Oldal: 102 / 104 ElsőElső ||| 2 52 92 98 99 100 101 102 103 104 UtolsóUtolsó
Találatok: 2.526 - 2.550 (2593 összesen)
  1. #2526
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Én két éve vettem egy mindegy milyen autót (ma már 26 éves), szervizkönyvvel, doksikkal meg cakk pakk mindennel. Tökéletesen rozsdamentes. Spanyolból hoztam el. Mint minden öreg autónál persze ennek is voltak bajai. Ezek általában filléres tételek voltak - tömítések (kardánkihajtás, ablakmosótartály, stb.) A legtöbb gond a beszáradt zsírral volt, ami miatt több dolog sem megfelelően működött. Ennek rendbetétele hosszú de szerencsére relatív olcsó muri volt. Minden olajat, folyadékot cseréltem. A motorolajat minden évben cserélem nem érdekel ha csak 200km-t is ment. Ha tudom hogy kb 1 hónapig nem fogok menni vele, akkor mindkét aksi ki és töltőre. Benzint nem sokat tartok benne, ha megyek valahova - tankolok. Ha lehet minden két hétben kijövök és gurulok vele egy karikát. A kocsit garázsban tartom lepedővel van letakarva. Ha esőben mentem vele, akkor mielőtt lerakom a gólyalábakat és a kerékjárati íveket alaposan tiszta vizzel- slaggal kimosom, hogy ne legyen saras. Két év alatt cirka duplája lett az ára... de nem emiatt vettem meg. Tetszett. Szeretem.

    Persze hulladékot is lehet venni szarért - mert nem 1200 moci van benne és az alkatrészek drágák... de a jót kevés (igazolt km-rel) ma megvenni már rohadt drága. Jó helyen voltam jó időben és jó embertől vettem...

  2. #2527
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én két éve vettem egy mindegy milyen autót (ma már 26 éves), szervizkönyvvel, doksikkal meg cakk pakk mindennel. Tökéletesen rozsdamentes. Spanyolból hoztam el. Mint minden öreg autónál persze ennek is voltak bajai. Ezek általában filléres tételek voltak - tömítések (kardánkihajtás, ablakmosótartály, stb.) A legtöbb gond a beszáradt zsírral volt, ami miatt több dolog sem megfelelően működött. Ennek rendbetétele hosszú de szerencsére relatív olcsó muri volt. Minden olajat, folyadékot cseréltem. A motorolajat minden évben cserélem nem érdekel ha csak 200km-t is ment. Ha tudom hogy kb 1 hónapig nem fogok menni vele, akkor mindkét aksi ki és töltőre. Benzint nem sokat tartok benne, ha megyek valahova - tankolok. Ha lehet minden két hétben kijövök és gurulok vele egy karikát. A kocsit garázsban tartom lepedővel van letakarva. Ha esőben mentem vele, akkor mielőtt lerakom a gólyalábakat és a kerékjárati íveket alaposan tiszta vizzel- slaggal kimosom, hogy ne legyen saras. Két év alatt cirka duplája lett az ára... de nem emiatt vettem meg. Tetszett. Szeretem.

    Persze hulladékot is lehet venni szarért - mert nem 1200 moci van benne és az alkatrészek drágák... de a jót kevés (igazolt km-rel) ma megvenni már rohadt drága. Jó helyen voltam jó időben és jó embertől vettem...
    Igen, kb. ez a lényeg. Egy keveset megyek vele én is mindig, csak most ebben a nagyon téli időben nem (a sózás miatt sem). Így is hetente beröffentem őket, legalább a motor járjon. Egyébként meg felváltva használom őket, ha száraz az út. Vásárlás után természetesen minden szíj, folyadék, szűrő csere, illetve a motort és váltót át is mosatom mosóolajjal előtte. Féket, futóművet rendbe rakattam, legyen biztonságos és megbízható a jármű. Évi kb. 2000 km megy beléjük, ettől nem nagyon tudnak elkopni, persze olajcserét megkapják normálisan, futásmennyiségtől függetlenül.

    Ezeket a vasakat valóban figyelni kell és lecsapni a jó vételekre. Szintén nem bizniszalapon vettem őket, de nem zavar, ha nem csökken az ára, hanem emelkedik. Nemrég néztem E30-as M3-asokat érdeklődésképpen, kicsit meglepődtem, hogy a jellemző ár 25-50.000 euró környékén mozog, ami kicsit is egyben van.

  3. #2528
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akarlak megbantani, de ez meg a porschesok szerint is szar, a konkret peldanyban pedig meg beleraktak egy nem tipusazonos motort. Az meg, hogy donorauto is jar hozza, mindent elmond

    Ezert meg a szomszed hazig sem mennek el.
    Dehogy bántasz meg! Csak azt mondtam, hogy szeretem a Porschéket, azt nem, hogy értek is hozzájuk Egyébként ami még megfizthető az a Boxster, de az ugye meg kabrió. Lehet hozzá venni házilag eszkábált keménytetőt, de az mégsem az igazi. Ha ebben tényleg 38 ezer km van, megfontolandó a vásárlás: https://www.hasznaltauto.hu/auto/por...valto-10718868

  4. #2529
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Dehogy bántasz meg! Csak azt mondtam, hogy szeretem a Porschéket, azt nem, hogy értek is hozzájuk Egyébként ami még megfizthető az a Boxster, de az ugye meg kabrió. Lehet hozzá venni házilag eszkábált keménytetőt, de az mégsem az igazi. Ha ebben tényleg 38 ezer km van, megfontolandó a vásárlás: https://www.hasznaltauto.hu/auto/por...valto-10718868
    Hmm, ez gyanúsan olcsó. Az "igazi" Porsche kategóriával az a baj, hogy ott már nem feltétlen a vételár a sok, hanem a karbantartás. Az autót megkapod viszonylag olcsón, de utána durván megfejnek az alkatrészárakkal és ehhez nem nagyon lesz 3-4 féle utángyártott negyedáron. Azokból persze sok a selejt, de néha a gyár is ugyanazokat az alkatrészeket használja, csak átcímkézik és alkalmaznak egy szorzót az ár megállapításánál. Porsche-Ferrrari esetében viszont maradnak a gyári, húzós árú cuccok.
    Summa summarum, úgy vegyél Porsche-t, ha van még egyszer annyid rá, mint az ára, hogy utána biztosan el is tudd tartani

  5. #2530
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm, ez gyanúsan olcsó. Az "igazi" Porsche kategóriával az a baj, hogy ott már nem feltétlen a vételár a sok, hanem a karbantartás. Az autót megkapod viszonylag olcsón, de utána durván megfejnek az alkatrészárakkal és ehhez nem nagyon lesz 3-4 féle utángyártott negyedáron. Azokból persze sok a selejt, de néha a gyár is ugyanazokat az alkatrészeket használja, csak átcímkézik és alkalmaznak egy szorzót az ár megállapításánál. Porsche-Ferrrari esetében viszont maradnak a gyári, húzós árú cuccok.
    Summa summarum, úgy vegyél Porsche-t, ha van még egyszer annyid rá, mint az ára, hogy utána biztosan el is tudd tartani
    A legjobb Porsche. Ezt azert megvenni sem keves


  6. #2531

  7. #2532
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Mi a véleményetek erről? Mármint mi az amivel 3db 4K-ás monitort meg lehet hajtani? Oké, hogy Project Cars tudni fogja, ne de...
    http://index.hu/tech/godmode/2017/02...roject_cars_2/

    "A fejlesztő Slightly Mad Studios szerint javítanak a játék fizikáján és vezetési modelljén is". Az ráfér.

  8. #2533
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mi a véleményetek erről? Mármint mi az amivel 3db 4K-ás monitort meg lehet hajtani? Oké, hogy Project Cars tudni fogja, ne de...
    http://index.hu/tech/godmode/2017/02...roject_cars_2/
    Nettó hülyeség a cím, bármelyik szoftver futtatható 3 x 4K-ban, ha van hozzá elég kráftod!
    1070, de inkább 1080 SLI-vel az AC tudja 3 x 4K-ban a 100+ FPS-t...


    Illetve ha a textúrák és a 3D modell elég részletesek ahhoz, hogy 4K-ban is jól mutasson, akkor a 3 db 4K kijelzőn is ugyan olyan jól fog mutatni... szóval lényegében vásárló hülyítő marketing faszság az egész szerintem
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 13. 20:04.

  9. #2534

  10. #2535
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Ez most elég nagy hype-ot kapott.
    7 földszerű bolygót találtak egy csillag körül.

  11. #2536
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Azért ilyen doom "lejátszó" nekem is kéne:

  12. #2537
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Munkahelyi tapasztalatból mondom, hogy sajnos nem fake. Szinte az összes gyártónál a beépített kütyün meg lehet ilyen trükköket csinálni (bár ez egy durvább fajta), mert a gyártásra szánt verzióval tesztelnek az utolsó fél / egy évben és a végén elfelejtik átállítani az indiai fejlesztők. Jó pár globális cégnél (#vállalatititok), kb minden második fejlesztő indiai, de meg is látszik
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 11. 00:06.

  13. #2538
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Küldeném mindenkinek aki szereti!

    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 08. 19. 15:43.

  14. #2539

  15. #2540
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése

    Ez odabasz!
    Néztem a többi alkotását is, hát nem semmi a csávó!

  16. #2541
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Komoly!


  17. #2542
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Komoly!

    Ó bazze ezt a magasfokú kínzást. Ott fekszik melletted Pamela Anderson csupaszon, erre Te vmi jpg képre vered.

  18. #2543
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ó bazze ezt a magasfokú kínzást. Ott fekszik melletted Pamela Anderson csupaszon, erre Te vmi jpg képre vered.
    Anno hasonló fogalmazódott meg bennem, amikor Erotika Kiállításokon a sok néző két méterről nem az előttük zajló műsort nézte, hanem a telefonja kijelzőjét bámulta, mert valami értékelhetetlen minőségű videón akart eldicsekedni a haveroknak, hogy "az ott Maya Gold puncija..."

  19. #2544
    Nem is kéne, nincs force feedback...

  20. #2545

  21. #2546
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nem rég találtam, szerintem nagyon jól mutatna a falon csak nagyon drága (főleg szállítással). Nem lehet valahol ilyent olcsóbban kapni nálunk vagy a környéken?




    https://www.tracksculptures.com/coll...ant=1110775368
    Csatolt képek Csatolt képek

  22. #2547
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    3D print valahol?

  23. #2548
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Ezt max több darabból összedugós megoldással lehetne nyomtatni.
    Ekkora FDM nyomtató nem nagyon van, illetve ritka.
    Viszont a vízsugarasok akiknél vágatok 2x1 méteres táblákkal dolgoznak.
    Ki kell vágatni egy tábla aluból, 2mmesnek már elég jó tartása van.
    Kell valami konzolt szerkeszteni az aljára, és el tudnám képzelni ledcsíkkal hátulról megvilágítva, az eléggé "3d"-vé tenné, finishnek meg fekete szinter.
    Igaz, akkor nem 26 rétegű balti nyírből készül, de végülis tökmindegy ha úgyis leburkolod fekete matricával.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    3D print valahol?
    Utoljára módosította: vdani666; 2017. 12. 06. 11:03.

  24. #2549
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nem rég találtam, szerintem nagyon jól mutatna a falon
    Hát nem tudom, nekem elég elnagyolt modellnek tűnik... tuti nem laser-scan

  25. #2550
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Kocka híradó, csak kockáknak.

    WIMP!!!!
    Ez hatalmas. 2:05-től indul az "akció". AMIGA tulajoknak kötelező, esetleg másnak is lehet érdekes.
    Pl az is mókásan hat mikor 1985-ben, 32-bites csipről csevegnek egy "pc"-ben.

Oldal: 102 / 104 ElsőElső ||| 2 52 92 98 99 100 101 102 103 104 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •