Találatok: 1 - 24 (24 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    AC 911 Singer - Charade - 07.12

    Kedves Versenyzők!

    Az AC Summer Cup 2020 bajnokság harmadik futamához érkeztünk, a retro-modern replika Porsche Singer 911-essel, nem a legegyszerűbb jószág, de egy remek, szórakoztató kocsi önmagában is, nemhogy ha közben kergetjük is egymást a buckás pályákon. A minibajnokság következő helyszíne a franciaországbeli Charade, mely egykoron F1-es versenynek is helyet adott. Van benne szerpentín, döntött kanyar, sikán, kaptató, buktató, minden ami kell!



    Helyszín: Charade - rank (2018, 4km layout) (v1.3) Letöltés: Gdrive, RD
    Autó: Porsche 911 Singer 3.8li (v1.1) Letöltés: GDrive, RD
    Dátum: 2020.Júl.12. (vasárnap)

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*25 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 96%-ról indul, lassan növekszik. Session-ök között picit visszaesik. Prekvalon fix 96%.
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 75%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (van)
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #SummerCup - A (ha kell B)
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #SummerCup - Prequal
    Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Summer Cup 2020
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség.



    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    A gyakorlós (preki) szerver elindítva, már lehet is kezdeni a felkészülést, mert ez sem gyerekeknek való pálya.

    A prekin, és majd a futamon is az eddigi 95% helyett, 96%-ról indul a pálya gumizódása. Picit jobban tapadhat a kocsi. Vegyétek egy kis engedménynek, lazításnak. Meglátjuk mennyit számít itt.

    A pálya közepefele, a lejtős jobbos hajtűnél (champeaux), ha valakinél egy pillanatra vmi feketeség villana be, a shaderpatch kikapcsolását javaslom. Nem minden nézetben, nemmindenkinél jön elő, de így orvosolható a probléma.

  3. #3
    Egyre jobb palyakat talalsz, azt hittem az elozot nem lehet uberelni, de ezzel sikerult. Remelem masok is ertekelik a kihivast ami ezekben van es probalkoznak vele.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg alma írta Hozzászólás megtekintése
    Egyre jobb palyakat talalsz, azt hittem az elozot nem lehet uberelni, de ezzel sikerult. Remelem masok is ertekelik a kihivast ami ezekben van es probalkoznak vele.
    Köszi. Egypáran vagyunk így vele, de majd meglátjuk hogy csak egy páran vagyunk így vele

  5. #5
    Egyébként ezen a pályán körözve tiszta Nordschleife hangulatom van

  6. #6
    Az eddigiek közül ezt érzem a legjobban, így első pár kör után. De ahogy látom már az alakuló időket, biztos rá kell majd jönnöm, hogy ezen is tök béna vagyok.
    Viszont szívesen megnéznék ismét egy gyorskört valakitől, ha lenne kedve feltölteni

  7. #7
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Na, így teljesűljön a kívánságotok. Köszi Laci a videót. Akkor ezen térkép alapján már mindenkinek körbe kell találnia.

  9. #9
    ugyan úgy mint múltkor Kristófnak Neked is köszi a videót Laci !!!
    asszem mondhatom hogy mindenki nevében

  10. #10
    Köszi szépen

  11. #11
    Kedves Attila Versenyző Ataman logója
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Maglód
    Üzenetek
    88
    Sziasztok!

    Először köszi a videót, hasonlóan megyek én is, illetve mégsem mert 4 mp a lemaradásom.
    Új vagyok még itt, ez az első prekvalim, egyenlőre próbálgatom a beállításokat, meglátjuk mire leszek képes a versenyen. Iszonyat jó ez a pálya!

    Üdv
    Ataman

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Ataman írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Helló.

    Ezmég egy jókis régimódi pálya, amikor a tilkeféle, betonplaccokat megálmodók még meg se születtek. Se vonalzó, se szögmérő, vagy vízszintező sem volt a környéken. Amúgy ahogy nézem talán 3db jókis féktáv is akad a pályán, ami elméletileg még előzési lehetőséget is kínálhat.
    Gyakorlás teszi a mestert, de szerintem itt érvényes a mondás hogy a "részvétel a fontos". Menni, utazni is jó, nemkell feltétlen a pontokat hajszolnod

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Az éles, versenyszerver elindítva.

    Mindenki próbáljon felmenni rá.

    Prekval & jelentkezés szerint mindenki felfér ugye az "A" szerverre.

    Aki nem jelentkezett, de mégis szeretne, tud jönni, és képes balesetmentesen közlekedni a pályán, az jelezze itt a toikban, és felcsatlakozhat.

    Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel TeamSpeak-re a gyorsabb kommunikáció miatt.

    Sajna a mai futamon én nem tudok indulni, más lett beszervezve Tamás, lesz a helyettesítőm.


    Sok sikert mindekinek, jó versenyt!
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 07. 12. 19:14.

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Minden rendben ment a versenyen, nemvolt semmi fennakadás?
    Majd vki írjon beszámolót, mert nemvoltam, nemtudom.

  15. #15
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Minden rendben ment a versenyen, nemvolt semmi fennakadás?
    Majd vki írjon beszámolót, mert nemvoltam, nemtudom.

    részemről nem volt semmi gond a futamok k**va jók voltak az első futam amit úgy igazán élveztem mert be is fordult az autó ahol kellett

  16. #16
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Nagyon izgalmas volt, én is inkább az 1. futamot élveztem, pont ugyanazon okok miatt, amit Máté is leírt előttem. Volt valaki, aki nagyon durván lagolt, ezt a 2. futamon én is megtapasztaltam, hogy mennyire bosszantó is tud lenni, amikor a semmiből valaki hátulról telibe trafál (ezer hála a csak 75%-os sérülésnek).

    Illetve had ragadjam meg az alkalmat arra, hogy Homoki Csabától elnézést kérjek a kis visszafordítóban történt kontaktnál. Tudom, hogy sovány vígasz, egyáltalán nem volt szándékos mozdulat.

  17. #17
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon izgalmas volt, én is inkább az 1. futamot élveztem, pont ugyanazon okok miatt, amit Máté is leírt előttem. Volt valaki, aki nagyon durván lagolt, ezt a 2. futamon én is megtapasztaltam, hogy mennyire bosszantó is tud lenni, amikor a semmiből valaki hátulról telibe trafál (ezer hála a csak 75%-os sérülésnek).

    Illetve had ragadjam meg az alkalmat arra, hogy Homoki Csabától elnézést kérjek a kis visszafordítóban történt kontaktnál. Tudom, hogy sovány vígasz, egyáltalán nem volt szándékos mozdulat.
    Hogyha valakinek magas a pingje (100 fölött), és zavaróan ugrál a kocsija, akkor nyugodtan ráírhattok a chat-be hogy "XYZ magas a pinged". Hátha meglátja, másvalaki is megerősíti az akadozását. Ha az illetőnek van lehetősége, akkor lecsekkolhatja a számítógépét, hálózatát hogy rendbetegye a ping-jét. Ha futamközben van, akkor ne kekeckedjen, kerüljön el, engedjen el másokat a véletlen balesetet elkerülése végett, esetleg a szervert is elhagyhatja. Persze éles, bajnoki futamokon a szervezőség ennél drasztikusabban is felléphet.

  18. #18
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hogyha valakinek magas a pingje (100 fölött), és zavaróan ugrál a kocsija, akkor nyugodtan ráírhattok a chat-be hogy "XYZ magas a pinged". Hátha meglátja, másvalaki is megerősíti az akadozását. Ha az illetőnek van lehetősége, akkor lecsekkolhatja a számítógépét, hálózatát hogy rendbetegye a ping-jét. Ha futamközben van, akkor ne kekeckedjen, kerüljön el, engedjen el másokat a véletlen balesetet elkerülése végett, esetleg a szervert is elhagyhatja. Persze éles, bajnoki futamokon a szervezőség ennél drasztikusabban is felléphet.
    Még a verseny előtt jelezte az illető, hogy magas a pingje, többen is próbáltak segíteni neki, végül csak elindult. Az első verseny után ketten is jelezték a problémát, majd a 2. verseny után én is jeleztem. Mivel ez egy nyílt bajnokság így igazából ennyit tudtunk tenni saját hatáskörben. Más kérdés, hogy ezzel másoknak okozott gondot a tudtán kívül.
    Én itt igazából az egyéni felelősségvállalás hiányát véltem látni.

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Nem tudom ki volt az illető. De ha olvassa akkor ilyenkor illik kiállni, félreállni, akár a saját futamunkat felálodzva. Mások, netán több ember versenyét veszélyeztetni, elkefinteni semmiképp sem helyes, felelős magatartás.

  20. #20
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Eredmények felkerültek. Pontállás: http://www.gtr-masters.hu/standing/ac2020_sc

    Következő futam >> Ma Du Clos

  21. #21
    Első futamon körökön keresztül bolyban voltunk, nem tudok sajnos neveket, de a 8-9-10 hely környéke. Mindenki figyelt egymásra, egy-két kocc volt, ami szerintem belefért. Aztán nem is tudom hányadik körben, sajnos kidobott engem a menübe a játék. Nem tudom mi történhetett, sose volt még ilyen. Visszacsatlakoztam ugyan a szerverre, de már körhátrányban voltam mindenkitől. 2. futamot így a végéről kezdtem. Rajtnál vki nem indult el, őt sajnos elkaptuk ketten is. De a verseny végére azért sikerült feljönni a 7. helyre, ezen meglepődtem magam is. Nem voltam túl gyors, de legalább stabilan köröztem, nem volt egy nagyobb, súlyosabb hibám sem. Tetszett ez a pálya.

  22. #22
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    ... Aztán nem is tudom hányadik körben, sajnos kidobott engem a menübe a játék. Nem tudom mi történhetett, sose volt még ilyen. Visszacsatlakoztam ugyan a szerverre, de már körhátrányban voltam mindenkitől. ...
    Vélem is ugyanez történt az első versenyen, nem tudom mi volt.

  23. #23
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Ha megvan AC-hoz, akkor próbáljátok ki az eredeti vonalvezetést is

    https://www.racingcircuits.info/euro...e/charade.html


    Terveztem, hogy kipróbálom magam a versenyen, de nem sikerült időt szorítani rá....
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  24. #24
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha megvan AC-hoz, akkor próbáljátok ki az eredeti vonalvezetést is

    https://www.racingcircuits.info/euro...e/charade.html

    Terveztem, hogy kipróbálom magam a versenyen, de nem sikerült időt szorítani rá....
    A pakkban bennevan a 8km-es nyomvonal is. Ugyrémlik hogy nincs annyira kidolgozva mint a rövidebb layout, picit a bukóterek is kissebbek (veszélyesebb), és egy kicsit túl hosszú, így nemvállaltam be. De aki kiváncsi kipróbálhatja.

    Gyere a legközelebbi futamra

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •