Oldal: 23 / 26 ElsőElső ||| 13 19 20 21 22 23 24 25 26 UtolsóUtolsó
Találatok: 551 - 575 (644 összesen)
  1. #551
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Megpróbáltam kiváltani az alaplapi USB csatlakozókat, hátha akkor megjavul a kormány állandó újraindulása.
    Ez még ugyan az a jelenség, amit korábban a zárlatos telefontöltő okozott??
    Mégsem oldotta meg teljesen a problémát?

  2. #552
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez még ugyan az a jelenség, amit korábban a zárlatos telefontöltő okozott??
    Mégsem oldotta meg teljesen a problémát?
    Sajnos nem. Multkor attól kezdett újraindulni a kormányom, hogy a netkábelt mozgattam az alaplapi csatlakozóban. Kezd picit elegem lenni.
    Néha úgy érzem hogy valami manó azzal szórakozik, hogy random újrainditja és kalibráltatja a kormányomat, minden előjel nélkül és soha nem ugyanabban a szituációban.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  3. #553
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem. Multkor attól kezdett újraindulni a kormányom, hogy a netkábelt mozgattam az alaplapi csatlakozóban. Kezd picit elegem lenni.
    Néha úgy érzem hogy valami manó azzal szórakozik, hogy random újrainditja és kalibráltatja a kormányomat, minden előjel nélkül és soha nem ugyanabban a szituációban.
    Nem lehetséges, hogy a kábel meg van szakadva valamerre, és amiatt csinálja ezt? Mert ez az újraindítás gondolom én, hogy olyasmi lehet, mint amikor kihúzod az USB-portból, meg visszadugod. Gondolom versenyzés közbe nem húzgálod ki-be, viszont szerintem a szakadt kábel okozhat ilyen érintkezési hibát.

  4. #554
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lehetséges, hogy a kábel meg van szakadva valamerre, és amiatt csinálja ezt? Mert ez az újraindítás gondolom én, hogy olyasmi lehet, mint amikor kihúzod az USB-portból, meg visszadugod. Gondolom versenyzés közbe nem húzgálod ki-be, viszont szerintem a szakadt kábel okozhat ilyen érintkezési hibát.
    Multkor leszedtem a kormányt a talapzatról és az összes létező kábelt az elejétől a végéig végignyomkodtam, hajlitgattam. A táp kábeleit is. Sehol nem reagált semmire.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  5. #555
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Az USB vezérlő kártyát sikerült éltetre keltenem, találtam drivert hozzá. Most áttettem bele a kormányt, kiváncsi leszek.

    Köszönöm az eddigi segitségeket mindenkinek.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  6. #556
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Az USB vezérlő kártyát sikerült éltetre keltenem, találtam drivert hozzá. Most áttettem bele a kormányt, kiváncsi leszek.
    Én is találtam egy régi PCI-os USB bővítőkártyát, azt betettem a gépbe és arra van dugva minden kormány, váltó, pedálok. Ez így egyelőre jó nálam.

  7. #557
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Sziasztok.

    Tudom nagyon általános lehet a dolog, de ötlet kellene. Ma reggel a feleségem gépe azt játszotta el, hogy bekapcsolás után eljutott a sipolásig, egy pillanatra felvillant a képernyő, hogy kezd bebootolni az alaplap, majd minden elsötétült és utána a gép folyamatosan csak újraindul anélkül hogy bebootolna. A vinyókat már egyenként lehúztam, próbáltam úgy inditani, a dvd irót is lehúztam, anélkül is próbáltam inditani. A ramokat átraktam másik slotba, úgy is próbáltam. Egyedül a videókártyát nem tudom kipróbálni, mert nincs alaplapi videochip.

    Esetleg valakinek valami ötlet, mielőtt felgyújtom az egészet????

    Köszönöm.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #558
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Egyet pittyeg bekapcsolás után? Egy pitty jelenti hogy minden oké, ha más akkor alaplapja válogatja ha mivel van baja a biosnak.
    BIOS-ba betudsz lépni? (bios reset, default-ra?)

  9. #559
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Tudom nagyon általános lehet a dolog, de ötlet kellene. Ma reggel a feleségem gépe azt játszotta el, hogy bekapcsolás után eljutott a sipolásig, egy pillanatra felvillant a képernyő, hogy kezd bebootolni az alaplap, majd minden elsötétült és utána a gép folyamatosan csak újraindul anélkül hogy bebootolna. A vinyókat már egyenként lehúztam, próbáltam úgy inditani, a dvd irót is lehúztam, anélkül is próbáltam inditani. A ramokat átraktam másik slotba, úgy is próbáltam. Egyedül a videókártyát nem tudom kipróbálni, mert nincs alaplapi videochip.

    Esetleg valakinek valami ötlet, mielőtt felgyújtom az egészet????

    Köszönöm.
    Próbálj ki másik tápot is, ha az sem, akkor tedd át a vga-t a te gépedből, ramokat próbáld egyesével, ha az sem akkor alaplap.

  10. #560
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egyet pittyeg bekapcsolás után? Egy pitty jelenti hogy minden oké, ha más akkor alaplapja válogatja ha mivel van baja a biosnak.
    BIOS-ba betudsz lépni? (bios reset, default-ra?)
    Elso inditasra egyet pittyeg, az alaplapi boot kepernyo egy pillanatra megjelenik, aztan minden elsotetul es onnantol pittyeges nelkul csak ujraindul a gep folyamatosan.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310 készülékemről.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  11. #561
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Próbálj ki másik tápot is, ha az sem, akkor tedd át a vga-t a te gépedből, ramokat próbáld egyesével, ha az sem akkor alaplap.
    Ha egyet pittyent akkor a Post Code ellenörzéseken végigjutva az alaplap elindítja a gépet. Ha nem pittyent még semmit akkor az alaplap sem indult el. Nem jut el a bekapcsolásik. Ha ez van akkor ha a ram-okat kiszeded, három rövidet kell sípolnia. Ha sípol akkor a Post Code ellenörzés megy, alaplap alap funciójai mennek. Érdemes ilyenkor az alaplaról a tápot
    is lehúzni és visszadugni van olyan hogy ennyi kell és bekapcsol az alaplap.
    Ha bekapcsolás után sípol egy rövidet és kezdene elindulni a gép de akkor indul újra, akkor tápegységgel vagy egyéb tápot érintő dologgal lehet probléma. De tápegység szokott lenni. Induláskor áramot kapnak a hardware elemek ami megrántják a tápfeszültségeket ami ha nem jó a táp leesik és újraindul a gép. A tápegységben a kondenzátorok szoktak kipúposodni, kiszáradni és elvesztik a kapacitásukat ami miatt érzékeny és ingadozni tud a feszültség terheléskor. Vagy az alaplapon a processzor körüli kondenzátorokat is megnézheted, amik a proci hűtő alatt mellett vannak, mert az is ugyanígy kit tud púposodni, folyni, száradni idővel a nagy melegtől és a procinak nem adnak stabil feszültséget.

    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  12. #562
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Sajnos kiderült hogy semmim nincs itthon, az a táp amire emlékeztem, az is ki lett dobva. A saját drága videókártyámat inkább nem kockáztatom egy esetleg zárlatos alaplapban, ugyhogy holnap megy szerelőhöz. A gombelem kivétel és áramtalanitás megvolt, megint ugyanaz, első bekapcsoláskor felvillan az alaplap boot képernyője, aztán elsötétül és ujraindul. Minden ujraindulásnál csippan, majd megint újraindul és ezt a végtelenségig, amig a tápnál le nem kapcsolom a táp kapcsolóját vagy ki nem húzom a dugót.
    Végignéztem az egész alaplapot, de púpos kondit nem találtam. A tápba meg nem látok bele.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  13. #563
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Köszönöm mindenkinek a segitséget, a táp volt a hunyó. De jól megszivtam hogy semmim nem volt itthon hogy teszteljek, a számitógép boltos 4.500.- ftos dijért tesztelte le a gépet és még utána közölte hogy tud adni új tápot, táp plusz szerelési dijért. Azért nyúlt az arca mikor közöltem vele, hogy köszönöm a hibamegállapitást, kifizetem a diját, de ha nem haragszik a tápot már beszerzem és kicserélem önállóan, nekem az ő áraira nincs pénzem. Végül is vettem egy vadonatúj állapotú Chieftec 700 wattos tápot 7.000 forintért és ingyen beraktam magamnak.....
    Öregember nem gyorsvonat.......

  14. #564
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm mindenkinek a segitséget, a táp volt a hunyó. De jól megszivtam hogy semmim nem volt itthon hogy teszteljek, a számitógép boltos 4.500.- ftos dijért tesztelte le a gépet és még utána közölte hogy tud adni új tápot, táp plusz szerelési dijért. Azért nyúlt az arca mikor közöltem vele, hogy köszönöm a hibamegállapitást, kifizetem a diját, de ha nem haragszik a tápot már beszerzem és kicserélem önállóan, nekem az ő áraira nincs pénzem. Végül is vettem egy vadonatúj állapotú Chieftec 700 wattos tápot 7.000 forintért és ingyen beraktam magamnak.....

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  15. #565
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Egy hónapja nem kapcsoltam be a gépet, most meg nem tudom. Nem csinál semmit. Meg se nyekken. Lehuztam mindent, kívül, belül. Újra semmi. Táp support azt javasolta csináljak jumper tesztet, azzal sikerült elindítani a táp venitillatorat, tehát az ilyen szempontból jó, viszont más szempontból nem tudom.
    Gondoltam a bekapcsoló gombra, azt is lehuztam az alaplaprol, meg vissza, de mást azzal nem tudok csinálni.
    Mit csináljak, nézzek még?

  16. #566
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Egy hónapja nem kapcsoltam be a gépet, most meg nem tudom. Nem csinál semmit. Meg se nyekken. Lehuztam mindent, kívül, belül. Újra semmi. Táp support azt javasolta csináljak jumper tesztet, azzal sikerült elindítani a táp venitillatorat, tehát az ilyen szempontból jó, viszont más szempontból nem tudom.
    Gondoltam a bekapcsoló gombra, azt is lehuztam az alaplaprol, meg vissza, de mást azzal nem tudok csinálni.
    Mit csináljak, nézzek még?
    Tök süket tehát.
    Az alaplapról szinte mindent leszednék (vga,hdd,hang,usb, monitor se szükséges), tápot is csak az alaplap kapjon (főtáp, a 4 vagy 8 pines 12V kiegészitő, és a prociventi maradjon), hogy semmi se zavarhasson be. Ha csupaszon menne akkor egyesével vissza. Még a ramot is kiveheted, ha elindulna max pittyegni fog miatta.
    Az alaplapi gombelemet kiveheted, pihenni 5 percre, resetelje a bios-t, de azis lehet hogy lemerült, cserélni kell úgy 5 évente.
    Az alaplapon a bekapcsoló, power, reset, hddled panelen vmelyik két tüskét összeérintve is belehet röccinteni a gépet, úgy a házat, bekapcs gombot is ellenőrizheted.

  17. #567
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tök süket tehát.
    Az alaplapról szinte mindent leszednék (vga,hdd,hang,usb, monitor se szükséges), tápot is csak az alaplap kapjon (főtáp, a 4 vagy 8 pines 12V kiegészitő, és a prociventi maradjon), hogy semmi se zavarhasson be. Ha csupaszon menne akkor egyesével vissza. Még a ramot is kiveheted, ha elindulna max pittyegni fog miatta.
    Az alaplapi gombelemet kiveheted, pihenni 5 percre, resetelje a bios-t, de azis lehet hogy lemerült, cserélni kell úgy 5 évente.
    Az alaplapon a bekapcsoló, power, reset, hddled panelen vmelyik két tüskét összeérintve is belehet röccinteni a gépet, úgy a házat, bekapcs gombot is ellenőrizheted.
    Én inkább egy szakembert javasolnék. Vagy esetleg egy PC-tesztert az sokat segíthet.

  18. #568
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tök süket tehát.
    Az alaplapról szinte mindent leszednék (vga,hdd,hang,usb, monitor se szükséges), tápot is csak az alaplap kapjon (főtáp, a 4 vagy 8 pines 12V kiegészitő, és a prociventi maradjon), hogy semmi se zavarhasson be. Ha csupaszon menne akkor egyesével vissza. Még a ramot is kiveheted, ha elindulna max pittyegni fog miatta.
    Az alaplapi gombelemet kiveheted, pihenni 5 percre, resetelje a bios-t, de azis lehet hogy lemerült, cserélni kell úgy 5 évente.
    Az alaplapon a bekapcsoló, power, reset, hddled panelen vmelyik két tüskét összeérintve is belehet röccinteni a gépet, úgy a házat, bekapcs gombot is ellenőrizheted.
    Uresen se csinál semmit. Atcsereltem a reset es a bekapcsoló gombot is, azzal se kapcsolt be, tehát azt is kizártam.
    Vagy alaplap döglött meg teljesen vagy a táp. Ezt hogyan tudom eldönteni? Cseretappal?

  19. #569
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy alaplap döglött meg teljesen vagy a táp. Ezt hogyan tudom eldönteni? Cseretappal?
    Igen, cseretáp, vagy cserealaplap.

  20. #570
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Köszönöm a segítségeket!
    Akkor azt kerítenem kell valahonnan.

  21. #571
    Ha ennyire nem indul, akkor én is szakembert javasolnék. Elsősorban azért, mert van cserealkatrésze, neked meg valószínűleg kevésbé. Tápot tartok otthon én is, de azért alaplapból nem speizolok be. Meg soha nem is döglött meg nekem egy se. Egy szakműhely viszonylag gyorsabban és hatékonyabban kideríti, melyik cucc adta meg magát.

  22. #572
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ennyire nem indul, akkor én is szakembert javasolnék. Elsősorban azért, mert van cserealkatrésze, neked meg valószínűleg kevésbé. Tápot tartok otthon én is, de azért alaplapból nem speizolok be. Meg soha nem is döglött meg nekem egy se. Egy szakműhely viszonylag gyorsabban és hatékonyabban kideríti, melyik cucc adta meg magát.
    Szakember azt mondja, hogy beszélgessek inkább a feleségemmel...

  23. #573
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Szakember azt mondja, hogy beszélgessek inkább a feleségemmel...
    Legalább nem kocka-szakember

  24. #574
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem vasárnapra hideget mondanak mert ez a játék ha 25 fognál melegebb van megfőzi a procim és kifagy. vicc, hogy csak este 11 után tudok vele játszani, vagy 5 percenként lefagy. csak ez lehet a baj mert éjszaka amikor hideg van most, akkor megy, most esélyem nincs, 2 kör után fagyás van. Kéne valami extra hűtés a gépbe azt hiszem vagy várom az őszt. Raceroom az tökéletesen megy, úgy látszik amíg meleg van marad az.
    Ott valami más baj van. Ellenőrizd, hogy jól van jól van rögzítve a procin a hűtő. Játék nem nagyon melegítheti így fel a procit. Egy újrapasztázás is segíthet.

  25. #575
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem vasárnapra hideget mondanak mert ez a játék ha 25 fognál melegebb van megfőzi a procim és kifagy. vicc, hogy csak este 11 után tudok vele játszani, vagy 5 percenként lefagy. csak ez lehet a baj mert éjszaka amikor hideg van most, akkor megy, most esélyem nincs, 2 kör után fagyás van. Kéne valami extra hűtés a gépbe azt hiszem vagy várom az őszt. Raceroom az tökéletesen megy, úgy látszik amíg meleg van marad az.
    Tuti a proci túlmelegedése okozza a fagyást? Prime95-el, vagy vmi proci izzasztó progival meggyőződhetsz arról hogy valóban a procid hűtése-e a kevés. Alaplapi komponensek, chipset, vga, vram is okozhat valamiféle elhalálozást. Erőforrásigényes játékok alatt, amikor a legtöbbet fogyasztja a gép, mindene dolgozik, a táp is szűkössé tud vállni.
    Gondolom a cpu venti max-on pörgetését már próbáltad. Esetleg az fsb-t is lejjebb veheted, vagy vmielyik magot kiiktathatod AC alatt egy teszt erejéig (ac úgyis szól ha kevés a cpu erőforrás).

Oldal: 23 / 26 ElsőElső ||| 13 19 20 21 22 23 24 25 26 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •