Találatok: 1 - 12 (12 összesen)
  1. #1
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804

    R3E MWTCC 2017 Ősz - Büntetések Spa-Francorchamps

    Kedves Versenyzők!

    A Versenybíróság megvizsgálta a beérkezett óvásokat. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "be"dünnyögés olvasható!

    Spa-Francorchamps - 2017.12.06. - A szerver

    Gerőcs Tamás - Vágás: értékelést lásd lejjebb
    Magyar Krisztián - Vágás: értékelést lásd lejjebb
    Ősz Balázs - Vágás: értékelést lásd lejjebb


    Vágások:

    A versenybíróság a beérkezett óvásokon felül az összes (mindkét futamot befejező) versenyző összes körét átvizsgálta. Fontos kiemelni, hogy nem számoltuk a megcsúszásból, beleset elkerülésből, ütközésből, stb származó vágásokat. Ellenben elég sok esetben volt látható eredménye, akár előzéssel is a vágással szerzett előnynek.

    Név Szerver Büntetések
    Pinczés Ádám A 5
    Zelfel Tamás A 5
    Jäger Tamás A 5
    Mogyorósi Dániel A 5
    Korcsmáros György A 2
    Nagy László A 2
    Pap Gábor A 2
    Nagy Gábor A 2
    Molnár Laci A 2
    Nagy Attila A 2
    Gerőcs Tamás A 1
    Leéb István A 1
    Kenéz Sándor A 1
    Magyar Krisztián A 1
    Ősz Balázs A 0
    Csőke Dezső A 0
    Cziffra Gábor A 0

    A sávok az alábbiak szerint alakultak:
    Büntetések 21 kör
    0,00-0,75 0 Figyelmeztetés 0-16 vágás
    0,76-1,00 1 Figyelmeztetés 17-21 vágás
    1,01-1,25 2 Figyelmeztetés 22-27 vágás
    1,26-1,50 3 Figyelmeztetés 28-32 vágás
    1,51- 5 Figyelmeztetés 33- vágás

  2. #2
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Összevont büntetések:

    Boxutca áthajtás: Pinczés Ádám, Zelfel Tamás, Jäger Tamás, Mogyorósi Dániel, Nagy László, Nagy Gábor, Molnár Laci
    2 Figyelmeztetés: Gólya Gergő, Ősz Balázs, Cziffra Gábor, Kiss Ádám, Balogh Máté, Csőke Dezső, Burszky Norbert, Pinczés Ádám, Zelfel Tamás, Jäger Tamás, Mogyorósi Dániel, Korcsmáros György, Pap Gábor, Nagy Attila, Kenéz Sándor,Magyar Krisztián, Gerőcs Tamás
    1 Figyelmeztetés: Molnár Dániel, Nagy Gábor, Molnár Laci, ifj Leéb István
    Pinczés Ádám, Zelfel Tamás, Jäger Tamás, Mogyorósi Dániel, Nagy László, Nagy Gábor, Molnár Laci esetében összegyűlt a 3 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny 3. és 7. köre között kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba. (R3E MWTCC - BUÁ letöltése)

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.

  3. #3
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Spa-i óvások fotói

    Tisztelt VB!

    Az óvásaimról készítettem képeket is, melyek a linken vannak.
    Szeretnék kérni tőletek egy álláspontot, hogy az óvásomban leadott pályaelhagyások közül mi volt az ami belefért, és nem került elfogadásra. Szeretnék tanulni belőle, és ehhez igazítani a pályahasználatomat, hogy máskor ne kapjak azért büntetést.

    Köszönöm.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  4. #4
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Spa-i óvások fotói

    Tisztelt VB!

    Az óvásaimról készítettem képeket is, melyek a linken vannak.
    Szeretnék kérni tőletek egy álláspontot, hogy az óvásomban leadott pályaelhagyások közül mi volt az ami belefért, és nem került elfogadásra. Szeretnék tanulni belőle, és ehhez igazítani a pályahasználatomat, hogy máskor ne kapjak azért büntetést.

    Köszönöm.
    Kedves Laci,

    képeket köszönjük, de ezekkel nem megyünk semmire. Ahogy írtam is nem számoltuk a megcsúszásból, beleset elkerülésből, ütközésből, elfékezésből, stb származó vágásokat. Ha ez lenne a cél, akkor bekapcsolnánk a RR saját vágás ellenőrzését. Ha a rajt után elkerültél egy ütközést és emiatt elhagytad a pályát (már nem emlékszem pontosan, de mintha nálad pont lett volna egy ilyen a R2-ön) akkor nem számoltuk bele. Ha az Eau Rouge-ban felfelé megcsúsztál és emiatt vágtad a pályát, de láthatóan tempót vesztettél akkor nem számoltuk annak. Ellenben ha valaki ugyanebben a kanyarban, a kijáratot vágva az egyenesben simán megelőzte az előtte lévőt az már annak vettük (sajnos elég sok ilyen volt). Ilyen tekintetben sok helyen lehetett szélesíteni a pályán ami előnyt jelentett. A replayeket gyorsított lejátszással néztük át, minden olyan egyértelmű (nem kockáztunk ki senkit, hogy mm-re pontosan hol haladt el) vágást számoltunk ami a leírt feltételeknek nem felelt meg. Így csináltuk már idén is és tavaly is.
    Utoljára módosította: dtom84; 2017. 12. 19. 00:27.

  5. #5
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    BUÁ elmulasztása.

    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Összevont büntetések:

    Boxutca áthajtás: Pinczés Ádám, Zelfel Tamás, Jäger Tamás, Mogyorósi Dániel, Nagy László, Nagy Gábor, Molnár Laci
    2 Figyelmeztetés: Gólya Gergő, Ősz Balázs, Cziffra Gábor, Kiss Ádám, Balogh Máté, Csőke Dezső, Burszky Norbert, Pinczés Ádám, Zelfel Tamás, Jäger Tamás, Mogyorósi Dániel, Korcsmáros György, Pap Gábor, Nagy Attila, Kenéz Sándor,Magyar Krisztián, Gerőcs Tamás
    1 Figyelmeztetés: Molnár Dániel, Nagy Gábor, Molnár Laci, ifj Leéb István
    Pinczés Ádám, Zelfel Tamás, Jäger Tamás, Mogyorósi Dániel, Nagy László, Nagy Gábor, Molnár Laci esetében összegyűlt a 3 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny 3. és 7. köre között kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba. (R3E MWTCC - BUÁ letöltése)

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Tisztelt VB!

    Sajnos mulasztottam, és a verseny előtt nem néztem meg, hogy megint összegyűlt a figyyelmeztetésem, és BUÁ büntetést kell teljesítenem. Kérem, hogy az áthajtással járó plusz időt adjátok hozzá az időmhöz, vagy amennyiben úgy dönt a VB akkor a következő versenyen letöltöm.

    Üdv.: Gábor

  6. #6
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!

    Sajnos mulasztottam, és a verseny előtt nem néztem meg, hogy megint összegyűlt a figyyelmeztetésem, és BUÁ büntetést kell teljesítenem. Kérem, hogy az áthajtással járó plusz időt adjátok hozzá az időmhöz, vagy amennyiben úgy dönt a VB akkor a következő versenyen letöltöm.

    Üdv.: Gábor
    Sajnos idő hozzáadása nem lehetséges. A le nem töltött BUÁ-t a következő futamon kell letöltened és plusz büntetést is fogsz kapni.

  7. #7
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos idő hozzáadása nem lehetséges. A le nem töltött BUÁ-t a következő futamon kell letöltened és plusz büntetést is fogsz kapni.
    A következő futamon letöltés ok, de a + büntetést nem értem. A versenyszabályzat nem tartalmazza, hogy a le nem töltött, vagy később letöltött büntetés újabb szankciókkal súlytandó. A szóbeli figyelmeztetés és ha megint ilyen lesz, akkor büntetés, az ok. De az egyből újabb figyelmeztetés, az szerintem nincs rendben. Vagy legközelebb szólni is elfelejtek

  8. #8
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    A következő futamon letöltés ok, de a + büntetést nem értem. A versenyszabályzat nem tartalmazza, hogy a le nem töltött, vagy később letöltött büntetés újabb szankciókkal súlytandó. A szóbeli figyelmeztetés és ha megint ilyen lesz, akkor büntetés, az ok. De az egyből újabb figyelmeztetés, az szerintem nincs rendben. Vagy legközelebb szólni is elfelejtek
    Tényleg az oviban vagyunk. A BUÁ-t azért kapja a versenyző mert többször szabálytalan volt. Azzal ha nem tölti le a büntetését és nem hajtja végre a BUÁ-t előnyhöz jut ( plusz pontok ).
    Ha nem szólsz és sunnyogsz azt is észre vesszük , mert megnézünk mindenkit akinek BUÁ-ja volt, hogy jelentette-e és letöltötte-e a büntetését.

  9. #9
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg az oviban vagyunk. A BUÁ-t azért kapja a versenyző mert többször szabálytalan volt. Azzal ha nem tölti le a büntetését és nem hajtja végre a BUÁ-t előnyhöz jut ( plusz pontok ).
    Ha nem szólsz és sunnyogsz azt is észre vesszük , mert megnézünk mindenkit akinek BUÁ-ja volt, hogy jelentette-e és letöltötte-e a büntetését.
    Kedves versenyzőtársam, Tisztelt VB tag!

    Sajnos az ovodás kortól is egyre messzebb járok, de már a gyermekeim is. Kérlek egy kicsit lazulj el, mert nem gondolom, hogy ennyire be kellene feszülni! Szeretek leülni 2 hetente kicsit "pihenni, kikapcsolódni", de semmiképp sem fogok élet - halál harcot vívni a bajnoki címért, (megígérem). Elnézést kérek, ha megpróbáltam viccel elütni az ügy komolyságát!!! Megyek és megostorozom magam, többet nem fog előfordulni!!!

    Egyben, kérem a mérhetetlen felelőtlenségem, hanyagságom, és nyereségvágyam büntetéseként vegyétek el az első futamon szerzett pontjaimat és ezzel lezártnak tekintem a témát, nem kívánok a továbbiakban ezzel foglalkozni.

  10. #10
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves versenyzőtársam, Tisztelt VB tag!

    Sajnos az ovodás kortól is egyre messzebb járok, de már a gyermekeim is. Kérlek egy kicsit lazulj el, mert nem gondolom, hogy ennyire be kellene feszülni! Szeretek leülni 2 hetente kicsit "pihenni, kikapcsolódni", de semmiképp sem fogok élet - halál harcot vívni a bajnoki címért, (megígérem). Elnézést kérek, ha megpróbáltam viccel elütni az ügy komolyságát!!! Megyek és megostorozom magam, többet nem fog előfordulni!!!

    Egyben, kérem a mérhetetlen felelőtlenségem, hanyagságom, és nyereségvágyam büntetéseként vegyétek el az első futamon szerzett pontjaimat és ezzel lezártnak tekintem a témát, nem kívánok a továbbiakban ezzel foglalkozni.


    Erre nincs lehetőség! Le kell töltened a BUÁ-t és plusz büntetést fogsz kapni.
    ( értem a humort és szeretem is! )

    Nem vagyok befeszülve még úgy se, hogy a Shanghai versenyt 39 fokos lázzal teljesítettem, utána kiírtam az óvást és Anderstorpot. Leveleztem a Sector3-al mert eltűnt Anderstorp és nem tudtunk prequalt indítani. 6 napig volt magas csillapíthatatlan lázam és most meg nem tudok felkelni az ágyból mert a sok fekvéstől besz@rt a derekam. ( Se karácsonyom nem volt és készülni se tudok a jövő heti versenyre ) Közben megnéztem a vágások és az óvások rám eső részét, stb. stb. és akkor most azzal kell foglalkoznom órákon keresztül, hogy valaki nem érti meg mit kap azért ha nem tölti le a BUÁ-t.

    Sajnálom a szabályokat és a büntetési tételeket nem én találtam ki.

  11. #11
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Erre nincs lehetőség! Le kell töltened a BUÁ-t és plusz büntetést fogsz kapni.
    ( értem a humort és szeretem is! )

    Nem vagyok befeszülve még úgy se, hogy a Shanghai versenyt 39 fokos lázzal teljesítettem, utána kiírtam az óvást és Anderstorpot. Leveleztem a Sector3-al mert eltűnt Anderstorp és nem tudtunk prequalt indítani. 6 napig volt magas csillapíthatatlan lázam és most meg nem tudok felkelni az ágyból mert a sok fekvéstől besz@rt a derekam. ( Se karácsonyom nem volt és készülni se tudok a jövő heti versenyre ) Közben megnéztem a vágások és az óvások rám eső részét, stb. stb. és akkor most azzal kell foglalkoznom órákon keresztül, hogy valaki nem érti meg mit kap azért ha nem tölti le a BUÁ-t.

    Sajnálom a szabályokat és a büntetési tételeket nem én találtam ki.
    Jobbulást!

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    A lényeg az, hogy büntetlenül nem lehet büntetést nem letölteni. Ha a büntetésed nem a kiírt időben töltöd le, akkor az további plusz büntetéssel jár, különben mindenki akkor töltené le a büntetéést, amikor neki épp kedve szottyan. Az meg, hogy mi a plusz büntetési tétel, az nem megbeszélés kérdése, hanem a VB határozza meg. Szerintem ez tiszta sor.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •