Oldal: 23 / 34 ElsőElső ||| 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 551 - 575 (845 összesen)
  1. #551
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    A tegnapi esetről mi a véleményetek?



    Ez ebben a formában nekem nagyon durva, legalább egy Black Flag, de tán még az is gyenge ítélet..
    Ha Hemiltonnak adnád akkor igen.
    Vettelt teljesen megértem, semmi nem indokolta, hogy ott úgy befékezzen, nagyon jól tette, hogy bekopogott utána.
    Én nem adtam volna büntetést egyiknek sem, Hemilton köcsög volt Vettel meg vissza adta, kész le van rendezve.

    Vettelnek azért adták a 10secet mert Hamiltonnak a nyakvédő miatt ki kellett állni,a ha nem állt volna ki, akkor tuti nem adtak volna büntit Vettelnek.

    Ez így teljesen jó volt.
    Mint ha túra autóban ültek volna.

    Jo lenne több ilyet látni, hogy kölcsön kenyér vissza jár alapon rendezzék le a pályán, nem várni a csodát, hogy majd megbüntetik a másikat.

  2. #552
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Anno Schumachert ezért a VB-ről is kizárták:
    https://youtu.be/jJJZBgNK7FA?t=40
    Hát én sem sok párhuzamot látok a két eset között..
    teljesen más szituáció, történések és következmények.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Vettelt teljesen megértem, semmi nem indokolta, hogy ott úgy befékezzen, nagyon jól tette, hogy bekopogott utána.
    Én nem adtam volna büntetést egyiknek sem, Hemilton köcsög volt Vettel meg vissza adta, kész le van rendezve.

    Vettelnek azért adták a 10secet mert Hamiltonnak a nyakvédő miatt ki kellett állni,a ha nem állt volna ki, akkor tuti nem adtak volna büntit Vettelnek.

    Ez így teljesen jó volt.
    Mint ha túra autóban ültek volna.

    Jo lenne több ilyet látni, hogy kölcsön kenyér vissza jár alapon rendezzék le a pályán, nem várni a csodát, hogy majd megbüntetik a másikat.
    Na már csak azt kéne... szép kis pankráció lenne itt, ha mindenki minden vélt vagy valós sérelemért revans-ot venne.
    A bírók meg azt nézegethetnék, hogy mennyire volt jogos a revans..

    Önbíráskodás, anarchia... igen, ez kell a sportnak, futamok után meg össze is verekedhetnének
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 06. 26. 13:40.

  3. #553
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Anno Schumachert ezért a VB-ről is kizárták:
    https://youtu.be/jJJZBgNK7FA?t=40
    Azért itt más a helyzet, itt tönkre akarta tenni a kocsiját.
    Vettel meg gumi a gumira adott egy taslit.

  4. #554
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Vettel ezt tulreagalta, Hamilton semmit nem csinalt rosszul, nem is fekezett bele. A nemet nem akart lemaradni, azt hitte, hogy gyorsitani fognak, de nem igy lett.

    Az pedig, hogy utana szandekosan nekiment a britnek buta dolog volt, de a verseny heveben teljesen meg tudom erteni. Azt hitte, hogy szandekosan lassitott bele Hamilton. Nyilvan nem kockaztatta volna az autoja epseget ugy, hogy o van elol, de ott es akkor Vettel gondolhatta ezt.

  5. #555
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Rendesen begőzölt Vettel. Nem hiszem, hogy Hamilton direkt kockáztatta volna az autója épségét azzal, hogy befékez előtte, ráadásul a telemetria sem mutatott kemény fékezést, egyszerűen csak be akarta lassítani a mezőnyt. Hamilton szándékosságát nem lehet bizonyítani de Vettel túlment a határon
    Szetintem meg de, a diffúzor strapabirobb mint az elsőszárny, Vettel egy szárny cserével sokkal többet bukott volna mint Hamilton egy kicsit sérült diffuzorral.

  6. #556
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát én sem sok párhuzamot látok a két eset között..
    teljesen más szituáció, történések és következmények.



    Na már csak azt kéne... szép kis pankráció lenne itt, ha mindenki minden vélt vagy valós sérelemért revans-ot venne.
    A bírók meg azt nézegethetnék, hogy mennyire volt jogos a revans..

    Önbíráskodás, anarchia... igen, ez kell a sportnak, futamok után meg össze is verekedhetnének
    Amúgy igen, egy pofont elbirnának.

  7. #557
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Vettel ezt tulreagalta, Hamilton semmit nem csinalt rosszul, nem is fekezett bele. A nemet nem akart lemaradni, azt hitte, hogy gyorsitani fognak, de nem igy lett.

    Az pedig, hogy utana szandekosan nekiment a britnek buta dolog volt, de a verseny heveben teljesen meg tudom erteni. Azt hitte, hogy szandekosan lassitott bele Hamilton. Nyilvan nem kockaztatta volna az autoja epseget ugy, hogy o van elol, de ott es akkor Vettel gondolhatta ezt.
    Én egy pillanatra láttam a kerekeit blokkolni, de ennyire egy ilyen kanyar után belassítani több mint szemétség.

  8. #558
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Üzenetek
    237
    Azt, hogy Hamilton fékezett nem félezett szerintem teljesen lényegtelen dolog.

    Nem akarom egyik pilótát sem megvédeni.

    A megtorlás még lényegesen alacsonyabb szériákban is a legmegvetőbb bűn.

    És igen, maga a büntetés kiosztása hab volt a tortán. Valóban úgy érezhették a nézők, hogy döntetlenre hozzák a kétes szituációkat.

  9. #559
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    Azt, hogy Hamilton fékezett nem félezett szerintem teljesen lényegtelen dolog.

    Nem akarom egyik pilótát sem megvédeni.

    A megtorlás még lényegesen alacsonyabb szériákban is a legmegvetőbb bűn.

    És igen, maga a büntetés kiosztása hab volt a tortán. Valóban úgy érezhették a nézők, hogy döntetlenre hozzák a kétes szituációkat.
    Jobb lett volna ha a boxban oda megy és lever neki egyet?

  10. #560
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy pillanatra láttam a kerekeit blokkolni, de ennyire egy ilyen kanyar után belassítani több mint szemétség.
    Az ujrainditaskor az 1. helyen halado hatarozza meg a tempot, a tobbieknek alkalmazkodni kell hozza. Ha verseny kozben tortenik, igazad van, de itt Hamiltonnak a safety car szamara elonyt kellett adjon, nehogy utolerje az egyenesben. Volt egyebkent belso kameras felvetel ahol mutattak a sebesseget is. A felugyelok azert nem buntettek, mert a masik ket ujrainditashoz kepest nem volt lenyegi sebessegkulonbseg, Hamilton pont ugyanugy csinalta mindharom alkalommal.

    A fektesztelest ugy un bloc nem ertem, mert ugyanolyan veszelyes az elol haladora, mint a hatul jovore.

  11. #561
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Jobb lett volna ha a boxban oda megy és lever neki egyet?
    Nem, o mint versenyzo felfokozott idegallapotban ne hozzon dontest arrol, hogy ki a hibas. Erre vannak a versenybirok. Meg ha igaza van sem tehet ilyet, az, hogy ezt safety car alatt csinalta, szerintem sulyosbito tenyezo.

  12. #562
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Plusz csak nekem rémlik hogy pont Vettel volt a nagy safetycar mágus anno? Elkezdett elindulni, aztán "ja mégse", ettette a mögötte lévőket. Fujiban, vagy valahol egymásra is kenődtek mögötte. Plusz volt vmi lemaradása is, és hoztak is direkt Vettel okán vmi safety car-os szabályt... Nem?

  13. #563
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Az ujrainditaskor az 1. helyen halado hatarozza meg a tempot, a tobbieknek alkalmazkodni kell hozza. Ha verseny kozben tortenik, igazad van, de itt Hamiltonnak a safety car szamara elonyt kellett adjon, nehogy utolerje az egyenesben. Volt egyebkent belso kameras felvetel ahol mutattak a sebesseget is. A felugyelok azert nem buntettek, mert a masik ket ujrainditashoz kepest nem volt lenyegi sebessegkulonbseg, Hamilton pont ugyanugy csinalta mindharom alkalommal.

    A fektesztelest ugy un bloc nem ertem, mert ugyanolyan veszelyes az elol haladora, mint a hatul jovore.
    Vettel nem láthatta azt, hogy az SC lekapcsolta a fényeket ahogy a mezőny többi tagja sem Hamiltonon kívül, amikor az SC elkanyarodik még égett a tetején a fény. Emiatt nem számíthatott rá senki, hogy Hamilton így befékez. Emiatt sem kellett volna neki, hanem csak jó 100m-el késöbb.

  14. #564
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, o mint versenyzo felfokozott idegallapotban ne hozzon dontest arrol, hogy ki a hibas. Erre vannak a versenybirok. Meg ha igaza van sem tehet ilyet, az, hogy ezt safety car alatt csinalta, szerintem sulyosbito tenyezo.
    Pont ez az enyhítő hogy SC alatt csinálta gyök 2-vel, verseny alatt 200-nál nem csinált volna ilyet.
    De ebbe semmi veszélyes nem volt.

  15. #565
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Vettel nem láthatta azt, hogy az SC lekapcsolta a fényeket ahogy a mezőny többi tagja sem Hamiltonon kívül, amikor az SC elkanyarodik még égett a tetején a fény. Emiatt nem számíthatott rá senki, hogy Hamilton így befékez. Emiatt sem kellett volna neki, hanem csak jó 100m-el késöbb.
    1. Nem fekezett be. Nem gyorsitott, az nagyon nem ugyanaz.

    2. Ahogy a kepernyon a kor kozepen megjelenik a felirat, hogy safety car out this lap, ugy a csapatok is megkapjak az infot es szolnak a pilotaiknak radion. Senkit nem er varatlanul az ujrainditas, sem Vettelt, sem a tobbieket. Pont azert nem akart Vettel lemaradni, mert tudta, hogy kimegy a biztonsagi auto.

    Safty car alatt pedig meg biztonsagosabban kell vezetniuk, mint normal versenyben. Ertem en, hogy nem okozott galibat, de egyreszt veszelyhelyzetet igen, masreszt nem buntethet o meg masokat, meg ha igaza van, akkor sem. Szimpatizalok Vettellel, de szerintem is ki kellett volna zarni.

  16. #566
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Üzenetek
    237
    Látom nagyon megosztó vélemények vannak.

    A kérdés a jövőbe betekintve, hogy meddig lehet elmenni a revans törlesztésben.
    A FIA ítélete szerint, közel sem annyira elítélendő cselekmény volt, mint amit a motorsport közvélemény kapásból kizárna.

    Akárhogy is csavarjuk, ez nagyon rossz példamutatás, gyökereibe kellett volna elfojtani.

  17. #567
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Ricka írta Hozzászólás megtekintése
    Látom nagyon megosztó vélemények vannak.

    A kérdés a jövőbe betekintve, hogy meddig lehet elmenni a revans törlesztésben.
    A FIA ítélete szerint, közel sem annyira elítélendő cselekmény volt, mint amit a motorsport közvélemény kapásból kizárna.

    Akárhogy is csavarjuk, ez nagyon rossz példamutatás, gyökereibe kellett volna elfojtani.
    Az elvvel egyetertek, de van ennek egy masik oldala is. Ez nem vegytiszta sport, hanem cikrusz/show/szorakoztatas. Igy ha kizarjak a VB ellovasat a futamrol, peldat statualnak vele, egyertelmusitik a helyzetet az mind rossz marketing. Igy, hogy lehet vitatkozni rola, ott maradt Vettel a versenyben sokan nem kapcsoltak ki a TV-t es komoly utoelete van a tortenteknek. En ugy erzem vegsosoron ez a cel, a jo musor.

  18. #568
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    1. Nem fekezett be. Nem gyorsitott, az nagyon nem ugyanaz.

    2. Ahogy a kepernyon a kor kozepen megjelenik a felirat, hogy safety car out this lap, ugy a csapatok is megkapjak az infot es szolnak a pilotaiknak radion. Senkit nem er varatlanul az ujrainditas, sem Vettelt, sem a tobbieket. Pont azert nem akart Vettel lemaradni, mert tudta, hogy kimegy a biztonsagi auto.

    Safty car alatt pedig meg biztonsagosabban kell vezetniuk, mint normal versenyben. Ertem en, hogy nem okozott galibat, de egyreszt veszelyhelyzetet igen, masreszt nem buntethet o meg masokat, meg ha igaza van, akkor sem. Szimpatizalok Vettellel, de szerintem is ki kellett volna zarni.
    Nem fékezett még is olyat lassult hogy a fenti kamerás majdnem elvesztette, mert úgy megtorpant.

  19. #569
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem fékezett még is olyat lassult hogy a fenti kamerás majdnem elvesztette, mert úgy megtorpant.
    Csak gondolj az utcai autódra is - mondjuk gyorsulsz egyet 1 v 2ben és elveszed a lábad hirtelen a gázról. Előre bucskázik a fejed akkorát fog a motorfék. Most 800pacinál ez mégkeményebb lassulásnak hathat.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  20. #570
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Csak gondolj az utcai autódra is - mondjuk gyorsulsz egyet 1 v 2ben és elveszed a lábad hirtelen a gázról. Előre bucskázik a fejed akkorát fog a motorfék. Most 800pacinál ez mégkeményebb lassulásnak hathat.
    Pont ez az, itt még a visszatöltés miatt még nagyobb a lassulás. Lényegtelen, hogy fékre lépett e közben vagy nem, egy derékszögű kanyarban/közvetlenül utána ilyet nem lehet csinálni szerintem.

  21. #571
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ez az, itt még a visszatöltés miatt még nagyobb a lassulás. Lényegtelen, hogy fékre lépett e közben vagy nem, egy derékszögű kanyarban/közvetlenül utána ilyet nem lehet csinálni szerintem.
    Szvsz, Vettel tapadt nagyon és nem reagálta le - hagyott volna több helyet és nem történik semmi. Szerintem ő a hibás - és mondom mint inkább Vettel fan mintsem nem.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  22. #572
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    A tegnapi cirkuszt még Kimi hidegvére sem viselte jól Mehet az aranyköpései közé?

  23. #573
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Szvsz, Vettel tapadt nagyon és nem reagálta le - hagyott volna több helyet és nem történik semmi. Szerintem ő a hibás - és mondom mint inkább Vettel fan mintsem nem.
    +1
    Így van! Ezt Fetti benyalta aztán próbálta azt a látszatot kelteni hogy csúnyán befékeztek előtte...

  24. #574
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy igen, egy pofont elbirnának.
    Hát ha ez kell a népnek a boldogsághoz:

    https://www.facebook.com/donutmedia/...4196192742529/

  25. #575
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ha ez kell a népnek a boldogsághoz:

    https://www.facebook.com/donutmedia/...4196192742529/
    Erre gondoltam, ezek sokkal durvábbak mint amit Vettel csinált.

Oldal: 23 / 34 ElsőElső ||| 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •