Találatok: 1 - 17 (17 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Oschersleben

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Oschersleben 2017.12.10.

    R1: Replay

    1:44 - Tóth Gábor - lökés, kiforgatás, rajtbaleset okozása: 3 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    2:41 - Oláh Gergely - veszélyes visszatérés: 3 figyelmeztetés
    4:30 - Kuczi Balázs - leszorítás: 3 figyelmeztetés
    4:38 - Szabó Zoltán Jr. - lökés: 2 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    4:38 - Oláh Gergely - féktávon történő hirtelen irányváltás: 2 figyelmeztetés
    22:15 - Tömöl Tamás - leszorítás: 3 figyelmeztetés
    39:47 - Szabó Zoltán Jr. - lökés: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    55:00 - Szabó Zoltán Jr. - lökés, kiforgatás: 2 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    1:27:35 - Lányi Tamás - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés

    R2: Replay
    1:50 - Nagy Attila: versenybaleset
    1:56 - Balogh Máté -
    magát büntette
    59:31 - Mammel Erik- kék zászló figyelmen kívül hagyása: 1 figyelmeztetés
    59:40 - Sipkai Béla - veszélyes visszatérés: 4 figyelmeztetés


    Összevont büntetések:

    2 db Boxutca Áthajtás: Oláh Gergely, Sipkai Béla
    Boxutca Áthajtás: Nagy Norbert, Morvai Norbert, Tóth Gábor, Kuczi Balázs, Szabó Zoltán Jr., Lányi Tamás, Tömöl Tamás
    2 db Figyelmeztetés: Tóth Ádám, Csorosz László, Baán Szabolcs, Fehér Norbert, Tömöl Tamás, Nagy László Big, Mammel Erik
    1 db Figyelmeztetés: Kovács Géza, Zelfel Tamás, Pinczés Ádám, Vízner Gábor, Scheiblinger Péter, Nagy Norbert, Nagy Levente, Morvai Norbert, Piski Tamás, Szabó Szilárd, Szűcs Tamás, Szabó Zoltán Jr.


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    4:38 - Szabó Zoltán Jr. - lökés: 2 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    4:38 - Oláh Gergely - féktávon történő hirtelen irányváltás: 2 figyelmeztetés


    Erre lehetne kérni egy részletes magyarázatot? Vagy újravizsgálatot?

    Én eléggé utas voltam az irányváltásnak köszönhetően úgy érzem. Megcéloztam a kerékvetőket alapból, mint a pálya legbelső pontja, majd még ez után is mentem bőven beljebb. Mindezt lényegében még az egyenesben. Nem tudom mit kellett volna tennem. Elkerülni max úgy tudtam volna ha elengedem a féket sztem. De akkor meg szánkázzak át a füvön?
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  3. #3
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    4:38 - Szabó Zoltán Jr. - lökés: 2 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    4:38 - Oláh Gergely - féktávon történő hirtelen irányváltás: 2 figyelmeztetés


    Erre lehetne kérni egy részletes magyarázatot? Vagy újravizsgálatot?

    Én eléggé utas voltam az irányváltásnak köszönhetően úgy érzem. Megcéloztam a kerékvetőket alapból, mint a pálya legbelső pontja, majd még ez után is mentem bőven beljebb. Mindezt lényegében még az egyenesben. Nem tudom mit kellett volna tennem. Elkerülni max úgy tudtam volna ha elengedem a féket sztem. De akkor meg szánkázzak át a füvön?

    A büntetést azért kaptad, mert nem vetted figyelembe a sárga zászlót. Előttetek egy versenyző éppen szabályosan, körültekintően tért vissza a pályára, mely szituációt mindenképpen figyelembe kell venni. Bár nem emiatt, de Gergely kicsit belassult, viszont a sárga zászló pont jól jött ki neki. Ha be tudsz valaki mellé "vetődni" féktávon az oké, de hátulról támadóként figyelembe kell venned, hogy előtted akár ilyen manővereket is képesek bevetni annak érdekében, hogy megvédjék a pozíciójukat. Ezt pedig neked mindenképpen ki kell védened, elvégre Te vagy a támadó fél.
    Természetesen nem mondom, hogy húzd rá a kormányt a melletted féktávon bevetődőkre, hiszen azzal borítékolod a csattanást, és mint az itt is kiderült, nem is érte meg. Egyébként Gergely manővere ebben a helyzetben nem volt szabályos, hiszen a szabályzat szerint mindenkinek törekednie kell a balesetek elkerülésére, itt pedig direkt bezárta előtted az ajtót, de egyébként a támadó félnek fel kell készülnie arra, hogy a védekező fél addig simán ívet válthat, terelhet valamelyik irányba, amíg nincs meg a támadási pozíció, ami ugye akkor van, ha a védekező hátsó, illetve támadó fél első tengelye egy vonalban van.

    Összességében a sárga zászló miatti óvatlan viselkedés miatt kaptad a büntetést
    , ugyanis ebben a helyzetben csak a kanyar után lett volna jogod támadni Gergelyt.

    Illetve ez már innentől a személyes véleményem, de szerintem kicsit próbálj meg nyugodtabban menni. Rengeteg balul sikerült szituációt kerülhettél volna el már idén, ha egy kicsivel óvatosabb vagy. Nem biztos, hogy mindig az első résbe be kell szúrni, próbáld meg feltérképezni az előtted haladó erősségeit/gyengeségeit, nézd meg hol tudnál támadni, és törekedj arra, hogy csak ezután támadj.
    Hosszú a futam, nem probléma ha valaki mögé beszorulsz 1-2 körre, amíg meglátod hol lepd meg. Természetesen nem versenyezni akarlak megtanítani, csupán külső szemlélőként vizsgáltam az eseteket, amikből ez a konzekvencia vonható le.
    A legkönnyebben általában akkor zökken ki mindenki a ritmusából, ha valakiben nem látja a "megfelelő versenyzői morált", amikor valaki így vagy úgy, de keresztbe tesz a versenyednek. Ezekben a helyzetekben kell higgadtnak maradni, és csak csinálni tovább, nem szabad görcsösen "rohanni" előre, hogy az esetlegesen elvesztett időt behozd. Még egyszer mondom, nem kioktatni akarlak, ez csak inkább egy tanács. Lesz még idén (a szezonban) verseny, próbáld meg kicsit nyugodtabban kezelni az egészet, én a legtöbbet úgy előztem, hogy meg se kellett magam erőltetni, csak mentem a saját ritmusomban, és szépen elkezdtek a javamra fordulni a dolgok.

    Ha belegondolsz, ralliban is akkor vagy a legjobb, ha teljes mértékben arra tudsz figyelni, amit éppen csinálsz és minden szart ki tudsz zárni. Persze ott nincsenek előtted mások, de így is biztos vagyok benne, hogy ezer meg egy dolog ki tud zökkenteni a versenyzői alfádból, pl: szembe süt a nap, átraktak, vagy elvittek egy jelzőbóját/bálát/akármit, technikai gond miatt másképp kell vezetni az autót, hirtelen pont nem látsz ki, mert valami dzsuva ment a szélvédőre, miezafüstszag?belőlünkjön? stbstbstb. Ezek mind kizökkenthetnek, de akkor vagy a leggyorsabb, amikor ezeket mégis szépen ki tudod magadból iktatni. Ezt kell itt is elérni.

  4. #4
    Tisztelt Verenybíróság,

    Fellebbezést nyújtanék be a büntetéseim ellen!

    Veszélyes visszatérés: 2:41-nél döntött úgy Zoltán, hogy nem lesz elég helye a pályán maradni. Akkor én még bőven pályán kívül voltam!
    Visszatérésem pillanatában egy autónyi hely maradt a pályán és utána rögtön kifelé húzódom helyet hagyva a mögöttem haladónak aki érdekes módon a pályán tud maradni...
    Ő az ideális íven kanyarodott, ha ott marad simán elmegy és nem ütközünk!
    A maximális kormány szöggel jöttem vissza a pályára amit a tapadás lehetővé tett!

    Fékávon irány váltás: 4:38 tól folyamatosan jobbra húzok, belső kamerából tisztán látszik hogy eszem ágába sincs balról megkezdeni a kanyarodást, hátulról torpedóznak meg!

    Kérem a büntetéseim felülvizsgálatát, Watkins Glenben 1 figyelmeztetésem volt, itt kaptam 4-et??????????????????????

  5. #5
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Verenybíróság,

    Fellebbezést nyújtanék be a büntetéseim ellen!

    Veszélyes visszatérés: 2:41-nél döntött úgy Zoltán, hogy nem lesz elég helye a pályán maradni. Akkor én még bőven pályán kívül voltam!
    Visszatérésem pillanatában egy autónyi hely maradt a pályán és utána rögtön kifelé húzódom helyet hagyva a mögöttem haladónak aki érdekes módon a pályán tud maradni...
    Ő az ideális íven kanyarodott, ha ott marad simán elmegy és nem ütközünk!
    A maximális kormány szöggel jöttem vissza a pályára amit a tapadás lehetővé tett!

    Fékávon irány váltás: 4:38 tól folyamatosan jobbra húzok, belső kamerából tisztán látszik hogy eszem ágába sincs balról megkezdeni a kanyarodást, hátulról torpedóznak meg!

    Kérem a büntetéseim felülvizsgálatát, Watkins Glenben 1 figyelmeztetésem volt, itt kaptam 4-et??????????????????????

    Tisztelt Gergely!

    Az óvatosan pályára visszatérés nem azt jelenti, hogy tempóból alászedem a kormányt, és vissza gangolok a pályára. Amikor Zoltán úgy döntött, hogy inkább letér a pályáról, az azért volt, mert egyáltalán nem volt biztos, hogy nem fogod eltalálni. Továbbá itt nincs jogod lezárni az utat a mögötted érkező elől (meg egy autónyi helyet hagyni...), mivel a pálya mellől térsz vissza rá. A megfelelő, biztonságos visszatérés úgy néz ki, ahogyan Pákolicz Róbert tette azt, a következő esetednél. Nem zárhatsz le semennyit az útból, szabály szerint csak arra van jogosultságod, hogy kellő óvatossággal visszatérj a pályára (mondjuk a szélére, nem a közepére), majd ott újra felvedd a versenytempódat. Kérlek nézd meg az esetet a mögötted érkezők belső kamerájából is, és látni fogod, hogy mi miért történt.

    A következő esetnél mindketten szabálytalanok voltatok. Zoltán sárga zászló alatt próbált meg téged megelőzni, mivel megcsúsztál az esetet megelőző jobbosban, és tempóhátrányba kerültél. Mivel gondolom megoszlott a figyelmed az előtted éppen visszatérő autó miatt, valószínűleg későn vetted észre a mögötted támadó versenyzőt. Ha nem is így volt, akkor is túl későn akartad lezárni az ívet. A szabályzat kimondja, hogy mindenkinek törekednie kell a kontaktok és a balesetek elkerülésére, azonban itt nem volt kérdéses, hogy ha Te belülre húzod az autót, akkor ebből karambol lesz, mivel Zoltán már az előtt elkezdett fékezni, hogy Te a féktávon irányt váltottál. Továbbá a kanyar beesési szöged sem felelt meg a korábbi, illetve későbbi köreidben tapasztaltakkal, így a VB véleménye alapján a manőver egy szándékos blokkolási manőver volt. Akkor sem tehetsz ilyet, ha valaki jogosulatlanul akar Téged megelőzni. A megfelelő viselkedési mód ilyen szituációban az, hogy ha már így jártál, akkor megtartod az ívedet, beengeded belülre a támadót, majd a kigyorsításon alá tudsz vágni kontakt nélkül, illetve a futam óvás topicjában bejelented a jogosulatlan pozíciószerzést, így végül mindenképpen megkapja a retorzióját.

    Az, hogy az előző futamon hány figyelmeztetést kaptál egyébként is irreleváns. A szankciókat a VB mindig egyedi elbírálás alapján osztja, az adott szituációnak megfelelően.

  6. #6
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Gergely!

    Az óvatosan pályára visszatérés nem azt jelenti, hogy tempóból alászedem a kormányt, és vissza gangolok a pályára. Amikor Zoltán úgy döntött, hogy inkább letér a pályáról, az azért volt, mert egyáltalán nem volt biztos, hogy nem fogod eltalálni. Továbbá itt nincs jogod lezárni az utat a mögötted érkező elől (meg egy autónyi helyet hagyni...), mivel a pálya mellől térsz vissza rá. A megfelelő, biztonságos visszatérés úgy néz ki, ahogyan Pákolicz Róbert tette azt, a következő esetednél. Nem zárhatsz le semennyit az útból, szabály szerint csak arra van jogosultságod, hogy kellő óvatossággal visszatérj a pályára (mondjuk a szélére, nem a közepére), majd ott újra felvedd a versenytempódat. Kérlek nézd meg az esetet a mögötted érkezők belső kamerájából is, és látni fogod, hogy mi miért történt.

    A következő esetnél mindketten szabálytalanok voltatok. Zoltán sárga zászló alatt próbált meg téged megelőzni, mivel megcsúsztál az esetet megelőző jobbosban, és tempóhátrányba kerültél. Mivel gondolom megoszlott a figyelmed az előtted éppen visszatérő autó miatt, valószínűleg későn vetted észre a mögötted támadó versenyzőt. Ha nem is így volt, akkor is túl későn akartad lezárni az ívet. A szabályzat kimondja, hogy mindenkinek törekednie kell a kontaktok és a balesetek elkerülésére, azonban itt nem volt kérdéses, hogy ha Te belülre húzod az autót, akkor ebből karambol lesz, mivel Zoltán már az előtt elkezdett fékezni, hogy Te a féktávon irányt váltottál. Továbbá a kanyar beesési szöged sem felelt meg a korábbi, illetve későbbi köreidben tapasztaltakkal, így a VB véleménye alapján a manőver egy szándékos blokkolási manőver volt. Akkor sem tehetsz ilyet, ha valaki jogosulatlanul akar Téged megelőzni. A megfelelő viselkedési mód ilyen szituációban az, hogy ha már így jártál, akkor megtartod az ívedet, beengeded belülre a támadót, majd a kigyorsításon alá tudsz vágni kontakt nélkül, illetve a futam óvás topicjában bejelented a jogosulatlan pozíciószerzést, így végül mindenképpen megkapja a retorzióját.

    Az, hogy az előző futamon hány figyelmeztetést kaptál egyébként is irreleváns. A szankciókat a VB mindig egyedi elbírálás alapján osztja, az adott szituációnak megfelelően.
    Igazából átnéztem az előző versenyen történt incidenseket és rájöttem hogy jogosan lettem szankcionálva.
    Persze figyelembe véve, hogy az első incidensemnél nem történt koccanás, de jó tudni hogy ha valaki rajtbalesetet okoz én önmagát óvja akkor sima figyelmeztetéssel megússza! Ellenben én két BUÁ-t is kapok! Konzekvens, mit ne mondjak! BRAVÓ!
    Nem kell gondolnod, hogy így vagy úgy osztódott meg a figyelmem, NÉZD meg a replayt! Elöl haladtam így én választhattam meg az ívet, az hogy ezt a mögöttem haladó későn reagálta le nem az én hibám! Ráadásul engem lökött ki és ment tovább... (Tudom mellékes, elvileg én basztam el, kilök a francba és akkor még had kapjon egy másik BUÁ-t)
    BRAVÓ, mást nem tudok erre mondani!

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    mit ne mondjak! BRAVÓ!
    BRAVÓ, mást nem tudok erre mondani!

    Kérlek, tartózkodjunk az efféle gúnyos megjegyzésektől.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából átnéztem az előző versenyen történt incidenseket és rájöttem hogy jogosan lettem szankcionálva.
    Persze figyelembe véve, hogy az első incidensemnél nem történt koccanás, de jó tudni hogy ha valaki rajtbalesetet okoz én önmagát óvja akkor sima figyelmeztetéssel megússza! Ellenben én két BUÁ-t is kapok! Konzekvens, mit ne mondjak! BRAVÓ!
    Nem kell gondolnod, hogy így vagy úgy osztódott meg a figyelmem, NÉZD meg a replayt! Elöl haladtam így én választhattam meg az ívet, az hogy ezt a mögöttem haladó későn reagálta le nem az én hibám! Ráadásul engem lökött ki és ment tovább... (Tudom mellékes, elvileg én basztam el, kilök a francba és akkor még had kapjon egy másik BUÁ-t)
    BRAVÓ, mást nem tudok erre mondani!
    Próbálj meg nem csapongani.

    Ki kapott 1 figyut rajtbaleset okozásáért?
    A két BUÁ-dat két külünböző esetért kaptad, amik közül egyik sem rajtbaleset.
    A füvezős visszatérésednél, nem kell megtörténnie a balesetnek, ahhoz hogy valami szabálytalan, büntetendő lehessen. Ha leesel a pályáról, elhagyod a játszóteret, átszánkázol, akkor neked kell "kúszva" visszajönnöd a pályára, örülhetsz hogy folytathatod a versenyt, és ne másokat hozzál kényelmetlen, vészhelyzetbe a saját hibád miatt. Ne másnak kelljen lavíroznia, elvennie, vészfékeznie, balesetet elkerülnie, méricskélnie hogy talán nem-e mentek össze. Lényegtelen hogy a másik pont elfért volna-e vagy sem. Ne hozd ilyen helyzetbe. Szépen lassan csorogj vissza az ideális ívtől eltérő oldalon a pályára, a visszapillantót sűrűn figyelgetve. Ne azt a játékot játszd hogy hogyan tudok minél kevesebb időt vesztve a pályára visszajutni, hanem azt hogy hogyan tudom ezt a versenyt a legkissebb (zűr)zavar okozásával tovább folytatni.
    Utolsó kanyaros esetednél a normál íven kezdted bevenni a kanyart. Már féktávon belül észrevetted hogy a mögötted jövő belülre fog vágni, és csak erre reagálva erősen leszűkítetted a belső helyet számára. Elkerülhetetlen volt a baleset. A másik féke sem fog jobban mint a Tiéd.

  9. #9
    59:31 - Mammel Erik- kék zászló figyelmen kívül hagyása: 1 figyelmeztetés
    59:40 - Sipkai Béla - veszélyes visszatérés: 4 figyelmeztetés

    Srácok tényleg végignézitek a replayt?

    Erik már az egyenesben elengedhetett volna de vissza húzott elém ,majd a kanyarban az abszolút ideális íven lelassított ( nem kicsit), amire azért bevallom nem számítottam és a megpördülés vagy törés helyett a füvet választottam. Na ekkor már tényleg elengedhetett volna, de Ő belém rongyolt, ez volt szerintetek a veszélyes visszatérés. Nem látta hogy próbálok visszajönni a pályára és amúgy is el kellet volna engednie ??? Egyébként a boxkiállás előtt sem nagyon sikerült neki az elengedés és nem csak velem szemben. Láttam mert előttem történt és nem akartam elhinni, de aztán én is megszívtam.

    Tudom ,hogy sok meló visszanézegetni a replayeket, de azért próbáljatok normálisan mérlegelni! Nem csak úgy eldobtam a verdát és állat módjára visszajöttem, hanem Erik hibájából történt a dolog.
    A 4 figyú. kicsit durva a szitu tükrében! Azzal egy teljes futamomat tönkre vágjátok!
    És nem Eriknek akarok én nagyobb büntit, de az ,hogy én kapok ilyen súlyos büntetés az FELHÁBORÍTÓ !

    Ha nem megy a bíráskodás , ne csináljátok !

  10. #10
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    59:31 - Mammel Erik- kék zászló figyelmen kívül hagyása: 1 figyelmeztetés
    59:40 - Sipkai Béla - veszélyes visszatérés: 4 figyelmeztetés

    Srácok tényleg végignézitek a replayt?

    Erik már az egyenesben elengedhetett volna de vissza húzott elém ,majd a kanyarban az abszolút ideális íven lelassított ( nem kicsit), amire azért bevallom nem számítottam és a megpördülés vagy törés helyett a füvet választottam. Na ekkor már tényleg elengedhetett volna, de Ő belém rongyolt, ez volt szerintetek a veszélyes visszatérés. Nem látta hogy próbálok visszajönni a pályára és amúgy is el kellet volna engednie ??? Egyébként a boxkiállás előtt sem nagyon sikerült neki az elengedés és nem csak velem szemben. Láttam mert előttem történt és nem akartam elhinni, de aztán én is megszívtam.

    Tudom ,hogy sok meló visszanézegetni a replayeket, de azért próbáljatok normálisan mérlegelni! Nem csak úgy eldobtam a verdát és állat módjára visszajöttem, hanem Erik hibájából történt a dolog.
    A 4 figyú. kicsit durva a szitu tükrében! Azzal egy teljes futamomat tönkre vágjátok!
    És nem Eriknek akarok én nagyobb büntit, de az ,hogy én kapok ilyen súlyos büntetés az FELHÁBORÍTÓ !

    Ha nem megy a bíráskodás , ne csináljátok !
    Béla, még a verseny után melegiben visszanéztem az esetet, hogy pontosan lássam mi történt. Megnéztem mindkettőnk kocsijából többször, több kameraállásból. Már a célegyenes óta figyeltelek a tükörben, de ott még nem voltál közvetlenül mögöttem, ahogy a második, rövid egyenesben sem. A balos visszafordító után gondoltam, hogy elengedlek, de még ott sem voltál közvetlenül a nyakamon. Utána a többszörösen tört balosban rám estél, illetve le az útról. Bazi nagy sebességkülönbséggel érkeztél a kanyarba (nem fékeztem korábban a szokásosnál), nem tudom, sikerült volna-e úgy bevenned egyáltalán. Nem láttam, hogy a fűre mentél, ezért a következő jobbosban teljesen az út szélére húzódva adtam helyet neked, hogy a belső íven el tudj menni. Merthogy azt hitem, mögöttem vagy még, holott akkor már a füvön közeledtél a kanyar felé és oda arra majdnem merőlegesen érkeztél meg, engem oldalba találva. Szóval, hogy én beléd rongyoltam, az számomra kicsit meglepő.
    Amiben igazad van, hogy elegedhettelek volna korábban is. Nem tettem, mert úgy éreztem, még nem tartalak fel és nem akartam 2-4 másodpercet veszíteni a lelassítással és elengedéssel. Viszont te ott estél a nyakamra, ahol szinte biztosan nem tudlak biztonságosan elengedni. Azon a balos, törött íven nemigen fér el két autó, de utána már simán, ahol rögtön helyet is adtam neked. Szóval nem láttalak, mert hogyan is láthattalak volna, amikor nem voltál mellettem, hanem épp a pálya felé igyekeztél a füvön.

    A 4 figyelmeztetésen én is meglepődtem, de véleményem szerint két külön eset történt. Én elengedhettelek volna kicsit előbb, ezért jogos nekem a figyelmeztetés. Te lehettél volna türelmesebb, és 3 másodperccel később egy sokkal kevésbé rizikós helyen simán elmehettél volna mellettem a szabadon hagyott belső íven. A másik eset, hogy amikor lementél a fűre és jössz vissza, akkor azt nem teheted úgy, hogy telibe versz oldalról valakit a pályán. Még akkor sem, ha épp leköröznéd. Nyilván ez teljesen független dolog attól, hogy én talán kicsit lassabban enegdtelek el, mint lehetséges lett volna. 2 vagy 3 figyelmeztetést méltányosabbnak tartanék én is ezért.

    A boxkiállásos eset nem rémlik, de szívesen megnézném, hogy tényleg hibáztam-e? Hányadik körben történt vagy mennyi időnél nézzem?

  11. #11
    Sajnálom Erik, úgy tűnik más "mozit" néztünk.
    Amúgy nincs veled gondom, nem sikerült az elengedés, ennyi.
    A büntetés brutális.

  12. #12
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnálom Erik, úgy tűnik más "mozit" néztünk.
    Kb. ez jutott eszembe nekem is, mert nagyon nem hasonlít, amit tapasztaltunk. Nyilván ez nem személyes dolog, miért is lenne? Nem csak lekörözéskor, de akkor sem szoktam emberkedni, ha valaki egyértelműen gyorsabb. Minek tartsam fel magamat is a - nagyjából hiábavaló - védekezéssel?

    A félreértések elkerülése végett összevágtam replay-ből, amit én láttam és amit te. Külső és belső nézetből egyaránt. Mondhatni, ez volt az én "mozim":


    Az is jól látszik, hogy nem tartottalak fel, csak ott a balos visszafordító után érsz úgymond előzési pozícióba. Abban a rövid egynesben gondoltam rá, hogy elengedlek, látszik is a mozdulat, hogy elkezdek balra húzódni egy pillanatra, de nem feltétlen éreztem biztonságosnak ezt a következő balos kanyarig. Ezért döntöttem úgy, hogy a balosok után a jobbosban tisztán elengedlek a belső íven, de ezt te nem vártad ki. Ott próbáltál beesni mellém, ahol nem lehet. Ennek a pályának a legrizikósabb pontján. Kb. 3 másodpercig kellett volna kicsit türelmesebbnek lenned és nem veszítettél volna vele semmit.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 12. 18. 11:49.

  13. #13
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    59:31 - Mammel Erik- kék zászló figyelmen kívül hagyása: 1 figyelmeztetés
    59:40 - Sipkai Béla - veszélyes visszatérés: 4 figyelmeztetés

    Srácok tényleg végignézitek a replayt?

    Erik már az egyenesben elengedhetett volna de vissza húzott elém ,majd a kanyarban az abszolút ideális íven lelassított ( nem kicsit), amire azért bevallom nem számítottam és a megpördülés vagy törés helyett a füvet választottam. Na ekkor már tényleg elengedhetett volna, de Ő belém rongyolt, ez volt szerintetek a veszélyes visszatérés. Nem látta hogy próbálok visszajönni a pályára és amúgy is el kellet volna engednie ??? Egyébként a boxkiállás előtt sem nagyon sikerült neki az elengedés és nem csak velem szemben. Láttam mert előttem történt és nem akartam elhinni, de aztán én is megszívtam.

    Tudom ,hogy sok meló visszanézegetni a replayeket, de azért próbáljatok normálisan mérlegelni! Nem csak úgy eldobtam a verdát és állat módjára visszajöttem, hanem Erik hibájából történt a dolog.
    A 4 figyú. kicsit durva a szitu tükrében! Azzal egy teljes futamomat tönkre vágjátok!
    És nem Eriknek akarok én nagyobb büntit, de az ,hogy én kapok ilyen súlyos büntetés az FELHÁBORÍTÓ !

    Ha nem megy a bíráskodás , ne csináljátok !
    Béla! Igen végégig nézzük a replayt bár milyen hihetetlen. Nem egyszer hanem sokszor, tízszer több kameraállásból is. 4 vb tag vizsgálta ezeket az eseteket egyidőben.
    Az hogy valakinek kék zászlót lengetnek be az nem azt jelenti, hogy félre kell állni vagy taposni a féket hogy te elmehess mellette. az első 3 kanyarig nem is voltál még olyan közel, hogy el keljen engednie Eriknek. Utána lévő dupla balos ahol történt a kicsúszás ott lehetett volna elengedni vagy ahol el is akart engedni Erik. Ezért meg is kapta a büntetését. Amit te ezek után csináltál a kritikán aluli volt. Fékezés nélkül átmentél a füvön majd a sóderágynál egy pillanatra rá léptél a fékre majd a pályára merőlegesen vissza neki Eriknek. Először még a szándékos kilökés gyanúja is felmerült ami ugye dq-val jutalmaztunk volna. De ezt hamar elvetettük a kormánymozdulatodat elnézve, viszont a pályára való visszatérés szabályait olvasd már el légyszives.
    Mit kell tennie a versenyzőnek ha kicsúszik, elhagyja a pályát?
    Hogy kell a pályára visszatérni szabályosan?
    Ha nem megy normálisan akkor ne csináld inkább! (csak hogy a te szavaiddal éljek)
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2017. 12. 18. 11:09.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Annyit tennék még hozzá, hogy:

    a pályára való visszatérés szabályai mindenkire egyformán vonatkoznak, teljesen függetlenül attól, hogy ki miatt és milyen módon került a pályán kívülre.

    Magyarul: akkor is ugyan olyan elvek mentén kell visszajönni a pályára ha saját, vagy ha más hibájából kerültél a pályán kívülre, ebben a visszatérő versenyzőnek nincs mérlegelési lehetősége, a pályán érkező forgalmat soha semmi esetre sem szabad zavarni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 12. 18. 11:58.

  15. #15
    Jól látszik, hogy Erik 2x is belelép a fékbe és elveszi a gázt az ideális íven! A merőleges , féknélküli visszatérés sem igaz, még az érkező merci elől is lemegyek, pedig vele voltam úgymond csatában (kb. 40mp hozott rajtam ekkor).
    Pár versenyen már részt vettem , nem szoktam kilökdösni senkit, meg óvogatni sem, már bánom ,hogy jeleztem ezt a kékzászló dolgot, mert most én lettem jól megsz..........tva.

    Köszi a büntit , tudomásul vettem, de nem értek vele egyet. (ennél azért rugalmasabban kéne alkalmazni a szabályokat)

    A folytatást illetően pedig, ilyen könnyen azért nem veszitek el a kedvem!

  16. #16
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Jól látszik, hogy Erik 2x is belelép a fékbe és elveszi a gázt az ideális íven! A merőleges , féknélküli visszatérés sem igaz, még az érkező merci elől is lemegyek, pedig vele voltam úgymond csatában (kb. 40mp hozott rajtam ekkor).
    Ööö, hát én ott fékezés nélkül nem tudtam elfordulni a Nissan-al. Lehet, a McLaren-el ez lehetséges, de ezzel a böszme tankkkal biztosan nem. Mindazonáltal, még ha épp lekörözött versenyzőt is érsz utol, akkor sem torpedózhatod meg, csak mert ő lassabb. Változatlanul fenntartom, hogy a legrosszabb helyen számítottál elengedésre (ha azt gondoltad, abban a balos ívben engedlek el). Előtte meg látszik a videón, Zelfiék is megerősítették a replay alapján, hogy még nem voltál annyira közel, hogy el kellett volna ugranom előled. Amikor meg tudtam tenni, akkor azonnal félrehúzódtam balra a külső ívre. Részemről a hiba annyi volt, hogy a balos tört ív előtt elengedhettelek volna, amit majdnem meg is tettem, de biztonságosabbnak láttam aztán, ha 3-4 másodperccel később a következő jobbosban kihúzódva teszem, minthogy egy amúgy is idióta kanyar előtt vagy abban bűvészkedjek. Ha ott nem méred el és 3 másodperccel később elmész mellettem simán, szerintem eszedbe nem jutott volna óvni.
    Kanyuk Feri jött mögötted bőven, nem vesztettél volna vele gyakorlatilag semmit. Így vesztettél, de azért nem 40 másodpercet. Az erős túlzás.

    A pálya irányába a körívre gyakorlatilag sugárirányban mész vissza (ld. fentebb), az aszfaltra érve kezdesz el kanyarodni. Valószínű, hogy engem nem is láttál, de szerencsétlen módon pont akkor értél vissza, amikor én ott elmentem. Ha nem húzódom ki a külső ívre (az elengedés egyértelmű szándékával), hanem maradok belül, akkor tényleg oldalról merőlegesen felöklelsz. Egyébként tök mindegy, hogy én vagy más járt arra. Onnan nem hiszem, hogy láthattál bárkit is. Ha Kanyuk Feri érkezett volna, őt ütöd ki, mert kvázi vakon visszaromboltál a pályára. Mit mondanál, ha egy másodperccel később érek oda és tényleg én rombolok beléd? Így még rohadt nagy mákunk volt, hogy tudtunk nagyobb sérülés nélkül tovább menni.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 12. 18. 15:27.

  17. #17
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    59:31 - Mammel Erik- kék zászló figyelmen kívül hagyása: 1 figyelmeztetés
    59:40 - Sipkai Béla - veszélyes visszatérés: 4 figyelmeztetés

    Srácok tényleg végignézitek a replayt?

    Erik már az egyenesben elengedhetett volna de vissza húzott elém ,majd a kanyarban az abszolút ideális íven lelassított ( nem kicsit), amire azért bevallom nem számítottam és a megpördülés vagy törés helyett a füvet választottam. Na ekkor már tényleg elengedhetett volna, de Ő belém rongyolt, ez volt szerintetek a veszélyes visszatérés. Nem látta hogy próbálok visszajönni a pályára és amúgy is el kellet volna engednie ??? Egyébként a boxkiállás előtt sem nagyon sikerült neki az elengedés és nem csak velem szemben. Láttam mert előttem történt és nem akartam elhinni, de aztán én is megszívtam.

    Tudom ,hogy sok meló visszanézegetni a replayeket, de azért próbáljatok normálisan mérlegelni! Nem csak úgy eldobtam a verdát és állat módjára visszajöttem, hanem Erik hibájából történt a dolog.
    A 4 figyú. kicsit durva a szitu tükrében! Azzal egy teljes futamomat tönkre vágjátok!
    És nem Eriknek akarok én nagyobb büntit, de az ,hogy én kapok ilyen súlyos büntetés az FELHÁBORÍTÓ !

    Ha nem megy a bíráskodás , ne csináljátok !

    Igen, végignéztük. Te viszont nem vagy tisztában a szabályokkal.

    SRÁCOK! KEZD NAGYON ELEGEM LENNI, HOGY MINDENKINEK EGYENKÉNT KELL ELMAGYARÁZNI AZ EGYÉRTELMŰ SZITUÁCIÓKAT.

    Kiírom mégegyszer, mert látom nem nagyon akarjátok felfogni. AMIKOR A PÁLYA MELLŐL ÉRKEZEL, NINCS SEMMILYEN HELYED, VAGY JOGOD ARRA, HOGY POZÍCÓT KÖVETELJ. AKKOR SE, HA MÁS KÉNYSZERÍTETT LE AZ ÚTRÓL. Lelassítasz (!!!), és a pályával párhuzamosan (!!!) visszatérsz rá, lehetőleg úgy, ahogy besorolsz egy gyorsítósávnál az autópályára. Neked egyik sem jött össze, ajánlom Pákolicz Robi esetét neked is. Marha érdekes, ő vissza tudott jönni szabályosan a pályára, pedig őt úgy lökték le.

    Már ne is haragudj, de ha rajtam múlt volna még súlyosabban el lettél volna meszelve. Az odáig rendben van, hogy Eriknek el kellett volna engednie, de hezitált, mert még úgy volt vele, hogy nem vagy elég közel. Az már nem az ő hibája, hogy te nem vagy képes mérlegelni, és úgy mész be a kanyarba, hogy inkább kivezeted az autót, a fékhez hozzá se nyúltál.
    Továbbá: A füvön nem vágjuk át a pályát, akkor se, ha letereltek. Kizárólag akkor érintetted a fékpedált, amikor a sóderbe értél, majd utána megint gurultál tovább lendületből. A lekörözöttnek nem az a feladata, hogy elugráljon előled. El kell engednie, de ő is futja a saját versenyét, ha még nem vagy teljesen a seggében valakinek, addig nem fognak elengedni.

    Továbbá igyekezzünk tartózkodni a lebecsmérlő kifejezésekkel, mi ezt ingyen csináljuk, a szabadidőnket áldozzuk fel azért, hogy Ti normális keretek között tudjatok versenyezni. Elég régóta benne vagyunk már azért, néhány VB tag már több, mint 10 éve versenyez, ráadásul kérdéses szituációkban mindig kikérjük szélesebb réteg véleményét is. A kanyarban ideális íven lelassítotthoz meg annyit fűznék hozzá, hogy Te az AC legjobban kanyarodó autóját vezeted, Erik meg egy sokkal nehézkesebb, tank-szerű, orrtolós, de nagyon erős autót, amivel sokkal lassabban lehet kanyarodni, viszont az egyenesben simán elmegy a Mekinek. Az autók különbözőek, ráadásul mindegyiket más vezeti, így alkalmazkodni kell a körülményekhez is, nem mehetsz valaki mögött úgy, mint ha egyedül lennél.

    Jelen szituációban 4 VB tag együttes véleményét láthatod fent szankcióként, és egyikőnk sem látja jogosnak a büntetés enyhítését, így az a továbbiakban is marad. Az utolsó mondatodat inkább nem is kommentálom, pedig tudnám...
    Utoljára módosította: leomitsu; 2017. 12. 18. 16:08.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •