Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (38 összesen)
  1. #1

    R3E FunRace: DTM TESZT - 10.04

    Kedves Versenyzők!

    Szeretnénk indítani egy DTM bajnokságot, de csak akkor ha ezt Ti is szeretnétek. Ezért egy igényfelmérő teszt futamot tartunk október 4-én a Red Bull Ring-en. Ez egy ötletelő is egyben, szóval árasszatok el bennünket kérésekkel, kérdésekkel, ötletekkel. A prekvalifikációban leadott nevezés most azt jelenti, hogy részt veszel a DTM bajnokságban


    Szimulátor: RaceRoom (INGYENES)
    Pálya: Red Bull Ring
    Autók: DTM 2013, DTM 2014, DTM 2015, DTM 2016

    Időpont: 2017.10.04
    Kezdés: 20:00
    Időmérő: 10 perc
    Futamtáv:
    10 perc (utána meg indul a következő menet!)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Szerver1: GTR-Masters.hu - FUN
    Szerverjelszó: masters

    Köridők: Red Bull Ring
    (szerver megy, lehet gyakorolni)
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Az induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • A RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: DTM 2013, DTM 2014, DTM 2015, DTM 2016
    • Pálya: Red Bull Ring (Pálya csomagok: European Tracks)
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani a RaceRoom-ban is használt neved
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairpaly maradéktalan betartása!


    Fontos!!

    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 09. 28. 19:04.

  2. #2

    DTM

    Sziasztok!

    Ha továbbra is ragaszkodtok a szerda késő esti futamokhoz, akkor én sajnos kihagyom, mert a család miatt nekem azok az időpontok rosszak.

  3. #3
    Idézet Eredetileg efroland írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ha továbbra is ragaszkodtok a szerda késő esti futamokhoz, akkor én sajnos kihagyom, mert a család miatt nekem azok az időpontok rosszak.
    Nem ragaszkodunk a szerdai napokhoz.

  4. #4
    Nekem a kedd, szerda, csütörtök jó. A többi csak nagyon alkalomszerűen, mert akkor családi életet élek
    Mivel a WTCC és GT3 bajnokságokban már megyek biztosan, az a prioritás. Ettől függetlenül, ha lesznek DTM futamok nekem jó napokon, örömmel beugrom ezekre is. A pályákat ismerem, az eredményt meg annyira nem hajszolom.

  5. #5
    Ötletként gondoltam bedobom a kötelező boxkiállást egy esetleges bajnokságra, bár tény, hogy annak igazán hosszabb versenyek esetén van értelme és lehet mások inkább a rövid sprinteket preferálják

    Egyébként pedig én személy szerint díjaznám a valóságban is DTM által látogatott pályákat a naptárban, nem tehetek róla, ez a perverzióm.
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 09. 28. 20:03.

  6. #6
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ötletként gondoltam bedobom a kötelező boxkiállást egy esetleges bajnokságra, bár tény, hogy annak igazán hosszabb versenyek esetén van értelme és lehet mások inkább a rövid sprinteket preferálják

    Egyébként pedig én személy szerint díjaznám a valóságban is DTM által látogatott pályákat a naptárban, nem tehetek róla, ez a perverzióm.

    Nem terveztünk hosszú versenyeket (30 és 20 perces futamokat és itt is fordított rajtsorrendet mint a WTCC bajnokságban)
    Az biztos, hogy a DTM által látogatott pályákat tennénk a naptárba.

  7. #7
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Ha ennyire ragaszkodtok az igazi versenynaptárhoz, akkor ragaszkodjunk az eredeti versenytávhoz is (55 perc). Igazán mennék egy hosszabb távú futamot már DTM-ben. Itt már kéne a boxkiállás is ami igazán megkeverhetné a dolgokat. Én mondjuk szívesen mennék nem csak európai pályákon, ha pedig picit is eltérnétek az eredeti versenynaptártól akkor olyan pályákat látnák szívesen ahol nagyon keveset vagy pedig egyáltalán nem mentünk még. (Suzuka, Silverston, Imola, Nordschleife, Svéd pályák, Chang). Több ligában is van jelenleg DTM bajnokság. Érdemes lehet esetleg azokat lechekkolni, hogy ne ugyanazok a pályák és feltételek legyenek.Lehet tudnánk átcsábítani emberkéket és futni egy népes bajnokságot.
    Mindenesetre én támogatom a DTM bajnokságot hisz ez az egyik legjobb mod ebben a játékban. Sok sikert a szervezéshez!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #8
    Egyetértek Zelfivel. Ha minden bajnokság igyekszik a valódit másolni, akkor minden bajnokság ugyanolyan lesz, ergo nem feltétlen vonz másokat. Én is a változatosságot keresem, szóval a DTM-Hockenheim kombó már nem mozgat meg túlzottan. Ismerem az ellenérveket, de ettől még a véleményem nem változik erről.
    Az 55 perces távot is tudom támogatni. Kicsit több taktika és finomabb láb kell hozzá. Mellesleg fejleszti a versenyben való "állóképességet". Túl nagy a hangsúly a prekvalokon, az egykörös tempón.

  9. #9
    Szerintem azt kell mérlegelni, hogy egy 55 perces verseny viszonylag kevés emberrel hamar unalomba fulladhat 10-15 perc után, ha mindenki tudja a saját tempóját autózni, erről van tapasztalatom RaceDepartmentről. A két rövidebb futam és fordított rajtrács viszont garantálja, hogy az esemény nagy részében szoros lesz a verseny. Alapvetően én is a hosszabb futamokat támogatnám, de az tényleg úgy működne jól, ha nagy lenne az érdeklődés és a versengés is.

  10. #10
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ennyire ragaszkodtok az igazi versenynaptárhoz, akkor ragaszkodjunk az eredeti versenytávhoz is (55 perc). Igazán mennék egy hosszabb távú futamot már DTM-ben. Itt már kéne a boxkiállás is ami igazán megkeverhetné a dolgokat. Én mondjuk szívesen mennék nem csak európai pályákon, ha pedig picit is eltérnétek az eredeti versenynaptártól akkor olyan pályákat látnák szívesen ahol nagyon keveset vagy pedig egyáltalán nem mentünk még. (Suzuka, Silverston, Imola, Nordschleife, Svéd pályák, Chang). Több ligában is van jelenleg DTM bajnokság. Érdemes lehet esetleg azokat lechekkolni, hogy ne ugyanazok a pályák és feltételek legyenek.Lehet tudnánk átcsábítani emberkéket és futni egy népes bajnokságot.
    Mindenesetre én támogatom a DTM bajnokságot hisz ez az egyik legjobb mod ebben a játékban. Sok sikert a szervezéshez!

    Nincs akadálya, hogy egy-két 55 perces futam is legyen ha sokan szeretnétek.
    A WTCC őszi bajnoksága kielégítően változatosra sikerült, tele új pályákkal ahol még nem mentünk egy mod-al sem
    A DTM tervezett naptárában pedig nincs egy olyan pálya sem mint a WTCC őszi bajnokságban ezért is más mint a többi liga által szervezett DTM bajnoki (pár pálya egyezés biztosan lesz, így akik máshol is indulnak azok itt előnyt kovácsolhatnak belőle)
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 09. 29. 09:11.

  11. #11
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem azt kell mérlegelni, hogy egy 55 perces verseny viszonylag kevés emberrel hamar unalomba fulladhat 10-15 perc után, ha mindenki tudja a saját tempóját autózni, erről van tapasztalatom RaceDepartmentről. A két rövidebb futam és fordított rajtrács viszont garantálja, hogy az esemény nagy részében szoros lesz a verseny. Alapvetően én is a hosszabb futamokat támogatnám, de az tényleg úgy működne jól, ha nagy lenne az érdeklődés és a versengés is.
    Igen, a hosszú távú futamoknak ez a hátránya. Kevés emberrel nem indítjuk el a bajnokit, mert annak nincs értelme. (akkor inkább FUN futamok lesznek)
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 09. 29. 09:16.

  12. #12
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, a hosszú távú futamoknak ez a hátránya. Kevés emberrel nem indítjuk el a bajnokit, mert annak nincs értelme. (akkor inkább FUN futamok lesznek)
    Hmm, lévén már fut DTM-bajnokság máshol, nem volna célszerűbb a fun-futamokra koncentrálni? Kevés a fóka ennyi vadászhoz...

  13. #13
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm, lévén már fut DTM-bajnokság máshol, nem volna célszerűbb a fun-futamokra koncentrálni? Kevés a fóka ennyi vadászhoz...
    Nem tudhatjuk, ezért is van az igényfelmérés. "Sokan" (9) Masters tagok közül mennek ott is ( de ők fanatikusak és itt is mennének ) és több olyan tag is van akit már nem érdekel a WTCC vagy nem tudnak a szerdai napokon jönni. Ezért ha rendeznénk DTM bajnokságot akkor ők is versenyezhetnének (ha már egyszer ide fizetik a tagdíjat)
    Rajtuk kívül, nekem többen mondták, hogy ha indítanánk DTM bajnokságot akkor jönnének.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudhatjuk, ezért is van az igényfelmérés. "Sokan" (9) Masters tagok közül mennek ott is ( de ők fanatikusak és itt is mennének ) és több olyan tag is van akit már nem érdekel a WTCC vagy nem tudnak a szerdai napokon jönni. Ezért ha rendeznénk DTM bajnokságot akkor ők is versenyezhetnének (ha már egyszer ide fizetik a tagdíjat)
    Rajtuk kívül, nekem többen mondták, hogy ha indítanánk DTM bajnokságot akkor jönnének.
    Nyilván, ha összejön egy komplett mezőny, akkor van értelme. Mindazonáltal, mint user, számomra a következő logikusabbnak tűnik: Aki DTM-el versenyezne, annak ott a Perfect Sim már futó bajnoksága, amit lehetne itt promótálni. Itt meg lehetne olyan bajnokságot vagy fun futamokat szervezni, ami még nincs máshol és érdeklődésre tart számot (pl. régebbi túraautók mindig populárisak voltak). Nyilván a promóció kölcsönösen kellene, hogy működjön.
    A szerverdíj ide-oda témával a véleményem elég konkrét - a f@sznak van ennyi liga, ami mind-mind külön szervert és fórumot üzemeltet. Ez olyan szinten ostoba dolog, amit nem emészt meg a gyomrom. Inkább fizetném ki a több szerverdíjat a promótereknek/szervezőknek a munkájukért. A röhej, hogy mindig mindenki elmondja, tényleg így volna jobb és logikus, de aztán jönnek a kifogások, hogy ki miért csinálja a hülyeséget annak ellenére, hogy tudja, az hülyeség.

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    a f@sznak van ennyi liga, ami mind-mind külön szervert és fórumot üzemeltet. Ez olyan szinten ostoba dolog, amit nem emészt meg a gyomrom. Inkább fizetném ki a több szerverdíjat a promótereknek/szervezőknek a munkájukért. A röhej, hogy mindig mindenki elmondja, tényleg így volna jobb és logikus, de aztán jönnek a kifogások, hogy ki miért csinálja a hülyeséget annak ellenére, hogy tudja, az hülyeség.
    Ha robotok lennénk igazad lenne, de az emberi tényezőt nem hagyhatod ki a képletedből.
    Ha az emberek nem tudnak, vagy nem akarnak együtt dolgozni és feladni a saját identitásukat, akkor azon semmilyen logika nem segít.

  16. #16
    Schubert Dávid Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 15.
    Város
    Tolna
    Üzenetek
    68
    Én igazából támogatnám a DTM bajnokságot, mert szeretem az itteni közösséget és sajnos kevés az időm és csak egy féle MOD-ra tudok koncentrálni a WTCC pedig valamiért most túl nagy kihívást jelent számomra. Ha lesz itt is bajnokság/kupa DTM-el én nagyon szívesen jönnék, de Erik ötletét is osztom a régi gépekkel kapcsolatban. Nyilván egy Group 5 nagy kihívás lenne, de egy DTM 92' szerintem elég kezelhető és élvezetes cucc lenne mindenki számára.

  17. #17
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván, ha összejön egy komplett mezőny, akkor van értelme. Mindazonáltal, mint user, számomra a következő logikusabbnak tűnik: Aki DTM-el versenyezne, annak ott a Perfect Sim már futó bajnoksága, amit lehetne itt promótálni. Itt meg lehetne olyan bajnokságot vagy fun futamokat szervezni, ami még nincs máshol és érdeklődésre tart számot (pl. régebbi túraautók mindig populárisak voltak). Nyilván a promóció kölcsönösen kellene, hogy működjön.
    A szerverdíj ide-oda témával a véleményem elég konkrét - a f@sznak van ennyi liga, ami mind-mind külön szervert és fórumot üzemeltet. Ez olyan szinten ostoba dolog, amit nem emészt meg a gyomrom. Inkább fizetném ki a több szerverdíjat a promótereknek/szervezőknek a munkájukért. A röhej, hogy mindig mindenki elmondja, tényleg így volna jobb és logikus, de aztán jönnek a kifogások, hogy ki miért csinálja a hülyeséget annak ellenére, hogy tudja, az hülyeség.

    Igen, és már írtam is, csak akkor lesz bajnokság ha nagy számú jelentkező lesz. Már nagyon régóta tervezzük a DTM bajnokságot, (csak valami mindig közbejött) most úgy gondoltuk, hogy van értelme belevágni. A PerFectSim-nél pedig már lezárult a jelentkezési határidő (azt ne kérdezd miért)

  18. #18
    Schubert Dávid Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 15.
    Város
    Tolna
    Üzenetek
    68
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, és már írtam is, csak akkor lesz bajnokság ha nagy számú jelentkező lesz. Már nagyon régóta tervezzük a DTM bajnokságot, (csak valami mindig közbejött) most úgy gondoltuk, hogy van értelme belevágni. A PerFectSim-nél pedig már lezárult a jelentkezési határidő (azt ne kérdezd miért)
    Nem zárult le a nevezési határidő, csak a srácok úgy gondolták, hogy egy SKIN-nel egy ember menjen, így eléggé limitálttá vált a dolog és most már csak pár autó van szabadon. Nyilván ezzel a módszerrel kicsit olyan mint az "igazi" viszont a nevezők számát korlátozottá teszi, ami vissza köszönhet amikor épp alább hagy a lendület pár embernél vagy közbe jön valamilyen program.

  19. #19
    Idézet Eredetileg Schubertd írta Hozzászólás megtekintése
    Nem zárult le a nevezési határidő, csak a srácok úgy gondolták, hogy egy SKIN-nel egy ember menjen, így eléggé limitálttá vált a dolog és most már csak pár autó van szabadon. Nyilván ezzel a módszerrel kicsit olyan mint az "igazi" viszont a nevezők számát korlátozottá teszi, ami vissza köszönhet amikor épp alább hagy a lendület pár embernél vagy közbe jön valamilyen program.
    Én ezt olvastam, azért írtam: " Jelentkezési határidő: 2017. szeptember 22. (péntek) – 22:00(A jelentkezés meghosszabbítva a 2. futamhétvége előtti napig.)"

  20. #20
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha robotok lennénk igazad lenne, de az emberi tényezőt nem hagyhatod ki a képletedből.
    Ha az emberek nem tudnak, vagy nem akarnak együtt dolgozni és feladni a saját identitásukat, akkor azon semmilyen logika nem segít.
    Ezen logika mentén csoda, ha nem irtja ki magát az emberiség. Mindazonáltal nyilván igazad van ebben, csak ettől szerintem ez még bazi nagy f@szság emberi oldalról. Minden liga legalább 90%-ban ugyanazt csinálja, versenyeket szervez, ráadásul autóversenyeket és 4-5 szimulátorral. Mi a rák az, amit nem lehet ebben összehangolni? A kérdés természetesen költői.

  21. #21
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Sziasztok! Ha indul DTM bajnokság vagy valamilyen Fun széria, rám is számíthattok. Pályákkal kapcsolatban egyetérték Zelfivel, mert a Redbull Ring meg a Hungaroringtől már fel áll a szőr a hátamon. :-) A versenytávokat tekintve a véleményem: Indultam az idén egy olyan bajnokságban ahol csak 1db 40 perces futam van kerékcserével. Nekem nagyon tetszett, de 20 fő alatt nem ajánlanám. A 2. futamot a fordított rajtráccsal bűn volna kihagyni, mert az sokkal élvezetesebb nekem mint pl. az első. Tehát ha megvan a kellő létszám akkor én a 40perces 1. és a 20perces 2.futamot preferálnám. Kevesebb létszámnál a jelenlegi 30/20 perces táv is nagyon jó. Üdv,

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    ...Tehát ha megvan a kellő létszám akkor én a 40perces 1. és a 20perces 2.futamot preferálnám.
    Hű, ezdefura formula, de tetszik
    Csak a szerverbeállításnál ugyanolyan hosszú lehet a két futam, tudtommal

  23. #23
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hű, ezdefura formula, de tetszik
    Csak a szerverbeállításnál ugyanolyan hosszú lehet a két futam, tudtommal
    Egyébként nem, most a WTCC bajnokságban is eltérő hosszúságú a két futam (és egy ideig a DTM a valóságban is alkalmazott ilyen formátumot, bár azt hiszem idén újra egyforma hosszú a két versenyük).

  24. #24
    Egyelőre nem tűnik túl nagynak az érdeklődés. Lehet Eriknek lesz igaza.

  25. #25
    Nálam sajnos csak a vasárnap jöhet szóba, néhanapján a csütörtök. A többit nem tudom beáldozni többé.
    Meg decemberig inkább raliznék, mikor ráérek.
    Csak, mint infó írom, amúgy fáj a szívem, mert a WTCC is és DTM is nagyon-nagyon tetszik és jó ötletnek tartom!

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •