Oldal: 15 / 16 ElsőElső ||| 5 11 12 13 14 15 16 UtolsóUtolsó
Találatok: 351 - 375 (396 összesen)
  1. #351
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki rendel külföldről loadcell-t szóljon legyen szíves, hogy tudjunk postaköltséget megosztani! Úgy nézem 8€ a termék és 20€ a posta...
    Köszönöm!

    Milyét néztél, honnan?

  2. #352
    Sziasztok!

    Sikerült beszereznem egy PT Racing modos, load cellásított G27 pedálszettet, illetve egy Leo kábelt. Minden szép és jó, de a kalibráló programban feltűnt, hogy anélkül, hogy lenyomnám a pedálokat már 0 fölötti értéket mutatnak alapállásban is. Konkrétan a gáz 79-et, a fék 25-öt, egyedül a kuplung 0.

    Ez vajon normális, vagy a gáz esetében valamit kéne állítani a pedál potméterén?

    Tudom, hogy a deadzone beállításával kiküszöbölhetem ennek a hatását, csak mégis érdekelne, hogy másnak mi a tapasztalata. Ugyanez a szitu, vagy ez egyedi jelenség?

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Üdv: Gergő

  3. #353
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg Sályi Gergő írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Sikerült beszereznem egy PT Racing modos, load cellásított G27 pedálszettet, illetve egy Leo kábelt. Minden szép és jó, de a kalibráló programban feltűnt, hogy anélkül, hogy lenyomnám a pedálokat már 0 fölötti értéket mutatnak alapállásban is. Konkrétan a gáz 79-et, a fék 25-öt, egyedül a kuplung 0.

    Ez vajon normális, vagy a gáz esetében valamit kéne állítani a pedál potméterén?

    Tudom, hogy a deadzone beállításával kiküszöbölhetem ennek a hatását, csak mégis érdekelne, hogy másnak mi a tapasztalata. Ugyanez a szitu, vagy ez egyedi jelenség?

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Üdv: Gergő
    Nekem is hasonló, de ilyen minimális értékeknek semmi jelentősége nincs. DIView-val tökéletesen be lehet állítani.

  4. #354
    Tudsz rajta javítani, de nem sok értelme lenne annyi időt erre elfecsérelni. Mivel ezek a hosszított pedálok egyedileg vágott hajlított vasak, mindeggyik kicsit másabb mint az eredeti kis pedál. Ha van időd és kedved, megnézed alap állásban hol fekszik fel a pedál alja, szétszeded reszelsz kicsit, összerakod ellenörzöd, és így tovább, amig nulla lesz. De nem fogod észre venni a különbséget, a leo és a gyári felbontás között négyszeres a különbség a leo javára, észrevetted? Max azt, hogy hosszab a pedál ezáltal nagyobb az út jobban adagolható. Amikor ilyenem volt rászántam az időt, de csak azt értem el vele, hogy minimálisan, de túl sokat reszeltem, mivel így hosszabb lett a fogaskerék útja a gyárinál, leért az alsó lemezhez és az utolsó fog letörött. Azon kívül, hogy elment vele egy napom, nem sok értelme volt.
    A féknél mindig lesz valamennyi, a rugó folyamatosan nyomja a load cellát. Ezt csak egy méretre vágott rugóval lehetne nulla közelébe hozni, de ennek sincs sok értelme, szerintem.

    Ha megnézed ezt a Leo kalibrálási videót kiderül a Tied mennyivel szélesebb skálán mér mint ez a csúcs 1.300eurós cucc
    Utoljára módosította: ZPeti; 2016. 04. 21. 17:10.

  5. #355
    Köszönöm a válaszokat. Azt tudtam, hogy túl nagy jelentősége nem lehet, de érdekelt, hogy másnál is ilyen-e. Biztos, hogy nem fogok neki állni reszelgetni meggyőztetek.

    Viszont vérszemet kaptam és lenne még egy kérdésem. A fékpedálba gumit honnan lehet beszerezni?

  6. #356
    Ugyan onnan ahonnan a PTracinges féket vetted, tiluséktól, vagy kérdezd meg őket mit használnak és honnan veszik. Rengeteg félét kipróbáltak mire megtalálták a megfelelő keménységű, strapabíró gumit.

  7. #357
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan onnan ahonnan a PTracinges féket vetted, tiluséktól, vagy kérdezd meg őket mit használnak és honnan veszik. Rengeteg félét kipróbáltak mire megtalálták a megfelelő keménységű, strapabíró gumit.
    Köszönöm.

  8. #358
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    PTR mod akció!

    Aki a most szombaton megrendezésre kerülő GTR-Masters találkozón elhozza és leadja a Logitech G25/27/29 pedálját átszerelésre a Silvekart-ban, azt 15% kedvezményt kap a Upgrade kit árából. A mod a helyszínen természtesen kipróbálható egy SimHouse szimulátorban.

  9. #359
    Sziasztok!
    Ptr moddolt g25 pedál mellé thrustmaster t300 alcantrát párosítanék. Ehhez csak a leo bodnar féle kábel jó, vagy a db9 female rj 12 is? Elvileg ennek is 10bit felbontása van.


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  10. #360
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Antlipisti írta Hozzászólás megtekintése
    Ptr moddolt g25 pedál mellé thrustmaster t300 alcantrát párosítanék. Ehhez csak a leo bodnar féle kábel jó, vagy a db9 female rj 12 is? Elvileg ennek is 10bit felbontása van.
    Bármi jó, amivel a PC önálló eszközként látja a pedált, de rj12-cel kétlem hogy menni fog.
    USB kel hozzá, meg vmi féle driver.

  11. #361
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg Antlipisti írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Ptr moddolt g25 pedál mellé thrustmaster t300 alcantrát párosítanék. Ehhez csak a leo bodnar féle kábel jó, vagy a db9 female rj 12 is? Elvileg ennek is 10bit felbontása van.
    Elvileg menni kéne neki, de nem ismerem pontosan TM-et. Annyi a különbség a Logi és TM között, hogy az egyik TM 0-5Volt a teljes végkitérés potméter állásig, a Logi pont a negáltja 5-0Volt a teljes végkitérés potméter állásig.
    Leo bodnarban is lehet negálni a jelet, de játékban is AC és R3E van lehetőség külön erre, de olvass utánna neten. Biztos megcsinálta már más.
    Leo bodnar jobban testreszabható, kalibrálható stb. Nekem is tervben van egy Leo bodnar féle hardware készítése Load cell erősítővel és software-el. De ez még kicsit később lesz.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  12. #362
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bármi jó, amivel a PC önálló eszközként látja a pedált, de rj12-cel kétlem hogy menni fog.
    USB kel hozzá, meg vmi féle driver.
    Pl milyen drivert keressek?

  13. #363
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Antlipisti írta Hozzászólás megtekintése
    Pl milyen drivert keressek?
    Félreértesz, ez nem olyan, hogy csak összedugom a kábeleket és majd működik.
    Olyan eszközt kell keresned, amit kulcsra készen erre találtak ki és adnak hozzá drivert is. A Leo Bodnar kábel ilyen.

  14. #364
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Félreértesz, ez nem olyan, hogy csak összedugom a kábeleket és majd működik.
    Olyan eszközt kell keresned, amit kulcsra készen erre találtak ki és adnak hozzá drivert is. A Leo Bodnar kábel ilyen.
    Köszönöm az infót!

  15. #365

    Flag PTR mod kalibrációs program

    Hi!
    Esetleg tudja valaki, hogy az "atu-config-v2.zip"-et vagy ezt a kalibrációs programot valamilyen formában hol lehet megtalálni? Az eredeti weboldal nem működik és google-val sem találtam rá a programra. Előre is köszönettel a segítségért.

    nyusziagyar

  16. #366
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nyusziagyar írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg tudja valaki, hogy az "atu-config-v2.zip"-et vagy ezt a kalibrációs programot valamilyen formában hol lehet megtalálni? Az eredeti weboldal nem működik és google-val sem találtam rá a programra. Előre is köszönettel a segítségért.
    Tessék itt van:
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  17. #367

    Smile

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tessék itt van:
    Nagyon szépen köszönöm.

  18. #368
    Sziasztok!

    Esetleg külön egy Leo kábel beszerezhető tőletek?

    Előre is köszi a választ.

  19. #369
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg joco120l írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Esetleg külön egy Leo kábel beszerezhető tőletek?
    Előre is köszi a választ.
    Ide írj: info@simhouse.hu
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 14. 20:14.

  20. #370
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    A tegnapi verseny alatt eltört a load cell-t tartó fém. Ez a 3,5 éves használat alatt harmadszor fordult elő. Az első hegesztés után még kb. 1 évet, de a második után már fél évet sem bírt. Másnál nem tört még el? Ki hogyan javította? Van valami javítási lehetőség, esetleg új egység vétele ami tovább tart, vagy kukázhatom az egészet?

  21. #371
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    A tegnapi verseny alatt eltört a load cell-t tartó fém. Ez a 3,5 éves használat alatt harmadszor fordult elő. Az első hegesztés után még kb. 1 évet, de a második után már fél évet sem bírt. Másnál nem tört még el? Ki hogyan javította? Van valami javítási lehetőség, esetleg új egység vétele ami tovább tart, vagy kukázhatom az egészet?

    Én úgy oldottam meg, hogy nem csak az elrepedt részt hegesztettem újra, hanem a másik oldalára is hegesztettem egy kitámasztó részt. Átmenő csavarral felfogatva már nincs lehetősége mozogni, így talán nehezebben reped el. Ha kell szívesen neked adom, Bp XV. ker nekem már nincs PT fékem, ez tartalékban volt.


    Csatolt képek Csatolt képek

  22. #372
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgy oldottam meg, hogy nem csak az elrepedt részt hegesztettem újra, hanem a másik oldalára is hegesztettem egy kitámasztó részt. Átmenő csavarral felfogatva már nincs lehetősége mozogni, így talán nehezebben reped el. Ha kell szívesen neked adom, Bp XV. ker nekem már nincs PT fékem, ez tartalékban volt.


    Köszönöm a felajánlást! Én bajai vagyok és nagyon ritkán járok BP-en, úgyhogy először megpróbálom megerősíteni a sajátomat hasonló módon. Esetleg ha megoldható a postázás, akkor mégis elfogadnám, persze az összes költségedet fizetném.

  23. #373
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a felajánlást! Én bajai vagyok és nagyon ritkán járok BP-en, úgyhogy először megpróbálom megerősíteni a sajátomat hasonló módon. Esetleg ha megoldható a postázás, akkor mégis elfogadnám, persze az összes költségedet fizetném.
    Március 27-28-án Baján leszek, elviszem magammal. Kaiser panzió, és a kórház környékén összefuthatunk, majd egyeztetünk.
    A második szériát már erősebb anyagból csinálták tilusék, ezért maradt meg ez is, lehet jobban járnál ha Szabitól rendelnél egy újat, már ha adnak külön is.

  24. #374
    Sziasztok

    Honnan tudnák beszerezni load cell pedált illetve egyéb átalakitásokat a g 27 re?Köszi

  25. #375
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Valaki találkozott már olyannal, hogy a leo bodnar féle kalibráló program(Calibration-DFP-G25.exe) minden kikapcsolás után elfelejti a beállított értékeket. Ha megpróbálom bekalibrálni és nem vagyok elég gyors vagy hozzárék valamelyik pedálhoz újra töröl minden beállított adatot. Ha sikerül megcsinálnom és kilépek a programból minden tökéletesen működik utána.

Oldal: 15 / 16 ElsőElső ||| 5 11 12 13 14 15 16 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •