazása kimutathatatlanul minimális különbség jelent csak és pontosan ugyan olyan nehéz őket pont betartani... egy a lényeg, hogy egyértelmű legyen! (10-15 centi enyhítés, vagy éppen szigorítás nem hiszem, hogy bárki számára bármi nehezítést, vagy könnyebbséget jelentene... vagy ha igen, az piszok nagy májer, ha ennyire érzi a segge alatt a verdát.. )

    Inkább azt mondd el kérlek, hogy a való életben hogyan zajlik a kivétel kezelés (széles rázókő, betonozott bukótér, sikán, stb...), mennyire egységes pályánként a versenybírók hozzáállása és a szabályok következetes alkalmazása ... valamint hogy mennyire ellenőrzik, veszik komolyan egyáltalán ezeket? Köszi Szépen!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 02. 26. 01:06.

  21. #471
    Wéber Gábor Szervező weberg logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 20.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    95
    A gumi bármely része még hozzáér a vonal bármely részéhez, akkor még szabályos

    Versenyigazgatótól függ, de nemzetköziben rugalmasabban kezelik, mint itthon. Ők is a saját dolgukat könnyítik, ahol nem lehet sokat nyerni vele, vagy bonyolult lenne figyelni rá, azt hagyják, és ezt el is mondják az eligazításon.

    Amit viszont kiemelnek, hogy mit fognak szigorúan venni, azt külön meg is szokták mutatni képpel, videóval. Azaz mindenki tudja, hol kell centire pontosan mennie, és hol lehet benne ráhagyás.

    A szabály az szabály persze, de az élet mindig megkövetel bizonyos fokú rugalmasságot tőlük, és aki jól csinálja, annál sosincs probléma ezekből. Én pl. mindig külön odamegyek a versenyigazgatóhoz, ha valamit neccesnek érzek és konkrétan rákérdezek nála, hogy mit szól hozzá. Így a legtisztább, ráadásul néha plusz infóhoz is jutok így

  22. #472
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg weberg írta Hozzászólás megtekintése
    A gumi bármely része még hozzáér a vonal bármely részéhez, akkor még szabályos

    Versenyigazgatótól függ, de nemzetköziben rugalmasabban kezelik, mint itthon. Ők is a saját dolgukat könnyítik, ahol nem lehet sokat nyerni vele, vagy bonyolult lenne figyelni rá, azt hagyják, és ezt el is mondják az eligazításon.

    Amit viszont kiemelnek, hogy mit fognak szigorúan venni, azt külön meg is szokták mutatni képpel, videóval. Azaz mindenki tudja, hol kell centire pontosan mennie, és hol lehet benne ráhagyás.

    A szabály az szabály persze, de az élet mindig megkövetel bizonyos fokú rugalmasságot tőlük, és aki jól csinálja, annál sosincs probléma ezekből. Én pl. mindig külön odamegyek a versenyigazgatóhoz, ha valamit neccesnek érzek és konkrétan rákérdezek nála, hogy mit szól hozzá. Így a legtisztább, ráadásul néha plusz infóhoz is jutok így
    Ez így teljesen korrekt, a rugalmasság nagyon fontos kérdés, mert azzal a versenyzést támogatják. Ezért is szavaztunk sokan arra anno, hogy vegyes vágási szabály legyen, amivel ki lehetett volna használni az egyes páylákon előforduló széles vagy dupla kerékvetős sikánokat is, ami sokszor természetesebben adja ki a pálya versenyívét, mint a sima fehérvonalas szabály. Persze a meló is több vele, mert ehhez képekkel is célszerű prezentálni az adott sikánban elvárt viselkedést. És ott van az a probléma is, hogy kívülről nézve csúnyább a 4 kerékkel a vetőn fordulás.
    Viszont abban meg Szabinak van igaza, hogy a jelenlegi szabály kell betartani, mert erre szavazott a többség. Másrészt meg, ha engedünk a fehér vonalon belül fordulásból, akkor mindenki a vonalat fogja megcélozni, sőt annak is a külső szélét és abból sokkal nagyobb eséllyel születik vágás, még akaratlanul is.
    Azzal meg megint vitatkoznék, hogy nem kell centizni. mert amikor 15-en 2 tizedre vannak a preq listán egymástól, akkor az előrébb jutáshoz nagyon kell centizni.

  23. #473
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy aláírom, hogyha a sikánokban lennének feldönthető gumibólyák, vagy mint a sielőknél ilyen gumioszlop, avagy műdildók az aszfalton, akkor tényleg egy nagyon jó pálya lehetne.
    Race07-ben nincs olyan objektum, ami erre alkalmas lenne. Vagy fix beton bóják vannak, de aki annak nekimegy, annak kampec (akkor inkább a vágás vonalat kell szigorítani, amit leszavaztatok), vagy olyan bója van, ami kidönthető, de azt egy valaki kidönti és utána már nincs ott, tehát semmit se ér.


    Fekvő rendőrt kéne berakni, de még nem jöttünk rá, hogy kell... Ha vki rájön, az jelentkezzen!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 03. 06. 15:43.

  24. #474
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Race07-ben nincs olyan objektum, ami erre alkalmas lenne. Vagy fix beton bóják vannak, de aki annak nekimegy, annak kampec (akkor inkább a vágás vonalat kell szigorítani, amit leszavaztatok), vagy olyan bója van, ami kidönthető, de azt egy valaki kidönti és utána már nincs ott, tehát semmit se ér.

    Fekvő rendőrt kéne berakni, de még nem jöttünk rá, hogy kell... Ha vki rájön, az jelentkezzen!
    Vagy nincsen olyan homok, kavics, sóder (paraméter), ami nagyon megfogná, visszalassítaná a kocsit?
    Esetleg, úgy mint AC-ben, rohadt csúszósra megicsinálni a műfüves, bukós részt.
    Elöbbi belső íven, utóbbi pl kijáratnál lenne hatásos.

  25. #475
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Lehet hogy nem leszek népszerű a véleményemmel, de:

    Szabi!
    Ülj be kérlek egy-két futamra! Kvalizd be magad az A szerverre és nyomd a tömegben! Érezd át azt amiről itt jópáran írunk!
    Értem én hogy védeni kell a mundér becsületét de ha valamit ennyien állítanak abban azért már csak lehet valami nem?
    Nyári kupán az indulók (és véleményt formálni akarók, merők) 90%-a egyet értett abban hogy ez a pálya így ebben a formában nem okés.
    Mégis teljesen ugyanúgy minden féle változtatás nélkül bekerült az éles bajnokságba. Ahol már az elején jelezték többen a félelmeiket!
    Jött egy ígéret hogy hamarosan patch és szigorítás, de persze addigra fél mezőny mért körrel rendelkezett, de prekval listát nem nullázunk...
    Szóval kicsit nézzünk szét az okok tájékán is ne csak az okozat legyen terítéken!
    Minden tiszteletem a szervezőké és maximum respect a munkájukért!!! De néha tudni kell elfogadni ha valami nem okés.
    Felajánlották a pálya szerkesztést már A1 ringen!!! HTCM7 tavaszi szezonban! Mikor volt az már? Egyetlen egy próba, teszt nem volt! Egy sem!
    Akkor mit vártunk? Mitől oldódna meg a probléma ha nem teszünk semmit.
    Jómagam is szétvágtam futamon a pályát! És nem azért mert abból akartam előnyt kicsikarni és lelkem rajta mindig elvettem utána legalább annyira hogy meg se érkezhessek a következő féktávon a páciensre!
    Ez egy ilyen pálya volt! Pont. De biztos vagyok benne ha szigorúbban készülünk fel rá eleve, más lett volna sok embernek az "élménye"!
    A prekvali zárást tényleg érdemes lenne előrébb hozni és kicsit többet futni tömegben mert a legnagyobb baj ennek a rutinnak a hiánya! Szerintem!
    Valamint én sem értem hogy miért nem lehet elvenni a gázt néha és besorolni a másik mögé, mintha nem tudom mi múlna rajta!
    Írta valaki hogy egyeseknek 30-40-50 óra gyakorlás egy futam! Azért ha mást nem, ezt illene tiszteletben tartani!

    Ja és miért nem óvunk?
    Én pl. volt hogy futam után legközelebb hétfőn kerültem gép elé úgy hogy replay-t és egyéb nyalánkságokat kezdjek vizsgálgatni!
    Na és mire megyek vele? Az illető kilök a francba az első kör felénél, agybaj, újabb hiba, leves az egész hiszen a második futam is kukás!
    Majd kap egy büntit következő futamon. Hurrá! Mennyivel jobb nekem! Főleg ha ott pl. nem is tudok indulni.
    Én nem másnak akarok rosszat, mert attól nekem nem lesz jobb!
    Én azt akarom hogy tudjunk egymással kellő tisztelettel, odafigyeléssel harcolni! A hiba persze benne van! Mindenkiben!!!
    Csak aki futamról futamra kapja a szarságot a nyakába, annak előbb utóbb lemegy a redőny!

    Ja azt hangsúlyoznám hogy nem a pálya volt a hibás! Csak részben! A hibásak mi magunk vagyunk!
    Tudom, tudom...


Oldal: 19 / 21 ElsőElső ... 9 15 16 17 18 19 20 21 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •