Szavazás eredménye: Mely napokon legyenek az AC teszt bajnokság futamai? (több válasz is adható)

  • Hétfő

    19 21,84%
  • Kedd

    22 25,29%
  • Szerda

    17 19,54%
  • Csütörtök

    33 37,93%
  • Péntek

    18 20,69%
  • Szombat

    23 26,44%
  • Vasárnap

    41 47,13%
Szavazók
87 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (109 összesen)
  1. #26
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Részt vettem tesztfutamon és meglepve tapasztaltam hogy ha kicsúszok a pályáról önszántamból vagy esetleg egy baleset folytán akkor kapom az 5s-es 50km/h-ás sebességbüntit. Ez most komoly hogy benn akarják hagyni ezt a funkciót? Azért kérdezem mert így baleseteket lehet generálni mondjuk egy gyors pályaszakaszon ahol a mögöttem jövőnek nem kis akadályt képezek. Ezt azért írtam le mert ilyen eset konkrétan megtörtént velem.

  2. #27
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Részt vettem tesztfutamon és meglepve tapasztaltam hogy ha kicsúszok a pályáról önszántamból vagy esetleg egy baleset folytán akkor kapom az 5s-es 50km/h-ás sebességbüntit. Ez most komoly hogy benn akarják hagyni ezt a funkciót? Azért kérdezem mert így baleseteket lehet generálni mondjuk egy gyors pályaszakaszon ahol a mögöttem jövőnek nem kis akadályt képezek. Ezt azért írtam le mert ilyen eset konkrétan megtörtént velem.
    E körül mindig vita van, ha kikapcsoljuk akkor amiatt vinnyog a társaság fele, hogy mindenki orrba-szájba vág, meg legyalulják a népet a sikánoknál, ha pedig bekapcsoljuk, akkor meg a jön bagázs másik fele, hogy ez (is) így mennyire balesetveszélyes, meg mennyire nem get real... igazából egyik verzió se jó. A pro és kontra érveket ismerjük, a végső döntés még várat magára.

    Mindazonáltal azt megjegyezném, hogy a Simbin címeknél nincs ilyen funkció és a legtöbb esetben ott pályák is elég tágan értelmezik a vágás fogalmát, tehát sok esetben még csak nem is szól érte a program, mégis tudunk évek óta korrekt futamokat rendezni, ez elsősorban a résztvevők hozzáállásán múlik. A Teszt bajnokságon nagy figyelmet fordítunk majd rá, hogy a versenyzők hozzáállását is egy szintre hozzuk, hogy egységes legyen a morál és az alkalmazott versenyzési elvek. Ez az első pár futamon biztosan nhézkes lesz, mivel rengetek különböző helyről fognak érkezni a versenyzők, és azért össze kell majd csiszolódni..
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 08. 17. 02:28.

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akarok kötekedni senkibe, de mi ez a feszkó az adminok és barcalaci között? Totál nem értem...
    Közben beszéltem a háttérben Lacival, és sikerült rendezünk a nézeteltéréseket.
    Amit szeretnék kérni mindenkitől, hogy lehetőleg próbáljuk meg elkerülni a fölösleges feszkó generálást, ha két félnek egymással nézeteltérése van, annak még nem kell két táborra osztani az amúgy is szűkös hazai AC közösséget és más fórumok elindítani a perpatvart. Laci és mi is ugyan azért az ügyért dolgozunk, ugyan nem egyformán gondolkodunk és mások a preferenciáink, de attól még tudjuk egymást támogatni, csak ezt még meg kell tanulnunk a megfelelő formában tenni.

    A saját és a külsős tagjainkat is szeretném kérni, hogy minden körülmények között kerüljük az szurkálódást és ellenségeskedést akár itt, akár más AC fórumokon.
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 08. 17. 01:37.

  4. #29
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    E körül mindig vita van, ha kikapcsoljuk akkor amiatt vinnyog a társaság fele, hogy mindenki orrba-szájba vág, meg legyalulják a népet a sikánoknál, ha pedig bekapcsoljuk, akkor meg a jön bagázs másik fele, hogy ez (is) így mennyire balesetveszélyes, meg mennyire nem get real... igazából egyik verzió se jó. A pro és kontra érveket ismerjük, a végső döntés még várat magára.

    Mindazonáltal azt megjegyezném, hogy a Simbin címeknél nincs ilyen funkció és a legtöbb esetben ott pályák is elég tágan értelmezik a vágás fogalmát, tehát a sok esetben még csak nem is szól érte a program, mégis tudunk évek óta korrekt futamokat rendezni, ez elsősorban a résztvevők hozzáállásán múlik. A Teszt bajnokságon nagy figyelmet fordítunk majd rá, hogy a versenyzők hozzáállását is egy szintre hozzuk, hogy egységes legyen a morál és az alkalmazott versenyzési elvek. Ez az első pár futamon biztosan probléma lesz , mivel rengetek különböző helyről fognak érkezni a versenyzők, és azért össze kell majd csiszolódni..
    Ja hogy ez szerver oldalról ki és bekapcsolható, hát ezt nem tudtam. Viszont komoly probléma ez a funkció akkor is ha önszántamon kívül tesznek ki a gyöpre mert akkor is megkapom a büntit. Ilyen is volt velem. Na ilyenkor mi van?

    Szerintem ez a funkció egy b@romság ha számít a véleményem.

    ui.: ja és még egy érv a funkció ellen, ha pl letérek a pályáról egy egyenes szakaszon akkor is büntet holott az útról letérve eleve veszítek a tapadáson nem? Ennek csak a levágható kanyaroknál lenne értelme sehol máshol, de ott is csak akkor ha nincs kontakt más autóval.
    Utoljára módosította: Bozso; 2014. 08. 17. 01:56.

  5. #30
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    A SimBin megoldása jó lett volna, ha megfelelően megírták volna a pályák vágás részét. 2 hiba, 3. után mehetsz a boxba, az idő pedig törlődik, qualon is. Ez itt jól működne, mert összehasonlíthatatlanul jobban meg van csinálva a pályafigyelés (hibák vannak, lesznek is). Igazságot nem lehet tenni (aki nem ismerné: https://www.youtube.com/watch?v=mt7BqlmmYVM), ha kiszorítanak, vagy pl. balesetet kerülsz, akkor is cumi van, de inkább legyen úgy, minthogy túlzásba vigyék és gátlástalanul menjenek árkon, bokron. Remélem lesz egy jó (jobb) megoldás a jelenlegi helyett.


  6. #31
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Ja hogy ez szerver oldalról ki és bekapcsolható, hát ezt nem tudtam. Viszont komoly probléma ez a funkció akkor is ha önszántamon kívül tesznek ki a gyöpre mert akkor is megkapom a büntit. Ilyen is volt velem. Na ilyenkor mi van?

    Szerintem ez a funkció egy b@romság ha számít a véleményem.

    ui.: ja és még egy érv a funkció ellen, ha pl letérek a pályáról egy egyenes szakaszon akkor is büntet holott az útról letérve eleve veszítek a tapadáson nem? Ennek csak a levágható kanyaroknál lenne értelme sehol máshol, de ott is csak akkor ha nincs kontakt más autóval.
    Van(nak) olyan appok, amik ellenörzik a pálya 4 kerékkel elhagyását és ezt logolja. Ha ezt használjuk éles bajnokságban, akkor ki lehet kapcsolni az 5mp-es büntetést.
    Tudom, hogy nem lehet appokat tenni a szerverre, de ha ez kötelezövé tennénk a résztvevöknek, majd ezt verseny végén be kellene küldeni a VB-nek, akkor már meg is van oldva a helyzet. (De az is lehet, hogy ez használható lenne szerver oldalról is.)

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Van(nak) olyan appok, amik ellenörzik a pálya 4 kerékkel elhagyását és ezt logolja. Ha ezt használjuk éles bajnokságban, akkor ki lehet kapcsolni az 5mp-es büntetést.
    Tudom, hogy nem lehet appokat tenni a szerverre, de ha ez kötelezövé tennénk a résztvevöknek, majd ezt verseny végén be kellene küldeni a VB-nek, akkor már meg is van oldva a helyzet. (De az is lehet, hogy ez használható lenne szerver oldalról is.)
    mondasz ilyen app-ot?

  8. #33
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    ha jól ellesznek készítve a pályák akkor nem lesz gond ezzel,pl Monza tökéletesen megvan csinálva,már ha csak hozzá érsz a vetőkhöz már lassít a kocsin,sikánokrol nem is beszélek jobb kerülni,ha ilyen szinten meglesznek csinálva a pályák akkor nem kell app-ozni meg logot molyolni
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  9. #34
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    mondasz ilyen app-ot?
    Elvileg Nagy Laci már teszteli.

  10. #35
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Erre gondoltam én is első körben. De a masters app is jelzi, ha 4 kerekes pályaelhagyás történt. Nem tudom mennyire lenne bonyolult azt logolni.

  11. #36
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Igen ez az 5seces baromság nagyon idegesit. Pl monza első sikán elcseszed kimész egyenesen a betono végigkacsázod a terelőket majd amikor visszatérnél a pályára odacsapja az 5secet. Király.
    Plusz arrol nem is beszélve hogy ha kicsúszol és mondjuk gázzal határhelyzetben vissza lehet hozni a kocsit sokszor van ilyen nos itt ezt is bukod és egy rohadt nagy kocsitörés lesz a vége mert elmegy a hajtás és az erő.
    Egy tuti hogy én nem vagyok hajlandó ugy versenyezni hogy ez a szar be van kapcsolva mondhat bárki bármit.

    Ez a funkciá egy arcade játéknál oké de egy szimulátornál vicc és kiábrándító.

    Plusz több mint 10év alatt nem volt különösen nagy probléma a vágás mert mindig ki lett találva véletlenszerű ellenörzés ami jol működött.

    Szóval ezt szépen vegyük ki az elején aztán az ujak majd megtanulják hogy hogyan kell menni ahogy eddig is.

  12. #37
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Van(nak) olyan appok, amik ellenörzik a pálya 4 kerékkel elhagyását és ezt logolja. Ha ezt használjuk éles bajnokságban, akkor ki lehet kapcsolni az 5mp-es büntetést.
    Tudom, hogy nem lehet appokat tenni a szerverre, de ha ez kötelezövé tennénk a résztvevöknek, majd ezt verseny végén be kellene küldeni a VB-nek, akkor már meg is van oldva a helyzet. (De az is lehet, hogy ez használható lenne szerver oldalról is.)
    Külső app vs lassító büntetés:
    - vágással szerzett előny korrekt büntesse Qual-on:
    külső App nem alkalmas erre, a lassító büntetés igen
    - a vágásokat szerver oldalon kellene tudni ellenőrizni, csak ez tekinthető hiteles adatnak. A lassító büntetés ennek a feltételnek részben megfelel, mivel visszakeresni nem tudjuk de szerver oldalról beállítható és a büntetést automatikusan megkapod. Míg a külső App-ok erre nem alkalmasak.
    - egy txt log file egy notepad-el módosítható. Ezt átnézetni a VB-vel felesleges plusz munka, elég ha a fórumban jelzed hogy vágtál a beküldött log file sem lesz ennél hitelesebb adat.

    A lassító büntetésnek két árnyoldala van.
    - szubjektív: van akit idegesít
    - objektív: ha valaki a büntetés alatt visszatér a pályára, az balesetveszélyes
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2014. 08. 17. 12:52.

  13. #38
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Külső app vs lassító büntetés:
    - vágással szerzett előny korrekt büntesse Qual-on:
    külső App nem alkalmas erre, a lassító büntetés igen
    - a vágásokat szerver oldalon kellene tudni ellenőrizni, csak ez tekinthető hiteles adatnak. A lassító büntetés ennek a feltételnek részben megfelel, mivel visszakeresni nem tudjuk de szerver oldalról beállítható és a büntetést automatikusan megkapod. Míg a külső App-ok erre nem alkalmasak.
    - egy txt log file egy notepad-el módosítható. Ezt átnézetni a VB-vel felesleges plusz munka, elég ha a fórumban jelzed hogy vágtál a beküldött log file sem lesz ennél hitelesebb adat.
    Azt értem hogy most még nem megoldható a szerver oldali log fájl mentése és külső programok telepítése, de ez a játék még csak Béta elképzelhető hogy később elérhető lesz ez a funkció. Én most is azon az állásponton vagyok hogy ez az 5s-es bünti többet árt mint használ. De az is furcsa hogy abból indulunk ki hogy biztos mindenki vágni fog.

  14. #39
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Azt értem hogy most még nem megoldható a szerver oldali log fájl mentése és külső programok telepítése, de ez a játék még csak Béta elképzelhető hogy később elérhető lesz ez a funkció. Én most is azon az állásponton vagyok hogy ez az 5s-es bünti többet árt mint használ. De az is furcsa hogy abból indulunk ki hogy biztos mindenki vágni fog.
    Nem vág mindenki, de vannak (voltak?) bőven akik igen és voltak, akik sportot űztek belőle. Sőt, volt, hogy neki állt feljebb, ha erre felhívta valaki a figyelmét. Ez konkrétan tavaly, a HTCM-ben csúcsosodott ki számomra, de úgy látszik nem vagyok vele egyedül: "sok a race07-en szocializálódott vágó, szélesítő emberke". Rosszak a tapasztalataim. Jó lenne ezt csírájában elfojtani és ha nem lesz más módja, még a gagyi árkádos lassítás is jobb lesz annál, pedig én is gyűlölöm.


  15. #40
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Külső app vs lassító büntetés:
    - vágással szerzett előny korrekt büntesse Qual-on:
    külső App nem alkalmas erre, a lassító büntetés igen
    - a vágásokat szerver oldalon kellene tudni ellenőrizni, csak ez tekinthető hiteles adatnak. A lassító büntetés ennek a feltételnek részben megfelel, mivel visszakeresni nem tudjuk de szerver oldalról beállítható és a büntetést automatikusan megkapod. Míg a külső App-ok erre nem alkalmasak.
    - egy txt log file egy notepad-el módosítható. Ezt átnézetni a VB-vel felesleges plusz munka, elég ha a fórumban jelzed hogy vágtál a beküldött log file sem lesz ennél hitelesebb adat.

    A lassító büntetésnek két árnyoldala van.
    - szubjektív: van akit idegesít
    - objektív: ha valaki a büntetés alatt visszatér a pályára, az balesetveszélyes
    Szerintem felesleges qualon is.
    Bár ha nagyon akarják az emberek tőlem ott lehet, bár azt nen tudom hogy azt ugy be lehet e állitano hogy mondjuk qualon legyen versenyen meg ne?

  16. #41
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Külső app vs lassító büntetés:
    - vágással szerzett előny korrekt büntesse Qual-on:
    külső App nem alkalmas erre, a lassító büntetés igen
    - a vágásokat szerver oldalon kellene tudni ellenőrizni, csak ez tekinthető hiteles adatnak. A lassító büntetés ennek a feltételnek részben megfelel, mivel visszakeresni nem tudjuk de szerver oldalról beállítható és a büntetést automatikusan megkapod. Míg a külső App-ok erre nem alkalmasak.
    - egy txt log file egy notepad-el módosítható. Ezt átnézetni a VB-vel felesleges plusz munka, elég ha a fórumban jelzed hogy vágtál a beküldött log file sem lesz ennél hitelesebb adat.

    A lassító büntetésnek két árnyoldala van.
    - szubjektív: van akit idegesít
    - objektív: ha valaki a büntetés alatt visszatér a pályára, az balesetveszélyes
    Értem.
    Engem jobban zavar, ha folyamatosan előny szerzés miatt vágó emberkéket látok verseny közben, úgyhogy engem ez az 5mp-es büntis dolog egyenlőre megnyugtat, hogy esetleg így tanuljuk meg a pályákat. Ez kval alatt sem zavaró, mert ott azért nem megyünk egymás mögött 0,5-1mp-re. Remélhetőleg Kunosék kitalálnak/beépítenek majd valamit, hogy versenyen ne működjön a bünti, viszont ellenőrizhető legyen. Én nem is attól tartok, hogy valaki büntivel egy pályaelhagyás után visszatér a többiek elé, hanem attól, mikor nagyon közel megyünk egymáshoz és pl. Imolában a sikán után az 1. emberkét belassítja a bünti, majd nem tudjuk lereagálni és fennakadunk rajta.
    Persze most teszt fázisban inkább legyen verseny alatt is bekapcsolva a bünetés (én erre szavazok).

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Gyertek kérlek a mai tesztfutamra, a futam tapasztalati fényében döntünk a teszt bajnokság indításáról!

    Illetve hamarosan lesznek szavazások az autókról, illetve a lebonyolítás részleteiről...

  18. #43
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Értem.
    Engem jobban zavar, ha folyamatosan előny szerzés miatt vágó emberkéket látok verseny közben, úgyhogy engem ez az 5mp-es büntis dolog egyenlőre megnyugtat, hogy esetleg így tanuljuk meg a pályákat. Ez kval alatt sem zavaró, mert ott azért nem megyünk egymás mögött 0,5-1mp-re. Remélhetőleg Kunosék kitalálnak/beépítenek majd valamit, hogy versenyen ne működjön a bünti, viszont ellenőrizhető legyen. Én nem is attól tartok, hogy valaki büntivel egy pályaelhagyás után visszatér a többiek elé, hanem attól, mikor nagyon közel megyünk egymáshoz és pl. Imolában a sikán után az 1. emberkét belassítja a bünti, majd nem tudjuk lereagálni és fennakadunk rajta.
    Persze most teszt fázisban inkább legyen verseny alatt is bekapcsolva a bünetés (én erre szavazok).
    Szerintem ha éles versenyen beszivod 1x utána már máshogy fogsz gondolni rá.
    Én nyilt szerveren mentem párat és engem rohadtul zavar pl monzán a lesmo 1-2-ben ha megcsúszol már kapod is a büntit mert lemész a pályáról.
    Vagy a 2. sikánban ha lemegy a hátsó kerék és beránt balra a kavics már meg is kapod.
    Szerintem messze a legnagyobb hülyeség amit játékban valaha is láttam.
    Mondjuk a GTR-ből nem értem miért nem koppintották le a vágási rendszert...

  19. #44
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Azt értem hogy most még nem megoldható a szerver oldali log fájl mentése és külső programok telepítése, de ez a játék még csak Béta elképzelhető hogy később elérhető lesz ez a funkció. Én most is azon az állásponton vagyok hogy ez az 5s-es bünti többet árt mint használ. De az is furcsa hogy abból indulunk ki hogy biztos mindenki vágni fog.
    Na igen, nyafogni kell minél több embernek AC fórumon, és akkor lehet eredménye.

    Tomcy: Még nincs kész a game.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  20. #45
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ha éles versenyen beszivod 1x utána már máshogy fogsz gondolni rá.
    Én nyilt szerveren mentem párat és engem rohadtul zavar pl monzán a lesmo 1-2-ben ha megcsúszol már kapod is a büntit mert lemész a pályáról.
    Vagy a 2. sikánban ha lemegy a hátsó kerék és beránt balra a kavics már meg is kapod.
    Szerintem messze a legnagyobb hülyeség amit játékban valaha is láttam.
    Mondjuk a GTR-ből nem értem miért nem koppintották le a vágási rendszert...
    Az elmúlt 2-3 hétben szinte minden este menten nyilt szervereken versenyeket. Pont ezért mondtam amit mondtam.
    Ettől függetlenül én is bízom egy jobb ellenőrzési módszer kialakításában.

  21. #46
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Külső app vs lassító büntetés:
    - vágással szerzett előny korrekt büntesse Qual-on:
    külső App nem alkalmas erre, a lassító büntetés igen
    - a vágásokat szerver oldalon kellene tudni ellenőrizni, csak ez tekinthető hiteles adatnak. A lassító büntetés ennek a feltételnek részben megfelel, mivel visszakeresni nem tudjuk de szerver oldalról beállítható és a büntetést automatikusan megkapod. Míg a külső App-ok erre nem alkalmasak.
    - egy txt log file egy notepad-el módosítható. Ezt átnézetni a VB-vel felesleges plusz munka, elég ha a fórumban jelzed hogy vágtál a beküldött log file sem lesz ennél hitelesebb adat.

    A lassító büntetésnek két árnyoldala van.
    - szubjektív: van akit idegesít
    - objektív: ha valaki a büntetés alatt visszatér a pályára, az balesetveszélyes
    ha egy app megbízhatóaan jelzi az invalid köröket , akkor utólag könnyen szankcionálható ha a pilótának az a kör a legyorsabbja a q-n...
    (aki elhagyja 4 kerékkel a pályát annak érdemes inkább visszavenni utána ) szerintem elég lenne a preventív jellege a dolognak...h a tudják (figyelve vannak akkor óvatosabb lesz mindenki ilyen téren is)

    a vágásokat replayben lehet ellenőrizni, ahogy gondolom más bajnokságaitokon is szoktátok (legalábbis ilyesmit olvastam)

    egy txt módosítható könnyedén , de csak van legalább 1-1 megbízható ember a servereken aki nem írkálná át...(ez a tööbség inkább gondolom)

    de nem is az app a lényeg, mert jeléenleg MEGBÍZHATÓAN működő sajnos nincs, ami MINDEN a serveren történő vágást jelezne, nemcsak a sajátot...(elkiabáltam a múltkor sajnos nem minden esetet logol, de amásik látom páratok által már használt app a teljes mezőny köridejeit és a végső sorrendet úgy tűnik jól jelzi , na meg ha valaki boxba hajt, teleportál azt is írja )

    de replay van...valaki írta itt h azért az AC pályái nagyon jól vannak megcsinálva (kerékvetők stb)és igazán sok ilyen vágási, szélesítési lehetőség nincs amivel előnyt lehetne szerezni...és itt megint a visszataró erőre utalnék vissza...ha a versenyzők tudják h pl Monzában a sikánvágásokat visszanézik és büntetik ha szükséges ,akkor nem lesz sport a vágásból és mindenki nyert...pár pályán egyáltalán nincs ilyen pont se amin igazán előnyt lehetne szerezni...és még mod pályák között is van jónéhány ami nagyon jól meg van csinálva ilyen szempontból is...

    funon tudjátok h penalty mellett vagyiok , mert túlmisztifikálják szerintem is sokan...pályán kell menni , ha lecsúszun k akkor meg nem egyből visszajönni...de bajnokin ott a replay alapján szankcionálás lehetősége elsősorban preventív jelleggel...itt meg szeretik a "get real" kifejezést

  22. #47
    Ács Szabó András Regisztrált
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Sülysáp
    Üzenetek
    20
    Szerintem hétköznapra tenni futamot nem jó ötlet. Mert ugyebár ez nem fun hanem liga teszt. Vasárnap 18:00 , akkor már mindenki otthon van kijózanodva Persze csak hangosan gondolkodom................

  23. #48
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Dzsidzsi írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem hétköznapra tenni futamot nem jó ötlet. Mert ugyebár ez nem fun hanem liga teszt. Vasárnap 18:00 , akkor már mindenki otthon van kijózanodva Persze csak hangosan gondolkodom................
    Vasárnap este 8. Én amikor vasárnap is melózok 6-ig dolgozom havonta minimum 2x.
    De szerintem senki nem fog olyan korán nekiülni mert akkor még család, stb dolgok vannak. Amikor jóidő van és aki nem panelban vagy egyéb betondzsungelben él annak fűnyírás, stb munkák a ház körül.

  24. #49
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Vasárnap este 8. Én amikor vasárnap is melózok 6-ig dolgozom havonta minimum 2x.
    De szerintem senki nem fog olyan korán nekiülni mert akkor még család, stb dolgok vannak. Amikor jóidő van és aki nem panelban vagy egyéb betondzsungelben él annak fűnyírás, stb munkák a ház körül.

    A szokásos idő.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  25. #50
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    A szokásos idő.
    Igy van

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •