Oldal: 4 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (228 összesen)
  1. #76
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302

    Valve Index

    Értem én hogy csúcsszuper minden, de ez szerintem nagyon durva árcetli lett.

    A Valve már felveszi az előrendeléseket a fejlesztésre, amelyeket a nyáron kezdenek el teljesíteni, és ekkor az üzletekben is megjelenik a headset. Utóbbi 539 euróba kerül, de ebben a csomagban nincs is más, vagyis külön lehet majd beszerezni a két kontrollert 299 euróért, illetve egy bázisállomást 159 euróért. Az arcpárna és a VirtualLink kiegészítők egyenként 43 euróért igényelhetők.
    A csomagajánlatok tekintetében a headset és a két kontroller együtt 799 euróba kerül, míg a komplett szett, amely az előbbihez két bázisállomást is hozzácsap 1079 euróért érhető el.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #77
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997

    ...

    Azért szimulátorozashoz elgondolkodtató ajánlat szerintem...
    700 euróból kijon ami szimezeshez kell...
    A rift s 450 euró plusz áfa különbözet...
    Viszont a rift s nem tűnik igazán elorelepesnek, pár dologban meg hatralepes is..egy facelift
    Az index jobb felbontas, magasabb kepfrissites, van füles és nagyobb fov, ami elég vonzon hangzik...
    Szóval manapság nem egyszerű dönteni

    És ott a HP reverb is... Csak azt mi hajtja ki egy szimmel?

  3. #78
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne hogy, át lehet-e tenni esetleg kormányra vagy más gombra a Space-Ctrl combót ( Pimax 5K ) a nézet központosításhoz?

    Elég szar verseny közben headsettel a fejen, vakon , körönként a bill. nyomkodni.

    Másnak ez nem gond?

  4. #79
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne hogy, át lehet-e tenni esetleg kormányra vagy más gombra a Space-Ctrl combót ( Pimax 5K ) a nézet központosításhoz?

    Elég szar verseny közben headsettel a fejen, vakon , körönként a bill. nyomkodni.

    Másnak ez nem gond?
    Ezzel bármit megtehetsz.
    https://www.autohotkey.com/

  5. #80
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne hogy, át lehet-e tenni esetleg kormányra vagy más gombra a Space-Ctrl combót ( Pimax 5K ) a nézet központosításhoz?

    Elég szar verseny közben headsettel a fejen, vakon , körönként a bill. nyomkodni.

    Másnak ez nem gond?
    Ha egyszer benne vagy nem szabadna körönként ezt nyomkodnod...kap elég fényt, tracking rendben?

    Amúgy én is vakon intézkedem ha fejemre igazítottam, de ez szokott lenni a legkisebb bajom ezzel a sok szar kütyüvel.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  6. #81
    nincs tracking , csak fejszett, de rF2, PC2, R3E nincs gond.

  7. #82
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Fel lehet esetleg tenni kormányra a jobbra-balra nézést, és ha egyszerre nyomod az is alaphelyzetbe állítja,
    esetleg joytokey, de a legegyszerűbb a content managert használni, ott is szabadon állítható gomb(Reset camera in VR)
    Én most mentem 10 kört, és egyszer sem állítódott el a beépített követés.
    Hányas PiTool és firmware van fent?

  8. #83
    Sziasztok!

    Hol lehetne kipróbálni egy Oculust szimulátorban?
    Kicsit félek tőle, de biztos nagyon nagy élvezet lehet.
    Attól tartok leginkább, hogy nem tudnám megszokni a kanyarodást, hogy elvesztem a tájékozódási pontot a kamera nézet mozgása miatt. Kb ez volt anno freetrack-al is, bár azért az egy kicsit más tészta.

  9. #84
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg pointer4 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Hol lehetne kipróbálni egy Oculust szimulátorban?
    Kicsit félek tőle, de biztos nagyon nagy élvezet lehet.
    Attól tartok leginkább, hogy nem tudnám megszokni a kanyarodást, hogy elvesztem a tájékozódási pontot a kamera nézet mozgása miatt. Kb ez volt anno freetrack-al is, bár azért az egy kicsit más tészta.
    hát az elég más tészta
    itt nem egy monitoron bámulsz egy sík képet és mozog a kamera... hanem úgy nézel oda ahova akarsz ahogy a valóságban...
    sokkal jobban lehet menni hisz be tudsz nézni a kanyarba és a térérzet is sokat segít a fékpontok st belövésében

    monitoron menni a nehéz , mert totál természetellenes... ezért van az ha egy totál laikust beültetsz vr -ban és 3 monitorhoz szimulátorba , akkor vr-ben sokkal ügyesebben , gyorsabban megy

    a motion sicknesst kell legyűrni eleinte egyeseknél

  10. #85
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    hát az elég más tészta
    itt nem egy monitoron bámulsz egy sík képet és mozog a kamera... hanem úgy nézel oda ahova akarsz ahogy a valóságban...
    sokkal jobban lehet menni hisz be tudsz nézni a kanyarba és a térérzet is sokat segít a fékpontok st belövésében

    monitoron menni a nehéz , mert totál természetellenes... ezért van az ha egy totál laikust beültetsz vr -ban és 3 monitorhoz szimulátorba , akkor vr-ben sokkal ügyesebben , gyorsabban megy

    a motion sicknesst kell legyűrni eleinte egyeseknél
    Köszi!, kicsit megnyugtattál Na, háztartási kekszre fel, jöhet a motion akkor

  11. #86
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    írok egy kicsit a Rift S-ről , amit május vége óta használok :
    elég szkeptikus voltam , mert specifikációk alapján nem igazán tűnt valódi előrelépésnek

    +a felbontás nőtt és egy 80 Hz-es LCD kijelzőt kapott így a gépigény gyakorlatilag nem nőtt viszont egy sokkal élesebb képet kapunk cv1-hez képest, hisz LCD-nél 3 subpixel van az Oled 2-jével szemben
    a gyakorlatban szimezésnél ez kb azt jelenti h olyan 80 m-rel meszzebb látok (Monzában az 50-es táblát 80 m-rel meszzebbről tudom leolvasni)
    illetve a közeli dolgok sokkal élesebbek így a műszerfal , appok stb olvashatóbb sokkal
    +a screendoor (szúnyogháló) radikálisan csökkent
    utóbbi időkben pl filmeket szinte csak vr moziban nézek , brutálisan jó a 3d, szerintem jobb mint a moziban (ennek mondjuk nem tudom mi a technológiai magyarázata
    +a virtuális desktopot is sokat használom , mert teljesen jó a kép , olvasható minden rendesen , úgyhogy simán netezgetek benne...
    +illetve a passthrough plus is nagyon jó : ezzel fekete fehérben látom a külvilágot és kedvemre pakolászhatok kijelzőt, kijelzőket ahova akarok, amekkorában akarom...
    + szemüveg kényelmesen elfér benne
    +kényelmes és könnyen cserélgethető, adogatható ha többen játszotok illetve nem kell annyira rászorítani sem a fejre
    +nem csak középen éles hanem gyakorlatilag az egész látómező éles a lencséknek köszönhetően
    + a godray vagy glare szinte teljesen eltűnt


    negatívumok:
    -nincs füles hanem beépített hangszórók vannak , amik ugyan ellátják a feladatukat , de azért nem olyan jó szól 10 ezerért vettem egy fülest (amit a cv1 is használt) és azt DIY megoldással ráraktam így ez a probléma nálam megszűnt , ugyanúgy csak felkapom a fejemre a hmd-t és ott a fasza füles rajta

    - Lcd miatt a fekete nem olyan jó mint egy olednél DE : jobb mint a tv-men és egyáltalán nem zavaró vagy szürke... teljesen korrekt és ha nem tudnák h nem OLED akkor nem lennék biztos benne h kiszúrnák sokan...

    -kell fény éjszaka: ez nálam egy kis asztali lámpa, de ha a kormány előtt lenne monitor akkor annak a fénye is elég lenne szerintem , mert ha az asszony tv-zik akkor is működik... de kopp sötétben nem

    -nincs hardveres IPD állítás: ez engem nem érint mert nekem 63 mm a szemtávolságom (legalábbis cv1 így volt állítva)így én tökéletesen átlagos vagyok... szoftveresen 58 és 72 közt lehet állítani, de akinek ennyire kicsi vagy magas annak érdemes kipróbálni vásárlás előtt h valóban jó lesz-e neki..

    -a touchokban az elem elég gyorsan merül így egy 4db-os tölthető elem ajánlott... a követés szuper és nem kell semmilyen külső szenzor , szenzorok... az egész szobában oda megyek ahova akarok és mostmár pár frissítés óta akkor is tökéletesen műkszik ha odaérintem a HMD-hez vagy nagyon közel hozzá...nem hibázik a követés... a vr fps-ek nagyon jó mókák...


    szóval nekem nagyon kellemes csalódás és a legjobb ár/érték arányú vr headset jelenleg szerintem...
    a fov egy hangyányit nőtt, de ennek a pozitív oldala h gyakolatilag talán a legjobb képminőségű ma a piacon a magas ppi-nek , az LCD -nek és az oculus lencséinek köszönhetően

  12. #87
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    írok egy kicsit a Rift S-ről , amit május vége óta használok :
    elég szkeptikus voltam , mert specifikációk alapján nem igazán tűnt valódi előrelépésnek

    +a felbontás nőtt és egy 80 Hz-es LCD kijelzőt kapott így a gépigény gyakorlatilag nem nőtt viszont egy sokkal élesebb képet kapunk cv1-hez képest, hisz LCD-nél 3 subpixel van az Oled 2-jével szemben
    a gyakorlatban szimezésnél ez kb azt jelenti h olyan 80 m-rel meszzebb látok (Monzában az 50-es táblát 80 m-rel meszzebbről tudom leolvasni)
    illetve a közeli dolgok sokkal élesebbek így a műszerfal , appok stb olvashatóbb sokkal
    +a screendoor (szúnyogháló) radikálisan csökkent
    utóbbi időkben pl filmeket szinte csak vr moziban nézek , brutálisan jó a 3d, szerintem jobb mint a moziban (ennek mondjuk nem tudom mi a technológiai magyarázata
    +a virtuális desktopot is sokat használom , mert teljesen jó a kép , olvasható minden rendesen , úgyhogy simán netezgetek benne...
    +illetve a passthrough plus is nagyon jó : ezzel fekete fehérben látom a külvilágot és kedvemre pakolászhatok kijelzőt, kijelzőket ahova akarok, amekkorában akarom...
    + szemüveg kényelmesen elfér benne
    +kényelmes és könnyen cserélgethető, adogatható ha többen játszotok illetve nem kell annyira rászorítani sem a fejre
    +nem csak középen éles hanem gyakorlatilag az egész látómező éles a lencséknek köszönhetően
    + a godray vagy glare szinte teljesen eltűnt


    negatívumok:
    -nincs füles hanem beépített hangszórók vannak , amik ugyan ellátják a feladatukat , de azért nem olyan jó szól 10 ezerért vettem egy fülest (amit a cv1 is használt) és azt DIY megoldással ráraktam így ez a probléma nálam megszűnt , ugyanúgy csak felkapom a fejemre a hmd-t és ott a fasza füles rajta

    - Lcd miatt a fekete nem olyan jó mint egy olednél DE : jobb mint a tv-men és egyáltalán nem zavaró vagy szürke... teljesen korrekt és ha nem tudnák h nem OLED akkor nem lennék biztos benne h kiszúrnák sokan...

    -kell fény éjszaka: ez nálam egy kis asztali lámpa, de ha a kormány előtt lenne monitor akkor annak a fénye is elég lenne szerintem , mert ha az asszony tv-zik akkor is működik... de kopp sötétben nem

    -nincs hardveres IPD állítás: ez engem nem érint mert nekem 63 mm a szemtávolságom (legalábbis cv1 így volt állítva)így én tökéletesen átlagos vagyok... szoftveresen 58 és 72 közt lehet állítani, de akinek ennyire kicsi vagy magas annak érdemes kipróbálni vásárlás előtt h valóban jó lesz-e neki..

    -a touchokban az elem elég gyorsan merül így egy 4db-os tölthető elem ajánlott... a követés szuper és nem kell semmilyen külső szenzor , szenzorok... az egész szobában oda megyek ahova akarok és mostmár pár frissítés óta akkor is tökéletesen műkszik ha odaérintem a HMD-hez vagy nagyon közel hozzá...nem hibázik a követés... a vr fps-ek nagyon jó mókák...


    szóval nekem nagyon kellemes csalódás és a legjobb ár/érték arányú vr headset jelenleg szerintem...
    a fov egy hangyányit nőtt, de ennek a pozitív oldala h gyakolatilag talán a legjobb képminőségű ma a piacon a magas ppi-nek , az LCD -nek és az oculus lencséinek köszönhetően
    Az ACC-ben neked fut 80fps-sel? (Ha igen, akkor milyen konfigon?) Itt is feleződik az fps, ha nem tudja a hardver?
    A szemüveg itt már nem ér bele a lencsékbe, mint a CV1-nél?

  13. #88
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Az ACC-ben neked fut 80fps-sel? (Ha igen, akkor milyen konfigon?) Itt is feleződik az fps, ha nem tudja a hardver?
    A szemüveg itt már nem ér bele a lencsékbe, mint a CV1-nél?
    nekem i5 8600k és egy gtx1070 van , úgyhogy a 80 fps nem lesz meg nekem stabilan...a prekval serveren többnyire meg van a 80 , de egyes helyeken kapcsol az asw és feleződik...mondjuk annyira nem zavar és egész jó köröket sikerült összerakni ahogy nézem
    mondjuk még kísérletező fázisban vagyok az ACC videobeállításaival kapcsolatban...

    ellenben sima Assettoban ugyanúgy használommint anno a cv1-et ugyanúgy 1.5-es supersampling és full szerveren is tartja mindig a 80 fpst (jobban is néz ki szerintem mint az ACC- )

    az asszony szemüveges és beat saber rajongó lett és simán elfér a szemüvege... jóval nagyobb a hely a lencsék és a szemed között , illetve az alján lévő gommbal olyan 1-2 cm-nyit távolabbra is lehet állítani a lencséket..
    de már 2-3 más szemüveges is próbálta és nem volt probléma nekik se...nyilván felvételkor, levételkor óvatosabbnak kell lenniük mint nekem szemüveg nélkül...

  14. #89
    Nekem tegnap érkezett meg a Valve Index, mondjuk az én véleményem olyan szempontból kevésbé releváns, hogy én most próbálom a VR-t életemben először, ezért minden az újdonság erejével hat, de maga az élmény az tényleg elképesztő elsőre. Megmondom őszintén én ilyen szükségtelen elitizmusnak éreztem, mikor RD-n, meg egyéb helyeken az ilyen "once you go VR, you never go back" és hasonló mantrákat olvastam, de így kipróbálva meg tudom érteni, mindenki, aki azóta erre járt, azt mondta, hogy bizony ez lényegesen közelebb áll a valós vezetés élményéhez, mint mikor egy monitort bámulsz.

    Egyelőre elsősorban RR-t próbáltam, mivel tegnap versenyem volt, de ahhoz képest, hogy VR-ban hírhedten problémás címnek tartják sokan, a fejlesztők által javasolt grafikai beállításokkal 120 Hz-en szépen futott, egyedül a Supersamplingot kellett manuálisan belőni a SteamVR auto mechanizmusa helyett, mert alapból nekem zavaróan pixeles volt.

    KartKraftot és ACC-t egyelőre a monitoromhoz belőtt grafikai beállításokkal néztem, szóval ott meg-meg röccent, majd a hosszú hétvégén szórakozok vele részletesen.

    A legtöbb review negatívumként említette meg a beépített hangszórókat, ahhoz képest pozitív csalódás volt, szerintem teljesen vállalhatóan szólnak (persze azért a HyperX Cloud II szintjén nincsenek), ráadásul olyan jól irányítják a hangot, hogy még ha valaki közvetlenül melletted áll, akkor is alig hall belőle valamit, max ha közel hajol a füledhez.

    Ami számomra talán egy kicsit csalódás, hogy azért hogyha egy közeli szövegre, vagy pl. műszerfalra fókuszálsz, akkor nagyon nehéz nem észrevenni, hogy egy pixelrácsot bámulsz közelről, illetve sok évnyi monitoros játék után ahhoz is nehezen szokik hozzá az ember szeme, hogy az út távolabbi pontjára nem érdemes fókuszálni, szóval ha az első generációnál ez még rosszabb volt, akkor talán annyira nem is bánom, hogy csak most csatlakozom.

    Egyébként maga a headset is relatíve kényelmes és könnyen állítható (bár ez nyilván fejformától függ elsősorban), eddig mindenki a fejére tudta gyógyítani úgy, hogy optikailag éles képet lásson.

    Ja és egyébként szimulátorozáshoz valóban bőven elég egy headset + base station kombó, semmi gond nincs a trackinggel.

    De ha esetleg vannak tippek, hogy totál kezdőként mit érdemes állítani/kipróbálni, azt szívesen veszem.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 16. 11:14.

  15. #90
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem tegnap érkezett meg a Valve Index, mondjuk az én véleményem olyan szempontból kevésbé releváns, hogy én most próbálom a VR-t életemben először, ezért minden az újdonság erejével hat, de maga az élmény az tényleg elképesztő elsőre. Megmondom őszintén én ilyen szükségtelen elitizmusnak éreztem, mikor RD-n, meg egyéb helyeken az ilyen "once you go VR, you never go back" és hasonló mantrákat olvastam, de így kipróbálva meg tudom érteni, mindenki, aki azóta erre járt, azt mondta, hogy bizony ez lényegesen közelebb áll a valós vezetés élményéhez, mint mikor egy monitort bámulsz.

    Egyelőre elsősorban RR-t próbáltam, mivel tegnap versenyem volt, de ahhoz képest, hogy VR-ban hírhedten problémás címnek tartják sokan, a fejlesztők által javasolt grafikai beállításokkal 120 Hz-en szépen futott, egyedül a Supersamplingot kellett manuálisan belőni a SteamVR auto mechanizmusa helyett, mert alapból nekem zavaróan pixeles volt.

    KartKraftot és ACC-t egyelőre a monitoromhoz belőtt grafikai beállításokkal néztem, szóval ott meg-meg röccent, majd a hosszú hétvégén szórakozok vele részletesen.

    A legtöbb review negatívumként említette meg a beépített hangszórókat, ahhoz képest pozitív csalódás volt, szerintem teljesen vállalhatóan szólnak (persze azért a HyperX Cloud II szintjén nincsenek), ráadásul olyan jól irányítják a hangot, hogy még ha valaki közvetlenül melletted áll, akkor is alig hall belőle valamit, max ha közel hajol a füledhez.

    Ami számomra talán egy kicsit csalódás, hogy azért hogyha egy közeli szövegre, vagy pl. műszerfalra fókuszálsz, akkor nagyon nehéz nem észrevenni, hogy egy pixelrácsot bámulsz közelről, illetve sok évnyi monitoros játék után ahhoz is nehezen szokik hozzá az ember szeme, hogy az út távolabbi pontjára nem érdemes fókuszálni, szóval ha az első generációnál ez még rosszabb volt, akkor talán annyira nem is bánom, hogy csak most csatlakozom.

    Egyébként maga a headset is relatíve kényelmes és könnyen állítható (bár ez nyilván fejformától függ elsősorban), eddig mindenki a fejére tudta gyógyítani úgy, hogy optikailag éles képet lásson.

    De ha esetleg vannak tippek, hogy totál kezdőként mit érdemes állítani/kipróbálni, azt szívesen veszem.
    az index hangszóróitól mindenki el van inkább ájulva állítólag nagyon jól szól , de pozitívum h nem egy füles így nem ér hozzá a füledhez semmi...

    a minél nagyobb supersampling sokat segít szerintem élességben , ezért néz ki jól az AC , mert ott szépen fel lehet tolni
    (de amúgy igazából először szokatlan a dolog és idővel pl cv1-nél is úgy éreztem h nem zavar a szúnyogháló és már mögé látok)

  16. #91
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    nekem i5 8600k és egy gtx1070 van , úgyhogy a 80 fps nem lesz meg nekem stabilan...a prekval serveren többnyire meg van a 80 , de egyes helyeken kapcsol az asw és feleződik...mondjuk annyira nem zavar és egész jó köröket sikerült összerakni ahogy nézem
    mondjuk még kísérletező fázisban vagyok az ACC videobeállításaival kapcsolatban...

    ellenben sima Assettoban ugyanúgy használommint anno a cv1-et ugyanúgy 1.5-es supersampling és full szerveren is tartja mindig a 80 fpst (jobban is néz ki szerintem mint az ACC- )

    az asszony szemüveges és beat saber rajongó lett és simán elfér a szemüvege... jóval nagyobb a hely a lencsék és a szemed között , illetve az alján lévő gommbal olyan 1-2 cm-nyit távolabbra is lehet állítani a lencséket..
    de már 2-3 más szemüveges is próbálta és nem volt probléma nekik se...nyilván felvételkor, levételkor óvatosabbnak kell lenniük mint nekem szemüveg nélkül...
    Köszi a választ! Így elgondolkodtató, hogy le kellene cserélni a CV1-et az S-re.
    Nekem i5 7600k és 980ti van, tehát hasonló a teljesítményünk. ACC-ben nem nagyon tudok 45fps-nél többet kihozni úgy, hogy azért lássam a pályát is. Sajnos sokkal halványabbak a színek, mint AC-ban, ahol többnyire megvolt multiban is a 90fps. Remélem ilyen téren még lesz fejlesztés az ACC-ben.

  17. #92
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ! Így elgondolkodtató, hogy le kellene cserélni a CV1-et az S-re.
    Nekem i5 7600k és 980ti van, tehát hasonló a teljesítményünk. ACC-ben nem nagyon tudok 45fps-nél többet kihozni úgy, hogy azért lássam a pályát is. Sajnos sokkal halványabbak a színek, mint AC-ban, ahol többnyire megvolt multiban is a 90fps. Remélem ilyen téren még lesz fejlesztés az ACC-ben.
    mindenképp próbáld ki előtte szerintem, hogy saját szemmel lásd h mekkora az előrelépés, jó ez a IPD
    én nagyon elégedett vagyok a váltással , de van olyan is akinek nem elég a javulás vagy nem tudja beállítani megfelelően...
    h lásd megéri e neked költeni rá
    (mondjuk amazonról rendelve van rá 30 napod h eldöntsd megtartod -e)

    mindenestre cv1-et is próbálták jó páran nálam és azért ott a legtöbben panaszkodtak a szúnyoghálóra...az S-nél viszont már nem...van még screendoor , de már csökkent annyira h ne legyen olyan nyilvánvaló...
    én pl anno a dk2 -ről cv1-re váltást kisebb előrelépésnek éltem meg...de azt se bántam meg
    mondjuk az egy másik kérdés h talán azért éri meg váltani , mert a cv1-et még relatíve jó áron el tudod adni és nem biztos h megéri megvárni míg totál elértékltelenedik...



    UI. ha lesz esetleg ligatali pl a Hyp-rben , mindenki vihetné amilye van és csinálnámk egy nagy összehasonlítást vive , vive pro , cv1 , odyssey , rift s, pimax , index
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 08. 16. 15:05.

  18. #93

    Valve index vagy htc cosmos

    Hello

    Jelenleg boldog samsung odyssey+ felhasznalo vagyok de lattam hogy van mar Index es Cosmos melyek talan a kovetkezo szintet hozhatjak elmenyben. Az o+ nal nincs sde jo a tracking, jobb minden az elodokhoz kepest de mindig keresem mi az amiben megjobb az elmeny....

    Erdeklodnek van-e valakinek tapasztalata ezekkel itthon?

    Valaszokat elore is koszi

  19. #94
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szerintem inkább Index, de nincs nagy minőségi ugrás.
    Ha kibírod, inkább várd meg a következő évet, talán lesz valami újdonság, meg videokártya is hozzá.

  20. #95
    Én Indexet használok, de viszonyítási alapom nincs, mert előtte nem próbáltam mást. Teljesen meg vagyok vele elégedve egyébként, de azért mikor először találkoztam monitor után a screen-door effecttel, akkor az első reakcióm az volt, hogy "wow, ha ez már a továbbfejlesztett változat, milyen lehetett ez eddig?".

  21. #96
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én Indexet használok, de viszonyítási alapom nincs, mert előtte nem próbáltam mást. Teljesen meg vagyok vele elégedve egyébként, de azért mikor először találkoztam monitor után a screen-door effecttel, akkor az első reakcióm az volt, hogy "wow, ha ez már a továbbfejlesztett változat, milyen lehetett ez eddig?".
    Ma este indexet ki fogom probalni ugyanazon a gepen a odyssey plusszal . Azaz meg tudom mondani este mi a kulonbseg iracingben es assettoban a ketto kozott.

    Idokozben reverb hp szemuveget kezdtem el nezni meg. Annak van allitolag a legnagyobb felbontasa

  22. #97
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem inkább Index, de nincs nagy minőségi ugrás.
    Ha kibírod, inkább várd meg a következő évet, talán lesz valami újdonság, meg videokártya is hozzá.
    1080ti kartyam van. De a 2080ti se hoz sok extrat. Kellene valoban egy minosegi ugras ott is. Remelem jon az amd es felkavarja az nvidiat kicsit. Aztannkiadnak valami tenyleg jobbat

  23. #98
    A pletykák szerint jövőre jön az NVIDIA 7nm-es technológiára épülő termékcsaládja és nagyobb ugrás várható a teljesítményben, állítólag végre az RTX-nek is lesz értelme.

  24. #99
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A pletykák szerint jövőre jön az NVIDIA 7nm-es technológiára épülő termékcsaládja és nagyobb ugrás várható a teljesítményben, állítólag végre az RTX-nek is lesz értelme.
    Remelhetoleg egy fel haz araert majd meg is lehet venni a belepo szintu darabot.

    Az a mestersegesen magasan tartott ar hogy 400-500e a csucs az azert mar vicc kategoria. Korabban a full ar a csucskartyaert 200 korul volt es 100 korul volt a siman jo kategoria. De mirol is beszelek amikor a tetu intel is ezt csinalja, visszafogja a fejlodest es feltolja az arakat. 1 proci 150e??? Na hogyne. Ezert jo hogy jon az amd es lesz valami verseny. (Bar megjegyzem regen utaltam az amd procikat es kartyakat mert mind olcso es fos is volt,pl driver szinten. Illetve tesztekben jol szerepelt aztan a jatekban meg nem).

  25. #100
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Vagy veszel egy ilyet:
    https://store.pimaxvr.com/shop/produ...ne-version-372
    1740 dollárból meg van, szemenként natív 4K-75Hz, vagy 2560x1440-90Hzen is megy, iRacing még lehet meg is mozdul vele.

Oldal: 4 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •