Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (81 összesen)
  1. #51
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Hidd el h elég horror film az amikor előtted a lekorozottek fölöslegesen osszeutkoznek, teged meg 20 kör óta körönként tizedeket faragva épp beér a második

    De tényleg érthetetlen bevetodes volt...
    Azt figyeltem folyamatosan, hogy közted és Roland közt mennyi a különbség. Láttam, hogy nem lóg a nyakadban, ezért ott a következő balos után terveztem kicsit félrehúzódni.

  2. #52
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Krisztián, javaslom, nézd vissza a replay-t! Egyértelműen jobbra pozicionáltam magam, hogy jelezzem, belül maradok. És igen, a kanyar előtt fél méterrel kicsit ideálisabb ívre módosítottam, de te ott és akkor semmiképp nem fértél volna el. Ott neked a belső ívre kb. gondolni sem volt érdemes. Ha nem dob meg a szegély, ott akkor sem tudtál volna mellém beesni. Célszerűbb lett volna külső íven maradnod és mivel a gumijaid egyértelműen jobbak voltak, a következő balosban simán te fordulsz a jobb íven, aztán és maradtam is volna le.

    A Kemmel végén korábban volt egy másik eset veled, amit szintén nem értettem teljesen. Ott te helyezkedtél a belső pozícióra, végig ott tartottad az autódat. Én mentem kívül, mivel tudtam, nemigen lesz esélyem ott előzni, gyorsabb voltál. Erre a féktávhoz érve gyorsan visszaugrottál a bal oldalra, hogy ideálisabb ívben kezdhesd a kanyarodást. Namármost, ha valóban annyira közel vagyok, hogy kénytelen vagy védeni magad, akkor ez veszélyes, mert én nem feltétlen számítok egy elém beugró szélárnyékra és autóra. Ha meg nem vagyok annyira közel, tök felesleges egy ilyen irányváltással kockáztatnod, hogy hátulról eltaláljalak. Nem volt belőle gond, csak ilyesmit gyakran tapasztalok más versenyeken is, hogy az, aki előz, a féktávra visszaugrik a megelőzött elé és hát ez nem feltétlen a hosszú élet titka
    Visszanéztem, én ott a soft gumikon be tudtam volna fordulni belül, ha nem váltasz másodszor is ívet.

    Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

  3. #53
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A kivezeto koromet is merte a program, a boxbol indulva, ugy latszik bugos. Tied lett volna a pole, sajnalom, hogy igy alakult.

    Mediumon indultam, hiba volt, Terhes Csabi es Csorosz Laci siman otthagytak. A masodik etapra felraktam a softot, ugy mar megvolt a tempo.

    Azt viszont rossz volt nezni, ahogy ok mentek. Olyan szelesen autoztak, ahogy csak birtak, leszoritottak, Laci ketszer is a palyan kivul elozott meg.



    Ez kifejtened kerlek? Nem pontosan ertem.
    Bocs! Elírtam! Egy nem szocska lemaradt! Nem olvastam el.
    Szoval NEM rad gondoltam! Te szepen palyan maradtal vegig!

    De az hogy lehet h a kivezeto korod ilyen gyors volt? Miert merte?
    Nem azert mert abban a pullanatban ahogy elkezdodott a qvali te mar indultal is!?

  4. #54
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs! Elírtam! Egy nem szocska lemaradt! Nem olvastam el.
    Szoval NEM rad gondoltam! Te szepen palyan maradtal vegig!

    De az hogy lehet h a kivezeto korod ilyen gyors volt? Miert merte?
    Nem azert mert abban a pullanatban ahogy elkezdodott a qvali te mar indultal is!?
    De sajnos ez a bug! Ugyanis a pit hely előrébb van mint a célvonal de váltáskor rögtön indul a számláló. A végeredmény nem hivatalos, majd a vb össze dugja a fejét hogy mi legyen ezzel a kvalais Esettel. Mindenkit meg kérnék hogy ne indulatoskodjon most senki Ellen. A hibáról a vb-nek tudomása volt már de direkt nem tártuk a nyilvánosság elé.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #55
    Idézet Eredetileg Chrys írta Hozzászólás megtekintése
    Visszanéztem, én ott a soft gumikon be tudtam volna fordulni belül, ha nem váltasz másodszor is ívet.
    Okés, bocsi, hogy ott voltam

    Egyébként nem váltottam ívet. Minimálisan mozdultam befelé, gondosan ügyelve rá, hogy ott ne maradjon egy autónyi hely. A másik pedig, ha nem mozdultam volna még ennyit sem balra, akkor hol tervezted ott megérkezni a belső ívre, ha én ott vagyok? Akkor és ott egyértelműen a külső ív volt a tied, ami a fentebb már leírt logika szerint még jobb is lett volna a következő kanyarra, pláne soft gumikkal.

  6. #56
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg KisSchumi96 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kellett félned, izgalmasabb lett volna, ha az elején nem lett volna ennyire nehéz az autót irányítani. Borzalmasan szenvedtem az elején a közepes abroncsokon. A második etap nagyon jó volt viszont szintén a közepes gumikon, nem tudom mi volt a különbség, de akkor elég komolyan tudtam közeledni hozzád. Hibátlanul mentél, megérdemelted. Én folyamat szenvedtem és hibáztam az első etapban, így ez járt csak.
    Mondhatnám nagyon menőn, hogy beosztottam az első etapos különbséget, de a valóságban csak elméláztam a világ dolgain, mivel 70 perc alatt két autót láttam összesen előttem a pályán - a boxban és egy lekörözöttet - és míg visszajöttem Spaba fejben, addig felzárkóztál. Utána kellett 3-4 jól összerakott kör, hogy visszarázódjak és figyelni tudjam, hogy mennyit kell menni hogy ne kapj vérszagot. Grat neked is, a vége a kelleténél szorosabb lett, de a 6-7 körrel öregebb mediumokat ésszel kellett nyúznom.


    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi nekem azt volt rossz nézni hogy szervezőként a játékot nagyon jól ismerve behúztad a felvezetős bugot,
    Tamás már nem szervező - úgyhogy nem kell a megszokott lapokat fújni. Ne keverd bele őt az idei szervező / versenybírói gárdába kérlek, mert semmi köze hozzá már.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #57
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Az egyik legizbalmasabb futamom volt az elmúlt hónapok óta. Először is köszönet mindenkinek aki hozzájárult ehhez.
    Softon rajtolva és látva Tomit és Andrást akik mediumon, tudtam hogy az első pár körben gyorsabb leszek, ezért igyekeztem mihamarabb megelőzni őket az elején. Az hogy Piski Tomit a pályán kivül előztem meg, az betudható annak, hogy féktáv előtt már nem volt mellettem, és az ív választás joga az enyém volt. Ennek ellenére mégis beszúrtad mellém a medium gumin amin hosszabb a féktáv is. Ezzel leszoritva engem nemhogy az ívről, de a pályáről is. És most kövezzetek meg, de jobbnak láttam ha ott levágom a kanyart, minthogy balesett legyen belőle, ha vissza behúzom a pályára, ugyanis nagy tempóval jött TCS és András is.
    Az eau rouge előtti rámhuzást sem értettem, de inkább elvettem mert nem akartam mindjárt az elején elszállni. És most ne érts félre, én elismerem hogy gyorsabb vagy nálam ,de más keveréken nem biztos. A futam végén tudtam hogy meg fogsz érkezni, és próbáltam menteni a menthetőt kuka gumikon, amig csak tudtam. Én ugy érzem a védekezésem még a fair kereteken belül volt, de ha te ezt másképp látod, nyugodtan óvd meg. Én mindenesetre a csatáknak minden eggyes percét élveztem. Grat a győzelemhez.

  8. #58
    Fehér volnalas szabály él, viszont a VB-nek nem feladata minden egyes szabálytalanság felkutatása, mivel kb lehetetlen feladat még úgy is, hogy több szervező van rá, mint bármikor ezidáig. Így is órákba telik, mire minden eseten átrágjuk magunkat. Az nem megoldás, ha minden pályán random 2-3 embert átnézünk, mivel abból csak a sértődések lennének.
    Minden pályán, mindenkinek a futamát egyesével átnézni, dokumentálni akkora feladat, amit jelen kapacitásunkkal lehetetlen megoldani, ez legalább 6-7 óra plusz munkát jelentene minden futam esetén.

    (Ami nem lenne sok, ha nem lenne más feladat is, amik bizony súlyos órákat igényelnek folyamatosan, például: eredmények frissítése, fórum topicok megnyitása, követése, beszámolók/plakátok/egyéb marketing anyagok legyártása, illetve közvetítést is csinálunk, szóval egyáltalán nem unatkozunk. Emellett természetesen folyamatosan időt kell szánni az újdonságokra, fejlesztésekre, amik javíthatják a bajnokságot, tesztelni kell a pályákat/autókat a következő szezonokhoz. Ez mind időbe telik, az meg senkinek sincs elég.)


    Viszont szerencsére van megoldás, csak sajnos a legtöbben leszarják. Pár havonta előjön ez a vágás téma, de annyira már nem érdekel senkit, hogy vegye a fáradtságot, és megóvja. Ugyanis ha megóvná, kivizsgálnánk, szankcionálnánk, és senkinek nem lehetne egy rossz szava sem, de hadd ne mi bogarásszuk már ki 30-40 ember 90 perces futamaiból a vágásokat.
    Igen látjuk, hogy ha valaki szétvágja a pályát, de amíg nincs megóvva, addig nem tudunk vele érdemben foglalkozni.

    Kérek mindenkit, hogy a saját versenye/idegrendszere érdekében óvja meg, ha szabálytalanságot látott, és nincs ilyen probléma.

  9. #59
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Zrubi
    Én annak (is) adnék külön díjat, akinek sikerült legalább 3 egymást követő szabályos kört futnia
    Laci, ez eddig MVP kommentelő trófeát érne
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  10. #60
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Üzenetek
    135
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Igen látjuk, hogy ha valaki szétvágja a pályát, de amíg nincs megóvva, addig nem tudunk vele érdemben foglalkozni.
    Ez így nettó hülyeség Ha konkrétan látjátok a szabálytalanságot, akkor nem kellene óvásra várni

    Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

  11. #61
    Idézet Eredetileg Chrys írta Hozzászólás megtekintése
    Ez így nettó hülyeség Ha konkrétan látjátok a szabálytalanságot, akkor nem kellene óvásra várni
    Ez tényleg felvet kérdéseket. Egyrészről nincs idő mindent átnézni, ami tökéletesen érthető. Ha viszont megóvna valaki mindent, akkor lenne rá idő? Tényleg minden szabály annyit ér, amennyit be is lehet belőle tartatni. Ha a társaság nem korrektül versenyez, akkor be kell kapcsolni a vágásfigyelőt és büntetőt, oszt majd lesz fűnyíró elv, de senki nem fog vágni és a szürke zónában autózgatni. Továbbá, a bajnokság renoméját is nem kis mértékben nyirbálja meg ez. Az is, ha kimondva vagy kimondatlanul szabad csalni, meg az is, ha nem szabad, de mégis lehet.
    Tényleg ér annyit egy jobb helyezés ebben a bajnokságban, hogy érdemes legyen érte csalni?

  12. #62
    Kuczi Balázs, hozzád szólnék néhány szót versenyzőként és nem szervezőként.

    Sajnos többször keveredtünk már együtt balesetbe, kérdéses szituációba. A mostani spa-i eset után úgy gondoltam leírom a gondolataimat.
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    A – 04:10 – Lányi Tamás - Sipkai Béla - Petneházi Zoltán - Sárközi Gábor - Kuczi Balázs
    Ezzel kapcsolatban egyszer annyi, hogy nem értem minek túldramatizálni a dolgot. Petneházi Zoli és Sárközi Gábor koccanása rendben van, hogy közvetetten miattunk volt, de szerintem nem tartozna az esetünk óvásának keretébe, mi 3-an voltunk érintettek. Természetesen vállalom a VB döntését, mert ténylegesen én löktem meg Bélát, de nézzük meg az esetet.
    A sikánban Ti még meccseltetek egymással, én mögéd gyorsítottam ki, próbáltam jobbra húzódni, zártad az ívet, átmentem balra. A Bélától kapott szélárnyékod miatt nem tudtam melléd érni, de a visszapillantódban láthattad, hogy eltűnök a bal oldaladon, tehát közelítek, erre közvetlenül a féktáv előtt elkezdesz balra húzódni, és a féktáv végéig folyamatosan a pálya bal széle felé tartottál. Valóban nem voltam melletted, jogod volt ívet választani, így ha engem büntetnek meg, nem fogok fellebbezni, de a balra húzódásod miatt mentem le 2 kerékkel a fűre, ami féktávon nem túl szerencsés, így pördültem Bélába (bocs Béla).

    Felülvizsgálatot kértél a daytonai esetednél is. Az nem mentség, hogy nem hitted, hogy van ott valaki...

    Nézz vissza kicsit, elég sok balhéba keveredsz, ami nem mindig a Te hibád, és lehet a másikat hibáztatni, de ha kicsit figyelmesebb lennél, jobban figyelnél a körülötted autózókra, kevesebb baleset lenne, és mindenki jobban járna. Még ha nem Te voltál adott szituban a hibás, Te is buksz vele pozíciót/időt, neked is jobban megérné egy balesetmentes kisebb veszteséggel járó esetleges pozíció vesztés, mint a kocc és törés. Néha olyan érzésem van, hogy nem is tudod mi történik körülötted, max 1 előtted autózóra tudsz koncentrálni. Használj helicorsat vagy spottert ha kell, sokat segíthet.
    Az utóbbi időben ha meglátlak magam körül, már parázok, hogy inkább menj el minél előbb, csak ne kerüljünk egymás közelébe. Én is hibázok persze, de tudnék mondani jó pár nevet, akivel bármikor merek tizedeken belül autózni (szerencsére szokott is ilyen előfordulni), mert akár övék az "elsőbbség" akár nem, figyelnek a másikra.

    Ne érts félre, nem bántani akarlak! nagyon jól mész, és ahogy látom, egyre gyorsabb vagy, egy kicsit lehetnél figyelmesebb, és összességében is sokkal sikeresebb lennél.

  13. #63
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont szerencsére van megoldás, csak sajnos a legtöbben leszarják. Pár havonta előjön ez a vágás téma, de annyira már nem érdekel senkit, hogy vegye a fáradtságot, és megóvja. Ugyanis ha megóvná, kivizsgálnánk, szankcionálnánk, és senkinek nem lehetne egy rossz szava sem, de hadd ne mi bogarásszuk már ki 30-40 ember 90 perces futamaiból a vágásokat.
    Igen látjuk, hogy ha valaki szétvágja a pályát, de amíg nincs megóvva, addig nem tudunk vele érdemben foglalkozni.

    Kérek mindenkit, hogy a saját versenye/idegrendszere érdekében óvja meg, ha szabálytalanságot látott, és nincs ilyen probléma.
    Én ezt még régen elhittem. Sőt, ki is próbáltam.
    Igen sok órát rááldozva, megóvtam jónéhány esetet.

    Tudod mi lett az eredménye?
    Akit óvtam - annak ellenére, hogy semmi bajom nem volt az illetővel - egyből besértődött, hogy miért pont őt, hiszen más is vágott. Én megy milyen köcsög vagyok, hogy órákat rááldozok arra, hogy másoikat baszogassak.
    Sőt azt is felhozták, hogy milyen jogon óvok, ha nekem sem sikerül betartanom?
    Ezt még Szabi is megerősítette. Teljesen ellentmond mindavval amit az óvásról addig prédikált.

    Tudom, hogy azóta már más szelek fújnak, de nem hiszem el, hogy ezen változtatni lehetne.

    Miért:
    - Volt már sokkal értelmesebb kísérlet (ptracker talán?), de a vezetőségnek nem tetszett.
    Sőt a rank-ba is elkezdte Laci belefejleszteni a vágáskezelést, de abból sem lett végleges megoldás.

    - a jelenlegi prequal rendszer az "amit a pálya enged" elvre ösztönöz. Nagyon erősen.
    De főleg az élmezőnyt, és az A-B határán lévőket.

    - a büntetés egyáltalán nem visszatartó erő.
    Nézd csak meg ki hány BUÁ-t húz be egyetlen szezon alatt. Van erre már statisztika?

    - Az emberek fejében az van, hogy: dehát más is vágja...
    Hiszen még a promó videókban is a szabálytalan, vágott "szép körök" vannak évek óta.
    És igen, mivel kiestem az első körben végignéztem az A szerveres közvetítést is.

    Szóval véleményem szerint, nem sok értelme maradt az óvásnak. Főként a "magát óvta kedvezmény" magic joker rendszerben.
    Még a durva szabálytalanságok esetében sem, hiszen az 1. körben szarrá tört kocsimon az nem segít.
    A "bűnös" meg max majd megy egy 5 körös eldobható futamot legközelebb, aztán kész.


    Természetesen, minden tiszteletem a ritka kivételeknek!

    * Ha a felhozott példákban valaki esetleg magára ismerne, az csak a véletlen műve. Nem volt szándékomban senkire sem hivatkozni.

  14. #64
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Aki akarja, megóvja... (replay-t teszek fel más óvás miatt).
    Megóvtam - de csak mert kíváncsi vagyok mit hoz ki ebből a versenybíróság. Hátha lesz valami tanulsága
    Harag nincs, bármi is legyen a végeredmény.

  15. #65
    Sokan mondtatok a prekvalos idomre h tul szelesen vettem itt ott stb...
    Na az a kor semmi nem volt ahoz kepest amit versenyen 1-2 ember megengedett maganak!
    Hozzateszem h en a versenyen probaltam vegig vonalon belul maradni es emiatt eselyem nem volt utolerni
    a bmw-ket az elejen mert ok softon nyomtak padlon es nekem mediumon pl az eaurougeban bele kellett fekezzek
    sokszor h ne hagyjam el a palyat! ( neha tulcsusztam itt ott, de nem direkt es nem elonyszerzes celjabol)
    Egyebkent meg a kvalis korom pont 2:16:5 lett volna, eppen ugy ahogy az az ominozus kor amit megosztottam,
    Csak az utoldo kanyarba 3 tized maradt es nyugodtan barki visszanezheti h sehol nem hagytam el a feher vonalat
    4kerekkel! Ha esetleg van ra mod, orulnek neki ha legalabb a statisztikamba bekerulne a spai
    2. Rajthelyem mint pole pozicio, ugyanis Tomi kore inkorrekt volt ellentetben az en csudiszep es szabalyos
    Pole-t erdemlo korommel!

  16. #66
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kuczi Balázs, hozzád szólnék néhány szót versenyzőként és nem szervezőként.

    Sajnos többször keveredtünk már együtt balesetbe, kérdéses szituációba. A mostani spa-i eset után úgy gondoltam leírom a gondolataimat.

    Ezzel kapcsolatban egyszer annyi, hogy nem értem minek túldramatizálni a dolgot. Petneházi Zoli és Sárközi Gábor koccanása rendben van, hogy közvetetten miattunk volt, de szerintem nem tartozna az esetünk óvásának keretébe, mi 3-an voltunk érintettek. Természetesen vállalom a VB döntését, mert ténylegesen én löktem meg Bélát, de nézzük meg az esetet.
    A sikánban Ti még meccseltetek egymással, én mögéd gyorsítottam ki, próbáltam jobbra húzódni, zártad az ívet, átmentem balra. A Bélától kapott szélárnyékod miatt nem tudtam melléd érni, de a visszapillantódban láthattad, hogy eltűnök a bal oldaladon, tehát közelítek, erre közvetlenül a féktáv előtt elkezdesz balra húzódni, és a féktáv végéig folyamatosan a pálya bal széle felé tartottál. Valóban nem voltam melletted, jogod volt ívet választani, így ha engem büntetnek meg, nem fogok fellebbezni, de a balra húzódásod miatt mentem le 2 kerékkel a fűre, ami féktávon nem túl szerencsés, így pördültem Bélába (bocs Béla).

    Felülvizsgálatot kértél a daytonai esetednél is. Az nem mentség, hogy nem hitted, hogy van ott valaki...

    Nézz vissza kicsit, elég sok balhéba keveredsz, ami nem mindig a Te hibád, és lehet a másikat hibáztatni, de ha kicsit figyelmesebb lennél, jobban figyelnél a körülötted autózókra, kevesebb baleset lenne, és mindenki jobban járna. Még ha nem Te voltál adott szituban a hibás, Te is buksz vele pozíciót/időt, neked is jobban megérné egy balesetmentes kisebb veszteséggel járó esetleges pozíció vesztés, mint a kocc és törés. Néha olyan érzésem van, hogy nem is tudod mi történik körülötted, max 1 előtted autózóra tudsz koncentrálni. Használj helicorsat vagy spottert ha kell, sokat segíthet.
    Az utóbbi időben ha meglátlak magam körül, már parázok, hogy inkább menj el minél előbb, csak ne kerüljünk egymás közelébe. Én is hibázok persze, de tudnék mondani jó pár nevet, akivel bármikor merek tizedeken belül autózni (szerencsére szokott is ilyen előfordulni), mert akár övék az "elsőbbség" akár nem, figyelnek a másikra.

    Ne érts félre, nem bántani akarlak! nagyon jól mész, és ahogy látom, egyre gyorsabb vagy, egy kicsit lehetnél figyelmesebb, és összességében is sokkal sikeresebb lennél.
    Sajnos tisztában vagyok vele, hogy sok körülöttem a baj, igyekszem nagyon nagyon figyelni rá. Tudom magamról, hogy nehezen figyelek ha többen vannak körülöttem, sokat hibázok is ha előttem vagy mögöttem közel van valaki, ezért próbálok inkább nem csatázni feleslegesen, csak tiszta helyen megpróbálni előzni, igyekszem minden kérdéses szituációt elkerülni. Tudom hogy még sokat kell fejlődnöm ezen a téren, de tényleg teljesen rajta vagyok a dolgon, és szó szerint rosszul érzem magam, ha kiszúrok valakivel (mindig elnézést is kérek ilyenkor, bár tudom az nem segít utólag senkin). Szóval tényleg nem arról van szó hogy nem figyelek, vagy eszetlen módon akarok menni, szimplán béna vagyok :-/ Az lehet egyébként a "bajom", hogy sebességben elég nagyot sikerült fejlődnöm rövid idő alatt (csak picit több mint egy éve kezdtem az egészet), viszont ezzel együtt nem fejlődik ugyanolyan gyorsan hogy a mezőnyben magabiztos legyek...ezért a tapasztalat hiánya alapján lehet, hogy a mezőny hátsóbb részében lenne helyem, ahol nem ilyen sűrű a mezőny (bár akkor még lassabban fejlődnék gondolom). Őszintén szólva kicsit tanácstalan vagyok hogy hogyan javítsak nagyon gyorsan ezen a dolgon..némi javulás azért már érezhető (vagy legalábbis én érzem magamon), csak nem elég és nem elég gyorsan. (Pl nagyon jót csatáztunk Lóczi Janival)

    Az esetről: azért mertem kihúzódni, mert a helicorsán úgy láttam hogy bőven mögöttem vagy, ráadásul a bmw-vel később lehet fékezni (más kérdés, hogy nem mertem nagyon későn, pont az előttem lévő biztonsága miatt) Tanultam ebből is, legközelebb hasonló esetben megpróbálok picivel beljebb maradni. Előtte viszont nem azért húzódtam jobbra hogy zárjam az ívet, egyszerűen a szélárnyékot kerestem.
    A többieket azért raktam bele az óvásba, mert éppen ott voltak, gondoltam miért ne...tudom hogy külön esetnek fog minősülni. :-) (Ha ez gond, akkor kiveszem, de gondolom mindenképpen vizsgálva lenne az is)

    A Daytonai esetnél 2 külön figyelmeztetést kaptam, az elsővel egyáltalán nem értek egyet, le is írtam miért. A másik esethez csak megjegyzésnek szántam, tudom hogy ott én voltam a hibás, és nem mentesít hogy nem látom hogy mellettem van valaki.
    Utoljára módosította: emberallat; 2018. 03. 20. 03:23.

  17. #67
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Megóvtam - de csak mert kíváncsi vagyok mit hoz ki ebből a versenybíróság. Hátha lesz valami tanulsága
    Harag nincs, bármi is legyen a végeredmény.
    Evidens, hogy nincs harag. Engem is érdekel, mit hoznak ki belőle

  18. #68
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Ha esetleg van ra mod, orulnek neki ha legalabb a statisztikamba bekerulne a spai
    2. Rajthelyem mint pole pozicio, ugyanis Tomi kore inkorrekt volt ellentetben az en csudiszep es szabalyos
    Pole-t erdemlo korommel!
    Tamogatom a dolgot! Inkorrekt mondjuk eros szo, ez egy bug volt. Irta Zelfi, hogy a szervezoseg tudott a dologrol, de direkt nem szoltak. Nem tudom miert, senkinek nem hianyzott ez a cirkusz. Nem szurke zona, nem csalas, ez egy az egyben egy ervenytelen kor volt. Remelem az uj AC-ban lesz majd lehetoseg korrigalni az ilyesmit on spot.

    Probalkoztam megszerezni a pole-t sajat jogon, de 17.0-at tudtam menni, ugyhogy mindenkeppen megerdemled, hogy a neved melle keruljon. Arra gondoltam, hogy a Kemmel egyenesben elengedlek majd, de mar a rajnal visszaestel, ott pedig nem akartam belassitani, mert annak csak baj lehetett volna a vege. Nem tudom a VB mit tud kitalalni, hibat nem kovettem el, de teged megis hatrany ert, sajnalom.

  19. #69
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Örülök, hogy így reagáltál, mert tényleg nem bántásból vagy beszólásból írtam. Ez a versenyrutinnal arányosan javulni fog, de segíthet, ha visszanézed az eseteket replayen, és kielemzed, hogy történhettek volna másképp a dolgok.

    A mostani esetnél tudtam, hogy nem az ívet zárod, csak mész a szélárnyék után, engem az zavart meg, hogy egy pillanatra felengedted a féket, és közben jöttél kifelé, ekkor rántottam balra kicsit az autót, csak sajnos nem volt már több aszfalt arra, és félig füvön fékeztem, amúgy nem lett volna ütközés ebből. Nem akarom rád hárítani a dolgot, szerintem büntetve is én leszek. Ez csak egy újabb példa arra, hogy bár neked megvolt a jogod arra, hogy akár teljes kocsival begyere elém, mivel féktávon ez veszélyes manőver, lehet nem érdemes megpróbálni. Ezekből lehet tanulni. Jó lesz ez

  20. #70
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Megóvtam - de csak mert kíváncsi vagyok mit hoz ki ebből a versenybíróság. Hátha lesz valami tanulsága
    Harag nincs, bármi is legyen a végeredmény.
    Az első két körös incidensek automatikusan felülvizsgálatra kerülnek, nem szükséges külön óvás rá.
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2018. 03. 20. 11:48.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #71
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Az első két körös incidensek automatikusan felülvizsgálatra kerülnek, nem szükséges külön óvás rá.
    A szabályzatban nem ez van. Neked azért ezt tudnod kellene.

  22. #72
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    A szabályzatban nem ez van. Neked azért ezt tudnod kellene.
    Javítom magam akkor: természetesen óvjátok meg (de ettől függetlenül megnézzük a rajtokat és az utána következő eseményeket )
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  23. #73
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tamogatom a dolgot! Inkorrekt mondjuk eros szo, ez egy bug volt. Irta Zelfi, hogy a szervezoseg tudott a dologrol, de direkt nem szoltak. Nem tudom miert, senkinek nem hianyzott ez a cirkusz. Nem szurke zona, nem csalas, ez egy az egyben egy ervenytelen kor volt. Remelem az uj AC-ban lesz majd lehetoseg korrigalni az ilyesmit on spot.

    Probalkoztam megszerezni a pole-t sajat jogon, de 17.0-at tudtam menni, ugyhogy mindenkeppen megerdemled, hogy a neved melle keruljon. Arra gondoltam, hogy a Kemmel egyenesben elengedlek majd, de mar a rajnal visszaestel, ott pedig nem akartam belassitani, mert annak csak baj lehetett volna a vege. Nem tudom a VB mit tud kitalalni, hibat nem kovettem el, de teged megis hatrany ert, sajnalom.
    Biztos maskep alakult volna ha polebol indulok! Valoszinu softon mentem volna 2 kiallassal. Nem tudum eleg gyors lettem volna e, de gyakorlason 17: veges koroket futottam azzal a settel.
    Valoszinu mar a masodik etupon 17 eleje is jott volna a palya javulasa miatt. De ez mar nem fog kiderulni.
    Amugy en a 15. Korig remnykedtem h a masik 2 bmw 2 kiallason van es veled vagyok versenybe csak 1 kiallason.
    Nem gondoltam volna h softon meg lehet az egy kiallas foleg h te is mediumon indultal
    Utoljára módosította: Asztalos Andras; 2018. 03. 20. 13:55.

  24. #74
    Jónás Bertalan Versenyző JONAS logója
    Csatlakozott
    2015. 09. 11.
    Város
    Ipolyság
    Üzenetek
    99
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, nem lett hosszú

    Rajtnál Jónás Bertalan keresztbe indult el, de szerencsére nem sikerül jól elkapni a rajtot, így volt esélyem nem belegyorsulni a keresztbe vágódó kocsijának. Cserébe emiatt jól beértek a T1-ben a mögöttem jövők. Igyekeztem nem megpördülni, és szűken fordulni, hogy elférjen mellettem még valaki... Mammel Erik volt akivel együtt fordultunk. Legalábbis ő nagyobb ívet nyert, így jobb volt a kigyorsításon és mellém érve "összeakadt kilinccsel" autóztunk egy darabig. Visszanézve, gondolom úgy érezhette hogy leszorítom. Részemről ez biztosan nem volt szándékos. Erik visszaterelt a másik irányba, és mindketten haladtunk tovább. Azonban elé keveredett valaki, aki miatt nem tudott tovább gyorsulni, így én kerültem (látszólag) jobb pozícióba. Ám ez nem tartott sokáig, mert mivel most ő nem hagyott nekem helyet, én viszont a fal miatt nem mehettem arrébb, végül éppen csak összeért az ő eleje az én kocsim hátsó (virtuális) sarkával, és jól ki is pördített
    Totál megpördültem, és szembe a forgalommal hátrafelé menetben felkenődtem a falra. Hiába álltam a féken csak visszapördültem a mezőny maradék része elé, akik közül majd mindegyik telibe is trafált (
    Game Over.

    Sajnálom, hogy sokan végül miattam törték össze magukat, remélem azért tudták "folytatni" a versenyt...

    Az én megpördülésem annak tudható, hogy az előttem rajtoló teljesen le blokkokat, legalább is így láttam! Ezért az kikerülése miatt, és ne veszítsék a rajtpozíciónból nem vettem el gázról a lábam! Kintről mások ezt így láthatták! Mindegy várom a következő futamot!
    Fair Play és versenyszellem!

  25. #75
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Képek "A"

    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •