Találatok: 1 - 12 (12 összesen)
  1. #1
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    Exclamation AC GT - Büntetések - Paul Ricard

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Paul Ricard 2018.12.09

    1:45 Fehér Norbert - Szabó Zoltán - Asztalos András Fehér Norbert 2 figyelmeztetés
    1:48 Homoki Csaba - Tóth Szabolcs - Márton Zoltán Homoki-Szabó Csaba 3 figyelmeztetés
    3:55 Burszky Norbert Burszky Norbert 3 figyelmeztetés
    5:40 Oláh Gergely Oláh Gergely 3 figyelmeztetés
    14:03 Tóth Szabolcs - Tömöl Tomi Tóth Szabolcs 1 figyelmeztetés
    14:16 Burszky Norbert - Madarász Krisztián Madarász Krisztián 2 figyelmeztetés
    1:29:34 - 1:29:48 Scheiblinger Péter - Tömöl Tomi Scheiblinger Péter 1 figyelmeztetés
    1:31:33 - 1:31:49 Scheiblinger Péter - Tömöl Tomi Scheiblinger Péter 1 figyelmeztetés

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

    1 Boxutca Áthajtás: Homoki-Szabó Csaba,
    3 Figyelmeztetés: Antal Gábor,Burszky Norbert,Gál Vilmos,Horváth Attila,Lányi Tamás,Oláh Gergely,Pokornyi Balázs,Szabó Zoltán Jr,
    2 Figyelmeztetés: Fehér Norbert,Kiss Gergő,Madarász Krisztián,Schubert Dávid,Sipkai Béla,Szarka András,Homoki-Szabó Csaba,Scheiblinger Péter,
    1 Figyelmeztetés: Deák Ferenc,Tóth Levente11,Tóth Szabolcs,
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2018. 12. 28. 16:11.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #2
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Kedves VB!

    Nem kötözködésből kérdezem (tényleg), csak szeretném tudni, hogy ezek szerint az, hogy egy hosszú egyenesben a mögöttem lévő autó elől többször elhúzódok, hogy ne legyen szélárnyéka, az szabálytalan? Csak, hogy legközelebb tudjam.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves VB!

    Nem kötözködésből kérdezem (tényleg), csak szeretném tudni, hogy ezek szerint az, hogy egy hosszú egyenesben a mögöttem lévő autó elől többször elhúzódok, hogy ne legyen szélárnyéka, az szabálytalan? Csak, hogy legközelebb tudjam.
    Igen, már elég régóta szabálytalanságnak minősűl a cikázás. Szélárnyék adás elkerülése miatti többszörös irányváltoztatás. Példaértékűen csináltad.

  4. #4
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    FIA:
    20.3 More than one change of direction to defend a position is not permitted.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #5
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    1 Figyelmeztetés: ...,Scheiblinger Péter,...
    Ezt javítsátok légyszi, köszi.

  6. #6
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt javítsátok légyszi, köszi.
    Ahh, szóval akkor az nem frissül automatikusan a táblában. Köszi, következő kiirasnal kiesett volna mondjuk úgyis a csontvaz.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #7
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt javítsátok légyszi, köszi.
    Hú Tomikám, ezt nagyon a szívedre vetted... Hagyd, hogy átjárjon a karácsonyi hangulat, lazíts. Hidd el nem szándékosan szabálytalankodtam, jóval a féktáv előtt elfoglaltam az ívet, ahol kanyarodni akartam, nerm tudtam, hogy szabálytalan, amit előtte csináltam. Egyébként mindkét esetben megelőztél az egyenes végén következő kanyarban... Így kicsit bánom, már, hogy nem óvtam meg, amikor belém jöttél hátulról.

  8. #8
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Még valami: esetleg bele lehetne írni a szabályzatba, hogy mit jelent a cikázás, én ezt a féktávon való ív-váltásokra értettem, esetleg a folyamatos akadályozásra az egyenesben, de nem a szélárnyékból való kiállásra. Biztos öreg vagyok már, de nekem nem esett le, hogy ez szabálytalan, ezer ilyet láttam régen az versenyekben, de már megjegyeztem és természetesen elfogadom.

  9. #9
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Hú Tomikám, ezt nagyon a szívedre vetted...
    Nem vettem, csak 1+1=2, ennyi...

    Hidd el nem szándékosan szabálytalankodtam
    Senki nem is állította az ellenkezőjét...

    jóval a féktáv előtt elfoglaltam az ívet, ahol kanyarodni akartam
    Szintén senki nem állította az ellenkezőjét...

    Egyébként mindkét esetben megelőztél az egyenes végén következő kanyarban...
    És szintén: senki nem állította az ellenkezőjét...

    Így kicsit bánom, már, hogy nem óvtam meg, amikor belém jöttél hátulról.
    Ha valamit szabálytalannak érzel, óvd meg. Ha nem óvtad meg, magadra vess...

    Hagyd, hogy átjárjon a karácsonyi hangulat, lazíts.
    A fentieket olvasva talán neked kéne némileg lazítanod...

  10. #10
    Önmagam óvom és kapok 3 figyelmeztetést? Nem értem... Ráadásul nem veszélyeztettem senkit csak benéztem a box bejaratot! A szabályok miatt kellett tolatnom mert 2 BUÁ-t 2 kör alatt lehetett csak letölteni... Jogtalannak érzem a büntetést, kérem a felülvizsgálatát!!!!!

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    Önmagam óvom és kapok 3 figyelmeztetést? Nem értem... Ráadásul nem veszélyeztettem senkit csak benéztem a box bejaratot! A szabályok miatt kellett tolatnom mert 2 BUÁ-t 2 kör alatt lehetett csak letölteni... Jogtalannak érzem a büntetést, kérem a felülvizsgálatát!!!!!
    Már régóta nincsen méltányolás, ha valaki saját magát óvja meg. Nem a szabályok miatt kellett tolatnod, hanem mert elnézted a boxbejáratot.
    Való igaz, hogy nem veszélyeztettél a műveleteddel senkit, de rükvercbe haladni a pályán, forgalommal szembe menni, súlyos vétségnek számít.
    Viszont amiért bejelentetted a szabálytalankodásodat, szerintem becsületrendet, vagy legalább +1 fairplay pontot érdemelnél.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Lehetne, hogy a buntetesek mellett a vetsegek is szerepeljenek?

    Gondolom a buntetetteknek is vilagos lenne, hogy miert kaptak es mi tobbiek is tanulhatnanak belole.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2019. 01. 05. 22:46.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •