Találatok: 1 - 15 (15 összesen)
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433

ClubSport pedál

Azon szerencsések egyike vagyok, akinek egy ilyen load cellás pedálja van. Most viszont az a problémám van vele hogy néha (gyakran) felakad a gáz 25-30% körül.
    Van valakinek hasonló kütyüje?

Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Azon szerencsések egyike vagyok, akinek egy ilyen load cellás pedálja van. Most viszont az a problémám van vele hogy néha (gyakran) felakad a gáz 25-30% körül.
    Időnként szét kell szedni és kitisztítani (ott a gáznál is az érzékelő részt is). Nekem ez szokott segíteni. Mondjuk nálam néha az jön elő (amikor már elég koszos), hogy nem megy fel 100%-ra. Ha az érzékelő hibásodott meg, akkor írni kellene a support-nak (nem árt egy rövid videót is mellékelni a hibáról) és díjmentesen küldenek csere alkatrészt. Én a loadcell-el jártam így.

Horváth József Versenyző
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Szia,
    Nekem nincs load cellám, de a g27-l az alábbi problémám volt.
    A gáz adására az alsó felében ricegett. Ez nem látszott a szoftverben, de a gtl kalibrálásnál igen.

Szétszedtem a pedált Tilus leírása alapján, kiszedtem a potit, wd40-l jól befújtam, megforgattam alaposan, megtöröltem, vissza raktam és kész.

Szerintem Neked is hasonlót kellene csinálni.
    Szia
    Joe

Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    Nekem nincs load cellám, de a g27-l az alábbi problémám volt.
    A gáz adására az alsó felében ricegett. Ez nem látszott a szoftverben, de a gtl kalibrálásnál igen.

Szétszedtem a pedált Tilus leírása alapján, kiszedtem a potit, wd40-l jól befújtam, megforgattam alaposan, megtöröltem, vissza raktam és kész.

Szerintem Neked is hasonlót kellene csinálni.
    Szia
    Joe
    Igen, annyi különbséggel hogy ott nincs potméter
    Hall szenzor van, de az még a legkissebb fémes porra is alergiás, de kívülről le lehet csavarozni és leporolni. A mozgó alkatrészekhez pedig a tudomány mai állása szerint grafit por kell...? Azt mondják a clubsport tulajok.

Nekem is csinálta ezt a clubsport mindössze 2 hét után, megesküdtel volna rá hogy elektromos a probléma, totális kontakthiba tüneteket produkált, de a szenzor volt csak koszos.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Ha az érzékelő hibásodott meg, akkor írni kellene a support-nak (nem árt egy rövid videót is mellékelni a hibáról) és díjmentesen küldenek csere alkatrészt. Én a loadcell-el jártam így.
    Gáz és kuplung tisztítás után kiváló lett.
    Viszont úgy tűnik hogy a loadcell-em is meghalt. Azzal kezdődött hogy mindíg volt 1-2-3% állandó fék. Aztán meg össze vissza ugrált a fékhatás nyomásra, végül pedig teljesen elment a fék. Se kép se hang. Videóm van, hova küldjem?

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.201
    Viszont úgy tűnik hogy a loadcell-em is meghalt. Azzal kezdődött hogy mindíg volt 1-2-3% állandó fék. Aztán meg össze vissza ugrált a fékhatás nyomásra, végül pedig teljesen elment a fék. Se kép se hang. Videóm van, hova küldjem?
    Fanatec-nek, hogy sürgősen cseréljék ki neked!

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Fanatec-nek, hogy sürgősen cseréljék ki neked!
    Ezt a kiváló form-ot találtam:
    http://www.fanatec.de/html/index.php?id=621

Pl. Youtube-ra tegyek videót és írjak nekik ide? Ingyen cserélik vagy perkálnom kell?
    Hockenheim-re remélem jó lesz!

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Rendes gyerekek ezek a Fanatec-nél. Szépen kicserélték a load-cell-t nekem ingyen.
    Aztán eltelt egy futam és ugyan olyan rossz...
    Utoljára módosította: bordiii; 2012. 03. 20. 20:31.

Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    El is felejtettem mondani hogy megválnék a folyamatos fék problémákkal küszködő CS pedálomtól.
    Ajánlatok jöhetnek.

El is felejtettem mondani hogy megválnék a folyamatos fék problémákkal küszködő CS pedálomtól.
    Ajánlatok jöhetnek.
    1db eukalyptus cukorka? szép zöld, eredeti, bontatlan csomagolásban.

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ClubSport pedál V2 (hidraulikus)
    Ha jól látom ugyanaz a fos load cella van benne amivel szopik mindenki, és ha a load cell ugyanaz akkor valszeg az eletronika is.
    Thomas megint nem tanult a leckéből
    Ezen felül ez nem hidraulikus, ez load cellás, csak az érzést adja egy rugóval megtámogatott hidraulikus dugattyú.

Azt sem értem miért fekete..le fog kopni és irtó ronda lesz, míg a szálcsiszolt alu felület kiváló volt eddig.
    Viszont a müanyag csapágyakat végre rézre cserélte, a nyikorgás meg fog szünni! Eddig ugyanis meg kellett venni az upgrade kitet ha nem akartad hogy rettenetesen viccesen és hangosan nyikorogjon a cucc.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 05. 08. 11:51.

Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

Lele László Versenyző Lele László logója
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól látom ugyanaz a fos load cella van benne amivel szopik mindenki, és ha a load cell ugyanaz akkor valszeg az eletronika is.
    Thomas megint nem tanult a leckéből
    Ezen felül ez nem hidraulikus, ez load cellás, csak az érzést adja egy rugóval megtámogatott hidraulikus dugattyú.

Azt sem értem miért fekete..le fog kopni és irtó ronda lesz, míg a szálcsiszolt alu felület kiváló volt eddig.
    Én is éppen ezt néztem, hogy nem kellene hidraulikusnak nevezni, amikor nem a hidraulika nyomást mérik, hanem egy load cellát nyomnak mellette.
    Ez az én logikám szerint úgy működik, hogy a hidraulika szépen keményedik a load cella meg nem ennek megfelelően fogja visszaadni a fékerőt. Ettől még lehet jó.

Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Lele László írta Hozzászólás megtekintése
    Én is éppen ezt néztem, hogy nem kellene hidraulikusnak nevezni, amikor nem a hidraulika nyomást mérik, hanem egy load cellát nyomnak mellette.
    Ez az én logikám szerint úgy működik, hogy a hidraulika szépen keményedik a load cella meg nem ennek megfelelően fogja visszaadni a fékerőt. Ettől még lehet jó.
    Persze lehet jó így is, csak pont a load cella amit használ a leggyengébb pontja a Clubsport pedálnak, pár hetet, hónapot bír attól függően mennyire keményen nyomod akár többet is.

Egész pontosan úgy működik, hogy a rugó adja az előfeszítést, egy poliuretán betét adja a felkeményedő részt és a hidraulika adja a csillapítást. Érdekes hibrid megoldás, de lehet így jó, mert a nyomás nem tudom mennyire lenne lineáris, illetve jól mérhető az első tartományban, és persze változna ahogy a folyadék melegedik, vagy netán szivárog Így az alsó holtpont konstans és a felső is független a dugattyútól.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •