Oldal: 1 / 7 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (167 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC DTM 90 - Hockenheimring short

    Kedves Versenyzők!

    Örömmel értesítünk benneteket, hogy február 10-én indul az új bajnokságunk! Visszalépünk a 90' évek elejére és meghajtjuk a három DTM fenevadat. A pályákat is próbáltuk úgy megválasztani, hogy azokon menjünk amiken akkor mentek a versenyzők.

    Indul a Masters DTM 90' Bajnokságunk!
    Csatlakozzatok hozzánk és hajtsuk meg ezeket a szuper "vasakat"!



    A verseny két futamból áll, ahol az első futam első 10 helyezettje a második futamon fordított sorrendben indul. Felhívom a figyelmet, hogy a prekvalifikáció állandó körülmények között zajlik, de az éles futamon a pályahőmérséklet a szerver által generáltan véletlenszerűen 25-39 fok között lesz.

    1. Futam: Hockenheimring short - rank (letöltés)
    Autók:

    Időpont: 2019.02.10. (vasárnap)
    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:20 (20 perc)
    Race: 20:20 (2*22 kör) (kb.25 perc)

    Rajt típusa: álló rajt, a második futamon az első futam top 10 pilótája fordított sorrendben indul (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 50%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25-39 fok
    Pitek száma: 24 (szerver elosztás kalkulátor)

    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 31-es verziójú Masters Rank App használata!!
    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a
    Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu - GT4 #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - DTM90 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Masters DTM 90' Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!

    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 02. 09. 21:43.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Figyelem felhívás!

    Ez a hét még a tesztelés jegyében történik a BOP miatt! Az adatok és a javaslatok alapján jövőhét hétfőn kirakjuk az induló BOP-kat.
    Kérünk mindenkit hogy hajtsátok meg az autókat és utána jöhetnek a javaslatok, ötletek.
    Köszünjük!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #3
    Mindenképp csatlakozom, egyik kedvenc kategóriám ever!

    edit: a DTM Bajnokság link még a GT-re mutat, gondolom ez javítva lesz nemsokára illetve a Hockenheim Short-ot 9. futamnak van jelezve

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Kezdetleges Alfa setup: link
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenképp csatlakozom, egyik kedvenc kategóriám ever!

    edit: a DTM Bajnokság link még a GT-re mutat, gondolom ez javítva lesz nemsokára illetve a Hockenheim Short-ot 9. futamnak van jelezve
    Köszi javítottam a linket! Nálam az első futam a short az utolsó pedig az újabb Hockenheimring lesz majd
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Mar korabban javasoltam, hogy az idomeroert is jarjon pont es az elso futam tobb pontot erjen. A forditott rajtracsos futam kevesbe tukrozi a teljesitmenyt.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Mar korabban javasoltam, hogy az idomeroert is jarjon pont es az elso futam tobb pontot erjen. A forditott rajtracsos futam kevesbe tukrozi a teljesitmenyt.
    Ezt hívják handycap rendszernek, ahol a legjobb versenyzők hoznak kötelező jelleggel áldozatot a saját lehetőségeik korlátozásával a mezőny javára a versenyek izgalma érdekében.

    Ha a teljesítmények elismerése lenne a fő cél, akkor eleve nem lenne fordított rajtrács...
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 01. 28. 23:16.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt hívják handycap rendszernek, ahol a versenyek izgalma kedvéért a legjobb versenyzők hoznak kötelező jelleggel áldozatot. Ha az teljesítmény tükrözésre lenne a fő cél, akkor nem lenen fordított rajtrács
    Igen, ez igy van. Es pont amiatt, hogy ez megis lehetoseg szerint korrekt legyen, osztanak pontokat az idomeroert es van egy tobbet ero fofutam.

  9. #9
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    építő jelleggel
    nem lehetne kidobni ezt a versenynaptárat és normális minőségű pályákat választani ?
    borzasztóan lehangoló...
    SRS-en van vagy 50 pálya használatban , de pl ezekből egy se... és nem véletlenül szerintem...
    másik: ezen a mickey egér nyomvonalon nem nagyon lehet Bop-t tesztelni... nincs 1 hosszú egyenes , 6ikba fel se váltunk

    sőt szerintem mivel ez egy rég nem látott széria így a gyári pályákat is megérdemelnénk
    nem kell mod ! nem kell mod !
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 01. 28. 23:26.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez igy van. Es pont amiatt, hogy ez megis lehetoseg szerint korrekt legyen, osztanak pontokat az idomeroert es van egy tobbet ero fofutam.
    Van ahol igen, van ahol nem.. az mindig attól függ, milyen erősre akarják belőni a esélykiegyenlítés mértékét.
    Az igazságosság elve és a handycap rendszer bevezetése két ellentétes irányú törekvés... persze azon nyilván mindig lehet vitatkozni, hogy merre billenjen jobban a mérleg nyelve.

  11. #11
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van ahol igen, van ahol nem.
    Pont ezt mondom, hogy itt legyen igen.

  12. #12
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ezt mondom, hogy itt legyen igen.
    nyílván tudod h erre nincs felkészítve a Masters rendszere...
    felesleges pluszmunka a kváti semmiért...

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    A fordított rajtrács mértékével lehet a legegyszerűbben operálni, ha a verseny szervezősége (aminek jelenleg nem vagyok tagja) úgy dönt, hogy csökkenteni, vagy növelni akar a handycap mértékén.

  14. #14
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    nyílván tudod h erre nincs felkészítve a Masters rendszere...
    felesleges pluszmunka a kváti semmiért...
    Tudom, de konnyen megoldhato kezzel.

    Amugy a palyakkal kapcsolatban egyetertek veled. A Bopot is nehez igy beloni, meg nem tul minosegiek.

  15. #15
    A forditott rajtrácsnak van egy handycap funkciója, de leginkább izgalmasabbá és mozgalmasabbá teszi a futamokat, valamint segít lemérni a pilóták mezőnyben versenyzési képességét is. Egy gyors pilóta az élről könnyen nyerhet, egy jó pilóta tud előzni és felküzdi magát a mezőnyön keresztül is. Így aki bajnok lesz, biztosan minden tekintetben megérdemi az első helyet a végén.
    Nem kell azzal jönni, hogy a forditott rajtrács balesetveszélyes és csak a szerencsén múlik, hogy épségben megússza az ember. Versenyeztem és versenyzek is eleget a mezőny közepén, nagyon jókat lehet menni baleset nélkül is. A top 10 fordul, így lassabb pilóta kerülhet az elejére, de rutintalan nem igazán.

    Ami a pályákat illeti.
    Valóban van rengeteg jó pálya. A vesenynaptárunk összeállításánál igyekeztünk a valóságban használt helyszíneket összeválogatni. Elismerem az első pálya nem túl acélos, de hockenheim shortból nem találtunk mást, es azért nem használhatatlan.
    Ellenben nurburgring gyári pálya, hungarorin, estoril, donington a teljes hockenheim már többször használt minőségi modok, így a komplett naptár lesajnálását hatásvadász hangulatleltésnek tartom.

    Bop tekintetében sem nulláról indulunk, volt már bajnokságunk ezekkel a kocsikkal, mi is teszteltünk a hátterben indulás előtt, és a szabályzat szerint szezon közben is van lehetőségünk finomítani (amit azért szeretnénk elkerülni).

    Remélem minden kérdesre sikerült elfogadható választ adnom. Jó felkészülést és jó versenyzést kívánok mindenkinek!
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 01. 29. 07:45.

  16. #16
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Kár érte...
    Most meg lenne idő újragondolni a koncepciót
    Nurburgring jó... A többi viszont véleményem szerint igénytelen és nem méltó a sorozathoz...

    A gt3 - bol volt már vagy 10 szezon és persze bekerultek, bekerulnek gyengébb pályák időről időre, h ne mindig ugyanazok a pályák ismétlődjenek...na ezek a gyenge pályák kerültek ide... nincs túl magasan a léc amit még kell ugrani egy pályának ahhoz h bekeruljon.

    Itt viszont nincs szó ismetlodesrol, beleunasrol hisz gyakorlatilag meg sose ment a mezőny ezekkel a vasakkal magyar bajnoksagban...

  17. #17
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Itt viszont nincs szó ismetlodesrol, beleunasrol hisz gyakorlatilag meg sose ment a mezőny ezekkel a vasakkal magyar bajnoksagban...
    De. Volt már DTM 90 bajnokság pont pont pont

    Én is elcsodálkoztam az első pályaválasztáson, amikor betöltött, de ez van. Ettől még lehet itt nagyon élvezetes futam és roncsderbi is. Nem az aszfalton vagy a fák lombkoronájának mintáján múlik.

  18. #18
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Itt viszont nincs szó ismetlodesrol, beleunasrol hisz gyakorlatilag meg sose ment a mezőny ezekkel a vasakkal magyar bajnoksagban...
    Bár nem tegnap volt, de:
    1. DTM Bajnokság
    2. DTM Bajnokság

  19. #19
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Emlékszem mennyien voltunk még akkor! 3 szervert kellett indítani: http://www.gtr-masters.hu/result/8001/a

    255 mért idő volt!

    Kár, hogy a régi jó dolgokból...

  20. #20
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Bár nem tegnap volt, de:
    1. DTM Bajnokság
    2. DTM Bajnokság
    Emlékszem
    Az akkori mezőnyből gyakorlatilag senki nincs már itt... Ezert írtam h a mezonynek a gyári pálya is új ezekkel a gépekkel..
    Btw milyen jó kis palyalistak voltak

  21. #21
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Szerintem semmi baj nincs a pályákkal, ezek olyan pályák amik lehetőséget adnak a folyamatos küzdelemnek, és némelyik pálya hagyományosan DTM helyszín.

  22. #22
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem semmi baj nincs a pályákkal, ezek olyan pályák amik lehetőséget adnak a folyamatos küzdelemnek, és némelyik pálya hagyományosan DTM helyszín.
    Nekem se a nyomvonallal van gondom

  23. #23
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Kár érte...
    Most meg lenne idő újragondolni a koncepciót
    Nurburgring jó... A többi viszont véleményem szerint igénytelen és nem méltó a sorozathoz...

    A gt3 - bol volt már vagy 10 szezon és persze bekerultek, bekerulnek gyengébb pályák időről időre, h ne mindig ugyanazok a pályák ismétlődjenek...na ezek a gyenge pályák kerültek ide... nincs túl magasan a léc amit még kell ugrani egy pályának ahhoz h bekeruljon.

    Itt viszont nincs szó ismetlodesrol, beleunasrol hisz gyakorlatilag meg sose ment a mezőny ezekkel a vasakkal magyar bajnoksagban...
    A bajnokság átgondoltan került megszervezésre. Biztosak vagyunk benne, hogy mindenkinek az ízlését lehetetlen 100%-osan eltalálni.
    Azzal is tisztában vagyunk, hogy olyan dolog még nem nagyon volt a GTR-Masters történetében, ami neked megfelelt volna, sajnos mi csak ezt az alacsony szintet tudjuk hozni
    Ennek ellenére szívesen látunk a bajnokságainkon
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Btw milyen jó kis palyalistak voltak
    2015-ös DTM versenynaptár, a fele megegyezik a jelenlegi naptárral...
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Versenynaptár:
    1. futam: 09.24 - 21:00 - Spa-Francorchamps: az 1. futam topikja
    2. futam: 10.08 - 21:00 - Zandvoort: a 2. futam topikja - Újrarendezés: 2015.12.28
    3. futam: 10.22 - 21:00 - Nürburgring: a 3. futam topikja
    4. futam: 11.05 - 21:00 - Red Bull Ring: a 4. futam topikja
    5. futam: 11.19 - 21:00 - Hockenheim: az 5. futam topikja
    6. futam: 12.03 - 21:00 - Hungaroring: az 6. futam topikja
    7. futam: 12.17 - 21:00 - Donington Park: a 7. futam topikja

  24. #24
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A forditott rajtrácsnak van egy handycap funkciója, de leginkább izgalmasabbá és mozgalmasabbá teszi a futamokat, valamint segít lemérni a pilóták mezőnyben versenyzési képességét is. Egy gyors pilóta az élről könnyen nyerhet, egy jó pilóta tud előzni és felküzdi magát a mezőnyön keresztül is. Így aki bajnok lesz, biztosan minden tekintetben megérdemi az első helyet a végén.
    Nem kell azzal jönni, hogy a forditott rajtrács balesetveszélyes és csak a szerencsén múlik, hogy épségben megússza az ember. Versenyeztem és versenyzek is eleget a mezőny közepén, nagyon jókat lehet menni baleset nélkül is. A top 10 fordul, így lassabb pilóta kerülhet az elejére, de rutintalan nem igazán.
    Errol beszeltunk sokszor privatban is, a pontozas emeleset az elso futam eseteben te is jo otletnek tartottad. Azert 'jovok azzal', hogy a forditott rajtracs veszelyes, mert igy van, de mint minden, ez is fejben dol el. 2 szezon osszes futaman ott voltam, vegigversenyeztem oket, harom futamon sikerult a 10. helyrol is nyernem, szerintem eleg tapasztalatom van, hogy meg tudjam itelni ezt.

    A problemat a kovetkezoben latom: a bajnoksag a resztvevok 10%-nak fontos, a tobbiek csak jol akarjak erezni magukat, versenyezni, 'kinyomni a szemet'. Aki nem nyujt pontokat, az tobbet kockaztat, nem erinti meg a buntetes, egyszeruen nincs veszitenivaloja. Ha megovod, akkor sertesnek veszi es visszaov teged, ami neki nem faj, de teged kivehet a jatekbol a bajnoki cimet illetoen.

    Ha agressziven mentem, ketes esetekbe keveredtem, megovtak, buakat gyujtottem. Ha ovatosan mentem, akkor en estem aldozataul azoknak, akik agresszivek.

    Peldak, megtortentek:
    - megperdul elottem valaki, lassitok, a mogottem levo pedig padlon attolja a porgo autok kozott, esetleg nekemloki az autot vagy belemrongyol.
    - latom, hogy valaki megcsuszik a kanyar elott, korabban fekezek, nekemjonnek.
    - versenyzunk egymassal, melleerek, leszorit
    - versenyzunk egymassal, ugy fordul el, mintha egyedul lenne a palyan
    - bedobos elozes, ahol ha tartom az ivemet, nekemjon, kirepulok, ovhatok, de a pontokat elbuktam. Ha meg elengedem es megeloz, nincs is mit ovni.

    Meg jopar ilyen van, de szemleltetesnek ennyi eleg. Rovid futamok vannak, igy a kivarasra autozas sem lehetseges, mert utolernek es bedaralnak, elore menekulni pedig mindig kockazatos. Az pedig, aki a masodik futamon elore kerul, izgul es messze nem jon ki a rutinja, hiszen az elen menni egesz mas lelkiallapot.

    Ezert mondom, hogy a pontok novelese nem valtoztatna a verseny lebonyolitasan, tehat nem lenne 'kevesbe izgalmas' a futam, ellenben nem jutalmazna annyira a 'szerencselovagokat' pontokkal, ami amugy sem erdekli oket. Aki viszont a bajnoksagra hajt, annak kifizetodobb lenne korrektul es okosan versenyezni.

    Itt pedig az a kerdes, hogy mit akarnak a szervezok. Jojjon barki, nem szamit, hogy nem tud es nem is akar korrektul versenyezni, vagy minoseget es korrekt versenyeket, stabil es jo hozzaallasu versenyzokkel?

    Ne ertsetek felre, meg mindig fenyevekkel magasabb itt a szinvonal, mint mashol, indultam egy VSR versenyen, 30-an voltunk, olyan roncsderbi lett, hogy oda sem megyek tobbet. De az irany a lenyeg, hogy efele akartunk-e tartani?
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2019. 01. 29. 11:47.

  25. #25
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    2015-ös DTM versenynaptár, a fele megegyezik a jelenlegi naptárral...
    Igen, ebben a szezonban már nem is volt olyan népszerű és el is halt persze nem mondom h emiatt...
    Gondolom az lenne vagy lett volna a cél ezzel a szeriaval h új embereket vonzzatok be vagy régi tagokat hívjatok csalogassatok vissza... Ezzel a palyacsomaggal ki is fordul a fele aki raprobalna... Gt3 as mezőnynek lehet ez kell (bár szavazason biztos ott is a több gyári pálya nyerne szerintem ) a classic autók rajongói meg inkább mennek gyári minőségű pályákon szerintem...
    Egy kozvetitesben pl nem nagyon lehetne ezt vállalni... Nem jó reklám ( persze a poszter szép)


    (amúgy nem értem h nem látjátok h meg a legtopposabb mód pályák is nepszerutlenebbek és a legtöbben a gyári pályákat szeretik rajtatok kívül a világon mindenhol)


    Na kipuffogtam magam

Oldal: 1 / 7 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •