Oldal: 46 / 57 ElsőElső ||| 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.126 - 1.150 (1404 összesen)
  1. #1126
    Idézet Eredetileg mohl krisztian írta Hozzászólás megtekintése
    Vegyel T300-at a pedálját elrakod a dobozba örökre! Pedálbol meg megveszed a Fanatec pedálját és máris van egy jo szetted!
    Ahogy említettem, ez nem opció, legalábbis egyenlőre biztos nem. ~90k a keret összesen mindenre.

  2. #1127

    Köszi mindenkinek

    Köszi mindenkinek, hogy segített a döntés meghozásában! Meg is rendeltem végül a T300 RS-t.

  3. #1128
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi mindenkinek, hogy segített a döntés meghozásában! Meg is rendeltem végül a T300 RS-t.
    A rögzítése mondjuk úgy, nem túl masszív az egy csavarral. Ha teheted szereld rá egy lapra és azt rögzítsd inkább. Amennyiben nem cockpit-be szereled fixen.

  4. #1129
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    nekem úgy rémlik h a a th 3pedálos t3pa-ja gyak szinte annyival tud többet a 2 pedálosnál h +1 pedál van
    Az opcionálisan beszerelhető, gyárilag hozzáadott gumiütközőt sem lehet elhanyagolni, ami azért nagy segítség a "progresszív" fékezés kivitelezésében! Hasonlít a G29-es pedál "effekjére", annyival jobb, hogy itt állítható az a pont, ahol bekeményedik a fék.

  5. #1130
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Az opcionálisan beszerelhető, gyárilag hozzáadott gumiütközőt sem lehet elhanyagolni, ami azért nagy segítség a "progresszív" fékezés kivitelezésében! Hasonlít a G29-es pedál "effekjére", annyival jobb, hogy itt állítható az a pont, ahol bekeményedik a fék.
    Tudom, hogy a 2 pedáloshoz nincs ilyen, de én úgy éreztem, hogy a plusz pedál még egy gumidarabbal kiegészítve se ér nekem plusz 22k-t.
    Lehetséges, hogy inkább majd építek egyszer egy komolyabb pedálrendszert load-cell-el, elvégre is nem egy bonyolult dolog az elektronikája villamosmérnökként. A mechanikához meg vannak gépész haverok, ha esetleg nem menne
    Ha esetleg eljutok ide, akkor írok róla egy kis beszámolót

  6. #1131
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Az opcionálisan beszerelhető, gyárilag hozzáadott gumiütközőt sem lehet elhanyagolni, ami azért nagy segítség a "progresszív" fékezés kivitelezésében! Hasonlít a G29-es pedál "effekjére", annyival jobb, hogy itt állítható az a pont, ahol bekeményedik a fék.
    szerintem nekem bent se volt a t3pa-ban de kb squash labda trükknek hangzik és a a th kétpedálosánál is leht hasonló trükköt csinálni szerintem

    (bár mint mondtam , mindkettőt csak kipróbáltam , hisz azonnal visszaraktam a dobozába őket miután kipróbáltam h működnek -e...)

  7. #1132
    Holnap megyek az új (T300) kormányért. Tudnátok adni beállítási tippeket kiindulási alapnak? Hogy érdemes beállítani a saját programjában és hogy az AC-ben?

    Köszi!

  8. #1133
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Holnap megyek az új (T300) kormányért. Tudnátok adni beállítási tippeket kiindulási alapnak? Hogy érdemes beállítani a saját programjában és hogy az AC-ben?

    Köszi!
    Sajátját hagyd default-on, 900°, 75%/100%/100%/100%/100%. AC-ban az FFB effektek 0-ra, esetleg slip-re mehet 10-15%, ízlés szerint. Half FFB rate ne legyen bepipálva, minimum force 0-3% között, FFB erőssége 66% (minimális clipping). Utána autónként még kellhet kis finomhangolás, de ez egy jó kiindulási alap.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  9. #1134
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Sajátját hagyd default-on, 900°, 75%/100%/100%/100%/100%. AC-ban az FFB effektek 0-ra, esetleg slip-re mehet 10-15%, ízlés szerint. Half FFB rate ne legyen bepipálva, minimum force 0-3% között, FFB erőssége 66% (minimális clipping). Utána autónként még kellhet kis finomhangolás, de ez egy jó kiindulási alap.
    Ezzel nem értek teljesen egyet. Szerintem 100/100/0/0 az ajánlott, jobb a békesség kikapcsolni a két teljesen felesleges kamu FFB effektet
    Csatolt képek Csatolt képek

  10. #1135
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem értek teljesen egyet. Szerintem 100/100/0/0 az ajánlott, jobb a békesség kikapcsolni a két teljesen felesleges kamu FFB effektet
    Nálam is így van beállítva, alsó három 0-án.

  11. #1136
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem értek teljesen egyet. Szerintem 100/100/0/0 az ajánlott, jobb a békesség kikapcsolni a két teljesen felesleges kamu FFB effektet
    Profiler szinten egyik sem kamu, Logitech kormányoknál is a gyenge FFB + nagy belső ellenállás miatt volt csak érdemes kilőni. Az, hogy a Race07/rF1 és társai milyen kamu effektekre használták, már más tészta, de azt is helyre lehetett rakni konfigból. TM-nél már rég nem a statikus középre húzást jelenti a spring, vagy a fix ellenállást a damper, mindkettő dinamikus (pozíció, erőhatás, fizika alapján).

    Javaslom próbálj ki egy Dirt Rally-t 100/100/0/0-án és default-on, gyakorlatilag kiheréled a fele visszajelzést.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  12. #1137

    Első kilóméterek után

    Köszi! Egyenlőre 75/100/100/0/0/0-ra állítottam, majd próbálgatok más beállításokat, egyenlőre viszont így is nagyon élvezem. Köszi mindenkinek aki segített a választásban! GT4 bajnokságban 107% már megvan, de azért még hiányoznak súlyos másodpercek
    Akinek van esetleg még jó tanácsa a kormányhoz vagy használatához az ne tartsa magában! (Pl. asszem olvastam olyat is hogy valahogy be lehet kapcsolni konstansra a ventit. Ezt érdemes? Ha igen, hogy lehet?)

  13. #1138
    Nálam is 75/100/100/100/100-on volt és nem éreztem mesterkéltnek az effekteket, vagyis tök jónak éreztem, ahogy volt. Logitech-hez képest egyértelmű előrelépésként élem meg, ahogy a kormány visszajelez. Egyébként néha van olyan érzésem, hogy a realitáshoz való ragaszkodás vereséget szenved a gyors köridőkre való törekvéshez képest, ha a beállításokról van szó

  14. #1139
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Egyenlőre 75/100/100/0/0/0-ra állítottam, majd próbálgatok más beállításokat, egyenlőre viszont így is nagyon élvezem. Köszi mindenkinek aki segített a választásban! GT4 bajnokságban 107% már megvan, de azért még hiányoznak súlyos másodpercek
    Akinek van esetleg még jó tanácsa a kormányhoz vagy használatához az ne tartsa magában! (Pl. asszem olvastam olyat is hogy valahogy be lehet kapcsolni konstansra a ventit. Ezt érdemes? Ha igen, hogy lehet?)
    AC-ben ajánlom mindenképp kipróbálni a gyro használatát T300-hoz és ehhez hasonló szintű kormányokhoz (OSW-nél kötelező):

    Steam install mappa/assettocorsa/system/cfg/assetto_corsa.ini-ben ezt a részt kell átírni (előtte ments belőle egy biztonságit):

    [FF_EXPERIMENTAL]
    ENABLE_GYRO=1
    DAMPER_MIN_LEVEL=0.1
    DAMPER_GAIN=1.0 ; Set to 0 for Logitech g920

    A DAMPER_MIN_LEVEL 0.01 és 0.2 között ajánlott.

    Egyébként G27/29-nél is már jó.

  15. #1140
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    AC-ben ajánlom mindenképp kipróbálni a gyro használatát T300-hoz és ehhez hasonló szintű kormányokhoz (OSW-nél kötelező):

    Steam install mappa/assettocorsa/system/cfg/assetto_corsa.ini-ben ezt a részt kell átírni (előtte ments belőle egy biztonságit):

    [FF_EXPERIMENTAL]
    ENABLE_GYRO=1
    DAMPER_MIN_LEVEL=0.1
    DAMPER_GAIN=1.0 ; Set to 0 for Logitech g920

    A DAMPER_MIN_LEVEL 0.01 és 0.2 között ajánlott.

    Egyébként G27/29-nél is már jó.
    Szia Panky, csatold ezt a kérdést is az interjúhoz
    Ezeket miért ini-ben turkálva kell állítgatni?


    Kérdés: tükör állítást hol találom?
    Gondolom ez is ini file-os megoldás lesz
    iRacing

  16. #1141
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Szia Panky, csatold ezt a kérdést is az interjúhoz
    Ezeket miért ini-ben turkálva kell állítgatni?


    Kérdés: tükör állítást hol találom?
    Gondolom ez is ini file-os megoldás lesz
    Mert Stefano nem volt vele teljesen elégedett, és nem akarta vele összezavarni az átlagjúzert. Erről sokat vitáztunk, mert szerintem meg be kellene kapcsolni default és kész. Mindenesetre a fórumon elég sok helyen szó esik róla, főleg a DD-s topikokban.

    A tükör FOV ugyanitt, kicsit lejjebb van:

    [MIRRORS]
    FOV=10
    FAR_PLANE=400
    Utoljára módosította: pankykapus; 2018. 01. 27. 15:23.

  17. #1142
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Szia Panky, csatold ezt a kérdést is az interjúhoz
    Ezeket miért ini-ben turkálva kell állítgatni?


    Kérdés: tükör állítást hol találom?
    Gondolom ez is ini file-os megoldás lesz
    ezért ajánlottam a content managert , ott ezeket (pl gyro-t , FFB postprocesst , tükröt stb) állítgathatod menüben csúszkával ha ennyire nem tetszik a notepad

  18. #1143
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ezért ajánlottam a content managert , ott ezeket (pl gyro-t , FFB postprocesst , tükröt stb) állítgathatod menüben csúszkával ha ennyire nem tetszik a notepad
    Azért nem tetszik a note pad, mert itt nem látom az eredményt, csak ki be lépegetés után. Nekem még az alt-tab se működik mindig, ráadásul ennél a pályánál elkezdett "fagyogatni," ma háromszor is megállt a kép
    iRacing

  19. #1144
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Mert Stefano nem volt vele teljesen elégedett, és nem akarta vele összezavarni az átlagjúzert. Erről sokat vitáztunk, mert szerintem meg be kellene kapcsolni default és kész. Mindenesetre a fórumon elég sok helyen szó esik róla, főleg a DD-s topikokban.

    A tükör FOV ugyanitt, kicsit lejjebb van:

    [MIRRORS]
    FOV=10
    FAR_PLANE=400
    És csak a szöget nem tudom állítani?
    Gondolom a fov nagyjából valósra van állítva? Vagy nem, de?
    iRacing

  20. #1145
    T300 mennyire bírja az oldal irányba való néha-néha hirtelen rángatást? Mennyire strapabíró egy kormány, van aki sok-sok éve nyúzza?

  21. #1146
    Hüffner Péter Ferenc Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 02. 14.
    Üzenetek
    2

    Kormányos afférok

    Sziasztok!

    Még új vagyok az oldalon. Régen már szimulátoroztam hébe-hóba, most szeretnék visszatérni. Ki is néztem néhány kormányt.
    Ezek újonnan a Thrustmaster T500RS, T300 RS GT Edition, TX Racing Wheel Leather Edition, T300 Ferrari Integral Racing Wheel Alcantara Edition lennének. De még külön-külön részekként is össze lehet válogatni.
    Illetve jófogáson találtam használtan egy Forza Motorsport CSR Elite kormányt és egy
    Club Sport pedal V2, bár ezekre nem tudom mennyi garancia van még, képek alapján jó egészségnek örvendenek.

    Szóval a ti segítségeteket kérem. Szerintetek melyik éri meg jobban, van tapasztalatotok esetleg valamelyik eszközzel vagy hallottatok valamit erről vagy arról?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!
    Üdv,
    petike

  22. #1147
    Idézet Eredetileg petike9115 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Még új vagyok az oldalon. Régen már szimulátoroztam hébe-hóba, most szeretnék visszatérni. Ki is néztem néhány kormányt.
    Ezek újonnan a Thrustmaster T500RS, T300 RS GT Edition, TX Racing Wheel Leather Edition, T300 Ferrari Integral Racing Wheel Alcantara Edition lennének. De még külön-külön részekként is össze lehet válogatni.
    Illetve jófogáson találtam használtan egy Forza Motorsport CSR Elite kormányt és egy
    Club Sport pedal V2, bár ezekre nem tudom mennyi garancia van még, képek alapján jó egészségnek örvendenek.

    Szóval a ti segítségeteket kérem. Szerintetek melyik éri meg jobban, van tapasztalatotok esetleg valamelyik eszközzel vagy hallottatok valamit erről vagy arról?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!
    Üdv,
    petike
    A Clubsport V2 pedálra gyorsan lecsapnék, ha elfogadható áron adják. Nekem is az van, nagyon kedvelem. T300 RS-el használom, de ha módod van nagyobb átmérőjű kormányt választani hozzá (például Alcantara), akkor azzal még jobb páros lehetne.

  23. #1148
    Idézet Eredetileg KyserSoze576 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    A fenti kormányról szeretnék egy kis infót kapni. Mik a tapasztalatok, mennyire megbízható, miben jobb/rosszabb egy T300 vagy T500-nál.
    Megéri e azt az 520€?
    CSL Elite-ről továbbra sincs kiforrottabb vélemény/tapasztalat?

    Illetve engem a T300-al kapcsolatban érdekelne, hogy van értelme egyáltalán úgy megvenni, hogy egyelőre még állandó helyre nem tudnám felfogatni, hanem csak a használat idejére szerelném fel/le? Annyi rosszat olvastam már a rögzítéséről, hogy tartok tőle, ezzel hamar kinyírnám (egyelőre Erik lapra szerelős megoldása sem működne nálam).

  24. #1149
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve engem a T300-al kapcsolatban érdekelne, hogy van értelme egyáltalán úgy megvenni, hogy egyelőre még állandó helyre nem tudnám felfogatni, hanem csak a használat idejére szerelném fel/le? Annyi rosszat olvastam már a rögzítéséről, hogy tartok tőle, ezzel hamar kinyírnám (egyelőre Erik lapra szerelős megoldása sem működne nálam).
    Pár hónapot kibírt
    Ha a felületekre ragasztasz olyan anyagokat, amelyek nem igazán csúszkálnak el egymáson, akkor elég lehet a gyári rögzítés is. A bútorlap és a kormány kemény műanyag felülete azonban eléggé csúszik egymáson, ezért nagyon meg kell tépni a csavart, amit nemigen bír a menete. Én ragasztottam szövet alapú ragasztószalagot az asztallapra, az kicsit segített. Ugyanez a kormányra is még jobbá teheti a "tapadást". Vagy esetleg slick abroncsból erre is, arra is egy-egy darab

  25. #1150
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    CSL Elite-ről továbbra sincs kiforrottabb vélemény/tapasztalat?
    Már hogyne lenne. Egy csomó teszt van már róla. Thrustmaster Pc Racer kategória, a karácsonyi akcióban vitték is mint a cukrot. Nagyobb problémáról nem írtak vele kapcsolatban a külföldi fanatec fórumokon. Persze az ára is borsosabb (180 ezer körül van ahogy nézem, a load celles meg 220 ezer), így normál áron én továbbra is T300 párti vagyok.

    A load celles változatú pedál meg van egy éve, arról csak jót tudok mondani. Össze sem hasonlítható a Thrustmaster féle pedálokkal, azok játékszernek tűnnek ez mellett.

Oldal: 46 / 57 ElsőElső ||| 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •