Találatok: 1 - 25 (25 összesen)
  1. #1

    R3E MDTM - Indianapolis 03.14

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a Masters DTM 2018 bajnoksága! Harmadik helyszínünk az Amerikában található legendás pálya Indianapolis. A téglagyárnak is nevezett versenypálya a világ legnagyobb sportarénája. Területe 559 holdnyi és több mint 250 ezer néző befogadására alkalmas. A bajnoki futamot megelőző hétfőn, bemelegítő Shakedown futamot tartunk



    3. Futam: 03.14. - Szerda Indianapolis - rank
    Autók: DTM 2013-2016 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): DTM 2013DTM 2014DTM 2015DTM 2016
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Practice: 20:15 (45 min) napszak: dél
    Qualification: 21:00 (15 min) napszak: dél
    Warm-up1: 21:15 (5 min) napszak: dél
    Race1: 21:20 (60 min) napszak: dél

    Shakedown időpont: 03.12. - Hétfő /NYÍLT!!!/
    Kezdés: 20:00

    Qual1: 10 perc
    Race1: 10 perc
    Race2: 10 perc (utána meg indul a következő menet!)

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: LINK
    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B
    Éles szerver jelszó a LINK-en

    Gyakorló szerver: GTR-Masters - Prequal /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters DTM Bajnokság 2018
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Fontos!!

    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások és egyéb kellemetlenségek az online versenyek során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2018. 03. 03. 18:47.

  2. #2
    BOXKIÁLLÁS MENETE

    0. lépés: Előkészületek

    Kezdésként állítsuk be a boxkiálláshoz szükséges billentyűkombinációkat. Lépj a Control Settings - Primary Functions menüpontba. Keressük meg a képen bejelölt részt és társítsunk a funkciókhoz egy számunkra megfelelő kormány vagy billentyű gombot.
    Pit Request Toggle - Boxkiállás jelzése. Ha nem ezt benyomva érkezel a boxba csapatod nem fog várni és pár másodperccel tovább tart a boxkiállás
    Pit Menu Toggle - Boxablak megjelenítése. Akár menet közben tudsz állítani az előre beállított stratégián.
    Pit Menu Select - Funkció "le-enterezése"
    Pit Menu Up - felfelé mozgás a menüben
    Pit Menu Down - lefelé mozgás a menüben
    Pit Menu Increase - érték növelés
    Pit Menu Decrease - érték csökkentés

    1. lépés: Stratégia beállítása

    Lehetőség van előre beállítani, hogy mit szeretnél a boxban cserélni, mennyi üzemanyagot akarsz tankolni. A beállításhoz lépj be egy futamra (akár a szerveren, akár egy sima Practice módban) és kattints a Pit Stop Preset gombra.


    A megjelenő ablakban kattints a Create New gombra, majd adj egy nevet a boxkiállás beállításnak. Ha ez megvan már csak be kell állítani. Jobb oldalt felülről lefelé be tudod állítani a következő funkciókat: Üzemanyag tankolás mennyisége, első tengely gumicsere, hátsó tengely gumicsere, első aero elemek javítása, hátsó aero elemek javítása.
    A beállítás élesítéshez rá kell kattintani az értékre, hogy zöld háttérre váltson. FONTOS! Ami nem zöld háttérrel van azt nem fogja megcsinálni! A képen látható beállítás szerint 10 liter üzemanyagot fogok tankolni és mind elől, mind hátul lecserélem az abroncsokat.


    2. lépés: Boxkiállás a verseny alatt
    Verseny közben a boxkiállás előtti utolsó körben nyomd meg a Pit Request Toggle gombodat (jobb oldalt megjelenik a menü) és menj a boxutcába. Ügyelj a sebességhatárra! Ha túlléped (padló gázzal a boxba hajtasz), a program boxutcaáthajtással bűntet.
    Amint a boxba léptél a Pit Menu Up/Down gombokkal menj a Confirm Pit Stop Actions gombra és nyomd meg a Pit Menu Select gombodat.



    Ezután állj a számodra kijelölt boxba és végrehajtja a tankolást/kerékcserét.


    Ha bármit módosítasz itt is fontos, hogy zöld háttérrel legyen, különben nem csinálja meg. Zöldíteni a Pit Menu Select gombbal tudsz. Ha például boxutca áthajtást kapsz akkor a Perform Penalty-t kell zöldíteni, majd ezután kell a Confirm Pit Stop Actions-t kizöldíteni.
    Lehetőség szerint mindent próbáljatok ki a futam előtt (Single Race módban is működik), előre beállított boxkiállást és azt is mi történik ha büntetést kaptok.
    A hétfői shakedownon kötelezően 1 kiállás lesz minden futamon!
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2018. 03. 02. 11:57.

  3. #3
    Ez DRS-el érdekes lesz. Szerintem nincs is három különböző pont a pályán, ahol biztonsággal lehetne használni, viszont a 12-es kanyar után egy jó 30 mp-ig nyithatjuk, az még arra is elég lehet, hogy 1-2 mp-n kívülre kerüljünk, nemhogy előzésre.

  4. #4
    Indítottam egy Boxkiállás gyakorló szervert is:
    GTR-MASTERS.HU-PIT STOP*
    Qual: 3 min
    Race: 3 min

  5. #5
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez DRS-el érdekes lesz. Szerintem nincs is három különböző pont a pályán, ahol biztonsággal lehetne használni, viszont a 12-es kanyar után egy jó 30 mp-ig nyithatjuk, az még arra is elég lehet, hogy 1-2 mp-n kívülre kerüljünk, nemhogy előzésre.
    Maximum a pálya középső szektorában lévő egyenesben lehet még használni. Azon kívül csak kanyarok és ívek vannak 100 méteres egyenes szakaszokkal összekötve.

  6. #6
    Tegnap egy érdekes jelenségre hívták fel a figyelmemet, állítólag MP session váltáskor vándorolnak az egyes játékosokhoz rendelt pit boxok, szóval a versenyen kiálláskor résen kell lenni, mert attól még, hogy időmérőn tiéd volt az utolsó box, lehet a versenyen rögtön az elsőbe kell bekanyarodnod.

  7. #7
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap egy érdekes jelenségre hívták fel a figyelmemet, állítólag MP session váltáskor vándorolnak az egyes játékosokhoz rendelt pit boxok, szóval a versenyen kiálláskor résen kell lenni, mert attól még, hogy időmérőn tiéd volt az utolsó box, lehet a versenyen rögtön az elsőbe kell bekanyarodnod.
    Én még ezt nem vettem észre pedig voltam már pár DTM bajnokságon. De akkora stop tábla mutatja hova kell állni, hogy lehetetlen elrontani.

  8. #8
    Szerver fut: GTR-MASTERS.HU-SHAKEDOWN*
    Jelszó: masters
    Jó szórakozást!

  9. #9
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Élő onboard itt lesz tőlem.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  10. #10
    Szerverbeosztás:

    01-17. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver
    20:30-kor LAG teszt ( kérlek ne késsetek! )

    Aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára.

    Szerverjelszó ITT található!

  11. #11
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151

    Flag

    Jó futam volt. Tetszett, hogy én nem is találkoztam balesettel. Mindenki figyelt a másikra. Sajnos kicsit légüres térbe kerültem de így legalább nyugis futamom volt. Lazar G. amikor visszavette a körét az volt kicsi izgalom ott jól el autókáztunk. Meg persze az eleje is izzasztó volt. Ez a sok BMW taxi kegyetlen. Azt hittem a körutún vagyok néha. Abba mi a jó, hogy 4-5 ember megy ugyanavval a festéssel?

  12. #12
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a sok BMW taxi kegyetlen. Azt hittem a körutún vagyok néha. Abba mi a jó, hogy 4-5 ember megy ugyanavval a festéssel?
    Azért mert egy csapatban megyünk hárman

  13. #13
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151
    szerintem nem "csak" 3-van, de lehet tévedek.

  14. #14
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Indianapolis

    Pontverseny állása: LINK

    Óvások: LINK
    Utoljára módosította: dtom84; 2018. 03. 29. 13:20.

  15. #15
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem nem "csak" 3-van, de lehet tévedek.
    Igen, Barna Martin is a sárga taxival megy Vele együtt 4.

  16. #16
    Szigethy Attila Versenyző Mikeka logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 02.
    Város
    Neszmély
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Azért mert egy csapatban megyünk hárman
    De 4 sárga BMW volt. Én is azt néztem. Mondom mi a fene ez a sok sárga BMW előttem mögöttem

  17. #17
    Nekem a boxkiállás után már megint elmászott a kormányzás, akkora mozdulatokkal kellett vezetnem a végén, mintha vmi uszályt terelgetnék a Dunán. De pár kör alatt sikerült hozzászokni és jót küzdöttem Szigethy Attila ellen, csak Zelfit már pont nem sikerült utolérni.

    A rajtnál picit besz*rtam, ahogy az egyik fekete BMW megérkezett hátulról, azt hittem pont megforgatom Mátyást, de túléltük valahogy.

    Grat mindenkinek, a sok DQ-t leszámítva jó verseny volt

    ( Nem értettem miért nem reagált senki TS-en, most nézem, hogy meghalt a mikrofonom is, remek...)

  18. #18
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, Barna Martin is a sárga taxival megy Vele együtt 4.
    Milyen jól nézett ki amikor a 4 taxi egymást kergette.. Majd ha lesz másik skinem akkor váltok, hogy ez maradjon a tiétek

  19. #19
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a boxkiállás után már megint elmászott a kormányzás, akkora mozdulatokkal kellett vezetnem a végén, mintha vmi uszályt terelgetnék a Dunán. De pár kör alatt sikerült hozzászokni és jót küzdöttem Szigethy Attila ellen, csak Zelfit már pont nem sikerült utolérni.

    A rajtnál picit besz*rtam, ahogy az egyik fekete BMW megérkezett hátulról, azt hittem pont megforgatom Mátyást, de túléltük valahogy.

    Grat mindenkinek, a sok DQ-t leszámítva jó verseny volt

    ( Nem értettem miért nem reagált senki TS-en, most nézem, hogy meghalt a mikrofonom is, remek...)

    Nekem mondod?! Mondjuk így sikerült előznöm, a drift miatt betapadt az autó. Jó nagy puszi volt, nem hittem, hogy mindenki túléli!

  20. #20
    Szigethy Attila Versenyző Mikeka logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 02.
    Város
    Neszmély
    Üzenetek
    37
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a boxkiállás után már megint elmászott a kormányzás, akkora mozdulatokkal kellett vezetnem a végén, mintha vmi uszályt terelgetnék a Dunán. De pár kör alatt sikerült hozzászokni és jót küzdöttem Szigethy Attila ellen, csak Zelfit már pont nem sikerült utolérni.

    A rajtnál picit besz*rtam, ahogy az egyik fekete BMW megérkezett hátulról, azt hittem pont megforgatom Mátyást, de túléltük valahogy.

    Grat mindenkinek, a sok DQ-t leszámítva jó verseny volt

    ( Nem értettem miért nem reagált senki TS-en, most nézem, hogy meghalt a mikrofonom is, remek...)

    Igen, az a csata jó volt. Pont azt néztem, hogy a célegyenesre kifelé mindig sikerült 6-7 tizeddel ellépnem, aztán megint rám estél megint elléptem de iszonyat gyorsan mentél, és a végéig sok volt még hátra, úgyhogy nem tudtam volna tartani ezt sehogy a leintésig.

    Zelfel Tomival is szépet csatáztunk, mondjuk a célegyenes végén mikor kifékezett és alá akartam fordulni, akkor szépen megpöcköltem, ott megállt bennem az ütő, hogy beforog a falba, de összeszedte. A fairség miatt egyből léptem a fékre,meg is vártam amíg befordul a kanyarba és mentünk is tovább. Sajnos ő is fényévekkel gyorsabb volt, mint én így gyorsan le is lépett előlem utána
    Utoljára módosította: Mikeka; 2018. 03. 15. 00:09.

  21. #21
    Am ha már TS-en nem sikerült megkérdezni: én emlékszem rosszul, hogy a replayekben valahogy már elő lehet hozni egy ideje a körszámot? Már egy órája keresgélek a fórumokban de nem lelem a választ.

  22. #22
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Am ha már TS-en nem sikerült megkérdezni: én emlékszem rosszul, hogy a replayekben valahogy már elő lehet hozni egy ideje a körszámot? Már egy órája keresgélek a fórumokban de nem lelem a választ.

    max. úgy lehet ha belső nézetre váltasz és ott a műszerfalon látszik a körszám.

  23. #23
    Molnár Laci Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Am ha már TS-en nem sikerült megkérdezni: én emlékszem rosszul, hogy a replayekben valahogy már elő lehet hozni egy ideje a körszámot? Már egy órája keresgélek a fórumokban de nem lelem a választ.
    Control Settings > Secondary Options > Cycle Replay HUD Elements

    Itt tudsz hozzárendelni egy billentyűt, amivel lehet kapcsolgatni.

  24. #24
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    max. úgy lehet ha belső nézetre váltasz és ott a műszerfalon látszik a körszám.
    Idézet Eredetileg gyutacs0804 írta
    Control Settings > Secondary Options > Cycle Replay HUD Elements

    Itt tudsz hozzárendelni egy billentyűt, amivel lehet kapcsolgatni.

    Köszi!
    Replayben sajnos a műszerfal nem funkcionál, de az utóbbi metódus valóban működik

  25. #25
    Idézet Eredetileg Donmartino24 írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen jól nézett ki amikor a 4 taxi egymást kergette..
    Akkor közkívánatra a TAXI4
    Csatolt képek Csatolt képek

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •