Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 36 (36 összesen)

Téma: Panky interjú

  1. #26
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is lenne egy kérdésem ill. kérésem. Bár nem tudom van e beleszólásod ezekbe a dolgokba a cégnél, de hátha.

    A játékon belül a Beállítás menüben a "Pitstop strategy" résznél nagyon jó lenne ha már verseny előtt ki lehetne választani a kül. javítási opciókat (motor, kasztni, felfüggesztés javítás), hogy ne csak a box bejárattól lehessen ezt beállítani, ugyanis valahol nagyon trükkös a boxbejárat, és ráadásul aki az első pitet használja, annak semmi ideje ezeket belőni. Visszanézve pár esetet sokan elveszik a gázt, és volt hogy meg kell állni a boxod előtt amig ezt beállítod.

    Csak ennyi lenne. Remélem nem kértem lehetetlent. Köszi
    Be tudod akkor is állítani amikor mész ki a boxból, Én mindig a quali végén csinálom meg és megjegyzi a versenyre így nem kell ott bajlódni vele. De egyébként jogos a felvetés mert sokkal egyszerűbb lenne.

  2. #27
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Be tudod akkor is állítani amikor mész ki a boxból,
    Ezt pl nem is tudtam Köszi

  3. #28
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt pl nem is tudtam Köszi
    Nincs mit!!

  4. #29
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is lenne egy kérdésem ill. kérésem. Bár nem tudom van e beleszólásod ezekbe a dolgokba a cégnél, de hátha.

    A játékon belül a Beállítás menüben a "Pitstop strategy" résznél nagyon jó lenne ha már verseny előtt ki lehetne választani a kül. javítási opciókat (motor, kasztni, felfüggesztés javítás), hogy ne csak a box bejárattól lehessen ezt beállítani, ugyanis valahol nagyon trükkös a boxbejárat, és ráadásul aki az első pitet használja, annak semmi ideje ezeket belőni. Visszanézve pár esetet sokan elveszik a gázt, és volt hogy meg kell állni a boxod előtt amig ezt beállítod.

    Csak ennyi lenne. Remélem nem kértem lehetetlent. Köszi
    Ilyen tényleg jó lenne, de addig is megoldás, hogy a rajtrácson beállítod előre. Én legalább is ott szoktam (azt hiszem a DPAD jobbra vagy balra gombbal jön elő a menü). Vagy ami nagyobb manőver, hogy egy hosszabb egyenesben állítgatod. Most pl neked a Döttinger pont alkalmas lett volna.

  5. #30
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt pl nem is tudtam Köszi
    Én se, de szintén hálás vagyok az infóért, mert a boxba érve buzgón nyomkodtam eddig a gombokat.

  6. #31
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Így van! Én is a rajtrácson szoktam belőni! Most elfelejtettem pedig párszor szükség volt rá itt nordon! Csorival nekünk bérletünk van Nordschlife-on a boxutcába.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #32
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Így van! Én is a rajtrácson szoktam belőni! Most elfelejtettem pedig párszor szükség volt rá itt nordon! Csorival nekünk bérletünk van Nordschlife-on a boxutcába.
    Engem ott minden kör végén várnak a szerelők

  8. #33
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Tudtommal Gergő szépen készülget a válaszokkal, reményeim szerint február közepén napvilágra kerülhet az anyag.
    De hogy ne sikkadjon el a téma, még egyszer fussunk neki a kérdéseknek!
    Kérdeznék én is itt:
    -Tudjátok-e valamilyen módszerrel monitorozni a tartalmak népszerűségét?
    Van-e olyan tartalom ami a készítőknél nagyon népszerű, de a felhasználok nem igazán használják, illetve ami csak "tölteléknek" került be, de mégis sokan rá haraptak?
    -Szerinted mi volt az a plusz amiért a Porsche az egyik legkisebb sim fejlesztőt választotta a visszatéréshez, és még kizárólagosságot is adott egy időre?
    -Gondoltok-e a "next project"-ben az online special event-ek, saját ranglisták bevezetésére?
    -Van-e valami közötök az RSR "megszűnéséhez"?
    -Tartalom fejlesztőként szerinted a következő években nő-e, a 3D-s szkennerek, esetleg a "VR-ban való alkotás" felhasználása?
    -Szerinted a "next projectnél" (szigorúan magán véleményként), lehet-e még olyan nyílt a fejlesztés mint az AC esetében(kihasználva a közösség ötletelését, munkaerő forrásait, és az érdeklődé fenntartását),
    vagy ahogy nőt a csapat, kialakult a béta-teszter csoport, úgy inkább ez már a hagyományos úton fog zajlani?

  9. #34
    Ha még nem túl késő a kérdéshez: a Ferrari és Porsche kivételével miért ugyanazt a százezer éves Hewland
    vátósort (GTR2 BMW E46) + irreális mennyiségű végáttételt kapta az összes GT3 autó? A FIA homologizáció egy fix sort és egy
    végáttételt enged,tehát nincs lehetőség cserélgetni a fokozatokat.

  10. #35
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg guitarmania írta Hozzászólás megtekintése
    Ha még nem túl késő a kérdéshez: a Ferrari és Porsche kivételével miért ugyanazt a százezer éves Hewland
    vátósort (GTR2 BMW E46) + irreális mennyiségű végáttételt kapta az összes GT3 autó? A FIA homologizáció egy fix sort és egy
    végáttételt enged,tehát nincs lehetőség cserélgetni a fokozatokat.
    Már elküldtem Tominak a válaszaimat, ebben a kérdésben pedig nem vagyok kompetens. Az AC fórumon nagyobb eséllyel kapsz választ.

  11. #36
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Sziasztok!
    Való igaz az én hibám az időhúzás.
    Gergő, a fórumon feltett kérdésekre adott válaszai, már két hete itt csücsülnek nálam a postaládában.
    Legegyszerűbb ha ezeket, itt meg is osztom veletek:
    Szabi
    - Az eladás után hogyan változott meg az élet, a döntések és az ügymenet a csapatban?
    Egyelőre sehogy sem, független entitás vagyunk.
    - Vannak-e további új pályák a "cső"-ben, várható egy pályák számának érdemi növekedése?
    Ebben sajnos nem vagyok kompetens, illetve nem beszélhetek róla.
    - Van-e tervben komplett versenyszéria megvalósítása?
    Lásd fent.
    - Van-e tervben még bármilyen komolyabb fejlesztés ezzel az engine-nel?
    Lásd fent.
    - Meddig érkeznek még DLC-k az AC-hoz?
    Lásd fent.
    - Meddig tervezitek fenntartani a lobby-t?
    Erre nem tudok válaszolni.
    - Amennyiben lesz új verzió, akkor a feature list előzetes egyeztetésre lesz-e valamilyen mód, ki lesz-e kérve a ligák véleménye?
    A béta tesztereink között van a legnagyobb olasz és jónéhány német liga szervezője is. Ami nem lett megvalósítva, annak nyomós oka van. Ha valamit 0-ról kell kezdeni, az más tészta, de az AC esetében soha nem volt ember, aki kifejezetten az MP-re koncentrált volna. Másrészt az MP-t használó játékosok kb. az összes user 5%-át teszik ki, ezen belül a ligában versenyzők pedig egy még kisebb szegmens. Egy előfizetéses program esetében megéri erre koncentrálni, mert ez a leginkább lojális csoport, viszont egy egyszer megvásárolható program esetében nem kifizetődő, különösen, ha összesen 3 programozó van egy cégnél. Látva, hogy mennyire nem volt előkészítve a forráskód ilyen felhasználásra, egy kisebb csoda, hogy idáig eljutottunk. Illetve ne gondold, hogy minket nem bosszant egy-két feature hiánya.
    Ennek ellenére azonban 2017 után nem hiszem, hogy megengedheti magának egy fejlesztő, hogy figyelmen kívül hagyja az e-sportot és a rangsorolás alapú MP funkciót, úgyhogy szerintem a ligák szempontjából mindenképp jó időszak következik.
    Erik
    - tervezi-e az AC-hogy egy-egy szériára jobban koncentráljon?
    - TCR
    Lásd fent, erre nem tudok válaszolni/nem válaszolhatok.
    Hajo
    - Többször volt a különböző fórumokon éles szóváltás, melyekben az AC tagja(i) is részt vettek. Az én kérdésem az lenne, hogy a fórumozók stílusa és mondandója okozott-e cégen belül érezhető feszültséget, érezhető volt-e a csapat tagjai között ezeknek a képtelen ötleteknek/felvetéseknek a romboló hatásai? Milyen mértékben tudja befolyásolni a belső fejlesztést a kívülről érkező "véleménydömping"?
    Cégen belül inkább terápia jellegű tevékenységet idézett elő, egymást próbáljuk lebeszélni róla, hogy túlságosan heves véleménnyel legyünk bizonyos dolgokról vagy felhasználóról, sajnos a közvetlen kommunikáció ilyen eseteket is eredményezhet. Az értelmesen prezentált vélemények és a megvalósítható felvetéseket hobbiból sosem utasítjuk el, de kívülről ugye mindig könnyebb okosabbnak lenni és véleményt alkotni. Más munkatípusokhoz képest nagyon közvetlen és irdatlan mértékű (idióta) „feedback” érkezik a játékfejlesztők felé, ezt meg kell tanulni kezelni, főleg, ha az ember eleve kíváncsi, hogy az emberek mit gondolnak játékról és amúgy szeretné követni a diskurzust. Egyébként ha nagyon sok a munka, akkor (szerencsére) a fórumozásra is kevesebb idő és energia jut.
    Nagyge
    - Van nálatok "gyárlátogatás"? Bele lehet kukkantani egy készülő pálya vagy autó munkálataiba? Esetleg már szinte az összes fejlesztő homeofficeban dolgozik?
    Az elején volt fejlesztői napló, viszont az utóbbi időben csak az a néhány preview van, amit Facebookra kirakunk. Munka szempontjából nem bánom, mert a WIP preview-k mindig plusz munkának számítanak, viszont azért kár, hogy nem dokumentáljuk az egyes tartalmak munkálatait.
    Az irodában 3-4-en dolgoznak állandóan, mindenki más home office-ban tolja. Én az irodában egyszer jártam eddig, de az azóta el is költözött.
    Madarász Krisztián
    - Ha már fel lett dobva: a macska magyar???
    Stefanonak volt egy Kunos nevű macskája, innen a név.
    Dtom84
    - Még egy kérdés: Nordschleifé-nek mikorra várható a kiskörös verziója?
    Szerintem ilyen régi tartalomhoz nem lesz update.
    PicoBp
    - Várhatók-e VR fejlesztések? (pl. shadow glitch javítása, default nézőpontok korrigálása, egér nélküli in-game menükezelés)
    - Esetleg van-e még remény CPU optimalizálásra?
    Nem vagyok kompetens, de szerintem ne várd.
    Erik
    - Mazsoláznak a "gyáriak" az add-on tartalmak készítői közül és az ígéreteseket alkalmazzák immár hivatalosan?
    - Van rá példa, hogy add-on tartalom adott inspirációt a gyári tartalom kiegészítéséhez, növeléséhez?
    - Egy-egy pálya tesztelése milyen metódussal történik? Szigorúan "házon belül" folyik a tesztelés?
    Igen, így kerültem én is (és még néhányan) a céghez, az első „hivatalossá tett” mod (Cobra) ha jól tudom, nem volt a terv része, de sikerült hozzá licenszt szerezni, és így volt ez utána az Audi quattrónál is. (Az S1 E2 rallyautó már tervezett volt). Zandvoort is mod projekt volt, erre is még a korai időszakban csaptak le, bár a nem lézerszkennelt tartalmakat utána már nem erőltettük, csak a fiktív pályáknál.
    A pályákat a bétateszterek nyúzzák, valaki grafikai hibákat keres, valaki fizikai lyukakat stb., erre az évek során kialakult egy egész hatékony módszer.
    Dolgozunk amúgy egy kifejezetten tartalmat készítő céggel, ahol mindenki magyar, szóval az autók egy jó részén főként magyarok dolgoztak. Ők projekttől függően 70-90%-ban készítenek el egy autót, amit mi (99%-ban én) az engine-be rakunk és befejezünk.
    Kettel
    - Milyen a hangulat a KS-nél (eleve ott dolgozni, és hogy az AC idáig jutott. ilyen fázisban van)?
    - Milyen gyakran találkozol velük személyesen (olaszban,vallelungában?)
    - Milyen a viszony a csapattagok között? (mókamester, ki kit ismert a való világból is, hogyan találtak meg)
    - Szokott-e fejlesztési, elvi vita, ellentét lenni (vki ebbe az irányba menne, vki meg inkább amabba mondjuk, "de jó azaz ablaktörlő")?
    - Hogyan bírod az angolos olaszt?
    - Mi a kedvenc autód?
    - Készül-e, fog-e készülni új (lézeres) pálya AC-hoz?
    A hangulat nagyon jó, most már több mint két éve vagyok a belső csapat tagja, még mindig néha lenyűgöz, hogy mindenki mennyire motivált és lelkes tud lenni. Arra is néha rácsodálkozik az ember, hogy milyen tartalmakon van szerencsénk dolgozni, ez mindenkinél így van, mert elég neves gyártókkal dolgozunk, ráadásuk esetben korábban kaptunk hozzáférést egy-egy autóhoz, mint ahogy azt a publikumnak egyáltalán bemutatták volna.
    Személyesen egyszer találkoztam a csapattal a konzolos verzió megjelenésekor. A viszony nagyon baráti és közvetlen, semmiképp sem átlagos munkahely. A keménymag már több mint 10 éve ismeri egymást, szóval ott érződik, hogy nagyobb háttere van az ismeretségnek, de nem okozott gondot beilleszkedni. A nem mindenkit érintő beszélgetések, viccelések főként olaszul zajlanak, szóval néha azért kell kapaszkodnom (spanyolul beszélek, szóval szerencsére nem a nulláról indultam). Egyébként angolul mindenki meglepően jól beszél, ezzel szerencsére nincs gond. A munkaidő mint olyan nem igazán létezik, reggel 9 és délután
    5 között nagyjából mindenki elérhető online, de sokan inkább este vagy éjjel aktívak. Van olyan is, aki Thaiföldön él, így ő nem mindig van szinkronban a többiekkel.
    A fejlesztés során rengeteg dolog van, amiről több vélemény is van, ezeket megbeszéljük, és általában Marco vagy Stefano dönt, de érvekkel utána is lehet változtatni.
    A kedvenc autó mindig nehéz kérdés, eleve sokkal közelebb állnak hozzám azok az autók, amelyeket teljes mértékben én csináltam, pl. a két Audi quattro, Ford GT, Moby Dick stb., ha a vezetési élményt nézzük, akkor pedig abszolút Porsche párti lettem, mire elkészült a három DLC.
    ZPeti
    - Miért tud egy külsős ismeretlen valaki hipp-hopp összedobni egy appot a játékhoz, pl: vágásellenörzés, telemetria adatok megjelenítése, üzemanyag számítás, beállítás, JRT, Z1, stb.
    - A játék készítőjének nem érné meg külön dlc-ként árulni?
    - AC-nál mi az alap koncepció, vagyis kinek készül ez a "játék" Ha csak egyéni szórakozásra épít akkor ok, minden tökéletes, de ha szimulátoros közösségek, pl: Masters bajnokságok lebonyolítására is, akkor nekem kicsit hiányosnak tűnik.
    - Úgy emlékszem a Simhouse is egyeztetett Kunossal, (több mint két éve) és több javaslatot is tettek mit lehetne javítani, fejleszteni az online versenyek könnyebb lebonyolítása érdekében, min, és hol hasalnak el ezek a kérések? PL: vágás ellenőrzés, szerver létszám, gördülő rajt, autók kiválasztásánál csak adott db, qual rendszer, stb, stb...
    - AC 2-ben várhatóak ezek beépítése, vagy csak kontroller optimalizálást és csicsásabb motion blur-t kapunk)
    Az egész app-rendszernek ez a lényege, hogy ha valaki úgy érzi, hogy valami hiányzik és meg tudja csinálni, akkor tök egyszerűen be tudja rakni a játékba és meg tudja osztani másokkal. Eleve nem értem a kérdést, mert a felsoroltak közül mindegyiknek van gyári változata is. Ha meg van külsős app, ami jobb, akkor halleluja.
    A szimulátoros közösség egy nagyon tág fogalom, valakik pályanapokat futnak, valakik fehérvonal-fetisiszták, valakik nem látnak a Formula Abarth-nál tovább, valakik egész Blancpain szériát szeretnének az utolsó apróbetűs szabályokig. Az AC alapkoncepciója, hogy autentikus élményt adjon számos különböző kategóriájú és típusú autónál, offline és online. Ebből a ligák egy nagyon kis %-ot adnak ki, ahhoz megérje az ő igényeiket is kielégíteni, ahhoz először egy sokkal nagyobb körnek kell vonzóvá tenni. Van olyan fejlesztő, aki fordítva indult el, meg is látszik az aktív játékosok számán, függetlenül attól, hogy amúgy mennyire jó vagy rossz a szimulátor. 17 fizető vásárló nem fog eltartani semmilyen fejlesztői gárdát.
    A kérdések nem hasaltak el sehol, a bétatesztereink között van számos nagy német, olasz és egyéb nemzetiségű liga szervezője, akiknek szintén fogadtuk a visszajelzéseit. Az átlagjúzer viszont nehezen tud a „lusta fejlesztő” gondolattól elszakadni, és elfogadni, hogy vannak dolgok, amikhez annyira mélyen át kellene írni a kódot, hogy egyszerűen nem éri meg bolygatni. Itt sajnos sokszor visszaköszön az, hogy a forráskód erre abszolút felkészületlenül lett megírva, toldozni-foltozni pedig nagyon körülményes. Attól, hogy XY liga kifejti a
    véleményét, az még nem vonja maga után, hogy azzal automatikusan foglalkozni is tudunk/fogunk.
    A vágásellenőrzés, büntetés egyébként külön kategória, sajnos ez sem olyan egyszerű kérdés, mint amilyennek tűnhet, mert egy kódnak kell eldöntenie egy bonyolult emberi döntéssorozat eredményéről, hogy szabályos-e avagy nem. Szerintem jelenleg egy szimulátor sem nyújt kielégítő rendszert, a fotelből itt is könnyű okosnak lenni, bár a ligák kétség kívül jobb visszajelzést tudnak adni, mint egy offline játékos. Viszont ha jól emlékszem, a Mastersen is, és a hivatalos fórumon is ahány ember, annyi elképzelés. Nem azt mondom, hogy a jelenlegi rendszer tökéletes vagy egyáltalán jó, viszont ha az lenne, akkor is legalább ugyanennyi ember találna benne kivetni valót.
    Mindettől függetlenül ezekben a kérdésekben én is csak júzernek számítok, ha nemleges választ kapok a programozótól, akkor azt nekem is el kell fogadnom. Sokan azt sem látják elsőre, hogy egy-egy feature 20 másikat von maga után, hogy megfelelően működjön, és emiatt kerül kihagyásra.
    Válaszolva az utolsó kérdésre, mivel az AC indulása óta az igények és a versenytársak is változtak, egy teljesen új játék fejlesztésénél már természetesen nem lehetne figyelmen kívül hagyni bizonyos, ma már kulcsfontosságúnak számító funkciót, főleg ha lenne lehetőségünk előre felmérni a játék terjedelmét, nem úgy, mint az AC esetében, ami sokkal kisebb projektnek indult, és nem is szántak neki nagy jövőt. Ezeket amúgy mi is szívesen látnánk, nem vallási meggyőződésből kerüljük őket.
    Tomi:
    - Tudjátok-e valamilyen módszerrel monitorozni a tartalmak népszerűségét? Van-e olyan tartalom ami a készítőknél nagyon népszerű, de a felhasználok nem igazán használják, illetve ami csak "tölteléknek" került be, de mégis sokan rá haraptak?
    - Szerinted mi volt az a plusz amiért a Porsche az egyik legkisebb sim fejlesztőt választotta a visszatéréshez, és még kizárólagosságot is adott egy időre?
    - Gondoltok-e a "next project"-ben az online special event-ek, saját ranglisták bevezetésére?
    - Van-e valami közötök az RSR "megszűnéséhez"?
    - Tartalom fejlesztőként szerinted a következő években nő-e, a 3D-s szkennerek, esetleg a "VR-ban való alkotás" felhasználása?
    - Szerinted a "next projectnél" (szigorúan magán véleményként), lehet-e még olyan nyílt a fejlesztés mint az AC esetében(kihasználva a közösség ötletelését, munkaerő forrásait, és az érdeklődé fenntartását), vagy ahogy nőt a csapat, kialakult a béta-teszter csoport, úgy inkább ez már a hagyományos úton fog zajlani?
    A DLC-eladásokról vannak számaink. Mivel nincs sok pálya, ezért ez általában úgy kell a népnek, mint egy falat kenyér. Sok vintage autót mi választunk, bár ezek általában kevésbé népszerűek, általában csak egy szűk réteg lelkesedik miattuk. Szerintem pl. a Panamerát és a SUV-okat jobban fogadta a nép, mint ahogy vártuk.
    Pontosan nem tudom ki mikor hol döntötte el, hogy mi kellünk nekik, de tőlük jött a megkeresés, nálunk már el voltak könyvelve a „soha semmikor semmilyen körülmények
    között” kategóriába, úgyhogy valami biztos nagyon megtetszett nekik. Számomra a legnagyobb szó, hogy a Porsche Experience Centerekben is a mi szimulátoraink futnak.
    Szerintem az online ranglistát már egy szimulátorfejlesztő sem engedheti meg magának, hogy kihagyja.
    Nincs közünk az RSR döntéséhez, jóban vagyunk velük, ők döntöttek úgy, hogy nem éri meg tovább csinálni.
    A szkennelés már most is népszerű, pl. a Porsche Múzeumnak van digitális katalógusa az ott lévő autókról. A VR ilyen jellegű felhasználásának én egyelőre nem látom előnyét, legalábbis az én munkámban.
    Az Early Access szerintem pozitív tapasztalat volt, ráadásul a fejlesztők szempontjából előnyös módszer (az vitatható, hogy a júzerek felé mennyire az), szóval szerintem ebben a műfajban továbbra is várható a használata.
    Aztán, hogy mi lesz az a hatalmas bejelentés 21.-én?
    Na majd 21.-én megtudjuk

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •