Találatok: 1 - 10 (10 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT - Büntetések - Donington

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Donington 2018.10.28


    A szerver:

    Futam:

    0:00 - Homoki-Szabó Csaba- BUÁ nem megfelelő bejelentése: 1 figyelmeztetés
    14:50 - Szabó Zoltán Jr - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés


    B szerver:

    5:50 - Kiss Geri - lökés: 2 figyelmeztetés
    6:21 - Szabó Szilárd - nem figyel oldalra:
    szóbeli figyelmeztetés
    6:55 - Gál Vilmos -
    nem figyel oldalra: szóbeli figyelmeztetés
    7:40 - Szabó Szilárd - Kiss Geri: versenybaleset
    1:17:17 - Sipkai Béla - lökés:
    2 figyelmeztetés

    Az összevont büntetések összesítve:


    Boxutca Áthajtás:
    3 db Figyelmeztetés: Horváth Attila, Antal Gábor, Pokorny Balázs, Szabó Zoltán Jr, Homoki-Szabó Csaba
    2 db Figyelmeztetés: Schubert Dávid, Kiss Geri, Sipkai Béla
    1 db Figyelmeztetés:

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 11. 07. 15:12.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Sziasztok

    A homoki csaba és a Homoki-Szabó Csaba az egy személy. Ha jól sejtem akkor most kigyult egy ujabb bua

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    A homoki csaba és a Homoki-Szabó Csaba az egy személy. Ha jól sejtem akkor most kigyult egy ujabb bua
    Nem gyűlt ki, a BUÁ-d rendben volt csak a bejelentési forma ami nem és erre kaptál egy figyelmeztetést. Kérünk legközelebb a megadott formátumban jelentsd be!
    Igen megzavart a másik név de javítottam! Köszi hogy szóltál! Jelenleg 3 figyud van ami még nem BUÁ mivel a mostani bajnokságtól 4 figyelmeztetés 1 BUÁ.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Bocs, hogy beleszólok, de ezek eddig nem Szóbeliek voltak?
    (A valóságban a "papírmunkáért" max pénzbüntik szoktak járni, legalább is amilyen helyeken eddig versenyeztem)
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs, hogy beleszólok, de ezek eddig nem Szóbeliek voltak?
    (A valóságban a "papírmunkáért" max pénzbüntik szoktak járni, legalább is amilyen helyeken eddig versenyeztem)
    De! Egészen eddig a szezonig. A VB megelégelte, hogy nem hajlandóak megnézni, hogy hogyan is kellene valamit bejelenteni mikor ott van az első hozzászólásban a minta. De ezek szerint te sem olvastad el a változtatásokat a szabályzatban, pedig külön kiemeltük!? Ide teszem:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Változások a korábbi szabályzathoz képest kiemelve:

    • 4 figyelmeztetés ér 1 BUÁ-t
    • a BUÁ letöltésére a 2-4 kör között van lehetőség
    • a BUÁ bejelentésének elmulasztása/nem megfelelő formátumú bejelentés esetén 1 figyelmeztetés jár
    • vágások tekintetében nem a fehér vonal szabály, hanem a Masters Rank App a meghatározó (magyarázat)
    • a Rank App vágáskezelése a prekvalifikáció alatt is működik, így vágott kör nem kerül rögzítésre
    • GT2 és GT3 kategóriás autókkal lehet indulni, a bajnokságban külön-külön és összesítve is lesz pontverseny
    • változó futamtávok (90, 120, 2*40 perc)
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Köszi a kioktatást, meg a stílust!

    DE MEGNÉZTEM A SZABÁLYZATOT MIELŐTT ÍRTAM ÉS NINCS BENNE:

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    6. Büntetések

    A büntetéseket a Versenybíróság határozza meg az elmentett szerver replay alapján.
    A versenybíróság a futamon történt incidenseket nem nézi át automatikusan, alapvetően csak a versenyzők által megóvott, az óvás topikban szabályosan bejelentett eseteket vizsgálja meg, és hoz döntést az adott szituációban. Kirívó szabálytalanság esetén azonban óvás nélkül is vizsgálhat! Bejelentést bármely a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni 3. nap éjfélig a fórumon az eset pontos idejének (replay alapján) és résztvevőinek megnevezésével. Versenybírósági tagot érintő incidens esetén az adott versenybíró nem vehet részt esetének elbírálásában.

    A lehetséges büntetések a következők:


    • Versenybaleset - nincs büntetés
    • Figyelmeztetés - A szezon folyamán a versenybíróság bizonyos esetekben figyelmeztetéseket szab ki a versenyzőkre. Amennyiben az egész szezon folyamán bármikor összegyűjtöttél 4 figyelmeztetést, büntetésed Boxutca áthajtás a következő futamon.
    • Utolsó rajthely a következő versenyen - a következő versenyen, vagy a következő verseny első futamán letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. A versenyző az időmérő edzésen nem vehet részt, érvényes köridővel nem rendelkezhet. Amennyiben a büntetésben levő versenyző mégis mégis kihajt a pályára, a büntetése letöltöttnek tekintett, de a futamról automatikusan diszkvalifikálja magát
    • Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges a futam utáni 3. nap éjfélig, aki ezt elmulasztja, 1 figyelmeztetésben részesül. Azon versenyzőnek, aki 1 futamon 2 db Utolsó rajthelyes büntetést gyűjt össze, büntetését 1 db Boxutca áthajtásra váltjuk át. A boxkiállással összekötött boxutca áthajtás nem tekinthető letöltött büntetésnek.
    • Diszkvalifikálás adott futamról
    • Boxutca áthajtásos büntetés le nem töltéséért a meglévő büntetés mellé további két figyelmeztetés
    • Egy vagy több futamra szóló eltiltás
    • Kizárás a bajnokságból
    • A bajnokság végén a le nem töltött Boxutca áthajtásos büntetéseket a VB büntetőpontokra váltja, melyet a versenyző szezon során szerzett összesített pontjaiból levon. 1 db Boxutca áthajtásos büntetés = 36 büntetőpont.

    Vagy most már ti is zseniális saláta törvényeket alkottok? Hogy 60 helyről kelljen összeollózni a szabályokat? Aztán utána még feljebb áll, hogy az ember nem olvas? Nice.....
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  7. #7
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a kioktatást, meg a stílust!

    DE MEGNÉZTEM A SZABÁLYZATOT MIELŐTT ÍRTAM ÉS NINCS BENNE:



    Vagy most már ti is zseniális saláta törvényeket alkottok? Hogy 60 helyről kelljen összeollózni a szabályokat? Aztán utána még feljebb áll, hogy az ember nem olvas? Nice.....
    Ott van benne:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése


    • Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges a futam utáni 3. nap éjfélig, aki ezt elmulasztja, 1 figyelmeztetésben részesül. Azon versenyzőnek, aki 1 futamon 2 db Utolsó rajthelyes büntetést gyűjt össze, büntetését 1 db Boxutca áthajtásra váltjuk át. A boxkiállással összekötött boxutca áthajtás nem tekinthető letöltött büntetésnek.
    A nem megfelelő formátumban történő bejelentést nem tudjuk elfogadni, ezt már számtalanszor leírtuk, tehát a helytelen formátum=nem bejelentés, ami 1 figyelmeztetés.

  8. #8
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs, hogy beleszólok, de ezek eddig nem Szóbeliek voltak?
    (A valóságban a "papírmunkáért" max pénzbüntik szoktak járni, legalább is amilyen helyeken eddig versenyeztem)
    De ha gondoljátok, válthatunk mi is pénzbüntetésre

  9. #9
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ott van benne:

    A nem megfelelő formátumban történő bejelentést nem tudjuk elfogadni, ezt már számtalanszor leírtuk, tehát a helytelen formátum=nem bejelentés, ami 1 figyelmeztetés.

    Nyelvünkben ez a kettő nem jelenti ugyanazt, maximum ti értitek így.

    A büntetéssel semmi bajom, de baszátok meg, hogy van az, hogy megnézem, bejelentette, elolvasom a szabályzatot, erre nincs kitétel, csak ~16 kommentben egy flamewar közepén amit hogy kellett volna megtalálnom?
    Erre megkapom ezt a stílusú kioktatást?
    Honnan kéne tudni hogy meeert ti azt úgy értitek hogy?
    Akkor írd úgy oda. Ennyi.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  10. #10
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Nyelvünkben ez a kettő nem jelenti ugyanazt, maximum ti értitek így.

    A büntetéssel semmi bajom, de baszátok meg, hogy van az, hogy megnézem, bejelentette, elolvasom a szabályzatot, erre nincs kitétel, csak ~16 kommentben egy flamewar közepén amit hogy kellett volna megtalálnom?
    Erre megkapom ezt a stílusú kioktatást?
    Honnan kéne tudni hogy meeert ti azt úgy értitek hogy?
    Akkor írd úgy oda. Ennyi.
    Olvasva mindkettőtök hozzászólását, szerintem a Te stílusoddal nagyobb gond van.

    Leírtuk a szabályzatba az érvényes dolgokat, külön kiemeltük a fontosabb változásokat, ahol kicsit részletesebben leírtuk, mire gondolunk, ha esetleg valaki nem értette volna meg elsőre.
    Nem tudom mit tehettünk volna még az ügy érdekében.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •