Oldal: 7 / 29 ElsőElső ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 151 - 175 (725 összesen)

Téma: Assetto Corsa - Problémák

  1. #151
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A lotus-ok nál fordul elő ez a hiba, grafikai bug, a fizikát nem befolyásolja.
    Szerintem nem csak Lotusoknál fordul elő, és én eddig nem vettem észre. Lehet, hogy megjelenés óta így van, de ezt én még nem vettem észre. És azért nem csak Lotusoknál fordul elő, mert én a maszim szerverén vettem észre, ahol Alfakkal mentünk.

  2. #152
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Ez nem volt ez előtt. Én is most vettem észre. Sztem valamely mostani frissitesbe nézték be a programozók.

    Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI G700-U20-el

  3. #153
    Csatay Gábor Versenyző CsG logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 20.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    476
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem volt ez előtt. Én is most vettem észre. Sztem valamely mostani frissitesbe nézték be a programozók.

    Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI G700-U20-el
    Szerintem is így lehet, reméltem, hogy a csütörtöki vagy a pénteki frissítésben (1.08) már jó lesz de nem lett jó.

  4. #154
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem volt ez előtt. Én is most vettem észre. Sztem valamely mostani frissitesbe nézték be a programozók.

    Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI G700-U20-el
    valamelyik utcai Lotusnál is volt pár hónapja is már...azt hiszem azt javították azóta...másnál én se láttam azóta, csak most az Alfánál meg a másik Lotusnál

  5. #155
    Merics József Regisztrált
    Csatlakozott
    2014. 11. 10.
    Üzenetek
    4
    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni.


    Adott a következő konfig:
    OS: Windows 8.1 Pro update 2014.11.09 (virágbolti)
    Alaplap: Gigabyte H81M-HD3
    Proci: Intel Pentium G3220 3Ghz
    Ram: 2Gb DDR3 1333 Mhz + 1GB DDR3 1333Mhz
    VGA: AMD Radeon HD5770 1GB GDDR5 DX11
    HDD: WesternDigital 500GB SATA3
    Táp: Gigabyte GE-C420A 350W FSP elektronikás 2 ágas


    Hiba jelenség:


    Microsoft Visual C++ Runtime Library error
    Program... acs.exe


    Ami érdekes, hogy játszottam már az integrált HD graphicsal régebben, meg ezzel a konfiggal most szombaton hiba nélkül 2 órát.
    Aztán másnapra már nem indul semmi sehogy.
    Windowst 2 szer tettem újra, játékot kb 4 szer, Visual C++ 2005 től 2013 ig telepítve.


    Eddig azt hittem az integrált vga a gond, de mivel azzal is játszottam és most a dedikálttal se megy így azt kizárnám meg talán a hardveres oldalt is.
    Még a memória kevés mennyisége ami lehetséges szerintem?!


    Valakinek ötlet, mert már ott tartok, h felgyújtom a gépemet.

  6. #156
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    valamelyik utcai Lotusnál is volt pár hónapja is már...azt hiszem azt javították azóta...másnál én se láttam azóta, csak most az Alfánál meg a másik Lotusnál
    Én láttam másnál is régebben, de már nem tudom milyen autónál. Lehet KTM, de nem biztos.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  7. #157
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Van még valaki aki laggal küzd rajtam kivül?
    Azt hiszem megvan a megoldás a rendszertelen magas pingre online és irtózatos lagokra (utólag is elnézést, NEM a netem volt szer). Viszont nem vagyok biztos benne ezért kéne valaki aki letesztelné a megoldásomat mielőtt hülyeséget irogatok ide, illetve az AC forumba.
    Utoljára módosította: Tilus; 2014. 11. 11. 17:13.

  8. #158
    Huha de titokzatos vagy. Írd le a megoldásod, aztán meglátjuk mi lesz
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  9. #159
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    Valakinek nincs arra ötlete, hogy mitől lehet az hogy elvileg van 100körüli fps-em és még is olyan érzés mintha kicsit akadozva menne a kép?
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  10. #160
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek nincs arra ötlete, hogy mitől lehet az hogy elvileg van 100körüli fps-em és még is olyan érzés mintha kicsit akadozva menne a kép?
    Töröld ki az App-okat.

  11. #161
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Töröld ki az App-okat.
    A gyári appokon kívül csak a gtr-masterses van benne.

    Hogy tudom törölni őket?

    amúgy az appok miért okozzák ezt?
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  12. #162
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    A gyári appokon kívül csak a gtr-masterses van benne.

    Hogy tudom törölni őket?

    amúgy az appok miért okozzák ezt?
    Nem muszáj kitörölni őket, ki is kapcsolhatod az options-ben.
    A hibás App-ok mikro lagokat okoznak. Az olyan App-ok mint a corner performance, spotter, stb. Ezekben nincsen hibakezelés, folyamatosan hibákat generálnak, amit le kell kezelni. A szimuláció addig pedig "pihen".
    Rosszabb esetben komoly FPS esést is okozhat hibás App. Az AC fórumon többen is panaszkodtak hogy van olyan gép amin a gyári App-ok is összeakadnak.
    Első lépésben az options-ben kapcsold ki az összes App-ot és kiderül hogy megoldódik e a problémád.
    Ha továbbra is lagolsz akkor a win-ben kell körülnézni hogy nincs e valami ami időnként leterheli a cpu-t. (pl háttérkép cserélgető, egyéb szolgáltatás, vagy program)


  13. #163
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    kiszedtem a pipákat és nem nagyon érzékeltem változást
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  14. #164
    Szabó Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 06. 03.
    Üzenetek
    125
    Üdv kedves versenyzőtársak!

    A játékban verifly setup fogad és nem enged a pályára ha állítok valamit a setupon akár csak egy gumifajtát. Van amikor 1 percen keresztül vizsgálódik. Ez normális vagy valami valamivel összeakad? Appok tekintetében csak a masters van fenn. Pl. verseny előtt nem szerencsés, publicon már volt olyan, hogy rajtrácson ragadtam és hátulról belém jöttek.

  15. #165
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    kiszedtem a pipákat és nem nagyon érzékeltem változást
    Ha nincs változás akkor a win-ben keresgélj. Háttérben futó alkalmazásokat, vagy időszakosan elinduló programokat. Esetleg driver probléma, vírusíró és egyéb rendszer matató programok is okozhatnak hasonló problémát.

  16. #166
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg puma734 írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv kedves versenyzőtársak!

    A játékban verifly setup fogad és nem enged a pályára ha állítok valamit a setupon akár csak egy gumifajtát. Van amikor 1 percen keresztül vizsgálódik. Ez normális vagy valami valamivel összeakad? Appok tekintetében csak a masters van fenn. Pl. verseny előtt nem szerencsés, publicon már volt olyan, hogy rajtrácson ragadtam és hátulról belém jöttek.
    a hasmagasságra figyelj, ha a megadott értékek alá sűlyeszted a kocsit akkor nem enged a pályára,a gumi keverékekre is hatással lehet főleg ha tankolsz is ilyenkor emelni kell a hasmagasságot vagy a kerékdőlést vagy keményíteni a rugókat stb
    remélem nem zagyváltam,egyébként ezt a figyelős részét kilehet iktatni a setupolásnak vagy ez 1 biztonsági rész az ilyen esetekre?
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  17. #167
    Szabó Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 06. 03.
    Üzenetek
    125
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    a hasmagasságra figyelj, ha a megadott értékek alá sűlyeszted a kocsit akkor nem enged a pályára,a gumi keverékekre is hatással lehet főleg ha tankolsz is ilyenkor emelni kell a hasmagasságot vagy a kerékdőlést vagy keményíteni a rugókat stb
    remélem nem zagyváltam,egyébként ezt a figyelős részét kilehet iktatni a setupolásnak vagy ez 1 biztonsági rész az ilyen esetekre?
    Azt vágom, hogy nem lehet akármit beállítani a setupban. A régebbi verzióknál nem tapasztaltam azt hogy sokáig ellenőrizné a setet. Igazából teljesen véletlenszerű meddig ellenőrzi, van amikor rögtön kész van amikor majdnem egy percet kell várni.

  18. #168
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Huha de titokzatos vagy. Írd le a megoldásod, aztán meglátjuk mi lesz
    Nem akartam butaságokat terjeszteni. Most sem tudom pontosan mi történik, de kikövetkeztettem, hogy CPU limit bizonyos esetekben 'brutál' lagot okoz.
    Általában időnként jön elő, főleg a futam elején (amikor erősebb a cpu terhelés) rövid ideig tart, de olyankor akár 100 métert is hátra ugorhat az autód.
    A probléma nálam több tényezőből állt össze, mivel szakadozott is a netem, joggal fogtam az internetszolgáltatóra, de miután a szakadozást megoldották, a lag megmaradt.
    Utóbbi időben igen komoly hardverekhez van hozzáférésem, tehát nem is az a helyzet, hogy gyenge a proci...egyszerűen túl erős a videokártya.

    A progi ilyenkor is 140-150fps-el fut, CPU terhelés csak 1 magon maximális a négyből, de AC öt szálat használ, talááán a hálózatkezelésre nem marad CPU idő, torlődás van az első magon?
    Talán valahogy nagyobb affinitást kéne adni a hálózatnak, vagy kissebben az assetto corsának, esetleg 6 cpu mag segíthet még, de ezeket nem volt időm letesztelni.
    Mindenesetre ilyenkor 120-160 körüli pingem van, pedig ha kilépek assettoból és megpingelem a szervert akkor csak 10ms és nincs pocket loss.

    Viszont ami biztosan megszüntetni az én (és pár ismerősöm) esetemben előforduló lagot, az az Frame rate limiter bekapcsolása.
    Annyit csinálok, betöltök egy 20 autós verseny replayt cockpit nézetbe, lehetőleg monzát. Leellenőrzom hogy az első körben mi a minimális framerate, és az alá állítom be a limitet AC-ban


    Az én esetemben ez fix 120fps-t jelent. Így a megjelenítés nem tökéletes, de legalább a versenyhelyzettől függetlenül, állandóan ugyanolyan.
    A fenti eljárást, oda vissza több gépen, többször leteszteltem. nem paranoia, tényleg megszünteti a lagolásom, de jobb lenne egy elegánsabb megoldás, mert ez látható tearinget okoz a kijelzőn.
    Utoljára módosította: Tilus; 2014. 12. 18. 23:00.

  19. #169
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    kiszedtem a pipákat és nem nagyon érzékeltem változást
    Látni kéne a problémádat, de feltételezem hogy a tearing jelenség az ami téged is zavar, főleg a kanyarokban.
    Sajnos 60hz-es kijelzőt amit a többségünk használ a tökéletes megjelenítés reményében szinkronban kéne hajtani. Ami azt jelenti, hogy V-Sync ON.
    Ez utóbbi sajnos input lagot okoz, mert a monitorra küldés előtt 16-48ms-re pufferbe várakoztatja a képkockát, annak reményében, hogy állandó 60hz-60fps szinkron fennállhasson.

    Ezért többnyire kikapcsoljuk a V-Sync opciót, és javul az irányítás, érezhetően csükken az input lag és a köridő is.
    Viszont a kikapcsolt V-Sync tearinget okoz, és ez főleg a 80-100fps közötti tartományban látható, mert akkor pont a kép kellős közepén törik ketté a kép.
    Tehát vagy 60fps és input lag, vagy 120+fps és lecsökkenő tearing effektust tudnám ajánlani. 120 fps felett megint a kép tetején, vagy eléggé szerteszét szakad ketté a kép, így kevésbé látható.

  20. #170
    Gaál László Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Üzenetek
    337
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akartam butaságokat terjeszteni. Most sem tudom pontosan mi történik, de kikövetkeztettem, hogy CPU limit bizonyos esetekben 'brutál' lagot okoz.
    Általában időnként jön elő, főleg a futam elején (amikor erősebb a cpu terhelés) rövid ideig tart, de olyankor akár 100 métert is hátra ugorhat az autód.
    A probléma nálam több tényezőből állt össze, mivel szakadozott is a netem, joggal fogtam az internetszolgáltatóra, de miután a szakadozást megoldották, a lag megmaradt.
    Utóbbi időben igen komoly hardverekhez van hozzáférésem, tehát nem is az a helyzet, hogy gyenge a proci...egyszerűen túl erős a videokártya.

    A progi ilyenkor is 140-150fps-el fut, CPU terhelés csak 1 magon maximális a négyből, de AC öt szálat használ, talááán a hálózatkezelésre nem marad CPU idő, torlődás van az első magon?
    Talán valahogy nagyobb affinitást kéne adni a hálózatnak, vagy kissebben az assetto corsának, esetleg 6 cpu mag segíthet még, de ezeket nem volt időm letesztelni.
    Mindenesetre ilyenkor 120-160 körüli pingem van, pedig ha kilépek assettoból és megpingelem a szervert akkor csak 10ms és nincs pocket loss.

    Viszont ami biztosan megszüntetni az én (és pár ismerősöm) esetemben előforduló lagot, az az Frame rate limiter bekapcsolása.
    Annyit csinálok, betöltök egy 20 autós verseny replayt cockpit nézetbe, lehetőleg monzát. Leellenőrzom hogy az első körben mi a minimális framerate, és az alá állítom be a limitet AC-ban


    Az én esetemben ez fix 120fps-t jelent. Így a megjelenítés nem tökéletes, de legalább a versenyhelyzettől függetlenül, állandóan ugyanolyan.
    A fenti eljárást, oda vissza több gépen, többször leteszteltem. nem paranoia, tényleg megszünteti a lagolásom, de jobb lenne egy elegánsabb megoldás, mert ez látható tearinget okoz a kijelzőn.
    Ezzel akkor csak a géped terhelését csökkented, ami csak egy tüneti kezelés. Kb. az történhet hogy az fps limiterrel pont annyi erőforrást szabadítasz fel amennyi eddig hiányzott a zökkenőmentes működéshez. Csak azért kötekedek, mert ez így nem megoldás, max neked az. Egy másmilyen konfiggal rendelkezőnek már közel sem biztos hogy elegendő egy fps limit.
    Egyébként meg packet loss nem pocket.

  21. #171
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel akkor csak a géped terhelését csökkented, ami csak egy tüneti kezelés. Kb. az történhet hogy az fps limiterrel pont annyi erőforrást szabadítasz fel amennyi eddig hiányzott a zökkenőmentes működéshez. Csak azért kötekedek, mert ez így nem megoldás, max neked az. Egy másmilyen konfiggal rendelkezőnek már közel sem biztos hogy elegendő egy fps limit.
    Egyébként meg packet loss nem pocket.
    Tudom, hogy tüneti kezelés, de a programot nincs módomban újraírni...nincs gond a géppel, mint írtam az affinitások és a mag kiosztásokkal lehetne még játszani, de mivel tesztelni csak a masters szerveren közvetlen futam előtt tudom (amikor 20an vagyunk) így ennyire futotta.
    Tulajdonképpen a jelenséggel is csak hasonlóan erős gépekben találkoztam, de fps limitet (nyilván kevesebbet) más is be tud állítani.

  22. #172
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Látni kéne a problémádat, de feltételezem hogy a tearing jelenség az ami téged is zavar, főleg a kanyarokban.
    Sajnos 60hz-es kijelzőt amit a többségünk használ a tökéletes megjelenítés reményében szinkronban kéne hajtani. Ami azt jelenti, hogy V-Sync ON.
    Ez utóbbi sajnos input lagot okoz, mert a monitorra küldés előtt 16-48ms-re pufferbe várakoztatja a képkockát, annak reményében, hogy állandó 60hz-60fps szinkron fennállhasson.

    Ezért többnyire kikapcsoljuk a V-Sync opciót, és javul az irányítás, érezhetően csükken az input lag és a köridő is.
    Viszont a kikapcsolt V-Sync tearinget okoz, és ez főleg a 80-100fps közötti tartományban látható, mert akkor pont a kép kellős közepén törik ketté a kép.
    Tehát vagy 60fps és input lag, vagy 120+fps és lecsökkenő tearing effektust tudnám ajánlani. 120 fps felett megint a kép tetején, vagy eléggé szerteszét szakad ketté a kép, így kevésbé látható.
    akkor a tearing lesz mert ahogy mondod 80-100 között van(rajtnál 60) az fps, 60Hz-es a monitor és jobban megfigyelve tényleg olyan mintha kettészakadna a kép.
    kipróbáltam a v-sync-t úgy tényleg jobb a kép de meglepően késik az egész nem gondoltam volna hogy a 16-48ms ennyire érződik.
    ahhoz meg hogy mindig 120fölött legyen eléggé le kellene venni a grafikát mert laptopon játszom.

    és ha fps limitet 60-ra húzom akkor hol törik meg a kép?
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  23. #173
    Somogyi Peter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 06. 04.
    Életkor
    52
    Üzenetek
    110
    Idézet Eredetileg rip írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont nálam előfordul, hogy 1 másodpercig megáll a játék, majd hirtelen megugrik. olyan mintha a vinyoról töltene, de megnéztem nem ez a gond.
    A grafika le van véve, hogy ne terheljem a gépet. Autók nélkül 80 fps versenyen 40 alá nem megy. Lövésem sincs miért akad meg.

    Asus alaplap
    Proci AMD phenom II 850 3.30 ghz 8GB ram
    Videó Radeon 7700 hd

    Az igaz hogy mind a 4 mag 95% dolgozik, na de ne má.. Így sajnos nem merek autók közelébe sem menni.
    Kevés a gép? Ha van ötlet szívesen fogadom.
    Ez a hiba nem a te készülékedben van ezt a Szerver produkálja vagy a játék mert ez mindenkinél előfordul sajnos nálam a féktávon csinálta el is repültem szépen...
    Majd a kövi futamon..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 01. 16. 09:42.

  24. #174
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Somogyi Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a hiba nem a te készülékedben van ezt a Szerver produkálja vagy a játék mert ez mindenkinél előfordul sajnos nálam a féktávon csinálta el is repültem szépen...
    Majd a kövi futamon..
    A szerver nem tud lokál gépen fagyást okozni... a probléma rosszul optimalizált engine-ben van, de ettől még lokál gépen lehet megfelelő beállításokkal kezelni a problémát... és nem, nem fordul elő mindenkinél.

  25. #175
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Somogyi Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a hiba nem a te készülékedben van ezt a Szerver produkálja vagy a játék mert ez mindenkinél előfordul sajnos nálam a féktávon csinálta el is repültem szépen...
    Majd a kövi futamon..
    Sajnos ezt NEM a szerver csinálja, egészen biztos vagyok benne.
    Több gépen is elő tudom idézni, és meg is tudom szüntetni, szinte biztos vagyok benne, hogy az egyik lehetséges oka cpu kihasználtságra vezethető vissza. További tesztelést igényel a dolog, de a saját gépemben megoldotta a cpu csere is.

Oldal: 7 / 29 ElsőElső ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •