Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (28 összesen)
  1. #1

    R3E WTCR SC 2020 - Norisring - 08.05

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a nyílt, ingyenes Masters WTCR 2020 Nyári Kupa! Harmadik állomásunk Nürnberg utcai pályája, a Norisring.



    3. Futam: 08.05. - Szerda Norisring - rank

    Autók: WTCR 2018, WTCR 2019 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez): WTCR 2018 WTCR 2019
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig
    Kezdés: 19:00
    Practice: 1 óra
    Qualifying: 15 perc
    Race 1: 20 perc
    Race 2: 20 perc ( a Race 1 végeredménye alapján fordított rajtráccsal ( az első 10 fordul ))
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: Teljes
    Zászlószabályok: Teljes
    Vágásellenőrzés: Boxutca-áthajtásos büntetés
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Éles szerver: GTR-Masters #A, #B
    Gyakorló szerver: GTR-MASTERS.HU- WTCR PREQUAL
    Szerverjelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCR Summer Cup 2020
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Fontos!!

    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters

  2. #2
    Kedves Versenyzők!

    A problémamentes startok érdekében érdemes tudni, hogy a WTCR autókban van rajtautomatika, a használatba vétele pedig a következőképpen lehetséges:
    A Settings -> Control Settings -> Edit Assignments menüpontban rendelj hozzá egy gombot (praktikusan a kormányon) a 'Launch Control' funkcióhoz.

    A működése a következő:
    1. Az első piros lámpa kigyulladásakor tartsd lenyomva a Launch Control gombot
    2. Nyomd tövig a gázpedált (az automatika beáll az optimális fordulatszámra).
    3. Engedd fel a Launch Control gombot, mivel multiplayerben nem lehetséges kiugrani (single player módban a piros lámpák kialvásának pillanatában kell felengedni, különben a játék megbüntet).
    4. A lámpák kialvása után az autó elindul és az automatika magától vált fel a következő fokozatba egészen a gázpedál felengedéséig, onnantól kezdve minden téren újra a pilótáé az irányítás.

    Természetesen még így sem sikerülhet minden rajt egyformán, de az esetleges kirívóan rossz indulások elkerülhetők a használatával.

  3. #3
    Vajk Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23

    Car Setup

    Sziasztok,

    Szimulátorba teljesen kezdő vagyok, de szeretnék mostantól jelen lenni. Tudom, hogy a car setup meghatározó része a dolognak és nem veri senki nagydobra, de így első körben kérhetek némi segítséget, hogy mit milyen irányba érdemes állítani mondjuk ezen a pályán?
    Erre még nagyon nem éreztem rá...

    Előri is köszi!
    Üdv,
    Gábor

  4. #4
    Idézet Eredetileg Senninha írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Szimulátorba teljesen kezdő vagyok, de szeretnék mostantól jelen lenni. Tudom, hogy a car setup meghatározó része a dolognak és nem veri senki nagydobra, de így első körben kérhetek némi segítséget, hogy mit milyen irányba érdemes állítani mondjuk ezen a pályán?
    Erre még nagyon nem éreztem rá...

    Előri is köszi!
    Üdv,
    Gábor
    Szia!

    Később, ha odajutok, teszek fel setupot, még nem volt alkalmam felnézni a pályára. Kicsit már közhelyesen hangzik egyébként, mert ebben a helyzetben folyton ezt ismételgetjük, de kezdetben a legfontosabb a megfelelő mennyiségű gyakorlás, hogy magabiztos legyél a volánnál és érezd, hogy mire van szükséged az autótól ahhoz, hogy gyors legyél, a beállítások is akkor a leghasznosabbak, amikor már saját magad tudod olyan irányba változtatni őket, ami a saját stílusodnak/igényeidnek megfelel.

  5. #5
    Vajk Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23

    Car Setup

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    Később, ha odajutok, teszek fel setupot, még nem volt alkalmam felnézni a pályára. Kicsit már közhelyesen hangzik egyébként, mert ebben a helyzetben folyton ezt ismételgetjük, de kezdetben a legfontosabb a megfelelő mennyiségű gyakorlás, hogy magabiztos legyél a volánnál és érezd, hogy mire van szükséged az autótól ahhoz, hogy gyors legyél, a beállítások is akkor a leghasznosabbak, amikor már saját magad tudod olyan irányba változtatni őket, ami a saját stílusodnak/igényeidnek megfelel.

    Szia,

    Igen, abszolút egyet értek veled ebben és erre is helyezem a fő hangsúlyt, csak azért közben azt is fontos megérteni, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak és ezekkel mit mennyire lehet befolyásolni. Ezeket persze csak akkor érzi majd az ember, ha már önmagában biztos és ráérzett az autóra, a pályára és a legjobbat ki tudja magából hozni folyamatosan.

  6. #6
    Azt nem mondom, hogy mestermunka, de kiindulásnak jó:
    Hyundai setup

  7. #7
    Vajk Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    23

    Car Setup

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt nem mondom, hogy mestermunka, de kiindulásnak jó:
    Hyundai setup
    Köszönöm, kipróbálom.

  8. #8
    Szerverbeosztás:

    01-30. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver (Epinger Norbert - Somorjai Zoltán)

    Aki nem nevezett, az csak szervezői engedéllyel léphet pályára, ebben a topicban legyen szíves jelezni, akit ez érint!

  9. #9
    Sziasztok! Lesz A,B csopi?

  10. #10
    Pont egyszerre írtunk

  11. #11
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerverbeosztás:

    01-30. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver (Epinger Norbert - Somorjai Zoltán)

    Aki nem nevezett, az csak szervezői engedéllyel léphet pályára, ebben a topicban legyen szíves jelezni, akit ez érint!
    Kemény időmérő lesz

  12. #12
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    ez tömegbunyó iesz

  13. #13
    Bozsó Marci Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    80
    Steixner Zsolti bocs az első versenyen első harmadának végén az utolsó kanyaros forgatásért!

  14. #14
    Becze Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 11.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    27
    Sziasztok, alighanem szerintem, sokkal kevesebb agresszivitással még élvezhetőbb lenne a verseny. A második futamon hátulról valaki nagyon benézte az első féktávot a hideg fékekkel, gumikkal, jól megtorpedózta a középmezőnyt....

  15. #15
    Epinger Norbert bocsánat a célegyenesben hogy neked mentem annyira néztem az időket h azt vettem észre h remeg a kormány.. Lynk&Co.
    Horváth Attila ne haragudj az elfékezésemért az első kanyarban besatuztam és már nem bírtalak kikerülni. Viszont Malm Balázs köszönöm h befordultál elém mikor megforgattak pont befértem volna melletted meg a palánk között de te pont raktál egy egyest és telibe vertük egymást.. Viszont a kék zászló fogalma és végrehajtása nem nagyon sikerült sokaknak .
    Az első versenyt piszkosul éveztem köszi a csatát Polgár Balázs.
    Utoljára módosította: gaborvezer; 2020. 08. 05. 21:58.

  16. #16
    Futam eredmények: Norisring

    Pontverseny: LINK

  17. #17
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg Hetfield írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, alighanem szerintem, sokkal kevesebb agresszivitással még élvezhetőbb lenne a verseny. A második futamon hátulról valaki nagyon benézte az első féktávot a hideg fékekkel, gumikkal, jól megtorpedózta a középmezőnyt....
    Ha jól sejtem én voltam a dominó elején. kb ~12. helyről visszacsúsztam az utolsóra, szembeálltam a forgalommal miután hátulról ütést kaptam
    Ezek után a második versenyem horror lett. Kezdtem visszajönni, aztán egy sárga zászlós előzésért kaptam egy stop&go-t (lehet valahogy a zászlójelzéseket jobban láthatóvá tenni egyébként?), majd ezek után a pit limitert későn nyomtam meg és 64-gyel sikerült beérnem a boxba (szerencsére korábban ilyen dolgom nem volt, ebben rutintalan voltam), lett még egy drive through is. Ezek után "élményautóztam" az utolsó helyen és az előttem lévő Bajnóczi Lászlótól annyira nem akartam visszavenni a kört, hogy folyamatosan komfortzónán kívül voltam, korán fékeztem, nem tapostam. Egyszer olyan jól sikerült, hogy féktávon poros íven meg is forogtam. Pedig a rajtnál szépen sikerült feljönni és az első kanyarig jó is volt, egy elég rossz első futam után.

    Az első futam pedig: az időmerőn nem sikerült tiszta kört mentem, ha próbáltam helyet hagyni előttem, akkor is volt valami, szóval ott csoda, hogy 14 vagy 15. helyen befutottam végül.

    Remélem a következő futam jobb lesz (mondjuk megfordult a fejembe, hogy ezután kihagyom, de amilyen rossz volt, mégiscsak muszáj lesz elindulnom). Bár, ahogy néztem az is ~1 perces köridő, ráadásul egy szűk gokartpálya. Szóval nagyjából hasonlóra számítok, mint itt

  18. #18
    Steixner Zsolt Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 04. 23.
    Város
    Aba
    Üzenetek
    27
    Idézet Eredetileg bozsomarci írta Hozzászólás megtekintése
    Steixner Zsolti bocs az első versenyen első harmadának végén az utolsó kanyaros forgatásért!
    Sajnos van ilyen, bocsánatkérés elfogadva!
    Hirtelen nem is tudtam mi történik, de aztán hamar rájöttem, hogy torpedó.

  19. #19
    Ez a 30-as létszám éppen határeset volt, egy szervernek ell kell bírnia a mezőnyt 36 főig és elméletileg a Norisringnek is, az időmérő kétségtelenül egy picit zsúfolt volt így, de szerintem ettől függetlenül hasznos tapasztalat volt, ha esetleg valaki észlelt anomáliákat (villogó autók, vagy hasonló), az mindenképp jelezze.

    Láttam, hogy néhányan kaptak stop&go büntetéseket, a zászlószabályok miatt jelenleg sárga zászló alatt nem szabadna pozíciót nyerni (vissza kell adni a helyet, ha előzöl), ezt érdemes észben tartani (illetve ezzel kapcsolatban is várunk bármilyen észrevételt, mennyire találtátok fairnek/használhatónak menet közben).

    Kotroczó Rolandtól különben elnézést kérek, a második futam elején meglöktem az első kanyar féktávján, blokkoltam az első kerekeket a bejáraton, de valahogy megoldottuk. Aztán Nagy Balázzsal volt egy szerencsétlen eset, nem számítottam rá, hogy beszúr mellém és ha jól láttam a tükörből, elütöttem a jobb első felfüggesztését, azért kár volt.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 08. 05. 22:11.

  20. #20
    Epinger Norbert Versenyző Norbert Epinger logója
    Csatlakozott
    2017. 10. 02.
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    148
    Most én is kaptam egy stop&go-t, de nem tudom miért, majd csakúgy, mint Imi, én is túl nagy sebességgel vágódtam a boxba, drive through...

  21. #21
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek után "élményautóztam" az utolsó helyen és az előttem lévő Bajnóczi Lászlótól annyira nem akartam visszavenni a kört, hogy folyamatosan komfortzónán kívül voltam, korán fékeztem, nem tapostam.
    tiszta kellemetlenül éreztem magam miatta párszor direkt félre húzodtam, mire rájöttem, hogy direkt nem mész el. Pedig mehettél volna simán.
    Másfelől köszi, legalább volt egy kis izgalom számomra is, hogy nem egyedül gurulgatok! .)

  22. #22
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg Norbert Epinger írta Hozzászólás megtekintése
    Most én is kaptam egy stop&go-t, de nem tudom miért, majd csakúgy, mint Imi, én is túl nagy sebességgel vágódtam a boxba, drive through...
    Visszanéztem az esetemet és csináltam egy videót.
    Célegyenesben megyünk egymás mellett Somorjai Zoltánnal, zöld zászló van még. Közben incidens van az első kanyarban, ő korábban fékez, mint a megszokott, ezzel elmegyek mellette, és nagyjából ekkor kapunk zöld zászlót is, ami alatt az apró betűs adjak vissza egy pozíciót felirat nem tűnt fel. Már csak azért sem, mert arra koncentráltam hogy bevegyem a T1-et
    Utána viszont már fekete-fehér volt, szintén minibe írva alatta, hogy miért, és eközben egyébként Becze Gábor meg is előz, tehát 1 pozíciót vesztettem. Ennek ellenére a visszaszámlálás nem állt meg, és a végén megkaptam a s&g büntit.

    Az biztos, hogy utána kell néznem, hogy a zászló jelöléseken lehet-e nagyítani valahogy, mert azt a feliratot feliratot a sárga zászlónál futam közben biztos nem tudom elolvasni Most is közhajoltam a monitorhoz Vagy esetleg áthelyezni valahova középre a tükör alá.

    Mindenesetre azzal, hogy Becze Gábor elment mellettem úgy tűnik nem volt elég.

    Videó a szituról:
    https://youtu.be/Tq4B0SVbkBM

    R2 Rajt utáni dominó belülről:
    https://youtu.be/FrtPPlA5OzE

  23. #23
    Faragó Imi Szervező
    Csatlakozott
    2020. 01. 15.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    73
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    tiszta kellemetlenül éreztem magam miatta párszor direkt félre húzodtam, mire rájöttem, hogy direkt nem mész el. Pedig mehettél volna simán.
    Másfelől köszi, legalább volt egy kis izgalom számomra is, hogy nem egyedül gurulgatok! .)
    Nem akartalak még véletlen sem feltartani (bár amikor leszakadtam, utána egy körön belül vissza is értem rád ) Nekem meg már úgyis mind1 volt (lásd a videók, amiket előző posztban feltöltöttem)

  24. #24
    Becze Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 11.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    27
    Idézet Eredetileg imi írta Hozzászólás megtekintése
    Visszanéztem az esetemet és csináltam egy videót.
    Célegyenesben megyünk egymás mellett Somorjai Zoltánnal, zöld zászló van még. Közben incidens van az első kanyarban, ő korábban fékez, mint a megszokott, ezzel elmegyek mellette, és nagyjából ekkor kapunk zöld zászlót is, ami alatt az apró betűs adjak vissza egy pozíciót felirat nem tűnt fel. Már csak azért sem, mert arra koncentráltam hogy bevegyem a T1-et
    Utána viszont már fekete-fehér volt, szintén minibe írva alatta, hogy miért, és eközben egyébként Becze Gábor meg is előz, tehát 1 pozíciót vesztettem. Ennek ellenére a visszaszámlálás nem állt meg, és a végén megkaptam a s&g büntit.

    Az biztos, hogy utána kell néznem, hogy a zászló jelöléseken lehet-e nagyítani valahogy, mert azt a feliratot feliratot a sárga zászlónál futam közben biztos nem tudom elolvasni Most is közhajoltam a monitorhoz Vagy esetleg áthelyezni valahova középre a tükör alá.

    Mindenesetre azzal, hogy Becze Gábor elment mellettem úgy tűnik nem volt elég.

    Videó a szituról:
    https://youtu.be/Tq4B0SVbkBM

    R2 Rajt utáni dominó belülről:
    https://youtu.be/FrtPPlA5OzE


    Igen együtt sikerült kiforognunk 9-12 helyről a végére....nekem elment a felfüggesztésem is kb 30% ban piros lett a kis csíkocska , de nem éreztem hogy akkora pofon lett volna, mindegy , végig balra állt utána a kormányom :-)

  25. #25
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    R2 Rajt utáni dominó belülről:
    https://youtu.be/FrtPPlA5OzE[/QUOTE]


    Hááát, ahogy a futam előtt közvetlenül írtam, roncsderbire számítottam, 30 versenyző és rövid 3 éles kanyaros pályán. Az eleje mind a két futamon elég keményre sikerült, és sajnos egyikből sem maradtam ki, mint a mezőny harmadik harmadának örökös tagja. De, hát a remény hal meg utoljára

    Sajnos az időmérőn, nem sikreült a PreQ közelébe sem kerülnöm, így a 27-ik helyről startoltam.

    Az első futamon a rajt után kihúzódtam a szélére, és a külső köveken fordultam, hátha ott nem lesz pitty-putty, lett, de sikerült kimaradni belőle. Az első pár körben volt egy két ütés amit kaptam, de sikerült egyben tartani az autót, és bár beletett valaki a falba, de nem forogtam szembe a forgalommal, így tudtam menni és a 27-ről indulva a 17-ik helyen végeztem.

    A másidik futamon követtem a taktikát, rajt után külső ív, szélesen fordulás, de ahogy a videón is látszik, a tekebábú becsapódása után nagy lett a kavar. Bocs Imi, én mentem neked szemből, de ha ott megállok, és finomkodok, akkor mások tesznek odébb, így jobbnak láttam neked menni és hátrébb lökni.
    Aztán, miután egész jól kikeveredtem ebből a katyvaszból, a második visszafordítóban valaki kitett a belső palánkra, de a forgalommal szembe (a rádión egyből mondta, hogy őt is lökték), de ez rajtam nem segített, utolsó helyen egy célom maradt, hogy ne tudjanak lekörözni. Annyira bepöccentem, hogy a versenyen a 14-ik leggyorsabb kört futottam , és nem ért utól az eleje, sőt 19-ik helyze feljöttem.

    Alapvetően élveztem a versenyt, szeretem ezt a pályát, és a nehézségek ellenére jól éreztem magam. Az látszik, hogy nem vagyok nagyon gyors 1 körön, de az itt eltöltött 3 év gyakorlat látszik, hisz nem én ütöttem ki senkit és ezen a versenyen nem löktem ki senkit féktávon. Talán, ha kicsit kevésbé lett volna vehemens a gárda, főleg aki nem ismeri annyira az autót, akkor egy tisztább verseny alakult volna.

    U.i.: sajnos megint elfelejtettem bekacsolni a futam rögzítését, így sajnos nem tudom visszanézni. Zelfi, ha tudnál nekem az első futamról felvételt amikor egymást gyűrtük, akkor nagyon megköszönném.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •