Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (109 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    Assetto Corsa - DTM '93 Bajnokság

    Indul az Assetto Corsa DTM '93 Bajnokság!



    Április 19.-én elrajtol a 1993-as DTM-es gépekkel vívott küzdelmünk, mely autókat az előzetes szavazáson a legnagyobb várakozás övezte. A bajnokság 6 fordulóból fog állni, melyek kéthetente vasárnap esténként kerülnek megrendezésre. Az autóválasztás szabad, annyi megkötés lesz csak, hogy 1 autót maximum 3 alkalommal lehet majd használni, így mindenkinek legalább 2 különböző típus (Alfa Romeo, BMW, Mercedes) volánja mögött is helyt kell majd állnia a megmérettetés során.

    A futamokon való részvétel teljesen nyílt, a versenyzőkkel szemben az egyelten elvárás a szabályok betartása, valamint a versenytársak és a fairplay maximális tiszteletben tartása mind a pályán és mind a fórumon!

    A DTM bajnoksággal párhuzamosan azonos pályákon egy GT bajnokságot is indítunk, infók itt: Assetto Corsa GT Bajnokság!


    Versenynaptár:
    1. futam: 04.19 - 21:00 - Spa-Francorchams: az 1. futam topikja
    2. futam: 05.03 - 21:00 - Silverstone: a 2. futam topikja
    3. futam: 05.17 - 21:00 - Monza: a 3. futam topikja
    4. futam: 05.31 - 20:30 - Nordschleife: a 4. futam topikja
    5. futam: 06.14 - 21:00 - Imola: az 5. futam topikja
    6. futam: 06.28 - 21:00 - Mugello: a 6. futam topikja



    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az Assetto Corsa és a Dream Pack eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal szerveren
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairpaly maradéktalan betartása!



    Az szoros menetrendre való tekintettel összesített pontozásban az 6 versenyből csak a 4 legjobb futam eredménye számít, de ha csak 1-1 futamra szeretnél beugrani egy jót körözni, akkor is várunk szeretettel!
    A bajnokságnak izgalmas fődíja is van, mind a csütörtöki és mind a vasárnapi bajnokság nyertese kipróbálhatja a SimHouse high-tech szimulátorát: motion cockpit, Fanatec Clubsport wheel, Oculus Rift DK2 és persze az Assetto Corsa!
    Ezen felül a rendszeres résztvevők közül* is kisorsolásra kerül egy-egy tesztvezetés!



    videó: SimHouse - BMW M3 E30 nyúzópróba


    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 06. 15. 00:30.

  2. #2
    Szabolcs Berenyi Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 04. 24.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    9

    Skin

    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, teljes tisztelettel, hogy lehet-e egyedi skin-t használni? Igazából ez a szponzor futtatás miatt lenne... Örülnék, hogy, ha gyors leszek, mint a villám (a héten megcsinálom) akkor lehetne használni az egyedi skin-t... Természetesen két autót skinelnék meg, és előre bejelenteném, hogy melyik versenyen melyiket használnám! Előre is köszönöm!

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szabbi97 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, teljes tisztelettel, hogy lehet-e egyedi skin-t használni? Igazából ez a szponzor futtatás miatt lenne... Örülnék, hogy, ha gyors leszek, mint a villám (a héten megcsinálom) akkor lehetne használni az egyedi skin-t... Természetesen két autót skinelnék meg, és előre bejelenteném, hogy melyik versenyen melyiket használnám! Előre is köszönöm!
    Igen, lehet majd...

  4. #4
    Szabolcs Berenyi Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 04. 24.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    9

    Köszönöm!

    Köszönöm a gyors választ!

  5. #5
    Pinczes Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 15.
    Város
    Southampton
    Üzenetek
    147
    Nekem is lesz reklam az automon, valaki meg tudja mondani hogy mit kell elkuldenem a baratomnak aki megcsinalja photoshopban? Tehat gondolom az auto semajat?!

  6. #6
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    476
    Szabi!

    Kérhetnénk egy szervert erre az autó pálya combóra, hogy el lehessen kezdeni gyúrni?

  7. #7
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Jó lenne ez a bajnokság, csak nem tudom hogyan lesz időm. De ha tudok jövök.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Elindítottam a Prekvalifikációt, lehet nyomni neki!

    Köridők: Prekvalifikáció
    Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal
    jelszó: masters

    Első futam topikja: AC DTM Tesztkupa - Spa


    A '93-as DTM Bajnokság mellett váltott héten csütörtökönként indul egy modern GT Bajnokság is, részletek hamarosan...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 11. 18:28.

  9. #9
    Papp György Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Hajdúbagos
    Üzenetek
    18
    Sziasztok.

    Hogyan tudom beírni a köridőt, hogy tudjak nevezni ?

  10. #10
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg gyurii írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Hogyan tudom beírni a köridőt, hogy tudjak nevezni ?
    Ugy hogy a Rank app segitségével mész egy szabályos kört rajta...
    Ilyen egyszerűűű. még irnod sem kell hozzá

  11. #11
    Papp György Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Hajdúbagos
    Üzenetek
    18
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ugy hogy a Rank app segitségével mész egy szabályos kört rajta...
    Ilyen egyszerűűű. még irnod sem kell hozzá

    Az meg van, de a nevezésnél mikor ki kell választani hogy melyik kocsi eredményével nevezek akkor ott nincs idő és nem is tudom beírni. Pedig a listában benne van a nevem

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gyurii írta Hozzászólás megtekintése
    Az meg van, de a nevezésnél mikor ki kell választani hogy melyik kocsi eredményével nevezek akkor ott nincs idő és nem is tudom beírni. Pedig a listában benne van a nevem
    Nem ismert fel a honlap, mert rossz formában adtad meg a fórumban a játékban használt neved. Javítottam neked "Gyorgy Papp"-ra, most már tudsz nevezni is.


    Viszont szeretnénk mindenkit fokozottan megkérni, hogy aki nevez a futamra és később úgy alakul, hogy mégsem tud ott lenni a rajtrácson, az mindenképpen vonja vissza a nevezését, különben mástól veszi el a helyet a rajtrácson. Köszönjük.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 09. 00:11.

  13. #13
    Papp György Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Hajdúbagos
    Üzenetek
    18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ismert fel a honlap, mert rossz formában adtad meg a fórumban a játékban használt neved. Javítottam neked "Gyorgy Papp"-ra, most már tudsz nevezni is.


    Viszont szeretnénk mindenkit fokozottan megkérni, hogy aki nevez a futamra és később úgy alakul, hogy mégsem tud ott lenni a rajtrácson, az mindenképpen vonja vissza a nevezését, különben mástól veszi el a helyet a rajtrácson. Köszönjük.

    Szia.

    Köszönöm

  14. #14
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291

    Pontozás

    Nekem annyi kérdés vetődött fel a fejemben, hogy ha több szerveren futjuk a versenyeket, akkor a pontozás pontosan hogy fog megvalósulni?
    Akik az első futamon egy szerveren voltak, azok később is egymás ellen fognak futni, vagy valahogy összefésülésre kerül a 3 szerver eredménye esetleg?

  15. #15
    Lesz mellette GT2 bajnokság is? Mintha korábban azt olvastam volna hogy ez a terv, de lehet hogy csak rosszul emlékszem.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem annyi kérdés vetődött fel a fejemben, hogy ha több szerveren futjuk a versenyeket, akkor a pontozás pontosan hogy fog megvalósulni?
    Akik az első futamon egy szerveren voltak, azok később is egymás ellen fognak futni, vagy valahogy összefésülésre kerül a 3 szerver eredménye esetleg?
    Minden futamra külön kell nevezni és mindig az adott futam prekvalifikációs sorrendje alapján történik meg a szerverbeosztás.
    A végeredmény illetően az erősebb szerver utolsó értékelhető helyezettjét fogja követni a következő szerver első helyezettje.

    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Lesz mellette GT2 bajnokság is? Mintha korábban azt olvastam volna hogy ez a terv, de lehet hogy csak rosszul emlékszem.
    Igen, hamarosan a GT Bajnokságot is is hivatalosan kihirdetjük, az április 23.-én fog indulni és kéthetente csütörtök esténként kerül megrendezésre a DTM bajnoksággal azonos pályákon.
    Infók rövidesen, figyeljétek a fórumot...

  17. #17
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Legutóbbi körözgetésem óta sikerült 4 másodpercet lefaragnom az időmből, ami szerintem remek, de még mindig 5-6 másodpercre vagyok az elejétől. A top10-ből, ha valaki megosztaná a setupját, szívesen kipróbálnám, hogy egyáltalán mi az amit másképp lehet/kell csinálni adott beállítással.
    Illetve ez már nem szorosan ide kapcsolódik, de ezen a pályán is van 2 igen komoly féktáv, szóval az élmezőnyből mindenki "load cellás" féket használ? Tényleg ennyivel jobban érezhető, mint a sima? Azokat a távokat, ha elkapom és nem blokkol szanaszét, 1-1,5 sec-cel még mindig jobb a részidőm, csak egy kört kéne már összerakni...
    Köszönöm a válaszokat!

  18. #18
    Engem az is érdekelne hogy a lobbyban lehet valahogy nézni normálisan hogy a másik hogy megy? Mert ha épp fent van valaki és kiválasztom hogy nézzem akkor a menu fele ott marad stb. Vagy ghostcar-t lehet valahogy betölteni?

  19. #19
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    Idézet Eredetileg shodan írta Hozzászólás megtekintése
    Engem az is érdekelne hogy a lobbyban lehet valahogy nézni normálisan hogy a másik hogy megy? Mert ha épp fent van valaki és kiválasztom hogy nézzem akkor a menu fele ott marad stb. Vagy ghostcar-t lehet valahogy betölteni?
    Ha rákattintasz a képernyőre valahova (menün kívülre) eltünik a menü.

  20. #20
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Legutóbbi körözgetésem óta sikerült 4 másodpercet lefaragnom az időmből, ami szerintem remek, de még mindig 5-6 másodpercre vagyok az elejétől. A top10-ből, ha valaki megosztaná a setupját, szívesen kipróbálnám, hogy egyáltalán mi az amit másképp lehet/kell csinálni adott beállítással.
    Illetve ez már nem szorosan ide kapcsolódik, de ezen a pályán is van 2 igen komoly féktáv, szóval az élmezőnyből mindenki "load cellás" féket használ? Tényleg ennyivel jobban érezhető, mint a sima? Azokat a távokat, ha elkapom és nem blokkol szanaszét, 1-1,5 sec-cel még mindig jobb a részidőm, csak egy kört kéne már összerakni...
    Köszönöm a válaszokat!
    Én loadcellás pedált használok, de nem azon múlik 5-6 sec. Sokkal inkább azon, hogy a pálya ismereted még nem megfelelő, azon kívül nem jó íveket használsz és ezek miatt nem jól gyorsítasz ki. A loadcellával valóban finomabb a fékezés de nem ez a kulcs, arra úgy is ráérez a lábad. Én BMW-l mentem, mivel tudtam, mindenki a másik kettőt fogja választani és a teszt szempontjából igen fontos tudni, hogy mennyire versenyképes a BMW. Nagyon szívesen segítek, abban amiben tudok. Azt azért most is hozzáteszem, hogy lehet hogy valamit rosszul tudok, vagy ítélek meg.

    Elsőre javaslom, hogy bármelyik autóval is mész próbálj megmaradni a gyári futó beállításon és csak az áttételt állítsd át. A gumi is maradhat közepesen keménységen. Ezzel próbálj futni körbe körbe jó sok kört. Majd még egy adagot. Úgy, hogy a pályát már milliméterre ismerd. Próbálj stabil egyenletes tempót menni, a sebesség jönni fog. Holnap délután leszek csak itthon megint. Ha még mindig érdekel a dolog, írj egy privátot, rakj fel egy teamspeak-t állítsdbe a gtr hozzáférését. És megbeszéljük a többit.

  21. #21
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Köszönöm! Minden tanácsot szívesen fogadok.

  22. #22
    Papp György Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Hajdúbagos
    Üzenetek
    18
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én loadcellás pedált használok, de nem azon múlik 5-6 sec. Sokkal inkább azon, hogy a pálya ismereted még nem megfelelő, azon kívül nem jó íveket használsz és ezek miatt nem jól gyorsítasz ki. A loadcellával valóban finomabb a fékezés de nem ez a kulcs, arra úgy is ráérez a lábad. Én BMW-l mentem, mivel tudtam, mindenki a másik kettőt fogja választani és a teszt szempontjából igen fontos tudni, hogy mennyire versenyképes a BMW. Nagyon szívesen segítek, abban amiben tudok. Azt azért most is hozzáteszem, hogy lehet hogy valamit rosszul tudok, vagy ítélek meg.

    Elsőre javaslom, hogy bármelyik autóval is mész próbálj megmaradni a gyári futó beállításon és csak az áttételt állítsd át. A gumi is maradhat közepesen keménységen. Ezzel próbálj futni körbe körbe jó sok kört. Majd még egy adagot. Úgy, hogy a pályát már milliméterre ismerd. Próbálj stabil egyenletes tempót menni, a sebesség jönni fog. Holnap délután leszek csak itthon megint. Ha még mindig érdekel a dolog, írj egy privátot, rakj fel egy teamspeak-t állítsdbe a gtr hozzáférését. És megbeszéljük a többit.
    Szia.

    Esetleg nekem is tudnál segíteni ? Hasonló problémám van.

    Köszönöm

  23. #23
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg gyurii írta Hozzászólás megtekintése
    Szia.

    Esetleg nekem is tudnál segíteni ? Hasonló problémám van.

    Köszönöm
    Persze.

  24. #24
    Próbálgatom az Alfát, és van vele egy nagy problémám, fékezéskor, visszaváltáskor blokkolnak a hátsó kerekek, ami eléggé instabillá teszi az autót, és nem egyszer megforogtam e miatt. Mit lehet ez ellen tenni? Valami beállítás , vagy rosszkor váltok vissza, vagy mit rontok el?

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Justin Juhasz írta Hozzászólás megtekintése
    Próbálgatom az Alfát, és van vele egy nagy problémám, fékezéskor, visszaváltáskor blokkolnak a hátsó kerekek, ami eléggé instabillá teszi az autót, és nem egyszer megforogtam e miatt. Mit lehet ez ellen tenni? Valami beállítás , vagy rosszkor váltok vissza, vagy mit rontok el?
    Valószínűleg túl korán és erőszakosan váltasz vissza és megfogja a motor a kerekeket.... óvatosabban pakold vissza a fokozatokat, illetve leváltáshoz adjál mindig gázfröccsöt.
    Persze az is lehet, hogy a féked van túl hátra állítva, vegyél egy agresszív féktávot leváltás nélkül... ha így is kitör a feneke, akkor állítsd előbbre a fékegyensúlyt.

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •