Oldal: 11 / 13 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 13 UtolsóUtolsó
Találatok: 251 - 275 (309 összesen)
  1. #251
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése


    A VR 10 fokos latoszoge ki a francnak kell ?
    Megint igazoltad az első mondatodat Ha végre megkapom a riftet, te leszel az első akinek szívesen megmutatnám, egyre kíváncsibb vagyok, te tényleg "atomláma" vagy, vagy csak megjátszod magad A baj csak az, hogy már másodszor törölték a rendelésem. Minden gyártó sír, hogy csökkennek az eladások ezek meg dobálják ki a megrendelőket, biztos sokan rendeltek emiatt inkább viveot, vagy ők is úgy vannak vele inkább vegyenek 3 monitort mint ezt a 10 fokos gagyit, ezért kérlek folyamatosan, hogy ne minősítsd a riftet, biztos olvasták a kritikád és már nem mernek ide küldeni. Köszi

  2. #252
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Megint igazoltad az első mondatodat Ha végre megkapom a riftet, te leszel az első akinek szívesen megmutatnám, egyre kíváncsibb vagyok, te tényleg "atomláma" vagy, vagy csak megjátszod magad A baj csak az, hogy már másodszor törölték a rendelésem. Minden gyártó sír, hogy csökkennek az eladások ezek meg dobálják ki a megrendelőket, biztos sokan rendeltek emiatt inkább viveot, vagy ők is úgy vannak vele inkább vegyenek 3 monitort mint ezt a 10 fokos gagyit, ezért kérlek folyamatosan, hogy ne minősítsd a riftet, biztos olvasták a kritikád és már nem mernek ide küldeni. Köszi

    Lehet atomláma vagyok ,sőt tuti, de azért a két tükröt jó lenne egyszerre látni benne ))

  3. #253
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet atomláma vagyok ,sőt tuti, de azért a két tükröt jó lenne egyszerre látni benne ))
    Hát, a valóságban sem látod a két tükröt egyszerre, még a 3 monitoron sem, ott is oda kell nézned (kivéve, ha atom ketté áll a szemed )

    Kíváncsi leszek a riftre amúgy, bár korábban próbáltam valamelyik devkitet assettoval, én spec rosszul lettem 2 perc után. Nem mindenki fogja bírni a vr-t, azoknak marad a 3 monitor.

  4. #254
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet atomláma vagyok ,sőt tuti, de azért a két tükröt jó lenne egyszerre látni benne ))
    Őőő... ugye azt tudod, hogy tök ugyan az a kép van minden tükörben?
    Nincs külön megcsinálva egy tükör látószöge sem, mindegyik fals, és mindegyikben ugyan azt a képet látod bennük, mint amikor a hátranézés gombra kattintasz.

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, a valóságban sem látod a két tükröt egyszerre, még a 3 monitoron sem, ott is oda kell nézned
    Nem meg ez is, ott a pont.

  5. #255
    Latom, benne van a latoteremben, ha valaki bedugja az orrat mar eszre veszem... rifttel erre esely sincs ott ha nem nezel oda tenyleg holtter az egesz.
    A tukroket is lattam mar , nem ertem minek etettek, ha jobb oldalt van mogottem akkor ott latom ha bal oldalt akkor a bal tukorben latom, igaz kicsit fake a dolog, de azert ne mondjuk mar higy ugyan az van mindegyikben )))

  6. #256

    Ebben a helyzetben mar jocskan latom a mellettem mogottem levo auto orrat oldalt , pedig a nezetem jicskan elore van tolva, kormany mogotti szintre , muszerfalig. Ennek a rift a kozelebe nem er, igaz lehet pont oda nezni.....vagy pont nem es siman rahuzza a delikvens.
    Csatolt képek Csatolt képek

  7. #257
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben a helyzetben mar jocskan latom a mellettem mogottem levo auto orrat oldalt , pedig a nezetem jicskan elore van tolva, kormany mogotti szintre , muszerfalig. Ennek a rift a kozelebe nem er, igaz lehet pont oda nezni.....vagy pont nem es siman rahuzza a delikvens.
    Ebben a helyzetben épp hogy látod a melletted lévő autót, de nem a tükröből, hanem mert épp hogy becsúszott az orra normál látóteredbe. Ha 50 centivel hátrébb van, akkor már nem látsz belőle semmit, de akkor sem, ha 50-80 cenitvel jobbrább van tőled.

    És akkor felteszem a nagy kérdést: te csak akkor "értesülsz" a melletted lévő autóról a 3 monitoroddal, amikor már közel az "A" oszlopig odaért az orra?
    És ha a C oszlopnál van, akkor mit csinálsz, azt honnan tudod? (mert a tükörből biztos nem, mivel az csak a kocsi mögé lát, mellé nem)
    És amit választ adsz erre a kérdésre, na pont onnan fogod tudni 1 monitorral, vagy Rift-el is, hogy ki hol van melletted és akkor oda fogsz nézni. Sőt, a Rift-tel még jobban is magad mellé nézhetsz, mint 3 monitorral...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 22. 16:33.

  8. #258
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben a helyzetben épp hogy látod a me.tted lévő autót, de nem a tükröből, hanem mert épp hogy becsúszott az orra normál látóteredbe. Ha 50 centivel hátrébb van, akkor már nem látsz belőle semmit, de akkor sem, ha 50-80 cenitvel jobbrább van tőled.

    És akkor felteszem a nagy kérdést: te csak akkor "értesülsz" a melletted lévő autóról a 3 monitoroddal, amikor már közel az "A" oszlopig odaért az orra?
    És ha a C oszlopnál van, akkor mit csinálsz, azt honnan tudod? (mert a tükörből biztos nem, mivel az csak a kocsi mögé lát, mellé nem)
    És amit választ adsz erre a kérdésre, na pont onnan fogod tudni a 1 monitorral, vagy Rift-el is, hogy ki hol van melletted és akkor oda fogsz nézni. Sőt, a Rift-tel még jobban is magad mellé nézhetsz, mint 3 monitorral...

    Nem, nem. Nem errol beszeltunk. En egy monitorral is tudtam ha oldalrol autora kellett szamitanom, most viszont mar latom is . Mas sejteni es mas latni. Riftel ugyanugy csak sejted feljeszulsz ra, ha felkeszulsz mert mi dig az sem megy, foleg ha sok auto van korulotted, nyilvan itt van hatar, egy ido utan kikerul a latoterbol...
    Tapasztalatbol mondom, rajt utan en helyezkedek az egymonitorok helyett mert nekik fogalmuk sincs arrol amit en latok. Van az egy monitor, van a masfel az a rift, es van a harom monitor...Igy e ben a sorrendben . Ezt meg hagyjuk, higy majd jol arra nezek, nem, nem fog sokszor arra nezni, mert masfele nez, en viszont ha elore nezek is latom ha becsusszan mellem. Nem vagyok egy Matolcsi , de akkor is eszre veszem A fenti kepen amugy pont lattam az elso lampajanak a hatso veget, szival nem csak eppen latok ket pixelt, hanem hatarozottan tudom hol van. Megoldhato enelkul is, higy jo kimegyek szelre , mert vak vagyok ,legyen hely de ha latom csak jobb, nem szelesiti maradok a helyemen.

    Az a baj , en se ma kezdtem

  9. #259
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Arra próbálok célozni, hogy csak akkor látod 3 monitorral is a melletted lévőt, ha már közel az "A" oszlopodnál van. Ami aláírom tök jó, meg nyilván több mint a semmi, de a "B" és "C" oszlopodnál lévő autókat te is csak sejted, ugyan úgy mint a többiek. Szóval előrébb vagy valamennyivel vele, de még mindig hatalmas a holt tér így is. Kíváncsi vagyok mikor ír be vki, hogy Ő már nem tud 3 monitorral játszani, mert csak az 5-re esküszik... ..aztán vki rákontrázz 10-zel!


    Ennyit meg a tükrökről... találós kérdés: hol látszik a piros BMW a tükörben?






    Szerintem akárhány monitorod van, még mindig a virtuális tükörrel jársz a legjobban, ha minél jobban és minél többet akarsz látni hátra..
    Ezért nem értem azokat se, akik a tükrök miatt tolják hatalmas irreális FOV-val (amit ezen a képen is láttok)... ezzel csak elcseszik a nézetüket jól láthatóan a semmiért.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 08. 21:31.

  10. #260
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Arra próbálok célozni, hogy csak akkor látod 3 monitorral is, hamár közel az A oszlopdnál van. Ami aláírom tök jó, meg nyilván több mit a semmit, de a B és C oszlopdnál lévő autókat te is csak sejted, ugyan úgy mint a többiek. Szóval előrébb vagy valamennyivel vele, de még mindig hatalmas a holt tér így is. Kíváncsi vagyok mikor ír be vki, hogy Ő már nem tud 3 monitorral játszani, mert csak az 5-re esküszik... ..aztán vki rákontrázz 10-zel!

    Ennyit meg a tükrökről... találós kérdés, hol látszik a piros BMW a tükörben?

    Egyrol beszeleunk, holt ter mindig marad, igazibol is van. Nagyon egyebkent riftel se fognak oldalra nezegetni mert ott van az ules fejresze, hacsak nem lesz valami hekk ...De ugazibol se tekered ki a nyakad beszijazva egy ilyen ulesre az is tuti.
    Tukroket ertem en, higy mit mondasz, de en meg csak azert is azt mondom higy az oldalso tukrok jok. Leszamitva tenyleg, higy nagyon hatul vannak )
    Amugy meg jah, ot monitor lenne a tuti ! Van mar olyan ?
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 22. 18:49.

  11. #261
    Jah, es allits a tukor fovjan, neked rohadt szeles, nem csodalom, higy mindegyik tukor szeltol szelig muatatja az ut ket oldalat Valahol a cfg be lehet, mar nem tudom...

  12. #262
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Jah, es allits a tukor fovjan, neked rohadt szeles, nem csodalom, higy mindegyik tukor szeltol szelig muatatja az ut ket oldalat Valahol a cfg be lehet, mar nem tudom...
    Nem baj az, legyen csak széles... én csak virtuális tükröt használok és alacsony FOV-val megyek. A fenti képhez közel 80-as FOV-ot kellett állítanom, nekem meg alapól 44 körül van 32-es kijelzőn.

  13. #263
    Bár nem próbáltam még Riftet, de szerintem Laccoo arra akart kilyukadni, hogy 3 monitornál van perifériás látásod, Riftnél meg nincsen. Nem kell odafordítanom a fejem ahhoz, hogy pl lássam a pont mellettem kanyarodó autót. A szemem sarkából le tudom követni a távolságát, miközben végig az ideális ívemen tartom a szemem.

  14. #264
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg KennyMkI írta Hozzászólás megtekintése
    Bár nem próbáltam még Riftet, de szerintem Laccoo arra akart kilyukadni, hogy 3 monitornál van perifériás látásod, Riftnél meg nincsen. Nem kell odafordítanom a fejem ahhoz, hogy pl lássam a pont mellettem kanyarodó autót. A szemem sarkából le tudom követni a távolságát, miközben végig az ideális ívemen tartom a szemem.
    A periférikus látásoddal az ég világon nem fogsz tudni lekövetni semmit, max észreveszed ha van ott vmi, vagy nincs, de a követéshez akkor is oda kell nézni, vagy amit követni is tudsz, azt már nem periférikus látásnak hívjuk. Illetve itt jegyezném meg, hogy aki számára bármi olyan újdonság fel tudod bukkanni egyszer csak a semmiből a kijelzője szélén, amire eddig nem számított, szerintem az erősen megbukott a online autóversenyzés vizsgán, és én kapásból közveszélyesnek bélyegezném az illetőt.

    Meg tegyük azért hozzá, a Rift-ben is sokkal nagyobb a látótér, mint egy normál monitoron, nem úgy kell elképzelni mintha magadra húznád egy bányaló szemellenzőjét. Nekem eddig akár hányszor volt a fejemen, egyszer sem éreztem úgy, hogy korlátozva lenne a látásom oldalra. Arról meg nem is beszélve, hogy semmilyen monitoros rendszer nem tudja visszaadni azt az érzést és látványvilágot, hogy pontosan úgy látsz minden, mintha tényleg benne ülnél abban az autóban!!! Ez itt a lényeg kérem, nem a fejkövetés, arra ott a TrackIR. Nem lehet leírni az érzést, nem lehet videón megmutatni, a 3D mozi meg az IMAX szerencsétlen próbálkozás ehhez képest... aki még nem próbálta, annak a legtávolabbi fogalma sincs arról, hogy mi ez. Vagyis dehogynem, szimplán csak képzeld el, hogy pontosan ugyan úgy látsz mindent, ahogyan valóban is látsz bármit! Ez ilyen egyszerű! A Rift-el nem egy kijelzőn lévő képet nézel, hanem egyszerűen csak látsz.

    Tavaly nyáron volt szerencsém sétálgatni és autózni is Spa-ban és a Nordschleifén is. Laser-scan ide vagy oda, fogalmatok sincs arról, hogy milyen magas és meredek a Eau Rouge, vagy hogy milyen hatalmas lejtők, emelkedők és "puklik" vannak a Nord-on. Hiába a levezetett több száz kilométer a cm pontos pályákon, percekig csak bámultam ki a fejemből és csodálkoztam az arányokon. A Rift-ben ez is ugyan úgy látszik, hiszen ha felveszed, akkor ott vagy, nem pedig egy képet nézel róla. Ha meg esetleg tériszonyos vagy, akkor beszoptad, mert a Rift-ben is az leszel!


    Akit érdekel, a Silverkart-ban épp most sikerült beüzemelni az egyik SimHouse-os géphez a Rift-et, ki lehet próbálni, elég brutál.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 12. 18. 22:35.

  15. #265
    Nem tudom ki hogy van vele de én még 3x27"-nál verseny közben,sem fordítom el a fejem (egyszerűen nem kell) hogy bármelyik oldalsó monitoron ,levő tükröt vagy épp azt ami ott zajlik,lássam,csupán a szememmel oldalra pillantok.
    Nem is tuja ezt senki überelni időbe a fej elfordítós rifttel .
    Mire rifttel vissza fordítja a fejét én már a szememmel belenéztem a másik oldalsó tükörbe(monitorba) és a periférikus látásom még mindig tudta követni a legfőbb előttem levő monitor képét.
    Igen több éve tolom heti szinten IR-rel is ,nem a valakitől hallottam.....
    Természetesen nem azt mondom hogy a Rift nem lehet jobb ,majd egyszer.
    Ha már a valóság,azért a Rift még elég gyengécske utánzata.
    De ha csak abból indulok ki hogy van aki a 3 monitoros rendszert is nehezen ,vagy nem is tudja megszokni,akkor még asszem arrébb van míg a Rift "tömegcikk" lesz ,ahogy a 3 moncsi sem az.
    Ha közel azt a pixel mennyiséget tudja és nem fárasztja a szemet hosszú távon(ugye ez is egyén függő) én leszek az első aki vesz egyet,csak még megérjem.....
    Még annyit, láttam Rift vidiket,fejemen is volt,de ha nem fordítom el a fejem jobbra-balra akkor nem látom mi van ott és itt jön az hogy akkor az előttem történő dolgokról fogalmam sincs,+ a fejemmel együtt mozog az egész kép is amit látok,valóságban ugye a szem-agy kompenzál,nem vesztem úgy el a "kontrolt" mint a riftbe.
    Nyilván akinek ilyen van jelen pillanatban az erre esküszik(már mint a riftre) én nem is szeretnék vitázni se vele sem senkivel,csupán a saját tapasztalatom osztottam meg.
    Vissza kanyarodva a rift előnyeire ami a valósággal hozza össze függésbe,a valóságban nem vagyok elzárva a külvilágtól a riftben azért eléggé korlátok közé vagyok fogva,de nem is ez a lényeg akinek bejön tolja egészségére.
    No és még nem is beszéltünk a játék támogatásról,na az még elég gyerek cipőben jár.
    Mondhatnánk SOON......

  16. #266
    Aktuálisan itt egy vélemény a CV1-ről

  17. #267
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Aktuálisan itt egy vélemény a CV1-ről
    Nos akkor választ is kaptam a kérdéseimre.
    A lényeget jól leírta és tükrözi.
    Nekem ennyi elég,már ami az én szempontjaim helyezi előtérbe.
    Várós, de majd idővel, SOON.....
    Még 1 éve azon ment a szájkarate fórumokon hogy egy viszonylagos "gyenge"hardver is elég neki....ha a 3 monitorral hasonlítjuk össze.
    Már ennek is GTX 980ti kell(még jó hogy ilyet vettem) de a majdaninak ez is kevés lesz...
    Kiszolgál az a 3 monitor még nálam asszem jó pár évet.

  18. #268
    Be kell ulni a kocsiba, feltenni egy szemellenzot, kb annyit amennyit a rift lat aztan kimenni a forgaloba.....
    A 3D az ok, nem vitatom, de a felbontas, latoter a beka feneke alatt van. Majd egyszer, tiz ev mulva .

  19. #269
    3 monitorral talán jobban kihasználhatjuk a periférikus látást. Nem arról van szó, hogy akkor veszem észre, hogy valaki van mellettem, ha feltűnik az oldalsó monitoron, nyilván a rutinosabbak tudják, hogy van mellettük valaki(k), de amint megjelenik, azonnal tudod a távolságot is, míg 3 monitor nélkül csak annyit, hogy valahol melletted van, és ez sokat jelent.

    A rift meg teljesen más tészta. Kíváncsian várom a végleges verziót (és remélem nem leszek benne rosszul ) Amikor próbáltam, még elég gyenge volt a felbontás, a távoli dolgok nehezen látszódtak, és olyan volt, mintha szúnyoghálót tettek volna a szemem elé. Mindezek mellett azonban ahogy felvettem, körbenéztem az autóban, a pályán, olyan érzésem volt, hogy tényleg ott vagyok! Egy ferrari valamivel mentem, és frankón láttam, érztem, hogy egy alacsony építésű verdában ülök 50 cm magasan az aszfalttól! Ahogy Szabi is írta, jobban láthatóak a pálya szintkülönbségei is. Szerintem van jövője a dolognak.
    Valaki írta fentebb, hogy a rift teljesen kizárja a külvilágot. Szimulátorozás közben pont ez a célom, hogy úgy érezzem valóban vesenyautót vezetek

  20. #270
    Én 2+1 monitornál, a vezető oldalon látom a tükröt néhány autónál, de a távolabbit egyikben sem, ott a műszerfal vége van!

  21. #271
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Egy szimpla kérdés mielőtt belevágnék én is a 3 monitotros fejlesztésbe:
    AMD Radeon R9 280 kártyán 1 DVI-D 1 db HDMI és 2 db Display port. A monitorokon amit kinéztem HDMI és DVI csati van.
    Kérdésem az lenne hogy érdemes kötni? 1 DVI, 1 HDMI és 1 pedig display-hdmi átalakítóval vagy inkább 1 HDMI és 2 display-hdmi átalakítóval??
    Van egyáltalán jelentősége hogyan kötném össze??

  22. #272
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    A kérdésedre a választ nem tudom, de az is kérdés, hogy a 280-as kártya ki e hajtja azt a 3 monitort megfelelő szinten? Szerintem kevés ahhoz

  23. #273
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    A kérdésedre a választ nem tudom, de az is kérdés, hogy a 280-as kártya ki e hajtja azt a 3 monitort megfelelő szinten? Szerintem kevés ahhoz
    Igen jó kérdés ez is..... én sem tudom!!

  24. #274
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Igen jó kérdés ez is..... én sem tudom!!
    Hát, most körbenéztem és felejtsd el inkább, az nagyon kevés hozzá.
    https://www.reddit.com/r/assettocors...u_requirement/

    Assetto Corsa esetében például GTX970ról meg GTX680 lightning-ról beszélnek ami kell a minimum 60 fps-hez. Az r9 280 ahhoz képest nagyon kevés:
    http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-28...eForce-GTX-970

    Csatolt képek Csatolt képek

  25. #275
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, most körbenéztem és felejtsd el inkább, az nagyon kevés hozzá.
    https://www.reddit.com/r/assettocors...u_requirement/

    Assetto Corsa esetében például GTX970ról meg GTX680 lightning-ról beszélnek ami kell a minimum 60 fps-hez. Az r9 280 ahhoz képest nagyon kevés:
    http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-28...eForce-GTX-970

    Thx... Boldog nem vagyok, de hát ez van...

Oldal: 11 / 13 ElsőElső ||| 7 8 9 10 11 12 13 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •