Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 36 (36 összesen)
  1. #26
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem vegig 29 volt a guminyomas es szerintem az mukodott jol. A rajt utan es boxkiallasnal kellett kb. 4 kor, mire rendesen bemelegedett, de el tudom kepzelni, hogy ez valoban igy mukodik.
    Próbáltam elkerűlni a pirosodó vizesgumit, mert arról már van tapasztalatom hogy ritkaszar, és biztos hogy nem kérek belőle, ezért "jó" alacsonyra vettem a nyomásokat. Nemvolt túl rossz, de szerintem plusz 1-2 psi javított volna a tempón.

    Szerk.:
    Mégvalami. Futamon észrevettem hogy nem az ideális íven szárad a pálya. Grafikailag nem ott volt. Inkább az ívkülsőkön. Ti azokat használtátok, kerültétek a gumizott íveket, Alonso-san mentetek?

  2. #27
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam elkerűlni a pirosodó vizesgumit, mert arról már van tapasztalatom hogy ritkaszar, és biztos hogy nem kérek belőle, ezért "jó" alacsonyra vettem a nyomásokat. Nemvolt túl rossz, de szerintem plusz 1-2 psi javított volna a tempón.

    Szerk.:
    Mégvalami. Futamon észrevettem hogy nem az ideális íven szárad a pálya. Grafikailag nem ott volt. Inkább az ívkülsőkön. Ti azokat használtátok, kerültétek a gumizott íveket, Alonso-san mentetek?
    Vegyesen de volt ahol igen egyértelműen és jobban működött pl a visszafordítóban V-ben, vagy az első kanyarban, de mivel sztem sokan csak lecsusztak az ívről így a külső ív jobban száradt

  3. #28
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Vegyesen de volt ahol igen egyértelműen és jobban működött pl a visszafordítóban V-ben, vagy az első kanyarban, de mivel sztem sokan csak lecsusztak az ívről így a külső ív jobban száradt
    Szerintem nincs annyira túl bonyolítva a felszáradó ív kiszámítás. Meghatároztak egy ideális ívet, valószínű a valós életből vették és ez a vonalvezetés szárad fel. Ezzel csak az a probléma, hogy a szimulátoros vonalvezetés nem mindig egyezik meg a valós ívekkel ezért volt itt is pár kanyarban merőben máshol felszáradva, mint amerre mi mentünk, legalább is amerre szerettünk volna.

  4. #29
    Kiss János Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2018. 09. 12.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    66
    Én szeretem az esőt, versenyképesebb is a tempóm, mint szárazon, csak eddig nem volt olyan esős futam, amin ne forogtam volna be. Szóval csak ennyi célom volt tegnap, hogy valahogy össze kellene hozni nagyobb hiba nélkül, össze is jött
    Az időmérőben is benne maradt pér tized, a végére találtam meg a jó guminyomást, csak már nem értem fel gyors körre, de a leggyorsabb köröm se volt valami nagy szám, csodálkoztam is, h csak 6 tizedet kaptam, belülről rosszabbnak érződött.
    A rajt után P5, tök jól eggyütt maradtunk, Antal Gabi mögé beszorultunk Györki Danival, próbáltam nem túl agresszív lenni, inkább kivárásra játszottam. Aztán valaki beforgott előttünk, szerintem mind a hárman le is koccoltuk, nekem is megtört az eleje.
    Györki Dani megcsúszott, odakeveredtem a második helyre, majd boxkiállás után visszajött elém (túl sokat tankoltam, sok idő elment). Innentől kezdve végig nagyon komoly hajtás volt, ha jól rémlik 2-3 sec-re volt előttem, és ha összeraktam egy jó kört, tudtam rá közeledni, szal megvolt motiváció. Közben persze vigyázni kellene, hogy ne dobjam el... De legalább üzemanyag volt bőven Aztán Dani megint hibázott, meg tudtam előzni, innen viszont ő kergetett, még komolyabb tempót kellett volna menni, mint eddig, nem nagyon sikerült, viszont előzési közelségbe nem tudott kerülni.
    Kívülről nézve biztos nem volt egy nagyon izgalmas csata, de nekem belülről nagyon is kemény volt, nem is tudom fáradtam e már így el a másfél óra alatt, viszont nagyon király volt

  5. #30
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nincs annyira túl bonyolítva a felszáradó ív kiszámítás. Meghatároztak egy ideális ívet, valószínű a valós életből vették és ez a vonalvezetés szárad fel. Ezzel csak az a probléma, hogy a szimulátoros vonalvezetés nem mindig egyezik meg a valós ívekkel ezért volt itt is pár kanyarban merőben máshol felszáradva, mint amerre mi mentünk, legalább is amerre szerettünk volna.
    Elvileg nem így van hanem az engine számolja rendesen hogy hol mennek az autók és úgy szárad a pálya ugyanez van a gumizodással is, itt egy time laps video nekem ebből és a több helyen olvasott leírásokból is ez jön le.


  6. #31
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg nem így van hanem az engine számolja rendesen hogy hol mennek az autók és úgy szárad a pálya ugyanez van a gumizodással is, itt egy time laps video nekem ebből és a több helyen olvasott leírásokból is ez jön le.
    Én hiszek a fejlesztőknek, de ebből a videóból nekem pont az jön le, hogy szkriptelt a dolog. Meghatározták az ideális ívet, és ahhoz mérten történnek a változások.

    Például:
    0:51-nél látszik, hogy az autók mennek egy egyenes vonalban, az ív pedig fél-1 méterrel arrébb szárad, a kocsik bal kereke folyamatosan vizen megy, miközben a jobb oldal már szárazon, és még onnan még jobbra is szárad a pálya, ahol a madár sem jár.
    3:18-nál rá sem meennek az autók a kerékvetőre, de az szépen elkezd gumizódni.

    Ettől függetlenül lehet nem így vab, vagy a grafikai és a fizikai megvalósítás tér el, nem tudom.

  7. #32
    Ami a futamot illeti, most már eljutottam arra a lelki állapotra, hogy tudok róla beszélni (írni)
    Nagy lelkesedéssel vártam a futamot, a pályát szeretem, setupom jó előre megvolt, és szeritnem jól is sikerült.
    Az időmérő parádés volt, 5-en 1 tizeden belül!
    Az esőt szeretem és jól is szoktam menni vizes körülmények között.
    A rajtom jól sikerült, a guminyomást is eltaláltam, az elején picit el is tudtam lépni a mezőnytől.

    Aztán ehhez képest estem keltem, pedig az autó jó volt, tempóra is stabilitásra is. Elnézést Antal Gabiéktól, beforogtam eléjük és nem tudtam elmenekülni a pályáról. Kaptam pofont jobbról balról, tempó -3mp, javítás a boxban 1 perc, és még ezek után is eldobtam párszor.
    Amennyire váram ezt a futamot, annyira nem sikerült jól.
    Lagunától inkább nem várok semmit, ACC-ben ott talán még nem is futottam versenyt, remélem (másképp, mint nurburgring, de) izgalmas és jó szezonzárónk lesz!

  8. #33
    Nem tudom, hogy a hőskor óta volt-e ebben innováció, de ez általában úgy szokott működni, hogy a pálya mentén felrajzolnak egy görbét, amin az AI közlekedik, ez jó esetben nagyrészt megegyezik a valós ideális ívvel. Na esőben is éppen ezt a görbét szokták használni a pálya felszáradásának a szimulálásához, a görbe mentén másfél autónyi szélességben szárad a pálya, oszt' csókolom.

  9. #34
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy a hőskor óta volt-e ebben innováció, de ez általában úgy szokott működni, hogy a pálya mentén felrajzolnak egy görbét, amin az AI közlekedik, ez jó esetben nagyrészt megegyezik a valós ideális ívvel. Na esőben is éppen ezt a görbét szokták használni a pálya felszáradásának a szimulálásához, a görbe mentén másfél autónyi szélességben szárad a pálya, oszt' csókolom.
    De a futamon pont azt tapasztaltam hogy nem az ideális/AI/amin mentem íven száradt a pálya. én tökre ugyanazt a nyomvonalat használtam mint szárazon. Lenne külön vizes AI vonal?
    Lekéne tesztelnünk egyszer hogy 'hülye' íveken szárítjuk a pályát.

  10. #35
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy a hőskor óta volt-e ebben innováció, de ez általában úgy szokott működni, hogy a pálya mentén felrajzolnak egy görbét, amin az AI közlekedik, ez jó esetben nagyrészt megegyezik a valós ideális ívvel. Na esőben is éppen ezt a görbét szokták használni a pálya felszáradásának a szimulálásához, a görbe mentén másfél autónyi szélességben szárad a pálya, oszt' csókolom.
    Igen ez régen is igy működött, de emlékeim szerint az ACC-re azt mondták a fejlesztők, hogy valósághűen dinamikus, tehát ahol használod ott gumizódik, ott szárad.
    Aztán lehet rosszul emlékszem, lehet nem így van, az is lehet, hogy tényleg így működik, de az is lehet, hogy nemtudom

    Én például még azt sem tapasztaltam soha, hogy a vizes pálya az ideális íven jobban csúszuk a vizes gumizódás miatt, pedig ezt tudom, hogy Aris elmondta. Lehet én vagyok fordítva bekötve, de nekem vizesen is jobban tapad a rendes ideális ív.

  11. #36
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen ez régen is igy működött, de emlékeim szerint az ACC-re azt mondták a fejlesztők, hogy valósághűen dinamikus, tehát ahol használod ott gumizódik, ott szárad.
    Aztán lehet rosszul emlékszem, lehet nem így van, az is lehet, hogy tényleg így működik, de az is lehet, hogy nemtudom

    Én például még azt sem tapasztaltam soha, hogy a vizes pálya az ideális íven jobban csúszuk a vizes gumizódás miatt, pedig ezt tudom, hogy Aris elmondta. Lehet én vagyok fordítva bekötve, de nekem vizesen is jobban tapad a rendes ideális ív.
    Nekem ez volt a tapasztalatom pl a Schumaherben ahol többször bele is hibáztam hogy ahol láttam "tócsát" és rámentem ott fel is usztam picit tehát ott ahol vizuálisan is álló víz volt ott jobban csúszott, de persze lehet placebo is de nekem ez volt az érzésem.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •