Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 91 (91 összesen)
  1. #76
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind szep es jo, csak a fairplay szelleme egy mozgo celpont, ami mindenkinek mast jelent, mint a fenti abra is mutatja. Jo indok arra, hogy barkit barmikor kenyunk-kedvunk szerint elovegyunk, masokat pedig ne.

    Most nem a nyilvanvalo szelsosegekrol beszelek termeszetesen, amiket te felsoroltal, az nem kiskapu, hanem egyszeru csalas!

    De az, hogy a szabaly lehetoseget ad valamire es azt valaki kihasznalja - pl. autovaltas, kesobb letoltott BUA - az pont azert szurke zona, mert a szabalyalkotok pontatlanok/feluletesek/lustak voltak. Ezt egy olyan ragogumi elvvel, mint a fairplay szelleme betomni pedig az igazi veszelyforras.
    Elég nagy baj ha a fairplay szelleme már célpont valakinek, és még térkép is kell az eltalálásához...
    Ha jól olvastam a sorokat, a törölt futam valakinél okot adhatott félreértésre (ami amúgy sztem Neked is hót tiszta hogy mit jelent a futamtörlés). A szervezőség részéről lehetett talán egy kis kommunikációs hiány, de az illető, a futam elött a gyakorláson rá is kérdezett a büntijére -helyesen-, és egyenes választ kapot az egyik szervezőtől, hogy le kell töltenie. Innentől nem tudom melyik az a szabály, ami azt mondja hogy mulaszd el, keress kifogást, tegyél másképp? A BUA elmulasztása amiatt született, hogy aki zöldfülű, vagy lányos zavarában elfelejt kihajtani, az részesűljön vmi plusz figyelmeztetésben. Nem arra van kitalálva, hogy az emberek elkezdjenek vele dekázgatni, mérlegelni, számolgatni, hogy hol mikor éri meg jobban (egy másik vismajor-ként kitalált szabálynak köszönhetően = dobós futam). Utóbbi jobb esetben mindenkinél a fairplay-el ellentétes irányba kell hogy mutasson. "bad sportmanshift" flag.

    De ha a fairplay valóban mindenkinél ennyire mást jelentene, akkor rendezhetünk majd vmi közelítő kurzusokat, tréningeket.

  2. #77
    Esetleg egy feszültséglevezető FlatOut futam?

  3. #78
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi kerlek, hogy gondold at alaposan mit írsz le.

    Egyszer azt mondod, hogy egyszerűsítsük a szabályzatot - aminek a következménye, hogy a nem szabályozott területekkel azonnal rengeteg kiskaput és szürke zónát teremtünk - , aztán az a baj, hogy van amit a fairplayre és az etikus versenyzés fogalmára bízunk, mert nincs konkrétan megfelelő pontossággal szabályozva.
    Ennek nincs értelme, csak a hangulatkeltésre alkalmas.

    A szabályok megalkotásánál ponzosan azt tartjuk szem előtt, hogy ez egy amatőr liga, ahol a fő cél mindenkinek a megfelelő szórakozás és kikapcsolódás. Pont a hasonló kiskapukat kihasználó, a többi versenyzővel nem feltétlen korrekt viselkedés késztet minket arra, hogy egyre részletesebb szabályt alkossunk.

    Mondj példát amikor a szervezők nem tartották be a szabályokat!
    Ezt határozottan visszautasítom és kikérem magunknak az összes szervező nevében!
    Sokszor alkalmazod ezt a technikát, hogy konkrétumok nélkül vádaskodsz, ezzel próbálod lejáratni a szervezőket. Ha valaki háttérinfó nélkül, vagy kívülállóként olvassa ezt, az jön le, hogy itt a szervezők csalnak, miközben alaptalan rosszindulatú hangulatkeltésről van szó. Ezzel nem nekünk, hanem a GTR-Masters ligának ártasz a legtöbbet.
    Gondold át ezt a hozzáállást kérlek!
    Tomi, nagyon atgondolom amit irok es hidd el, hogy a hozzaallasommal pont nincs baj. Csak rossz szemuvegen keresztul nezitek, ahogy Attila is irja. Es pont a hangulatkeltest lehetne elkerulni vele, meg a sok felesleges vitat, amit okoz az, hogy reflexbol vedekeztek, osszezartok. De kezdjuk az elejen.

    Tudom milyen szervezonek lenni, csinaltam egy darabig es piszok nehez dolgotok van. Tobbeteket jobaratomnak tudhatom es ennek nagyon orulok, bar ez itt a forumon nagyon nem jon at.

    A problema viszont a kovetkezo: amiert en is es Gergo is irt, az az, hogy ERDEKLI a masters. Ezeket a hozzaszolasokat pedig tamadasnak veszitek, pedig ha nincs is mindig ugy megfogalmazva, ez a lenyeg.

    Ha Geri nem szol hozza egyetlenegyszer sem, csak siman nem tolti le a buntetest, semmi nem tortenik. Igy, hogy beszelgetett veletek, majd a sajat belatasa szerint dontott, vallalva a szabalyokon beluli kovetkezmenyet, tehat oszinte volt es nem nezett hulyenek benneteket, ki lett kezdve. Es nagyjabol minden kerdesnek, kezdemenyezesnek, vitanak ez a vege. Ennek az lesz a vege, hogy senki nem szol hozza es megdoglik a kozosseg. Nagyjabol most is ez van. Csak anyazas van a forumon es csond. Ezt gondoljatok at.

    Peldat mar sokat hoztam, mindig szet lett cincalva, de eredmenye nem lett. A megoldas pedig a ti kezetekben van. Ha BUA helyett bevezetitek, hogy +20mp vagy -20 pont, akkor maris nincs kiskapu es egyszerubb is lett. Nem mellesleg igazsagosabb is, mert az egyik palyan 8mp a BUA, a masikon pedig 25mp. Mindjart nem kell fairplayre szamitani. De ez csak egy otlet.

    Szamos problema van, de ez normalis. A megoldasok elmaradnak, mert nincs ra kapaciat, ez is okes, sajnalatos, de ez van. De az, hogy nem vagytok nyitottak es befogadoak, nem epititek a kozosseget, hanem eppen ellenkezoleg, az nincsen rendben.

  4. #79
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, nagyon atgondolom amit irok es hidd el, hogy a hozzaallasommal pont nincs baj. Csak rossz szemuvegen keresztul nezitek, ahogy Attila is irja. Es pont a hangulatkeltest lehetne elkerulni vele, meg a sok felesleges vitat, amit okoz az, hogy reflexbol vedekeztek, osszezartok. De kezdjuk az elejen.

    Tudom milyen szervezonek lenni, csinaltam egy darabig es piszok nehez dolgotok van. Tobbeteket jobaratomnak tudhatom es ennek nagyon orulok, bar ez itt a forumon nagyon nem jon at.

    A problema viszont a kovetkezo: amiert en is es Gergo is irt, az az, hogy ERDEKLI a masters. Ezeket a hozzaszolasokat pedig tamadasnak veszitek, pedig ha nincs is mindig ugy megfogalmazva, ez a lenyeg.

    Ha Geri nem szol hozza egyetlenegyszer sem, csak siman nem tolti le a buntetest, semmi nem tortenik. Igy, hogy beszelgetett veletek, majd a sajat belatasa szerint dontott, vallalva a szabalyokon beluli kovetkezmenyet, tehat oszinte volt es nem nezett hulyenek benneteket, ki lett kezdve. Es nagyjabol minden kerdesnek, kezdemenyezesnek, vitanak ez a vege. Ennek az lesz a vege, hogy senki nem szol hozza es megdoglik a kozosseg. Nagyjabol most is ez van. Csak anyazas van a forumon es csond. Ezt gondoljatok at.

    Peldat mar sokat hoztam, mindig szet lett cincalva, de eredmenye nem lett. A megoldas pedig a ti kezetekben van. Ha BUA helyett bevezetitek, hogy +20mp vagy -20 pont, akkor maris nincs kiskapu es egyszerubb is lett. Nem mellesleg igazsagosabb is, mert az egyik palyan 8mp a BUA, a masikon pedig 25mp. Mindjart nem kell fairplayre szamitani. De ez csak egy otlet.

    Szamos problema van, de ez normalis. A megoldasok elmaradnak, mert nincs ra kapaciat, ez is okes, sajnalatos, de ez van. De az, hogy nem vagytok nyitottak es befogadoak, nem epititek a kozosseget, hanem eppen ellenkezoleg, az nincsen rendben.
    Látod Tomi ott folytatod ahol abba sem hagytad, talán magad sem veszed észre.

    A szervezőket ekézed, kijelented, hogy semmi nyitottság nincs bennünk, bezárunk, azonnal visszatámadunk stb.

    Kérlek lapozd vissza az elmúlt néhány oldalt!
    Hány hivatalos szervezői hozzászólás van a témában?
    Összesen 1 db, tőlem, amiben nem ekézek senkit, csak ismertetem a szabály helyes értelmezését, és ezt Geri is a helyén kezelte és értelmezte. Dezső Tomi nem AC szervező, ezzel te is tisztában vagy.

    Hol volt itt védekezés? Melyik szervező kezdte ki Gerit?
    Látod erről beszéltem, hogy konkrétumok nélkül, jelen esetben a valóságot elferdítve pont hogy te vádaskodsz, es próbálsz rossz színben feltüntetni minket.

    Konkrét példát most sem mondtál, csak "számos problémát mondtál korábban is". Leírod, hogy a megoldasok elmaradnak, hát már ne is haragudj miről beszélsz?
    Bármi felmerült, záros határidőn belül próbáltunk megoldast keresni rá. Most is dolgozunk a hátterben, de nyilván nem fogunk reszinformációkat kitenni, csak majd ha megvan a végleges döntés. De te ezt is ki tudod csavarni.

    Én mondok peldát is:
    Kértél szavazást GT bajnokság 2 órás futamairól.
    Válaszoltam.
    Ebből mi hoztál ki:
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Akar akartok valami valtoztatni szervezokent, akar nem, mindkettore talaltok indokot. A ketoras futamokrol valo kezdemenyezest is megvartad, meg elhal.

    Ertem en, ez mar a bajnoksag vege, nem erdekel senkit, lemegy igy a maradek ket futam es kesz,nincs kedvetek foglalkozni vele.
    A szavazást 05.06-án 19:38-kor kérted
    A választ 05.07-én 09:03-kor adtam meg.
    Hasonlitsuk össze a tényeket a hozzászólásoddal, tenyleg megvártam, míg elhal a téma.

    Geri esetével kapcsolatban, a donington pótlás szavazás topikban a hozzászólásod:
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ez pontosan igy van. A futamot most mar biztosan ugy kell tekinteni, mintha meg sem tortent volna. A BUA-t is ujra le kell tolteni. Maskepp nem is mukodhet, ha belegondolsz. A kerdes mar csak az, hogy meg lesz-e ismetelve es ha igen, akkor mikor.
    Ezek után szerveren azt tanácsolod Gerinek, hogy ne töltse le, itt a fórumon meg előadod az ártatlant. (Ez most neked szól, nem Gerinek)

    A mondandódat most is tartalom nélküli lejáratással zárod, bár tudom ezt te mindig "építő jelleggel" teszed. Az utolsó mondatodra reagálva, nem mi vagyunk akik rombolják a közösséget. A Mastersnek nincs szüksége erre Tomi, kérlek változtass a hozzáállásodon, vagy ha nem megy, akkor inkább ne szólj hozzá.
    Köszönöm.
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 05. 14. 22:45.

  5. #80
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Látod Tomi ott folytatod ahol abba sem hagytad, talán magad sem veszed észre.

    A szervezőket ekézed, kijelented, hogy semmi nyitottság nincs bennünk, bezárunk, azonnal visszatámadunk stb.

    Kérlek lapozd vissza az elmúlt néhány oldalt!
    Hány hivatalos szervezői hozzászólás van a témában?
    Összesen 1 db, tőlem, amiben nem ekézek senkit, csak ismertetem a szabály helyes értelmezését, és ezt Geri is a helyén kezelte és értelmezte. Dezső Tomi nem AC szervező, ezzel te is tisztában vagy.

    Hol volt itt védekezés? Melyik szervező kezdte ki Gerit?
    Látod erről beszéltem, hogy konkrétumok nélkül, jelen esetben a valóságot elferdítve pont hogy te vádaskodsz, es próbálsz rossz színben feltüntetni minket.

    Konkrét példát most sem mondtál, csak "számos problémát mondtál korábban is". Leírod, hogy a megoldasok elmaradnak, hát már ne is haragudj miről beszélsz?
    Bármi felmerült, záros határidőn belül próbáltunk megoldast keresni rá. Most is dolgozunk a hátterben, de nyilván nem fogunk reszinformációkat kitenni, csak majd ha megvan a végleges döntés. De te ezt is ki tudod csavarni.

    Én mondok peldát is:
    Kértél szavazást GT bajnokság 2 órás futamairól.
    Válaszoltam.
    Ebből mi hoztál ki:

    A szavazást 05.06-án 19:38-kor kérted
    A választ 05.07-én 09:03-kor adtam meg.
    Hasonlitsuk össze a tényeket a hozzászólásoddal, tenyleg megvártam, míg elhal a téma.

    Geri esetével.kapcsolatban, a donington pótlás szavazás topikban a hozzászólásod:

    Ezek után szerveren azt tanácsolod Gerinek, hogy ne töltse le, itt a fórumon meg előadod az ártatlant.

    A mondandódat most is tartalom nélküli lejáratással zárod, bár tudom ezt te mindig "építő jelleggel" teszed. Az utolsó mondatodra reagálva, nem mi vagyunk akik rombolják a közösséget. A Mastersnek nincs szüksége erre Tomi, kérlek változtass a hozzáállásodon, vagy ha nem megy, akkor inkább ne szólj hozzá.
    Köszönöm.
    Latoom nem jutunk egyrol a kettore. Tenyleg hagyjuk, mert ennek nincs ertelme. Ha a jot akarod latni valamiben az is sikerul, ha a rosszat, az is. Te ez utobbit valasztottad, megertettem.

  6. #81
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Dehogyszép. Kiskapukat meglehet találni, lehet szólni, foltozni, de kihasználni semmiképpen sem üdvözítendő dolog.
    A szabályzatot követni kell, és nem mindenáron fordítva kell űlni rajta, hogy ami nincs benne, az márpedig szabadpréda. Nincs benne hogy a kocsikat nemlehet meghekkelni. Pedig nem "szabad". Nincs benne hogy nem ültetheted be magad helyett Michelisz-t. Pedig nem "szabad". Ami nincs benne azt a fairplay szelleme szabályozza.
    Elnézést, akkor túl általánosan és szabadszelleműen fogalmaztam. Nem azt akartam mondani, hogy a kiskapuk keresése ösztönzendô, helyes dolog, hanem hogy ez mindenhol előfordulhat, ezeket kell kigyomlálni a szabályzatból. Annak egyszerűsítése szerintem nem vezet célra, pont azért amit Lányi Tomi írt, az meg elvárható mindenkitől, hogy ha tisztán és érthetően van fogalmazva, akkor semmi gond az összetett szövegezéssel, nem irreális követelmény egy minimum szintű szövegértési képesség..
    A példák, amiket felhoztál, pedig a ló túloldala, természetesen nem ilyen dolgokra gondoltam, de értem mit akartál mondani

  7. #82
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése

    Bíztam a 2. futamban, de 3 kör végén Ott Dani lerendezett a síkánban és beragadtam a kavicsokba. Verseny közben arra gondoltam, hogy esetleg kontrollerrel mész, mert olyan furcsán mozgott ellenkormányzásoknál az autód és talán ezért nem adta ki a féktáv, de a replayt visszanézve látszott hogy csak simán leszartad hogy ott vagyok melletted. Dani ezt mégis hogy gondoltad, ha ott vannak melletted és úgy mész át mintha egyedül lennél? Épp hogy nem érintetted a már akadályként működő bal oldali szóló gumit?!?
    Megkérdezhetem, hogy mit használsz az irányításhoz?

    Kicsit szét lett spammelve ez a topik. Azért próbálkozom újra mert kiváncsi maradtam:
    Ott Dani, megosztod velünk, hogy mivel irányítod a játékot?

  8. #83
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit szét lett spammelve ez a topik. Azért próbálkozom újra mert kiváncsi maradtam:
    Ott Dani, megosztod velünk, hogy mivel irányítod a játékot?
    Rank app szerint g29
    Meg tudod nézni a rank oldalon bármelyik körénél.

  9. #84
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Rank app szerint g29
    Meg tudod nézni a rank oldalon bármelyik körénél.
    Köszönöm, ma is tanultam valamit
    Akkor csak a szemem káprázott, vagy az internet kapcsolat

  10. #85
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Rank app szerint g29
    Meg tudod nézni a rank oldalon bármelyik körénél.
    Ezt pontosan hol kellene keresni?

  11. #86
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt pontosan hol kellene keresni?
    A köröknél a nevek mellett van egy pici információs ikon, ha fölé viszed az egeret, kiír rengeteg infót a körről (pálya állapot, üzemanyagszint stb), az egyik, hogy milyen kontrollert használ.
    Persze vegyes konfigoknál, aki mondjuk g27 kormányt használ fanatec pedállal, ott a "dominánsabb" fog megjelenni.

  12. #87
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Ez engem is érdekelne! Mert nekem ilyen nincs.

  13. #88
    Nem lehet, hogy ezt csak az adminok látják? Nálam se ír kontroller infót.

  14. #89
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lehet, hogy ezt csak az adminok látják? Nálam se ír kontroller infót.
    De, ez lesz a gond.

  15. #90
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    De, ez lesz a gond.
    Felmerült hogy ez "kinek a videókártyája nagyobb" jellegű méricskélésre ad okot a Rank oldalon, ami a lehető legmesszebb áll attól amire terveztem.
    Ezért már csak az adminok látják. Ha valaki szeretné publikussá tenni akkor beteszi az aláírásába, stb.

    edit: Kicsit konszolidáltabban fogalmazva.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 05. 17. 13:10.

  16. #91
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezért már csak az adminok látják. Ha valaki szeretné publikussá tenni akkor beteszi az aláírásába, stb.
    Ezt én sem tudtam, mire felfedeztem a funkciót, már admin voltam
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 05. 17. 13:08.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •