Szavazás eredménye: Mely pályák szerepeljenek a GT3 és GT4 tavaszi bajnokságokban?

  • Brno

    14 37,84%
  • Fuji

    20 54,05%
  • Interlagos

    24 64,86%
  • Laguna Seca

    28 75,68%
  • Misano

    6 16,22%
  • Mosport

    9 24,32%
  • Nurburgring GT

    18 48,65%
  • Ricardo Tormo

    10 27,03%
  • Spa

    25 67,57%
  • Suzuka

    25 67,57%
Szavazók
37 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (38 összesen)
  1. #1

    Szavazás - GT3 tavasz pályák

    Kedves Versenyzők!

    Hamarosan véget ér a Masters GT3 őszi bajnokság, de nem lesz idő pihengetni, mert máris indítjuk a tavaszi bajnokságot, ráadásul egyből kettőt is. Az őszi tesztek bizonyították, hogy van érdeklődés a GT4 kategória iránt, ezért vasárnaponként váltva lesz a GT4 és GT3 bajnokság ugyanazokon a pályákon. A bajnokságok részleteiről jövő héten mindent megtudhattok, de annyit előre elárulunk, hogy január 28-án már indulunk is az első GT4-es futammal.
    A háttérben dolgozva összeszedtünk néhány pályát, amit alkalmasnak találtunk bajnoki futamok lebonyolítására. 4 pályát kiválasztottunk, amik mindenképpen szerepelni fognak a versenynaptárban, de ezen felül 10-nél jobban nem tudtuk leszűkíteni a kört, ezért Titeket kérnénk meg, hogy segítsetek dönteni, melyik legyen a maradék 5 aszfaltcsík.

    A 4 pálya, ami biztos szerepelni fog: (letöltés)

    • Algarve (Portimao)
    • Daytona Road
    • Road Atlanta
    • Sveg Raceway


    A 10 pálya, amiből választhattok: (letöltés)
    • Brno
    • Fuji
    • Interlagos
    • Laguna Seca (Bonus Pack 3)
    • Misano
    • Mosport
    • Nurburgring GT (Dream Pack 1)
    • Ricardo Tormo (régi Valencia, nem az utcai)
    • Spa
    • Suzuka


    A pályákat a fenti linkeken letölthetitek és kipróbálhatjátok. A letölthető pályacsomagokat az "assettocorsa" játékmappába kell kitömöríteni.
    Kérünk benneteket, hogy elsősorban azok szavazzanak, akik részt fognak venni a bajnokságokban (akár egyikben, akár másikban, akár mindkettőben)! Egy fő legfeljebb 5 pályára szavazhat, a legtöbb szavazatot kapott pályák bekerülnek a bajnokságokba. Szavazategyenlőség esetén a szervezők döntenek. A szavazást január 13-án szombat este zárjuk.

    Tapasztalataitokat, véleményeteket várjuk itt a fórumon.
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 01. 09. 12:22.

  2. #2
    Jo a felhozatal! El is kezdem tesztelni holnap a szamomra uj palyakat. Egyetlen kerdesem lenne csak, hogy Bathurstot esetleg nem lehetne meg betenni a valaszthato palyak koze? Termeszetesen elfogadom, ha nemet mondtok ra, de szerintem egy nagyon izgalmas es jo palya.

  3. #3
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Jo a felhozatal! El is kezdem tesztelni holnap a szamomra uj palyakat. Egyetlen kerdesem lenne csak, hogy Bathurstot esetleg nem lehetne meg betenni a valaszthato palyak koze? Termeszetesen elfogadom, ha nemet mondtok ra, de szerintem egy nagyon izgalmas es jo palya.
    Bathurston én is régóta szeretnék versenyezni :-)

  4. #4
    Bathurst rajta volt/van a listánkon, csak a végső szűkítésen kiesett, de őszre megmaradt talonban.

  5. #5
    2017-ben ugyan nem versenyeztem, de egy év szünet után tavaszra tervezem a visszatérésemet a bajnokságba. Ezért szeretném gondolataimat megosztani a pályákkal kapcsolatban.

    Továbbra is fenntartom azt a javaslatomat, hogy "mesebeli" versenypályákon, mint a Sveg Raceway, nem kellene versenyeznünk. Hogy miért gondolom ezt? Nos, az Assetto Corsa egy szimulátor, melynek az a célja, hogy a valóságot szimulálja, azaz minél közelebb kerüljön hozzá. Mivel nincs lehetőségünk valódi pályákon és valódi autókkal versenyeznünk, beülünk a számítógép kormánya mögé, és megpróbáljuk leutánozni a való életet. Egy kitalált versenypálya szerintem nem illik ebbe a képbe. Persze könnyen lehet, hogy csak én érzem így.

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is fenntartom azt a javaslatomat, hogy "mesebeli" versenypályákon, mint a Sveg Raceway, nem kellene versenyeznünk. Hogy miért gondolom ezt? Nos, az Assetto Corsa egy szimulátor, melynek az a célja, hogy a valóságot szimulálja, azaz minél közelebb kerüljön hozzá. Mivel nincs lehetőségünk valódi pályákon és valódi autókkal versenyeznünk, beülünk a számítógép kormánya mögé, és megpróbáljuk leutánozni a való életet. Egy kitalált versenypálya szerintem nem illik ebbe a képbe. Persze könnyen lehet, hogy csak én érzem így.
    Ez szerintem megint csak teljesen egyéni preferencia kérdése, számomra egy jó és izgalmas vonalvezetés sokkal többet nyom a latba, minthogy a helyszín mennyire hiteles és autentikus. Ha egy jót versenyezni szeretnék, akkor két pálya közül azt választanám (én), ami nekem jobban tetszik, nem azt, amelyikről tudom, hogy hitelesebb. Nagy kedvencem például Lime Rock Mountain, ami egy nem létező nyomvonal.

    Általános privát vélemény, nem ismerem a szóban forgó Sveg Raceway-t.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 01. 09. 11:34.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    2017-ben ugyan nem versenyeztem, de egy év szünet után tavaszra tervezem a visszatérésemet a bajnokságba. Ezért szeretném gondolataimat megosztani a pályákkal kapcsolatban.

    Továbbra is fenntartom azt a javaslatomat, hogy "mesebeli" versenypályákon, mint a Sveg Raceway, nem kellene versenyeznünk. Hogy miért gondolom ezt? Nos, az Assetto Corsa egy szimulátor, melynek az a célja, hogy a valóságot szimulálja, azaz minél közelebb kerüljön hozzá. Mivel nincs lehetőségünk valódi pályákon és valódi autókkal versenyeznünk, beülünk a számítógép kormánya mögé, és megpróbáljuk leutánozni a való életet. Egy kitalált versenypálya szerintem nem illik ebbe a képbe. Persze könnyen lehet, hogy csak én érzem így.
    Teljesen elfogadva a véleményedet, de én örülök az új pályáknak. Nem próbáltam én sem mindet, ezeket most pótlom a napokban, fel is dobok egy-egy videót róla majd. Ami számomra fontos, hogy az élményfaktort megkapjam. Ehhez nálam kell, hogy újdonság is legyen. Lehet, hogy nem lézerszkennelt pályák, de te vagy bárki más ezt tapasztalatból meg tudja állapítani? Speciel ez a naptár eddig a leginnovatívabb, amit itt valaha láttam.

    A Nord és Bathurst típusú pályák valóban remekek, csak bajnoki futamokon azért többször is volt velük baj, amennyire emlékszem. Lehet, ezeket célszerűbb volna egy-egy külön derbin bevetni.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Thumbs down

    A Nürburgring melyik változatára lehet szavazni? Nordschleife, GT, GP?

  9. #9
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A Nürburgring melyik változatára lehet szavazni? Nordschleife, GT, GP?
    Jogos a kérdés, javítottam is. A GT verzióra gondoltunk.

  10. #10
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szerintem olyan pályákon érdemes menni ahol valóban fut jelenleg Blancpain, GTopen, IMSA GTLE stb.
    És még ezek között is van jó néhány ami a valóságban is már mazochizmus, és az ottani győzelem felér egy egész szezon megnyerésével,
    pld. Nord., Bathurst, Makaó.
    Én az olyanokat preferálom, ahol van hova menekülni, ha beüt a....

  11. #11
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Jogos a kérdés, javítottam is. A GT verzióra gondoltunk.
    Köszönöm

  12. #12
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Kíváncsi vagyok hogy akik szavaztak azok próbálták is e a pályát. Lehet az emlékekben szépen él a nyomvonal, de a kivitelezés már bajosabb
    Tessék használni is (addig is teszteljük) és ne csak szimpátia szavazás legyen az add-onoknál!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  13. #13
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi vagyok hogy akik szavaztak azok próbálták is e a pályát. Lehet az emlékekben szépen él a nyomvonal, de a kivitelezés már bajosabb
    Tessék használni is (addig is teszteljük) és ne csak szimpátia szavazás legyen az add-onoknál!
    Ott a pont!
    Külön kérnénk mindenkit aki szavaz és teheti az próbálja le elötte a pályákat!
    Köszönjük!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #14
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Ott a pont!
    Külön kérnénk mindenkit aki szavaz és teheti az próbálja le elötte a pályákat!
    Köszönjük!
    Én nem kérném, hanem nyakon verném azt, aki szavaz kipróbálás nélkül

  15. #15
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem olyan pályákon érdemes menni ahol valóban fut jelenleg Blancpain, GTopen, IMSA GTLE stb.
    És még ezek között is van jó néhány ami a valóságban is már mazochizmus, és az ottani győzelem felér egy egész szezon megnyerésével,
    pld. Nord., Bathurst, Makaó.
    Én is sokáig ezt hangoztattam, de most már azzal is beérném, ha valódi, és nem kitalált pályákon menne a bajnokság.

    A felsorolt tíz pálya közül mindegyiken versenyeztem, de többségének az AC verzióját is kipróbáltam. Misanoban rengeteg a vágási/szélesítési lehetőség, de ott legalább a valóságban is rendeznek GT futamokat. Mosport dimbes-dombos, marha szűk, tiszta életveszély! Brno remek pálya, de ott meg egyszer sikerült "leesnem a térképről" és tudtommal azóta sem frissítették azt a verziót.

  16. #16
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Bathurst rajta volt/van a listánkon, csak a végső szűkítésen kiesett, de őszre megmaradt talonban.
    Rendben Akkor remélem ősszel bekerül.

  17. #17
    Most ezt nem értem, van olyan pálya, ami úgy került a tízbe, hogy még alapvető minőségi/funkcionális problémák lehetnek vele? Az miért a szavazók hibája?

  18. #18
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Most ezt nem értem, van olyan pálya, ami úgy került a tízbe, hogy még alapvető minőségi/funkcionális problémák lehetnek vele? Az miért a szavazók hibája?
    Balázs! Nem a szavazók hibája, de mi sem vagyunk idő milliomosok hogy minden lehetséges pályán fussunk egy fél versenytávot. A boxok leprobálásáról nem is beszélve ami ugye szinte képtelenség, hogy 24 fővel bealljunk egyszerre. Az alapvető elvárásokat ami szerintünk jó azt le teszteltük. Pálya felület, boxutca, boxhely, vágás kezelés, beragadas stb. Ez nekem elvett majd egy hetet mire a végére értem. Itt azon van a hangsúly, hogy ne legyen utána háborgás egy pálya miatt amit ki se probaltatok de megszavaztátok. Remélem érthető voltam!

  19. #19
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Egyébként mi van azzal a COTA-val, amit már tesztelgetünk?
    Nekem hibátlannak tűnt

  20. #20
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ha vége a GT3 szezonnak, Laci menetrendjével egyeztetve, lefutjuk a GT/LMP classot ott!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #21
    COTA Szabi terepe, nem akartuk lenyulni előle

  22. #22
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    2017-ben ugyan nem versenyeztem, de egy év szünet után tavaszra tervezem a visszatérésemet a bajnokságba. Ezért szeretném gondolataimat megosztani a pályákkal kapcsolatban.

    Továbbra is fenntartom azt a javaslatomat, hogy "mesebeli" versenypályákon, mint a Sveg Raceway, nem kellene versenyeznünk. Hogy miért gondolom ezt? Nos, az Assetto Corsa egy szimulátor, melynek az a célja, hogy a valóságot szimulálja, azaz minél közelebb kerüljön hozzá. Mivel nincs lehetőségünk valódi pályákon és valódi autókkal versenyeznünk, beülünk a számítógép kormánya mögé, és megpróbáljuk leutánozni a való életet. Egy kitalált versenypálya szerintem nem illik ebbe a képbe. Persze könnyen lehet, hogy csak én érzem így.
    Privát véleményem:
    Megértelek, hogy neked ez fontos, de mindenkinek mást mást jelent a szimulátor fogalma is. Én is szeretem, hogy a technika fejlődésével egyre közelebb kerülünk a valósághoz, és megközelítőleg "érezhetjük", milyen lehet ezeket a vasakat vezetni. Ellenben nekem az is fontos, hogy megkapjam a versenyzés, versengés, csatázás élményét. Nekem ez fontosabb, mint hogy lézerszkennelt egy pálya vagy sem, úgysem tudom leellenőrizni, hogy minden hupli tényleg ott van-e a valóságban is Szerintem sokan nem is tudták, hogy Sveg fiktív pálya, de feltételezem ha élményre ott van és jó verseny lesz rajta, akkor nem is fogja érdekelni a mezőnyt ez a tény.

    Remélem azért részt veszel a bajnokságban és jól fogod érezni magad!

  23. #23
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    ... Brno remek pálya, de ott meg egyszer sikerült "leesnem a térképről" és tudtommal azóta sem frissítették azt a verziót.
    Brnoból több verzió is van, megtennéd, hogy megnézed ezt a leesést ennél is? Próbáltunk figyelni ezekre a hibákra is, de képtelenség bejárni a pálya minden négyzetcentijét, Te pedig tudod hol kell keresni a lukat.
    Előre is köszönjük a segítséget!

  24. #24
    A térképről leeséssel kapcsoaltban azért nekem mindig az a kérdés vetődik fel, hogy valóságban mi történne, ha ugyanazt az akciót elkövetjük, amitől a játékban leesünk a térképről?

  25. #25
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Elég nehéz volt a 3 gyári mellé még 2 pályát választanom, mert mindegyik úgy ~10 év lemaradásban van az AC-hez képest

    A már fixek egy fokkal azért jobbak

    FYI: Suzuka-ban a térkén nem működik.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •