Szavazás eredménye: VR a jövő vagy sem?

  • Persze, most is azzal versenyzem!

    14 46,67%
  • Nem érdekel, a 2D az igazi.

    4 13,33%
  • Most még nincs VR-em, de tervezem.

    12 40,00%
Szavazók
30 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 4 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (278 összesen)
  1. #76
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    A nyári EU akcióban bestockoltak és most +30as marginnal árulják. Szép
    Hol volt 130? 450 euró volt a legolcsóbb ára tudtommal német áfával a német Amazonon a bundle ami 150 ezer forintnak felel meg (450*318*1.064 (magyar áfa miatt))

  2. #77
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hol volt 130? 450 euró volt a legolcsóbb ára tudtommal német áfával a német Amazonon a bundle ami 150 ezer forintnak felel meg (450*318*1.064 (magyar áfa miatt))
    Caseking.de árulta olyan 41x euroért a nyáron 3 stocknyit. Lett volna személyes átvevőm is rá, így nem lett volna áfa sem, de otthon nem kapta meg a lakásba behozatali jóváhagyást
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #78
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Megjött ez a csoda. Azt hittem hogy nem fogom máshoz használni, csak simezésre, de ez a touchal annyira szuper hogy arra nincsenek szavak. A Robo Recall esetén olyan mintha tényleg itt lennének a robotok a szobában, ami azért felvet pár kérdést a jövőre nézve

    iRacing is azonnal ment vele, érdekes volt 380al a fal mellett autózni indycarral, bár az élvezetet még elnyomta a félelem érzet

    Érdemes kipróbálni! Olcsóbb mint a 3 monitor, szóval valódi alternatíva már, sőt, (szubjektív rész) jobb is. Pixelesnek valamennyire pixeles, de én fél perc után észre se veszem már, mert akkora élmény a 3D érzés.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 06. 19:08.

  4. #79
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Hátha valaki kedvet kap:
    https://www.caseking.de/oculus-rift-...-gavr-033.html

    A Rift bundle 450 euró ingyenes szállítással (~143 ezer Ft), ami már elképesztően jó ár érte

  5. #80
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hátha valaki kedvet kap:
    https://www.caseking.de/oculus-rift-...-gavr-033.html

    A Rift bundle 450 euró ingyenes szállítással (~143 ezer Ft), ami már elképesztően jó ár érte
    Mennyire megbízható ez az oldal? Rendeltél már innen? Volt velük garanciális ügyintézésed? Illetve az Oculus mennyire problémás ilyen szempontból?
    Köszi

  6. #81
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mennyire megbízható ez az oldal? Rendeltél már innen? Volt velük garanciális ügyintézésed? Illetve az Oculus mennyire problémás ilyen szempontból?
    Köszi
    Itt ajánlották többször is, rendelni még nem rendeltem:
    https://prohardver.hu/tema/a_nagy_vr...8601-8800.html

    Ugyan ezen az oldalon tudod megkérdezni, hogy milyen az Oculusos vagy a caseking-es ügyintézés mert egyikkel sem volt még dolgom. Őszintén szólva vagy 500 hozzászólást visszanéztem, de nem láttam hogy bárkinek garanciális baja lett volna az Oculussal. Nekem volt hogy a jobb oldali fejhallgató nem szólt, de kicsavaroztam majd vissza és egyből működik azóta

  7. #82
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Speciális Tornádó ár 2017.10.22ig (micsoda elnevezés) Oculus Oculus Rift + Touch az alzán 141 ezer Ft

    https://www.alza.hu/oculus-oculus-ri...pekhez-oc002b1

  8. #83
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Speciális Tornádó ár 2017.10.22ig (micsoda elnevezés) Oculus Oculus Rift + Touch az alzán 141 ezer Ft

    https://www.alza.hu/oculus-oculus-ri...pekhez-oc002b1
    Ez nagy király!
    Tulajdonképpen egy gamer monitor áráért megkapod. Kár, hogy még videokártyát is kellene venni hozzá.
    Meg előtte kipróbálni, mert a dk1-től majdnem összehánytam magam (szó szerint), lehet ezt sem bírnám.

  9. #84
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Speciális Tornádó ár 2017.10.22ig (micsoda elnevezés) Oculus Oculus Rift + Touch az alzán 141 ezer Ft

    https://www.alza.hu/oculus-oculus-ri...pekhez-oc002b1
    Ezek az Oculus bundle akcióból vannak, amit az Oculus honlapján 400$ (100eft) ért megkaptál.

  10. #85
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nagy király!
    Tulajdonképpen egy gamer monitor áráért megkapod. Kár, hogy még videokártyát is kellene venni hozzá.
    Meg előtte kipróbálni, mert a dk1-től majdnem összehánytam magam (szó szerint), lehet ezt sem bírnám.
    Az nagyban függ attól hogy hol probáltad.
    Ha egy rosszul beállított rendszeren probálod, amin magas az inputlag akkor az pár perc után is előcsalhatja a rókát.

    Alapvetően a technikából adódik a tengeri betegség, ezt nem igazán lehet kiküszöbölni, csak minimalizálni. Egy jó rendszeren, alacsony inputlag mellet, idővel elmúlik.

  11. #86
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek az Oculus bundle akcióból vannak, amit az Oculus honlapján 400$ (100eft) ért megkaptál.
    Mikor és hol? Én 450 eurós árról tudok még nyárról. De ha tegyük fel 400$, az adó nélkül van! Szóval nálunk 27% + a vám amivel már az is 138 ezernél jár a szállítás nélkül. És persze azt sem árt hozzátenni hogy amcsiban 3 hónap a jótállás tudtommal

    Szóval ez az alzáról ennyiért kiváló vétel. Én még 3 hete vettem 160ért ami már akkor is kiváló ár volt érte. Nekem többet ad mint 3 monitor és harmad annyiba kerül (144hz 27" vékony káva)

    Sok minden okozhat hányingert. Pl Dirt Rally sokaknál okoz (egy beállítás bekapcsolásával csökkenthető), én a hullámvasutas app után éreztem magam furcsán. Amúgy a DK2-höz képest hatalmas előrelépés a CV1, érdemes újra kipróbálnod.

    Gpu-nál meg nagyjából a GTX970/1060/RX480 a minimum. Persze lehet ennél jóval gyengébbel is szimezni, csak nem lesz szép
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 19. 13:24.

  12. #87
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Gpu-nál meg nagyjából a GTX970/1060/RX480 a minimum. Persze lehet ennél jóval gyengébbel is szimezni, csak nem lesz szép
    Nekem bántja a csőrömet a VR, de egy i5-2500k nem kevés alá? VGA az 980Ti.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  13. #88
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem bántja a csőrömet a VR, de egy i5-2500k nem kevés alá? VGA az 980Ti.
    Ha húzva van, szerintem simán elbírja. Most néztem pont iracing fórumon és valaki ezzel játszik:

    i7-2600K (Overclocked but not sure what to - not at home to check right now)
    GTX 1080
    16 GB DDR3 2133

    A 2600K-tól a te 2500K-d nem nagyon marad el, főleg játékok terén nem. Sőt, egy normális hűtő mellett (10-15 ezer ft) simán feljebb is húzhatod (3.3/3.7 ről tud az 3.6/4.0át minden gond nélkül) és még baj sem lesz belőle
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 19. 14:38.

  14. #89
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha húzva van, szerintem simán elbírja. Most néztem pont iracing fórumon és valaki ezzel játszik:

    i7-2600K (Overclocked but not sure what to - not at home to check right now)
    GTX 1080
    16 GB DDR3 2133

    A 2600K-tól a te 2500K-d nem nagyon marad el, főleg játékok terén nem. Sőt, egy normális hűtő mellett (10-15 ezer ft) simán feljebb is húzhatod (3.3/3.7 ről tud az 3.6/4.0át minden gond nélkül) és még baj sem lesz belőle
    4.3on fut kis túlfeszkóval, de majd ha eladom akkor természetesen megy rá a megkímélt állapot
    De mondjuk egy iR grafikának nem kell annyi erő sem, így lehet az AC nem fogja szeretni.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  15. #90
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    4.3on fut kis túlfeszkóval, de majd ha eladom akkor természetesen megy rá a megkímélt állapot
    De mondjuk egy iR grafikának nem kell annyi erő sem, így lehet az AC nem fogja szeretni.
    Az lehet, csak az IR-nek meg kell a 150es Pixel Density minimum hogy szép legyen, szóval ott már 2880*1620as felbontást kell renderelni.

    Én most egyelőre el vagyok. Majd ha megunom a touch-ot plusz kijön a Samsung új szemüvege akkor kipróbálom (meg esetleg a Pimaxot, bár abban kételkedem), hogy mennyivel jobb a kép és az alapján lehet hogy váltok is. Az ugye inkább csak székből lesz normálisan használható a trackingje miatt, de szimezéshez más nem is kell
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 19. 15:59.

  16. #91
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Oválon most már eljutottam odáig, hogy sokkal jobban érzem a kocsit és könnyebben ki tudom kerülni a baleseteket. Persze eddig 1 ultra wide monitorral játszottam, de akik 3 monitorról váltottak azok is hasonlóakat írtak (road esetén). Oválon mondjuk lehet hogy a 3 monitor még jobb a szélesebb fov miatt (Oculus kicsivel több mint 2 monitort fed le), de Oculussal könnyebb kicentizni a távolságokat az autók között.

    Road-on nem mentem mostanában, de csak azért, mert annyira jó oválon a fal mellett menni 200 felett Oculussal Mondjuk kizártnak tartom hogy ott idővel ne javuljak ott is.


    Még ami felmerülhet kérdésnek jogosan, hogy konzisztenciában a halandó versenyzőket (pl nem Toga) mi segíti jobban és milyen áron. Azért konzisztencia, mert köridőben szerintem minimálisat segítenek csak, bár segítenek. A belépő szint manapság nagyjából egy DFGT 30ért meg egy monitor hasonló áron. Ha valaki vált T300ra, az 70 ezer forint még, de a pedál javulni nem fog érdemben. Ha esetleg lecseréli a pedálokat egy CSL-re az 80 ezer (vagy kifogsz egy PTR-t). Ha a monitort cseréli le az 100 ezer (most 140 ezer a Rift touchal).

    Én még így is inkább a kormányt cserélném le T300 alatt, aztán a pedált load cell alatt (PTR esetén a pedált elsőnek), mint hogy Oculust vegyek, hiába nagyobb az élmény. Viszont ha már nem csak szimezésre használod, akkor talán érdemesebb erre költeni, mert a touch-os játékok elképesztően jók és a családnak is élmény. Egy monitort nem éri meg lecserélni, ha nincs mellette minimum egy T300 meg egy load celles pedál. Három monitor esetén viszont már más a helyzet. Ott olcsóbban is jössz ki a rifttel, nagyobb élvezetet ad és még jobb is leszel. Utóbbit iracing fórum alapján mondom, aki megtartotta a riftet az konzisztensebb lett
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 29. 16:48.

  17. #92
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy lement az áruk h nem tudtam ellenállni és vettem egy DK2-t hétfőn.
    Többen hasznaltok bajnoki futamokon is cv1-t vagy DK2-t.
    Mik a tapasztalatok , h érdemes beállítani a grafikát AC alatt?

    Mekkora pixel per display -t hasznaltok?

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    Laci, eltelt azóta kis idő, mi a vélemény? 50est már csak megérne ez a pixelhalmaz, nem?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  18. #93
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, eltelt azóta kis idő, mi a vélemény? 50est már csak megérne ez a pixelhalmaz, nem?
    Szerintem 140et is megér a Touch-al, DK2 emlékeim szerint jóval pixelesebb. Mikor még Laci vette akkor 170 ezer volt, most már 140 és ki tudja Black Friday-en mi lesz. Nem tudom mennyiért vette Laci, de annyit biztosan nem ér már

    Amúgy írta kérdésnek a Pixel Density-t. Én 150en játszok iRacingben meg Assetto Corsaban, a 200at már nem bírja a GTX1060. iRacingben egyedül még bírná, de verseny esetén már lemegy 90 alá az fps. Hatalmas különbség van 100 és 150 között, ezért is mondanám hogy egy GTX970 alatt nem érdemes beruházni rá. Érezhető nagyon a különbség a 150 és 200 között is, de ott már nem akkora hogy zavarjon hogy csak 150en játszok (Post Process, Anisotropic, Anti-Aliasing kikapcsolva)

    Assetto-ban a dokumentumokban lévő ini-t kell felülírni, mert a játék azt használja (https://www.riftracer.co.uk/guides/a...us-rift-setup/)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 11. 07. 16:35.

  19. #94
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem 140et is megér a Touch-al, DK2 emlékeim szerint jóval pixelesebb. Mikor még Laci vette akkor 170 ezer volt, most már 140 és ki tudja Black Friday-en mi lesz. Nem tudom mennyiért vette Laci, de annyit biztosan nem ér már
    Elhiheted, hogy nem miattam nem CV1 lesz Épp lakásfelújítás folyik és amikor leszavazok egy kanapét mert túl drága, akkor nehéz beadni hogy vennék egy 150ezres "marhaságot"
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  20. #95
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Van egy csomó játék nőknek is. A trükk ilyenkor az lenne, hogy az ő ötlete legyen (mondjuk a kivitelezésre még nem jöttem rá a 29 évem alatt )

  21. #96
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    VR-ban le lehet próbálni a kanapékat, szekrényeket, és csak a jót kell megvenni...

  22. #97
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, eltelt azóta kis idő, mi a vélemény? 50est már csak megérne ez a pixelhalmaz, nem?
    én 45-ért vettem de 50-et is simán megér ( simán tovább lehet majd adni ennyiért vagy kis bukóval szerintem a későbbiekben is ha fejleszteni akarsz)

    saját véleményem az h a cv1 nem éri meg az +100 ezret touch-csal együtt sem...nem olyan eget rengető a különbség a cv1 javára
    dk2-ben nagyobbb supersamplinget tudsz használni és god ray sincs mint a cv1-ben , ami engem eléggé irritált amikor próbálgattam... (pimax 4k jobb volt)


    szóval ha szimulátorra kell akkor szerintem jó választás "beugró VR"-nek ...amúgy elképesztő h hogy mennyire hozzá tud az ember szokni , mert mostanra kb fel se tűnik a szúnyogháló

    ha ugri-bugri is kell akkor meg cv1-t kell venni szerintem


    aztán ha izitomnak bejön a pimax 5k és működik a szimekkel rendesen , akkor azt fogok venni , ha nem , akkor kivárom a cv2-t...


    Nagyon sok még manapság is a VR szkeptikus ember , de szimezéshez szerintem egyszerűen zseniálisan működik és kb olyan gamechanger mint a kontroller helyett kormányra váltani...

  23. #98
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Nem kell ugrándozás, amúgy sincs hely.
    Viszont olvasgatok olyanról, hogy nem lesz a DK2 támogatva 2018ra - ez mit takar? Ettől még az AC menni fog vele, vagy szoftveresen egy tégla lesz a cucc? Nem olvasni egyértelmű infokat róla..
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  24. #99
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kell ugrándozás, amúgy sincs hely.
    Viszont olvasgatok olyanról, hogy nem lesz a DK2 támogatva 2018ra - ez mit takar? Ettől még az AC menni fog vele, vagy szoftveresen egy tégla lesz a cucc? Nem olvasni egyértelmű infokat róla..
    Hol lehet ilyet olvasgatni?

    Igazából cv1 megjelenése óta nincs támogatva hivatalosan szerintem(a Store-ban figyelmeztet játékvásárlás előtt h nem biztos h működik DK 2-vel pedig de ) ,mégis megy a legújabb oculus driverrel ( pedig volt már jó sok frissítés)
    Ha mégis valami miatt nem menne majd egy update után akkor meg visszarakod a korábbi drivert.

    Plug and play egyébként , mert osszedugod és működik ( a beállításokat is csak skippelni kell)



    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  25. #100
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Hol lehet ilyet olvasgatni?

    Igazából cv1 megjelenése óta nincs támogatva hivatalosan szerintem(a Store-ban figyelmeztet játékvásárlás előtt h nem biztos h működik DK 2-vel pedig de ) ,mégis megy a legújabb oculus driverrel ( pedig volt már jó sok frissítés)
    Ha mégis valami miatt nem menne majd egy update után akkor meg visszarakod a korábbi drivert.

    Plug and play egyébként , mert osszedugod és működik ( a beállításokat is csak skippelni kell)



    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    pH fórumon böngésztem és ott találtam erre vonatkozó irományokat. De ha 50ért DK2höz jutok, veszek én is.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 4 / 12 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •