Oldal: 6 / 10 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó
Találatok: 126 - 150 (235 összesen)
  1. #126
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom
    Piszkosul nem tudom mi ez nálam (tudom lag...de akkor se).
    Ilyenkor lehet 20, 40, 60, 120 is a pingem is, de egyiknek se kéne ilyet okoznia. Egyébként sem értem, hogy miért és hogyan engedi a progi, hogy HÁTRÉBB kerüljek??
    Milyen lag ez?

    Minden ki volt cserélve a upc rendszerben, hálókártya, kábel, modem, minden csatlakozó a kültéri kábel és a kinti doboz is...
    Amikor indult az AC teszt kupa, akkor nekem is volt problémám a nettel, bemérték a kábeleket, kicserélték a modemet, utp kábelt, mindent, de a hiba az indőnkénti szakadásra csak nem szűnt meg.
    Aztán jött egy okosabb szerelő, aki adott egy tippet, hogy kapcsoljam ki a modemben az upnp feature-t. Hogy ennek mi köze lehetett a szakadáshoz, csak okoskodással tudom megmondani, de valóban ez volt a probléma.
    Azóta nincs lagg, se automatikus port forward, de azt meg leszarom. Én mondjuk T-s vagyok, de hátha...
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  2. #127
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom
    Piszkosul nem tudom mi ez nálam (tudom lag...de akkor se).
    Ilyenkor lehet 20, 40, 60, 120 is a pingem is, de egyiknek se kéne ilyet okoznia. Egyébként sem értem, hogy miért és hogyan engedi a progi, hogy HÁTRÉBB kerüljek??
    Milyen lag ez?

    Minden ki volt cserélve a upc rendszerben, hálókártya, kábel, modem, minden csatlakozó a kültéri kábel és a kinti doboz is...
    pingtest.net-en én is kíváncsi lennék h nem -e packet loss-od van...videó alapján annak tűnik...

  3. #128
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    pingtest.net-en én is kíváncsi lennék h nem -e packet loss-od van...videó alapján annak tűnik...
    Nálam a Pingtest és a Speedtest is mindig tökéletes eredmény hoz, még akkor is ha netezni alig bírok közben..

  4. #129
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam a Pingtest és a Speedtest is mindig tökéletes eredmény hoz, még akkor is ha netezni alig bírok közben..
    azt elhiszem, de a az elmúlt 1 évben kb 10-15 ember volt a környezetemben akinél kiderült h a packet lossa nem 0 vagy nem mérhető
    azóta meg lagmentesen online körözgetnek azóta is...

  5. #130
    A packet loss csak egy eredmény, de nem az ok. Ok meg lehet 100 féle. Mint ahogy fentebb írtam a problémám, az is packet loss volt, de a megoldása egy bug volt a modemben, és mindegyik modemben, amire a
    T feltolta az aktuális firmware-jét. az esetek 90%-ban packet loss-ból ered a probléma, tehát ha ezt megtudod, nem vagy előrébb.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  6. #131
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ki van a pingem már ezzel az egésszel. 133ms alá nem tudom vinni, bármit is okoskodom.
    Legszebb az egészben, hogy Nürgburgringen még <20ms alatt mozgott, azóta meghülyült a ping. Semmit sem változtattam.

    Valami tipp?

  7. #132
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Sziasztok.

    Ötletet szeretnék kérni a hozzáértőktől, mert én már teljesen elkavarodtam.

    Szóval átváltottam a UPC-nél a 240 megás netre és most szembesültem azzal, hogy a jó öreg D-LINK DI-524-es routerem lekorlátoz 30 megára letöltésnél. Viszont csak addig tudtam eljutni, hogy a gigás routerek kellenek nekem. Itt megakadtam, mert az Ipon oldalán amiket kinéztem gigás routeket, ott volt panasz, hogy lekorlátoz 100 megánál.

    Esetleg valakinek ötlet, milyen routert vegyek, ami kivisz ezt a sávszélességet, wifis és nem méregdrága???

    Amiket eddig néztem a TP-LINK TL-WR1043ND V2.1

    TP-LINK TL-WDR4300

    TP-LINK TL-WDR3600

    de az 1043-nál volt arra panasz hogy nem viszi ki a 240 megát és hogy ez állitólag ismert probléma ezzel a netsebességgel.

    Köszönöm előre is a segitségeket, nem szeretnék vagyonokat feleslegesen elkölteni.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #133
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Minek plusz router, amikor a UPC alapból ad egy gigabites, 2.4/5.0GHz wifis eszközt?

  9. #134
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Minek plusz router, amikor a UPC alapból ad egy gigabites, 2.4/5.0GHz wifis eszközt?
    Egyrészt sok problémát hallottam az UPC saját routerével kapcsolatban. Másrészt nekem a routerről megy a saját gépem, a nagyszobai tv, a lányom gépe a másik szobában, a másik szobai tv, meg a különböző wifi eszközök.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  10. #135
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Azt kikerülni úgyse tudod, csak beraksz plusz egy eszközt a láncba. Amúgy én a UPC-s routeren lógok, 1 asztali gép, TV, médialejátszó, 3 mobil, 1-2 notebook szokott rajta lenni. Általános UPC hálózati problémán kívül más problémám nem volt még vele, talán csak egyszer bolondult meg valamitől.

  11. #136
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Azt kikerülni úgyse tudod, csak beraksz plusz egy eszközt a láncba. Amúgy én a UPC-s routeren lógok, 1 asztali gép, TV, médialejátszó, 3 mobil, 1-2 notebook szokott rajta lenni. Általános UPC hálózati problémán kívül más problémám nem volt még vele, talán csak egyszer bolondult meg valamitől.
    Meglátjuk. Megrendeltem a routert a UPC-től, remélem nem fogok sokat szivni vele. Hány port van ezeken? Mert persze leirás vagy fénykép nincs róla a UPC-nél.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  12. #137
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    4 gigabites LAN + wifi.

  13. #138
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    4 gigabites LAN + wifi.
    Köszi.

    Remélem nem kell majd sokat szórakozni vele, emlékszem amikor először akartam Race07-ben szervert csinálni, a D-LINK routerem beállitásával elszórakoztam egy fél napot.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  14. #139
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Meglátjuk. Megrendeltem a routert a UPC-től, remélem nem fogok sokat szivni vele. Hány port van ezeken? Mert persze leirás vagy fénykép nincs róla a UPC-nél.
    Ilyet fogsz kapni, nekem is ilyet hoztak Zuglóba:
    http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/an...C3%A1ci%C3%B3k
    Ami miatt én csak modemként használom az a dyndns hiánya (van egy NAS-om azt nem árt elérni kívülről). Minden mást, ha jól rémlik be lehet rajta állítani (portforward, stb)
    Ami még nagy kár, hogy az USB-t tiltják, pedig állítólag egész jó dlna lejátszó lehetne.
    Nekem egyébként egy v1-es TP-Link 1043ND-m van. Egész addig amíg nem tettem a chipjére egy hűtőbordát addig max 100Mb/s-et tudott, azóta megy a 120. Nem esküszöm meg rá, de a v2-ben állítólag ezt a hibát javították.
    Esetleg még ezt ajánlom: https://ipon.hu/webshop/product/asus_rt_n18u/729760
    De szerintem először várd meg a UPC által adott eszközt, aztán ha valami miatt nem jó akkor keress más megoldást.

  15. #140
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyet fogsz kapni, nekem is ilyet hoztak Zuglóba:
    http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/an...C3%A1ci%C3%B3k
    Ami miatt én csak modemként használom az a dyndns hiánya (van egy NAS-om azt nem árt elérni kívülről). Minden mást, ha jól rémlik be lehet rajta állítani (portforward, stb)
    Ami még nagy kár, hogy az USB-t tiltják, pedig állítólag egész jó dlna lejátszó lehetne.
    Nekem egyébként egy v1-es TP-Link 1043ND-m van. Egész addig amíg nem tettem a chipjére egy hűtőbordát addig max 100Mb/s-et tudott, azóta megy a 120. Nem esküszöm meg rá, de a v2-ben állítólag ezt a hibát javították.
    Esetleg még ezt ajánlom: https://ipon.hu/webshop/product/asus_rt_n18u/729760
    De szerintem először várd meg a UPC által adott eszközt, aztán ha valami miatt nem jó akkor keress más megoldást.
    Köszönöm, akkor meglátjuk.

    Biztos lehetne másik firmware-val aktiválni az usb csatlakozót, de én meg mondjuk annak nem látom óriási hiányát, mindkét tv-m tud usb tárolóról filmet és egyebeket lejátszani.

    Igen, én is azt olvastam hogy a V2 nagyságrendileg jobb a V1-nél.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  16. #141
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Nem a fórum működével van gondom, de mivel nem találtam olyan topikot ahol a Race07 szerverekkel foglalkozna így ide írom. Kb. egy hónapja vettem észre, hogy megugrottak a pingjeim, 30-50 helyett 110-199 között látok mindenki a pályán. Szolgáltatóra gyanakodtam, átnéztem a kábeleket, modemet, routert, de semmi gyanús dolog. Ami fura, hogy a lobbyban a szervert is 130-150-es pinggel látom, viszont minden más magyar szervert a szokásos 20-50 között, a külföldi szervereket is 100 alatt. Tegnap írtam Hegyi Zsoltinak, mert emlékeztem, hogy mindketten Zuglóban lakunk és UPC a szolgáltatónk, és nála ugyanez a helyzet. Csapattársaimnál minden rendben van, tehát olyan mintha a szerver nem szeretné a UPC (vagy zuglói UPC) szolgáltatót. Nem hinném, hogy az internet szolgáltatónál lenne a hiba, mert akkor más szervereket is magasabb pinggel látnék. Szerencsére játékban nem jelentkezik lag, de jobb lenne rájönni, hogy mi okozza a problémát.

  17. #142
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a fórum működével van gondom, de mivel nem találtam olyan topikot ahol a Race07 szerverekkel foglalkozna így ide írom. Kb. egy hónapja vettem észre, hogy megugrottak a pingjeim, 30-50 helyett 110-199 között látok mindenki a pályán. Szolgáltatóra gyanakodtam, átnéztem a kábeleket, modemet, routert, de semmi gyanús dolog. Ami fura, hogy a lobbyban a szervert is 130-150-es pinggel látom, viszont minden más magyar szervert a szokásos 20-50 között, a külföldi szervereket is 100 alatt. Tegnap írtam Hegyi Zsoltinak, mert emlékeztem, hogy mindketten Zuglóban lakunk és UPC a szolgáltatónk, és nála ugyanez a helyzet. Csapattársaimnál minden rendben van, tehát olyan mintha a szerver nem szeretné a UPC (vagy zuglói UPC) szolgáltatót. Nem hinném, hogy az internet szolgáltatónál lenne a hiba, mert akkor más szervereket is magasabb pinggel látnék. Szerencsére játékban nem jelentkezik lag, de jobb lenne rájönni, hogy mi okozza a problémát.
    Ugyan ez van nálam is és szintén UPC (de nekem Eger) a szolgáltatóm. Én azt hittem nálam van csak így és ezért nem foglalkoztam vele.

  18. #143
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan ez van nálam is és szintén UPC (de nekem Eger) a szolgáltatóm. Én azt hittem nálam van csak így és ezért nem foglalkoztam vele.
    Érdekes, mert több mint egy éve van UPC-m és előtte jó volt. Az előző bajnokság utáni Minis/Fiat500-as Fun futamon vettem észre először, hogy valami nem stimmel.

  19. #144
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, mert több mint egy éve van UPC-m és előtte jó volt. Az előző bajnokság utáni Minis/Fiat500-as Fun futamon vettem észre először, hogy valami nem stimmel.
    Hát ha most agyonverne valaki akkor sem tudnám megmondani mióta van ez, de nekem sem régóta.

  20. #145
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Engem konkrétan le is dobott tegnap a szerver verseny közben, nem lesz ez igy jó....
    Öregember nem gyorsvonat.......

  21. #146
    Kiss Endre Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 15.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    28
    Sziasztok!

    Nekem is ugyanez a problémám, de csak a gtr szerverekkel. 20-30 as pingről 140-re változott. Nyíregyháza UPC, 120 Megás net.

    Ha valaki rájön a megoldásra, ne tartsa vissza...:-)

  22. #147
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a fórum működével van gondom, de mivel nem találtam olyan topikot ahol a Race07 szerverekkel foglalkozna így ide írom. Kb. egy hónapja vettem észre, hogy megugrottak a pingjeim, 30-50 helyett 110-199 között látok mindenki a pályán. Szolgáltatóra gyanakodtam, átnéztem a kábeleket, modemet, routert, de semmi gyanús dolog. Ami fura, hogy a lobbyban a szervert is 130-150-es pinggel látom, viszont minden más magyar szervert a szokásos 20-50 között, a külföldi szervereket is 100 alatt. Tegnap írtam Hegyi Zsoltinak, mert emlékeztem, hogy mindketten Zuglóban lakunk és UPC a szolgáltatónk, és nála ugyanez a helyzet. Csapattársaimnál minden rendben van, tehát olyan mintha a szerver nem szeretné a UPC (vagy zuglói UPC) szolgáltatót. Nem hinném, hogy az internet szolgáltatónál lenne a hiba, mert akkor más szervereket is magasabb pinggel látnék. Szerencsére játékban nem jelentkezik lag, de jobb lenne rájönni, hogy mi okozza a problémát.
    Ma kíváncsiságból megnéztem mit látok az AC-s GTR-Masters szerverekből, azokat szintén a Race07-hez hasonló 130-140-es pinggel látom. Szabi van valami ötletetek, hogy a szerver szolgáltató miért nem "szereti" annyira a UPC-t?

  23. #148
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.635
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ma kíváncsiságból megnéztem mit látok az AC-s GTR-Masters szerverekből, azokat szintén a Race07-hez hasonló 130-140-es pinggel látom. Szabi van valami ötletetek, hogy a szerver szolgáltató miért nem "szereti" annyira a UPC-t?
    A "szerver szolgáltatónk" mindenkit ugyan annyira szeret.
    Az hogy nálam 10ms, nálad pedig 150ms, nem a szolgáltatónk hibája.

  24. #149
    Kiss Endre Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 15.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    28
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A "szerver szolgáltatónk" mindenkit ugyan annyira szeret.
    Az hogy nálam 10ms, nálad pedig 150ms, nem a szolgáltatónk hibája.
    Én is így gondolnám, de akkor miért van az, hogy az SRS szerveren 16ms addig a GTR 140ms a ping??

  25. #150
    Nekem is ez a bajom. Mindegyik serveren normális pingem van, csak a masterseseken van >130. Más játékoknál is minden normális. Nekem is UPC-m van, és fura, hogy csak nekünk van gondunk és csak a masterses szerókkal.

Oldal: 6 / 10 ElsőElső ||| 2 3 4 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •